Μετάβαση σε περιεχόμενο

2023 ευχές θα στείλω για υγεία, τύχη, χαρές και πολλά χαμόγελα στα χείλη από τα θετικά τα τεστ!!!! 😁❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Τα κατάφερα τώρα το βράδυ!! Αυτό πιστεύω είναι σίγουρα θετικό!!

IMG_20230128_201817.jpg

Ναιιι αντε Σάββατο βράδυ τέλεια ημέρα για ωορρηξία!!! Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 292
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Τα κατάφερα τώρα το βράδυ!! Αυτό πιστεύω είναι σίγουρα θετικό!!

IMG_20230128_201817.jpg

Ναι αυτό είναι πιο σκούρο το πέτυχες αρα πιάνεις την σημερινή μερα θετικό τεστ ωορρηξιας 😊 Και να είναι το τυχερό σας αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Στην αρχή μου φάνηκε ροζ ανοιχτό, αλλά το απόγευμα που γύρισα σπίτι κ το ξανά είδα φαινόταν γκρι! Σκέφτηκα και εγώ τώρα να πάρω ταινίες, αν κ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε για ωορρηξία και δεν ξέρω πως λειτουργούν. Θα δείξει 😊

Ναι όταν είναι γκρι είναι γραμμή εξατμίσεις πρέπει να υπάρχει χρώμα για να είναι θετικό αυτό φαίνεται όπως όταν περνάει λίγη ώρα 

αν αγοράσεις ταινιες τεστ εγκυμοσυνης έχει οδηγιες μέσα αλλά χρειαστείς βοήθεια μπορείς να με ρωτήσεις τα χρησιμοποίησα αρκετά αυτα εγω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Τα κατάφερα τώρα το βράδυ!! Αυτό πιστεύω είναι σίγουρα θετικό!!

IMG_20230128_201817.jpg

Σούπερ!! Καλή επιτυχία 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2023 at 9:35 ΠΜ, ο/η maria124 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! 

Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση! Χθες έκανα το πρώτο μου ραντεβού στο embryolab, κάναμε υπέρηχο και είδε 7 ωοθυλάκια, οπότε μου είπε πως αυτό είναι αρκετά ενθαρρυντικό για τη διέγερση που θα κάνω με το καλό μόλις βγει η επιτροπή.

Δεν έχω κάνει ποτέ υπέρηχο εντός της περιόδου ωστοσο, οπότε @Γιάννα 36δεν ξέρω να σου απαντήσω. Θα το δω τον άλλο μήνα φαντάζομαι :)

Του ζήτησα να μου γράψει ο,τι άλλο θεωρεί χρήσιμο από εξετάσεις για να μην έχουμε εκπλήξεις αν καταφέρω να μείνω έγκυος (θρομβοφιλία κλπ). Μου έγραψε πάρα πολλές, κάποιες συνταγογραφούνται, κάποιες όχι, αλλά λέω να τις κάνω για παν ενδεχόμενο.

Το μεγάλο μου άγχος από δω και πέρα δεν σας κρύβω οτι είναι η μέθη. Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου η ιδέα του να με ναρκώσουν... Όσες έχετε κάνει, πώς νιώσατε; Πόση ώρα μετά ήσασταν "κάπως";

Μόλις είναι να ξεκινήσεις κι αδιαθετήσεις, θα κάνεις κι υπέρηχο δεύτερη ημέρα, για να δείτε ωοθυλακια, να αποκλείσετε την ύπαρξη κύστης κτλ. Ακόμα κι αν σου πούνε πεμπτη ημέρα υπέρηχο, να ζητήσεις να κάνεις τη δεύτερη, για να ξέρεις πόσα ωοθυλακια φαίνονται κι αν αξίζει να κάνεις ενέσεις. Καλώς κάνεις εξετάσεις προληπτικά, καλύτερα στην αρχή. Η μέθη δεν είναι τίποτα, ξυπνάς και σε μια ώρα φεύγεις για το σπίτι σου. Κάνεις τον πιο ωραίο ύπνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλησπέρα,

