Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

Και ο δικός μου γιατρός έτσι αυστηρός είναι!! Καθόλου νύχια ούτε μάνο ούτε ημιμονιμο, η καφεΐνη κανονικά δεν επιτρέπεται καθόλου στην εγκυμοσύνη απλά έχουν πει όλοι οι γιατροι να μας επιτρέπουν κάποια mg ημερησίως μόνο και μόνο για να μην κάνουμε του κεφαλιού μας και πίνουμε παραπάνω, ούτε αυτό πρέπει όμως!! Τώρα μια φορά στις τόσες που βγαίνεις για καφέ δεν πειράζει να πιεις έναν με μόνη δόση και γω βάζω κακαο στο γάλα μου που έχει καφεΐνη αλλά στη μύτη του κουταλιού ούτε 3 γραμμάρια δεν ζυγιζει

στις On 22/5/2023 at 10:37 ΠΜ, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα! εμενα ειναι πολύ πλατιά!!! Δεν ξερω αν παιζει ρολο το φυλο γιατι η μανα μου λεει οτι εχω κοιλια κοριτσιου! :P

Δεν ξερω αν αυτα ειναι νορμαλ ή ειναι βλακειες, αλλα ακομα ειναι πλατια και σχετικα επανω. Δηλαδη κατω απο το στηθος ξεπετιεται η κοιλουμπα! 

Κοριτσιαααα ο αντρας μου με κοροιδευει! Με βαζει πισω απο μια κολωνα που εχουμε μεταξυ σαλονιου και κουζινας και με βγαζει φωτογραφιες πως πετιεται η κοιλια μου!!! Μου λεει οτι πρωτα παει η κιολια και μετα εγω 🤣

Και μένα και κοιτάζει και γελάει και με λέει βαρελακι😂, αρχίζω να περπατάω και σαν πιγκουινος, με ανοιχτά πόδια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Δεν μου το εχει απαγορευσει εντελώς. Μου εχει πει 1-2 ελληνικούς την εβδομαδα κι αυτο οχι πολυ βαρύ... Φυσικα πλέον ο ελληνικός δεν πίνετε! Ενα φρεντάκι θα το έπινα ομως οταν παμε έξω να πιουμε ενα καφεδάκι μια φορα την εβδομαδα. 

Δεν ξερω γτ ειναι τοσο αυστηρή σε κάτι τέτοια... Δεν με αφήνει ας πούμε να κάνω ημιμόνιμο.. Μονο κλασσικό μανό. Τελικα μόνο πόδια κάνω κι αυτό γιατί ειναι πολύ άσχημα τα νύχια μου, ειναι μικρούλια και άτσαλα και ντρέπομαι με τα σανδάλια.

Κι αν είχα καμία εκγυμοσύνη υψηλού κινδύνου θα το δικαιολογούσα, αλλά δοξα το θεο και την Παναγία είναι μια χαρά η εγκυμοσύνη μου. 

Νύχια και μένα μου είπε όχι, μόνο απλό μανό. Τώρα για τον καφέ τι να πω...ο καθένας λέει τα δικά του μαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Νύχια και μένα μου είπε όχι, μόνο απλό μανό. Τώρα για τον καφέ τι να πω...ο καθένας λέει τα δικά του μαλλον

Και εμένα κορίτσια μου είπε όχι ημιμόνιμο. Μόνο απλό. Αλλά επειδή είμαι και λίγο φοβιτσιαρα προς το παρόν δεν τα έχω βάψει καθόλου. Σε λίγο καιρό που θα φοράμε πέδιλα όμως θα βάψω σίγουρα των ποδιών. Εμένα μου έχει απαγορεύσει και το laser. Ευτυχώς που κάνω χρόνια και έχουν εξασθενίσει. Και στο μπικίνι ότι βγεί, το κάνω με κερί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Και ο δικός μου γιατρός έτσι αυστηρός είναι!! Καθόλου νύχια ούτε μάνο ούτε ημιμονιμο, η καφεΐνη κανονικά δεν επιτρέπεται καθόλου στην εγκυμοσύνη απλά έχουν πει όλοι οι γιατροι να μας επιτρέπουν κάποια mg ημερησίως μόνο και μόνο για να μην κάνουμε του κεφαλιού μας και πίνουμε παραπάνω, ούτε αυτό πρέπει όμως!! Τώρα μια φορά στις τόσες που βγαίνεις για καφέ δεν πειράζει να πιεις έναν με μόνη δόση και γω βάζω κακαο στο γάλα μου που έχει καφεΐνη αλλά στη μύτη του κουταλιού ούτε 3 γραμμάρια δεν ζυγιζει

