Μετάβαση σε περιεχόμενο

2023 ευχές θα στείλω για υγεία, τύχη, χαρές και πολλά χαμόγελα στα χείλη από τα θετικά τα τεστ!!!! 😁❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Μόλις έκανα ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης και θέλω τις γνώμες σας! Περίοδο περιμένω κανονικά σε 3 μέρες. Επίσης, επειδή την έχω πατήσει μια φορά με την γραμμή εξάτμισης, να πω πως αυτό το αποτέλεσμα βγήκε στο 2 λεπτό πάνω. Βλέπετε κάτι ή ιδέα μου πάλι;A804B7F3-1C79-4FA9-92AA-3180C8B7D478.thumb.jpeg.d7984eade29fafabee0425eeff67bae4.jpeg

Καλημέρα κορίτσια 

Και εγω θετικό το βλέπω 😊

Αυτά τα τεστ ισχύουν το αποτέλεσμα τους για 10 λεπτά αρα αφού βγηξε στα 2 λεπτά είσαι μέσα στο χρόνο..

τωρα που πέρασε η ώρα μήπως είναι πιο εντονο ; 
εγω στην θέση σου θα πήγαινα για μια χοριακη

περιμένουμε νέα σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 292
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αχ ευχαριστώ μακάρι!! Προς το παρόν φοβαμαι να χαρώ μέχρι να κάνω και δεύτερο αύριο!! Φοβάμαι μην απογοητευτώ πάλι! Έχει σήμερα γενέθλια ο άντρας μου και λέω για να δούμε και τελικά μπερδευτήκαμε 😂😂 

Το ωραιότερο δώρο!!! Να τον χαίρεσαι. Αντιλαμβάνομαι πλήρως τον φόβο σου, αλήθεια, κάνε όμως μια χοριακή να είσαι 100% σίγουρη και να μην εχεις αμφιβολίες μέχρι αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Και εγω θετικό το βλέπω 😊

Αυτά τα τεστ ισχύουν το αποτέλεσμα τους για 10 λεπτά αρα αφού βγηξε στα 2 λεπτά είσαι μέσα στο χρόνο..

τωρα που πέρασε η ώρα μήπως είναι πιο εντονο ; 
εγω στην θέση σου θα πήγαινα για μια χοριακη

περιμένουμε νέα σου 🥰

Αχχ τώρα θα με φάει η αγωνία! Μίλησα μόλις με το μικροβιολογικό και θα πάω το απόγευμα για χοριακη. Μου είπε πως το βράδυ θα με ενημερώσουν.. εννοείται θα σας τα μεταφέρω ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elli13 είπε:

Το ωραιότερο δώρο!!! Να τον χαίρεσαι. Αντιλαμβάνομαι πλήρως τον φόβο σου, αλήθεια, κάνε όμως μια χοριακή να είσαι 100% σίγουρη και να μην εχεις αμφιβολίες μέχρι αύριο.

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Θα πάω το απόγευμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Μόλις έκανα ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης και θέλω τις γνώμες σας! Περίοδο περιμένω κανονικά σε 3 μέρες. Επίσης, επειδή την έχω πατήσει μια φορά με την γραμμή εξάτμισης, να πω πως αυτό το αποτέλεσμα βγήκε στο 2 λεπτό πάνω. Βλέπετε κάτι ή ιδέα μου πάλι;A804B7F3-1C79-4FA9-92AA-3180C8B7D478.thumb.jpeg.d7984eade29fafabee0425eeff67bae4.jpeg

καλησπέρα κορίτσι μου Εγώ για θετικο το βλέπω!!!με το καλό μια υψηλή χοριακη😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου Εγώ για θετικο το βλέπω!!!με το καλό μια υψηλή χοριακη😘😘😘

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Μόλις έκανα ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης και θέλω τις γνώμες σας! Περίοδο περιμένω κανονικά σε 3 μέρες. Επίσης, επειδή την έχω πατήσει μια φορά με την γραμμή εξάτμισης, να πω πως αυτό το αποτέλεσμα βγήκε στο 2 λεπτό πάνω. Βλέπετε κάτι ή ιδέα μου πάλι;A804B7F3-1C79-4FA9-92AA-3180C8B7D478.thumb.jpeg.d7984eade29fafabee0425eeff67bae4.jpeg

Κι εμένα θετικό μου φαίνεται!!!!εύχομαι να πέσαμε όλες μέσα !!! Περιμένουμε να μας πεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αρνητικό! Για ακόμη μια φορά η δεύτερη γραμμούλα, δεν ήταν θετικό τεστ!! Για την ακρίβεια, το αποτέλεσμα έλεγε 1.2 με επανάληψη. Αλλά δεν κατάλαβα τι εννοεί με την επανάληψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια αρνητικό! Για ακόμη μια φορά η δεύτερη γραμμούλα, δεν ήταν θετικό τεστ!! Για την ακρίβεια, το αποτέλεσμα έλεγε 1.2 με επανάληψη. Αλλά δεν κατάλαβα τι εννοεί με την επανάληψη..

