Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χρόνια πάθηση και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια κοπέλα με χρόνια πάθηση, και αν αυτό επηρέασε να συλλάβει φυσιολογικά.

Εχω αυτοάνοσο και εννοείται έκλεισα ραντεβού και με την γιατρό Μ αλλά και τον γυναικολόγο Μ για το συζητήσουμε. Ωστόσο θα ήθελα να ακούσω και άλλες κοπέλες αν αντιμετώπισαν ή αντιμετωπίζουν κατι παρόμοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια κοπέλα με χρόνια πάθηση, και αν αυτό επηρέασε να συλλάβει φυσιολογικά.

Εχω αυτοάνοσο και εννοείται έκλεισα ραντεβού και με την γιατρό Μ αλλά και τον γυναικολόγο Μ για το συζητήσουμε. Ωστόσο θα ήθελα να ακούσω και άλλες κοπέλες αν αντιμετώπισαν ή αντιμετωπίζουν κατι παρόμοιο.

Καλησπέρα! Εγώ έχω χασιμότο, το οποίο είναι μεν αυτοάνοσο αλλά αρκετά πιο ήπιο μεταξύ άλλων. Δε θα έλεγα ότι με επηρέασε ως προς τη σύλληψη αρνητικά. Αλλά ο θυρεοειδής μου ήταν ρυθμισμένος και τις 2 φορές οπότε θεωρώ ότι παίζει ρόλο αυτό .

Με σωστό γιατρό που γνωρίζει καλά τη δουλειά του νομίζω δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα, ίσα ίσα όλα θα πάνε μια χαρά σαν να μην έχεις κάτι ! 

Με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα! Εγώ έχω χασιμότο, το οποίο είναι μεν αυτοάνοσο αλλά αρκετά πιο ήπιο μεταξύ άλλων. Δε θα έλεγα ότι με επηρέασε ως προς τη σύλληψη αρνητικά. Αλλά ο θυρεοειδής μου ήταν ρυθμισμένος και τις 2 φορές οπότε θεωρώ ότι παίζει ρόλο αυτό .

Με σωστό γιατρό που γνωρίζει καλά τη δουλειά του νομίζω δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα, ίσα ίσα όλα θα πάνε μια χαρά σαν να μην έχεις κάτι ! 

Με το καλό 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Εγώ έχω νόσο crohn, και τις τελευταίες μέρες νιώθω οτι είναι σε έξαρση, λόγω κάποιων συμπτωμάτων που εχω.Έκλεισα ραντεβού στο γιατρό μου.

Επειδή προσπαθούμε ένα χρόνο με πολύ καλές εξετάσεις και δεν έρχεται, λέω να το ψάξω και αυτό.

Σε ευχαριστώ πολύ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...