Και μένα και κοιτάζει και γελάει και με λέει βαρελακι😂, αρχίζω να περπατάω και σαν πιγκουινος, με ανοιχτά πόδια!! 

Παλι καλά δεν είμαι μόνο εγώ που έχω τόσες απαγορευσεις... 

Καταλαβαίνω ότι δεν θελουν πιουμε πολύ, ή να πιουμε ντεκαφεϊνέ που περνάει απο επεξεργασία, αλλά λίγο κανονικό καφε... Μαλιστα η μάνα μου μου έλεγε πως ούτε εκείνη την αφηνε ο δικος της γιατρός γτ θυμάται μόλις γέννησε έστειλε τον πατέρα μου να της φέρει καφε΄! Χαχαχα!

Μας κάνουν μπουλιγνκ, ΞΕΚΑΘΑΡΑ!! :D :D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Νύχια και μένα μου είπε όχι, μόνο απλό μανό. Τώρα για τον καφέ τι να πω...ο καθένας λέει τα δικά του μαλλον

Απο ότι φαίνεται ναι, άλλοι είναι πιο ελαστικοί, άλλοι πιο αυστηροί. 

Πχ η κοπέλα που πήγα χθες να μου κάνει πεντικιουρ (εχω κι ενα βλαμμενο νύχι που αν δεν το φρόντίσω μου μπάινει στο δέρμα, οπότε είναι μονόδρομος η τεχνήτρια) που μου έλεγε ότι έχει ήδη 3-4 έγκυες που πάνε τακτικά. Ας ειναι, θα κάνω υπομονή. Τι έμεινε??? :D Μετα θα παιρνω τη μπεμπα με το αυγο και θα πηγαινουμε για μανι-πέντι! Χαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Απο ότι φαίνεται ναι, άλλοι είναι πιο ελαστικοί, άλλοι πιο αυστηροί. 

Πχ η κοπέλα που πήγα χθες να μου κάνει πεντικιουρ (εχω κι ενα βλαμμενο νύχι που αν δεν το φρόντίσω μου μπάινει στο δέρμα, οπότε είναι μονόδρομος η τεχνήτρια) που μου έλεγε ότι έχει ήδη 3-4 έγκυες που πάνε τακτικά. Ας ειναι, θα κάνω υπομονή. Τι έμεινε??? :D Μετα θα παιρνω τη μπεμπα με το αυγο και θα πηγαινουμε για μανι-πέντι! Χαχαχα!! 

Αχ και γω το ίδιο πρόβλημα τραβάω, οπότε μια φορά το μήνα θα πάω σίγουρα, τι σπαστικό!! Να φανταστώ στο μεγάλο νύχι σου μπαίνει ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marika31 είπε:

Αχ και γω το ίδιο πρόβλημα τραβάω, οπότε μια φορά το μήνα θα πάω σίγουρα, τι σπαστικό!! Να φανταστώ στο μεγάλο νύχι σου μπαίνει ε? 

Ναι ναι. Έιχα ένα ατύχημα μικρή στο σχολείο. Μας ειχαν βάλει να μετακομίσουμε στην διπλανή τάξη γτ η δασκάλα μας έλειπε και μας πέφτει το θρανίο και σκάει πάνω στο πόδι. Τι να σου λεω.... Αίματα, πόνος... Τελικα το νύχι έφυγε και ξαναβγήκε βλαμμένο! Είναι πολύ σκληρό και πάει και μπαίνει στο δέρμα αν δεν το κόψω εγκαίρως. Μόνο που δεν μπορώ μόνη. Θέλει ένα ειδικό κοπτάκι που έχει η κοπέλα. 

