Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ευχαριστώ αγαπημένη μου!!! Δεν πειράζει είμαι σίγουρη ότι θα ερθει..με την πρώτη φορά θα πιάσεις!!! Ναι φαίνεται από κοντά... Αλλά είναι νωρις.. Κυριακή περιμένω 😁😁 αυτό τον μήνα είμαι σίγουρη ότι ειμαι..το νιώθω και ειδα προφητικο όνειρο... Θα σας το πω αν βγει αληθινό 😘😘😘😢

Αφού φαίνεται από κοντά, τότε εγώ θα σου πω να ακούσεις το ενστικτό σου. Κ γω το ένιωθα και ας εβλεπα τα πρωτα τεστ αρνητικά. Αυτά ήταν αρνητικά και γω χαμογελούσα. Μάλιστα, στον υπνο μου, μου είπε ο αντρας μου γελούσα 2 μέρες, αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι το ονειρο.

Και φτανουμε στο σημερα, όπου οδηγουσα να ερθω στη δουλεια και με επιασαν τα κλαματα απο το αγχος και τον φοβο, μηπως η δευτερη χοριακη έχει πέσει. Εκανα ξανα τεστ το πρωι και το κοιτουσα καλα καλα να δω καμια διαφορα σε σχεση με το χτεσινό. Δεν θα επρεπε να ειναι πιο εντονο βρε κοριτσια σημερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Τώρα έχω σε 2 εβδομαδες . πηγα εχθές κολπικος υπερηχος , ειμαι 7 εβδομαδων 6 μερες. ακουσαμε την καρδια του και μου εγραψε ενα σωρο εξετασεις  να κανω, τις πρωτες ....
Σου ευχομαι να πανε ολα καλα ❤️ 

Τέλεια ❤️❤️ Mia χαρά το σπορακι σου! 

 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Σιγουρα κρυωσα.. φοβόμουν μην αρρωστήσουν τα παιδιά και με κολλήσουν και τελικά τα κατάφερα μόνη μου🤣🤣🤣🤣

Δεν ξέρω τι να πάρω για την βραχναδα..αν είμαι χειρότερα αύριο θα πάω στην Νίκη αλλά αυτές τις μέρες γίνεται χαμουλης εκεί και λέω μην πάω και εγώ 

Συγχαρητήρια.. χαίρομαι πολύ.. καταλαβαίνω τον φόβο σου.. είχα 2 αποβολές.. ανάμεσα στα αγόρια μου και πριν την εγκυμοσύνη μου τώρα..βασικά το πάω εναλλάξ εγω για κάποιο λόγο..  θετική σκέψη όμως και η Παναγία κοντά σου 

Εχεις ακόμα βραχνάδα; Πάρε propex comfort 10ml x3 ότι πρέπει για βραχνάδα ξηρό λαιμό!! Όλες φοβόμαστε να μην μας κολλήσουν οι άλλοι κ γινόμαστε κ μουρμούρες αλλά τελικά μόνες μας τη παθαίνουμε χαχαχα 🤣🤣🤣

στις πριν 18 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ για αλλαγή Πάνας έχω της frezyderm  αλλά και της pharmasept. Και οι δύο μου αρέσουν. Η pharmasept  είναι λίγο πιο οικονομική και βρίσκω προσφορές.

Για το σώμα του μωρού ( ο παιδίατρος μου είπε ότι δεν πρέπει να βάζουμε στο κορμάκι ούτε λαδακια ούτε κρέμες αν δεν υπάρχει θέμα. ) Εγώ έχω μια της pharmasept  και βάζω λίγο αν δω κάπου ξηροδερμια. 

Ορό έχω πάρει για να καθαρίζω τα ματάκια. Καθαρό οινόπνευμα θες για να ταμποναρεις με γαζουλες τον αφαλό μέχρι να πέσει και να παίρνεις την υγρασία. 

Αφρολουτρο έχω της peoderm και δείγματα της frezyderm  από το μαιευτήριο. Αλλά βρήκα καλή τιμή πάλι της Pharmasept  και το παρειγγειλα μήπως βάζω εκείνο. 

Εμένα ο γιατρός μου μου λέει όσο λιγότερα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για το δερματακι. Και δεν χρειάζεται κάθε λίγο και λιγάκι σαπούνι. Αν έχει κάνει μόνο τσισα και το τρεχούμενο νερό είναι οκ. 

Της έχω νυχικοπτη αλλά με βολεύει η Λίμα μιας και είναι μικρά τα νυχακια και ευαίσθητα. 

Σχετικά με την μυτούλα εμένα πάλι ο γιατρός είπε ότι δεν πρέπει να την πειράζουμε . Δηλαδή κάθε μερα που βάζουν κάποιες ορό δεν κάνει. 

Όσο λέει αναπνέει το παιδί και καταπίνει από το στήθος σημαινει ότι δεν είναι μπουκωμενη η μύτη. Άρα δεν το πειράζουμε. Εγώ της εχω βάλει λίγες φορές που είχε ένα μπούκωμα και πήρα και αυτό το ρουφηχτρακι που της ρουφάς. ( Αλλά το αποφεύγω γιατί ο γιατρός λέει ότι την ερεθιζουμε και δεν κάνει.) Μόνο όταν το βλέπω να μην μπορεί αν αναπνεύσει της ρουφηξα για να ανασανει. Και της το έβαλα σχετικά έξω Γιά να μην την τραυματισω

Αα σε ευχαριστώ πολύ pharmasept τώρα που λετε κορίτσια μου έδωσαν δείγματα στην κλινικη! ορο για τα μάτια κ τη μύτη θα ρωτήσω τη παιδίατρο γιατί εμεις στη Κύπρο γεννάμε κ μετά από λιγες ημερες πάμε κ μας βλέπει! 
 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ Ραφαελάκι, τι ζήλια υπάρχει δυστυχώς από γυναικα σε γυναίκα, ενώ δεν έπρεπε να είναι έτσι…συμφωνώ πάντως κακώς κουβαλούσες εσύ και έστηνες, εσύ να κοιτάς το καλό σου και το καλό του μωρού κι ας ξινιζουν!! Αυτές πρέπει να καταλάβουν ότι είναι λάθος, όχι να ζορίζεσαι εσύ..ευτυχώς που έχεις και το μανατζερ σου που καταλαβαίνει !!

