Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερμοδιαγραμμα


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα

Σχετικά με το σπερμοδιαγραμμα... Μας είπε ο γιατρός οτι υπάρχει ένα πολύ μικρό θεματακι στην κινητικότητα αλλά αυτό δεν μας επειρεαζει στο να συλλαβω φυσικά. Ωστόσο θα ήθελα να μου πείτε αν σας ετυχε και σας με αυτές τις τιμές και να τα καταφέρατε

Κινητικότητα %:

1ωρα: άριστα 20 ακίνητα 70

9ωρα: άριστα 10 ακίνητα 80

Δεν μας έχει πει για κάποιο συμπλήρωμα ωστε να βοηθήσει στη κινητικότητα, αύριο θα πάρουμε και μια δεύτερη γνώμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

Σχετικά με το σπερμοδιαγραμμα... Μας είπε ο γιατρός οτι υπάρχει ένα πολύ μικρό θεματακι στην κινητικότητα αλλά αυτό δεν μας επειρεαζει στο να συλλαβω φυσικά. Ωστόσο θα ήθελα να μου πείτε αν σας ετυχε και σας με αυτές τις τιμές και να τα καταφέρατε

Κινητικότητα %:

1ωρα: άριστα 20 ακίνητα 70

9ωρα: άριστα 10 ακίνητα 80

Δεν μας έχει πει για κάποιο συμπλήρωμα ωστε να βοηθήσει στη κινητικότητα, αύριο θα πάρουμε και μια δεύτερη γνώμη 

Καλησπέρα !! 

Θα σου πρότεινα να πατε σε ένα εξειδικευμένο κέντρο κ όχι σε απλό εργαστήριο για σπερμοδιαγραμμα. 

Η μορφολογία και ο αριθμός πως είναι ; Ο γιατρός είδε που οφείλεται αυτό ; (Πχ κιρσοκήλη) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλησπέρα !! 

Θα σου πρότεινα να πατε σε ένα εξειδικευμένο κέντρο κ όχι σε απλό εργαστήριο για σπερμοδιαγραμμα. 

Η μορφολογία και ο αριθμός πως είναι ; Ο γιατρός είδε που οφείλεται αυτό ; (Πχ κιρσοκήλη) 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μ..

Ο γιατρός μου ειναι σε εξειδικευμένο κέντρο και οχι δεν σχολίασε καθόλου την κινητικότητα. Και γενικά όλα τα άλλα. Μας είπε οτι ειναι αρκετά καλές οι εξετάσεις.και μίλησα και με μια κοπέλα από την ομάδα της εξωσωματικής στην συγκεκριμένη κλινική που είδες τις εξετάσεις και αυτή Μ είπε οτι με αυτό το σπέρμα μπορούμε να κάνουμε μωρό φυσιολογικά. Ωστόσο η κοπέλα σχολίασε μονο την κινητικότητα οτι είναι πολύ λίγο πιο κάτω από τα φυσιολογικά και οτι αυτο δεν θα επηρεάσει. 

Η μορφολογία και ο αριθμός είναι μέσα στα πλαίσια άρα πολύ καλά. 

Μονο η κινητικότητα με προβληματίζει ετσι όπως φαίνονται. Και είπα να ρωτήσω μήπως καμία κοπέλα είχε ο σύζυγος παρόμοιες τιμές.

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μ..

Ο γιατρός μου ειναι σε εξειδικευμένο κέντρο και οχι δεν σχολίασε καθόλου την κινητικότητα. Και γενικά όλα τα άλλα. Μας είπε οτι ειναι αρκετά καλές οι εξετάσεις.και μίλησα και με μια κοπέλα από την ομάδα της εξωσωματικής στην συγκεκριμένη κλινική που είδες τις εξετάσεις και αυτή Μ είπε οτι με αυτό το σπέρμα μπορούμε να κάνουμε μωρό φυσιολογικά. Ωστόσο η κοπέλα σχολίασε μονο την κινητικότητα οτι είναι πολύ λίγο πιο κάτω από τα φυσιολογικά και οτι αυτο δεν θα επηρεάσει. 

Η μορφολογία και ο αριθμός είναι μέσα στα πλαίσια άρα πολύ καλά. 

Μονο η κινητικότητα με προβληματίζει ετσι όπως φαίνονται. Και είπα να ρωτήσω μήπως καμία κοπέλα είχε ο σύζυγος παρόμοιες τιμές.

 

 

 

 

 

 

Η κινητικότητα από ότι έχω καταλάβει βελτιώνεται και μάλιστα μπορεί απλά να έτυχε να είναι λίγο χαμηλή. 

Εμείς έχουμε θέμα και στη μορφολογία για αυτό σε ρώτησα γιατι εκεί αρχίζει και ζοριζει. 

Προσπαθείτε καιρό ; Αν θέλεις απαντάς φυσικά.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

 

Η κινητικότητα από ότι έχω καταλάβει βελτιώνεται και μάλιστα μπορεί απλά να έτυχε να είναι λίγο χαμηλή. 

Εμείς έχουμε θέμα και στη μορφολογία για αυτό σε ρώτησα γιατι εκεί αρχίζει και ζοριζει. 

Προσπαθείτε καιρό ; Αν θέλεις απαντάς φυσικά.. 

 

Ναι θα πάρουμε και αύριο μια δεύτερη γνώμη,και θα ρωτήσω για κάποιο συμπλήρωμα που μπορεί να βοηθήσει.

1,5 χρόνο κορίτσι μου προσπαθούμε. Εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Ναι θα πάρουμε και αύριο μια δεύτερη γνώμη,και θα ρωτήσω για κάποιο συμπλήρωμα που μπορεί να βοηθήσει.

1,5 χρόνο κορίτσι μου προσπαθούμε. Εσείς;

Ίσως βοηθήσει ναι !

Εμείς 1 χρόνο προσπαθούσαμε και μετά μετά μπήκαμε στη διαδικασία εξωσωματικης. Τώρα είμαστε μετά την εμβρυομεταφορα και αναμένουμε το αποτέλεσμα!! 

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και όσο πιο σύντομα να έρθει αυτό θέλετε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ίσως βοηθήσει ναι !

Εμείς 1 χρόνο προσπαθούσαμε και μετά μετά μπήκαμε στη διαδικασία εξωσωματικης. Τώρα είμαστε μετά την εμβρυομεταφορα και αναμένουμε το αποτέλεσμα!! 

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και όσο πιο σύντομα να έρθει αυτό θέλετε ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Και σε σένα εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι μου💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...