Δεν ειναι πρόβλημα όμως! Ειναι me time ;) Ό,τι κάνουμε για τον εαυτό μας, ειναι me time! Και τον χρειαζομαστε αυτο τον χρονο ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, αν κάποιος συνάδελφος σας που είστε μαζί στην δουλειά (σε κλειστό χώρο) μέχρι και χθες είχε πυρετό από αμυγδαλίτιδα και θέλει να έρθει αύριο για δουλειά, είναι λογικό να νευριασω για την ανευθυνότητα του που δεν με σκέφτεται και σκέφτεται μόνο τον εαυτό του (επειδή βαριέται σπίτι λέει). Σκεφτόμουν να στείλω μνμ και να του πω ότι αν αν έρθεις ενημέρωσε με να πάρω άδεια. Δεν ξέρω. Είμαι υπερβολική? 

Που εντωμεταξυ οποία πέτρα και να σηκώσεις όλοι είναι άρρωστοι πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Ρε κορίτσια, αν κάποιος συνάδελφος σας που είστε μαζί στην δουλειά (σε κλειστό χώρο) μέχρι και χθες είχε πυρετό από αμυγδαλίτιδα και θέλει να έρθει αύριο για δουλειά, είναι λογικό να νευριασω για την ανευθυνότητα του που δεν με σκέφτεται και σκέφτεται μόνο τον εαυτό του (επειδή βαριέται σπίτι λέει). Σκεφτόμουν να στείλω μνμ και να του πω ότι αν αν έρθεις ενημέρωσε με να πάρω άδεια. Δεν ξέρω. Είμαι υπερβολική? 

Που εντωμεταξυ οποία πέτρα και να σηκώσεις όλοι είναι άρρωστοι πάλι. 

Εχω την εντύπωση πως η αμυγδαλίτιδα δεν κολλάει. Αν δεν πιεις απο το ποτήρι του ή φας απο το κουτάλι του ας πουμε. Δεν θελω ομως να σε παρω στο λαιμο μου, αυτη την εντυπωση εχω κ μονο. 

Δεν νομίζω ότι οφείλουν να μας προσέχουν. Εμείς πρέπει να προσέχουμε τον εαυτό μας. Μην ξεχνάς ότι πριν τον κοβιντ μια χαρά πηγαιναμε στο γραφείο με ένα πονολαιμό ή μια καταρροή. Τώρα τελευταία εχουν κοπεί αυτά. Ο κόσμος εξακολουθεί να βήχει ή να φταρνίζεται παντου. 

Προσωπικά, αν σκοπευα να παω στη δουλεια οπου υπάρχει έγκυος μετα απο αναρρωτική, θα φορούσα μια μάσκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι θα πω για την αγαπημενη μου Influencer που άχει δώσει μπωλ με Porridge στο μωρο κι εκείνο βουταει το προσωπακι του μέσα όπως κάνει ο σκύλος μου όταν του βάζω την φακή που περισσεύει!! 

Αυτο ειναι αμαρτια ρε κοριτσια.. Να προσπαθει το καημενο να φαει την κρεμα. Τι δεξιότητα αναπτύσσει ετσι? Την σκυλίσια?? Ειπαμε, να ειναι ανεξάρτητα, να ειναι αυτονομα, να μαθαινουν να εξυπηρετουνται. Αλλά αυτο ταλαιπωρείται το καημενο. Καταλαβαινω να του δωσει το φρουτο, να του δωσει το κρεας, το καρότο να τα φαει με το χεράκι, αλλα την κρεμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Εχω την εντύπωση πως η αμυγδαλίτιδα δεν κολλάει. Αν δεν πιεις απο το ποτήρι του ή φας απο το κουτάλι του ας πουμε. Δεν θελω ομως να σε παρω στο λαιμο μου, αυτη την εντυπωση εχω κ μονο. 

Δεν νομίζω ότι οφείλουν να μας προσέχουν. Εμείς πρέπει να προσέχουμε τον εαυτό μας. Μην ξεχνάς ότι πριν τον κοβιντ μια χαρά πηγαιναμε στο γραφείο με ένα πονολαιμό ή μια καταρροή. Τώρα τελευταία εχουν κοπεί αυτά. Ο κόσμος εξακολουθεί να βήχει ή να φταρνίζεται παντου. 