Συγχύστηκα μόνο που διάβασα το μνμ σου!!

Πραγματικά ομως με τους συναδέλφους άντρες έχω περισσότερη κατανόηση από ότι με τις γυναίκες!!! Τι είναι αυτό το πράγμα;;; Απορώ τι είδους άνθρωποι είμαστε πως γίναμε έτσι; Ζηλιάρες κ ανταγωνίστριες μεταξύ μας!!! Χίλιες φορες να ήμουν άντρας αλήθεια!!!! 
 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχ έχω ακούσει κι εγώ ότι τα ξανθά είναι πιο φαλακρά, τα μελαχρινά έχουν πιο πολύ μαλλι..γενικά έχω δύο φίλες με πολύ μελαχρινά μωρά τα οποία γεννήθηκαν με μαλλί σαν περουκίνι 🤣 και είχα στο μαιευτήριο μια γυναίκα που ήταν φαλακρό το μωράκι της, κι έλεγαν ότι θα γίνει ξανθό, αλλά δε ξέρω πώς κατέληξε😆 μιας φίλης μου πάντως που είναι ξανθό έκανε και κοτσιδάκι από νεογέννητο..εμάς η μπέμπα που είναι ξανθούλα δεν έχει πολύ μαλλί, ακόμα που είναι σχεδόν 8 μηνών δεν πιάνεται καθόλου, αλλά και η μπέμπα και ο μικρός μου που είναι ξανθός, όταν γεννήθηκαν είχαν λίγο μαλλάκι..όχι πολύ, αλλά δεν ήταν και φαλακρά κατάλαβες..αλλά ήταν πιο σκούρα όταν γεννήθηκαν, μετά άνοιξαν..οπότε δεν ξέρω τι ισχύει😄

Στη 3d δε φαινόταν κάτι πάντως!!

Χαχαχαχα σίγουρα δεν θα ήθελα να μου βγει με περουκίνι θα έχει πιο πολλά μαλλιά από τον άντρα μου μετά 🤣🤣🤣🤣🤣 λίγος καιρός έμεινε να δούμε πως θα είναι τελικά αυτό το μωράκι γιατί κ από το 3D δεν είδαμε κ πολλά ποτέ δεν θέλει να το βγάλουμε μια φωτό!!! Πάντα μας γυρνάει τη πλάτη, ή έχει τα χέρια του 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@marinamanoulitsa σου στέλνω θετική ενέργεια να είναι θετικό το τεστάκι σου κ να μείνει❤️❤️❤️
 

@Lacostaki και @misofeggaro εύχομαι να τελειώνετε με τις εξετάσεις γρήγορα και να μας πείτε σύντομα τα ευχάριστα😍😍🥰
 

@Hopemumtobe κορίτσι μου τι κάνεις;; Κοντεύεις ε;; Είμαι Λονδίνο και σας θυμήθηκα εσένα και τη @Raf123 μας

Πωπω χθες δεν θα το πιστέψεις…έβλεπα κάτι παλιές φωτό μου στο Λονδίνο!!!! Ποσό μου έλειψε ποσό; Να δω ποτέ θα τα καταφέρουμε να πάμε…

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ της frezyderm χρησιμοποιώ συνηθως την κρέμα αλλαγής πάνας..αφρόλουτρο και κρεμα , λαδάκι κλπ pharmasept γιατί μυρίζουν τέλειαα ..παλιά έπαιρνα proderm αφρόλουτρο ..

Και η weleda που λες θεωρείται πολύ καλή εταιρεία!! 

Αλλά γενικά weleda, frezyderm, la roche posay  κλπ ειναι πιο ακριβές..η pharmasept ειναι πιο οικονομική και τη θεωρώ καλή..δηλαδή μου έχει κάνει δουλειά κ η κρέμα κ η κρέμα-πούδρα κάπως έτσι τ λένε..κ το αφρόλουτρο μυρίζει τέλεια!! Όπως κ όλα τα προιόντα τους!!

Frezyderm παίρνω μονο κρέμα αλλαγής γιατί τη θεωρώ καλή, και η la roche posay έχει μια πολύ καλή κρέμα επίσης, δε θυμάμαι πώς τη λένε αλλά σίγουρα θα στην προτείνουν αν τη χρειαστείς..

Σε ευχαριστώ πολύ κ εσένα!! Άρα αυτες οι εταιρίες είναι πιο συχνες στις μανούλες! 
 

στις πριν 10 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ δε θα πρωτοτυπήσω! Όπως οι περισσότερες χρησιμοποιώ frezyderm για αλλαγή της πάνας, pharmasept για αφρόλουτρο /σαμπουάν και κρέμα σώματος που βάζουμε μετά το μπάνιο (όντως μυρίζουν τέλεια, θα έπαιρνα και για αλλαγή πάνας αλλά φοβήθηκα τις κριτικές στο σκρουτζ). Τη μυτούλα της την έχουμε καθαρίσει 1-2 φορές με ορο αλλά κι εμάς η παιδίατρος είπε όχι συχνά γιατί την ερεθίζει. Δεν έχει χρειαστεί κιόλας, ο ζεστός καιρός σίγουρα βοήθησε. Τα νύχια στην αρχή αρχή τα μαδαγαμε και τα λιμαραμε γιατί ήταν πολύ μαλακά, μετά είχα ξεκινήσει να τα κόβω με νυχοκοπτη αλλά δε με βόλευε καθόλου και τώρα έχω βολευτεί με το βρεφικό ψαλιδακι (γιατί τα δικά μου τα κόβω με ψαλιδακι). 

