Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβριος, Φθινόπωρο, όπως πέφτουν τα φύλλα έτσι να πέσουν οι δύσκολες στιγμές και να έρθουν νέα σποράκια στις κοιλίτσες και στις αγκαλίτσες🤰🤰🤱🤱🤱👶👶👶🍼🍼🍂🍂🍂


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .γύρισα και εγώ .

Λοιπόν στον καρδιοτοκογράφο είχα αρκετές συσπασεις. Τις είδε και ο γιατρός. Μου λέει αν το κεφάλι ήταν κάτω θα ξεκίναγε τοκετός με τόσες συσπάσεις.αλλα επειδή είναι ισχιακό, θα σε πηγαίνει έτσι. 

Μου έδωσε μαγνήσιο και προγεστερόνη για να καθυστερήσουμε να μην γεννήσω τώρα. Και με έβαλε και διάλεξα ημερομηνία σε δύο βδομάδες. Από το άλλο Σάββατο μου λέει όποτε θες. 

Κλείσαμε λοιπόν 22 του μήνα προγραμματισμένη καισαρική εκτός απροόπτου ( αν σπάσουν τα νερά που είναι εύκολο λέει έτσι όπως είναι με τα πόδια κάτω. Ή αν αρχίσουν οι έντονες συσπάσεις . Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να μπω κατευθείαν ) .  Να υποδεχτούμε το μωράκι μας. ❤️

Αα ωραία ημερομηνία διαλέξατε 22-09-22 ❤️❤️❤️ Άντε με το καλό! Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .γύρισα και εγώ .

Λοιπόν στον καρδιοτοκογράφο είχα αρκετές συσπασεις. Τις είδε και ο γιατρός. Μου λέει αν το κεφάλι ήταν κάτω θα ξεκίναγε τοκετός με τόσες συσπάσεις.αλλα επειδή είναι ισχιακό, θα σε πηγαίνει έτσι. 

Μου έδωσε μαγνήσιο και προγεστερόνη για να καθυστερήσουμε να μην γεννήσω τώρα. Και με έβαλε και διάλεξα ημερομηνία σε δύο βδομάδες. Από το άλλο Σάββατο μου λέει όποτε θες. 

Κλείσαμε λοιπόν 22 του μήνα προγραμματισμένη καισαρική εκτός απροόπτου ( αν σπάσουν τα νερά που είναι εύκολο λέει έτσι όπως είναι με τα πόδια κάτω. Ή αν αρχίσουν οι έντονες συσπάσεις . Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να μπω κατευθείαν ) .  Να υποδεχτούμε το μωράκι μας. ❤️

Διάλεξες ωραία ημερομηνία.. 22/9 γιορτάζει ο Άγιος Φωκάς πολιούχος Άγιος του χωριού μου πολύ θαυματουργος .. να έχεις την ευλογία του και να πάνε όλα τέλεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! 

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις ευχές,,, όλες έχουμε την ίδια λαχτάρα για να κάνουμε μωρά και με καταλαβαίνετε και σας ευχαριστώ που χαίρεστε με την χαρά μου! Μου τελείωσαν και οι αντιδράσεις! 

@Nandia- όλα καλά θα είναι, θα δεις τον παιδαρο σου και θα ακούσεις ευχάριστα.

@babyblue94 μπήκατε στην τελική ευθεία! Εύχομαι εναν τέλειο τοκετό, με το καλό να γίνεται οικογένεια! 

@Raf123και εγώ είχα πάει την Τετάρτη στην εκκλησία της Παναγίας της Γιατρισσας και ίσως με λυπήθηκε και θέλει να γιατρέψει την πονεμένη μου καρδιά. Άναψα και κεράκι για όλες μας!

Εν τω μεταξύ εγώ δεν περιμένω την Τρίτη! Λέτε να γίνει κάνα θαύμα νωρίτερα από την εξωσωματική; σήμερα ξύπνησα και το στήθος μου κάπως είναι, το σηκώνω και πονάει... 

@marinamanoulitsaεσύ πως είσαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!

@Nandia- όλα θα πάνε καλά, καλά αποτελέσματα !

