Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αυτό το μήνα είχα πολλά υγρά το απόγευμα της 16ης Μαρτίου,πολλά όμως! Και θετικό τεστ εκείνη τη μέρα. Στις 17 είχα πολύ πόνο ωορηξιας και πάλι θετικό τεστ. Οπότε τότε έκανα λογικά ωορηξια. απλά καμιά φορά καθυστερεί όπως και τον πρώτο μήνα που ήρθε την 16η μετά το θετικό τεστ(βέβαια τότε δεν επανέλαβαν και την επόμενη μέρα να δω αν θα ξαναειναι θετικό κλπ). 

Πιστεύω πως αν ήταν κάτι θα φαινόταν έστω άχνα . Έκανα τεστ ωορρηξίας σήμερα με τα πρωινά για να δω αν θα δείξει κάτι αλλά βγήκε αχνό οπότε εννοείται δε σπατάλησα το εγκυμοσύνης! 

Edit. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα εκτός απο λίγο πρήξιμο στην κοιλιά. Το στήθος έχει πολύ καιρό που σταμάτησε να πονάει (βέβαια για μένα το ίδιο έγινε και όταν ήμουν έγκυος,οπότε δε ξέρω να συγκρίνω) .η μόνη διαφορά που έχω αυτόν τον μήνα είναι ότι είχα δυο πολύ δυνατά τσιμπηματα 6 μέρες μετά την ωορρηξία ένα βράδυ και ότι δεν έχω καθόλου πόνου περιόδου ακόμη όπως είχα μια δυο μέρες ελαφρά τους προηγούμενους μήνες που γράφω συμπτώματα για να ξέρω.(και στην εγκυμοσύνη μου δεν είχα πόνο περιόδου παρά μόνο δύο μέρες πριν κάνω χοριακη και βγει 1041, που σημαίνει ότι τις μέρες που θα είχα μικρή χοριακη δεν είχα τίποτα εντελώς) Για αυτό κρατάω 0,01 πιθανότητες (και πολύ λέω ) να άργησε να φανεί κάτι και 99,9 να μου έρθει αύριο!

Εφόσον πέρασαν τόσες μέρες και εγώ πιστεύω πως αν έρθει, πρέπει να έρθει μέχρι αύριο! Παρόλα αυτά, εγώ πιστεύω πως υπάρχουν πιθανότητες με βάση και αυτά που λες!! Υπομονή και περιμένουμε ενημέρωση βεβαίως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Εφόσον πέρασαν τόσες μέρες και εγώ πιστεύω πως αν έρθει, πρέπει να έρθει μέχρι αύριο! Παρόλα αυτά, εγώ πιστεύω πως υπάρχουν πιθανότητες με βάση και αυτά που λες!! Υπομονή και περιμένουμε ενημέρωση βεβαίως!

Μου είχε τύχει τον πρώτο χρόνο που προσπαθούσα ,να έχω 15 μέρες καθυστέρηση και αρνητικά τέστ. Τα είχα δει όλα! Εύχομαι να μην ξανασυμβεί! Θα σας ενημερώσω κορίτσια μου φυσικά αν και για να μη κάνω εγώ τεστ εγκυμοσύνης καταλαβαίνετε ότι πραγματικά δεν έχω παραπάνω από 0,01 ελπίδες! Απλα ανυπομονώ να έρθει για να τελειώσει κιόλας!! 

Ξέχασα να σας πω ότι τη Δευτέρα θα κάνει ο ;ντρας μου το σπερμοδιαγραμμα επιτέλους. Οπότε κάνουμε μια αρχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημερααααα κοριτσιααααα!!!

Τι κάνετε? Εγώ κανένα σημάδι περιόδου ακόμη. Όταν γίνεται αυτό εκνευρίζομαι παααρα πολυυυυ. Δλδ εμ της λέμε άντε έλα ,θα σε υποστούμε,εμ μας κανει τη δύσκολη??!εεεεε παραπαει! Ελπίζω μέσα στη μέρα να έρθει 

Καλημέρα κορίτσιαααα και καλό μήνα!

είμαστε στα ίδια ακριβώς σήμερα με αύριο την περιμένω έχω 3 μερες πονοκέφαλο φουλ και λίγο πονο περιόδου  επλιζω να είναι πίστη στο ραντεβού της αυτήν την φορά γιατί την προηγούμενη άργησε πολύ 

EFCD9CED-3BAF-4B6A-B9AE-1CF4422A3BD8.thumb.jpeg.6138d2f73a29450e1a787894c6cce2a5.jpegΠοια κοπέλα θα ανοίξει το θεματάκι του Απριλίου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elli13 θα ανοίξεις νέο θεματάκι;;;;;

Καλοοοοοο μην αααα κορίτσια!! 

