Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μερικες αποριες....


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα σε ολες σας...εχω μερικες αποριες στις οποιες θα ηθελα να ζητησω τη βοηθεια σας...ειμαι 32 χρονων προσπαθουμε με τον αντρα μου περιπου 1,5 χρονια για μπεμπακι αλλλα τιποτα.Στην αρχη ειχα πολλες αποριες σχετικα με το θεμα της εγκυμοσυνης ,συμπτωματα κλπ ...οι οποιες ευτυχως ανακαλυπτοντας εσας και παρακολουθοντας συζητησεις σας μου λυθηκαν.Εχω κανει πληρη προγεννετηκο ελεγχο,υπερηχο,καθως και κολποσποπηση εξαιτειας προβληματος που ευτυχως "ξεπερασα"μεχρι στιγμης.Ειχα HPV...εχω δηλαδη..γιατι δυστηχως δεν φευγει... απλα δεν ειχα πια ξανα εκδηλωση του. Εχω κανει εξετασεις για θυρεοειδη που μου ζητησε ο γιατρος και ηταν επισης καλες,πριν μια εβδομαδα εκανε ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα και οι απαντησεις ηταν ολες πολυ καλες ...και τωρα μενει να παμε ξανα στον γιατρο να μας δωσει περαιτερω οδηγιες...η αποριες μου ομως ειναι οι εξης...1)...υπαρχει περιπτωση πολυκυστυκων ωοθηκων ενω εχω κανει ολες τις παραπανω εξετασεις και εχω σχετικα σταθερη περιοδο?καθε 28 ημερες συν/πλυν μια...2)υπαρχει περιπτωση επισης μια γυναικα να μην εχει καθε μηνα ωορρηξια και να εχει ομως σταθερη περιοδο?H να μην εχει πολυκυστυκες?3)Στον αντρα ειναι αλλο το σπερμοδιαγραμμα και αλλο η καλλιεργεια σπερματος?Ελπιζω στις απαντησεις σας και στη βοηθεια σας.Και μια ευχη για ολες τις μανουλες που περιμενουν τα μωρουλια τους,να εχουν μια ομορφη, ηρεμη και χωρις επιπλοκες εγκυμοσυνη...και σε εμας τις υπολοιπες να μας χαρησει συντομα ο θεος την ευτυχια της μητροτητας.φιλακια και συγνωμη αν σας κουρασα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιάκι καλημέρα! :)

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε όλα όσα ρωτάς, αλλά θα σου πω αυτά που ξέρω.

1) Για τις πολυκυστικές δεν ξέρω πολλά πράγματα, μόνο από φίλες μου: η μια έχει περίοδο 4-5 φορές το χρόνο και η άλλη έχει σχεδόν συνέχεια!!

2) Αυτό σίγουρα συμβαίνει! Μου'χει συμβεί κι εμένα. Το πιο απλό που μπορεί να συμβαίνει σ'αυτό είναι να μην έχεις ωορρηξία λόγω.. άγχους! Αυτό έπαθα..

Από κει και πέρα, μπορεί να συντρέχουν κι άλλοι λόγοι, αλλά αρμόδιος είναι ο γιατρός για απαντήσεις.

3)Άλλη εξέταση είναι το σπερμοδιάγραμμα και άλλη η καλλιέργεια σπέρματος.

Αφού όλες σας οι εξετάσεις είναι καλές, λογικά δε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα, εκτός ίσως από το γνωστό... άγχος! Γι'αυτό θα σου έλεγα να χαλαρώσετε, να το ξεχάσετε, να χαρείτε τον έρωτά σας χωρίς να μετράς μέρες, ώρες, θερμοκρασίες κλπ κλπ.. και το μωράκι θα'ρθει!

