Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2023


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου💗💗

Πότε γέννησες; Έκανες καισαρική; 

Ελπίζω να είναι όλα καλά και να περνάτε όμορφα με τη μικρούλα🥰

Καλημέρα κορίτσι μου, ναι καισαρική έκανα λόγω έκτακτου! 10/3 γέννησα και ευτυχω΄ς όλα καλά!Μείναμε λίγο στη Μενν καθαρά λόγω βάρους καθώς ήμασταν 1350 αλλά δεν είχαμε κάποιο άλλο θέμα, μας είδε σπίτι και ο παιδίατρος και είναι υγιέστατη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 362
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μουυυ πάντα υγιής η κορούλα σου 🥰

πως ήταν η γεννα σου ;;; ❤️

Σε ευχαριστώ και σε σένα με το καλό όλα!!! Πήγαν όλα καλά, καισαρική έκανα λόγω έκτακτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2023 at 5:13 ΜΜ, ο/η Elana είπε:

Πωπωωωω… πολυ μεγάλο κιοασ ρε συ Ελπίδα! 😅 καλη δύναμη….

Ναι είναι μάλλον απ το ζάχαρο.  Μου είπε θα τα πούμε στις 10.05 δε με βλέπω να με αφήσει μετά της 10.05 γτ θα ναι κάπου στα 4100. Όμως να ξέρετε έχουμε απόκλιση..  25% γτ μετράνε μόνο κοιλίτσα και κεφάλι δεν μπορούν μαγουλάκια κτλ . Σχετικά δείχνει στη γραμμή μεγάλα αλλά όχι τα υπέρ μεγάλα. Ευτυχώς όμως όλα είναι έτσι και κεφαλάκι και ποδαράκια οπότε δεν επηρεάστηκε απ το ζάχαρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elana είπε:

Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα εξετάσεων αίματος που έκανα το πρωί! Το ινωδογόνο μου ενώ έπρεπε να ειναι 180 με 350 εμένα είναι 495!!! 😓 Έχει καμία σας εμπειρία σε αυτό; 

Τι είναι αυτο κοπέλα μου; δεν έχω ιδέα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου κορίτσι, με το καλό το μωρακι σου!!! Εγώ είχα πιθανή 9/5 ως τελική αλλά γέννησα νωρίτερα λόγω δίκερης μήτρας και πίεσης που ανέβασα! Ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έχουμε τη μπέμπα μας!

Κοριτσάκι μου  εμείς τα είπαμε και τετα τετ γερή και δυνατή να είναι στη ζωούλα της η μαχητρια σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!🌼

Κορίτσι μου είναι λογικό να είναι μεγάλο το μωράκι λόγω του διαβήτη..κρίμα που δεν το είδατε πιο νωρίς να το ρυθμίσετε, αλλά μην αγχώνεσαι το βρήκατε ενώ είχες ακόμα λιγο καιρό οπότε όλα καλά είναι!!

Χαχα εσύ επειδή γέννησες το πρώτο με καισαρική, τώρα από κάτω είσαι σαν πρωτότοκη ε; Ή είχε ξεκινήσει ο τοκετός και την άλλη φορά; Δε θυμάμαι για ποιο λόγο πήγατε για καισαρική…πάντως ότι κουνιέται συνέχεια σημαίνει ότι δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα..όταν εμπεδώνεται σφηνώνει το κεφάλι κάτω και δεν κουνιέται και πολύ😁

Κι εμένα πάντως αυτή είναι πολύ κινητική σε όλη την εγκυμοσύνη..κ ο πρώτος μου ήταν έτσι..η δευτερη ήταν λιγο πιο ήσυχη😄


Εγώ που λέτε κρατάω ακόμα🥰🥰

Είμαι πολύ χαρούμενη! Έκανα όλες τις δουλειές που είχα αυτή την εβδομάδα, σήμερα και αύριο είναι οι πιο σημαντικές μέρες που έχουμε πολλά…από βδομαδα ειμαι οκ! Και μόνο που κράτησα ως εδώ λέω τέλεια😁💗 

Και θέλω να κρατήσω κ μέχρι την Τρίτη, γιατί θα παρουμε ενα χαρτί τότε για κάτι μαθήματα που παρακολούθησε ο σύζυγος για να μπορεί να μπει στον τοκετό! Κάναμε την Πέμπτη την αίτηση αλλά η κυρία που βάζει τη σφραγίδα επιστρέφει την Τρίτη..ε αν πάρουμε και το χαρτί, μετά θα έχει μπει και Μάιος που ήθελα να γεννήσω Μάιο! 🌸🌼 χαχα τι στο καλό 2 μέρες μείνανε!