 Τώρα μπήκα και το είδα το τεστ σου... Αλήθεια τώρα;;; φαίνεται η γραμμή ρε συ καθαρά... Πως είναι δυνατόν να είναι εξάτμισης;;; δεν πάμε καλά... Άιντε όλα ελαττωματικά είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

 Τώρα μπήκα και το είδα το τεστ σου... Αλήθεια τώρα;;; φαίνεται η γραμμή ρε συ καθαρά... Πως είναι δυνατόν να είναι εξάτμισης;;; δεν πάμε καλά... Άιντε όλα ελαττωματικά είναι!!! 

Και να φανταστείς πριν δυο μήνες που ξανά έγινε αυτό ήταν με άλλη μάρκα και τώρα πήρα αυτήν για να μην έχω αυτήν την πιθανότητα! Τι να πω…νομίζω τεστ θα ξανά κάνω μετά από 5 μέρες καθυστέρηση, αν ποτέ συμβεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Και να φανταστείς πριν δυο μήνες που ξανά έγινε αυτό ήταν με άλλη μάρκα και τώρα πήρα αυτήν για να μην έχω αυτήν την πιθανότητα! Τι να πω…νομίζω τεστ θα ξανά κάνω μετά από 5 μέρες καθυστέρηση, αν ποτέ συμβεί! 

Ποιά τεστ είναι αυτά; Δεν μου έχει τύχει ποτέ γραμμή εξάτμισης..  Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, είναι σαν να σου πήραν το γλυκό μέσα απο τα χέρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Ποιά τεστ είναι αυτά; Δεν μου έχει τύχει ποτέ γραμμή εξάτμισης..  Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, είναι σαν να σου πήραν το γλυκό μέσα απο τα χέρια..

Το συγκεκριμένο ήταν το predict.. αλλά νομίζω πως ήταν τυχαίο και απλά συνηθίζω να έλκω τα περίεργα 😂 Απογοητεύτηκα είναι η αλήθεια και μου απέσπασε όλη την μέρα.. αλλά δεν πειράζει, θα βρει τον δρόμο του.. έχω στεναχωρηθεί πολύ τελευταία με το θέμα και προσπαθώ να το διαχειρίζομαι λίγο χιουμοριστικά, γιατί αλλιώς με παίρνει από κάτω πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Και να φανταστείς πριν δυο μήνες που ξανά έγινε αυτό ήταν με άλλη μάρκα και τώρα πήρα αυτήν για να μην έχω αυτήν την πιθανότητα! Τι να πω…νομίζω τεστ θα ξανά κάνω μετά από 5 μέρες καθυστέρηση, αν ποτέ συμβεί! 

Πω τι ξενερα ! Σα να σε παίζει ! Θα συμβεί όμως, μην απελπιζεσαι! 🙏🏻 Θα συμβεί !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Πω τι ξενερα ! Σα να σε παίζει ! Θα συμβεί όμως, μην απελπιζεσαι! 🙏🏻 Θα συμβεί !!!! 

Μακάρι!! Σε ευχαριστώ πολύ 🥹❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2023 at 10:42 ΜΜ, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα και καλή αρχή! Είσαι σε πολύ καλή ηλικία και όλα θα πάνε καλά. Η ΑΜΗ είναι ένα νούμερο.... Σημασία έχει πόσα ωοθυλακια θα δει ο γιατρός σου στον υπέρηχο μόλις αδιαθετήσεις. Πχ εγώ στα 38+39 μου με αμη 1,4+1,1 κατέληγα με 1 έως 6 ωαρια στην ωοληψια. Πιστεύω πως θα τα πας καλύτερα λόγω ηλικίας. Έχεις παρακολουθήσει καθόλου πόσα ωοθυλακια έχεις μόλις αδιαθετεις? Έχεις κάνει κάποιον υπέρηχο τη δεύτερη ημέρα του κύκλου? Αυτό βοηθά στο να έχεις ένα κριτήριο, ότι πχ βλέπω συνήθως δέκα. 

Καλημέρα, κορίτσια! 

Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση! Χθες έκανα το πρώτο μου ραντεβού στο embryolab, κάναμε υπέρηχο και είδε 7 ωοθυλάκια, οπότε μου είπε πως αυτό είναι αρκετά ενθαρρυντικό για τη διέγερση που θα κάνω με το καλό μόλις βγει η επιτροπή.