Εύχομαι γρήγορα να μας πεις τα ευχάριστα! Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy...καλημερα...,αρα συμπερασματικα...,κοπελες με προβλημα πολυκυστικων,εχουν κι ακανονιστο κυκλο....και ανωορρηκτικοι κυκλοι ειναι δυνατον να υπαρξουν ανεξαρτητα με προβλημα πολυκυστικων.Εσυ πως διαπιστωσες οτι ειχες καποιο η καποιους ανωορρηκτικους κυκλους?Θα παω στο γυναικολογο μου,εχω κλεισει ραντεβου,αλλα αργει ακομα.στις 25/03 και ηθελα να ξεκαθαρισω καποια πραγματα στο μυαλο μου ωστε να του κανω σαφης ερωτησεις.Ειναι και το προβλημα με την γλωσσα ...βρισκομαι στο εξωτερικο...και καταλαβαινεις δεν υπαρχει η απολυτη ευχερεια λογου.Οσον αφορα την θερμοκρασια την μετραω εδω και 2 μηνες αλλα δεν εχω βγαλει και ιδιαιτερα συμπερασματα...απλα υποθετω.Θα εφοδιαστω καλυτερα με τα τεστ ωορρηξιας.Μια ερωτηση ακομα αν δεν σε κουραζω και φυσικα αν γνωριζεις...σε φυσιολογικο ...η καλυτερα σε σταθερο κυκλο 28 ημερων γνωριζουμε οτι η ωορρηξια γινεται περιπου την 13 /14 ημερα ....αλλα ειναι δυνατον να γινει αργοτερα η νωριτερα χωρις αυτο να υφισταται και καποιο προβλημα?Η αν εχει σχεση με καποιο προβλημα ,τι μπορει να ειναι αυτο?Σε ευχαριστω και παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιάκι μου, χαρά μου να σε βοηθήσω αν μπορώ.

Πως ανακάλυψα ότι δεν είχα ωορρηξία κάποιο μήνα: όταν πάω για τεστ παπ στο γιατρό μου, φροντίζω να πηγαίνω περίπου στο μέσο του μήνα, εκεί που περίπου υπολογίζω την ωορρηξία μου. Εκείνος πάντα μου κάνει και υπέρηχο. Εκείνη τη φορά λοιπόν, δεν είχα ωάριο ώριμο για ωορρηξία!

Ο μόνος τρόπος για να το ελέγχεις αυτό είναι να πηγαίνεις κάθε μήνα στο γιατρό και να σου κάνει υπέρηχο. Αλλά δεν είναι πάντα εύκολο...

Αν ο κύκλος σου είναι σταθερός 28 περίπου ημερών, τότε λογικά η ωορρηξία θα γίνεται κάπου εκεί 13η-14η-15η μέρα. Λίγο νωρίτερα, λίγο αργότερα, δε σημαίνει απαραίτητα κάποιο πρόβλημα. Αλλά με αυτά ποτέ δε μπορείς να'σαι 100% σίγουρη..

Αυτό με τη μέτρηση της θερμοκρασίας εμένα με αγχώνει. Άντε κάθε πρωί με το θερμόμετρο.. Με τεστ ωορρηξίας δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, είναι κι ακριβά εδώ στην Ελλάδα, δεν ξέρω εκεί που είσαι (αλήθεια, που;;; ) τι γίνεται...

Εγώ θα σου πρότεινα αυτό που λένε και οι περισσότεροι: επαφές κάθε δεύτερη μέρα, χωρίς άγχος όσο γίνεται και χωρίς να σκέφτεσαι! Η σκέψη στο συγκεκριμένο θέμα κάνει κακό!!! Αυτό το "το κάνω τώρα, λες να το πιάσουμε σήμερα;;" μας έχει κάψει!!!

Αν μπορείς να τα καταφέρεις αυτά, σίγουρα θα το πετύχετε! Κάπου θα συναντηθούν, δε γίνεται!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera!

Egw apo proswpiki empeiria kserw

pws eixa "gonimi mera"

tin 10 mera(!)...

Koulo, alla tote synellava kiolas...!

Me statherotati periodo 28 imerwn

kai kanontas 'sexaki' kathe mera

(((giati etsi mas aresei! Amstel!)))

emeina eggyos xwris na to skeftomai

kai na agxwnomai...!

Apolauste ton erwta... xwris skopo!

