Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

Πφφφ μου πήρες όλη τη χαρά να σου πω τρέχα για τσισαααα. Χαχαχα 

Δε πειράζει κορίτσι μου! Λίγες μέρες υπομονή να έρθει να φύγει και μετά προς τη δόξα τραβά ξανά!! Ο επόμενος μήνας ίσως να είναι ο τυχερός!!! Βέβαια πάντα έχουμε κατά νου και την καθυστερημένη σύλληψη εεεεε ( ε μα ήθελα να το πω!! Τρέχα για τσισαααα!!!)

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Πφφφ μου πήρες όλη τη χαρά να σου πω τρέχα για τσισαααα. Χαχαχα 

Δε πειράζει κορίτσι μου! Λίγες μέρες υπομονή να έρθει να φύγει και μετά προς τη δόξα τραβά ξανά!! Ο επόμενος μήνας ίσως να είναι ο τυχερός!!! Βέβαια πάντα έχουμε κατά νου και την καθυστερημένη σύλληψη εεεεε ( ε μα ήθελα να το πω!! Τρέχα για τσισαααα!!!)

 

 

 

Χαχα σαν τρελή και εγώ αυτό έχω στο μυαλό μου. Αν δεν την δω με τα μάτια μου δεν πιστεύω οτι θα έρθει 🤞 αλλά άλλο τεστ δεν κανωωωω...... Τουλάχιστον οχι αυτή τη βδομάδα 🤣 από Δευτέρα βλέπουμε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Ελπίζω όλες να είστε καλά!! Εγώ είμαι 11 μέρες πριν την περίοδο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά… γιατί πάλι εχθές είχα σε 1 μόνο φάση κάποια καφέ υγρά και εδώ και δυο μέρες έχω πικρή γεύση ότι και να φάω (κάτι που πάθαινα μια μέρα πριν την περίοδο). Επίσης έχω και κάποια πονάκια χαμηλά και δεδομένου ότι είχα πριν 4 μέρες ωορρηξία, είμαι πεπεισμένη ότι έχω κάποιο ορμονικό θέμα και φοβαμαι μην μας πάει ακόμη πιο πίσω..Θα περιμένω και αυτήν την περίοδο και θα πάω στον γιατρό μου..  anyway, όσα κορίτσια είστε στην αναμονή, η θετική σκέψη μου μαζί σας 🫶🏼

11 μέρες πριν την περίοδο είναι δύσκολο να είναι εμφύτευση νομίζω.. μήπως είναι ωορρηξία μια και είσαι 4 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας αν κατάλαβα καλα?? Πολλές κοπέλες έχουν καφέ υγρά στην ωορρηξία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

11 μέρες πριν την περίοδο είναι δύσκολο να είναι εμφύτευση νομίζω.. μήπως είναι ωορρηξία μια και είσαι 4 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας αν κατάλαβα καλα?? Πολλές κοπέλες έχουν καφέ υγρά στην ωορρηξία.. 

Κ εγώ απίθανο το θεωρώ τόσο νωρίς!! Τις ωορρηξίας τα υγρά τα είχα πριν κάποιες μέρες κ τελείωσαν! Γι αυτό πιθανολογώ πως είναι ορμονικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Κοριτσι μου σου ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου να αποκτησεις παιδακι !! Γενικως η αγια ειρηνη βοηθαει οπως λενε και ειναι θαυματουργη σε θεματα τεκνοποιιας, έχω ξανα ακουσει για αυτο το μηλο...3 μερες νηστεια λένε και πολυ πιστη !! αν δεις οτι το μηλαρακι ειναι νορμαλ για να το φας φυσικα .. τα μηλα εξαλλου αργουν πολυ να χαλασουν ! 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Η αλήθεια εχει μαυρίσει λίγο. Αλλα δεν έχω ακούσει οτι επαθε κάποια κάτι π το έφαγε μετά από καιρό. Το έχω στο ψυγείο μήνες τώρα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κατι επειδή ειμαι λιγο άσχετη με εμφύτευση,αιμα εμφύτευσης κτλ. Την μέρα που πήγα για χοριακη είχα δει μια κουκίδα πολύ μικρή αιμα στο εσώρουχο. Η χοριακη βγήκε αρνητική. Εγώ αυτό το αίμα δεν τ έδωσα πολύ σημασία καθώς την επόμενη θα έβλεπα περίοδο και νόμιζα Ότι έρχεται. Αν λοιπόν ηταν αίμα εμφύτευσης μετά από πόσες μέρες θα εδειχνε η χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν είναι αίμα. Είναι καφέ υγρά που βγαίνουν 1 φορά μες στη μέρα στο σερβιετάκι και μετά σταματάν. Ξεκίνησαν από την Κυριακή σε ξανθιά απόχρωση κάπως, αλλά από προχτές μέχρι και σήμερα είναι πιο έντονα αλλά πάλι 1 φορά μόνο μες στη μέρα. Περιμένω να αδιαθετήσω 21/02. Κύστες δεν είχα ποτέ ως τώρα. Τι να πω?

