Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ούτε εμένα ήταν σαν τις ωορρηξιας. Πρώτη φορά τα ένιωσα όπως το ίδιο ένιωσα και πριν τρεις μέρες το βράδυ χαμηλά αριστερά στη κοιλιά  και δεξιά πίσω στη μέση σαν να μου πετάγανε βέλη δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς 😂 θα δείξει λες αύριο της home test ?σε ευχαριστωωω πολυυυυ❤️❤️❤️

Αν αύριο θα είσαι πρώτη μέρα καθυστέρησης θα δείξει πιστεύω ναι!! Για εμένα κάνε καλύτερα μια χοριακη να μην αμφιβάλεις αν υπάρχει γραμμή ή είναι της φαντασίας σου. Αν πάλι δεν θέλεις να κάνεις χοριακη, ανέβασε μας το τεστ εδώ, να στο κάνουμε και αρνητικό και να δούμε αν υπάρχει γραμμή, και τα πάντα, μέχρι και το φύλο του μωρού 😂 Έλα να μπεις και εσύ στο κλαμπ με τις εγκυουλες!! Θέλω πολλά θετικά τεστ αυτό το μήνα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Αν αύριο θα είσαι πρώτη μέρα καθυστέρησης θα δείξει πιστεύω ναι!! Για εμένα κάνε καλύτερα μια χοριακη να μην αμφιβάλεις αν υπάρχει γραμμή ή είναι της φαντασίας σου. Αν πάλι δεν θέλεις να κάνεις χοριακη, ανέβασε μας το τεστ εδώ, να στο κάνουμε και αρνητικό και να δούμε αν υπάρχει γραμμή, και τα πάντα, μέχρι και το φύλο του μωρού 😂 Έλα να μπεις και εσύ στο κλαμπ με τις εγκυουλες!! Θέλω πολλά θετικά τεστ αυτό το μήνα ❤️❤️❤️

Δεν ξερω αν θα είναι πρώτη μέρα καθυστέρησης γτ δεν έχω Σταθερο κύκλο😂 λόγω πολυκυστικών .  το μόνο που ξερω είναι ότι αύριο θα είναι 15η μέρα μετά το θετικο τεστ ωορυξιας😊 . Για χοριακη αν δεν μου έρθει και αύριο ή και την Κυριακή θα κάνω από Δευτέρα.  Θα το κάνω και εννοείται πως θα το ανεβάσω να μου πείτε αχ μακάρι να δείξει🤞🤞🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα ευτυχώς είμαι πιο χαλαρή στην δουλειά και θα διαβάσω τα νέα με την ησυχία μου. Αν θυμάμαι καλά χθες είχες  γιατρό@Tinasardin8689 σωστά? @Mpourmpoulo περιμένουμε νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Άρχισα να παρακολουθώ θερμοκρασία.. Την μέθοδο θερμοκρασίας για ωορρηξία.. Οπότε εχθές είχα υγρά το πρωί και βάζω θερμόμετρο 36.7 ενώ τις 2 προηγούμενες ημέρες 36.4 έστω και μια μικρή αύξηση σημαίνει ωορρηξία διάβασα... Και ειχα και υγρα οπότε φαντάζομαι πιάσαμε την ωορρηξία αλλά θα κάνουμε και όλο το ΣΚ για σίγουρα.. Τώρα λογικά αν μείνω έγκυος η θερμοκρασία θα συνεχίσει αυξημένη φαντάζομαι.. Αλλιώς θα πέφτει πριν την περίοδο... Για να δούμε θα πιάσει αυτή η μέθοδος; πάντως την προτιμώ από τα τεστ ούρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δεν ξερω αν θα είναι πρώτη μέρα καθυστέρησης γτ δεν έχω Σταθερο κύκλο😂 λόγω πολυκυστικών .  το μόνο που ξερω είναι ότι αύριο θα είναι 15η μέρα μετά το θετικο τεστ ωορυξιας😊 . Για χοριακη αν δεν μου έρθει και αύριο ή και την Κυριακή θα κάνω από Δευτέρα.  Θα το κάνω και εννοείται πως θα το ανεβάσω να μου πείτε αχ μακάρι να δείξει🤞🤞🥰🥰🥰🥰

