Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και τις ευχές!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά.... αλήθεια... Χαίρομαι που έγινε σύλληψη.. Αυτό είναι ένα βήμα.. Τώρα ότι πει ο Θεός. 

@misofeggaro έτσι θετικά να το βλέπεις!!!! Έχω ένστικτο ναι..... Και έτσι και για εσένα το νιώθω με την πρώτη θα πιάσεις...γιατί τίποτα δεν έγινε τυχαία.. Αν σκεφτείς όλα ήρθαν  έτσι για να γίνει...

@Nandia- @Elli13 @Princess28 μακάρι να είναι έτσι.. Και να πάνε όλα καλά.. 

 

 

 

Καλά θα πάνε και για τις δύο μας . Και γω σε αναμενα κάρβουνα είμαι για αύριο αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά για να δίνουμε θετική αύρα στα σπορακια μας ! Θα προσεύχομαι να μεγαλώσουν πολύ πολύ οι χοριακες μας και να έχουμε τα μωράκια μας το καλοκαίρι αγκαλιά ❤️ Σου στέλνω οοοολη μου τη θετική σκέψη και μια μεγάλη αγκαλιά γιατί νιώθω ακριβώς όπως εσύ 2 μέρες τώρα ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και τις ευχές!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά.... αλήθεια... Χαίρομαι που έγινε σύλληψη.. Αυτό είναι ένα βήμα.. Τώρα ότι πει ο Θεός. 

@misofeggaro έτσι θετικά να το βλέπεις!!!! Έχω ένστικτο ναι..... Και έτσι και για εσένα το νιώθω με την πρώτη θα πιάσεις...γιατί τίποτα δεν έγινε τυχαία.. Αν σκεφτείς όλα ήρθαν  έτσι για να γίνει...

@Nandia- @Elli13 @Princess28 μακάρι να είναι έτσι.. Και να πάνε όλα καλά.. 

 

 

 

Μαρινα μου κ εγώ θα σου πω ότι το προδικάζει ο γυναικολόγος! Είστε μερες πριν την καθυστέρηση πολύ λογικό να είναι τόσο χαμηλή! Ίσα που ανέβηκε για αυτό κ ήταν πολύ άχνη η γραμμή!!! Θα περιμένουμε τα νέα σας ποτέ θα πας Σαββτο; Ή Δευτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και τις ευχές!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά.... αλήθεια... Χαίρομαι που έγινε σύλληψη.. Αυτό είναι ένα βήμα.. Τώρα ότι πει ο Θεός. 

@misofeggaro έτσι θετικά να το βλέπεις!!!! Έχω ένστικτο ναι..... Και έτσι και για εσένα το νιώθω με την πρώτη θα πιάσεις...γιατί τίποτα δεν έγινε τυχαία.. Αν σκεφτείς όλα ήρθαν  έτσι για να γίνει...

@Nandia- @Elli13 @Princess28 μακάρι να είναι έτσι.. Και να πάνε όλα καλά.. 

 

 

 

Καλέ κορίτσι από τι στιγμή που έκανες σήμερα τεστ κ η γραμμή είναι πιο σκούρα από το προηγούμενο σημαίνει ότι ανεβαίνει η χοριακή!!! Κ εγώ πιστεύω πως κάτι καλό γίνεται στην κοιλίτσα σου!!! Πήγαινε να κάνεις το Σάββατο χοριακή να δούμε αν θα διπλασιαστεί.🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Ξανά Δευτέρα μου είπε χοριακη να κάνω... 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές... 

😘😘

@Ellie με το καλοοοοοο να μας πεις την χοριακή σου και εσύ σήμερα?!!!!! Αντε καλά αποτελέσματα και εσύ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Ξανά Δευτέρα μου είπε χοριακη να κάνω... 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές... 

😘😘

@Ellie με το καλοοοοοο να μας πεις την χοριακή σου και εσύ σήμερα?!!!!! Αντε καλά αποτελέσματα και εσύ 

 

Καλημέρα :)

Πήγα έδωσα αίμα και γυρω στις 12-1 θα ξερω. Θα ειμαι στην εκθεση που εχουμε με την εταιρεια που εργαζομαι, ελπιζω να ειναι καλό το αποτελεσμα γιατι θα πρεπει να ειμαι ολη τη μερα εκει, και με ασχημα νεα δεν ξερω πως θα τα καταφερω να μην ξεσπασω σε κλαματα.. Το σημερινο τεστ μου παντως σκουρυνε κ αλλο οποτε ειμαι αισιοδοξη αλλα κραταω παντα πισινη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα :)

Πήγα έδωσα αίμα και γυρω στις 12-1 θα ξερω. Θα ειμαι στην εκθεση που εχουμε με την εταιρεια που εργαζομαι, ελπιζω να ειναι καλό το αποτελεσμα γιατι θα πρεπει να ειμαι ολη τη μερα εκει, και με ασχημα νεα δεν ξερω πως θα τα καταφερω να μην ξεσπασω σε κλαματα.. Το σημερινο τεστ μου παντως σκουρυνε κ αλλο οποτε ειμαι αισιοδοξη αλλα κραταω παντα πισινη!