@misofeggaro αν σου πω οτι αυτό σκεφτόμουν χθες, πως ίσως να γίνει το θαύμα νωρίτερα , τόσες περιπτώσεις είδαμε που επιτεύχθηκε φυσιολογική σύλληψη πριν από εξωσωματική, στο εύχομαι ολόψυχα, σου αξίζει!

Σε άλλα νέα έκανα κ χθες ένα τεστ ωορρηξίας το οποίο δεν ήταν πια θετικό, είχε γραμμή αλλά πολύ πιο αχνή από την ελέγχου. Επαφές είχαμε προχθές ,την ημέρα του θεικού δηλαδη΄ και την επόμενη, σήμερα το πρωί δεν προλάβαμε ξύπνησε ο μικρός οπότε λέω να έχουμε για καλό κ για κακό και μία επαφή το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!

@Nandia- όλα θα πάνε καλά, καλά αποτελέσματα !

@misofeggaro αν σου πω οτι αυτό σκεφτόμουν χθες, πως ίσως να γίνει το θαύμα νωρίτερα , τόσες περιπτώσεις είδαμε που επιτεύχθηκε φυσιολογική σύλληψη πριν από εξωσωματική, στο εύχομαι ολόψυχα, σου αξίζει!

Σε άλλα νέα έκανα κ χθες ένα τεστ ωορρηξίας το οποίο δεν ήταν πια θετικό, είχε γραμμή αλλά πολύ πιο αχνή από την ελέγχου. Επαφές είχαμε προχθές ,την ημέρα του θεικού δηλαδη΄ και την επόμενη, σήμερα το πρωί δεν προλάβαμε ξύπνησε ο μικρός οπότε λέω να έχουμε για καλό κ για κακό και μία επαφή το βράδυ.

Σε ευχαριστώ! Μακάρι να πιάσουν οι ευχές, το αξίζω! 😂😘😍

Αντε, αφού κάνατε και θεϊκό σεξ, θα το έπιασες το μπεμπεκι 😂😂😂

Βουρ και σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σας! 

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις ευχές,,, όλες έχουμε την ίδια λαχτάρα για να κάνουμε μωρά και με καταλαβαίνετε και σας ευχαριστώ που χαίρεστε με την χαρά μου! Μου τελείωσαν και οι αντιδράσεις! 

@Nandia- όλα καλά θα είναι, θα δεις τον παιδαρο σου και θα ακούσεις ευχάριστα.

@babyblue94 μπήκατε στην τελική ευθεία! Εύχομαι εναν τέλειο τοκετό, με το καλό να γίνεται οικογένεια! 

@Raf123και εγώ είχα πάει την Τετάρτη στην εκκλησία της Παναγίας της Γιατρισσας και ίσως με λυπήθηκε και θέλει να γιατρέψει την πονεμένη μου καρδιά. Άναψα και κεράκι για όλες μας!

Εν τω μεταξύ εγώ δεν περιμένω την Τρίτη! Λέτε να γίνει κάνα θαύμα νωρίτερα από την εξωσωματική; σήμερα ξύπνησα και το στήθος μου κάπως είναι, το σηκώνω και πονάει... 

@marinamanoulitsaεσύ πως είσαι;; 

Σε ευχαριστώ πολύ.. μακάρι να γίνει το θαύμα ❤️

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!

@Nandia- όλα θα πάνε καλά, καλά αποτελέσματα !

@misofeggaro αν σου πω οτι αυτό σκεφτόμουν χθες, πως ίσως να γίνει το θαύμα νωρίτερα , τόσες περιπτώσεις είδαμε που επιτεύχθηκε φυσιολογική σύλληψη πριν από εξωσωματική, στο εύχομαι ολόψυχα, σου αξίζει!

Σε άλλα νέα έκανα κ χθες ένα τεστ ωορρηξίας το οποίο δεν ήταν πια θετικό, είχε γραμμή αλλά πολύ πιο αχνή από την ελέγχου. Επαφές είχαμε προχθές ,την ημέρα του θεικού δηλαδη΄ και την επόμενη, σήμερα το πρωί δεν προλάβαμε ξύπνησε ο μικρός οπότε λέω να έχουμε για καλό κ για κακό και μία επαφή το βράδυ.

