Μετάβαση σε περιεχόμενο

perierga symptwmata.eimai i oxi???


Recommended Posts

koritsia geia sas. prwti fora grafw minimataki gi ayto deikste katanoisi:)eimai arravwniasmeni edw k ligo kairo k leme na pantreytoume anoiksi tou 2010.den prospathoume gia mwraki alla oxi oti de tha xairomastan ki olas an mas erxotan...:)

teleytaia periodos mou itan 24 ianouariou.sinithws exw kyklo 28 imerwn opote simera eimai stin 4i mera kathysterisis.stis gonimes meres tis opoies pote de metraw...den eixame epafi. vrethikame mono tin 20i mera. apo symptwmata den exw kati idiaitero ektos apo foverous ponous sti mesi 3 meres twra k sxedon katholou oreksi gia fagito.genika niwthw to stomaxi mou kapws periergo...

tha mporousan ayta na thewrithoun symptwmata eggymosinis k poses pithanotites exei kapoia na syllavei tin 20i mera???

sas eyxaristw oles gia to xrono sas

filika

sofia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία γεια σου και καλώς ήρθες στο mammy! :)

Η ώρα η καλή για το γάμο σας!

Αν ο κύκλος σου είναι ακριβώς 28 ημερών, τότε είναι λίγο απίθανο...

Αλλά η εμπειρία έχει δείξει ότι σταθερός κύκλος ή μάλλον να το θέσω αλλιώς, σταθερή ημερομηνία ωορρηξίας δεν υπάρχει!

Το ότι ήδη έχεις 4 μέρες καθυστέρησης είναι μια ένδειξη, αν αυτό είναι κάτι σπάνιο για σένα. Τώρα για όλα τα υπόλοιπα, θα μπορούσαν να είναι, θα μπορούσαν και να μην είναι. Πχ το στομάχι μπορεί να'ναι κάποια ιωσούλα.

Αν σε τρώει η αγωνία, κάνε μια εξέταση χοριακής για 100% εγγυημένα αποτελέσματα..

Εύχομαι να σου έρθουν όλα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο! Θα τα λέμε!

Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ!!!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ!

ΑΝ ΕΧΕΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗΣ,ΠΑΡΕ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΕΝΑ CLEAR BLUE (ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ)ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ...ΔΕ ΠΕΦΤΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ ΕΞΩ...ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες στην παρέα μας Σοφούκι!

Όλα είναι πιθανά για τις ημερομηνίες σύλληψης!

Επίσης, τα συμπτώματα μπορεί να είναι εγκυμοσύνης, αλλά μπορεί και όχι!

Πήγαινε στο φαρμακείο να πάρεις 1 τεστ για να βγεις από την απορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια μου γεια σου με το καλο ο γαμος!!!

Οπως ηδη ειπαν οι κοπελες ολα ειναι πιθανα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι μια εξεταση γιατι εχεις και καθυστερηση....οσο για τα συμπτωματα δεν λενε παντα την αληθεια!Ευχομαι εφοσον κι εσεις το θελετε να εισαι κοπελα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas eyxaristw oles para poly!! den perimena apantiseis toso grigora!!

ayto pou me exei pethanei pio poly apo ola einai i mesi mou k i alitheia einai oti exw mia mikri agwnia gia na kanw test! fovami ligaki tin arnitiki endeiksi... exw kanei alli mia fora prin kana xrono k par olo pou imoun apla se sxesi k pali eixa apogoiteytei....

i 20i mera telika to kanei na moiazei ligo apithano...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη φοβάσαι, καλύτερα να ξέρεις νωρίτερα απ' όλες τις απόψεις.

Αν είσαι, θες να το μάθεις όσο νωρίτερα γίνεται!

Αν πάλι δεν είσαι, η αγωνία σου για το αν θα 'ρθει ή δε θα'ρθει η περίοδος, μπορεί να προκαλέσει μεγαλύτερη καθυστέρηση! Άτιμο πράγμα το άγχος...

Εγώ γενικά είμαι επιφυλακτική με τα τεστ γι'αυτό και προτιμώ/προτείνω την εξέταση χοριακής.

Περιμένουμε τα νέα σου!!!!!

Όποια κι αν είναι!