Έχω διαβάσει και για κάποιες που τα υγρά εμφύτευσης κρατάνε πιο πολλές μέρες και δε ξέρω. 

Πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό να μην ξες και να υποθέτεις. Τουλάχιστον αν είναι να μου έρθει περίοδος ας έρθει κανονικό αίμα να τελειώνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα,

 

όταν λες υγρά εννοείς καφέ αιματάκι; Μήπως είναι κάποια κυστούλα;

Όχι δεν είναι αίμα. Είναι καφέ υγρά που βγαίνουν 1 φορά μες στη μέρα στο σερβιετάκι και μετά σταματάν. Ξεκίνησαν από την Κυριακή σε ξανθιά απόχρωση κάπως, αλλά από προχτές μέχρι και σήμερα είναι πιο έντονα αλλά πάλι 1 φορά μόνο μες στη μέρα. Περιμένω να αδιαθετήσω 21/02. Κύστες δεν είχα ποτέ ως τώρα. Τι να πω?

Έχω διαβάσει και για κάποιες που τα υγρά εμφύτευσης κρατάνε πιο πολλές μέρες και δε ξέρω. 

Πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό να μην ξες και να υποθέτεις. Τουλάχιστον αν είναι να μου έρθει περίοδος ας έρθει κανονικό αίμα να τελειώνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nasia_29 είπε:

Όχι δεν είναι αίμα. Είναι καφέ υγρά που βγαίνουν 1 φορά μες στη μέρα στο σερβιετάκι και μετά σταματάν. Ξεκίνησαν από την Κυριακή σε ξανθιά απόχρωση κάπως, αλλά από προχτές μέχρι και σήμερα είναι πιο έντονα αλλά πάλι 1 φορά μόνο μες στη μέρα. Περιμένω να αδιαθετήσω 21/02. Κύστες δεν είχα ποτέ ως τώρα. Τι να πω?

Έχω διαβάσει και για κάποιες που τα υγρά εμφύτευσης κρατάνε πιο πολλές μέρες και δε ξέρω. 

Πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό να μην ξες και να υποθέτεις. Τουλάχιστον αν είναι να μου έρθει περίοδος ας έρθει κανονικό αίμα να τελειώνω

Εννοώ καφέ σε χρώμα. Μοιάζει με προεόρτια περιόδου πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Με ποια εξέταση το καταλαβαίνεις;; Γιατί εγώ έχω δυσμηνορροια και πάντα αναρωτιόμουν αν έχω ενδομητριωση, αλλά οι κατά καιρούς γιατροί μου δεν έχουν πει κάτι. Απλά μου λένε ότι όταν κάνω παιδί θα βελτιωθεί…

καλησπέρα κορίτσι μου, κ εγώ είχα πολύ πόνο για 2 3 μέρες στις περιόδους μου τάση για εμετό επίσης κ χωρίς παυσίπονα δεν σηκωνομουν! Κ εμένα αυτό μου έλεγαν κ ξύλο να χτυπήσω από όταν γέννησα αντε να χω πονέσει 2 φορές σε περίοδο κ αυτό όχι τόσο όσο πριν. δεν το πίστευα αλλά πολύ χαίρομαι που είχαν δίκιο😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει καμία από σας για το μήλο της Αγίας Ειρήνης... Το έχω στο ψυγείο εδώ και πολύ καιρό. 1η ερώτηση, δεν υπάρχει πρόβλημα που το εχω τόσο καιρό έτσι; Δλδ δεν θα πάθουμε κάτι.

2η ερώτηση, μου είπαν οτι πρέπει να νηστεψω τρείς μέρες πριν το φάω. Χρειάζεται να κανω κάτι άλλο; Και επίσης πρέπει να κάνει το ίδιο και ο σύζυγός ή μόνο η γυναίκα; 

Το έχω πολύ καιρό και είπα ότι τώρα ήρθε η ώρα του, δεν μου έμεινε κάτι αλλο να κάνω. 1,5 χρόνο υπομονή.. και ένα βήμα πριν την εξωσωματική...