πως είστε??σε 5 μέρες περιμένω περίοδο δεν αντεξα είχα ένα ξεχασμένο τεστ το έκανα δεν ήταν early εννοείται ότι βγήκε αρνητικό.. νιώθω βάρος χαμηλα στην κοιλια μου όλη μερα σήμερα!!νομίζω πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου δεν μπορώ να το διαχειριστώ το άγχος μου με τίποτα!!βέβαια πάντα ήμουν αγχωδεις με όλα 🤣

μίλησα με την μαια του γιατρού κι μ είπε ότι μπορώ να κάνω χοριακη 2 μέρες πριν αλλά δεν έχω αποφασίσει αν θα πάω τελικά..αν δεν μείνω ούτε αυτό τον μήνα θα με πάρει από κάτω αληθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα,

πως είστε??σε 5 μέρες περιμένω περίοδο δεν αντεξα είχα ένα ξεχασμένο τεστ το έκανα δεν ήταν early εννοείται ότι βγήκε αρνητικό.. νιώθω βάρος χαμηλα στην κοιλια μου όλη μερα σήμερα!!νομίζω πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου δεν μπορώ να το διαχειριστώ το άγχος μου με τίποτα!!βέβαια πάντα ήμουν αγχωδεις με όλα 🤣

μίλησα με την μαια του γιατρού κι μ είπε ότι μπορώ να κάνω χοριακη 2 μέρες πριν αλλά δεν έχω αποφασίσει αν θα πάω τελικά..αν δεν μείνω ούτε αυτό τον μήνα θα με πάρει από κάτω αληθεια...

5 μέρες πριν και να μην είναι και early αδύνατον να έδειχνε κάτι. Εδώ τα υπερευαίσθητα και με το ζόρι δειχνουν τόσο νωρίς. Μην χάνεις το κουράγιο σου ακόμα. Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια γουρλού θα ανοίξει νέο θεματάκι για Φεβρουάριο;;;;;; είδατε το θέμα μου;;; άνοιξα νέο θέμα μπας και είχε καμία εμπειρία παρόμοια να μου πει αν υποδηλώνει εγκυμοσύνη;; έχω πολλά υγρά κορίτσια μου... Καθημερινά μετα την ωορρηξία... Πολλα άσπρα υγρά... Πρώτη φορά μου συμβαίνει... Και όσο πάει αυξάνονται..ουτε μυρίζουν..ούτε φαγούρα έχω.. Μόνο τα υγρά.. Περιμένω το Σάββατο που μας έρχεται περίοδο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποια γουρλού θα ανοίξει νέο θεματάκι για Φεβρουάριο;;;;;; είδατε το θέμα μου;;; άνοιξα νέο θέμα μπας και είχε καμία εμπειρία παρόμοια να μου πει αν υποδηλώνει εγκυμοσύνη;; έχω πολλά υγρά κορίτσια μου... Καθημερινά μετα την ωορρηξία... Πολλα άσπρα υγρά... Πρώτη φορά μου συμβαίνει... Και όσο πάει αυξάνονται..ουτε μυρίζουν..ούτε φαγούρα έχω.. Μόνο τα υγρά.. Περιμένω το Σάββατο που μας έρχεται περίοδο.. 

Αχχχ και σκεφτομουν χτες να το ανοιξω εγω.. Είναι ο μηνας των γεννεθλιων μου, και ευελπιστώ ο μήνας που θα μου φέρει το ουράνιο τόξο μου... Γουρλού γενικά είμαι στη ζωή μου, με τις εγκυμοσυνες βεβαια δεν με εχει παει καλα..

Για τα υγρα κοριτσι μου δεν ξερω να σε βοηθήσω, καθως πριν απο τις 2 αυτες εγκυμοσυνες δεν προσεχα τιποτα, ουτε σημαδια ωορρηξιας, ουτε υγρα, δεν ειχα ιδεα τι μου γινοταν γιατι δεν με ενοιαζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποια γουρλού θα ανοίξει νέο θεματάκι για Φεβρουάριο;;;;;; είδατε το θέμα μου;;; άνοιξα νέο θέμα μπας και είχε καμία εμπειρία παρόμοια να μου πει αν υποδηλώνει εγκυμοσύνη;; έχω πολλά υγρά κορίτσια μου... Καθημερινά μετα την ωορρηξία... Πολλα άσπρα υγρά... Πρώτη φορά μου συμβαίνει... Και όσο πάει αυξάνονται..ουτε μυρίζουν..ούτε φαγούρα έχω.. Μόνο τα υγρά.. Περιμένω το Σάββατο που μας έρχεται περίοδο.. 