Σε ευχαριστώ πολύ.. είχατε πολύ καλές επαφές..  εύχομαι να έρθει το σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ! Μακάρι να πιάσουν οι ευχές, το αξίζω! 😂😘😍

Αντε, αφού κάνατε και θεϊκό σεξ, θα το έπιασες το μπεμπεκι 😂😂😂

Βουρ και σήμερα! 

χαχαχαχα τώρα κατάλαβα πως έγραψα θεικό! μακάρι να έιναι σημάδι!! 😅😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. σήμερα θα πάω για την Β επιπεδου.. μακάρι να είναι όλα καλα

Όλα καλά θα είναι!! Θα σου έστελνα μήνυμα μολις τώρα…τι ώρα θα πας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σας! 

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις ευχές,,, όλες έχουμε την ίδια λαχτάρα για να κάνουμε μωρά και με καταλαβαίνετε και σας ευχαριστώ που χαίρεστε με την χαρά μου! Μου τελείωσαν και οι αντιδράσεις! 

@Nandia- όλα καλά θα είναι, θα δεις τον παιδαρο σου και θα ακούσεις ευχάριστα.

@babyblue94 μπήκατε στην τελική ευθεία! Εύχομαι εναν τέλειο τοκετό, με το καλό να γίνεται οικογένεια! 

@Raf123και εγώ είχα πάει την Τετάρτη στην εκκλησία της Παναγίας της Γιατρισσας και ίσως με λυπήθηκε και θέλει να γιατρέψει την πονεμένη μου καρδιά. Άναψα και κεράκι για όλες μας!

Εν τω μεταξύ εγώ δεν περιμένω την Τρίτη! Λέτε να γίνει κάνα θαύμα νωρίτερα από την εξωσωματική; σήμερα ξύπνησα και το στήθος μου κάπως είναι, το σηκώνω και πονάει... 

@marinamanoulitsaεσύ πως είσαι;; 

Μακάρι κορίτσι μου να έγινε το θαύμα κ να μην χρειαστεί κάτι άλλο να τρέξεις! Αλλά και να μην, ήδη μπήκες σε αυτή την διαδικασία κ είσαι πιο κοντά στο θαυματακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!

@Nandia- όλα θα πάνε καλά, καλά αποτελέσματα !

@misofeggaro αν σου πω οτι αυτό σκεφτόμουν χθες, πως ίσως να γίνει το θαύμα νωρίτερα , τόσες περιπτώσεις είδαμε που επιτεύχθηκε φυσιολογική σύλληψη πριν από εξωσωματική, στο εύχομαι ολόψυχα, σου αξίζει!

Σε άλλα νέα έκανα κ χθες ένα τεστ ωορρηξίας το οποίο δεν ήταν πια θετικό, είχε γραμμή αλλά πολύ πιο αχνή από την ελέγχου. Επαφές είχαμε προχθές ,την ημέρα του θεικού δηλαδη΄ και την επόμενη, σήμερα το πρωί δεν προλάβαμε ξύπνησε ο μικρός οπότε λέω να έχουμε για καλό κ για κακό και μία επαφή το βράδυ.

Μακάρι να το γαντζώσατε το ωάριο 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια χθες δε το ενιωσα σχεδόν καθολου κ Αγχώθηκα λίγο, Κ είπα σήμερα το πρωί να φάω το αγαπημένο του πρωινό που όποτε το φάω δεν σταματά να χτυπιέται χαχα 😝😝😝 κ ευτυχως σήμερα όλο το πρωί πριν ερθω δουλεια το ενιωθα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ κορίτσια χθες δε το ενιωσα σχεδόν καθολου κ Αγχώθηκα λίγο, Κ είπα σήμερα το πρωί να φάω το αγαπημένο του πρωινό που όποτε το φάω δεν σταματά να χτυπιέται χαχα 😝😝😝 κ ευτυχως σήμερα όλο το πρωί πριν ερθω δουλεια το ενιωθα!! 

