Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοηθεια


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εντάξει δεν είναι τίποτα θα πάρεις τα χάπια και θα σταματήσουν και αυτά 😊

ναι κολπικά την ακούς την καρδούλα 

Η χοριακη σου ήταν μεγάλη στο σχολίασε καθόλου αυτό ο γιατρός σου εσενα ; Ότι παίζει να είναι δυο ; 

Εγω στον πρώτο μου υπέρηχο όταν είχα πάει είχαμε δει 2 σάκους απλά ο ένας ήταν λίγο μικρότερος, μου ειπε μπορεί να είναι και δυο τα μωράκια αλλά θα ξέρουμε στον επόμενο όταν θα έρθεις να ακούσουμε καρδούλα και για αυτό μου είπε κιολας να πάω σε 3 βδομαδες για είμαστε σίγουρη ωστε να δώσει λίγο περισσότερο χρόνο στον πιο μικρό σακο να δούμε πως θα πάει αλλά τελικά ακούσαμε μια καρδούλα 

Μπα δεν μου ειπε τπτ ειναι η αληθεια. Μονο οτι ειναι σουπερ η τιμη (αυτο μου το ειπε ο γυναικολογος της Αθηνας γτ τα στελνω ολα κ σε εκείνον). Ο γυναικολογος εδω τον πηρα να του πω την τιμη αλλα δεν χτυπαγε το τηλ.

Κοιτα εμεις ειδαμε σακο στην ουσια αλλα δεν μπορεσαμε να δουμε μωρακι γτ ειναι πολυ νωρις.  Και θα παμε σε 10 μερες για να δουμε πως μεγαλωσε κ σακο.

Ο γυναικολογος της Αθηνας μου ειπε να παω μεθαυριο για αλλη μια χοριακη κ μετα δεν ειναι απαραιτητο να παω. 

Καλα μου τα λεει λες? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Μπα δεν μου ειπε τπτ ειναι η αληθεια. Μονο οτι ειναι σουπερ η τιμη (αυτο μου το ειπε ο γυναικολογος της Αθηνας γτ τα στελνω ολα κ σε εκείνον). Ο γυναικολογος εδω τον πηρα να του πω την τιμη αλλα δεν χτυπαγε το τηλ.

Κοιτα εμεις ειδαμε σακο στην ουσια αλλα δεν μπορεσαμε να δουμε μωρακι γτ ειναι πολυ νωρις.  Και θα παμε σε 10 μερες για να δουμε πως μεγαλωσε κ σακο.

Ο γυναικολογος της Αθηνας μου ειπε να παω μεθαυριο για αλλη μια χοριακη κ μετα δεν ειναι απαραιτητο να παω. 

Καλα μου τα λεει λες? 

 

Σακο ειδα και εγω μόνο στον πρώτο υπέρηχο.. μετά που θα ακούσεις καρδιά θα δεις το έμβρυο 

εντάξει άλλη ζητάνε μόνο 2 χοριακες άλλοι πιο πολλές έχει να κάνει με τον γιατρό.. 

εμενα 2 μου ζήτησε να κάνω μετά σταμάτησα και ήταν πιο μικρες από τις δικές σου 157 η πρώτη,  451 η δεύτερη μετά δεν έκανα άλλη 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Σακο ειδα και εγω μόνο στον πρώτο υπέρηχο.. μετά που θα ακούσεις καρδιά θα δεις το έμβρυο 

εντάξει άλλη ζητάνε μόνο 2 χοριακες άλλοι πιο πολλές έχει να κάνει με τον γιατρό.. 

εμενα 2 μου ζήτησε να κάνω μετά σταμάτησα και ήταν πιο μικρες από τις δικές σου 157 η πρώτη,  451 η δεύτερη μετά δεν έκανα άλλη 

 

Αχ τι ωραια @Elk 😍

Περιμενω τωρα 22.12 !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Kοριτσια σημερα η χοριακη μου 19844 

Πως με βλεπετε ? Καλη? 

Πολύ καλή είναι.. κάποια στιγμή σταματάει να διπλασιάζεται.. δεν ξέρω εάν έχει νόημα πλέον να κάνεις χοριακες! Μπορείτε να συνεχίσετε να παρακολουθειτε την εξέλιξη με τους υπερηχους.. πότε έχεις υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Kοριτσια σημερα η χοριακη μου 19844 

Πως με βλεπετε ? Καλη? 

