Μετάβαση σε περιεχόμενο

απεγνωσμένα βοήθεια


Recommended Posts

αισθάνομαι τόσο άσχημα που δεν είχα ανακαλύψει νωρίτερα αυτό το φόρουμ.

εχω μια κορούλα 2 1/2 μηνών όλοι μου πρότειναν να θηλάζω αλλα να δίνω και συμπλήρωμα γιατί η μικρή γεννήθηκε με χαμηλό βάρος. ήλπιζα να αυξηθεί η παραγωγή, είχα πλήρη άγνοια για θέματα επαναγαλακτισμού, κανείς δεν με υποστήριζε στον αποκλειστικό θηλασμό γιατί κανείς απο την οικογένεια μου δεν είχε την εμπειρία του θηλασμού (ούτε καν η μαία μου και ο παιδίατρος με την πρόφαση οτι δεν έχω πολύ γάλα να την χορτάσω). άπειρη κ εγώ έφτασα τώρα έπειτα απο 2 1/2 μήνες να προσπαθώ το ακατόρθωτο. επαναγαλακτισμό.

υπάρχει κάποια να έχει επιτύχει κάτι τέτοιο και πώς το κατόρθωσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν χιλιάδες μητέρες σε όλο τον κόσμο! Είναι κατι εφικτό! διαβασες το σχετικό ποστ;

Αν θέλεις γράψε αναλυτικά πόσο συμπλήρωμα δίνεις το 24ωρο στο μωρό, πόσα γεύματα κάνει και όλες τις ζυγισεις με ημερομηνίες (όχι ηλικία).

Αν το συμπλήρωμα που παίρνει είναι περισσότερο από 400ml το 24ωρο το πιθανότερο είναι ότι χρειάζεται να νοικιάσεις νοσοκομειακό θήλαστρο για να διεγείρεις την παραγωγή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!

Eimai kai egw sthn idia sxedon fash me esena!

Exw kai egw mia koroula 4 mhnwn kai molis prin

5 meres arxisa epanagalaktismo.Noikiasa to thylastro

thn MEDELA montelo SYMPHONY kai xekinisa!

Den einai kati to akatorthwto! Thelhsh na exeis kai ola

mporeis na ta kaneis.

Kai sthn periptwsh sou tha einai akoma pio eykolo giati

den perase polys kairos pou den thylazeis.

Apantise se ayta pou sou zhtaei h Ka Aglaia kai tha deis

oti tha ta katafereis!

Egw xtes eida kai tis prwtes stagonitses galataki!!

Kalh synexeia sou eyxomai!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lanaki 26:

να σου ζήσει καλή επιτυχία κ μην το βάζεις κάτω.

Θα το παλέψουμε...

aglaiap:

πλέον ναι, τα ξεπερνά τα 400 μλ κυρίως αυτές τις 2 εβδομάδες( ανάλογα με το αν θα εκνευριστεί στο στήθος ή όχι).

προσπαθώ και δεν ξέρω αν είναι σωστό να την θηλάζω ενώ αυτή ψιλοκοιμάται γιατί τότε δεν εκνευρίζεται.

έτσι μπορεί να την θηλάζω κ 4 ώρες. δηλάδή πότε ξυπνά θηλάζει έντονα για κανα 10λεπτο μετα χαλαρώνει λιγο και κοιμάται, ξαναξυπνα κ.ο.κ.

έτσι την ξεγελώ λίγο κ τρώει κ απο μένα, αλλιώς ότι κάνω με το θήλαστρο.

έχω αγοράσει το mini elecric της medela.είναι καλό ή θα ήταν καλύτερα να πάρω το symphony?πρέπει ακόμα να το χρησιμοποιώ στη δυνατή σκάλα πρώτα και μετά στην χαλαρή ή το αντίθετο?

δίνω περίπου 5-6 γεύματα των 100 μλ ξένο συν ότι καταφέρω να την θηλάσω.συνήθως το ένα απο αύτα τα γεύματα το έχω αντλήσει το βράδυ εγώ, άρα ουσιαστικά ας πουμε 5.

θα το παρακολουθήσω για 1 μέρα για να πω πιο σίγουρα κ θα τα στείλω αναλυτικά με το βάρος.

ευχαριστώ πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CDY έγραψε:

έχω αγοράσει το mini elecric της medela.είναι καλό ή θα ήταν καλύτερα να πάρω το symphony?

δεν έχουν καμία σχέση, είναι σαν να έχεις ένα σκούτερ ενώ χρειάζεσαι ένα 4Χ4 στα 4.000 κυβικά! Το σύμφωνυ είναι μια συσκευή 3 κιλών ενώ αυτό που έχεις ζυγίζει λίγα γραμμάρια.

Το μίνι είναι για περιστασιακή χρήση και μόνο για μητέρες που έχουν εδραιώσει τη γαλουχία (δες και στο site της εταιρείας)

Το σύμφωνυ είναι νοσοκομειακο και ενοικιάζεται, το κόστος αγοράς είναι 20 φορές πάνω από αυτό του μίνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...