Τέλεια! θα χαλάρωνε χθες φαίνεται! 😂πωπω πως αντιδρουν πάντως κι αυτά σε γευσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Τέλεια! θα χαλάρωνε χθες φαίνεται! 😂πωπω πως αντιδρουν πάντως κι αυτά σε γευσεις!!

Θα γεννηθεί και αντί για γάλα θα θέλει weetabix με μήλο peanut butter λίγο καρύδια κ λίγο μέλι 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Όλα καλά θα είναι!! Θα σου έστελνα μήνυμα μολις τώρα…τι ώρα θα πας;;;

Στις 3ς .. ανυπομονώ να το δω 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Θα γεννηθεί και αντί για γάλα θα θέλει weetabix με μήλο peanut butter λίγο καρύδια κ λίγο μέλι 😂😂😂

Γκουρμέ θα είναι το μωρο 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Στις 3ς .. ανυπομονώ να το δω 

 

Γκουρμέ θα είναι το μωρο 🤣🤣

Να μας στείλεις τα νέα σου. Όλα καλά θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας στέλνω κάποιες πληροφορίες που έμαθα και εγώ χθες από τον γιατρό. Έτσι πληροφοριακά για όποια θέλει. 

1. Μπορεί να βγει γάλα από το στήθος όσο είστε εγγυες. ( Εμένα μου βγήκε ένα πρωινό.) Στην 36η εβδομάδα. Δεν κάνει να πιέσετε το στήθος..πρέπει να το αφήσετε. Όσο κοντεύει ο τοκετός μπορούμε να προετοιμάσουμε τις θηλές. Ειδικά αν τσούζουν, με κρέμα για θηλές. Βάζουμε λίγο και τραβαμε ελαφρά την θηλή.οχι για πολύ ώρα γιατί μετά λέει εκρειγνυται  η ωκυτοκινη. 

 

2. Η λεκάνη και οι προσαγωγοί μπορεί να αρχίσουν να πονάνε. Εμένα ξεκίνησαν νωρίς η αλήθεια είναι από 28 η. Έχει να κάνει με την ρελαξίνη που ανεβαίνει και σύνδεσμοι εκεί στην λεκάνη χαλαρώνουν..μπορεί να είναι τόσο έντονο που να μην μπορείς να περπατήσεις. Έτσι ήμουν και εγώ. Αλλά μετά με μαγνήσιο κτλ ηρέμησα. Και με ξανά έπιασε τώρα αυτές τις μέρες. 

 

3. Εάν όλα είναι καλά επιτρέπεται καθόλη την διάρκεια το σεξ αλλά με προφύλαξη ή να εξπερματιζει έξω. Από όταν μπούμε στον μήνα μας επιτρέπεται χωρίς προφύλαξη και να εξπερματιζει μέσα για να δημιουργήσει συσπάσεις στην μητρα. ( Καλά εγώ επειδή έχω ήδη συσπάσεις και θέλουμε να φτάσω 38+5 σε δύο βδομάδες δεν ενδείκνυται) 

 

4. Μέχρι 32 η εγώ ένιωθα κλωτσιές κτλ. Μετά από εκείνο το διάστημα νιώθεις ολόκληρη κίνηση μέσα στην κοιλιά. Και ειδικά από 35 η και μετά εγώ προσωπικά νιώθω τεράστια κίνηση. Κουνιέται όλη η κοιλιά από ένα σημείο στο άλλο. Καταλαβαίνεις ότι είναι ένα ολόκληρο μωρό μέσα. 

 

5. Όποια θέση και να έχει το μωρό μπορεί να σπάσουν τα νερα. Δηλαδή και με το κεφάλι πάνω να είναι όπως είναι εμένα., Ίσα ίσα είναι και πιο σύνηθες γιατί τα πόδια χτυπάνε το πιο λεπτό τοίχωμα χαμηλά. 