Αφού το θέλεις, τότε σίγουρα θα έρθει.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι οπως ειπαμε τιποτα δεν ειναι απιθανο!!!:-)

Και κανε εξεταση γιατι ετσι παρατεινεις την αγωνια σου και ειναι κριμα να σκεφτεσαι διαφορα...και οπως λεει και η crazy απο το αγχος μπορει να καθυστερεις και την περιοδο....ευχομαι παντως να ειναι κατι καλο!κι αν οχι δεν σημαινει κατι..με πιο σωστες προσπαθειες να δεις που ολα θα γινουν οπως θες :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofouki και αρνητικο να ειναι το αποτελεσμα (που δεν το ευχομαστε) καθε εμποδιο για καλο θα ειναι. εγω ειμαι ηδη στην 6η μερα καθυστερησης αλλα εγκυος δεν ειμαι. μαλλον αγχος. σε σενα ευχομαι να συμβαινει το αντιθετο αλλα κανε μια χοριακη καλυτερα. εχεις και αποτελεσματα εγκυρα μεσα στην μερα. υπομονη και ξεκουρασε την μεσουλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ--ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ -ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ--ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤ-ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ--ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ??ΕΙΧΕΣ ΞΑΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ?ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΊΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ----

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinapapa ksana eixa kathysterisi otan itan na arravwniastoume gyrw stis 3 meres tote... mou irthe otan teleiwse to glenti... genika ton kyklo mou ton thewrw arketa stathero...

to myalo mou paizei paixnidia k aytos einai enas logos pou akoma den exw apofasisei na parw test.tha apogoiteytw.to kserw.k prospathw na me peisw oti den eimai eggyos gi ayto to logo.skeftomai oti afou den imoun se gonimes meres den exw pithanotites k prospathw na to vgalw apo to myalo mou... to thema einai oti me pethainei i mesi mou alla den to exw ksanakousei ayo gia symptwma eggymosinis... den kserw vevaia an einai alitheia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki...δεν ξερω αν εισαι η οχι εγκυος...,ομως 4 μερες ειναι αρκετες για να αποφασισεις να κανεις ενα τεστ η μια χωριακη.Μακαρι να εισαι...,ομως πρεπει καπως να το διαπιστωσεις συντομα εφοσον ο κυκλος σου ειναι παντα σταθερος.Οσον αφορα τα συμτωματα...ειναι δυσκολο...θα σου προτεινα να μην πολυ ασχοληθεις με αυτα.Η καθε γυναικα εχει κατι ξεχωριστο παντα.Ασε που ολες μας απο την ασυγκρατητη επιθυμια μας να γινουμε μανουλες διαρκως παρουσιαζουμε σε καθε κυκλο και κατι καινουριο...Την μια μας ποναει η μεση μας..,που ποτε δεν μας ποναγε παλαιοτερα...,την αλλη νιωθουμε ανορεξια...την παρα αλλη νιωθουμε ναυτια....κλπ...κλπ Θελω να σου πω πως ολες μας λιγο πολυ τα ιδια σκεφτομαστε καθε μηνα.Μετρα λιγο την θερμοκρασια σου να δεις που βρισκεται και κανε ενα τεστ η ακομα καλυτερα μια χωριακη.Παντως απο την καρδια μου σου ευχομαι να εχεις ενα γλυκιτατο σπορακι μεσα στη κοιλιτσα σου και συντομα να μας το ανακοινωσεις.φιλακια.Περιμενουμε νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki καλωσήρθες στην παρέα μας!

4 μέρες καθυστέρηση ενώ έχεις σταθερό κύκλο 28 ημερών?

Κάτι μου θυμίζει αυτό! ;) ;) ;) Αυτό το σύμπτωμα με οδήγησε στο φαρμακείο και το αποτέλεσμα? Θετικότατο! Η μπουμπού που βλέπεις στη φωτογραφία αριστερά!

Δε λέω.. Κι εγώ είχα κι έχω σταθερό κύκλο, αλλά μία φορά το χρόνο άλλαζε ο κύκλος μου. Ερχόταν είτε νωρίτερα ή αργότερα.. Ελπίζω με σένα να μη συμβαίνει αυτό... Να είσαι η επόμενη εγγυούλα του mammyland!!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia vradiase k akoma tipota apo periodo...

alla den pira k test telika.an de mou erthei k ayrio... tetoia wra tha exw parei k tha exw kanei test sigoura.toulaxiston na fygei apo to myalo mou giati gia eggymosini prospathw na min to skeftomai gia na min apogoiteytw...

ifigeneia makari na ginoun ola opws eginan stin periptwsi sou ti na pw???!!!!! i mpoumpouka sou einai apisteyti!!!

na nai panta gero k kalotyxo!!! ki eseis episis gia na ti megalwnete!!