Καλημέρα κορίτσια 

θα περιμένουμε τα νέα σου σήμερα όλα καλά θα είναι αφού είχες αύξηση στο τεστ θα εχεις και στην χοριακη και εγω έτσι έκανα κάθε μέρα τεστ τα σύγκρινα να δω  όντως είχα αύξηση στα τεστ και στην χοριακη 😊

@marinamanoulitsa υπομονή μέχρι την Δευτέρα λογικά περιμένει να ξεκινήσει να έχεις καθυστέρηση… όλα καλά θα πάνε θα ανυπομονούμε μέχρι την Δευτέρα μαζί σου να μας πεις τα ευχάριστα 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@lactaki @Raf123 @Hopemumtobe @Lacostaki @marinamanoulitsa @misofeggaro @Froufro @MyNa @Tokyo @Nandia- κορίτσια σας ευχαριστώ όλες!! 💞💞💞

@lactaki κι εγώ στελνω το μικρό παιδικό και περνάει τέλεια..ευτυχώς δεν αρρωσταίνει κι όλας..έχω γράψει και τη μπέμπα, αλλά θα τη στείλω όταν πάει 13-14 μηνών, δηλαδή κάπου τον Απρίλιο μάλλον! Το άλλο τώρα θα είναι δύσκολα, γιατι Σεπτέμβρη θα’ναι 3 μηνών μόνο, οπότε δε θα το παίρνουν πουθενά ακόμα..να δω τι θα κάνω😆

@Raf123 @marinamanoulitsa Χαχα κορίτσια, από το Σεπτέμβριο το ξέρω! Είναι δυνατόν με τόσους εμετούς τη μέρα να μην το καταλάβω; 😆😢 Εμένα τα συμπτώματα ξεκινάνε 4-5η εβδ..😕

Αλλά δε δώσαμε σημασία, ήμασταν σε άρνηση να το πω; Απλά συνεχίζαμε τη ζωή μας σαν να μη συμβαίνει τίποτα😆 είχα πάει μονο μια φορά στο γιατρό το Σεπτέμβρη, υπολόγιζα βάσει αυτού ότι θα’μαι καπου 10+2,το είχα έτσι στο πίσω μέρος του μυαλού μου, ε και τώρα που ειμαι Λονδίνο λέω ας πάω να δω τι γίνεται, είμαι έγκυος, δεν είμαι, και πήγα προχθες στο γιατρό και με εβγαλε 11+2..σημερα 11+4 δηλαδή..αλλά επειδη έτσι δεν το συζητάμε ούτε το έχουμε πει σε κανέναν ούτε καν στο γιατρό, πέρασε έτσι ο καιρός…και τώρα κάπως αγχώθηκα γιατί θα έπρεπε να έχω κλεισει αυχενική για την άλλη εβδομάδα, και τώρα δε νομιζω να υπάρχει ραντεβού..η μαια μου θυμαμαι τα έκλεινε 1 μήνα πριν.

@misofeggaro και τεστ έκανα και χοριακή🤣 Θηλάζω και δεν είχα περίοδο! Αλλά άρχισα να έχω ζαλάδες κλπ οπότε λέω ας κάνω ενα τεστ, δεν το περίμενα με τιποτα όταν βγήκε κατευθείαν φουλ θετικό!! Πάω κάνω χοριακή ήταν 4657. Στον άντρα μου το είπα μετά από μια εβδομάδα🤣

@MyNa μου πέρα από την πρώτη εγκυμοσύνη, στις άλλες 2 έμεινα έγκυος χωρίς να έχω περίοδο…επίσης την πρώτη εγκυμοσύνη και γέννα έκανα 3 μήνες να τα ξεπεράσω!! Εγώ που ήθελα πάντα πολλά παιδιά, θυμόμουν τους εμετούς και τη γέννα και δε μπορούσα..είχα φτάσει σε σημείο που έλεγα καλά είναι κι ένα δεν πειράζει, και το πίστευα! Μετά τους 3 μήνες άρχισα να θέλω πάλι. Και όσο δύσκολο και να’ναι(ειδικά για μένα που έχω πολύ δύσκολες εγκυμοσύνες από άποψη εμετών κλπ), προτιμώ για τα παιδάκια να’ναι κοντά..δε ξέρω..είναι πώς το βλέπει ο καθένας! Σίγουρα καταλαβαίνω και όσους δεν αντέχουν το κοντά κοντά..είναι ζόρι!!