6. Υφίσταται η εξωτερική κεφαλικη αναστροφη για να γυρίσει το μωρό αλλά ενέχει σίγουρα ποσοστό κινδύνου. Επίσης δεν γινεται στην εβδομάδα μου. Γίνεται νωρίτερα. Αν θυμάμαι μου είπε μέχρι 34-35 η να έχει γίνει..και δυσκολεύει κιόλας αν ο πλακούντας είναι πρόσθιος όπως σε εμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κοριτσουδια μου!!! Σήμερα πήγα τα παιδάκια μου για εξετάσεις αίματος, ουρα κλπ ένα check up πριν τα σχολεία  😘   λίγο ο μικρούλης μου γκρίνιαζε αλλά ευτυχώς έκατσε... 

@Nandia- μου με το καλό.. Καλά αποτελέσματα.. Ολα καλα θα είναι... Η πιο δύσκολη εξέταση είναι η αυχενική... Αν είναι όλα καλά εκεί περνάς ένα δύσκολο κομμάτι της κυησης..εντωμεταξύ εγώ στα παιδιά μου δεν είχα κανένα άγχος σε καμία εξέταση.. Ήμουν  ζεν... Η ηλικία βλέπετε στα 24 και 26 δεν σκέφτεσαι αρνητικά.... Κι όμως μια δεκαετία πάνω που είμαι τώρα σκέφτομαι πολυυυυυ διαφορετικά και πολύ αγχώδης έγινα.. Καμία σχέση με τότε...

@Raf123 και εμένα έτσι... Είδαν αγαπημένα φαγητά...έχουν προτιμήσεις από την κοιλιά χαχαχχα να σου πω κάτι κουλό;;; στον γιο μου μην μυριζα κρέας θα έκανα εμετό... Για να το φάω ούτε λόγος...και μάντεψε ακόμα και τώρα που είναι 10 χρόνων δεν το θέλει το κρέας με τίποτα!!! Με το ζόρι να φάει μια μπουκιά 😅🤣😅

 

Φιλουρες!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα εδώ στο αγώνα. 

@babyblue94με το καλοοο λίγες μέρες έμειναν!!! 

@Nandia-με το καλό να δεις και εσύ το μωράκι σου σήμερα χιχιχι 

@misofeggaroκαι @marakineosκαλά αποτελέσματα μας εύχομαι σε λίγες μέρες. 

Εγώ ενώ έπρεπε η περίοδος μου χτες να τελειώσει βλέπω και σήμερα κόκκινο αίμα 😔 Δευτέρα όπως και να έχει θα ξεκινήσω τα τεστ να δω τι θα δείξουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να ρωτήσω κι όλας για να μην πρήζω την γιατρό ντρέπομαι. Κάνω τα τεστ είναι αρνητικα πχ τις πρώτες μέρες. Μόλις αρχίζουν και έχουν δεύτερη γραμμή αχνη ξεκινάω επαφές από ότι κατάλαβα. Και φυσικά συνεχίζω μέχρι να γίνει η γραμμή το ίδιο έντονη με την γραμμή ελέγχου ε; Το έχω καταλάβει σωστά;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Και να ρωτήσω κι όλας για να μην πρήζω την γιατρό ντρέπομαι. Κάνω τα τεστ είναι αρνητικα πχ τις πρώτες μέρες. Μόλις αρχίζουν και έχουν δεύτερη γραμμή αχνη ξεκινάω επαφές από ότι κατάλαβα. Και φυσικά συνεχίζω μέχρι να γίνει η γραμμή το ίδιο έντονη με την γραμμή ελέγχου ε; Το έχω καταλάβει σωστά;;;; 

Μέχρι να γίνει το ίδιο έντονη, συνεχίζεις και κάνα 2 μερες μετά. την επόμενη μέρα σίγουρα, δεν την χάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα Κοριτσουδια μου!!! Σήμερα πήγα τα παιδάκια μου για εξετάσεις αίματος, ουρα κλπ ένα check up πριν τα σχολεία  😘   λίγο ο μικρούλης μου γκρίνιαζε αλλά ευτυχώς έκατσε... 

