Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κούραση...


Recommended Posts

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά.

Κορίτσια, ήδη αισθάνομαι ότι έχω βγει εκτός της σειράς μου. Οχι ότι έχω κάνει και πολλά. Αλλά αυτό το να πηγαίνεις από γιατρό σε γιατρό... Να μη σε καλύπτει κανένας... Να μην είναι εκεί κανένας όταν τον χρειάζεσαι (μόνο αν πρόκειται να σκάσεις το πενηνταρικο)... Να μη σου δίνουν εξετάσεις με κάποια λογική και κάποια σειρά....

Ηδη με κούρασε. Ξέρω ότι κανονικά εγώ δε θα έπρεπε να το γράφω αυτό. Αλλά αισθάνομαι ότι θέλω απλά να παρατήσω την προσπάθεια. Όλο αυτό μου θυμίζει την πρώτη προσπάθεια για μωράκι πριν οχτώ χρόνια, που ψάχνουν και τάχα δε μου έβρισκε κανείς τίποτα. 

Τότε στάθηκα τυχερή και με δική μου επιλογή πήγα δημόσια για λαπαροσκόπηση. Άντε, τότε βρέθηκε αμέσως το πρόβλημα και η λύση και έμεινα έγκυος αμέσως μετά την επέμβαση.

Τώρα; Αν δεν είναι το ίδιο πρόβλημα; Αν δεν κάνω με τη σωστή σειρά τις εξετάσεις; Αν αν αν....;

Οχι πολύ ευχαριστες σκέψεις χρονιαρες μέρες αλλά νιώθω ήδη κουρασμένη. Ήταν να ακμή σαλπιγγογραφια προχθές, δεν την έκανα γιατί βρέθηκε ουρεοπλασμα και ecoli. Δε βρίσκω το γιατρό μου να μου γράψει αντιβίωση και γενικά δεν τον ένοιαξε ποτέ.

Θα πάω στον παθολόγο να μου γράψει αντιβίωση, να κάνω εγώ κι ο σύζυγος και μετά θα παρατήσω την προσπάθεια τουλάχιστον για τώρα.

 

Σας ευχαριστώ γενικά για τις απαντησεις σας, νιώθω ήδη απογοητευμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ και όλα τα κορίτσια που παλεύουν ακόμα είτε για το πρώτο είτε για το τρίτο νομίζω ότι όλες έχουμε φτάσει στο σημείο να θέλουμε να τα παρατησουμε αλλά εγώ προσωπικά σκέφτομαι ότι ή θα έχω να λέω ότι τουλάχιστον το πάλεψα μέχρι τέλους ή θα περάσω 2 χρόνια προσπαθειών στα σκουπίδια.. Πάρε το χρόνο σου να ηρεμήσεις αλλά μην τα παρατάς άλλωστε από ότι βλέπω από ψευδώνυμο είσαι μικρή ακόμα εχεις πολλά περιθώρια ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2022 at 12:38 ΜΜ, ο/η elena1990 είπε:

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά.

Κορίτσια, ήδη αισθάνομαι ότι έχω βγει εκτός της σειράς μου. Οχι ότι έχω κάνει και πολλά. Αλλά αυτό το να πηγαίνεις από γιατρό σε γιατρό... Να μη σε καλύπτει κανένας... Να μην είναι εκεί κανένας όταν τον χρειάζεσαι (μόνο αν πρόκειται να σκάσεις το πενηνταρικο)... Να μη σου δίνουν εξετάσεις με κάποια λογική και κάποια σειρά....

Ηδη με κούρασε. Ξέρω ότι κανονικά εγώ δε θα έπρεπε να το γράφω αυτό. Αλλά αισθάνομαι ότι θέλω απλά να παρατήσω την προσπάθεια. Όλο αυτό μου θυμίζει την πρώτη προσπάθεια για μωράκι πριν οχτώ χρόνια, που ψάχνουν και τάχα δε μου έβρισκε κανείς τίποτα. 

Τότε στάθηκα τυχερή και με δική μου επιλογή πήγα δημόσια για λαπαροσκόπηση. Άντε, τότε βρέθηκε αμέσως το πρόβλημα και η λύση και έμεινα έγκυος αμέσως μετά την επέμβαση.

Τώρα; Αν δεν είναι το ίδιο πρόβλημα; Αν δεν κάνω με τη σωστή σειρά τις εξετάσεις; Αν αν αν....;

Οχι πολύ ευχαριστες σκέψεις χρονιαρες μέρες αλλά νιώθω ήδη κουρασμένη. Ήταν να ακμή σαλπιγγογραφια προχθές, δεν την έκανα γιατί βρέθηκε ουρεοπλασμα και ecoli. Δε βρίσκω το γιατρό μου να μου γράψει αντιβίωση και γενικά δεν τον ένοιαξε ποτέ.

Θα πάω στον παθολόγο να μου γράψει αντιβίωση, να κάνω εγώ κι ο σύζυγος και μετά θα παρατήσω την προσπάθεια τουλάχιστον για τώρα.

 

Σας ευχαριστώ γενικά για τις απαντησεις σας, νιώθω ήδη απογοητευμένη.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Εγώ είμαι στην προσπάθεια για το πρώτο παιδάκι (έχοντας μια βιοχημικη) και γενικά κι εγώ έχω κουραστεί από αυτή την κατασταση και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αν επιτρέπεται, λαπαροσκοπηση για ποιο λόγο έκανες?γιατί είναι το μόνο που δεν έχω κάνει από εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2022 at 5:44 ΜΜ, ο/η Domna93 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Εγώ είμαι στην προσπάθεια για το πρώτο παιδάκι (έχοντας μια βιοχημικη) και γενικά κι εγώ έχω κουραστεί από αυτή την κατασταση και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αν επιτρέπεται, λαπαροσκοπηση για ποιο λόγο έκανες?γιατί είναι το μόνο που δεν έχω κάνει από εξέταση 

 Καλή επιτυχία μας εύχομαι!

Λαπαροσκόπηση είχα κάνει πριν από το πρώτο μου παιδάκι, λόγω υπογονιμότητας, με δική μου προτροπή, επειδή ήμουν 25 και κανένας γιατρός δε μου έβρισκε τίποτα. 

Τότε οι γιατροί μου λέγανε 'πιες ένα κρασάκι και χαλάρωσε'. Ευτυχώς δεν τους άκουσα γιατί αν του άκουγα, τώρα θα σας μιλούσα από Ανώνυμους Αλκοολικούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...