@Tokyo 2 χρονών είναι ο μεγάλος και σχεδόν 8 μηνών η μικρή! Κι εγώ την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον 4ο🤣

@Froufro μου όπως λες σημασία έχει να έχουν υγεία..και να είναι τυχερά❤️❤️❤️

@Hopemumtobe γλυκιά μου σ ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια❤️❤️ Όσον αφορά το άγχος…ξέρω είναι δύσκολο να μην έχεις, αλλά σκέψου ότι είσαι στο τέλος. Δεν πιστεύω ότι αν υπήρχε κίνδυνος θα σε άφηνε ο γιατρός μέχρι την άλλη εβδομάδα, αλλά παρολαυτα αν δε νιώθεις σίγουρη, εγώ στη θέση σου θα πήγαινα για υπέρηχο ενδιάμεσα, για να ηρεμήσω.. αχ, κοντεύεις!! Σκέψου ότι σε λίγες μέρες θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου😍

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να υποδεχτείς και το τρίτο να μεγαλώσει οικογένεια σου και άλλο 😊

Επαθα λίγο ένα σοκ! Δεν το ήξερα αυτό.. επειδή θηλάζω και δεν έχω περίοδο (μου είπε ο γιατρός περίπου στους 6 μήνες μαλλον θα μου έρθει περίοδος) νομιζα μέχρι να έρθει δεν μπορω να μεινω εγκυος και έχω ελεύθερες επαφες με τον αντρα μου..  έχω μόνο  2,5 μήνες που γέννησα.. Θέλω και άλλο παιδάκι αλλά περιμένω λιγο να συνέλθει το σώμα μου πρώτα 

4 μήνες μετά που γέννησες έμεινες εγκυος ; Εμένα δεν θα μου πηγαινε καν το μυαλό ότι θα μπορούσα να ειμαι εγκυος αφού δεν θα είχα περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα :)

Πήγα έδωσα αίμα και γυρω στις 12-1 θα ξερω. Θα ειμαι στην εκθεση που εχουμε με την εταιρεια που εργαζομαι, ελπιζω να ειναι καλό το αποτελεσμα γιατι θα πρεπει να ειμαι ολη τη μερα εκει, και με ασχημα νεα δεν ξερω πως θα τα καταφερω να μην ξεσπασω σε κλαματα.. Το σημερινο τεστ μου παντως σκουρυνε κ αλλο οποτε ειμαι αισιοδοξη αλλα κραταω παντα πισινη!

ΕΛΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!! ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!ΑΦΟΥ ΣΚΟΥΡΑΙΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΣΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΩΣ!!! 

ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να υποδεχτείς και το τρίτο να μεγαλώσει οικογένεια σου και άλλο 😊

Επαθα λίγο ένα σοκ! Δεν το ήξερα αυτό.. επειδή θηλάζω και δεν έχω περίοδο (μου είπε ο γιατρός περίπου στους 6 μήνες μαλλον θα μου έρθει περίοδος) νομιζα μέχρι να έρθει δεν μπορω να μεινω εγκυος και έχω ελεύθερες επαφες με τον αντρα μου..  έχω μόνο  2,5 μήνες που γέννησα.. Θέλω και άλλο παιδάκι αλλά περιμένω λιγο να συνέλθει το σώμα μου πρώτα 

4 μήνες μετά που γέννησες έμεινες εγκυος ; Εμένα δεν θα μου πηγαινε καν το μυαλό ότι θα μπορούσα να ειμαι εγκυος αφού δεν θα είχα περίοδο 

Κορίτσι μου σε όλα μου τα παιδάκια πέρα του πρώτου έμεινα εγκυος χωρίς περίοδο ενώ θήλαζα... Και τώρα έχω 5 παιδακια οπότε αν δεν θες άμεσα και άλλο παιδάκι πρέπει λίγο να προσέχεις. 

Καλημέρα και να χαίρεσαι το μπεμπακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και τις ευχές!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά.... αλήθεια... Χαίρομαι που έγινε σύλληψη.. Αυτό είναι ένα βήμα.. Τώρα ότι πει ο Θεός. 

@misofeggaro έτσι θετικά να το βλέπεις!!!! Έχω ένστικτο ναι..... Και έτσι και για εσένα το νιώθω με την πρώτη θα πιάσεις...γιατί τίποτα δεν έγινε τυχαία.. Αν σκεφτείς όλα ήρθαν  έτσι για να γίνει...

@Nandia- @Elli13 @Princess28 μακάρι να είναι έτσι.. Και να πάνε όλα καλά.. 

 

 

 

Καλημέρα και με το καλό όλα καλά θα πάνε... Η αδερφή μου που πάντα βιαζόταν και έκανε χοριακη πριν την καθυστέρηση στο πρώτο της είχε χοριακη 9 και στο δεύτερο 16 και τώρα υποδέχτηκε πριν λίγους μήνες το αγοράκι της... Όλα πήγαν μια χαρά και έτσι να πιστέψεις και για σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Alex12345 είπε:

Κορίτσι μου σε όλα μου τα παιδάκια πέρα του πρώτου έμεινα εγκυος χωρίς περίοδο ενώ θήλαζα... Και τώρα έχω 5 παιδακια οπότε αν δεν θες άμεσα και άλλο παιδάκι πρέπει λίγο να προσέχεις. 