Δεν έχω κάνει ποτέ υπέρηχο εντός της περιόδου ωστοσο, οπότε @Γιάννα 36δεν ξέρω να σου απαντήσω. Θα το δω τον άλλο μήνα φαντάζομαι :)

Του ζήτησα να μου γράψει ο,τι άλλο θεωρεί χρήσιμο από εξετάσεις για να μην έχουμε εκπλήξεις αν καταφέρω να μείνω έγκυος (θρομβοφιλία κλπ). Μου έγραψε πάρα πολλές, κάποιες συνταγογραφούνται, κάποιες όχι, αλλά λέω να τις κάνω για παν ενδεχόμενο.

Το μεγάλο μου άγχος από δω και πέρα δεν σας κρύβω οτι είναι η μέθη. Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου η ιδέα του να με ναρκώσουν... Όσες έχετε κάνει, πώς νιώσατε; Πόση ώρα μετά ήσασταν "κάπως";

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Το συγκεκριμένο ήταν το predict.. αλλά νομίζω πως ήταν τυχαίο και απλά συνηθίζω να έλκω τα περίεργα 😂 Απογοητεύτηκα είναι η αλήθεια και μου απέσπασε όλη την μέρα.. αλλά δεν πειράζει, θα βρει τον δρόμο του.. έχω στεναχωρηθεί πολύ τελευταία με το θέμα και προσπαθώ να το διαχειρίζομαι λίγο χιουμοριστικά, γιατί αλλιώς με παίρνει από κάτω πολύ..

Αχ πόσο σε νιωθω. Έχω πέσει τόσο ψυχολογικά που συλλαμβάνω και δεν προχωράει η εγκυμοσύνη (2 φορές) που από την απελπισία μου το έχω ρίξει στην πλάκα με τον άντρα μου. Όταν είμαι μόνη μου κλαίω βεβαια αλλά νιώθω ότι αν συνεχίσω έτσι θα τρελαθώ στο τέλος. Ελπίζω σύντομα να μας χαμογελάσει η τύχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στη 12η μέρα του κύκλου σήμερα, και επειδή σταθερό κύκλο δεν έχω, κάνω τα τεστ ωορρηξίας της hometest. Εδώ και 3 μέρες είχα υγρά ωορρηξίας και πονακια χαμηλά αλλά τα τεστ ήταν αρνητικά. Από χτες το μεσημέρι τα υγρά κόπηκαν και σήμερα το τεστ ήταν έτσι. Επειδή δεν έχω μεγάλη εμπειρία από αυτά, να φανταστώ δεν είναι ακόμα θετικό, σωστά; Είχα πάει 7η μέρα του κύκλου για υπέρηχο και είδαμε 7 ωοθηλακια από τη μια και 12 από την άλλη. 

IMG_20230128_115146.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Αχ πόσο σε νιωθω. Έχω πέσει τόσο ψυχολογικά που συλλαμβάνω και δεν προχωράει η εγκυμοσύνη (2 φορές) που από την απελπισία μου το έχω ρίξει στην πλάκα με τον άντρα μου. Όταν είμαι μόνη μου κλαίω βεβαια αλλά νιώθω ότι αν συνεχίσω έτσι θα τρελαθώ στο τέλος. Ελπίζω σύντομα να μας χαμογελάσει η τύχη...

Έτσι ακριβώς.. είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό και πραγματικά θαυμάζω τις γυναίκες που αντέχουν χρόνια προσπάθειας! Καθορίζω τα πάντα με βάση την πιθανότητα να είμαι έγκυος τον επόμενο μήνα.. να κλείσω ταξίδι, να ξεκινήσω κάποιο χόμπι, να μην καπνίζω κλπ και αυτό για κάτι που δεν ξέρω αν θα έρθει. Τι να πω, εύχομαι να γίνει η πιο γλυκιά έκπληξη σύντομα και να την χαρούμε! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Είμαι στη 12η μέρα του κύκλου σήμερα, και επειδή σταθερό κύκλο δεν έχω, κάνω τα τεστ ωορρηξίας της hometest. Εδώ και 3 μέρες είχα υγρά ωορρηξίας και πονακια χαμηλά αλλά τα τεστ ήταν αρνητικά. Από χτες το μεσημέρι τα υγρά κόπηκαν και σήμερα το τεστ ήταν έτσι. Επειδή δεν έχω μεγάλη εμπειρία από αυτά, να φανταστώ δεν είναι ακόμα θετικό, σωστά; Είχα πάει 7η μέρα του κύκλου για υπέρηχο και είδαμε 7 ωοθηλακια από τη μια και 12 από την άλλη. 

