Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβριος, Φθινόπωρο, όπως πέφτουν τα φύλλα έτσι να πέσουν οι δύσκολες στιγμές και να έρθουν νέα σποράκια στις κοιλίτσες και στις αγκαλίτσες🤰🤰🤱🤱🤱👶👶👶🍼🍼🍂🍂🍂


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι θέλει συνέχεια στηθος δεν περίμενα να είναι έτσι 😂

το καλό είναι ότι με είπε η παιδίατρος έχω πολύ γαλα και καλό γαλα όποτε χαλάλι της 

ναι θέλει συνέχεια και μπορεί να κάθεται στο στήθος και μια ωρα να τρώει σταματαει για λίγο χωρίς να αφηνει το στήθος ξεκουράζεται και άντε πάλι συνεχίζει 

 

Αχ τι ωραία που είναι :) απόλαυσε τις στιγμές κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ τι ωραία που είναι :) απόλαυσε τις στιγμές κορίτσι μου!! 

Άντε σιγά σιγά πλησιάζει και η δίκη σου σειρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε σιγά σιγά πλησιάζει και η δίκη σου σειρά 😊

Άσε αγχώθηκα γιατί σήμερα ακόμα δε το ένιωσα καθόλου! Κ χθες πολύ λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Άσε αγχώθηκα γιατί σήμερα ακόμα δε το ένιωσα καθόλου! Κ χθες πολύ λίγο 

Θα τύχουν και τέτοιες μερες..

Εμένα μου έλεγε να τρώω κάτι γλυκό να ξαπλώνω στο πλάι στην αριστερή μεριά και να περιμένω καμια ωρα 

υπαρχει περίπτωση να είναι γυρισμένο με τέτοιο τρόπο που να είναι από μέσα οι κινήσεις και να μην τις νιώθουμε εμείς 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα.. 1 φιαλίδιο καθε βράδυ. Εσύ με πόσο ξεκίνησες?

Εγώ έπινα μαγνήσιο σε μπουκαλάκι είχα ξεκινήσει με ένα πρωί ένα βράδυ 

αλλα εγω να πω την αλήθεια δεν ένιωθα να έχω συσπάσεις λογικά είχα αλλά δεν θα το καταλάβαινα 

οταν μπήκα στο μήνα μου το έκοψα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Εγώ έπινα μαγνήσιο σε μπουκαλάκι είχα ξεκινήσει με ένα πρωί ένα βράδυ 

αλλα εγω να πω την αλήθεια δεν ένιωθα να έχω συσπάσεις λογικά είχα αλλά δεν θα το καταλάβαινα 

οταν μπήκα στο μήνα μου το έκοψα 

Ούτε εγώ ένιωθα κάτι την προπροηγούμενη εβδομάδα.. την τελευταία εβδομάδα ένιωσα κάτι 2-3 φορές, ίσως γιατί είχα αγχωθεί και επηρεάστηκε. Δεν έπινα και πολύ νερό. Η αφυδάτωση λέει μπορεί να προκαλέσει. Οπότε αύριο που θα μιλήσω θα δω τι θα μου πει.. Δεν ανησυχώ γιατί δεν ήταν κανονικές συσπάσεις τοκετού. Κράτησαν λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να πονέσω, και μόλις γύρισα πλευρό σταμάτησαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα.. 1 φιαλίδιο καθε βράδυ. Εσύ με πόσο ξεκίνησες?

Εγώ παιρνω 300mg + ακόμα λίγο που έχουν οι πολυβιταμίνες εγώ το παιρνω το βράδυ γιατί βοηθάει κ στον ύπνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα τύχουν και τέτοιες μερες..