Καλημέρα και να χαίρεσαι το μπεμπακι σου

Μπράβο σου 5 παιδεία να τα χαίρεσαι 💕

φοβαμαι επειδή έχω κάνει καισαρική πιο πολύ μήπως δεν κάνει αλλιώς δεν με πειράζει να μείνω παλι εγκυος… 

δεν το ήξερα κορίτσια δεν μου το είπε και ο γιατρός μου να το ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα :)

Πήγα έδωσα αίμα και γυρω στις 12-1 θα ξερω. Θα ειμαι στην εκθεση που εχουμε με την εταιρεια που εργαζομαι, ελπιζω να ειναι καλό το αποτελεσμα γιατι θα πρεπει να ειμαι ολη τη μερα εκει, και με ασχημα νεα δεν ξερω πως θα τα καταφερω να μην ξεσπασω σε κλαματα.. Το σημερινο τεστ μου παντως σκουρυνε κ αλλο οποτε ειμαι αισιοδοξη αλλα κραταω παντα πισινη!

Τέλεια θα περιμένουμε να μας πεις τα αποτελέσματα!! Να είσαι αισιόδοξη!! Βοηθάει αρκετά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να υποδεχτείς και το τρίτο να μεγαλώσει οικογένεια σου και άλλο 😊

Επαθα λίγο ένα σοκ! Δεν το ήξερα αυτό.. επειδή θηλάζω και δεν έχω περίοδο (μου είπε ο γιατρός περίπου στους 6 μήνες μαλλον θα μου έρθει περίοδος) νομιζα μέχρι να έρθει δεν μπορω να μεινω εγκυος και έχω ελεύθερες επαφες με τον αντρα μου..  έχω μόνο  2,5 μήνες που γέννησα.. Θέλω και άλλο παιδάκι αλλά περιμένω λιγο να συνέλθει το σώμα μου πρώτα 

4 μήνες μετά που γέννησες έμεινες εγκυος ; Εμένα δεν θα μου πηγαινε καν το μυαλό ότι θα μπορούσα να ειμαι εγκυος αφού δεν θα είχα περίοδο 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Κ εμένα μου είπανε κιολας ότι μολις φτάσεις και σε κιλά που ήσουν πριν την εγκυμοσύνη πάλι είναι πολύ εύκολο να μεινεις εγκυος σχετικά γρήγορα δλδ στο 4μηνο 5 μηνο!! 
 

εγω μολις γεννήσω μετά θα προσέχω γιατί δεν σηκώνει άλλη ακύρωση αυτος ο γαμος 🤣🤣🤣🤣🤣 θέλω κ άλλο παιδάκι κ λόγο της ΑΜΗς που ήταν χαμηλή πρέπει να κάνω σχετικά γρήγορα ακόμα ένα παιδάκι να μη το καθυστερήσω πολύ! Αλλά από την άλλη λεω ας γίνει 2 χρόνων αυτό κ να βάλουμε μπρος αλλά φοβαμαι ότι παλι θα δυσκολευτώ…ισως μετά τον γάμο! Θα πρέπει να το συζητήσω κ με τη γιατρο βέβαια, αλλά όταν την ρώτησα μου είπε το ιδανικο είναι 12-14 μηνες μετά τη γεννα είναι το ιδανικο να ξανά μείνει εγκυος μια γυναίκα, για να έχει «πλήρη»αποκατάσταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Alex12345 είπε:

Κορίτσι μου σε όλα μου τα παιδάκια πέρα του πρώτου έμεινα εγκυος χωρίς περίοδο ενώ θήλαζα... Και τώρα έχω 5 παιδακια οπότε αν δεν θες άμεσα και άλλο παιδάκι πρέπει λίγο να προσέχεις. 

Καλημέρα και να χαίρεσαι το μπεμπακι σου

Να σπυ ζήσουν τα 5 παιδάκια!!!!! Πωπω δε μπορώ να με φανταστώ με 5 παιδιά!!! Το πολύ 2 θέλω κ λόγο οικονομικών περισσότερο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@lactaki @Raf123 @Hopemumtobe @Lacostaki @marinamanoulitsa @misofeggaro @Froufro @MyNa @Tokyo @Nandia- κορίτσια σας ευχαριστώ όλες!! 💞💞💞

@lactaki κι εγώ στελνω το μικρό παιδικό και περνάει τέλεια..ευτυχώς δεν αρρωσταίνει κι όλας..έχω γράψει και τη μπέμπα, αλλά θα τη στείλω όταν πάει 13-14 μηνών, δηλαδή κάπου τον Απρίλιο μάλλον! Το άλλο τώρα θα είναι δύσκολα, γιατι Σεπτέμβρη θα’ναι 3 μηνών μόνο, οπότε δε θα το παίρνουν πουθενά ακόμα..να δω τι θα κάνω😆

@Raf123 @marinamanoulitsa Χαχα κορίτσια, από το Σεπτέμβριο το ξέρω! Είναι δυνατόν με τόσους εμετούς τη μέρα να μην το καταλάβω; 😆😢 Εμένα τα συμπτώματα ξεκινάνε 4-5η εβδ..😕