Προσωπικά, αν σκοπευα να παω στη δουλεια οπου υπάρχει έγκυος μετα απο αναρρωτική, θα φορούσα μια μάσκα. 

Ναι έχεις δίκιο αυτό για την 'προ -covid ' εποχή αλλά φοβάμαι πολύ τώρα που είμαι έγκυος να μην κολλήσω και χτύπα ξύλο να έχω επιπλοκές 'η ταλαιπωρία γενικά με την ανάρρωση μου. Μου φαίνεται θα είμαι 8 ώρες με μάσκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Ναι έχεις δίκιο αυτό για την 'προ -covid ' εποχή αλλά φοβάμαι πολύ τώρα που είμαι έγκυος να μην κολλήσω και χτύπα ξύλο να έχω επιπλοκές 'η ταλαιπωρία γενικά με την ανάρρωση μου. Μου φαίνεται θα είμαι 8 ώρες με μάσκα. 

Πως να αντεξεις αγαπη μου 8 ωρες με τη μάσκα? Εγω πλέον δεν αντεχω με τη μάσκα πολλή ώρα :( Δυσκολευομαι να αναπνευσω...

Παω σουπερ και στα μαγαζια ωρες που δεν πετυχαίνω κόσμο για να μην βαζω μασκα. Λαχανικά ψωνιζω σε μαναβη για να μην παω λαϊκη μεσα στον κοσμο. Και για την καμπύλη που θα παω μεθαυριο θα περιμενω στο παγκακι που εχει εξω, δεν καθομαι στο σαλονι! :D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Ναι ναι. Έιχα ένα ατύχημα μικρή στο σχολείο. Μας ειχαν βάλει να μετακομίσουμε στην διπλανή τάξη γτ η δασκάλα μας έλειπε και μας πέφτει το θρανίο και σκάει πάνω στο πόδι. Τι να σου λεω.... Αίματα, πόνος... Τελικα το νύχι έφυγε και ξαναβγήκε βλαμμένο! Είναι πολύ σκληρό και πάει και μπαίνει στο δέρμα αν δεν το κόψω εγκαίρως. Μόνο που δεν μπορώ μόνη. Θέλει ένα ειδικό κοπτάκι που έχει η κοπέλα. 

Δεν ειναι πρόβλημα όμως! Ειναι me time ;) Ό,τι κάνουμε για τον εαυτό μας, ειναι me time! Και τον χρειαζομαστε αυτο τον χρονο ❤️ 

Έτσι ακριβώς!!!! Εγώ όταν ήμουν φοιτήτρια δούλευα σε ένα καφέ- μπαρ καλοκαίρι, φορούσα ανοιχτό παπούτσι και μου έπεσε αυτός ο μεγάλος κύλινδρος με καφε που γεμίζουμε την μηχανή εσπρέσο και από τότε άρχισαν όλα τα προβλήματα με το νύχι και πιο μετά και η μυκητιαση οπότε 2 φορές το έχω αλλαξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Πως να αντεξεις αγαπη μου 8 ωρες με τη μάσκα? Εγω πλέον δεν αντεχω με τη μάσκα πολλή ώρα :( Δυσκολευομαι να αναπνευσω...

Παω σουπερ και στα μαγαζια ωρες που δεν πετυχαίνω κόσμο για να μην βαζω μασκα. Λαχανικά ψωνιζω σε μαναβη για να μην παω λαϊκη μεσα στον κοσμο. Και για την καμπύλη που θα παω μεθαυριο θα περιμενω στο παγκακι που εχει εξω, δεν καθομαι στο σαλονι! :D 