@Nandia- μου με το καλό.. Καλά αποτελέσματα.. Ολα καλα θα είναι... Η πιο δύσκολη εξέταση είναι η αυχενική... Αν είναι όλα καλά εκεί περνάς ένα δύσκολο κομμάτι της κυησης..εντωμεταξύ εγώ στα παιδιά μου δεν είχα κανένα άγχος σε καμία εξέταση.. Ήμουν  ζεν... Η ηλικία βλέπετε στα 24 και 26 δεν σκέφτεσαι αρνητικά.... Κι όμως μια δεκαετία πάνω που είμαι τώρα σκέφτομαι πολυυυυυ διαφορετικά και πολύ αγχώδης έγινα.. Καμία σχέση με τότε...

@Raf123 και εμένα έτσι... Είδαν αγαπημένα φαγητά...έχουν προτιμήσεις από την κοιλιά χαχαχχα να σου πω κάτι κουλό;;; στον γιο μου μην μυριζα κρέας θα έκανα εμετό... Για να το φάω ούτε λόγος...και μάντεψε ακόμα και τώρα που είναι 10 χρόνων δεν το θέλει το κρέας με τίποτα!!! Με το ζόρι να φάει μια μπουκιά 😅🤣😅

 

Φιλουρες!!! 

 

 

Μακάρι να βοηθήσει η Παναγία και η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου 

Κάνετε εξετάσεις πριν ανοίξουν τα σχολεία; σας το ζητάει το σχολείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα Κοριτσουδια μου!!! Σήμερα πήγα τα παιδάκια μου για εξετάσεις αίματος, ουρα κλπ ένα check up πριν τα σχολεία  😘   λίγο ο μικρούλης μου γκρίνιαζε αλλά ευτυχώς έκατσε... 

@Nandia- μου με το καλό.. Καλά αποτελέσματα.. Ολα καλα θα είναι... Η πιο δύσκολη εξέταση είναι η αυχενική... Αν είναι όλα καλά εκεί περνάς ένα δύσκολο κομμάτι της κυησης..εντωμεταξύ εγώ στα παιδιά μου δεν είχα κανένα άγχος σε καμία εξέταση.. Ήμουν  ζεν... Η ηλικία βλέπετε στα 24 και 26 δεν σκέφτεσαι αρνητικά.... Κι όμως μια δεκαετία πάνω που είμαι τώρα σκέφτομαι πολυυυυυ διαφορετικά και πολύ αγχώδης έγινα.. Καμία σχέση με τότε...

@Raf123 και εμένα έτσι... Είδαν αγαπημένα φαγητά...έχουν προτιμήσεις από την κοιλιά χαχαχχα να σου πω κάτι κουλό;;; στον γιο μου μην μυριζα κρέας θα έκανα εμετό... Για να το φάω ούτε λόγος...και μάντεψε ακόμα και τώρα που είναι 10 χρόνων δεν το θέλει το κρέας με τίποτα!!! Με το ζόρι να φάει μια μπουκιά 😅🤣😅

 

Φιλουρες!!! 

 

 

Έχω χάσει κάτι; αδιαθετησες εσύ;; μήπως έκανες και εσύ χοριακη και μας το κρατας για έκπληξη;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γύρισα από γιατρό..δυστυχώς σταμάτησε η καρδιά…παλινδρόμησε..στις 9 εβδομάδες..αύριο πάω για απόξεση…θα το στείλουν για έλεγχο κ μετά θα ελεγχθώ για θρομβοφιλια κ ο άντρας μ σπερμοδιαγραμμα είπε ο γιατρός…σε εννέα μήνες προσπαθειών μετράω μια βιοχημική και μια παλινδρομη…Έτσι ήθελε η Παναγία…Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα…❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κοριτσια γύρισα από γιατρό..δυστυχώς σταμάτησε η καρδιά…παλινδρόμησε..στις 9 εβδομάδες..αύριο πάω για απόξεση…θα το στείλουν για έλεγχο κ μετά θα ελεγχθώ για θρομβοφιλια κ ο άντρας μ σπερμοδιαγραμμα είπε ο γιατρός…σε εννέα μήνες προσπαθειών μετράω μια βιοχημική και μια παλινδρομη…Έτσι ήθελε η Παναγία…Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα…❣️

λυπάμαι πολύ, εύχομαι από δω και πέρα τα καλύτερα, θα δεις με τον έλεγχο και με τις εξετάσεις σας αν υπάρχει κάτι να το διορθώσετε. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...