Καλημερα κορίτσι μου. Μπυ είχαν φέρει και εμένα μηλαρακι. Δεν παθαίνει τπτ στην καταψυξη. Θα πρέπει να κανεις νηστεία τρεις μέρες και την Τετάρτη μέρα να το φας απλά θα κοιτάξεις να μη μεσολαβεί Κυριακή λένε ότι δεν κάνει δλδ νήστεψε Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη ή Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη κτλ . Η νηστεία είναι όμως λίγο αυστηρή δλδ δεν κάνει λάδι κρέας γαλακτοκομικά. Καλό θα ήταν να κάνει και ο σύντροφος σου και μπορεί να κάνει μόνο δυο μέρες αν θέλει και να το φάει την τρίμηνο μέρα ενώ εσυ να κανεις τρεις μέρες και την τεταρτη να το φας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου. Μπυ είχαν φέρει και εμένα μηλαρακι. Δεν παθαίνει τπτ στην καταψυξη. Θα πρέπει να κανεις νηστεία τρεις μέρες και την Τετάρτη μέρα να το φας απλά θα κοιτάξεις να μη μεσολαβεί Κυριακή λένε ότι δεν κάνει δλδ νήστεψε Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη ή Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη κτλ . Η νηστεία είναι όμως λίγο αυστηρή δλδ δεν κάνει λάδι κρέας γαλακτοκομικά. Καλό θα ήταν να κάνει και ο σύντροφος σου και μπορεί να κάνει μόνο δυο μέρες αν θέλει και να το φάει την τρίμηνο μέρα ενώ εσυ να κανεις τρεις μέρες και την τεταρτη να το φας 🥰

Αχ σε ευχαριστώ πολύ γιατί σκέφτομουν να αρχίσω από αύριο, άρα θα ξεκινήσω τη Δευτέρα. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Να ρωτήσω κατι επειδή ειμαι λιγο άσχετη με εμφύτευση,αιμα εμφύτευσης κτλ. Την μέρα που πήγα για χοριακη είχα δει μια κουκίδα πολύ μικρή αιμα στο εσώρουχο. Η χοριακη βγήκε αρνητική. Εγώ αυτό το αίμα δεν τ έδωσα πολύ σημασία καθώς την επόμενη θα έβλεπα περίοδο και νόμιζα Ότι έρχεται. Αν λοιπόν ηταν αίμα εμφύτευσης μετά από πόσες μέρες θα εδειχνε η χοριακη;

2-3 μέρες μετά την εμφύτευση δείχνει η χοριακή. Εγώ 4 μέρες μετά τους πόνους εμφύτευσης ( τους έχω νιώσει και τθις δύο φορε΄ς που έμεινα έγκυος) είχα χοριακή 26.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Γκουντ μορνινγκκκκκκ!!!!

Καλημέρα και στα νέα κορίτσια !!!είστε στο κατάλληλο μερος εδώ κάνουμε την ψυχοθεραπεία μας όλες μαζί!! Το να αποφορτιζομαστε μας κάνει μόνο καλό! Μη πέφτετε βλέποντας το αρνητικό τεστακι, όλες εδώ έχουμε ιστορίες με αρνητικά τεστακια και εμπειρίες αλλά τις αντιμετωπίζουμε με αγάπη και νοιάξιμο ειλικρινές! Ενώστε μαζί μας την ψυχασθενεια σας! Είμαστε όλες για δέσιμο έτσι και αλλιώς εδώ μέσα!!! Χαχαχχαχα 

@Mpourmpoulo τι γίνεται?! Έχω σκάσει!!!! Οι υπόλοιπες είστε στη "μέρα " ή την "παραμέρα" σήμερα?! Εγώ ακόμη θετικό τεστ ωορηξιας δεν έχω δει και σήμερα είμαι στην "παραμέρα" 😉.

Αλλά βρε κορίτσια για πείτε την γνώμη σας. .τον τελευταίο καιρό είτε καμιά φορά όταν έχω περίοδο είτε μετά πριν τις γόνιμες έχω πονακια χαμηλά αριστερά σχεδόν πάντα ..σαν ωορηξιας αλλά δεν είναι φυσικά ωορηξια.. το τεστ Παπ βγήκε τέλειο και ο υπέρηχος δεν έδειξε τίποτα . Το μόνο που ξέρω είναι ότι η αριστερή μου ωοθήκη είναι πιο μεγάλη από την δεξιά...έχει καμία ,καμία ιδέα που να οφείλονται αυτά τα πονακια !? 