Εμένα μου έλεγε να τρώω κάτι γλυκό να ξαπλώνω στο πλάι στην αριστερή μεριά και να περιμένω καμια ωρα 

υπαρχει περίπτωση να είναι γυρισμένο με τέτοιο τρόπο που να είναι από μέσα οι κινήσεις και να μην τις νιώθουμε εμείς 

 

Να το δοκιμάσω σε λίγο να δω αν πιάσει!! Ο άντρας μου λέει είναι Κυριακή και χαλαρώνει το μωρό 🤣🤣🤣 το λέει για να με καθησυχάσει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Ούτε εγώ ένιωθα κάτι την προπροηγούμενη εβδομάδα.. την τελευταία εβδομάδα ένιωσα κάτι 2-3 φορές, ίσως γιατί είχα αγχωθεί και επηρεάστηκε. Δεν έπινα και πολύ νερό. Η αφυδάτωση λέει μπορεί να προκαλέσει. Οπότε αύριο που θα μιλήσω θα δω τι θα μου πει.. Δεν ανησυχώ γιατί δεν ήταν κανονικές συσπάσεις τοκετού. Κράτησαν λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να πονέσω, και μόλις γύρισα πλευρό σταμάτησαν. 

Να πω την αλήθεια ούτε εγώ νιώθω κάτι…αλλά το ξεκίνησα πολύ νωρις μετά που είχα την αιμορραγία στις 13-14 εβδομαδες κ δεν ξέρω αν επειδή το παιρνω τόσο καιρό δεν αντιλαμβάνομαι τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Ούτε εγώ ένιωθα κάτι την προπροηγούμενη εβδομάδα.. την τελευταία εβδομάδα ένιωσα κάτι 2-3 φορές, ίσως γιατί είχα αγχωθεί και επηρεάστηκε. Δεν έπινα και πολύ νερό. Η αφυδάτωση λέει μπορεί να προκαλέσει. Οπότε αύριο που θα μιλήσω θα δω τι θα μου πει.. Δεν ανησυχώ γιατί δεν ήταν κανονικές συσπάσεις τοκετού. Κράτησαν λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να πονέσω, και μόλις γύρισα πλευρό σταμάτησαν. 

Να πίνεις νερό μην το ξεχνάς είναι βασικό.. ναι το άγχος είναι η αλήθεια δεν βοηθάει δύσκολο να το αποβάλεις το ξέρω και εγω δεν μπορούσα 😕

Εμενε η μαία με είχε πει όταν νιωθω πονακια περιόδου να κάνω ένα ζεστο μπάνιο και να ρίχνω ζεστο νερό  στην κοιλιά μου όσο ζεστο αντέχω και να ξαπλώνω ( όταν είχα μπει στο μήνα μου μου το είχε πει αυτό) αν περάσει δεν είναι συσπάσεις τοκετού αν συνεχίσεις και πονάς μπορεί να είναι συσπάσεις τοκετού.. μια φορά που με έπιασαν πονακια το δοκιμασα και όντως μετά σταμάτησαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να το δοκιμάσω σε λίγο να δω αν πιάσει!! Ο άντρας μου λέει είναι Κυριακή και χαλαρώνει το μωρό 🤣🤣🤣 το λέει για να με καθησυχάσει  

Ναι δοκίμασε να είσαι σε ηρεμία και να βάλεις το χερι σου να περιμενεις 😊 αλλά δώσε χρόνο μην κάτσεις 10 λεπτάκια 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι δοκίμασε να είσαι σε ηρεμία και να βάλεις το χερι σου να περιμενεις 😊 αλλά δώσε χρόνο μην κάτσεις 10 λεπτάκια 

 

Το ένιωσα λιγάκι ευτυχως 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Έχω την Τετάρτη κ θα σκάσω ως την Τετάρτη 😊😊

Θα πας να δεις τον μπέμπη σου να ησυχάσεις 😊 λένε δεν ξέρω αν ισχύει ότι τα κορίτσια σε σχέση με τα αγοράκια είναι πιο υπερκινητικά μέσα στην κοιλιτσα 

Μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμα μετά θα αρχίσει να κουνιέται όλη η κοιλιά σου θα φουσκώνει σαν καρουμπαλα όποτε εκεί θα το καταλαβαίνεις σίγουρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Θα πας να δεις τον μπέμπη σου να ησυχάσεις 😊 λένε δεν ξέρω αν ισχύει ότι τα κορίτσια σε σχέση με τα αγοράκια είναι πιο υπερκινητικά μέσα στην κοιλιτσα 

Μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμα μετά θα αρχίσει να κουνιέται όλη η κοιλιά σου θα φουσκώνει σαν καρουμπαλα όποτε εκεί θα το καταλαβαίνεις σίγουρα 😂

Πιστεψε με δεν ισχύει... Εγώ έχω 2 αγοράκια.. Και στην εγκυμοσύνη και. Νωρίς τα ένιωσα και με. Τρελέναν στις κλωτσιές χαχαχααχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια μου... 