Αλλά δε δώσαμε σημασία, ήμασταν σε άρνηση να το πω; Απλά συνεχίζαμε τη ζωή μας σαν να μη συμβαίνει τίποτα😆 είχα πάει μονο μια φορά στο γιατρό το Σεπτέμβρη, υπολόγιζα βάσει αυτού ότι θα’μαι καπου 10+2,το είχα έτσι στο πίσω μέρος του μυαλού μου, ε και τώρα που ειμαι Λονδίνο λέω ας πάω να δω τι γίνεται, είμαι έγκυος, δεν είμαι, και πήγα προχθες στο γιατρό και με εβγαλε 11+2..σημερα 11+4 δηλαδή..αλλά επειδη έτσι δεν το συζητάμε ούτε το έχουμε πει σε κανέναν ούτε καν στο γιατρό, πέρασε έτσι ο καιρός…και τώρα κάπως αγχώθηκα γιατί θα έπρεπε να έχω κλεισει αυχενική για την άλλη εβδομάδα, και τώρα δε νομιζω να υπάρχει ραντεβού..η μαια μου θυμαμαι τα έκλεινε 1 μήνα πριν.

@misofeggaro και τεστ έκανα και χοριακή🤣 Θηλάζω και δεν είχα περίοδο! Αλλά άρχισα να έχω ζαλάδες κλπ οπότε λέω ας κάνω ενα τεστ, δεν το περίμενα με τιποτα όταν βγήκε κατευθείαν φουλ θετικό!! Πάω κάνω χοριακή ήταν 4657. Στον άντρα μου το είπα μετά από μια εβδομάδα🤣

@MyNa μου πέρα από την πρώτη εγκυμοσύνη, στις άλλες 2 έμεινα έγκυος χωρίς να έχω περίοδο…επίσης την πρώτη εγκυμοσύνη και γέννα έκανα 3 μήνες να τα ξεπεράσω!! Εγώ που ήθελα πάντα πολλά παιδιά, θυμόμουν τους εμετούς και τη γέννα και δε μπορούσα..είχα φτάσει σε σημείο που έλεγα καλά είναι κι ένα δεν πειράζει, και το πίστευα! Μετά τους 3 μήνες άρχισα να θέλω πάλι. Και όσο δύσκολο και να’ναι(ειδικά για μένα που έχω πολύ δύσκολες εγκυμοσύνες από άποψη εμετών κλπ), προτιμώ για τα παιδάκια να’ναι κοντά..δε ξέρω..είναι πώς το βλέπει ο καθένας! Σίγουρα καταλαβαίνω και όσους δεν αντέχουν το κοντά κοντά..είναι ζόρι!!

@Tokyo 2 χρονών είναι ο μεγάλος και σχεδόν 8 μηνών η μικρή! Κι εγώ την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον 4ο🤣

@Froufro μου όπως λες σημασία έχει να έχουν υγεία..και να είναι τυχερά❤️❤️❤️

@Hopemumtobe γλυκιά μου σ ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια❤️❤️ Όσον αφορά το άγχος…ξέρω είναι δύσκολο να μην έχεις, αλλά σκέψου ότι είσαι στο τέλος. Δεν πιστεύω ότι αν υπήρχε κίνδυνος θα σε άφηνε ο γιατρός μέχρι την άλλη εβδομάδα, αλλά παρολαυτα αν δε νιώθεις σίγουρη, εγώ στη θέση σου θα πήγαινα για υπέρηχο ενδιάμεσα, για να ηρεμήσω.. αχ, κοντεύεις!! Σκέψου ότι σε λίγες μέρες θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου😍

Κοιταξε κ εγώ ένα Σοκ θα το είχα!!!!! Εδώ αυτό μου πήρε ποσό καιρό να συνειδητοποιήσω ότι είμαι εγκυος κ όταν αρχισα να το λεω, ελεγα από μέσα μου αλήθεια τώρα;;; Ποσό μάλλον εσυ που καλά καλά δεν εχεις συνέλθεις από το δεύτερο 🥰🥰🥰 άντε πήγαινε κλείσε αυχενική!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια…

Δυστυχώς σήμερα ξυπνησα και δεν εχω κανενα συμπτωμα, το στηθος μου πλεον ειναι φυσιολογικο, ενω ειχα τρομερη ευαισθησια στις θηλες, σημερα δεν εχω τιποτα. Πηρα τον γιατρο μου και ζητησε να με δει σημερα αντι για τη Δευτερα…

πραγματικα ειμαι κομματια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PinkPearl είπε:

Καλημέρα κορίτσια…

Δυστυχώς σήμερα ξυπνησα και δεν εχω κανενα συμπτωμα, το στηθος μου πλεον ειναι φυσιολογικο, ενω ειχα τρομερη ευαισθησια στις θηλες, σημερα δεν εχω τιποτα. Πηρα τον γιατρο μου και ζητησε να με δει σημερα αντι για τη Δευτερα…

πραγματικα ειμαι κομματια

Τα συμπτώματα δεν είναι λόγος να αγχωνόμαστε!! Πάνε κ έρχονται συνέχεια…!! Μια χαρά θα είναι θα δεις :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PinkPearl είπε:

Καλημέρα κορίτσια…

Δυστυχώς σήμερα ξυπνησα και δεν εχω κανενα συμπτωμα, το στηθος μου πλεον ειναι φυσιολογικο, ενω ειχα τρομερη ευαισθησια στις θηλες, σημερα δεν εχω τιποτα. Πηρα τον γιατρο μου και ζητησε να με δει σημερα αντι για τη Δευτερα…

πραγματικα ειμαι κομματια

Να μας πεις τα νέα σου.. Ευχομαι όλα να είναι καλά!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Κ εμένα μου είπανε κιολας ότι μολις φτάσεις και σε κιλά που ήσουν πριν την εγκυμοσύνη πάλι είναι πολύ εύκολο να μεινεις εγκυος σχετικά γρήγορα δλδ στο 4μηνο 5 μηνο!! 
 

