Μετάβαση σε περιεχόμενο

Utrogestan μετά από εμβρυομεταφορα


Emily2

Recommended Posts

Κορίτσια ερώτηση!! 

Μετά την εμβρυομεταφορα πήρατε κολπικα το utrogestan? 

Έπαιρνα όλη τη βδομάδα κολπικά, σήμερα το πρωί από το στόμα, μεσημέρι εμβρυομεταφορα και δε ρώτησα αν το συνεχίζω από την ίδια μέρα κολπικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια ερώτηση!! 

Μετά την εμβρυομεταφορα πήρατε κολπικα το utrogestan? 

Έπαιρνα όλη τη βδομάδα κολπικά, σήμερα το πρωί από το στόμα, μεσημέρι εμβρυομεταφορα και δε ρώτησα αν το συνεχίζω από την ίδια μέρα κολπικά 

Δε σου έδωσαν οδηγίες για τα φάρμακα; Εγώ έκανα prolutex ενέσεις μέχρι 10-12 βδομάδα κ έπαιρνα utro κολπικά σχεδόν από την αρχή της κύησης λόγω αποκολλησεων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δε σου έδωσαν οδηγίες για τα φάρμακα; Εγώ έκανα prolutex ενέσεις μέχρι 10-12 βδομάδα κ έπαιρνα utro κολπικά σχεδόν από την αρχή της κύησης λόγω αποκολλησεων 

Μου έδωσαν χαρτί που λέει ποια φάρμακα συνεχίζω ( 3utrogestan , prolutex, innohep,prezolon, filicine,salospir) 

Αλλά ξέχασα να ρωτήσω αν ξεκινάω κατευθείαν μετά την εμβρυομεταφορα και αν το utrogestan βάζω πάλι κολπικά... 

Τώρα το πήρα, ότι γίνει! 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Μου έδωσαν χαρτί που λέει ποια φάρμακα συνεχίζω ( 3utrogestan , prolutex, innohep,prezolon, filicine,salospir) 

Αλλά ξέχασα να ρωτήσω αν ξεκινάω κατευθείαν μετά την εμβρυομεταφορα και αν το utrogestan βάζω πάλι κολπικά... 

Τώρα το πήρα, ότι γίνει! 🤷🏻‍♀️

Κολπικά θα το συνεχίσεις, μόνο για την ημέρα της μεταφοράς σου το αλλάζουν από το στόμα. 

Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κολπικά θα το συνεχίσεις, μόνο για την ημέρα της μεταφοράς σου το αλλάζουν από το στόμα. 

Καλή επιτυχία! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!❤️

Αν θυμάμαι καλά είσαι κι εσύ στο embryolab 😉έχουμε μαζευτεί αρκετές στη σελίδα που πάμε εκεί 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αν θυμάμαι καλά είσαι κι εσύ στο embryolab 😉έχουμε μαζευτεί αρκετές στη σελίδα που πάμε εκεί 😍

Ναι ναι ακριβώς ! Εσύ σε τι φάση είσαι αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ναι ναι ακριβώς ! Εσύ σε τι φάση είσαι αν επιτρέπεται;

Έχω μαζέψει έμβρυα για μεταφορά (είμαι φτωχή αποκρίτρια και σαράντα πια) και περιμένω να στρώσουν οι συνθήκες μέσα μου (γαλακτοβακιλλοι) για να κάνω μεταφορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Έχω μαζέψει έμβρυα για μεταφορά (είμαι φτωχή αποκρίτρια και σαράντα πια) και περιμένω να στρώσουν οι συνθήκες μέσα μου (γαλακτοβακιλλοι) για να κάνω μεταφορά.. 

Εύχομαι να έρθει γρήγορα αυτή η στιγμή και όλα να πάνε καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 7/1/2023 at 7:03 ΜΜ, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αν θυμάμαι καλά είσαι κι εσύ στο embryolab 😉έχουμε μαζευτεί αρκετές στη σελίδα που πάμε εκεί 😍

Ειναι καλά εκεί γιατη αν δεν πετύχει και αυτή εδώ στην Γερμανία που είμαι θα κατευω Ελλάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Χριστίνα36 είπε:

Ειναι καλά εκεί γιατη αν δεν πετύχει και αυτή εδώ στην Γερμανία που είμαι θα κατευω Ελλάδα?

Σου εύχομαι να πετύχεις και να μην χρειαστεί! Προσωπικά θεωρώ πως στην Αθήνα υπάρχουν περισσότεροι γιατροί κι επιλογές. Για Θεσσαλονίκη στο embryolab είμαι σε γενικές ευχαριστημένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...