Καλή φαίνεται κοπέλα μου αλλά όπως είπε και η myelpida πιο πάνω τώρα από εδώ και πέρα δεν έχουν και πολύ νοημα οι χοριακες τώρα μόνο με υπερήχους θα βλέπετε την εξέλιξη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλή φαίνεται κοπέλα μου αλλά όπως είπε και η myelpida πιο πάνω τώρα από εδώ και πέρα δεν έχουν και πολύ νοημα οι χοριακες τώρα μόνο με υπερήχους θα βλέπετε την εξέλιξη 😊

Τελεια σας ευχαριστω πολυ @Elk @MyElpida

Εχω υπερηχο 22.12 τωρα!!  Δεν θα κανω τωρα αλλη χοριακη. Μου ειπε απλα να παω κ 14.12 κ δεν χρειάζεται άλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Τελεια σας ευχαριστω πολυ @Elk @MyElpida

Εχω υπερηχο 22.12 τωρα!!  Δεν θα κανω τωρα αλλη χοριακη. Μου ειπε απλα να παω κ 14.12 κ δεν χρειάζεται άλλη!

Άντε ωραία 😊 ολα καλα πηγαίνουν 

Τελικά εκανες κάτι διαφορετικά και ήρθε η εγκυμοσύνη; Πχ άλλαξες χάπια ; Η έκανες καποια αλλη εξέταση ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2022 at 12:35 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία 😊 ολα καλα πηγαίνουν 

Τελικά εκανες κάτι διαφορετικά και ήρθε η εγκυμοσύνη; Πχ άλλαξες χάπια ; Η έκανες καποια αλλη εξέταση ; 

Απο Σεπτεμβρη ξεκίνησα Novofertil που μου εδωσε ο καινουριος γυναικολογος, κ συνέχισα β12, d3 κ inofert. 15 μερες πριν μαθω οτι  ειμαι εγκυος ξεκινησα κ μισο χαπακι glucophage που κου εδωσε παλι ο γιατρος. Θεωρω οτι ισως κ αυτο να με βοηθησε τελικά.  Γτ 15  Νοέμβρη ειχα ξερυθμισμενο θυροειδη που εφτασε στο 12 ενω επαιρνα αγωγη. Κ ξαφνικά ενω απογοητευτηκα, πηγαμε κοντα στις γονιμες ενα   3ημερο ταξιδι. Το ειχαμε δεδομενο οτι δεν παιζει με τετοιο θυρεοειδή τπτ. Κ έγινε!! μήπως που περπαταγαμε κιολας παρα πολυ μου εριξε το θυρεοειδή? 8 Δεκέμβρη που εκανα εξεταση ηταν στο 5 κ ειχα ηδη συλλαβει!!

Ηταν ενα θαυμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Απο Σεπτεμβρη ξεκίνησα Novofertil που μου εδωσε ο καινουριος γυναικολογος, κ συνέχισα β12, d3 κ inofert. 15 μερες πριν μαθω οτι  ειμαι εγκυος ξεκινησα κ μισο χαπακι glucophage που κου εδωσε παλι ο γιατρος. Θεωρω οτι ισως κ αυτο να με βοηθησε τελικά.  Γτ 15  Νοέμβρη ειχα ξερυθμισμενο θυροειδη που εφτασε στο 12 ενω επαιρνα αγωγη. Κ ξαφνικά ενω απογοητευτηκα, πηγαμε κοντα στις γονιμες ενα   3ημερο ταξιδι. Το ειχαμε δεδομενο οτι δεν παιζει με τετοιο θυρεοειδή τπτ. Κ έγινε!! μήπως που περπαταγαμε κιολας παρα πολυ μου εριξε το θυρεοειδή? 8 Δεκέμβρη που εκανα εξεταση ηταν στο 5 κ ειχα ηδη συλλαβει!!

Ηταν ενα θαυμα!! 

Είδες καμία φορά πως τυχαίνει 😁 από εκεί που δεν το περιμενεις 

το θυμάμαι το θέμα με τον θυρεοειδή δεν ξέρω αν βοηθάει το περπάτημα όπως και να έχει όλα πήγαν καλά αυτό έχει σημασία  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Είδες καμία φορά πως τυχαίνει 😁 από εκεί που δεν το περιμενεις 

το θυμάμαι το θέμα με τον θυρεοειδή δεν ξέρω αν βοηθάει το περπάτημα όπως και να έχει όλα πήγαν καλά αυτό έχει σημασία  

Ναι !!  Δόξα το Θεο! Μας βοήθησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...