Θα πιαστεί ο ποπός σου στο παγκάκι 2 ώρες :P

Καλύτερα να κάτσεις μέσα και ζήτησε αν είναι εφικτό να έχουν ανοιχτή την πόρτα του μικροβιολογικού. Εγώ σήμερα κοντευα να κοιμηθώ από την υπνηλια που μου ήρθε. Έκατσα στον καναπέ, έκλεισα λίγο τα μάτια, χαζευα στην τηλεόραση και πέρασε η ώρα. :) ΑλλΑλλα ο,τι σε βολεψει. Θα το δεις εκείνη την στιγμή πως θα είσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Έτσι ακριβώς!!!! Εγώ όταν ήμουν φοιτήτρια δούλευα σε ένα καφέ- μπαρ καλοκαίρι, φορούσα ανοιχτό παπούτσι και μου έπεσε αυτός ο μεγάλος κύλινδρος με καφε που γεμίζουμε την μηχανή εσπρέσο και από τότε άρχισαν όλα τα προβλήματα με το νύχι και πιο μετά και η μυκητιαση οπότε 2 φορές το έχω αλλαξει

αχ κοριτσι μου, μπορω να φανταστω τον πόνο...

Με τους μυκητες είχα ταλαιπωρηθει κι εγω και ξερεις πως περασε?? Με πράσινο σαπούνι! Το πιστευεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουλ ανευθυνότητα ο κόσμος με τις αρρώστιες, τι να πεις! Να φύλαγεσαι όσο μπορείς από αυτον αυτές τις μέρες! @Watermelon

Δεν έχει τύχει να δω ποτέ αυτή την influencer @Mummy2be δεν έχω μέσα κοινωνικής δικτύωσης και στο youtube δεν παρακολουθώ ότι έχει να κάνει με lifestyle, δεν μου αρέσει! Εντελώς χαζος ακούγεται πάντως αυτός ο τρόπος με το τάισμα, δεν συμφωνώ καθόλου, τι σημαίνει να αναπτύξουν τις δεξιότητες τους?? Με το να τρώνε σαν σκυλιά??? 🤣🤣, ότι θέλει προβάλλει ο καθένας μου φαίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Θα πιαστεί ο ποπός σου στο παγκάκι 2 ώρες :P

Καλύτερα να κάτσεις μέσα και ζήτησε αν είναι εφικτό να έχουν ανοιχτή την πόρτα του μικροβιολογικού. Εγώ σήμερα κοντευα να κοιμηθώ από την υπνηλια που μου ήρθε. Έκατσα στον καναπέ, έκλεισα λίγο τα μάτια, χαζευα στην τηλεόραση και πέρασε η ώρα. :) ΑλλΑλλα ο,τι σε βολεψει. Θα το δεις εκείνη την στιγμή πως θα είσαι!

Αν δεν εχει κοσμο ναι, θα το ζητησω. Εχει μικρο σαλονάκι ρε γαμωτο, αναγκαστικά και 2-3 ατομα να εχει, θα ειμαστε ο ενας πανω στον αλλον. 

Καλυτερα να περιμενω στο αμαξι τωρα που το σκεφτομαι. Αν παρκαρω κι απεξω, μια χαρα. Θα εχω και την ανεση μου και το ραδιοφωνο ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, έρχομαι κι εγώ με απορίες οποία γνωρίζει ας μου πει!!!

1. Διάβασα για το λέιζερ και εγώ είχα ξεκινήσει πριν μείνω έγκυος αλλά δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω τις συνεδρίες με αποτέλεσμα να έχει ξαναγίνει θαμνος. Μιλάμε για απίστευτη τριχοφυΐα, δεν έχω το χρόνο να ξυρίζομαι συνέχεια προσπαθώ να το κάνω ανά δύο εβδομάδες αλλά χάλια κάνω μία ώρα αλλάζω δύο ξυραφάκια, είναι σα να ξυριζω μαλλιά (συγγνώμη για την περιγραφή). Θέλω να φωνάζω μια φορά το μήνα μια αισθητικό να μου κάνει αποτρίχωση με κερί. Τυπικά επιτρέπεται αλλά έχετε κάνει καμία από εσάς;αντέχεται ο πόνος;η θα γεννήσω πριν της ώρας μου;(μιλάω για την περιοχή του μπικίνι)

2. Θέμα ούρηση! Κατουριεστε κι εσείς ξανά μόλις σηκωθείτε από την τουαλέτα;;;όλο το βράδυ δεν κοιμάμαι γιατί πάω κάθε μιση ώρα τουαλέτα.