θυμάμαι τα συμπτώματα που είχα λίγο πριν εχω θετικό τεστ, αλλά αυτό δεν το θυμάμαι αν είχα περισσότερα υγρά τότε 

Λιγες μερες έχουν μείνει θα περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποια γουρλού θα ανοίξει νέο θεματάκι για Φεβρουάριο;;;;;; είδατε το θέμα μου;;; άνοιξα νέο θέμα μπας και είχε καμία εμπειρία παρόμοια να μου πει αν υποδηλώνει εγκυμοσύνη;; έχω πολλά υγρά κορίτσια μου... Καθημερινά μετα την ωορρηξία... Πολλα άσπρα υγρά... Πρώτη φορά μου συμβαίνει... Και όσο πάει αυξάνονται..ουτε μυρίζουν..ούτε φαγούρα έχω.. Μόνο τα υγρά.. Περιμένω το Σάββατο που μας έρχεται περίοδο.. 

Κορίτσι μου είναι ένα πολύ πολύ θετικό σημάδι τα πολλά υπόλευκα υγρά μετά την ωορρηξία τα οποία παραμένουν μέχρι την (μη) αναμενόμενη περίοδο.. θα ήμουν συγκρατημένα αισιόδοξη λοιπόν αν ήμουν στη θέση σου!!

Δε μου λέτε ,έχετε ακούσει ποτέ σαν σύμπτωμα πόνο μέσης? Ξαφνικά έχει αρχίσει να με πονάει η μέση μου εδώ και 4 μέρες. Είχα πολλές επαφές αυτόν τον μήνα. Δεν έχω πόνους περιόδου προς το παρόν αλλά έχω πόνο στη μέση , αδικαιολογητο. Τώρα ειμαι 7 μέρες πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου είναι ένα πολύ πολύ θετικό σημάδι τα πολλά υπόλευκα υγρά μετά την ωορρηξία τα οποία παραμένουν μέχρι την (μη) αναμενόμενη περίοδο.. θα ήμουν συγκρατημένα αισιόδοξη λοιπόν αν ήμουν στη θέση σου!!

Δε μου λέτε ,έχετε ακούσει ποτέ σαν σύμπτωμα πόνο μέσης? Ξαφνικά έχει αρχίσει να με πονάει η μέση μου εδώ και 4 μέρες. Είχα πολλές επαφές αυτόν τον μήνα. Δεν έχω πόνους περιόδου προς το παρόν αλλά έχω πόνο στη μέση , αδικαιολογητο. Τώρα ειμαι 7 μέρες πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο..

Εγώ!!!! Αφόρητο πόνο στη μέση αρκετές μερες πριν που κόπηκε μετά την καθυστέρηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ!!!! Αφόρητο πόνο στη μέση αρκετές μερες πριν που κόπηκε μετά την καθυστέρηση!

..ξέρεις τώρα ε?! Άναψε το φωτακι που δε σβήνει παρά μόνο με θετικό τεστ ή έλευση (ξουτ) περιόδου! Μου έκανε φοβερή εντύπωση για αυτό και το ρώτησα. Γιατί πραγματικά πονάω . Δε σφαδαζω αλλά ποναω. Βέβαια πονάω μόνο αριστερά χαμηλά στη μέση . 

Είχες και άλλα συμπτώματα η μόνο αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου είναι ένα πολύ πολύ θετικό σημάδι τα πολλά υπόλευκα υγρά μετά την ωορρηξία τα οποία παραμένουν μέχρι την (μη) αναμενόμενη περίοδο.. θα ήμουν συγκρατημένα αισιόδοξη λοιπόν αν ήμουν στη θέση σου!!

