Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθώ αλλά ακόμα τπτ


Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Πριν 16 μέρες έκανα την 2η σπερματενχυση με αποτυχία πάλι αφού σήμερα αδιαθετησα.Δεν θέλω να σταματήσω θα τολμήσω να κάνω και άλλη δεν σταταω να ελπίζω ότι θα έρθει το σποράκι μας ! Έχω μια διαβατη σάλπιγγα και με μια οικογενειακή φίλη μας που είναι βιολόγος μου είπε τσαμπα προσπαθείς με αυτήν την διαδικασία να κάνω εξωσωματική χωρίς δεύτερη σκέψη, τι να πω το κόστος είναι αρκετό αλλά έχω διαβάσει ότι και με μια σάλπιγγα γίνεσαι μανούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η κεκκακι είπε:

Καλημέρα στην παρέα. Πριν 16 μέρες έκανα την 2η σπερματενχυση με αποτυχία πάλι αφού σήμερα αδιαθετησα.Δεν θέλω να σταματήσω θα τολμήσω να κάνω και άλλη δεν σταταω να ελπίζω ότι θα έρθει το σποράκι μας ! Έχω μια διαβατη σάλπιγγα και με μια οικογενειακή φίλη μας που είναι βιολόγος μου είπε τσαμπα προσπαθείς με αυτήν την διαδικασία να κάνω εξωσωματική χωρίς δεύτερη σκέψη, τι να πω το κόστος είναι αρκετό αλλά έχω διαβάσει ότι και με μια σάλπιγγα γίνεσαι μανούλα 

Καλησπερα κορίτσι μου. Και εμεις προσπαθούμε 1.5 χρόνο αλλά μάταια. Και με άλλες κοπέλες μέσα στο forum που το έχω συζητήσει μου λένε να μην πάμε ακόμα για εξωσωματική (25 χρ εγω 27 σύζυγος) . 
Προσπαθουμε ακόμα μόνοι μας και ελπίζουμε. Μην το βάζεις κάτω, κάνε ότι νιώθεις καλύτερο για εσενα και την ψυχολογία σου. Εγω ειμαι υπέρ της εξωσωματικής γιατί αυτό το βάσανο κάθε μήνα να μην γίνεται τιποτα είναι αβάσταχτο. Προτειμώ να παω να κανω εξωσωματική και αν πετυχει( που έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας) να ησυχάσω . Αν δεν πετύχει θα πω οκ προσπάθησα και το ΠΗΓΑ μέχρι τέρμα. Αυτό είναι το τέρμα για εμένα. 
Ευχομαι ειλικρινά σύντομα να έρθει το σποράκι μας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2022 at 8:35 ΠΜ, ο/η κεκκακι είπε:

Καλημέρα στην παρέα. Πριν 16 μέρες έκανα την 2η σπερματενχυση με αποτυχία πάλι αφού σήμερα αδιαθετησα.Δεν θέλω να σταματήσω θα τολμήσω να κάνω και άλλη δεν σταταω να ελπίζω ότι θα έρθει το σποράκι μας ! Έχω μια διαβατη σάλπιγγα και με μια οικογενειακή φίλη μας που είναι βιολόγος μου είπε τσαμπα προσπαθείς με αυτήν την διαδικασία να κάνω εξωσωματική χωρίς δεύτερη σκέψη, τι να πω το κόστος είναι αρκετό αλλά έχω διαβάσει ότι και με μια σάλπιγγα γίνεσαι μανούλα 

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου. Μπες καλύτερα εδώ και συζήτησε το με τα κορίτσια εξωσωματικής. Δυστυχώς και η σπερματεγχυση κοστίζει και τα ποσοστά επιτυχίας της είναι χαμηλά, αρκετά κοντά στα ποσοστά επιτυχίας της φυσικής σύλληψης. Προσπαθούσατε καιρό με φυσική σύλληψη; Το μόνο πρόβλημα που έχετε βρει είναι η μία σάλπιγγα; Οι γιατροί διαφωνούν για το αν έχει νόημα να κάνεις σπερματεγχυσεις και κάποιοι θεωρούν ότι κι αν δοκιμάσεις έτσι, να κάνεις 1-2 και μετά να πας για εξωσωματική. Φαντάζομαι αυτό εννοεί και η φίλη σου. με εξωσωματική γίνεσαι μανουλα και χωρίς καμία σάλπιγγα. Με μια γίνεσαι και φυσικά εννοείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρόβλημα είναι ξεκάθαρα μόνο της μιας σάλπιγγας όλες οι εξετάσεις που  έχουν γίνει και δικές μου και του άντρα ειναι μια χαρά έκανα και θρομβοφιλιας και είναι μια χαρά επίσης . Προληπτικά παίρνω ένα σαλοσπιρ κάθε βράδυ! Η επόμενη προσπάθεια μας πέρα απο μόνοι μας θα είναι πιο μετά τις γιορτές για ακόμα μια σπερματενχυση και αποφασίσαμε αυτό το διάστημα να πάρουμε εγώ pregnacare consipsion και ο σύζυγος tribulus κάψουλες μπας και βοηθήσει κάτι παραπάνω ..Είμαι υπερβολική λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2022 at 8:35 ΠΜ, ο/η κεκκακι είπε:

Καλημέρα στην παρέα. Πριν 16 μέρες έκανα την 2η σπερματενχυση με αποτυχία πάλι αφού σήμερα αδιαθετησα.Δεν θέλω να σταματήσω θα τολμήσω να κάνω και άλλη δεν σταταω να ελπίζω ότι θα έρθει το σποράκι μας ! Έχω μια διαβατη σάλπιγγα και με μια οικογενειακή φίλη μας που είναι βιολόγος μου είπε τσαμπα προσπαθείς με αυτήν την διαδικασία να κάνω εξωσωματική χωρίς δεύτερη σκέψη, τι να πω το κόστος είναι αρκετό αλλά έχω διαβάσει ότι και με μια σάλπιγγα γίνεσαι μανούλα 

Καλημέρα κορίτσι μου. Συμβουλές για το τι να κάνεις δεν μπορω να σου δώσω εγώ προσωπικά γιατί η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Αν το μοναδικό πρόβλημα είναι η μία σάλπιγγα τότε σίγουρα κάποια στιγμή θα έρθει το μωράκι γιατί ξέρω αρκετές κοπέλες που έμειναν έγκυες με μία σάλπιγγα. Η σπερματενχυση δεν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας είναι η αλήθεια σε αντίθεση με την εξωσωματική. Οπότε να κάνεις όπως νιώθεις. Και εμείς προσπαθούμε 1.5 χρόνο αλλά από την στιγμή που δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα δεν θα πάω για εξωσωματική γιατί ξέρω ότι κάποια στιγμή θα γίνει φυσική σύλληψη και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία αυτή με φάρμακα κτλ και είναι και μεγάλο έξοδο. Αν δεν υπήρχε άλλη λύση εννοείται ότι θα το είχα κάνει κιόλας. Από εκεί και πέρα είναι δική σου επιλογή για το πώς θα προχωρήσεις. Αν νιώθεις ότι δεν μπορείς να περιμένεις άλλο κ ότι ψυχολογικά δεν αντέχεις άλλο αυτήν την πίεση κάθε μήνα τότε φυσικά και να πας κατευθείαν για εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η κεκκακι είπε:

Ξεκίνησα με pregnacare conception και ο αντρας μου  tribulus...... Για να δούμε!!!!

Πόσο καιρό προσπαθείτε κεράκι? Κ τι ηλικία έχεις? Αν όπως λες οι εξετάσεις σας είναι καλές τότε κ το μόνο θέμα είναι η σάλπιγγα τότε ίσως χρειάζεται λίγο παραπάνω χρόνος.  Με 3 σπερματεγχυσεις σχεδόν πλησιάζεις το κόστος της εξωσωματικής. Κράτα τς χρήματα σου κ προχώρα στην εξωσωματική έτσι παρακάμπτεις το πρόβλημα  σου τις σάλπιγγες . Οι βιταμίνες κακό δε κάνουν θα ενισχύσουν τον οργανισμό.  Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Πόσο καιρό προσπαθείτε κεράκι? Κ τι ηλικία έχεις? Αν όπως λες οι εξετάσεις σας είναι καλές τότε κ το μόνο θέμα είναι η σάλπιγγα τότε ίσως χρειάζεται λίγο παραπάνω χρόνος.  Με 3 σπερματεγχυσεις σχεδόν πλησιάζεις το κόστος της εξωσωματικής. Κράτα τς χρήματα σου κ προχώρα στην εξωσωματική έτσι παρακάμπτεις το πρόβλημα  σου τις σάλπιγγες . Οι βιταμίνες κακό δε κάνουν θα ενισχύσουν τον οργανισμό.  Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Ανάλογα το κόστος της σπερματενχυσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...