εγω μολις γεννήσω μετά θα προσέχω γιατί δεν σηκώνει άλλη ακύρωση αυτος ο γαμος 🤣🤣🤣🤣🤣 θέλω κ άλλο παιδάκι κ λόγο της ΑΜΗς που ήταν χαμηλή πρέπει να κάνω σχετικά γρήγορα ακόμα ένα παιδάκι να μη το καθυστερήσω πολύ! Αλλά από την άλλη λεω ας γίνει 2 χρόνων αυτό κ να βάλουμε μπρος αλλά φοβαμαι ότι παλι θα δυσκολευτώ…ισως μετά τον γάμο! Θα πρέπει να το συζητήσω κ με τη γιατρο βέβαια, αλλά όταν την ρώτησα μου είπε το ιδανικο είναι 12-14 μηνες μετά τη γεννα είναι το ιδανικο να ξανά μείνει εγκυος μια γυναίκα, για να έχει «πλήρη»αποκατάσταση 

Αχ και εγω το έχω σκεφτεί αυτό επειδή με πήρε 1,5 χρόνο να μεινω δεν θέλω να περιμένω πολύ για το δεύτερο σκεφτόμουν όταν με το καλά σε 6 μήνες οπως μου είπε ο γιατρός, μου έρθει η περίοδος, μου είπε να αφήσω 2 κύκλους και μετά να πάω για τεστ παπ όποτε περίπου υπολογίζω στους 8 μήνες τότε θα του πω αν μπορω να ξεκινήσω για το δεύτερο παιδάκι αν μου δώσει το οκ θα το βάλω μπροστά αυτό το πλάνο έχω τώρα θα δείξει αν θα μου πάνε έτσι όπως τα θέλω 

Αλλά 4 κιλά θέλω να χάσω ακόμα για να φτάσω τα κιλά που ήμουν πριν την εγκυμοσύνη.. παρατήρησα όμως ρε κορίτσια έχει ανοιξει η λεκάνη μου μετά την γεννά αυτό θα επανέλθει ; Η θα μείνει έτσι ;

Αχ τι ωραία εσυ έχεις και το γάμο σου θα έχεις προετοιμασίες φουλ θα περάσετε ωραία… οποτε κοιτα πρώτα να κανείς τον γάμο σου και μετά βάζεις μπροστά και για το δεύτερο παιδάκι😋

 Αύγουστο είναι αν θυμάμαι καλά ; Θα κανείς και την βάφτιση μαζί ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ και εγω το έχω σκεφτεί αυτό επειδή με πήρε 1,5 χρόνο να μεινω δεν θέλω να περιμένω πολύ για το δεύτερο σκεφτόμουν όταν με το καλά σε 6 μήνες οπως μου είπε ο γιατρός, μου έρθει η περίοδος, μου είπε να αφήσω 2 κύκλους και μετά να πάω για τεστ παπ όποτε περίπου υπολογίζω στους 8 μήνες τότε θα του πω αν μπορω να ξεκινήσω για το δεύτερο παιδάκι αν μου δώσει το οκ θα το βάλω μπροστά αυτό το πλάνο έχω τώρα θα δείξει αν θα μου πάνε έτσι όπως τα θέλω 

Αλλά 4 κιλά θέλω να χάσω ακόμα για να φτάσω τα κιλά που ήμουν πριν την εγκυμοσύνη.. παρατήρησα όμως ρε κορίτσια έχει ανοιξει η λεκάνη μου μετά την γεννά αυτό θα επανέλθει ; Η θα μείνει έτσι ;

Αχ τι ωραία εσυ έχεις και το γάμο σου θα έχεις προετοιμασίες φουλ θα περάσετε ωραία… οποτε κοιτα πρώτα να κανείς τον γάμο σου και μετά βάζεις μπροστά και για το δεύτερο παιδάκι  Αύγουστο είναι αν θυμάμαι καλά ; Θα κανείς και την βάφτιση μαζί ; 

Αυτό με τη λεκάνη κ εμένα με αγχώνει δεν θέλω να ανοίξω πολύ…ποσά κιλά έχασες όταν βγήκες από το μαιευτήριο; Συγγνώμη ρωτάω αδιάκριτα αν θες μου απαντάς απλά με αγχώνει κ αυτό γιατί θέλω ως το γάμο να είμαι οπως ήμουν πριν μείνω εγκυος… 