Liaki mou, tha ta kataferete syntoma,

min mou agxwtheis mono!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητη crazy...,ειμαι στη Γερμανια.Εδω που ρωτησα για τα συγκεκριμενα τεστ...,ειναι πανακριβα.Βρηκα το γνωστο απο οτι καταλαβα για Ελλαδα της clear blue με 7 ανταλλακτικα, με 116 ευρο....ουαου...και απο οτι μου ειπε μια φιλη στην Ελλαδα της κοστισε το ιδιο 52 ευρο,με 7 ανταλλακτικα επισης.Η μονη διαφορα εδω ειναι οτι πουλανε και σκετα ανταλλακτικα της ιδιας φιρμας και κοστιζουν τα 30 μονο 17 ευρο.Ενω απο οτι εμαθα στην Ελλαδα πρεπει να αγοραζεις παντα το πακετο απο την αρχη και να σκας για καθε 7 ημερες 52 ευρο.Αστα να πανε...εδω ευτυχως ειναι φτηνα και τα τεστ κυησεως ξεκινανε απο 5 εως περιπου 10 ευρο...ευτυχως...αν και δεν τα εχω χρειαστει μεχρι στιγμης πολλες φορες...η περιοδος μου βλεπεις δεν με ξεχναει ποτε....χαχαχαχα.Τελος παντων ...εχουμε αλλα πιο ακριβα εδω...μην το ψαχνεις ...παντου λιγο πολυ τα ιδια ειναι...Οσον αφορα την ωορρηξια μου θα το συζητησω λιγο με τον γιατρο μου και ισως μετα να αγορασω αυτα τα τεστ η να πηγαινω για υπερηχο...αναλογα τι θα μου πει.Ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα ...απο τοτε που βγηκε το σπερμοδιαγραμμα καλο...,απο τη μια χαρηκα και απο την αλλη με επιασε ενα αγχος...οτι εχω τα παντα...ενδομητριωση...,οτι εχω προβλημα ωορρηξιας..κλπ .Και πανω που ειχα ηρεμησει ...αντε τωρα να τα ξαναβρω με τον εαυτο μου...Εσυ εχεις μωρουλι?Αν δεν εχεις σου ευχομαι συντομα να νιωσεις αυτη τη χαρα και αν εχεις..,οτι καλυτερο επιθυμεις γιαυτο και για την οικογενεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari μου..,αρα με αυτο που λες,σημαινει οτι δεν ειναι απαραιτητο επειδη εχουμε σταθερο κυκλο 28 ημερων να ειναι και η 13/14/15 περιπου η ημερα που γινεται η ωορρηξια...και αυτο δεν συνεπαγεται και καποιο προβλημα....σωστα..? αχ!!μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λετε....ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ αγχος....μακρια...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι μου γεια σου και απο μενα!!!Για μενα το μεγαλυτερο προβλημα για να μην μπορεις να αποκτησεις παιδι...αν εχεις αποκλεισει ολα τα υποολοιπα ειναι το αγχος!!Το καλυτερο για μενα ειναι να πηγαινεις στον γιατρο για υπερηχο αν ειναι δυνατον για εντοπισμο της ωορηξιας...αλλιως με τεστ και συμπτωματα...δλδ με καποιο τροπο...αλλιως οπως λεει και η φιλη μου η crazy καθε δευτερη μερα και χωρις αγχος κοντα στις "γονιμες"....

Μην φορτωνεις βρε κοπελα μου τον εαυτο σου με αγχος και προβληματα που δεν ξερεις αν υπαρχουν...καταλαβαινω ειναι δυσκολο και περιμενεις καιρο αλλα κανε τις προσπαθειες σου και τις εξετασεις που πρεπει και θα ερθει και με το καλο το μωρακι!:-)

Οσο μπορεις υπομονη καλη μου και πιστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ,ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΥΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ..ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ,ΜΕ ΕΞΕΡΕΣΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ?ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΟΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΘΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΑΜΕΣΩΣ..

ΕΠΕΙΣΗΣ ΜΗ ΒΑΣΙΖΕΣΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΑΙ 13-14.ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ (ΥΠΟΤΗΘΕΤΑΙ ) ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΕΙΝΕΣ.(ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ)ΑΦΟΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΕΜΠΟΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ..ΕΙΤΕ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΕΙΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ..ΑΝ ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ..

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΡΣΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΠΑΙΔΙ..ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ..ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΡΙΝ,ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ "ΑΧ ΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΤΩΡΑ ΕΓΚΥΟΣ?"ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΟΥ..ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ..ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΝΑ ΜΕΘΥΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΡΕΘΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ 4-5 ΜΕΡΕΣ)ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ,ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΑΝ ΕΠΙΑΣΕΣ ΠΑΙΔΙ,ΑΛΛΑ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΡΑΔΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ....ΧΙΧΙ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ...ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρε Aristina μου...σε ευχαριστω..και τα γνωριζω ολα αυτα και ευχαριστω επισης πολυ για την συμπαρασταση σας...το προβλημα οπως εγραψα και πιο κατω ειναι με την γλωσσα ...καταλαβαινεις οτι οταν δεν ειναι η γλωσσα μας δεν ειναι και αριστη η επικοινωνια μας με τον γιατρο.Γιυτο και προσπαθω να συνειδητοποιησω αρχικα στη γλωσσα μας ...στα ελληνικα τι συμβαινει ακριβως με το γυναικειο σωμα...και...και και...ωστε να μην παω εκει και αρχισω και του λεω βλακειες...Οσον αφορα τις πολυκυστικες...αν ειχα ...δεν θα φαινοταν απο υπερηχο η κολποσκοπηση?Καποιος δεν θα μου το ειχε πει???????Ευχομαι και σε εσενα συντομα ενα γλυκο μπουμπουκακι να ανθισει στην κοιλιτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιάκι μου, κάποια στιγμή είχα πετύχει ένα site απ' όπου μπορείς να παραγγείλεις online τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης (ελπίζω να σου χρειαστούν σύντομα!!!). Και ήταν πολύ πιο φτηνά! Ήταν σε μορφή μπαστουνιού, όπως αυτά που χρησιμοποιούν κάποιοι για να μετράνε το ζάχαρο κλπ..