Όλη μέρα ήμουν έξω σε φίλους... Φάγαμε, ήπιαμε, περάσαμε ωραία. 

Γυρίσαμε σπίτι στις 8 και έκανα ένα ντουζ γιατί είχα σκάσει... 

Εδώ και μισή ώρα ξαφνικά με έπιασαν κρυάδες, να έχει κουφό βραση και εμένα χέρια πόδια κρύα. Βάζω θερμόμετρο και έχω 37,2!!! Εν τω μεταξύ εχθές το βράδυ με έπιασαν για κάνα δίωρο σούβλιες στην είσοδο του κόλπου. Έτσι με είχε ξαναπονεσει γύρω στις 20 εβδομάδες όταν ήμουν έγκυος. 

Μωρέ κορίτσια, ζήλεψα (με την καλή έννοια) σήμερα εκεί που πήγαμε, ειχαν όλοι παιδιά από 17 ετών μέχρι 1,5 έτους και είδα όλη την γκάμα και τις χαρές και τα άγχη κάθε ηλικίας. Θέλω να είμαι έγκυος και του χρόνου τέτοια μέρα να έχω ένα γερό μωρό αγκαλιά, ζητάω πολλά γμτ την ατυχία μου;;; 

Αυτά είχα να πω. Τεστ δεν έχω,  λέω να πάρω αύριο για να το κάνω Τρίτη πρωί. Και ότι είναι να γίνει θα γίνει... Αυτά, 

Καλή αρχή στα παιδάκια σας που ξεκινάνε σχολείο αύριο και καλή πρόοδο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Κοριτσουδια μου... 

Όλη μέρα ήμουν έξω σε φίλους... Φάγαμε, ήπιαμε, περάσαμε ωραία. 

Γυρίσαμε σπίτι στις 8 και έκανα ένα ντουζ γιατί είχα σκάσει... 

Εδώ και μισή ώρα ξαφνικά με έπιασαν κρυάδες, να έχει κουφό βραση και εμένα χέρια πόδια κρύα. Βάζω θερμόμετρο και έχω 37,2!!! Εν τω μεταξύ εχθές το βράδυ με έπιασαν για κάνα δίωρο σούβλιες στην είσοδο του κόλπου. Έτσι με είχε ξαναπονεσει γύρω στις 20 εβδομάδες όταν ήμουν έγκυος. 

Μωρέ κορίτσια, ζήλεψα (με την καλή έννοια) σήμερα εκεί που πήγαμε, ειχαν όλοι παιδιά από 17 ετών μέχρι 1,5 έτους και είδα όλη την γκάμα και τις χαρές και τα άγχη κάθε ηλικίας. Θέλω να είμαι έγκυος και του χρόνου τέτοια μέρα να έχω ένα γερό μωρό αγκαλιά, ζητάω πολλά γμτ την ατυχία μου;;; 

Αυτά είχα να πω. Τεστ δεν έχω,  λέω να πάρω αύριο για να το κάνω Τρίτη πρωί. Και ότι είναι να γίνει θα γίνει... Αυτά, 

Καλή αρχή στα παιδάκια σας που ξεκινάνε σχολείο αύριο και καλή πρόοδο! 