IMG_20230128_115146.jpg

Σχεδόν θετικό είναι... Εγώ με αυτά πότε δεν έβγαλα γραμμή ίδια με την άλλη.. Πάρε το ηλεκτρονικό της Clear blue βγάζει φατσουλα και τέλος.. Δεν ασχολείσαι άλλο... Εγώ μια φορά τα δοκίμασα αυτά και από τότε ποτέ ξανα.. Με αγχωναν φουλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Είμαι στη 12η μέρα του κύκλου σήμερα, και επειδή σταθερό κύκλο δεν έχω, κάνω τα τεστ ωορρηξίας της hometest. Εδώ και 3 μέρες είχα υγρά ωορρηξίας και πονακια χαμηλά αλλά τα τεστ ήταν αρνητικά. Από χτες το μεσημέρι τα υγρά κόπηκαν και σήμερα το τεστ ήταν έτσι. Επειδή δεν έχω μεγάλη εμπειρία από αυτά, να φανταστώ δεν είναι ακόμα θετικό, σωστά; Είχα πάει 7η μέρα του κύκλου για υπέρηχο και είδαμε 7 ωοθηλακια από τη μια και 12 από την άλλη. 

IMG_20230128_115146.jpg

Εγω θετικό θα το θεωρούσα αυτό το τεστ  κανε και αύριο αν είναι πιο λίγο από σημερινό τότε είναι θετικό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Το συγκεκριμένο ήταν το predict.. αλλά νομίζω πως ήταν τυχαίο και απλά συνηθίζω να έλκω τα περίεργα 😂 Απογοητεύτηκα είναι η αλήθεια και μου απέσπασε όλη την μέρα.. αλλά δεν πειράζει, θα βρει τον δρόμο του.. έχω στεναχωρηθεί πολύ τελευταία με το θέμα και προσπαθώ να το διαχειρίζομαι λίγο χιουμοριστικά, γιατί αλλιώς με παίρνει από κάτω πολύ..

Τι χρώμα είχε η γραμμή ; Γκρι ; Και εγω την έχω πατήσει με αυτά τα τεστ αλλά επειδή βγήκε νωρίς η γραμμή είπες στα 2 λεπτά πίστευα ότι είναι θετικό τι να πω.. εγω προτιμούσα τις ταινιες πάντως τα τεστ 

εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι τυχερός 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τι χρώμα είχε η γραμμή ; Γκρι ; Και εγω την έχω πατήσει με αυτά τα τεστ αλλά επειδή βγήκε νωρίς η γραμμή είπες στα 2 λεπτά πίστευα ότι είναι θετικό τι να πω.. εγω προτιμούσα τις ταινιες πάντως τα τεστ 

εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι τυχερός 😊

Σ ευχαριστώ πολύ!! Στην αρχή μου φάνηκε ροζ ανοιχτό, αλλά το απόγευμα που γύρισα σπίτι κ το ξανά είδα φαινόταν γκρι! Σκέφτηκα και εγώ τώρα να πάρω ταινίες, αν κ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε για ωορρηξία και δεν ξέρω πως λειτουργούν. Θα δείξει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σχεδόν θετικό είναι... Εγώ με αυτά πότε δεν έβγαλα γραμμή ίδια με την άλλη.. Πάρε το ηλεκτρονικό της Clear blue βγάζει φατσουλα και τέλος.. Δεν ασχολείσαι άλλο... Εγώ μια φορά τα δοκίμασα αυτά και από τότε ποτέ ξανα.. Με αγχωναν φουλ 

Τα κατάφερα τώρα το βράδυ!! Αυτό πιστεύω είναι σίγουρα θετικό!!

IMG_20230128_201817.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Στην αρχή μου φάνηκε ροζ ανοιχτό, αλλά το απόγευμα που γύρισα σπίτι κ το ξανά είδα φαινόταν γκρι! Σκέφτηκα και εγώ τώρα να πάρω ταινίες, αν κ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε για ωορρηξία και δεν ξέρω πως λειτουργούν. Θα δείξει 😊

Αν πάρεις ταινίες σου προτείνω ασυζητητί τα one step. Μου έβγαλαν μια πολυυυ αχνή γραμμή 9 μέρες μετά τη σύλληψη (την οποία μου την είπε ο γιατρός όταν ακούσαμε καρδούλα). Υπερβολικά ευαίσθητα και αξιόπιστα!! Της hometest θέλουν πιο υψηλά επίπεδα χοριακης για να δείξουν κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Τα κατάφερα τώρα το βράδυ!! Αυτό πιστεύω είναι σίγουρα θετικό!!

IMG_20230128_201817.jpg

Μια χαρά! Τώρα διασκεδάστε το ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...