Ααντε περιμένουμε με αγωνία!!! Μεταξύ μας;;; θετικό θα είναι... Τόσο γουρλίδικο ποστ έχω να δω χρόνια χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2023 at 8:17 ΠΜ, ο/η annitakianna είπε:

Και εγώ τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα τα inofert plus  Έλενα και 1η φορά βρήκα στο τέστ ωορρηξίας one step την ωορρηξία μου. Δεν το πίστευα αλήθεια. Είναι πολύ καλές βιταμίνες για τις κοπέλες με ΣΠΩ. Πάντως αν σκεφτείς οτι χρειάζεσαι μόνο 1 σπερματοζωαριο δεν είναι και τόσο απίθανο να γίνει φυσική σύλληψη. Απλά ίσως θέλει λίγο χρόνο παραπάνω. Και εγώ στην θέση σου έτσι θα έκανα. Θα έδινα λίγο χρόνο στις βιταμίνες. Και που ξέρεις μπορεί το θαύμα να γίνει πολύ σύντομα. 🙂

Σε ευχαριστώ Αννίτα! Κι άλλες φορές σε αλλα ποστ μου εδώ μέσα μου δίνεις πολύ κουράγιο και ένα ευχαριστώ είναι λίγο! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Άρχισα να παρακολουθώ θερμοκρασία.. Την μέθοδο θερμοκρασίας για ωορρηξία.. Οπότε εχθές είχα υγρά το πρωί και βάζω θερμόμετρο 36.7 ενώ τις 2 προηγούμενες ημέρες 36.4 έστω και μια μικρή αύξηση σημαίνει ωορρηξία διάβασα... Και ειχα και υγρα οπότε φαντάζομαι πιάσαμε την ωορρηξία αλλά θα κάνουμε και όλο το ΣΚ για σίγουρα.. Τώρα λογικά αν μείνω έγκυος η θερμοκρασία θα συνεχίσει αυξημένη φαντάζομαι.. Αλλιώς θα πέφτει πριν την περίοδο... Για να δούμε θα πιάσει αυτή η μέθοδος; πάντως την προτιμώ από τα τεστ ούρων 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Το έψαξα πολύ με τη θερμοκρασία τον προηγούμενο μήνα. Υπάρχει μια εφαρμογή FF APP λέγεται, που εισάγεις τις θερμοκρασίες και όλα τα υπόλοιπα συμπτώματα και σου βγάζει πότε έκανες ωορρηξία. Το κακό με αυτή τη μέθοδο είναι ότι βλέπεις εκ των υστέρων την ωορρηξία, δηλαδή την επόμενη μέρα. Σε μερικές γυναίκες παίρνει και 2-3 μέρες να ανέβει μερικά δέκατα οπότε χάνουν εντελώς το γόνιμο παράθυρο. Θεωρητικά για μια καλής ποιότητας ωορρηξία, θα πρέπει οι θερμοκρασίες σου ( το πρωί πριν σηκωθεις από το κρεβάτι και ιδανικά από το στόμα) να είναι πάνω από αυτές προ ωορρηξίας. Συνήθως στην εμφύτευση παρατηρείται μια μικρή πτώση και ξανά άνοδος. Αν αυτή η άνοδος κρατήσει πάνω από 16 μέρες συγχαρητήρια είσαι έγκυος 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μακάρι να γίνει και σε μένα!! Γιατί μέχρι τώρα είμαι τις πρώτες μέρες με 3 Βολταρεν την ημέρα και πάλι υποφέρω! Ζαλάδες, εμετούς τα πάντα έχω!!