Είμαι πολύ χαρούμενη που το σώμα μου με έχει βοηθήσει και έχουμε φτάσει μέχρι εδώ💗💗

Τώρα μου είπε και ο γιατρός δε μας νοιαζει πότε θα γεννήσω αφού έχω μπει στο μήνα μου! 

Γιατί πριν λίγες μέρες που πήγα είδαμε ότι ο τράχηλος έχει αρχίσει να ανοίγει..και φεύγει και το τραχηλικό πώμα (το εβλεπα κι εγώ στο εσώρουχο το ειδε κ ο γιατρός που με εξέτασε)…οπότε κοντεύουμε αλλά ακόμη κρατάω!! 

Και το μωράκι πριν λίγες μέρες ήταν 3140γρ..

Όλα καλά γενικά! 

Εύχομαι καλούς και τελειόμηνους τοκετούς σε όλες μας κορίτσια💗💗💗💗💗🥰

Έχει εμπεδωθεί τον είδαμε σε υπερηχο ευτυχως γτ στον πρώτο δεν έγινε ποτέ εμπεδωση. Στον πρώτο ξεκίνησα με πρόκληση γτ είχα πίεση πρωτεΐνη στα ούρα και πέφτανε δραματικά τα αιμοπετάλια.  Το παλέψαμε μια μέρα αλλά τελικά έκανα Καίσαρικη. Περσυ επειδή έκανα αποξεση δε μου βάλανε υποθετα που βάζουν στις γυναίκες που δεν έχουν γεννήσει γτ ο τράχηλος μου δεν είχε θέμα να μαλακώσει. Δεν ξέρω εγώ τρώω καλές κλωτσιές πάντως.  Και κάτω τον νιώθω όταν σπρώχνει.. σ χαχαχαψ λέω του άντρα μου κεφάλι σπρώχνει 😅😅😅😅

 

Ναι ναι και εγώ χθες που είχα έντονες συσπάσεις λέω όχι δεν θέλω ακόμα 2 μερούλες και μετά χαχαχα.. θέλω Μάιο 😅😅😅 εσύ είπαμε ψιλά τα πόδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχει εμπεδωθεί τον είδαμε σε υπερηχο ευτυχως γτ στον πρώτο δεν έγινε ποτέ εμπεδωση. Στον πρώτο ξεκίνησα με πρόκληση γτ είχα πίεση πρωτεΐνη στα ούρα και πέφτανε δραματικά τα αιμοπετάλια.  Το παλέψαμε μια μέρα αλλά τελικά έκανα Καίσαρικη. Περσυ επειδή έκανα αποξεση δε μου βάλανε υποθετα που βάζουν στις γυναίκες που δεν έχουν γεννήσει γτ ο τράχηλος μου δεν είχε θέμα να μαλακώσει. Δεν ξέρω εγώ τρώω καλές κλωτσιές πάντως.  Και κάτω τον νιώθω όταν σπρώχνει.. σ χαχαχαψ λέω του άντρα μου κεφάλι σπρώχνει 😅😅😅😅

 

Ναι ναι και εγώ χθες που είχα έντονες συσπάσεις λέω όχι δεν θέλω ακόμα 2 μερούλες και μετά χαχαχα.. θέλω Μάιο 😅😅😅 εσύ είπαμε ψιλά τα πόδια 

Εγώ είμαι στο τρέξιμο όλη την εβδομάδα χαχα..γι’αυτό νιώθω περήφανη που κρατάω ακόμα😄 Σήμερα από τη 1 το μεσημέρι έκατσα τώρα 12 το βράδυ…είχαμε δουλειά και κουβαλούσα κι όλας κλπ…κλασική εγώ δεν κάθομαι στ αυγά μου😄 Εννοειται ποναει πολύ η κοιλιά μου και έχω συσπάσεις, τώρα που ξαπλωσα κάπως καλύτερα… Βέβαια παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ οπότε ίσως βοηθάει κι αυτό! Θα το παίρνω μέχρι την Τρίτη λέω που δε θέλω να γεννήσω…χαχα

Και αυριο τα ίδια, έχουμε από το πρωί δουλειά θα σηκωθούμε 8 το πρωί και θα τελειώσουμε περίπου 6 το απόγευμα .