Επισης σε σχέση με τα μαλλιά να πω ότι κι εγώ είχα ελάχιστο μαλλακι όταν γεννήθηκα και δεν είχα σημαντικό μαλλί για πάνω από χρόνο και τώρα η μικρή μου γεννήθηκε με λίγο περισσότερο καστανο μαλλάκι και τώρα της έχει πέσει κι έχει ξανθο χνούδι στους 4 μήνες. Αναμένουμε να δούμε πώς θα πάει 💗

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ εσένα!! Άρα πάνω κάτω τα ίδια!! Θα τα δοκιμάσω κ εγώ όλα να δω τι θα μας αρέσει!!! Mustella λετε να μη πάρω; 
 

ανυπιμοβω να δω πως θα είναι αυτό το μωράκι!!! ❤️❤️❤️ Εννοείται όταν γεννηθεί θα σας πω! Βέβαια κ εγώ κ ο άντρας μου μικροί είμασταν ξανθοί τώρα καστανοί κ οι δυο!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ευχαριστώ αγαπημένη μου!!! Δεν πειράζει είμαι σίγουρη ότι θα ερθει..με την πρώτη φορά θα πιάσεις!!! Ναι φαίνεται από κοντά... Αλλά είναι νωρις.. Κυριακή περιμένω 😁😁 αυτό τον μήνα είμαι σίγουρη ότι ειμαι..το νιώθω και ειδα προφητικο όνειρο... Θα σας το πω αν βγει αληθινό 😘😘😘😢

Μακάρι να είσαι βρε κορίτσι το θες τόσο πολύ!!!! Στο εύχομαι από την καρδιά μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Μακάρι καλό μου. Αφού περιμένεις την κυριακη ναι είναι λίγο νωρίς για να φανεί έντονα στη φωτογραφία. Και εγώ είδα όνειρο αλλά ίσως είναι σημάδι ότι στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Ουφ κλαίω, με έπιασε το παράπονο πάλι 😢😢

Λογικό να σε πάρουν τα κλάματα βρε κορίτσι μου! Κ εγώ ξεσπούσα ανά καιρούς!!! Αλλά μετά είμαστε πιο δυνατές! Να ελπίζεις ως να δεις αιμα να ελπίζεις!! Εξάλλου εσυ εχεις έτοιμο το plan b, εγώ είμαι σίγουρη είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο θα έρθει το μωράκι σου!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα η ακατανομαστη ήρθε εχθές και μάλιστα δύο μέρες νωρίτερα απ ότι περίμενα αλλά πλέον δεν στεναχωριέσαι καθόλου... @marinamanoulitsa δυστυχώς κι εγώ αρνητικό το βλέπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Αχ αυτές οι μοναχικές γραμμές πολύ με στεναχωρουν... Εσύ από κοντά βλέπεις γραμμή;; 

Εμένα έπεσε η θερμοκρασία θα έρθει... Στεναχωριεμαι, αλλά τουλάχιστον έχω την εναλλακτική της εξωσωματικής. Απλά έστω και τελευταία στιγμή έλπιζα να είμαι τυχερή..... 

16679785418598974.jpeg

Αγαπη μου εσύ να μην κλαις.

"Τυχερή" θα είσαι όταν έχεις το μωράκι σου αγκαλιά, τι σημασία έχει ο τρόπος; Η εξωσωματική δεν είναι τίποτα στις μέρες μας..χρησιμοποίησα τη λέξη τυχερή επειδη την είπες εσύ· στην πραγματικότητα δε θα είσαι τυχερή όταν μείνεις έγκυος, αλλά άξια, γιατί σου αξίζει να γίνεις μανούλα, και όταν με το καλό γίνεις(γιατί θα γίνεις σίγουρα κάποια στιγμή) θα είσαι η καλύτερη μανούλα και θα δώσεις τόση αγάπη στο μωράκι σου όσο 10 μαμάδες!! Αυτό να σκέφτεσαι, το στόχο σου…το πώς θα φτάσεις εκεί είναι απλά το μέσο😊😎❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τέλεια ❤️❤️ Mia χαρά το σπορακι σου! 

 

Εχεις ακόμα βραχνάδα; Πάρε propex comfort 10ml x3 ότι πρέπει για βραχνάδα ξηρό λαιμό!! Όλες φοβόμαστε να μην μας κολλήσουν οι άλλοι κ γινόμαστε κ μουρμούρες αλλά τελικά μόνες μας τη παθαίνουμε χαχαχα 🤣🤣🤣

Αα σε ευχαριστώ πολύ pharmasept τώρα που λετε κορίτσια μου έδωσαν δείγματα στην κλινικη! ορο για τα μάτια κ τη μύτη θα ρωτήσω τη παιδίατρο γιατί εμεις στη Κύπρο γεννάμε κ μετά από λιγες ημερες πάμε κ μας βλέπει! 
 

Πραγματικά ομως με τους συναδέλφους άντρες έχω περισσότερη κατανόηση από ότι με τις γυναίκες!!! Τι είναι αυτό το πράγμα;;; Απορώ τι είδους άνθρωποι είμαστε πως γίναμε έτσι; Ζηλιάρες κ ανταγωνίστριες μεταξύ μας!!! Χίλιες φορες να ήμουν άντρας αλήθεια!!!! 
 

Χαχαχαχα σίγουρα δεν θα ήθελα να μου βγει με περουκίνι θα έχει πιο πολλά μαλλιά από τον άντρα μου μετά 🤣🤣🤣🤣🤣 λίγος καιρός έμεινε να δούμε πως θα είναι τελικά αυτό το μωράκι γιατί κ από το 3D δεν είδαμε κ πολλά ποτέ δεν θέλει να το βγάλουμε μια φωτό!!! Πάντα μας γυρνάει τη πλάτη, ή έχει τα χέρια του 

Πωπω χθες δεν θα το πιστέψεις…έβλεπα κάτι παλιές φωτό μου στο Λονδίνο!!!! Ποσό μου έλειψε ποσό; Να δω ποτέ θα τα καταφέρουμε να πάμε…

Σε ευχαριστώ πολύ κ εσένα!! Άρα αυτες οι εταιρίες είναι πιο συχνες στις μανούλες! 
 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ εσένα!! Άρα πάνω κάτω τα ίδια!! Θα τα δοκιμάσω κ εγώ όλα να δω τι θα μας αρέσει!!! Mustella λετε να μη πάρω; 
 

ανυπιμοβω να δω πως θα είναι αυτό το μωράκι!!! ❤️❤️❤️ Εννοείται όταν γεννηθεί θα σας πω! Βέβαια κ εγώ κ ο άντρας μου μικροί είμασταν ξανθοί τώρα καστανοί κ οι δυο!! 
 