μακάρι κορίτσι μου γτ είναι μαρτύριο σε καταλαβαίνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η elena1990 είπε:

Σε ευχαριστώ Αννίτα! Κι άλλες φορές σε αλλα ποστ μου εδώ μέσα μου δίνεις πολύ κουράγιο και ένα ευχαριστώ είναι λίγο! 🙏

Γι'αυτό είμαστε εδώ. Για να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας και τα προβλήματα μας και να δίνουμε η μία στην άλλη κουράγιο και θετική ενέργεια ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ααντε περιμένουμε με αγωνία!!! Μεταξύ μας;;; θετικό θα είναι... Τόσο γουρλίδικο ποστ έχω να δω χρόνια χαχαχαχαχα

Και εγώ ποντάρω στο θετικό!!!  😁😁😁 Είσαι χρόνια εδώ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα ευτυχώς είμαι πιο χαλαρή στην δουλειά και θα διαβάσω τα νέα με την ησυχία μου. Αν θυμάμαι καλά χθες είχες  γιατρό@Tinasardin8689 σωστά? @Mpourmpoulo περιμένουμε νέα!!!!

Καλημέρα…ναι, είχα εχθές γιατρό…ημερολογιακά είμαι 8+3, ο γιατρός το έβγαλε 8+4…2,02 εκατοστά…Μου φάνηκε μικρό…έτσι..χωρίς γνώσεις…μου λέει ο γιατρός…μπα ξέρεις και από αυτά;..Μια χαρά είναι…Απλά μου έχει παρατείνει την άδεια 15 μέρες και μ έχει πει να προσέχω πολύ..να είμαι κυρίως σπίτι κλπ…έτσι για σιγουριά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα…ναι, είχα εχθές γιατρό…ημερολογιακά είμαι 8+3, ο γιατρός το έβγαλε 8+4…2,02 εκατοστά…Μου φάνηκε μικρό…έτσι..χωρίς γνώσεις…μου λέει ο γιατρός…μπα ξέρεις και από αυτά;..Μια χαρά είναι…Απλά μου έχει παρατείνει την άδεια 15 μέρες και μ έχει πει να προσέχω πολύ..να είμαι κυρίως σπίτι κλπ…έτσι για σιγουριά…

Όλα εξελίσσονται πολύ καλά βρε κορίτσι μου, μην κάνεις άλλες αρνητικές σκέψεις, σε παρακαλώ 💓💓 Το μωράκι σου μεγαλώνει, όλα είναι τέλεια, χαμόγελα, χάιδεψε την κοιλίτσα σου και πάμε μέρα με τη μέρα να φτάσουμε ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο μας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Όλα εξελίσσονται πολύ καλά βρε κορίτσι μου, μην κάνεις άλλες αρνητικές σκέψεις, σε παρακαλώ 💓💓 Το μωράκι σου μεγαλώνει, όλα είναι τέλεια, χαμόγελα, χάιδεψε την κοιλίτσα σου και πάμε μέρα με τη μέρα να φτάσουμε ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο μας !!!

Το έθεσες τέλεια!!! Όλα καλά θα πάνε και στις δύο σας θα το δείτε κορίτσια ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα…ναι, είχα εχθές γιατρό…ημερολογιακά είμαι 8+3, ο γιατρός το έβγαλε 8+4…2,02 εκατοστά…Μου φάνηκε μικρό…έτσι..χωρίς γνώσεις…μου λέει ο γιατρός…μπα ξέρεις και από αυτά;..Μια χαρά είναι…Απλά μου έχει παρατείνει την άδεια 15 μέρες και μ έχει πει να προσέχω πολύ..να είμαι κυρίως σπίτι κλπ…έτσι για σιγουριά…

Κορίτσι μου είσαι εγκυος;;;; Συγχαρητήρια!!! ❤️❤️❤️ Τώρα σας διάβασα!! Πως είσαι πως νιωθεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολες κορίτσια!! Όσες περιμένετε μακάρι να είστε εγκυουλες!! 
 

ηθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που γέννησαν πως ήταν η πρώτη τους περίοδο! Εγώ αδιαθέτησα στις 15/2 δεν είχα καθόλου πονο πολύ ελάχιστο κ αιμα λίγο πολύ λίγο κράτησε 3 μερες! Είναι φυσιολογικό; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου είσαι εγκυος;;;; Συγχαρητήρια!!! ❤️❤️❤️ Τώρα σας διάβασα!! Πως είσαι πως νιωθεις;; 

Ευχαριστωωω…🥰…από συμπτώματα δεν έχω τίποτα σχεδόν…πότε πρήζεσαι το στήθος ,ποτε ξεπρηζεται…το νιώθω πιο βαρύ τα βραδιά…απολύτως τπτ άλλο…μια αδυναμία…Απλά προσέχω πολύ μέχρι την αυχενική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Ευχαριστωωω…🥰…από συμπτώματα δεν έχω τίποτα σχεδόν…πότε πρήζεσαι το στήθος ,ποτε ξεπρηζεται…το νιώθω πιο βαρύ τα βραδιά…απολύτως τπτ άλλο…μια αδυναμία…Απλά προσέχω πολύ μέχρι την αυχενική..

Καλά κανεις!! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!! ❤️❤️Ποτέ εχεις αυχενική;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλά κανεις!! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!! ❤️❤️Ποτέ εχεις αυχενική;; 

Είναι νωρίς ακόμα…το πάμε εβδομάδα εβδομάδα…ούτε εξετάσεις δεν μ έχει γράψει ακόμα…την επόμενη μάλλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Δε μπορώ να διαβάσω τα μνμ σας..μου βγάζει την σελίδα λες και έχει κολλήσει κόβιντ....πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω. Ούτε καν. Βλέπω τι γράφω ..έχει κλείσει και ξανανοίξει τη σελίδα ,το κοντό μου...όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα σε ολες κορίτσια!! Όσες περιμένετε μακάρι να είστε εγκυουλες!! 
 

ηθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που γέννησαν πως ήταν η πρώτη τους περίοδο! Εγώ αδιαθέτησα στις 15/2 δεν είχα καθόλου πονο πολύ ελάχιστο κ αιμα λίγο πολύ λίγο κράτησε 3 μερες! Είναι φυσιολογικό; 

 

Καλημέρα κορίτσι μου εγω αδιαθέτησα 18/1 ( 4,5 μήνες μετά ) 

είχα αρκετό αίμα σε σχέση με αυτό που είχα πριν μεινω εγκυος, μου κρατησε αρκετες μερες.. από πόνο είχα λίγο και πολλά νεύρα 

τώρα περιμένω να μου ξανά έρθει είμαι στην 32 μέρα του κύκλου αλλά μπα τίποτα ακόμα μόνο πονάκια εχω και νεύρα 😅

Μίλησες με τον γιατρό σου ; Εγω μόλις αδιαθετήσω θα παρω τηλ να κλεισω ραντεβού να πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Είναι νωρίς ακόμα…το πάμε εβδομάδα εβδομάδα…ούτε εξετάσεις δεν μ έχει γράψει ακόμα…την επόμενη μάλλον..

Καλά κάνετε…να είσαι αισιόδοξη! Κ εγώ 10η εβδομάδα είχα κάνει τις εξετάσεις δεν υπάρχει λόγος να γίνονται πιο πριν! ❤️❤️ Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια κ θα σας διαβάζω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγω αδιαθέτησα 18/1 ( 4,5 μήνες μετά ) 

είχα αρκετό αίμα σε σχέση με αυτό που είχα πριν μεινω εγκυος, μου κρατησε αρκετες μερες.. από πόνο είχα λίγο και πολλά νεύρα 

τώρα περιμένω να μου ξανά έρθει είμαι στην 32 μέρα του κύκλου αλλά μπα τίποτα ακόμα μόνο πονάκια εχω και νεύρα 😅