Κανονικά πότε υποτίθεται περίμενες περιοδο; 

Βρε λες ;;τώρα που ηρεμησες; Θα είναι τέλειο.🥰

Σε καταλαβαίνω πως ένιωσες. Όχι γιατί να ζητάς πολλά;; Πιστεύω θα τα καταφέρεις τώρα που μπήκες σε πρόγραμμα, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Εσύ αν θυμάμαι δεν έχεις κάνει και καθόλου εξετάσεις. Μπορεί να είναι κάτι τόσο απλό και να καταφέρετε έπειτα αμέσως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κανονικά πότε υποτίθεται περίμενες περιοδο; 

Βρε λες ;;τώρα που ηρεμησες; Θα είναι τέλειο.🥰

Σε καταλαβαίνω πως ένιωσες. Όχι γιατί να ζητάς πολλά;; Πιστεύω θα τα καταφέρεις τώρα που μπήκες σε πρόγραμμα, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Εσύ αν θυμάμαι δεν έχεις κάνει και καθόλου εξετάσεις. Μπορεί να είναι κάτι τόσο απλό και να καταφέρετε έπειτα αμέσως. 

Περίοδο περιμένω από την τρίτη και μετά. 

Τέλειο θα ήταν γιατί και στην ωορηξια είχαμε κάνει ήδη την αίτηση για την εξωσωματικη οπότε ίσως να ξεαγχωθηκαμε και να "ξεμπλόκαρε το σύστημα. 

Τι να πω, και τσιμπήματα έχω πάλι τώρα αριστερά, είχα κ πριν μερικές μέρες, και πονάνε πολύ οι μηροί μου λες και έχω περπατήσει. Μπορεί να είμαι κατά φαντασίαν έγκυος όμως. 

Θα δείξει. Μέχρι να δούμε περίοδο ελπίζουμε. ❤️ Και ναι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Περίοδο περιμένω από την τρίτη και μετά. 

Τέλειο θα ήταν γιατί και στην ωορηξια είχαμε κάνει ήδη την αίτηση για την εξωσωματικη οπότε ίσως να ξεαγχωθηκαμε και να "ξεμπλόκαρε το σύστημα. 

Τι να πω, και τσιμπήματα έχω πάλι τώρα αριστερά, είχα κ πριν μερικές μέρες, και πονάνε πολύ οι μηροί μου λες και έχω περπατήσει. Μπορεί να είμαι κατά φαντασίαν έγκυος όμως. 

Θα δείξει. Μέχρι να δούμε περίοδο ελπίζουμε. ❤️ Και ναι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε! 

Ναι κορίτσι μου. Και εγώ μόλις πήρα τα αποτελεσματα της έγκρισης από την επιτροπή για σπερματεγχυση έμεινα έγγυος μόνη μου 😝 εύχομαι τα καλύτερα σε εσένα. 

Άντε θα περιμένουμε μέχρι αύριο. αφού δεν έχει εμφανιστεί ακόμα εχεις ελπίδες. Αλλά ότι και να γίνει ξεκινάει η διαδικασία σου και θα ηρεμήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Πάμε στον αγιασμό!!! Καλή σχολική χρονιά στα παιδάκια μας, μανούλες ❤️❤️❤️😊😊😊και καλή μας δυναμη να τρέχουμε... 

Screenshot_20220912_092413_com.google.android.googlequicksearchbox_edit_194928521059317.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κοριτσουδια μου... 

Όλη μέρα ήμουν έξω σε φίλους... Φάγαμε, ήπιαμε, περάσαμε ωραία. 

Γυρίσαμε σπίτι στις 8 και έκανα ένα ντουζ γιατί είχα σκάσει... 

Εδώ και μισή ώρα ξαφνικά με έπιασαν κρυάδες, να έχει κουφό βραση και εμένα χέρια πόδια κρύα. Βάζω θερμόμετρο και έχω 37,2!!! Εν τω μεταξύ εχθές το βράδυ με έπιασαν για κάνα δίωρο σούβλιες στην είσοδο του κόλπου. Έτσι με είχε ξαναπονεσει γύρω στις 20 εβδομάδες όταν ήμουν έγκυος. 