Καλό μηνααααα!!! ❣️❣️ Εύχομαι να είναι ο τυχερός μήνας για όλες όσες περιμένουν ένα θετικό τεστακι 🤞🙏

Λέω αυτόν τον μήνα να παραδώσω τα σκήπτρα, @Rena92 τι λες να ανοίξεις εσύ το νέο θεματακι; Μιας και είσαι η εγκυουλα του Μαρτίου ❣️❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα και καλό μήνα!

είμαστε στα ίδια ακριβώς σήμερα με αύριο την περιμένω έχω 3 μερες πονοκέφαλο φουλ και λίγο πονο περιόδου  επλιζω να είναι πίστη στο ραντεβού της αυτήν την φορά γιατί την προηγούμενη άργησε πολύ 

EFCD9CED-3BAF-4B6A-B9AE-1CF4422A3BD8.thumb.jpeg.6138d2f73a29450e1a787894c6cce2a5.jpegΠοια κοπέλα θα ανοίξει το θεματάκι του Απριλίου ; 

Τρεις μέρες και ακόμη δε φάνηκε?? Υποπτοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τρεις μέρες και ακόμη δε φάνηκε?? Υποπτοοοο

Σήμερα με αύριο την περιμένω 

 16 μέρα του κύκλου μάλλον είχα ωορρηξία όποτε περιμένω 

αν έκανα ωορρηξία την 26 μέρα του κύκλου τότε καλά σαράντα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Καλέ άστα όλοι σου λέω! Εδώ είχα πάει με την κουνιαδα μου και στον δικό της γυναικολόγο για μια δεύτερη γνώμη και όταν την εξέταζε μιλούσαν για εμένα και της έλεγε αν δεν αγχωθεί θα ξαναμεινει γρήγορα έγκυος και του απαντάει η Κατερίνα να μην αγχωθείς...πολύ καλό; 

Σωτηρία δεν θα βρούμε πουθενά!

Χαχαχχα μας πήραν πρέφα όλοι😂 τι να κάνουμε δεν εχουμε το κουμπί να το πατήσουμε και να φύγει το άγχος όμως το παλευουμεεε😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημερααααα κοριτσιααααα!!!

Τι κάνετε? Εγώ κανένα σημάδι περιόδου ακόμη. Όταν γίνεται αυτό εκνευρίζομαι παααρα πολυυυυ. Δλδ εμ της λέμε άντε έλα ,θα σε υποστούμε,εμ μας κανει τη δύσκολη??!εεεεε παραπαει! Ελπίζω μέσα στη μέρα να έρθει 

Καλημερα κοριτσιιι μουυυ αν δεν έρθει κάνε ένα τεστακι ακομηηηηη❤️🙏 ποτέ δεν ξερεις🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Αυτό το μήνα είχα πολλά υγρά το απόγευμα της 16ης Μαρτίου,πολλά όμως! Και θετικό τεστ εκείνη τη μέρα. Στις 17 είχα πολύ πόνο ωορηξιας και πάλι θετικό τεστ. Οπότε τότε έκανα λογικά ωορηξια. απλά καμιά φορά καθυστερεί όπως και τον πρώτο μήνα που ήρθε την 16η μετά το θετικό τεστ(βέβαια τότε δεν επανέλαβαν και την επόμενη μέρα να δω αν θα ξαναειναι θετικό κλπ). 

Πιστεύω πως αν ήταν κάτι θα φαινόταν έστω άχνα . Έκανα τεστ ωορρηξίας σήμερα με τα πρωινά για να δω αν θα δείξει κάτι αλλά βγήκε αχνό οπότε εννοείται δε σπατάλησα το εγκυμοσύνης! 

Edit. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα εκτός απο λίγο πρήξιμο στην κοιλιά. Το στήθος έχει πολύ καιρό που σταμάτησε να πονάει (βέβαια για μένα το ίδιο έγινε και όταν ήμουν έγκυος,οπότε δε ξέρω να συγκρίνω) .η μόνη διαφορά που έχω αυτόν τον μήνα είναι ότι είχα δυο πολύ δυνατά τσιμπηματα 6 μέρες μετά την ωορρηξία ένα βράδυ και ότι δεν έχω καθόλου πόνου περιόδου ακόμη όπως είχα μια δυο μέρες ελαφρά τους προηγούμενους μήνες που γράφω συμπτώματα για να ξέρω.(και στην εγκυμοσύνη μου δεν είχα πόνο περιόδου παρά μόνο δύο μέρες πριν κάνω χοριακη και βγει 1041, που σημαίνει ότι τις μέρες που θα είχα μικρή χοριακη δεν είχα τίποτα εντελώς) Για αυτό κρατάω 0,01 πιθανότητες (και πολύ λέω ) να άργησε να φανεί κάτι και 99,9 να μου έρθει αύριο!