Αν στο πρώτο κάνατε πρόκληση και είχε προχωρήσει η διαδικασία διαστολή κλπ, τώρα θα είναι πιο εύκολος ο τοκετός να ξέρεις!! Δηλαδή η πρώτη γέννα σε παιδεύει συνήθως και αργεί..μετά στις επόμενες το σώμα θυμάται και ο τράχηλος είναι πιο μαλακός και γενικά προχωράει πιο εύκολα και γρήγορα η διαδικασία!

Ότι σπρώχνει το μωράκι σπρώχνει βρε, αυτό δεν είναι κούνημα😄 σπρώχνει με το κεφάλι κάτω για να μικρύνει ο τράχηλος κλπ …κάνει τη δουλειά του!

Κι εγώ το νιωθω πάντα όταν σπρώχνει με το κεφάλι..ακόμα όμως δεν έχει εμπεδωθεί νομίζω γιατί η κοιλιά μου μου φαίνεται ψηλά ακόμα🥰 και νιώθω και αρκετές κλωτσιές😄 Τώρα τις τελευταίες 2-3 μέρες μου φαινεται να έχει πέσει λίγο η κοιλιά! Βέβαια δε μας νοιάζει αυτό, στα πρώτα μόνο έχει σημασία να εμπεδωθούν, τα επόμενα εμπεδώνονται και την ώρα του τοκετού κατευθείαν! Ο πρώτος μου θυμαμαι γιατί πέρασα τις 40 και πήγα με πρόκληση, ήταν ακόμα λίγο ψηλά και παιδεύτηκα μέχρι να κατέβει…η δεύτερη καμία σχέση γέννησα 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ και βγηκε με ένα βήξιμο κυριολεκτικά! Και μια εβδομάδα πριν γεννήσω θυμαμαι μου ελεγε ο γιατρός ότι πιανει το κεφαλι και έλεγα Θεέ μου..😆

Πάντως να ξέρεις ότι αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα υγείας, το βάρος του μωρού δεν είναι πρόβλημα…δηλαδή εδώ στην Ελλάδα είναι δικαιολογία για πολλούς για να κάνουν καισαρική ή πρόκληση, αλλά στο εξωτερικό που λειτουργούν πιο φυσικά ξέρουν ότι μωρά γεννιούνται φυσιολογικά και 4 και 5 κιλά..δεν σε επηρεάζει σε κάτι αν έχετε ρυθμίσει όλα τα άλλα!

Αχ αυτό με τις έντονες συσπάσεις το έχω αρκετές εβδομάδες και όταν με πιανει έτσι για ώρες και πονάω ή κάνω συσπάσεις αγχώνομαι λέω πάει...μετά τις άλλες μέρες που είμαι καλά λέω εντάξει, καλά πάμε, έχουμε ακόμα και είμαι αισιόδοξη…😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, ναι καισαρική έκανα λόγω έκτακτου! 10/3 γέννησα και ευτυχω΄ς όλα καλά!Μείναμε λίγο στη Μενν καθαρά λόγω βάρους καθώς ήμασταν 1350 αλλά δεν είχαμε κάποιο άλλο θέμα, μας είδε σπίτι και ο παιδίατρος και είναι υγιέστατη!!!