Δε μου λέτε ,έχετε ακούσει ποτέ σαν σύμπτωμα πόνο μέσης? Ξαφνικά έχει αρχίσει να με πονάει η μέση μου εδώ και 4 μέρες. Είχα πολλές επαφές αυτόν τον μήνα. Δεν έχω πόνους περιόδου προς το παρόν αλλά έχω πόνο στη μέση , αδικαιολογητο. Τώρα ειμαι 7 μέρες πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο..

Ναι εγω το είχα σαν σύμπτωμα αλλά με πονούσε λίγο πιο πάνω απο τη μέση πλάτη θα το έλεγα ήταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι εγω το είχα σαν σύμπτωμα αλλά με πονούσε λίγο πιο πάνω απο τη μέση πλάτη θα το έλεγα ήταν 

Αχα! Και άλλη μία κοπέλα με πόνο στη μέση! Τρέχω να πάρω πάνες !! Χαχαχ πλάκα κάνω! 

Εγώ δε θα έλεγα ότι πονάει η πλάτη αλλά ξεκάθαρα η μέση και είδα ότι έγραψα παραπάνω ότι ξεκίνησε πριν 4 μέρες αλλά ήθελα να γράψω 2! Δύο μέρες έχει αυτό το πράγμα. Και ο πόνος εντοπίζεται αριστερά ένα κλικ πιο χαμηλά από τη μέση. 

Από κατά φαντασίαν ( η και όχι ) συμπτώματα είχα μετά την ωορρηξία διάφορα τσιμπηματακια ωορηξιας δύο μέρες μετα και προχθές το βράδυ ελαφριες κράμπες περιόδου (δε παίρνω και όρκο 😅)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

..ξέρεις τώρα ε?! Άναψε το φωτακι που δε σβήνει παρά μόνο με θετικό τεστ ή έλευση (ξουτ) περιόδου! Μου έκανε φοβερή εντύπωση για αυτό και το ρώτησα. Γιατί πραγματικά πονάω . Δε σφαδαζω αλλά ποναω. Βέβαια πονάω μόνο αριστερά χαμηλά στη μέση . 

Είχες και άλλα συμπτώματα η μόνο αυτό?

Είχα πόνο χαμηλά στη μέση και στο δεξί μου στήθος ενα τσιμπημα. Είχε κανει ενα σαν γρομπαλακι και πονουσε. Φοβηθηκα για αλλα πραγματα, μεχρι που αυτος ο πονος εξαπλωθηκε και στα 2 στηθη και δεν μπορουσα ουτε να τα ακουμπησω. Εντωμεταξυ εγω ποτε δεν ποναω στο στηθος, ουτε καν στην περιοδο. Ελεγα στον αντρα μου, αυτο μου ελειπε να βγαλω κανενα προβλημα τωρα... Κ κατεληξα να εχω απιστευτο πονο, να μην μπορω ουτε να κοιμηθω μεχρι και μερες μετα την αποξεση. Επίσης 7 μερες ακριβως μετα την ωορρηξια για λιγα λεπτα ειχα κατι εντονα τσιπηματα στη μητρα,σαν σουβλιες, αφου σκεφτηκα οτι ηταν πονοι εμφυτευσης. Και κλασικα αυτα τα πονακια περιοδου, σε ηπια μορφη. Το χειροτερο ηταν οι πονοκεφαλοι. Όλα αυτα τα ειχα πριν την καθυστερηση. Βεβαια, σαν απαισιοδοξος ανθρωπος ολα τα απεδιδα καπου αλλου για να μην παιρνω αερα (τα τεστ μου ομως τα εκανα καθε μερα μεχρι να βρω αχνηηηηηη γραμμη.. παραλογισμος στο μεγαλειο του)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποια γουρλού θα ανοίξει νέο θεματάκι για Φεβρουάριο;;;;;; είδατε το θέμα μου;;; άνοιξα νέο θέμα μπας και είχε καμία εμπειρία παρόμοια να μου πει αν υποδηλώνει εγκυμοσύνη;; έχω πολλά υγρά κορίτσια μου... Καθημερινά μετα την ωορρηξία... Πολλα άσπρα υγρά... Πρώτη φορά μου συμβαίνει... Και όσο πάει αυξάνονται..ουτε μυρίζουν..ούτε φαγούρα έχω.. Μόνο τα υγρά.. Περιμένω το Σάββατο που μας έρχεται περίοδο.. 