Ακόμα όχι, δεν έχω μωράκι.. είχα κι εγώ τις ατυχίες μου και μετά εξετάσεις και πάλι εξετάσεις.. αλλά ελπίζω στο άμεσον μέλλον τα πράγματα να πάνε καλύτερα...

Στο ξαναλέω, μην το σκέφτεσαι καθόλου. Να κοιτάς να περνάτε καλά με τον άντρα σου και ξέχασε ότι προσπαθείς για παιδί. Και να δεις που θα'ρθει.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy μου... Ειλικρινα σε ευχαριστω πολυ...παρα πολυ και σου ευχομαι οτι καλυτερο συντομα και σε εσενα.Οσον αφορα τα test,εχω βρει κι εγω διαφορα site κατα καιρους, ομως δεν ειμαι και fun του να ψωνιζω online.Σιγουρα μπορει να ειναι πιο οικονομικα αλλα η ολη διαδικασια με τις πιστωτικες με αγχωνει.Ισως αν χρειαστει βεβαια να το κανω.Παντως σε ευχαριστω κι εσενα και τα αλλα κοριτσια για το ενδιαφερον και την συμπαρασταση σας...κι ευχομαι για ακομη μια φορα οτι καλυτερο για ολες μας.φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Liaki mou

ontws den einai aparaitito na ginei woriksia

13,14,15 mera ktl!

Ginetai opote tis erthei kai xwris na yparxei

kanena provlima!!!

Se mena auto synevei...

To agxos to atimo omws

ta katastrefei ola!

Egw ekana mia epemvasi stin mitra

(asxeti me to thema mas)

kai mou eipe o giatros pws tha "prospathisoume"

kana xrono kai vlepoume...

To evgala loipon apo to myalo mou

kai kaname erwta (SEX) kathe mera, kathe wra,

kathe opote thelame telos pantwn

kai......... eggyos ston prwto mina!!

Twra eimai stin 15 ebvomada kyisis!!!

(((lew synexeia tin istoria mou,

sygnwmi alla einai gegonos!!!)))

Symperasma: kan'te aggalitses

opote goustaretai, GIA NA GOUSTARETAI,,,

xwris kanenan skopo,

xwris gonimes kai malakies...

O pelargos erxetai se iremes, erwtiares meres!!!!!!!!!

Filia.....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκό κι αγχωμένο μου Λιάκι καλησπέρα κι από μένα!

Δεν έχω απάντηση στα ερωτήματά σου :blush:

Σου γράφω απλά για να σου ευχηθώ γρήγορα να εκπληρωθεί το όνειρό σου για μητρότητα!

Δεν μπορώ όμως παρά να συμφωνήσω απόλυτα με τη φίλη marimari (με το αχαλίνωτο και ξέφρενο sexaki ;) ;) :P :P :) :) ) ότι ο πελαργός έρχεται σε ήρεμες και ερωτιάρες μέρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia...σε ευχαριστω πολυ κι εσενα για τα καλα σου λογια ...ισως με τις ευχουλες σας σημερα ...πραγματοποιηθει το ονειρο μου συντομα.Υποσχομαι..θα το διωξω το αγχος και συντομα θα σας ανακοινωσω την εγκυμοσυνη μου...θα δειτε...χαχαχα ξαφνικα απεκτησα και μεγαλη αυτοπεποιθηση...κοιτα να δεις...ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ...δεν το πιστευω αυτο που εγραψα αλλα υποσχομαι πως θα προσπαθησω.Απο οτι καταλαβα εισαι μανουλα...δικο σου ειναι το μπουμπουκακι στη φωτογραφια?Να σου ζησει και οτι επιθυμεις γιαυτο και την οικογενεια σου.φιλακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ:)

ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ:blink:

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ:S

ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ ΠΗΡΑΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΓΧΟΣ.

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΛΑΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΟΡΙΕΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.

1)ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΥΚΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΑΜΕ ΕΝΑΝ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΣΤΗ.