Αχου μωρέ μικρούλι….λογικό μωρέ το βάρος της αφού γεννήθηκε 2 μήνες νωρίτερα…τέλος καλό όλα καλά τώρα, αφού είναι υγιέστατη αυτό έχει σημασία🙏❤️ Μόνο χαρές να έχετε από δω και πέρα με τη μικρούλα σας κοριτσάκι μου❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχου μωρέ μικρούλι….λογικό μωρέ το βάρος της αφού γεννήθηκε 2 μήνες νωρίτερα…τέλος καλό όλα καλά τώρα, αφού είναι υγιέστατη αυτό έχει σημασία🙏❤️ Μόνο χαρές να έχετε από δω και πέρα με τη μικρούλα σας κοριτσάκι μου❤️❤️

Στον υπέρηχο 1/3 ήταν 1500 και σε μία εβδομα΄δα άρχισε να πιέζεται οπότε και έκρινε ο γιατρός ότι έπρεπε να γεννηθεί! Ήμουν 32 εβδομαδων, αλλά ευτυχω΄ς καλά πήγαν όλα! Αν σκεφτώ τις προηγούμενες απώλειες δόξα το Θεό λέω! Είναι το θαυματάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ είμαι στο τρέξιμο όλη την εβδομάδα χαχα..γι’αυτό νιώθω περήφανη που κρατάω ακόμα😄 Σήμερα από τη 1 το μεσημέρι έκατσα τώρα 12 το βράδυ…είχαμε δουλειά και κουβαλούσα κι όλας κλπ…κλασική εγώ δεν κάθομαι στ αυγά μου😄 Εννοειται ποναει πολύ η κοιλιά μου και έχω συσπάσεις, τώρα που ξαπλωσα κάπως καλύτερα… Βέβαια παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ οπότε ίσως βοηθάει κι αυτό! Θα το παίρνω μέχρι την Τρίτη λέω που δε θέλω να γεννήσω…χαχα

Και αυριο τα ίδια, έχουμε από το πρωί δουλειά θα σηκωθούμε 8 το πρωί και θα τελειώσουμε περίπου 6 το απόγευμα .

Αν στο πρώτο κάνατε πρόκληση και είχε προχωρήσει η διαδικασία διαστολή κλπ, τώρα θα είναι πιο εύκολος ο τοκετός να ξέρεις!! Δηλαδή η πρώτη γέννα σε παιδεύει συνήθως και αργεί..μετά στις επόμενες το σώμα θυμάται και ο τράχηλος είναι πιο μαλακός και γενικά προχωράει πιο εύκολα και γρήγορα η διαδικασία!

Ότι σπρώχνει το μωράκι σπρώχνει βρε, αυτό δεν είναι κούνημα😄 σπρώχνει με το κεφάλι κάτω για να μικρύνει ο τράχηλος κλπ …κάνει τη δουλειά του!

Κι εγώ το νιωθω πάντα όταν σπρώχνει με το κεφάλι..ακόμα όμως δεν έχει εμπεδωθεί νομίζω γιατί η κοιλιά μου μου φαίνεται ψηλά ακόμα🥰 και νιώθω και αρκετές κλωτσιές😄 Τώρα τις τελευταίες 2-3 μέρες μου φαινεται να έχει πέσει λίγο η κοιλιά! Βέβαια δε μας νοιάζει αυτό, στα πρώτα μόνο έχει σημασία να εμπεδωθούν, τα επόμενα εμπεδώνονται και την ώρα του τοκετού κατευθείαν! Ο πρώτος μου θυμαμαι γιατί πέρασα τις 40 και πήγα με πρόκληση, ήταν ακόμα λίγο ψηλά και παιδεύτηκα μέχρι να κατέβει…η δεύτερη καμία σχέση γέννησα 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ και βγηκε με ένα βήξιμο κυριολεκτικά! Και μια εβδομάδα πριν γεννήσω θυμαμαι μου ελεγε ο γιατρός ότι πιανει το κεφαλι και έλεγα Θεέ μου..😆

Πάντως να ξέρεις ότι αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα υγείας, το βάρος του μωρού δεν είναι πρόβλημα…δηλαδή εδώ στην Ελλάδα είναι δικαιολογία για πολλούς για να κάνουν καισαρική ή πρόκληση, αλλά στο εξωτερικό που λειτουργούν πιο φυσικά ξέρουν ότι μωρά γεννιούνται φυσιολογικά και 4 και 5 κιλά..δεν σε επηρεάζει σε κάτι αν έχετε ρυθμίσει όλα τα άλλα!