Μαρίνα μου εγω ειχα πολλά υγρά όταν εμενα έγκυος αλλά μετά από τόσες προσπάθειες 5 εγκυμοσύνες Και 3ς γέννες μόνο το θετικό τεστ μετά την καθυστέρηση είναι το πιο αξιόπιστο.. κάθε φορά ήταν και διαφορετικά τα συμπτώματα 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου είναι ένα πολύ πολύ θετικό σημάδι τα πολλά υπόλευκα υγρά μετά την ωορρηξία τα οποία παραμένουν μέχρι την (μη) αναμενόμενη περίοδο.. θα ήμουν συγκρατημένα αισιόδοξη λοιπόν αν ήμουν στη θέση σου!!

Δε μου λέτε ,έχετε ακούσει ποτέ σαν σύμπτωμα πόνο μέσης? Ξαφνικά έχει αρχίσει να με πονάει η μέση μου εδώ και 4 μέρες. Είχα πολλές επαφές αυτόν τον μήνα. Δεν έχω πόνους περιόδου προς το παρόν αλλά έχω πόνο στη μέση , αδικαιολογητο. Τώρα ειμαι 7 μέρες πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο..

Εγω συνήθως σε εγκυμοσύνη είχα πόνους στην μέση και ξεχνουσα πολύ..  ωωω ναι και αυτό είναι σύμπτωμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου ξέρω ότι χάθηκα αλλά με 4ς άντρες στο σπίτι καταλαβαίνετε.. ο άντρας μου αυτό το διάστημα πάει σερί στην δουλειά.. δουλευει και σκ (όπως λέμε και στην Κύπρο θα κάνουμε τα παλλούτζια μας χρυσά τρομάρα μας) ο μεγάλος μου είχε εξετάσεις τετραμηνου και τον έτρεχα να διαβάσει.. ο μεσαίος πρέπει να κάνει μια μικροεπεμβαση και είχα τρέξιμο στο γιατρό να διευθετισουμε τα της επέμβασης και ο μικρός περνάει το πρώτο άλμα ανάπτυξης και με έχει στο πόδι.. όλη μέρα νιαουριζει και θέλει αγκαλιές..  αυτά από μένα.. πάω στο γατακι μου γιατί πάλι νιαουριζει.. εύχομαι σε όλες τις κοπέλες σύντομα με σποράκια στις κοιλίτσες 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Επισκέφτηκα πρόσφατα την γυναικολόγο μου και τη ρώτησα για βιταμίνες. Μου πρότεινε τις Vita Biotics είτε αυτές μόνο για τη γυναίκα είτε αυτές που είναι για το ζευγάρι σαν συμπλήρωμα διατροφής.

Υπάρχει καμία που να τις εχει πάρει να μου πει γνώμη? Παίρνετε κάτι αντίστοιχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Μαρίνα μου εγω ειχα πολλά υγρά όταν εμενα έγκυος αλλά μετά από τόσες προσπάθειες 5 εγκυμοσύνες Και 3ς γέννες μόνο το θετικό τεστ μετά την καθυστέρηση είναι το πιο αξιόπιστο.. κάθε φορά ήταν και διαφορετικά τα συμπτώματα 

 

Εγω συνήθως σε εγκυμοσύνη είχα πόνους στην μέση και ξεχνουσα πολύ..  ωωω ναι και αυτό είναι σύμπτωμα 