Για τον καφέ που λέγατε εμένα μου είχε πει δυο την ημέρα(η έναν διπλό εσπρέσσο), οπότε πίνω έναν εσπρέσσο κάθε πρωί γιατί δεν θα μπορούσα να κρατηθώ ξύπνια πραγματικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mummy2be είπε:

αχ κοριτσι μου, μπορω να φανταστω τον πόνο...

Με τους μυκητες είχα ταλαιπωρηθει κι εγω και ξερεις πως περασε?? Με πράσινο σαπούνι! Το πιστευεις?? 

Αληθεια?? Έχεις περάσει και συ τέλεια ε με τα νύχια??? Εγώ να σου πω την αλήθεια είχα δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα από κρέμες πανάκριβες από λάκα, από περιποίηση τι να σου λέω,πολλά λεφτά στην δερματολόγο, οπότε τελικά δεν ξέρω τι με βοήθησε από όοολα αυτα, 2 χρόνια ταλαιπωρηθηκα και ευτυχώς από τότε δεν έχω βάναβγάλει! Προσέχω πάντα να στέγνωνω καλά τα πόδια μου και τα νύχια μου με πιστολάκι και να βάζω πούδρα και αποσμητικο ποδιών, άλλαξα και τεχνητρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marika31 είπε:

Φουλ ανευθυνότητα ο κόσμος με τις αρρώστιες, τι να πεις! Να φύλαγεσαι όσο μπορείς από αυτον αυτές τις μέρες! @Watermelon

Δεν έχει τύχει να δω ποτέ αυτή την influencer @Mummy2be δεν έχω μέσα κοινωνικής δικτύωσης και στο youtube δεν παρακολουθώ ότι έχει να κάνει με lifestyle, δεν μου αρέσει! Εντελώς χαζος ακούγεται πάντως αυτός ο τρόπος με το τάισμα, δεν συμφωνώ καθόλου, τι σημαίνει να αναπτύξουν τις δεξιότητες τους?? Με το να τρώνε σαν σκυλιά??? 🤣🤣, ότι θέλει προβάλλει ο καθένας μου φαίνεται! 

Ειναι στο ινσταγκραμ εκεινη. Κανει την μεθοδο BLW, ειναι ουσιαστικα αυτη η μεθοδος που δινεις στο παιδι την δυνατοτητα να φαει με τα χερια. Κι εκεινο γεμίζει το προσωπο, τα αυτια τη μυτη το πατωμα με φαγητα! Τους φορανε και μια "σαλιαρα" ολοκληρη μπλουζα απο πλαστικό. Δεν διαφωνω οτι μπορει να εχει οφέλη. Σιγουρα κάτι θα βγαίνει καλό από αυτό. Αλλα στο δικό μου μυαλό, να το κάνεις αυτο με τρόφιμα που βολευουν. Όχι με τη βρωμη, το λυπηθηκε η ψυχή μου το καημένο. Εκανε σαν σκυλάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έρχομαι κι εγώ με απορίες οποία γνωρίζει ας μου πει!!!

1. Διάβασα για το λέιζερ και εγώ είχα ξεκινήσει πριν μείνω έγκυος αλλά δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω τις συνεδρίες με αποτέλεσμα να έχει ξαναγίνει θαμνος. Μιλάμε για απίστευτη τριχοφυΐα, δεν έχω το χρόνο να ξυρίζομαι συνέχεια προσπαθώ να το κάνω ανά δύο εβδομάδες αλλά χάλια κάνω μία ώρα αλλάζω δύο ξυραφάκια, είναι σα να ξυριζω μαλλιά (συγγνώμη για την περιγραφή). Θέλω να φωνάζω μια φορά το μήνα μια αισθητικό να μου κάνει αποτρίχωση με κερί. Τυπικά επιτρέπεται αλλά έχετε κάνει καμία από εσάς;αντέχεται ο πόνος;η θα γεννήσω πριν της ώρας μου;

2. Θέμα ούρηση! Κατουριεστε κι εσείς ξανά μόλις σηκωθείτε από την τουαλέτα;;;όλο το βράδυ δεν κοιμάμαι γιατί πάω κάθε μιση ώρα τουαλέτα.