Αχ αυτό με τις έντονες συσπάσεις το έχω αρκετές εβδομάδες και όταν με πιανει έτσι για ώρες και πονάω ή κάνω συσπάσεις αγχώνομαι λέω πάει...μετά τις άλλες μέρες που είμαι καλά λέω εντάξει, καλά πάμε, έχουμε ακόμα και είμαι αισιόδοξη…😄

Σήμερα λέω του άντρα μου τώρα επιασααααα τον Μάι χαχαχαχχ 🤪🤪🤪 τώρα ας σπρώχνει όσο θέλει.  Στον πρώτο που δεν είχα διαβήτη και την καισαρική δεν είπαν κάτι για το βάρος.  Τώρα είπανε ότι μέχρι 4500 το πολύ σε βάζουν αλλιώς για πρόκληση.  Τώρα ξεκίνησα να βγάζω και γάλα γενικά συνιστούν τις φυσικές μεθόδους, επαφές, βγάζεις γάλα, περπάτημα και καθίσματα. Α.. και χουρμάδες που δεν κάνει να φάω 🥴 

Καλά εγώ γτ φωνάζω ψιλά τα πόδια..  πως λέει το τραγούδι ψιλά τα χέρια..  εγω θα σε λέω ψιλά τα πόδια χαψαψαψ. Έλα μπήκαμε και  Μάι τώρα ξεκινάμε σιγα σιγα τα γεννησα κορίτσια..  με το καλό να μας μπει ο μήνας κορίτσια μου.  Είναι ο μήνας μας. 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2023 at 7:50 ΜΜ, ο/η Elana είπε:

Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα εξετάσεων αίματος που έκανα το πρωί! Το ινωδογόνο μου ενώ έπρεπε να ειναι 180 με 350 εμένα είναι 495!!! 😓 Έχει καμία σας εμπειρία σε αυτό; 

Tι είναι αυτό κοπέλα μου;  τι σε είπε ο γιατρος;;;τι εγινε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2023 at 1:08 ΜΜ, ο/η kaounmar είπε:

Στον υπέρηχο 1/3 ήταν 1500 και σε μία εβδομα΄δα άρχισε να πιέζεται οπότε και έκρινε ο γιατρός ότι έπρεπε να γεννηθεί! Ήμουν 32 εβδομαδων, αλλά ευτυχω΄ς καλά πήγαν όλα! Αν σκεφτώ τις προηγούμενες απώλειες δόξα το Θεό λέω! Είναι το θαυματάκι!!!

Δε ξέρω την ιστορία σου, αλλά σημασία εχει ότι πήγαν όλα καλά💗

Το μωράκι σου θα είναι ήδη 2 μηνών ε; Πώς πάτε; Προσαρμοστήκατε; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2023 at 9:02 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα λέω του άντρα μου τώρα επιασααααα τον Μάι χαχαχαχχ 🤪🤪🤪 τώρα ας σπρώχνει όσο θέλει.  Στον πρώτο που δεν είχα διαβήτη και την καισαρική δεν είπαν κάτι για το βάρος.  Τώρα είπανε ότι μέχρι 4500 το πολύ σε βάζουν αλλιώς για πρόκληση.  Τώρα ξεκίνησα να βγάζω και γάλα γενικά συνιστούν τις φυσικές μεθόδους, επαφές, βγάζεις γάλα, περπάτημα και καθίσματα. Α.. και χουρμάδες που δεν κάνει να φάω 🥴 

Καλά εγώ γτ φωνάζω ψιλά τα πόδια..  πως λέει το τραγούδι ψιλά τα χέρια..  εγω θα σε λέω ψιλά τα πόδια χαψαψαψ. Έλα μπήκαμε και  Μάι τώρα ξεκινάμε σιγα σιγα τα γεννησα κορίτσια..  με το καλό να μας μπει ο μήνας κορίτσια μου.  Είναι ο μήνας μας. 🥰🥰🥰🥰🥰

Καλημέρα!! Καλό μήνα!!