Αχχχ μακάρι μακαριιιιιιιιιι να δούμε θετικο τεστακι από σενα❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μήνα κοριτσιαααααα μουυυυυυυυυ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🐥🐥🐥🌺🌸💐🌼🌹🌻🌷🌞

Ευχομαι αυτός ο μηνας να είναι ο τυχερός μασσσς και να μας φουσκώσει την κοιλιτσα με ένα σπορακιιιιιι🫶🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλή μήνα κοριτσιαααααα μουυυυυυυυυ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🐥🐥🐥🌺🌸💐🌼🌹🌻🌷🌞

Ευχομαι αυτός ο μηνας να είναι ο τυχερός μασσσς και να μας φουσκώσει την κοιλιτσα με ένα σπορακιιιιιι🫶🫶🫶

Αμήν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια το άνοιξα!! Ελπίζω να σας φέρω γούρι και να τρελαθούμε απ τα θετικά τεστακια!! 🎈🎀🎊🎉

Πώς το λένε να το βρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vou.95 είπε:

Συγχαρητηριααααα 🍼🫄🫄👶και όμως πετυχαίνει και το έχω ακούσει από πολλούς 

μια υπέροχη εγκυμοσύνη εύχομαι να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά τέλος του χρόνου ❤️❤️❤️❤️

 

@Girly βρε το έχεις δει αυτοοο ; 

Με το καλό κορίτσι μου !!! Για δώσε μας τα φώτα σου !!!!!! Τι εννοείς σπιτική σπερματέγχυση;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Συγχαρητηριααααα 🍼🫄🫄👶και όμως πετυχαίνει και το έχω ακούσει από πολλούς 

μια υπέροχη εγκυμοσύνη εύχομαι να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά τέλος του χρόνου ❤️❤️❤️❤️

 

@Girly βρε το έχεις δει αυτοοο ; 

Καλημέρα!!!! Οχιιιι δε το είχα δειιιι!!!! 

Συγχαρητήρια @Marylo!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!! Απίστευτο που τελικά "δούλεψε" αυτή η διαδικασία!!! Μπραβοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Καλε εγώ τώρα κατάφερα να μπωωω έχω χάσει τα νεαααα σας 

 

συγχαρητηριαααααα κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

να πάνε ολα καλά μέχρι τελους

χριστουγεννιατικο μωρό και εσυυυ το ομορφότερο δωρο για κλείσιμο του χρόνου ❤️❤️❤️

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Και Εσυ με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου !!! Για δώσε μας τα φώτα σου !!!!!! Τι εννοείς σπιτική σπερματέγχυση;; 

Συγχαρητήρια κοριτσιιιι μουυυυυυ❤️ να το το θαύματα κι❤️ κάλε πες μας την διαδικασία 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2023 at 4:09 ΜΜ, ο/η MayiaKa είπε:

Αχ ρε κορίτσια τι περνάμε κάθε μήνα. Εγώ έκανα τη δεύτερη κ τελευταία σπερματέγχυση στην τελευταία ωορρηξία κ από χθες περιμένω περίοδο.. είχα κάτι πόνους τις προηγούμενες ημέρες από χθες όμως τπτ. Και σήμερα έχω καφέ και επειδή είχα παρει τεστ λέω ας το κάνω! Κι ενώ έχω κάνει άπειρα.. μάλιστα το έβαλα σε ουροσυλλέκτη μην γίνει κτ λάθος, το τεστ δεν έβγαλε ποτε κμα γραμμή ούτε ότι ήταν έγκυρο!! Πως γίνεται αυτό; 
Θα μου έρθει λογικά όπως κ την προηγούμενη φορά… απλώς είπα να έτσι για να μην πηγαίνω κάθε λεπτό τουαλέτα 😞😞

Γειά σου κορίτσι! Πρέπει να είσαι νέο μέλος και εμφανίστηκε αργότερα το μήνυμα σου. Αφού δεν έβγαλε την γραμμή ελέγχου τότε ήταν άκυρο το τεστ. Τι έγινε τελικά; Αδιαθετισες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...