Μωρέ κορίτσια, ζήλεψα (με την καλή έννοια) σήμερα εκεί που πήγαμε, ειχαν όλοι παιδιά από 17 ετών μέχρι 1,5 έτους και είδα όλη την γκάμα και τις χαρές και τα άγχη κάθε ηλικίας. Θέλω να είμαι έγκυος και του χρόνου τέτοια μέρα να έχω ένα γερό μωρό αγκαλιά, ζητάω πολλά γμτ την ατυχία μου;;; 

Αυτά είχα να πω. Τεστ δεν έχω,  λέω να πάρω αύριο για να το κάνω Τρίτη πρωί. Και ότι είναι να γίνει θα γίνει... Αυτά, 

Καλή αρχή στα παιδάκια σας που ξεκινάνε σχολείο αύριο και καλή πρόοδο! 

37.2 σημαίνει εγκυμοσύνη...εκτος αν είναι κρύωμα!!!! Στο εύχομαι απίστευτα πολύ να είναι εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Θα πας να δεις τον μπέμπη σου να ησυχάσεις 😊 λένε δεν ξέρω αν ισχύει ότι τα κορίτσια σε σχέση με τα αγοράκια είναι πιο υπερκινητικά μέσα στην κοιλιτσα 

Μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμα μετά θα αρχίσει να κουνιέται όλη η κοιλιά σου θα φουσκώνει σαν καρουμπαλα όποτε εκεί θα το καταλαβαίνεις σίγουρα 😂

Τρώω λίγο μαύρη σοκολατα και πήγα ξάπλωσα στο κρεβάτι που ήταν ο άντρας μου κ του λεω έφαγα ένα κομματάκι να δούμε αν κινηθεί σήμερα…κ μετά από λίγο κινήθηκε κ έκανε κ σαν τρέμουλο η κοιλια το είδε κ ο άντρας μου ☺️☺️☺️😅😅😅 του λεω το ειδες;; Κ μου είπε ναι!! Μετά δεν σταμάτησε να κλωτσάει! Σήμερα το πρωί το ένιωσα αρκετές φορες!
Ταράχτηκα κιολας πρωί πρωί όταν ξύπνησα γιατί μας έστειλε η νύφη μου ότι τρακάρανε χθες το βράδυ κ φοβήθηκα! Το αυτοκίνητο διαλύθηκε αλλά ευτυχως δεν είχαμε κάτι χειρότερο κ δόξα το θεό ο ανιψιός μου ήταν στην μαμα της κοιμήθηκε και το άφησαν εκεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κοριτσουδια μου... 

Όλη μέρα ήμουν έξω σε φίλους... Φάγαμε, ήπιαμε, περάσαμε ωραία. 

Γυρίσαμε σπίτι στις 8 και έκανα ένα ντουζ γιατί είχα σκάσει... 

Εδώ και μισή ώρα ξαφνικά με έπιασαν κρυάδες, να έχει κουφό βραση και εμένα χέρια πόδια κρύα. Βάζω θερμόμετρο και έχω 37,2!!! Εν τω μεταξύ εχθές το βράδυ με έπιασαν για κάνα δίωρο σούβλιες στην είσοδο του κόλπου. Έτσι με είχε ξαναπονεσει γύρω στις 20 εβδομάδες όταν ήμουν έγκυος. 

Μωρέ κορίτσια, ζήλεψα (με την καλή έννοια) σήμερα εκεί που πήγαμε, ειχαν όλοι παιδιά από 17 ετών μέχρι 1,5 έτους και είδα όλη την γκάμα και τις χαρές και τα άγχη κάθε ηλικίας. Θέλω να είμαι έγκυος και του χρόνου τέτοια μέρα να έχω ένα γερό μωρό αγκαλιά, ζητάω πολλά γμτ την ατυχία μου;;; 

Αυτά είχα να πω. Τεστ δεν έχω,  λέω να πάρω αύριο για να το κάνω Τρίτη πρωί. Και ότι είναι να γίνει θα γίνει... Αυτά, 

Καλή αρχή στα παιδάκια σας που ξεκινάνε σχολείο αύριο και καλή πρόοδο! 

Κοριτσάκι μου από τα βάθη της καρδιάς μου εύχομαι τώρα που χαλάρωσες να ήρθε το θαυματακι σου!! Θα περιμένουμε τα νέα σας!!! Εξάλλου έχετε και plan b 🥰🥰❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...