Για τον καφέ που λέγατε εμένα μου είχε πει δυο την ημέρα(η έναν διπλό εσπρέσσο), οπότε πίνω έναν εσπρέσσο κάθε πρωί γιατί δεν θα μπορούσα να κρατηθώ ξύπνια πραγματικά. 

Εχω κι εγω την ιδια απορία για την αποτρίχωση ρε γαμωτο... Εγω έκανα πόδια με αποτριχωτική και μπικινι με κερί. Δεν εχω και πολλες τρίχες, μια χαρα το ειχα βολέψει. Αφου εμεινα εγκυος δεν ξαναπηγα γιατι φοβομουν. Εβαλα αναγκαστικά ξυράφι. Πλέον όμως δεν βλέπω εκεί κάτω! Χαχαχα! Και λεω στον αντρα μου και με κοροϊδευει μωρεεεεε!!! Σκέφτομαι να χω΄σω τη μανουλα να κανει τη δουλεια!! Αλλά να σου πω την αληθεια, ενω το κερι το αντεχα, τωρα δεν ξερω αν θα το αντεχα... 

Σχετικα με την τουαλέτα, κι εγω πάω πολύ... Προσπαθω να παω μια τουαλετα πριν κοιμηθώ, θέλω δεν θέλω. Εεε μετα πλέον κατα τις 6 ξυπνάω και μετα δυσκολευομαι να κοιμηθώ. Πιστευω οτι αυτο χειροτερευει με τον καιρό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έρχομαι κι εγώ με απορίες οποία γνωρίζει ας μου πει!!!

1. Διάβασα για το λέιζερ και εγώ είχα ξεκινήσει πριν μείνω έγκυος αλλά δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω τις συνεδρίες με αποτέλεσμα να έχει ξαναγίνει θαμνος. Μιλάμε για απίστευτη τριχοφυΐα, δεν έχω το χρόνο να ξυρίζομαι συνέχεια προσπαθώ να το κάνω ανά δύο εβδομάδες αλλά χάλια κάνω μία ώρα αλλάζω δύο ξυραφάκια, είναι σα να ξυριζω μαλλιά (συγγνώμη για την περιγραφή). Θέλω να φωνάζω μια φορά το μήνα μια αισθητικό να μου κάνει αποτρίχωση με κερί. Τυπικά επιτρέπεται αλλά έχετε κάνει καμία από εσάς;αντέχεται ο πόνος;η θα γεννήσω πριν της ώρας μου;

2. Θέμα ούρηση! Κατουριεστε κι εσείς ξανά μόλις σηκωθείτε από την τουαλέτα;;;όλο το βράδυ δεν κοιμάμαι γιατί πάω κάθε μιση ώρα τουαλέτα.

Για τον καφέ που λέγατε εμένα μου είχε πει δυο την ημέρα(η έναν διπλό εσπρέσσο), οπότε πίνω έναν εσπρέσσο κάθε πρωί γιατί δεν θα μπορούσα να κρατηθώ ξύπνια πραγματικά. 

Γειά σου Ειρηνακι!! Το κερί οντως ξέρω και γω ότι επιτρέπεται αλλά δεν έχω κάνει για να σου πω, προτιμώ το ξυραφάκι σε αυτή την φάση. Και γω 2 χρησιμοποιώ 😂 ανά 2 εβδομάδες κι ας εχω κανει λέιζερ 3 χρόνια, είμαι ξανθιά και δεν πολυφαινονται αλλά έχω χοντρή και σκληρή τρίχα! Εννοείται πάω συνέχεια τουαλέτα, πρωί, βράδυ, την νιώθω αυτή την αίσθηση που λες, είναι από το βάρος και πιέζεται η ουρήθρα μας τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Αληθεια?? Έχεις περάσει και συ τέλεια ε με τα νύχια??? Εγώ να σου πω την αλήθεια είχα δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα από κρέμες πανάκριβες από λάκα, από περιποίηση τι να σου λέω,πολλά λεφτά στην δερματολόγο, οπότε τελικά δεν ξέρω τι με βοήθησε από όοολα αυτα, 2 χρόνια ταλαιπωρηθηκα και ευτυχώς από τότε δεν έχω βάναβγάλει! Προσέχω πάντα να στέγνωνω καλά τα πόδια μου και τα νύχια μου με πιστολάκι και να βάζω πούδρα και αποσμητικο ποδιών, άλλαξα και τεχνητρια! 