σωσταααα!! αυτό με τη μνήμη χρυσόψαρου το είχα ξεχάσει!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ άμα ξεκινήσω με τα συμπτώματα δε τελειώνουμε ούτε αύριο! Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη προσπαθούσαμε 2 χρόνια με τον άντρα μου. Τελικά τον μοναδικό μήνα που δεν είχα κινητό γιατί έσπασε και περίμενα να πάρω άλλο και δεν ήξερα ούτε ωορηξια ούτε τίποτα έμεινα έγκυος. Βέβαια εκείνο τον μήνα είχαμε ένα σωρό επαφές γιατί ο άντρας μου θα έκανε τον επόμενο μήνα χειρουργείο κ;ι δε θα μπορούσαμε μετά για καιρό να ζουζούνιασουμε..έτσι δεν έχω ιδέα αν είχα συμπτώματα τότε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είχα ούτε καφέ υγρά ούτε αιμορραγία εμφύτευσης. Μόνο τη μέρα της εγχείρησης του ( κιρσοκήλη γιατι είχαμε εντοπίσει εκεί το πρόβλημα) είχα πόνο περιόδου ελαφρυ και έβαλα σερβιετα η οποία και παρέμεινε καθαρή. Μια μέρα που τον οςτσοκοψαμε τον άνθρωπο έμαθα ότι ειμαι έγκυος και η χοριακη μου ήταν 1041 ήμουν δλδ αρκετό καιρο και επειδή δεν είχα κινητό να συμβουλευτώ δεν το ήξερα! 

Η μόνη επίσης διάφορα ήταν ότι ενώ μέχρι τότε το στήθος πρηζοταν μέχρι την ημερομηνία έλευσης περιόδου,εκείνη τη φορά ξεπρηστηκε λίγο πριν το χειρουργείο.και έτσι δεν σκέφτηκα καν για εγκυμοσύνη...

Τώρα  7 μέρες πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο έχω τη μέση και ένα παναλαφρο αναιπαισθητο πονακι στο στήθος.  Τι να πω?! Ειχα όπως είπα 2 μέρες μέρα την ωορηξια τσιμπηματακια και 6 μέρες μετά είχα ελαφρύ πόνο περιόδου το βράδυ για λίγο. Μετά τίποτα. Μέχρι προχθές που άρχισε η μέση και σήμερα αναιπαισθητα το στήθος. 

Τα είπα και ξαλαφρωσα. Έχω δύο τεστ από τον προηγούμενο μήνα που πήρα και δε τα έκανα ποτέ γιατί μου ήρθε περίοδος και κάθε πρωί τρώω τα νύχια μου μη τα κάνω...

Συγγνώμη κορίτσια για την πολυλογια...μπας και είναι και αυτό σύμπτωμα 😂😂😂????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χμμμμ άμα ξεκινήσω με τα συμπτώματα δε τελειώνουμε ούτε αύριο! Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη προσπαθούσαμε 2 χρόνια με τον άντρα μου. Τελικά τον μοναδικό μήνα που δεν είχα κινητό γιατί έσπασε και περίμενα να πάρω άλλο και δεν ήξερα ούτε ωορηξια ούτε τίποτα έμεινα έγκυος. Βέβαια εκείνο τον μήνα είχαμε ένα σωρό επαφές γιατί ο άντρας μου θα έκανε τον επόμενο μήνα χειρουργείο κ;ι δε θα μπορούσαμε μετά για καιρό να ζουζούνιασουμε..έτσι δεν έχω ιδέα αν είχα συμπτώματα τότε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είχα ούτε καφέ υγρά ούτε αιμορραγία εμφύτευσης. Μόνο τη μέρα της εγχείρησης του ( κιρσοκήλη γιατι είχαμε εντοπίσει εκεί το πρόβλημα) είχα πόνο περιόδου ελαφρυ και έβαλα σερβιετα η οποία και παρέμεινε καθαρή. Μια μέρα που τον οςτσοκοψαμε τον άνθρωπο έμαθα ότι ειμαι έγκυος και η χοριακη μου ήταν 1041 ήμουν δλδ αρκετό καιρο και επειδή δεν είχα κινητό να συμβουλευτώ δεν το ήξερα! 

Η μόνη επίσης διάφορα ήταν ότι ενώ μέχρι τότε το στήθος πρηζοταν μέχρι την ημερομηνία έλευσης περιόδου,εκείνη τη φορά ξεπρηστηκε λίγο πριν το χειρουργείο.και έτσι δεν σκέφτηκα καν για εγκυμοσύνη...