Χαχαχ πιάσαμε το Μάη…τώρα ποιος μας πιάνει!!! 😄🌼🌸

Εγώ κρατάω ακόμα πάντως!! Έπαιρνα μαγνήσιο μέχρι χθες γιατί δεν ήθελα να γεννήσω, τώρα λέω να το κόψω γιατί δε με νοιάζει! Πήραμε σήμερα και το χαρτί για να μπορεί να είναι ο άντρας μου μέσα στον τοκετό, οπότε τώρα τα έχουμε τακτοποιήσει όλα νομίζω..ή σχεδόν όλα τουλάχιστον! Δε νιώθω έτοιμη ακόμα ψυχολογικά να πω την αλήθεια, φοβάμαι και τη γέννα, και το μετά με 3 μωρά…αλλά δε ξέρω κι αν θα’μαι ποτέ έτοιμη! Οπότε τι να κάνουμε…όποτε θέλει ας έρθει τώρα! Γερό να’ναι🌸💓

Πώς πάτε εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Δε ξέρω την ιστορία σου, αλλά σημασία εχει ότι πήγαν όλα καλά💗

Το μωράκι σου θα είναι ήδη 2 μηνών ε; Πώς πάτε; Προσαρμοστήκατε; 😊

10/5 γινομαστε 2 μηνών! Καλά πάμε, είναι γενικά αρκετά ήσυχη! Εσύ πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!! Καλό μήνα!!

Χαχαχ πιάσαμε το Μάη…τώρα ποιος μας πιάνει!!! 😄🌼🌸

Εγώ κρατάω ακόμα πάντως!! Έπαιρνα μαγνήσιο μέχρι χθες γιατί δεν ήθελα να γεννήσω, τώρα λέω να το κόψω γιατί δε με νοιάζει! Πήραμε σήμερα και το χαρτί για να μπορεί να είναι ο άντρας μου μέσα στον τοκετό, οπότε τώρα τα έχουμε τακτοποιήσει όλα νομίζω..ή σχεδόν όλα τουλάχιστον! Δε νιώθω έτοιμη ακόμα ψυχολογικά να πω την αλήθεια, φοβάμαι και τη γέννα, και το μετά με 3 μωρά…αλλά δε ξέρω κι αν θα’μαι ποτέ έτοιμη! Οπότε τι να κάνουμε…όποτε θέλει ας έρθει τώρα! Γερό να’ναι🌸💓

Πώς πάτε εσείς;

Εγω έχεις 2-3 μέρες βγάζω γαλατακι ίσα ίσα δύο σταγόνες, μαζεύω γτ λόγο διαβήτη θα είμαστε σε άλλο δωμάτιο και αν κανει υπογλυκαιμία χρειάζεται έξτρα για να μη δώσουν ξένο έχω τις σύριγγες μου 🤪

Είπαμε πιάσαμε Μάιο.  Επόμενος υπερηχος  10.05 🥰🥰🥰 για να δω τι θα με πει η γιατρός  χιχιχι.. 

Μου κάνει εντύπωση που οι συσπάσεις φυγανε.. 😬🤐 τι φαση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/5/2023 at 2:35 ΜΜ, ο/η kaounmar είπε:

10/5 γινομαστε 2 μηνών! Καλά πάμε, είναι γενικά αρκετά ήσυχη! Εσύ πως πας;

Να σας ζήσει!!🥰❤️

Εγώ πολύ καλά!! Δεν έχω γεννήσει ακόμα! Και έχω πάρει τα πάνω μου νιώθω ότι με άγχωσαν τζάμπα! 😃

Έχω κάποιους πόνους βέβαια και υγρά κλπ αλλά οκ στο μήνα μας είναι όπως και να’χει κοντεύουμε οπότε θα τα έχουμε αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε;; Έχουμε κανένα νέο;

@Elana όλα καλά; Με αυτό που μας έλεγες;

@Παρασκευαιδου πώς πας; 😊

Καλημεραααα!!! Όλα είναι σούπερ! Τελικά αυτή είναι μια τιμή που το φυσιολογικό ειναι προς το τελος να ανεβαίνει σε ολες τις γυναίκες απο τη φύση μας για να αποφευχθεί η αιμορραγία στη γέννα. 😅

Είμαι ακριβώς 38 εβδομάδων αυριο μπαίνω στην 39η! Πωπωωωω σαν ψέμμα οτι σε καμια εβδομάδα θα εχω παιδάκι!!! 😁 την Τρίτη που μας έρχεται ο γιατρός είπε θα με εξετάσει απο κατω για να ορίσουμε και το τι θα γίνει αν θα πάμε τελικα με καισαρική ή θα περιμένουμε κι άλλο για φυσιολογικό… 