Αχ το έχω σκεφτεί πολλές φορές γιατί ειμαστε έτσι οι γυναικες, κι εμένα συνήθως οι πιο καλοι μου φίλοι είναι άντρες..μη δίνεις σημασία τώρα πάντως, απλά να σκεφτεσαι το καλό σου!! Αυτές, είτε κουβαλάς είτε δεν κουβαλάς πάντα τα ίδια θα λένε!!

Χαχα αν ήσασταν κ εσύ κ ο άντρας σου ξανθοί μικροί, λογικά θα βγει ή ξανθό ή καστανόξανθο, ανάλογα πόσο ξανθοί ήσασταν😊 εμείς ο άντρας μου ήταν ανοιχτός αλλά καστανόξανθο όχι τελείως ξανθό άσπρο δηλαδή, κι εγώ ήμουν ξανθιά ξανθιά , κ τα μωρά είναι ξανθά. Απλά η μαμά μου το έχει καημό ότι δεν πήρε κανένα παιδί κ εγγόνι το γαλανό μάτι😂(είναι Γερμανίδα)

Κι εμάς έτσι στις 3d δεν καθόντουσαν θυμάμαι..βασικα όλο χερια πόδια εβαζαν μπροστά😆

Αχ μωρέ..σε καταλαβαίνω κι εμένα μου λείπει το Λονδίνο όταν δεν έρχομαι❤️❤️ Θα έρθετε με το καλό την άνοιξη ή το καλοκαίρι με το μωράκι😊😊😊

Αα ναι ναι και η mustela είναι πολύ καλή..την ξέχασα!!

Κορίτσια τώρα θα σας κάνω μια ανακοίνωση…δεν ήξερα πώς να το πω τόσο καιρό γιατί ούτε εμείς οι ίδιοι δεν το συνειδητοποιούσαμε…

@Raf123 @Nandia- @Hopemumtobe @misofeggaro @Lacostaki @Tokyo @lactaki @Ευάγγελοςτ @Hopemumtobe @Antonia2 

κορίτσια είμαι έγκυος

Πήγα στο γιατρό, 11+3 λέει..πολύ μου φάνηκε..

Και κανονικά θα επρεπε την άλλη εβδομάδα να κάνω αυχενική, και ούτε στο γιατρό το έχουμε πει, ούτε έχουμε κλείσει ραντεβού ούτε τίποτα!!

Με λίγους πρόχειρους υπολογισμούς, αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 κάτω των 3 όταν γεννηθεί 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Αχ το έχω σκεφτεί πολλές φορές γιατί ειμαστε έτσι οι γυναικες, κι εμένα συνήθως οι πιο καλοι μου φίλοι είναι άντρες..μη δίνεις σημασία τώρα πάντως, απλά να σκεφτεσαι το καλό σου!! Αυτές, είτε κουβαλάς είτε δεν κουβαλάς πάντα τα ίδια θα λένε!!

Χαχα αν ήσασταν κ εσύ κ ο άντρας σου ξανθοί μικροί, λογικά θα βγει ή ξανθό ή καστανόξανθο, ανάλογα πόσο ξανθοί ήσασταν😊 εμείς ο άντρας μου ήταν ανοιχτός αλλά καστανόξανθο όχι τελείως ξανθό άσπρο δηλαδή, κι εγώ ήμουν ξανθιά ξανθιά , κ τα μωρά είναι ξανθά. Απλά η μαμά μου το έχει καημό ότι δεν πήρε κανένα παιδί κ εγγόνι το γαλανό μάτι😂(είναι Γερμανίδα)

Κι εμάς έτσι στις 3d δεν καθόντουσαν θυμάμαι..βασικα όλο χερια πόδια εβαζαν μπροστά😆

Αχ μωρέ..σε καταλαβαίνω κι εμένα μου λείπει το Λονδίνο όταν δεν έρχομαι❤️❤️ Θα έρθετε με το καλό την άνοιξη ή το καλοκαίρι με το μωράκι😊😊😊

Αα ναι ναι και η mustela είναι πολύ καλή..την ξέχασα!!

Κορίτσια τώρα θα σας κάνω μια ανακοίνωση…δεν ήξερα πώς να το πω τόσο καιρό γιατί ούτε εμείς οι ίδιοι δεν το συνειδητοποιούσαμε…

@Raf123 @Nandia- @Hopemumtobe @misofeggaro @Lacostaki @Tokyo @lactaki @Ευάγγελοςτ @Hopemumtobe @Antonia2 

κορίτσια είμαι έγκυος

Πήγα στο γιατρό, 11+3 λέει..πολύ μου φάνηκε..

Και κανονικά θα επρεπε την άλλη εβδομάδα να κάνω αυχενική, και ούτε στο γιατρό το έχουμε πει, ούτε έχουμε κλείσει ραντεβού ούτε τίποτα!!

Με λίγους πρόχειρους υπολογισμούς, αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 κάτω των 3 όταν γεννηθεί 😱

Χαχαχαχα βρε καλώς την!!!! Με το καλό θα σου πω εγω! Εφαγες το τρίμηνο κ δε πηρες είδηση!!! Ελα ρε, μπράβο !! Πολυ χάρηκα. Δε θα ρωτησω πως έγινε🤣 τώρα για τα 3 μωρά κάτω των 3 τι να πω. Όλα στον βρεφικο σταθμό. 🤣 εγώ τις έστειλα φέτος 17 μηνών κ περνάνε σουπερ με εξαίρεση τις ιώσεις βέβαια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Έχουν συλλάβει δυο φορές αλλά είχα μια βιοχημική και μια παλινδρομη στην ένατη εβδομάδα..Δεν είναι απαραίτητο βέβαια ότι φταίει το μικροβιο αλλά με τόσο υψηλή κατάτμηση dna ο γιατρός λέει σίγουρα παίζει ρόλο,γιατί οι υπόλοιπες τιμές του σπερμοδιαγραμματος είναι οκ..Το esherichia coli..καπως έτσι νομίζω..εν τω μεταξύ ρε κορίτσια πάμε στον ουρολογο κ μας λέει προσπαθείτε καιρό;Ναι, του λέω..από τον Γενάρη..κ λέει αυτός δεν είναι πολύς καιρός…δεν είναι δεν είναι μέχρι να ξεκινήσουμε πάλι προσπάθειες θα έχει περάσει χρόνος…περνάει γενικά πολύς χρόνος που δεν αξιοποιείται…😊

Καλημέρα το μικρόβιο και εμάς μας είπε ότι επηρεάζει το dfi και τον αριθμό σπερματοζωαρίων… επισης μας είπαν μετά την αγωγή να ξανά κάνουμε καλλιέργεια για να δει αν έφυγε..