Καλημερα κορίτσι μου. Με βάση το θετικο τεστ οωρρηξιας σήμερα είμαι 14η μέρα και δεν μου έχει έρθει η περίοδος και σήμερα δεν έχω πονάκια περιόδου. Θα περιμενω και αύριο μήπως μου έρθει.  Βέβαια μέχρι στιγμής το στήθος μου δεν πονάει όπως χθες πονάει λιγότερο όποτε ίσως μου έρθει αύριο γτ πάντα μια μέρα πριν αδιαθετήσω σταματάει να με ποναει. Εντωμεταξύ χθες το απόγευμα επειδή έχω ξεκινήσει διατροφή τρώγοντας μισή μπανάνα μου ήρθε αναγούλα. Δεν ξερω αν ήταν τυχαίο  και προχθές το βράδυ είχα και εγώ αυτά τα τσιμπήματα που λες πίσω στη μέση δεξιά και στην κοιλιά χαμηλά αριστερά λες και μου πετούσαν βέλη . Σχετικά με τα τσιμπήματα που λες πριν την ωορρηξια το έπαθα και εγώ αυτόν τον μήνα δυο μέρες πριν βγει θετικο το τεστ ωορρηξιας είχα τέτοια τσιμπήματα δεξιά χαμηλά στην κοιλιά και μάλλον ήταν της ωορρηξιας γτ διαπιστωμένα ο γιατρός στον υπέροχο είδε αυγουλακι στην δεξιά ωοθηκη μου 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

2-3 μέρες μετά την εμφύτευση δείχνει η χοριακή. Εγώ 4 μέρες μετά τους πόνους εμφύτευσης ( τους έχω νιώσει και τθις δύο φορε΄ς που έμεινα έγκυος) είχα χοριακή 26.

Θυμασαι ποια μέρα μετά την οωρρηξια σου ενοιωθες τους πόνους εμφύτευσης;☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ γιατί σκέφτομουν να αρχίσω από αύριο, άρα θα ξεκινήσω τη Δευτέρα. 😍

Ναι ναι Δευτέρα ξεκινά ☺️ να έχεις πίστη και θα έρθει❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου, κ εγώ είχα πολύ πόνο για 2 3 μέρες στις περιόδους μου τάση για εμετό επίσης κ χωρίς παυσίπονα δεν σηκωνομουν! Κ εμένα αυτό μου έλεγαν κ ξύλο να χτυπήσω από όταν γέννησα αντε να χω πονέσει 2 φορές σε περίοδο κ αυτό όχι τόσο όσο πριν. δεν το πίστευα αλλά πολύ χαίρομαι που είχαν δίκιο😅

Μακάρι να γίνει και σε μένα!! Γιατί μέχρι τώρα είμαι τις πρώτες μέρες με 3 Βολταρεν την ημέρα και πάλι υποφέρω! Ζαλάδες, εμετούς τα πάντα έχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

2-3 μέρες μετά την εμφύτευση δείχνει η χοριακή. Εγώ 4 μέρες μετά τους πόνους εμφύτευσης ( τους έχω νιώσει και τθις δύο φορε΄ς που έμεινα έγκυος) είχα χοριακή 26.

Μάλιστα, εγώ την εκανα την ίδια μέρα που είδα και το αίμα. Αλλα μετα από δυο μέρες εκανα τεστ γιατί δεν Μ ήρθε τελικά η περίοδος.αλλα βγήκε και αυτό αρνητικό 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Θυμασαι ποια μέρα μετά την οωρρηξια σου ενοιωθες τους πόνους εμφύτευσης;☺️

Την πρώτη φορά ήταν μετά από 7 μέρες και τη δευτερη 6 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Γενικά η εμφύτευση μπορεί να χρειαστεί 6-12 ημέρες από την ωορρηξία σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Την πρώτη φορά ήταν μετά από 7 μέρες και τη δευτερη 6 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Γενικά η εμφύτευση μπορεί να χρειαστεί 6-12 ημέρες από την ωορρηξία σου.

Αυτά τα τα τσιμπήματα τα είχα και εγώ 6 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας αλλά δεν ξερω αν ήταν εμφύτευσης. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης ταινία της home test 4 μέρες πριν την αναμενόμενη αλλά ήταν αρνητικο. Σήμερα είμαι 14η μέρα μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας και δεν μου έχει έρθει θα περιμενω και αύριο και θα κάνω ένα τεστακι ταινία να δούμε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πολλές κοπέλες έχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης και πολλές όχι όποτε δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να είσαι έγκυος ! Το μόνο που μπορείς να κανεις και περνάει από το χέρι σου είναι να κανεις υπομονή! Σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα😊 καλή επιτυχία❤️