Μίλησες με τον γιατρό σου ; Εγω μόλις αδιαθετήσω θα παρω τηλ να κλεισω ραντεβού να πάω 

Εμένα μου ήρθε 2 μηνες μετά η περίοδος! Δεν μιλησαμε η αλήθεια είναι γιατί μ είπε θα τα ξανά πούμε του χρόνου στο τεστ παπ! Γιατί μ έκανε κ τεστ παπ στις 40 μερες…εσυ θηλάζεις κιολας διάβαζα ότι μπορει να είναι ακανόνιστη η περίοδος στο θηλασμό…εγώ ήμουν πολύ down δλδ έκλαιγα όλη την ώρα! Κ λεω ακόμα λοχεία περνάω;;; Αλλά τελικά ήταν η περίοδος…θα δω κ τον άλλο μήνα πως θα έρθει κ αν δω κάτι ασυνήθιστο θα πάρω τηλ την γιατρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα ευτυχώς είμαι πιο χαλαρή στην δουλειά και θα διαβάσω τα νέα με την ησυχία μου. Αν θυμάμαι καλά χθες είχες  γιατρό@Tinasardin8689 σωστά? @Mpourmpoulo περιμένουμε νέα!!!!

Καλημερααα κοριτσια! Έκανα τεστ και βγήκε αρνητικο όποτε τζίφος και αυτός ο μήνας. Δεν αδιαθέτησα ούτε σήμερα αλλά πιστεύω μέχρι αύριο θα μου έρθει😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Άρχισα να παρακολουθώ θερμοκρασία.. Την μέθοδο θερμοκρασίας για ωορρηξία.. Οπότε εχθές είχα υγρά το πρωί και βάζω θερμόμετρο 36.7 ενώ τις 2 προηγούμενες ημέρες 36.4 έστω και μια μικρή αύξηση σημαίνει ωορρηξία διάβασα... Και ειχα και υγρα οπότε φαντάζομαι πιάσαμε την ωορρηξία αλλά θα κάνουμε και όλο το ΣΚ για σίγουρα.. Τώρα λογικά αν μείνω έγκυος η θερμοκρασία θα συνεχίσει αυξημένη φαντάζομαι.. Αλλιώς θα πέφτει πριν την περίοδο... Για να δούμε θα πιάσει αυτή η μέθοδος; πάντως την προτιμώ από τα τεστ ούρων 

Για να ανέβηκε λογικά σημαίνει ωορρηξια 😊 μακάρι κοριτσάκι μου να είναι ο τυχερός σου μήνας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εμένα μου ήρθε 2 μηνες μετά η περίοδος! Δεν μιλησαμε η αλήθεια είναι γιατί μ είπε θα τα ξανά πούμε του χρόνου στο τεστ παπ! Γιατί μ έκανε κ τεστ παπ στις 40 μερες…εσυ θηλάζεις κιολας διάβαζα ότι μπορει να είναι ακανόνιστη η περίοδος στο θηλασμό…εγώ ήμουν πολύ down δλδ έκλαιγα όλη την ώρα! Κ λεω ακόμα λοχεία περνάω;;; Αλλά τελικά ήταν η περίοδος…θα δω κ τον άλλο μήνα πως θα έρθει κ αν δω κάτι ασυνήθιστο θα πάρω τηλ την γιατρο 

Εμένα δεν μου έκανε τεστ παπ τώρα θα πάω να κάνω μόλις μου ξανά έρθει 

και εγω έτσι πολύ down και λέω άντε να μου έρθει να τελειώνω 

σταθερό κύκλο έτσι και αλλιώς δεν είχα  αλλά λέω μήπως στρώσει αυτό τώρα σιγά σιγά 

πάντως δεν πιστεύω ότι είναι θέμα ίσως έχει να κάνει με τον οργανισμό θέλει λίγο το χρόνο του να έρθει στα ίσια του 

πάντως αν σου ξανά έρθει έτσι κανε μια ερώτηση στην γιατρό να δεις τι θα σου πει και εκείνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...