Αστον να λέει τον ουρολόγο για εμένα από την στιγμή που το θέλατε να το ψάξετε καλά κάνετε και εγω στη θέση σου το ίδιο θα έκανα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχ το έχω σκεφτεί πολλές φορές γιατί ειμαστε έτσι οι γυναικες, κι εμένα συνήθως οι πιο καλοι μου φίλοι είναι άντρες..μη δίνεις σημασία τώρα πάντως, απλά να σκεφτεσαι το καλό σου!! Αυτές, είτε κουβαλάς είτε δεν κουβαλάς πάντα τα ίδια θα λένε!!

Χαχα αν ήσασταν κ εσύ κ ο άντρας σου ξανθοί μικροί, λογικά θα βγει ή ξανθό ή καστανόξανθο, ανάλογα πόσο ξανθοί ήσασταν😊 εμείς ο άντρας μου ήταν ανοιχτός αλλά καστανόξανθο όχι τελείως ξανθό άσπρο δηλαδή, κι εγώ ήμουν ξανθιά ξανθιά , κ τα μωρά είναι ξανθά. Απλά η μαμά μου το έχει καημό ότι δεν πήρε κανένα παιδί κ εγγόνι το γαλανό μάτι😂(είναι Γερμανίδα)

Κι εμάς έτσι στις 3d δεν καθόντουσαν θυμάμαι..βασικα όλο χερια πόδια εβαζαν μπροστά😆

Αχ μωρέ..σε καταλαβαίνω κι εμένα μου λείπει το Λονδίνο όταν δεν έρχομαι❤️❤️ Θα έρθετε με το καλό την άνοιξη ή το καλοκαίρι με το μωράκι😊😊😊

Αα ναι ναι και η mustela είναι πολύ καλή..την ξέχασα!!

Κορίτσια τώρα θα σας κάνω μια ανακοίνωση…δεν ήξερα πώς να το πω τόσο καιρό γιατί ούτε εμείς οι ίδιοι δεν το συνειδητοποιούσαμε…

@Raf123 @Nandia- @Hopemumtobe @misofeggaro @Lacostaki @Tokyo @lactaki @Ευάγγελοςτ @Hopemumtobe @Antonia2 

κορίτσια είμαι έγκυος

Πήγα στο γιατρό, 11+3 λέει..πολύ μου φάνηκε..

Και κανονικά θα επρεπε την άλλη εβδομάδα να κάνω αυχενική, και ούτε στο γιατρό το έχουμε πει, ούτε έχουμε κλείσει ραντεβού ούτε τίποτα!!

Με λίγους πρόχειρους υπολογισμούς, αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 κάτω των 3 όταν γεννηθεί 😱

Πωπω κορίτσι μου!!!! Συγχαρητήρια!!! Δε το καταλαβες πιο νωρις ;;;; Οπως και να έχει!!! Συγχαρητήρια με το καλό ❤️❤️❤️❤️❤️ Ποσό πολύ χάρηκα!!! 
 

ΥΓ κ εμένα η μαμα μου έχει γαλαζιοπρασινα μάτια (100% Κύπρια) κ παράπονο έχει 3 παιδιά κ ένα εγγόνι μοιάζουμε όλοι του μπαμπά μου χαχαχαχα!! Έχουμε ελπίδες το δικό μου μωρό να έχει τα μάτια της γιατί κ του άντρα μου είναι πράσινα κ έχει στην οικογένεια του ξαδέρφια κ θειεσ με πράσινα μάτια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Αχ το έχω σκεφτεί πολλές φορές γιατί ειμαστε έτσι οι γυναικες, κι εμένα συνήθως οι πιο καλοι μου φίλοι είναι άντρες..μη δίνεις σημασία τώρα πάντως, απλά να σκεφτεσαι το καλό σου!! Αυτές, είτε κουβαλάς είτε δεν κουβαλάς πάντα τα ίδια θα λένε!!

Χαχα αν ήσασταν κ εσύ κ ο άντρας σου ξανθοί μικροί, λογικά θα βγει ή ξανθό ή καστανόξανθο, ανάλογα πόσο ξανθοί ήσασταν😊 εμείς ο άντρας μου ήταν ανοιχτός αλλά καστανόξανθο όχι τελείως ξανθό άσπρο δηλαδή, κι εγώ ήμουν ξανθιά ξανθιά , κ τα μωρά είναι ξανθά. Απλά η μαμά μου το έχει καημό ότι δεν πήρε κανένα παιδί κ εγγόνι το γαλανό μάτι😂(είναι Γερμανίδα)

Κι εμάς έτσι στις 3d δεν καθόντουσαν θυμάμαι..βασικα όλο χερια πόδια εβαζαν μπροστά😆

Αχ μωρέ..σε καταλαβαίνω κι εμένα μου λείπει το Λονδίνο όταν δεν έρχομαι❤️❤️ Θα έρθετε με το καλό την άνοιξη ή το καλοκαίρι με το μωράκι😊😊😊

Αα ναι ναι και η mustela είναι πολύ καλή..την ξέχασα!!

Κορίτσια τώρα θα σας κάνω μια ανακοίνωση…δεν ήξερα πώς να το πω τόσο καιρό γιατί ούτε εμείς οι ίδιοι δεν το συνειδητοποιούσαμε…

@Raf123 @Nandia- @Hopemumtobe @misofeggaro @Lacostaki @Tokyo @lactaki @Ευάγγελοςτ @Hopemumtobe @Antonia2 

κορίτσια είμαι έγκυος

Πήγα στο γιατρό, 11+3 λέει..πολύ μου φάνηκε..

Και κανονικά θα επρεπε την άλλη εβδομάδα να κάνω αυχενική, και ούτε στο γιατρό το έχουμε πει, ούτε έχουμε κλείσει ραντεβού ούτε τίποτα!!