εχω προπαρασκευαστικές μονο συσπάσεις… το μωρό ηταν την Τρίτη που μας πέρασε 2850 (ίδια και με την προηγούμενη εβδομάδα) άντε να δουμε…

αναμενουμε λοιπόν με θετική ενέργεια και σκέψη… 😄

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elana είπε:

Καλημεραααα!!! Όλα είναι σούπερ! Τελικά αυτή είναι μια τιμή που το φυσιολογικό ειναι προς το τελος να ανεβαίνει σε ολες τις γυναίκες απο τη φύση μας για να αποφευχθεί η αιμορραγία στη γέννα. 😅

Είμαι ακριβώς 38 εβδομάδων αυριο μπαίνω στην 39η! Πωπωωωω σαν ψέμμα οτι σε καμια εβδομάδα θα εχω παιδάκι!!! 😁 την Τρίτη που μας έρχεται ο γιατρός είπε θα με εξετάσει απο κατω για να ορίσουμε και το τι θα γίνει αν θα πάμε τελικα με καισαρική ή θα περιμένουμε κι άλλο για φυσιολογικό… 

εχω προπαρασκευαστικές μονο συσπάσεις… το μωρό ηταν την Τρίτη που μας πέρασε 2850 (ίδια και με την προηγούμενη εβδομάδα) άντε να δουμε…

αναμενουμε λοιπόν με θετική ενέργεια και σκέψη… 😄

❤️

Καλημέραα!! Τέλεια!!

Κοντεύεις κι εσύ λοιπόν😃

Εσύ είσαι η κοπέλα που μας έλεγε στις αρχές ότι θέλεις να πας με καισαρική αν θυμάμαι καλά;; Τώρα σκέφτεστε για φυσιολογικό;

Πρώτο παιδάκι είναι;; Γιατί αν είναι πρώτο μπορεί να αργήσεις να γεννήσεις, εννοώ και να σε εξετάσει από κάτω και να είναι ο τράχηλος ακόμη κλειστός μην αγχωθείς, φυσιολογικό είναι και έχεις ακόμα καιρό! 😊

Εμένα πριν 10 μέρες περίπου ήταν 3.150γρ..τώρα φαντάζομαι θα έχει φτάσει 3.300-3.400γρ😅
 

Ναι ναι αναμένουμε τα μαγιάτικα μωράκια μας🌸😍🌼🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε;; Έχουμε κανένα νέο;

@Elana όλα καλά; Με αυτό που μας έλεγες;

@Παρασκευαιδου πώς πας; 😊

Εγω εδώ τα ίδια ηρεμία μετράω για 10.05 , θέλω να γεννήσω για να μπορέσω επιτέλους να φάω γλυκάκι 🙃🙂🤐 έχω να φάω σοκολάτα τόσες μέρες και έπαθα στέρηση στη βαλίτσα για την κλινική εβαλα σοκολάτα μέσα χαχαχαχαχ 🤣😅😅🤣🤣🤣 λέω του άντρα μου "όταν είναι να σπρώξω θα μου λες έλα σπρώξε σπρώξε να φας τη σοκολάτα 🤣🤣🤣"  έκανα και παραγγελία τη μαμά μου έρχεται 11.05 να μου φέρει κρουασάν φούρνου.. 😋😋😋😋 για να δούμε θα το φάω φρέσκο ή θα το βάλω κατάψυξη  χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elana είπε:

Καλημεραααα!!! Όλα είναι σούπερ! Τελικά αυτή είναι μια τιμή που το φυσιολογικό ειναι προς το τελος να ανεβαίνει σε ολες τις γυναίκες απο τη φύση μας για να αποφευχθεί η αιμορραγία στη γέννα. 😅

Είμαι ακριβώς 38 εβδομάδων αυριο μπαίνω στην 39η! Πωπωωωω σαν ψέμμα οτι σε καμια εβδομάδα θα εχω παιδάκι!!! 😁 την Τρίτη που μας έρχεται ο γιατρός είπε θα με εξετάσει απο κατω για να ορίσουμε και το τι θα γίνει αν θα πάμε τελικα με καισαρική ή θα περιμένουμε κι άλλο για φυσιολογικό… 