Ναι ναι ενα σωρο κρεμες, κάτι σαν μανό που εμπαινε και πανω και κατω απο το νυχι, μεχρι κι αντιβιωση ειχα παρει ενα διαστημα. Κι ομως, καθαρισα με το πρασινο σαπουνι. Πως εγινε αυτο δεν ξερω. Απλα ειχα παθει ενα ράγισμα καποια στιγμη και ο γιατρος μου ειχε πει να βαζω ζεστο νερο με πρασινο σαπουνι και να κανω καποιες κινησεις καθημερινα. Επειδη ηταν χειμώνας, εγω εβαζα και το αλλο πόδι μέσα! :P Κι ετσι απλά, έφυγαν οι μύκητες! 

Οι τεχνήτριες ειναι πολυ σημαντικό να αποστειρώνουν τα εργαλεία τους, αλλα δυστυχώς δεν το κάνουν ολες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Ναι ναι ενα σωρο κρεμες, κάτι σαν μανό που εμπαινε και πανω και κατω απο το νυχι, μεχρι κι αντιβιωση ειχα παρει ενα διαστημα. Κι ομως, καθαρισα με το πρασινο σαπουνι. Πως εγινε αυτο δεν ξερω. Απλα ειχα παθει ενα ράγισμα καποια στιγμη και ο γιατρος μου ειχε πει να βαζω ζεστο νερο με πρασινο σαπουνι και να κανω καποιες κινησεις καθημερινα. Επειδη ηταν χειμώνας, εγω εβαζα και το αλλο πόδι μέσα! :P Κι ετσι απλά, έφυγαν οι μύκητες! 

Οι τεχνήτριες ειναι πολυ σημαντικό να αποστειρώνουν τα εργαλεία τους, αλλα δυστυχώς δεν το κάνουν ολες.... 

Πράσινο σαπουνακι λοιπόν ε?? Μια χαρά, δεν το γνώριζα! Ναι η λάκα ήταν αυτό που ήταν σαν μάνο, χάπια  πολλα και σι η  δερματολογος μου είχε πει να κοιτάξω το συκώτι μου γιατί αυτά τα φάρμακα κάνουν ζημιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια, όσες κάνατε λέιζερ είναι αμαρτία να το γυρίσετε στην εγκυμοσύνη σε ξυραφάκι! Και θα δυναμώσουν οι τρίχες (λόγω ορμονών) και δεν θα έχετε αποτέλεσμα σαν αυτό από το κερί. 

Εγώ είχα πάρει το κερί αυτό που στεγνώνει μόνο του και το τραβάς το ίδιο. Δεν χρειάζεται καν ταινία. Φεύγει οανευκολα και δεν κολλάς καθόλου όπως με το κλασσικό κερί με τις ταινίες. Οπότε τώρα στην εγκυμοσύνη μόνο στο μπικίνι και στην κοιλιά (στο σημείο της γραμμής προς τα κάτω) κάνω κερί όταν χρειαστεί.  Δεν πονάει καθόλου. Εγώ τουλάχιστον που αντέχω τους πόνους είμαι μια χαρά και διαρκεί το αποτέλεσμα. Ξυράφι δεν πρόκειται να ξανά βάλω στην ζωή μου ποτέ γιατί κάνω 5-6 χρόνια λέιζερ και έχω σωθεί. Δεν θέλω να γυρίσω ξανά πίσω και να μου φουντώσει η τρίχα. 

 

Όσον αφορά την τουαλέτα το βράδυ σηκώνομαι 1-2 φορές πλέον. Αλλά μέσα στην μέρα επειδή πίνω και αρκετό νερό πάω συνέχεια. 

 

Τέλος , βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης!!!!!!!!!!!!

Νηστείας έχω 76 ( 65-92 όρια)

Μετά από 1 ώρα έχω 107 (110-170 όρια)

Μετά από 2 ώρες 71 (70-120 όρια). 

Μαντεψτε ποια θα φάει βάφλα αυτό το Σ.Κ. αχαχαχαχαχ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...