Με λίγους πρόχειρους υπολογισμούς, αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 κάτω των 3 όταν γεννηθεί 😱

@Princess28 Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!  Ακουω τα νεα σου και χαιρομαι τοσο πολυ, σου αξιζουν τα καλυτερα❤️

Ζηλευω που ακουω για Λονδινο μου εχει λειψει η ζωη μου εκει και κυριως η ψυχικη μου ηρεμια εκει αρκετες φορες!

Οσον αφορα τα νεα μου, βαζω σε tag και τη @Raf123ειμαι πολυ αγχωμενη. Εχω ερθει Αθηνα με παρα πολλες δυσκολιες αλλα η αληθεια ειναι αισθανομαι πιο ασφαλης αλλα την τελευταία φορα που πηγα στο γιατρο τη Δευτερα μου ειπε οτι τα επιπεδα αμνιακου υγρου ειναι στα χαμηλα φυσιολογικα ορια και αγχωθηκα. Δεν μου αφιερωσε πολυ χρονο να το αναλυσει απλα μου ειπα να πινω νερο που ηδη πινω 2 λιτρα! Κλεισαμε να γεννησω την επομενη Τεταρττη ομως κοριτσια εχω αγχωθει παρα πολυ μηπως συμβει κατι στο μωρο μεχρι τοτε γιατι εχουμε αρκετες μερες μπροστα μας. Εφοσον ειμαι στο οριο, τι θα γινει αν πεσει κι αλλο και βρεθω κατω απτο φυσιολογικο? Τωρα τι να μου πειτε κι εσεις γιαυτο αλλα ειπα να το γραψω...

 

@Raf123 εσυ πως εισαι κοριτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ το έχω σκεφτεί πολλές φορές γιατί ειμαστε έτσι οι γυναικες, κι εμένα συνήθως οι πιο καλοι μου φίλοι είναι άντρες..μη δίνεις σημασία τώρα πάντως, απλά να σκεφτεσαι το καλό σου!! Αυτές, είτε κουβαλάς είτε δεν κουβαλάς πάντα τα ίδια θα λένε!!

Χαχα αν ήσασταν κ εσύ κ ο άντρας σου ξανθοί μικροί, λογικά θα βγει ή ξανθό ή καστανόξανθο, ανάλογα πόσο ξανθοί ήσασταν😊 εμείς ο άντρας μου ήταν ανοιχτός αλλά καστανόξανθο όχι τελείως ξανθό άσπρο δηλαδή, κι εγώ ήμουν ξανθιά ξανθιά , κ τα μωρά είναι ξανθά. Απλά η μαμά μου το έχει καημό ότι δεν πήρε κανένα παιδί κ εγγόνι το γαλανό μάτι😂(είναι Γερμανίδα)

Κι εμάς έτσι στις 3d δεν καθόντουσαν θυμάμαι..βασικα όλο χερια πόδια εβαζαν μπροστά😆

Αχ μωρέ..σε καταλαβαίνω κι εμένα μου λείπει το Λονδίνο όταν δεν έρχομαι❤️❤️ Θα έρθετε με το καλό την άνοιξη ή το καλοκαίρι με το μωράκι😊😊😊

Αα ναι ναι και η mustela είναι πολύ καλή..την ξέχασα!!

Κορίτσια τώρα θα σας κάνω μια ανακοίνωση…δεν ήξερα πώς να το πω τόσο καιρό γιατί ούτε εμείς οι ίδιοι δεν το συνειδητοποιούσαμε…

@Raf123 @Nandia- @Hopemumtobe @misofeggaro @Lacostaki @Tokyo @lactaki @Ευάγγελοςτ @Hopemumtobe @Antonia2 

κορίτσια είμαι έγκυος

Πήγα στο γιατρό, 11+3 λέει..πολύ μου φάνηκε..

Και κανονικά θα επρεπε την άλλη εβδομάδα να κάνω αυχενική, και ούτε στο γιατρό το έχουμε πει, ούτε έχουμε κλείσει ραντεβού ούτε τίποτα!!

Με λίγους πρόχειρους υπολογισμούς, αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 κάτω των 3 όταν γεννηθεί 😱

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια να πάνε όλα τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ το έχω σκεφτεί πολλές φορές γιατί ειμαστε έτσι οι γυναικες, κι εμένα συνήθως οι πιο καλοι μου φίλοι είναι άντρες..μη δίνεις σημασία τώρα πάντως, απλά να σκεφτεσαι το καλό σου!! Αυτές, είτε κουβαλάς είτε δεν κουβαλάς πάντα τα ίδια θα λένε!!

Χαχα αν ήσασταν κ εσύ κ ο άντρας σου ξανθοί μικροί, λογικά θα βγει ή ξανθό ή καστανόξανθο, ανάλογα πόσο ξανθοί ήσασταν😊 εμείς ο άντρας μου ήταν ανοιχτός αλλά καστανόξανθο όχι τελείως ξανθό άσπρο δηλαδή, κι εγώ ήμουν ξανθιά ξανθιά , κ τα μωρά είναι ξανθά. Απλά η μαμά μου το έχει καημό ότι δεν πήρε κανένα παιδί κ εγγόνι το γαλανό μάτι😂(είναι Γερμανίδα)

Κι εμάς έτσι στις 3d δεν καθόντουσαν θυμάμαι..βασικα όλο χερια πόδια εβαζαν μπροστά😆

Αχ μωρέ..σε καταλαβαίνω κι εμένα μου λείπει το Λονδίνο όταν δεν έρχομαι❤️❤️ Θα έρθετε με το καλό την άνοιξη ή το καλοκαίρι με το μωράκι😊😊😊

Αα ναι ναι και η mustela είναι πολύ καλή..την ξέχασα!!

Κορίτσια τώρα θα σας κάνω μια ανακοίνωση…δεν ήξερα πώς να το πω τόσο καιρό γιατί ούτε εμείς οι ίδιοι δεν το συνειδητοποιούσαμε…

@Raf123 @Nandia- @Hopemumtobe @misofeggaro @Lacostaki @Tokyo @lactaki @Ευάγγελοςτ @Hopemumtobe @Antonia2 

κορίτσια είμαι έγκυος

Πήγα στο γιατρό, 11+3 λέει..πολύ μου φάνηκε..

Και κανονικά θα επρεπε την άλλη εβδομάδα να κάνω αυχενική, και ούτε στο γιατρό το έχουμε πει, ούτε έχουμε κλείσει ραντεβού ούτε τίποτα!!