makari na eimai re gamwto....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε παιδί μου...περιμένουμε εναγωνίως να κανεις το τεστ να μας πεις!Ακόμα;;;;;;;..........;;;;; Απορώ πώς αντέχεις;;; Κι αμα δεις καμια αχνή γραμμή :ohmy: στο υπογράφω εγώ... ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!αντε sofouki κάνε γρήγορα το test ανυπομονούμε όλες για το αποτέλεσμα....μακάρι να είναι θετικό κοπέλα μου!!!!!θα περιμένουμε νέα σου....φιλιά!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλη επιτυχια κοπελα μου!κανε το τεστ και πες μας!και εγω εχω αγωνια γιατι νομιζω οτι μπορει να ειμαι.αλλα εγω εχω ακομα μερες αγωνιας...δεν εχω καθυστερηση!αλλα οι πονοι περιοδου συνεχιζονται εδω και 1 εβδομαδα ,κατι μου μυριζει.....μωρακι:lol:

ελπιζω και εσενα να ειναι μεσα στη κοιλιτσα σου ενα σπορακι....:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante tzoulianna mou ki esy eyxomai oti kalytero!!

tha kanw to test mallon simera.toulaxiston na mou fygei to agxos...

giati nomizw ot telika ayti einai i aiti tis kathysterisis mou...

isws mazi me ena krywmataki...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω sofouki mou.σου ευχομαι τα καλυτερα.εγω θα κανω τεστ μετα απο 1 εβδομαδα καθυστερησης γιατι φοβαμαι να μη ξαναβγει αρνητικο και επισης δεν εχω απολυτα σταθερο κυκλο.ειχα κανει κατι μηνες πριν και απογοητευτηκα:(

Αλλα αν ειμαι θα το χαρω πολυ.αντε κανε εσυ σημερα και πες μου νεα σου κοπελα μου!!και για σενα εχω αγωνια τωρα.:kiss: ποσο χρονων εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλως ήλθες. Νομίζω πως ένα τεστάκι και πιο σίγουρα η χωριακή θα σε βγάλουν από την αγωνία και την περιέργια. Πάντως εμείς βρεθήκαμε 2 μέρες μετά την περίοδο μου με τον άντρα μου και μας ήρθε η μπέμπα από το πουθενά. Σου εύχομαι ό,τι επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sissiw na tin xairesai ti mpoumpouka sou!!! einai mia koukla!!!

tzouliana mou eimai sta 27 kai arravwniasmei edw kai ligo kairo. to thema eini oti den prospathoume...ennowntas oti de metrame meres ktl... giati leme gia gamo tou xronou alla an mas tyxei sigoura tha xaroume poly!!

den kserw ti na pw... makari na eimai!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofouki, χαρά στο κουράγιο σου που αντέχεις! Λοιπόν, θα σου πω και εγώ την δική μου εμπειρία και να ευχηθώ σε σένα τα καλύτερα!!

Έκανα ελεύθερα σε μέρα όπου είχα 100 % ωορηξία! Είχε δει ο γιατρός σε μια εξέταση που έκανα το αυγό μου και μου είπε αν θα ήθελα να το κάνω νινάκι να κάνω 17η, 18η, 19η και πιθανόν να πιάσει! Εγώ, το έκανα! Αλλά το είχα και στο μυαλό μου. Το αποτέλεσμα ήταν περίοδος στο τέλος του μήνα! Έχω μεγάλο κύκλο και πολυκυστικές ωοθήκες ( 30 - 40 μέρες κύκλος)! Τον επόμενο μήνα μετρούσα πάλι τις γόνιμες μέρες και πάλι τίποτα!Αρά .. η ωορηξία δεν ξέρεις κάθε πότε είναι με σιγουριά..

Μετά αποφάσισα να το βγάλω από το μυαλό μου και ξεκίνησα αμέσως μετά την περίοδο! Και αφού περιμένα 40 μέρες μετά την τελευταία περίοδο, είχα σαν συμπτώματα το στήθος μου το οποίο πονάγε αρκετά κι είχε πρηστεί πάρα πολύ, διαφορετικά από όταν πρήζεται για περίοδο! Συνήθως στην περίοδο γινόταν για 1-3 μέρες κι αυτό νορμάλ! Εκείνη την φορά ήταν παραπάνω από 1 βδομάδα και δεν αγγιζόταν καν... Εϊχα επίσης κάποια τσιμπηματάκια στην κοιλιά σαν να μου 'ρχεται αλλά δεν ερχόταν.. Έκανα τεστ φαρμακείου το clear blue και βγήκε ένα καραμπάμ θετικότατο!! Έκανα και 1 β-χοριακή για να σιγουρέψω το αποτέλεσμα κι όλα ήταν όπως θα 'πρεπε!! Μετά τα υπόλοιπα.. Γιατρός-εξετάσεις... Και τον Ιούλιο - Αύγουστο θα μου έρθει ο μπεμπάκος μου στην αγκαλίτσα μου!!

Καλή επιτυχία και συγνώμη αν σε κούρασα..

Περιμένω να διαβάσω ευχάριστα νέα...

Πολλά φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...