οχι θα τα κάνω ξεχωριστά κ ο λόγος γιατί είναι δυο διαφορετικά γεγονότα κ θελω να τα ζήσω ξεχωριστά! Δεν θελω σαν νύφη να κλέψω από την ημέρα του παιδιού μου! Θέλω η βάφτιση να είναι ολοκληρη ημέρα για το μωράκι μου κ ο γάμος μου να είναι η μέρα ολόκληρη για εμένα κ τον άντρα μου!!! Ο γαμος θα είναι τον Αύγουστο κ η τη βάφτιση μάλλον αρχες Μαΐου  γιατί η νύφη μου θα γεννήσει τελος Ιούνη την έχει 27-06 αλλά με καισαρικη λογικά 2 εβδομαδες πριν κ ο νονός θα είναι ο αδερφος μου μας ήρθαν όλα λίγο μαζεμένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PinkPearl είπε:

Καλημέρα κορίτσια…

Δυστυχώς σήμερα ξυπνησα και δεν εχω κανενα συμπτωμα, το στηθος μου πλεον ειναι φυσιολογικο, ενω ειχα τρομερη ευαισθησια στις θηλες, σημερα δεν εχω τιποτα. Πηρα τον γιατρο μου και ζητησε να με δει σημερα αντι για τη Δευτερα…

πραγματικα ειμαι κομματια

Πάντως το στήθος μου και εμένα είχε λίγο πρήξιμο στην αρχη τις πρωτες βδομαδες και μετά μου πέρασε και είχα φοβηθει ότι κάτι δεν πάει καλά αλλα ηταν ολα οκ.. γενικά το στήθος μου σε όλη την εγκυμοσύνη δεν ηταν πολύ πρησμένο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αυτό με τη λεκάνη κ εμένα με αγχώνει δεν θέλω να ανοίξω πολύ…ποσά κιλά έχασες όταν βγήκες από το μαιευτήριο; Συγγνώμη ρωτάω αδιάκριτα αν θες μου απαντάς απλά με αγχώνει κ αυτό γιατί θέλω ως το γάμο να είμαι οπως ήμουν πριν μείνω εγκυος… 

οχι θα τα κάνω ξεχωριστά κ ο λόγος γιατί είναι δυο διαφορετικά γεγονότα κ θελω να τα ζήσω ξεχωριστά! Δεν θελω σαν νύφη να κλέψω από την ημέρα του παιδιού μου! Θέλω η βάφτιση να είναι ολοκληρη ημέρα για το μωράκι μου κ ο γάμος μου να είναι η μέρα ολόκληρη για εμένα κ τον άντρα μου!!! Ο γαμος θα είναι τον Αύγουστο κ η τη βάφτιση μάλλον αρχες Μαΐου  γιατί η νύφη μου θα γεννήσει τελος Ιούνη την έχει 27-06 αλλά με καισαρικη λογικά 2 εβδομαδες πριν κ ο νονός θα είναι ο αδερφος μου μας ήρθαν όλα λίγο μαζεμένα!!! 

Καλά θα κανείς και εγω νομίζω είναι καλύτερα να το κάνετε ξεχωριστά 

οχι βρε τι αδιάκριτα ρωτας αλίμονο 😊

ξεκηνησα την εγκυμοσύνη 58 κιλά έφτασα 71,5 και τώρα είμαι 62.. τώρα έχω 2,5 μήνες που γέννησα όταν σαραντησα ήμουν 62 κιλα και έχω κολλήσει εκεί δεν επεσα αλλά εντάξει τρώω κιολας τώρα με τον θηλασμό αρκετά.. αλλά η λεκάνη μου άνοιξε και βλέπω και στα τζιν το κουμπί δεν κλείνει έκανα και ραγάδες στην κοιλιά και φορούσα και κρέμα κάθε μέρα αλλά τελικά έβγαλα  

λενε αλλά δεν ξέρω βέβαια κατά ποσο ισχύουν αυτά ότι αν εχεις κορίτσι την ανοίγουν την λεκάνη ενώ τα αγόρια όχι εγω πιστεύω έχει να κάνει και με το σώμα τις κάθε γυναίκας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αυτό με τη λεκάνη κ εμένα με αγχώνει δεν θέλω να ανοίξω πολύ…ποσά κιλά έχασες όταν βγήκες από το μαιευτήριο; Συγγνώμη ρωτάω αδιάκριτα αν θες μου απαντάς απλά με αγχώνει κ αυτό γιατί θέλω ως το γάμο να είμαι οπως ήμουν πριν μείνω εγκυος… 

οχι θα τα κάνω ξεχωριστά κ ο λόγος γιατί είναι δυο διαφορετικά γεγονότα κ θελω να τα ζήσω ξεχωριστά! Δεν θελω σαν νύφη να κλέψω από την ημέρα του παιδιού μου! Θέλω η βάφτιση να είναι ολοκληρη ημέρα για το μωράκι μου κ ο γάμος μου να είναι η μέρα ολόκληρη για εμένα κ τον άντρα μου!!! Ο γαμος θα είναι τον Αύγουστο κ η τη βάφτιση μάλλον αρχες Μαΐου  γιατί η νύφη μου θα γεννήσει τελος Ιούνη την έχει 27-06 αλλά με καισαρικη λογικά 2 εβδομαδες πριν κ ο νονός θα είναι ο αδερφος μου μας ήρθαν όλα λίγο μαζεμένα!!! 