εχω προπαρασκευαστικές μονο συσπάσεις… το μωρό ηταν την Τρίτη που μας πέρασε 2850 (ίδια και με την προηγούμενη εβδομάδα) άντε να δουμε…

αναμενουμε λοιπόν με θετική ενέργεια και σκέψη… 😄

❤️

Αντε υπέροχα..  μια χαρά είναι το μωράκι σου 😊 δε θα σε δυσκολέψει κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar 09.05.2023 - 💟 - Γέννησε 🥰

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου 16.05.2023 💙

@Elana 20.05.2023 💟

@Princess28 28.05.2023 💟

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023  💟

@vou.95 19.06.2023 image.png.8759fb6193d2d38847beff7fa3b18251.pngimage.png.a53600a410bdb528cf361089ffc97e42.png💙

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2023 at 4:23 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω εδώ τα ίδια ηρεμία μετράω για 10.05 , θέλω να γεννήσω για να μπορέσω επιτέλους να φάω γλυκάκι 🙃🙂🤐 έχω να φάω σοκολάτα τόσες μέρες και έπαθα στέρηση στη βαλίτσα για την κλινική εβαλα σοκολάτα μέσα χαχαχαχαχ 🤣😅😅🤣🤣🤣 λέω του άντρα μου "όταν είναι να σπρώξω θα μου λες έλα σπρώξε σπρώξε να φας τη σοκολάτα 🤣🤣🤣"  έκανα και παραγγελία τη μαμά μου έρχεται 11.05 να μου φέρει κρουασάν φούρνου.. 😋😋😋😋 για να δούμε θα το φάω φρέσκο ή θα το βάλω κατάψυξη  χαχαχαχ

Χαχαχ καταλαβαίνω…εγώ το’χω ρίξει στα γλυκά, αλλά ανακατεύομαι κι όλας οπότε μετά το μετανιώνω…😓 αλλά όταν στα απαγορεύουν τα θες περισσότερο η αλήθεια είναι, δηλαδή κι εγώ στη θέση σου έτσι θα’μουν😋

Εγώ πάλι θέλω να κάτσει μέσα όσο περισσότερο γίνεται!! Έχω πάρει τα πάνω μου τώρα που δεν έχω γεννήσει ακόμα😁

Είχαμε και τη γιορτή του μικρού σήμερα, την πρόλαβα κι αυτήν☺️ 2,5 χρονών χόρεψαν στη σκηνή στην κεντρική πλατεία της περιοχής μας όλοι οι βρεφικοί χαχα..ωραία ήταν ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 τι ωραία όντως που ενώ φοβόσασταν αν θα πιάνατε Μάιο τελικά όλα βαίνουν μια χαρά…. 😄 εύχομαι ότι καλύτερο και την καταλληλότερη στιγμούλα που το μωράκι σας θέλει να «έρθει».

Ναι, εγω ειμαι που έλεγα για καισαρική και ο γιατρός μου είπε να περιμένω για φυσιολογικό και να μη φοβαμαι… 😅

αύριο έχω ραντεβού όπως ήδη είπα και θα ξέρουμε περισσότερα… την νιώθω να έχει κατέβει πιο χαμηλά..

Να είμαι ειλικρινής δεν «βιάζομαι» να βγει! 😁 από τη στιγμή που την νιώθω και έχει καλή κινητικότητα … μια χαρά!😅 

Άντε με το καλό να παίρνουμε όλοι σειρά…. Ελπίδα πως πας; Κορίτσια οι υπόλοιπες του πίνακα που είστε; Πως είστε; Στείλτε κανένα νέο…. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σασ κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά!

επιτέλουσ θα φτάσουν όλα τα μωράκια μασ σιγα σιγα!

εγω από ότι φαίνεταi είμαι τελευταία και καταιδρωμένη 😛

@kaounmar να σου ζήσει το μωράκι σου ❤️

 Εμένα ο μπέμπησ είναι πολυ ζωηρόσ στη κοιλίτσα!

απο τη μια ανυπομονώ να γεννήσω, από την άλλη νομίζω ότι δεν θα είμαι έτοιμη ποτέ 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...