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα -αργά ή γρήγορα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας 

Δυστηχως δεν ερχονται τόσο εύκολα σε ολες μας οπως νομίζουμε καποιες προσπαθούμε για αρκετό καιρό εμενα που πήρε 1.5 χρόνο θέλει ψυχραιμία και ηρεμία

το καλύτερο είναι μέρα παρά μέρα να έχεις επαφές αλλά αφου ο σύζυγος λείπει καλά κάνεις και πηρες τα τεστ ωορρηξιας να είσαι σίγουρη  

αλήθεια είναι ότι δεν προσπαθείτε πολύ καιρό όποτε δώσε λίγο χρόνο και δεν χρειάζεται να φοβάσαι μην αποτύχεις ο κάθε μήνας σου δίνει περίπου 20% πιθανότητες να συλλάβεις δεν το λες και πολύ 😊 όποτε όλα καλά θα πάνε να είσαι ήρεμη και απόλαυσε τις επαφές 

 

Καλως σας βρηκα!

Πρεπει να δινουμε χρονο εχεις δικιο και να μην ξεχναμε οτι ειναι μια αρκετα πολυπλοκη διαδικασια, δεν ειναι κατι απλο. Απλα οταν δεν εχω να ασχοληθω με κατι, με παιρνει απο κατω!

Χαιρομαι που τα καταφερες και απεκτησες παιδακι! 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η korina95 είπε:

Καλως σας βρηκα!

Πρεπει να δινουμε χρονο εχεις δικιο και να μην ξεχναμε οτι ειναι μια αρκετα πολυπλοκη διαδικασια, δεν ειναι κατι απλο. Απλα οταν δεν εχω να ασχοληθω με κατι, με παιρνει απο κατω!

Χαιρομαι που τα καταφερες και απεκτησες παιδακι! 💜

Όλα θα γίνουν σιγά σιγά 

το ξέρω και εγω έτσι ήμουν με είχε πάρει από κάτω γιατί προσπαθούσα πολύ αλλά όλα πήγαν στο τέλος καλα… ευχαριστώ πολύ 💕

να στέλνεις να μιλάμε εδώ θα δεις θα σου φτιάξουν το κέφι εδώ τα κορίτσια δεν θα σε παίρνει από κάτω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αυτά τα τα τσιμπήματα τα είχα και εγώ 6 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας αλλά δεν ξερω αν ήταν εμφύτευσης. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης ταινία της home test 4 μέρες πριν την αναμενόμενη αλλά ήταν αρνητικο. Σήμερα είμαι 14η μέρα μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας και δεν μου έχει έρθει θα περιμενω και αύριο και θα κάνω ένα τεστακι ταινία να δούμε❤️

Της hometest αργεί λίγο να δείξει το τεστ. Εμένα αυτά τα τσιμπήματα δεν ήταν σαν αυτά της ωορρηξίας. Την πρώτη φορά δεν ήξερα τι ήταν. Απλά πετάχτηκα πάνω για πολύ λίγα δευτερόλεπτα. Την δεύτερη φορά, το κατάλαβα αμέσως, γιατί ήταν ακριβώς το ίδιο, οπότε υποψιάστηκα ότι θα είχα θετικό τεστ. Όντως 4 μέρες μετά είδα την πρώτη πολυυυυ αχνή γραμμουλα. Μακάρι αύριο να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα κορίτσι μου! Στο εύχομαι ολόψυχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Της hometest αργεί λίγο να δείξει το τεστ. Εμένα αυτά τα τσιμπήματα δεν ήταν σαν αυτά της ωορρηξίας. Την πρώτη φορά δεν ήξερα τι ήταν. Απλά πετάχτηκα πάνω για πολύ λίγα δευτερόλεπτα. Την δεύτερη φορά, το κατάλαβα αμέσως, γιατί ήταν ακριβώς το ίδιο, οπότε υποψιάστηκα ότι θα είχα θετικό τεστ. Όντως 4 μέρες μετά είδα την πρώτη πολυυυυ αχνή γραμμουλα. Μακάρι αύριο να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα κορίτσι μου! Στο εύχομαι ολόψυχα!!

Ούτε εμένα ήταν σαν τις ωορρηξιας. Πρώτη φορά τα ένιωσα όπως το ίδιο ένιωσα και πριν τρεις μέρες το βράδυ χαμηλά αριστερά στη κοιλιά  και δεξιά πίσω στη μέση σαν να μου πετάγανε βέλη δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς 😂 θα δείξει λες αύριο της home test ?σε ευχαριστωωω πολυυυυ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...