Με λίγους πρόχειρους υπολογισμούς, αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 κάτω των 3 όταν γεννηθεί 😱

Οοοοοοοοοο9 ❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️ Τέλειααααααααα. Με το καλοοοοοοο οοοοοοοοο μπράβο κοπέλα μου συγχαρητηριααααα... 

@Froufro κορίτσι όταν άνοιξες το θέμα ένιωθα ότι θα έρθουν πολλά θετικά αλήθεια και να που έρχονται βροχή χαχαχαχαχαχαχαχ γουρλού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Αφού φαίνεται από κοντά, τότε εγώ θα σου πω να ακούσεις το ενστικτό σου. Κ γω το ένιωθα και ας εβλεπα τα πρωτα τεστ αρνητικά. Αυτά ήταν αρνητικά και γω χαμογελούσα. Μάλιστα, στον υπνο μου, μου είπε ο αντρας μου γελούσα 2 μέρες, αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι το ονειρο.

Και φτανουμε στο σημερα, όπου οδηγουσα να ερθω στη δουλεια και με επιασαν τα κλαματα απο το αγχος και τον φοβο, μηπως η δευτερη χοριακη έχει πέσει. Εκανα ξανα τεστ το πρωι και το κοιτουσα καλα καλα να δω καμια διαφορα σε σχεση με το χτεσινό. Δεν θα επρεπε να ειναι πιο εντονο βρε κοριτσια σημερα;;;

Μην ασχολείσαι άλλο με γραμμες.

..εισαι έγκυος. Τώρα στον γιατρό θα τα δείτε όλα στον υπερηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ το έχω σκεφτεί πολλές φορές γιατί ειμαστε έτσι οι γυναικες, κι εμένα συνήθως οι πιο καλοι μου φίλοι είναι άντρες..μη δίνεις σημασία τώρα πάντως, απλά να σκεφτεσαι το καλό σου!! Αυτές, είτε κουβαλάς είτε δεν κουβαλάς πάντα τα ίδια θα λένε!!

Χαχα αν ήσασταν κ εσύ κ ο άντρας σου ξανθοί μικροί, λογικά θα βγει ή ξανθό ή καστανόξανθο, ανάλογα πόσο ξανθοί ήσασταν😊 εμείς ο άντρας μου ήταν ανοιχτός αλλά καστανόξανθο όχι τελείως ξανθό άσπρο δηλαδή, κι εγώ ήμουν ξανθιά ξανθιά , κ τα μωρά είναι ξανθά. Απλά η μαμά μου το έχει καημό ότι δεν πήρε κανένα παιδί κ εγγόνι το γαλανό μάτι😂(είναι Γερμανίδα)

Κι εμάς έτσι στις 3d δεν καθόντουσαν θυμάμαι..βασικα όλο χερια πόδια εβαζαν μπροστά😆

Αχ μωρέ..σε καταλαβαίνω κι εμένα μου λείπει το Λονδίνο όταν δεν έρχομαι❤️❤️ Θα έρθετε με το καλό την άνοιξη ή το καλοκαίρι με το μωράκι😊😊😊

Αα ναι ναι και η mustela είναι πολύ καλή..την ξέχασα!!

Κορίτσια τώρα θα σας κάνω μια ανακοίνωση…δεν ήξερα πώς να το πω τόσο καιρό γιατί ούτε εμείς οι ίδιοι δεν το συνειδητοποιούσαμε…

@Raf123 @Nandia- @Hopemumtobe @misofeggaro @Lacostaki @Tokyo @lactaki @Ευάγγελοςτ @Hopemumtobe @Antonia2 

κορίτσια είμαι έγκυος

Πήγα στο γιατρό, 11+3 λέει..πολύ μου φάνηκε..

Και κανονικά θα επρεπε την άλλη εβδομάδα να κάνω αυχενική, και ούτε στο γιατρό το έχουμε πει, ούτε έχουμε κλείσει ραντεβού ούτε τίποτα!!

Με λίγους πρόχειρους υπολογισμούς, αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 κάτω των 3 όταν γεννηθεί 😱

Συγχαρητήρια! Τέλεια νέα! Να αυτά μου αρέσουν, εκεί που δεν το περιμένεις! Ούτε άγχη τεστ χοριακες! Θηλάζεις και δεν το κατάλαβες;; μπράβο, μπορεί να είναι δύσκολα αλλά θα είναι ωραία, θα είναι κοντά κοντά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Θα ακουσετε την καρδουλα του ? Ακουγα απο πολλες ποσο συγκινητικο είναι οταν ακους την καρδια του και δεν το περιμενα ! Τελικα εκλαιγα ποση ωρα και μετα χαζευα τον υπερηχο χαχαχα... 

Εμένα μου βρηκε μια μικρη αποκολληση , είχα και λιγο ροζ αιματακι . Μου ειπε να μην ανησυχω βεβαια, αλλα το εχω στο μυαλο μου. Δεν ξερω απο που μπορει να προηλθε γιατι στη δουλεια μου σηκωνομαι μονο για τουαλετα . Είμαι ομως συνεχεια ξάπλα στο σπιτι ! 

Σου εχει πει πιθανη ημερομηνία τοκετου ; Αρα εμεις με μια μερα διαφορα ειμαστε ❤️❤️❤️ 

Ακούσαμε καρδούλα στις 5w6d! Έχει πολύ καλό μηχάνημα ο γιατρός και μας επέτρεψε να ακούσουμε την καρδούλα τόσο νωρίς! 
νομίζω έχουμε μία εβδομάδα περίπου διαφορά, ημερομηνία τοκετού 27 Ιουνίου!

εγώ κουράζομαι σωματικά στην δουλειά μου, παίρνω όμως προγεστερόνη από νωρίς και μου είπε πως εάν δω αίμα να μην τρομοκρατηθώ, συμβαίνει συχνά και απλώς να επικοινωνήσω μαζί του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Princess28 Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!  Ακουω τα νεα σου και χαιρομαι τοσο πολυ, σου αξιζουν τα καλυτερα❤️

Ζηλευω που ακουω για Λονδινο μου εχει λειψει η ζωη μου εκει και κυριως η ψυχικη μου ηρεμια εκει αρκετες φορες!