Τώρα  7 μέρες πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο έχω τη μέση και ένα παναλαφρο αναιπαισθητο πονακι στο στήθος.  Τι να πω?! Ειχα όπως είπα 2 μέρες μέρα την ωορηξια τσιμπηματακια και 6 μέρες μετά είχα ελαφρύ πόνο περιόδου το βράδυ για λίγο. Μετά τίποτα. Μέχρι προχθές που άρχισε η μέση και σήμερα αναιπαισθητα το στήθος. 

Τα είπα και ξαλαφρωσα. Έχω δύο τεστ από τον προηγούμενο μήνα που πήρα και δε τα έκανα ποτέ γιατί μου ήρθε περίοδος και κάθε πρωί τρώω τα νύχια μου μη τα κάνω...

Συγγνώμη κορίτσια για την πολυλογια...μπας και είναι και αυτό σύμπτωμα 😂😂😂????

αχχαχαχα εχω καμια 30αρια τεστ σε ταινιες. Έλα να σου δώσω καμια δεκαριά, γιατι εγώ οποτε τα έχω κανει βγηκαν θετικα! Μου αρεσει που σημερα το εχουμε ριξει στο χαβαλε μεσα στον πονο μας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

αχχαχαχα εχω καμια 30αρια τεστ σε ταινιες. Έλα να σου δώσω καμια δεκαριά, γιατι εγώ οποτε τα έχω κανει βγηκαν θετικα! Μου αρεσει που σημερα το εχουμε ριξει στο χαβαλε μεσα στον πονο μας 😂

Ώπα! Έχουμε τέτοια μαγικά τεστ?! Θελωωωωωω χαχαχαχχα.

Βρε άμα δε το ρίξουμε στον χαβαλε πως θα γίνει?! Η αναμονή θέλει καλοπέραση και γέλια γιατί κορίτσια πιστέψτε με αυτά μένουν! Μανούλες θα γίνουν όλες πιστέψτε με,τα γέλια όμως και οι έντονες στιγμές εδώ δε θα ξεχαστούν ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Ώπα! Έχουμε τέτοια μαγικά τεστ?! Θελωωωωωω χαχαχαχχα.

Βρε άμα δε το ρίξουμε στον χαβαλε πως θα γίνει?! Η αναμονή θέλει καλοπέραση και γέλια γιατί κορίτσια πιστέψτε με αυτά μένουν! Μανούλες θα γίνουν όλες πιστέψτε με,τα γέλια όμως και οι έντονες στιγμές εδώ δε θα ξεχαστούν ποτέ!

δεν ξερω αν ειναι τα τεστ μαγικά η το σπέρμα του αντρα μου. Ο γιατρος τον κοιταει καλα καλα οποτε παμε, μην την ακουμπας του λεει, κάθε αγγιγμα και εγκυμοσυνη εισαι! Βεβεια, πάλι στο μηδεν ειμαι.. Τον αντρα μου δυστυχως δεν τον δινω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

δεν ξερω αν ειναι τα τεστ μαγικά η το σπέρμα του αντρα μου. Ο γιατρος τον κοιταει καλα καλα οποτε παμε, μην την ακουμπας του λεει, κάθε αγγιγμα και εγκυμοσυνη εισαι! Βεβεια, πάλι στο μηδεν ειμαι.. Τον αντρα μου δυστυχως δεν τον δινω 😅

Μου θυμίζεις μια φίλη που έμενε έγκυος για πλάκα και έλεγε στον άντρα της "μη με κοιτάζεις έντονα πάλι έγκυος θα είμαι τον άλλο μήνα!" Χαχαχαχα

Ότι και να είναι πάντως κορίτσια σε μη χάνουμε ούτε τη ζωή μας ούτε το γέλιο μας. Είναι κρίμα να έχουμε χάσει στιγμές από τη ζωή μας επειδή άναψε το φωτακι μέσα μας που ζητάει παιδί. Ας μη γίνει αυτοσκοπός. Φυσικά θα έχουμε αγωνία φυσικά θα συζητάμε για εκατομμυριοστη φορά τα ίδια και τα ίδια συμπτώματα αλλά μωρέ τι αυτό είμαστε εδώ μέσα! Να "κρατάμε"  η μία την άλλη σε αυτές τις ώρες αγωνίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...