2)ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΥΡΙΩΣ

3)ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΦΑΚΕΛΟ:huh:

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ:blink: :blink:

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητό Λιάκι κι εγώ έχω μάλλον HPV και λέω μάλλον γιατί ενώ το τεστ ΠΑΠ έδειξε υποψία για HPV, η βιοψία τραχήλου που έκανα βγήκε καθαρή κι επειδή υπάρχει αντίφαση, έδωσα τη βιοψία για τυποποίηση(πιο λεπτομερή ανάλυση δηλ.δεν έχει βγει ακόμη για να σου πω)Την ιστορία μου την ξέρεις.Μην φοβάσαι τίποτα!Εγώ έμεινα τώρα, λίγο καιρό μετά την άρση της απαγόρευσης επαφών λόγω βιοψίας, επειδή ακριβώς πίστευα ότι δε θα έμενα αφού χάθηκαν όλες οι πολύτιμες μέρες.Ομως συνέβη!Γιατί δεν το περίμενα!Είμαι κι εγώ 32 χρονών όπως εσύ!Κι εγώ προσπαθούσα 1 χρόνο και 2 μήνες.Κι εγώ φοβόμουν μήπως λόγω τραχηλίτιδας και πιθανόν ΗPV να εκκρίνω τοξικά για το σπέρμα υγρά.Κατάλαβα ότι το μόνο τοξικό για το σπέρμα ήταν το άγχος μου!Μη φοβάσαι τίποτα Λιάκι!Εφόσον έχεις σταθερό κύκλο ως συνήθως, δοκίμαζε από 13-14 μέρα και μέρα παρά μέρα.Αν δε σε αγχώνει η διαδικασία των τεστ ωορρηξίας, κάνει και αυτά της Clearblue που τα ξέρεις.Ετσι στατιστικά κάντο κανα δυο φορές για να δεις αν όντως τις μέρες που υποπτεύεσαι ότι έχεις ωορρηξία σου βγει θετικό.Προσπάθησε να χαλαρώσεις με όποιους τρόπους μπορείς!Μες στο 2009 σου 'ρχεται ο πελαργός!!!Είμαι σίγουρη!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ.ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΜΕΣΑ ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!ΕΡΧΕΤΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου...,καλημερα.Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις που συνεχισατε να μου δινετε.Ειχα τον υπολογιστη μου κειστω και σημερα τις διαβασα.Εχετε απολυτο δικιο για το αγχος...Θα προσπαθησω να το διωξω και θα σας ανακονωσω κι εγω συντομα για το δικο μου μωρουλι.Βεβαια αυτον τον μηνα το ξεχναμε γιατι στις γονιμες μου μερουλες ...που αυτον τον μηνα τις ενιωσα απο αυτα τα μικρα τσιμπιματακια χαμηλα ,αλλα και λογω θερμοκρασιας...δεν ηρθα σε επαφη με τον αντρουλη μου γιατι αρρωστησε και ξεκινησε αντιβιωση.Αν ομως το σπερμα ζει τοσες ωρες οσες διαβαζω...που ξερετε...μπορει και να εγινε ενα θαυμα...χαχαχα Ειχαμε ερθει σε επαφη 2 μερες πριν...Ευχαριστω και παλι και απο εδω και περα θα τα αντιμετωπιζουμε ολα διαφορετικα.Θα παω και στο γιατρο και θα σας ενημερωσω...φιλακια πολλα και οτι καλυτερο για ολες μας....Για ολο τον κοσμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι έγραψε:

Ifigeneia...σε ευχαριστω πολυ κι εσενα για τα καλα σου λογια ...ισως με τις ευχουλες σας σημερα ...πραγματοποιηθει το ονειρο μου συντομα.Υποσχομαι..θα το διωξω το αγχος και συντομα θα σας ανακοινωσω την εγκυμοσυνη μου...θα δειτε...χαχαχα ξαφνικα απεκτησα και μεγαλη αυτοπεποιθηση...κοιτα να δεις...ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ...δεν το πιστευω αυτο που εγραψα αλλα υποσχομαι πως θα προσπαθησω.Απο οτι καταλαβα εισαι μανουλα...δικο σου ειναι το μπουμπουκακι στη φωτογραφια?Να σου ζησει και οτι επιθυμεις γιαυτο και την οικογενεια σου.φιλακια....

Ναι Λιάκι, κατάδικό μου!!! ;) ;) ;) ;)

Ευχαριστώ πολύ, να΄σαι καλά, ότι ποθείς να το βρεις στην κοιλίτσα σου σύντομα! ;):);) ;) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...