Οσον αφορα τα νεα μου, βαζω σε tag και τη @Raf123ειμαι πολυ αγχωμενη. Εχω ερθει Αθηνα με παρα πολλες δυσκολιες αλλα η αληθεια ειναι αισθανομαι πιο ασφαλης αλλα την τελευταία φορα που πηγα στο γιατρο τη Δευτερα μου ειπε οτι τα επιπεδα αμνιακου υγρου ειναι στα χαμηλα φυσιολογικα ορια και αγχωθηκα. Δεν μου αφιερωσε πολυ χρονο να το αναλυσει απλα μου ειπα να πινω νερο που ηδη πινω 2 λιτρα! Κλεισαμε να γεννησω την επομενη Τεταρττη ομως κοριτσια εχω αγχωθει παρα πολυ μηπως συμβει κατι στο μωρο μεχρι τοτε γιατι εχουμε αρκετες μερες μπροστα μας. Εφοσον ειμαι στο οριο, τι θα γινει αν πεσει κι αλλο και βρεθω κατω απτο φυσιολογικο? Τωρα τι να μου πειτε κι εσεις γιαυτο αλλα ειπα να το γραψω...

 

@Raf123 εσυ πως εισαι κοριτσι μου?

Λογικό να αγχώνεσαι όσο πλησιάζει η ημέρα!!! Απλά προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη να μην επηρεάζεις το μωράκι σου!!! Για να σου Είπε εται ο γιατρος έχει τον λόγο του…μην αγχώνεσαι ποσό θα εισαι τότε;; Που θα γεννήσεις τι εβδομάδα; 
 

εγώ καλά…έχω φτιάξει τη βαλίτσα του μωρού κ τη δικιά μου περίμενω κάτι πράγματα που παράγγειλα και θα την κλείσω! Απλά τώρα το ΣΚ θα πάμε να καθαρίσουμε το σπίτι μας το καινούργιο, θα έρθουν να βάλουν τη κουζίνα κ τα ντουλάπια! Ήδη αρχισα κ μαζεύω κ το σπίτι αυτόν βάζω σε κούτες πράγματα που δε χρησιμοποιώ! Σιγά σιγά να τα μεταφέρουμε! Κ θέλω να πάω να πάρω κ μια συρταριερα για το δωμάτιο του μωρού!! Τελος του μήνα θα πάω να πάρω κ το καρότσι να το έχω έτοιμο, κ τα αλλά τα πράγματα ανάλογα με το σπίτι πως θα είναι σε τι κατάσταση θα είναι θα τα παρω κ αυτά! Αλλά προέχει το καρότσι με το αυγο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η PinkPearl είπε:

Ακούσαμε καρδούλα στις 5w6d! Έχει πολύ καλό μηχάνημα ο γιατρός και μας επέτρεψε να ακούσουμε την καρδούλα τόσο νωρίς! 
νομίζω έχουμε μία εβδομάδα περίπου διαφορά, ημερομηνία τοκετού 27 Ιουνίου!

εγώ κουράζομαι σωματικά στην δουλειά μου, παίρνω όμως προγεστερόνη από νωρίς και μου είπε πως εάν δω αίμα να μην τρομοκρατηθώ, συμβαίνει συχνά και απλώς να επικοινωνήσω μαζί του!

Εχεις ίδια ΠΗΤ με τη νύφη μου!!! Με το καλό κορίτσι μου!!! Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Για δείτε και αυτό το τεστ... 😁😁

@misofeggaro

IMG_20221108_075856_edit_397880476405954.jpg

αχχχχχ εγώ κάτι βλεπωωωωωωωω!!!!!!!!! 🤩🤩🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Για δείτε και αυτό το τεστ... 😁😁

@misofeggaro

IMG_20221108_075856_edit_397880476405954.jpg

Δεν είμαι σίγουρη αν βλέπω κάτι....Το βλέπεις εσύ από κοντά; 

Τι μάρκα χρησιμοποιείς; Πιάνει τις πολύ χαμηλές τιμές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Για δείτε και αυτό το τεστ... 😁😁

@misofeggaro

IMG_20221108_075856_edit_397880476405954.jpg

Καλημέρα! Και στη φώτο σου και στην αρνητική βλέπω άχνη γραμμή. Μπράβο φιλενάδα, 😘

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

αχχχχχ εγώ κάτι βλεπωωωωωωωω!!!!!!!!! 🤩🤩🤩🤩

Πότε θα κάνεις επανάληψη εσύ;; 🎉

imageedit_1_2253167044.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! Και στη φώτο σου και στην αρνητική βλέπω άχνη γραμμή. Μπράβο φιλενάδα, 😘

Πότε θα κάνεις επανάληψη εσύ;; 🎉

imageedit_1_2253167044.jpg

@marinamanoulitsa Είδες το ενστικτο ;;;;;; Το ατιμο δεν πεφτει έξω!!!!! Να πανηγυρίσουμε; Μπορούμε ;;;

@misofeggaro αύριο έχω χοριακή και ενώ μεχρι χτες πεθαινα απο το αγχος, αποφασισα να μην κανω κακό στο σπορι μου , και να ειμαι χαλαρη! ότι ειναι θα φανεί , δεν χρειαζεται να προδικαζω καταστασεις από τον φοβο μου. Εννοειται αυριο θα σας ενημερώσω. Εκανα και σημερα τεστ για να συγκρινω τις γραμμες . Ελπιζω να ειναι διπλασιασμος αυτη η πιο εντονη γραμμη.

Σημερα ειδα και δυο φλεβες στις θηλες μου! Αυριο και μεθαυριο θα ειμαι σε μια εκθεση της εταιρειας και αγχωνομαι με τις τοσες ωρες ορθοστασιας. Ασε που δεν ξερω πως θα αντεξω, γιατι με την προγεστερονη ζαλιζομαι συνεχεια :(

 

 

InShot_20221110_065030942.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Για δείτε και αυτό το τεστ... 😁😁

@misofeggaro

IMG_20221108_075856_edit_397880476405954.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ δεν βλέπω κάτι αλλά αλήθεια πότε περιμένεις περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Για δείτε και αυτό το τεστ... 😁😁

@misofeggaro

IMG_20221108_075856_edit_397880476405954.jpg

Κ ΓΩ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...