Κι εμένα άνοιξε λίγο η λεκάνη μου και βρίσκουν τα στενα παντελόνια) την ώρα που τα φοράω, μετά μια χαρά στέκονται) αλλά η κοιλιά μου έχει γίνει όπως ητνα πριν και είμαι μισό κιλό κάτω σε σχέση με τα κιλά που ξεκίνησα. Πάντα είχα σχετικά πιο ανοιχτή λεκάνη σε σχέση με την κοιλιά μου όμως. Τώρα είναι λίγο πιο έντονη η διαφορά απλά. Ραγάδες δεν έκανα περιέργως ενώ έχω στα μπούτια από την εφηβεία χωρίς αλλαγές βάρους και περίμενα να κάνω. Έβαζα κρέμες όμως από τον 4ο μήνα μέχρι 1 μήνα μετά τον τοκετό. Έκανα λίγες στο στήθος στα πλαϊνά που σταμάτησα τις κρέμες μετά τον τοκετό με το θηλασμό γι αυτό σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι όντως οι κρέμες που βοήθησαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά θα κανείς και εγω νομίζω είναι καλύτερα να το κάνετε ξεχωριστά 

οχι βρε τι αδιάκριτα ρωτας αλίμονο 😊

ξεκηνησα την εγκυμοσύνη 58 κιλά έφτασα 71,5 και τώρα είμαι 62.. τώρα έχω 2,5 μήνες που γέννησα όταν σαραντησα ήμουν 62 κιλα και έχω κολλήσει εκεί δεν επεσα αλλά εντάξει τρώω κιολας τώρα με τον θηλασμό αρκετά.. αλλά η λεκάνη μου άνοιξε και βλέπω και στα τζιν το κουμπί δεν κλείνει έκανα και ραγάδες στην κοιλιά και φορούσα και κρέμα κάθε μέρα αλλά τελικά έβγαλα  

λενε αλλά δεν ξέρω βέβαια κατά ποσο ισχύουν αυτά ότι αν εχεις κορίτσι την ανοίγουν την λεκάνη ενώ τα αγόρια όχι εγω πιστεύω έχει να κάνει και με το σώμα τις κάθε γυναίκας 

Κ εγώ πιστεύω είναι στο σώμα της κάθε κοπέλας… εγώ ξεκίνησα 62.5 κ είμαι 71 χθες που ζυγίστηκα σπίτι…έχω ακόμα 6 εβδομαδες σίγουρα θα βάλω ακόμα 2-3! Στο θηλασμό μου είπανε ότι πείνας πολύ πιο πολύ από εγκυμοσύνη! Νομίζω 4 κιλά θα τα χάσεις…δεν είναι πολλά! 
 

Αχ κάποτε ήμουν 56-58 μετά κόλλησα στο 59-60 κ τελικά όταν έμεινα εγκυος ήμουν 62!! Βέβαια στα 59-60 φαινόμουν πιο αδύνατη από τα 58 που ήμουν γιατί με τη γυμναστική το σώμα μου έγινε πιο ωραίο…ακόμα κ στα 62 φαινόμουν κάτω από 60! Ελπίζω να μου μπαίνουν τα ρούχα μου μετά γιατί δε θα αντέξω αλλά έξοδα για αγορά ρούχων ειδικά για την δουλεια που πρέπει να είμαστε ντυμένοι στην τρίχα…
 

οσο για τις ραγάδες κ αυτό είναι στο σώμα θεωρώ! Εγώ έκανα όταν ήμουν έφηβη αρκετές, αλλά δε φαίνονται τώρα που μεγάλωσε η κοιλια φάνηκαν! Ως τώρα δεν έχω κάνει αν κ καποιες φορες ξεχναω! Εκτός από τις κρέμες κ το δέρμα πρέπει να είμαστε γενικά καλά ενυδατωμένες με νερό… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PinkPearl είπε:

Καλημέρα κορίτσια…

Δυστυχώς σήμερα ξυπνησα και δεν εχω κανενα συμπτωμα, το στηθος μου πλεον ειναι φυσιολογικο, ενω ειχα τρομερη ευαισθησια στις θηλες, σημερα δεν εχω τιποτα. Πηρα τον γιατρο μου και ζητησε να με δει σημερα αντι για τη Δευτερα…

πραγματικα ειμαι κομματια

Μην προτρέχεις. Τα συμπτώματα στην εγκυμοσύνη έρχονται και φεύγουν, δε νιώθεις κάθε μέρα το ίδιο. Κι εγώ είχα πάρει με κλάματα το γιατρό ότι δεν έχω ναυτιες πια, μου είπε έλα να σε δω εκτάκτως και όλα ήταν τέλεια. Την επόμενη μέρα γύρισαν και οι ναυτιες. Και μετά τον 3ο μήνα απλά μια μέρα ξύπνησα χωρίς ναυτιες πάλι και ουσιαστικά δεν ξαναγύρισαν ποτέ. Κάθε μέρα θα είναι αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...