Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος 🧚, το θερμόμετρο ανεβαίνει🌡️🔥 σπίτι του κανεις δεν μένει.🌅🏖️.. και το μόνο που απομένει τα νινακια μας να φέρνει ❣️🤰🤗


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι ολα!!!! Τωρα μοιραζουμε προσκλητηρια!!!!! 😀😀😀😀 μονο οι προβες μας εχουν μεινει κι εγω ψαχνω παπουτσια... αλλα δε βρισκω ρε κοριτσια... θελω κατι μεχρι 7 ποντους γτ ο αντρας μου με περναει 2 ποντους οποτε να μην εχουμε μεγαλη διαφορα υψους.. κ θελω λεπτο τακουνι... βλεπω να πηγαινω να τα φτισξω στο τελος....

 

20220617_092406.jpg

TΤυ υπεροχη προσκληση!!!!! Με το καλο κοριτσι μου❤️ Ολα τα καλα του κοσμου να ερθουν στην κοινη σας ζωη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 405
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 23 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Hopemumtobeκαλημερα κορίτσι μου έχετε κάνει την Β επιπέδου;; 

Γλυκια μου Ραφαελα καλημερα! Την εκανα προχθες την εξεταση η αληθεια ειναι οτι κρατησε μονο κανα 20 λεπτο ενω εχω ακουσει σε αλλες πολυ περισσοτερο! Ολα ενταξει το μονο που με αγχωσε λιγο ειναι οτι μωρο δεν ειχε παρει πολυ βαρος ηταν λιγο χαμηλα, ελπιζω να παρει... Εσενα ποτε η δικη σου εξεταση? Πολλα φιλια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Γλυκια μου Ραφαελα καλημερα! Την εκανα προχθες την εξεταση η αληθεια ειναι οτι κρατησε μονο κανα 20 λεπτο ενω εχω ακουσει σε αλλες πολυ περισσοτερο! Ολα ενταξει το μονο που με αγχωσε λιγο ειναι οτι μωρο δεν ειχε παρει πολυ βαρος ηταν λιγο χαμηλα, ελπιζω να παρει... Εσενα ποτε η δικη σου εξεταση? Πολλα φιλια❤️

Πόσα γραμμάρια ήταν δηλαδή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Γλυκια μου Ραφαελα καλημερα! Την εκανα προχθες την εξεταση η αληθεια ειναι οτι κρατησε μονο κανα 20 λεπτο ενω εχω ακουσει σε αλλες πολυ περισσοτερο! Ολα ενταξει το μονο που με αγχωσε λιγο ειναι οτι μωρο δεν ειχε παρει πολυ βαρος ηταν λιγο χαμηλα, ελπιζω να παρει... Εσενα ποτε η δικη σου εξεταση? Πολλα φιλια❤️

Ένα 20λεπτο μόνο;;;;; μια ώρα τουλάχιστον κρατάει κορίτσι μου αυτή η εξέταση!!!! Μήπως να πας και σε άλλον γιατρό;;;;; εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες μου μια ώρα έκατσα σίγουρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. τι καλη δλδ.. βγηκε ο μικρος μου θετικος στον κοβιτ.. με εχει πιάσει πανικός.. πηρα σπρέι ντετολ και εβαλσ σε ολο το σπιτι.. βέβαια απο χτες που δεν ηταν καλα και ειμουν μαζί του.. ελπιζω να τα καταφέρω και να μην κολλησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ένα 20λεπτο μόνο;;;;; μια ώρα τουλάχιστον κρατάει κορίτσι μου αυτή η εξέταση!!!! Μήπως να πας και σε άλλον γιατρό;;;;; εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες μου μια ώρα έκατσα σίγουρα.. 

Εντάξει δεν είναι απαραίτητο. Αν κατάφερε να τα δει όλα ;; Εγώ νομίζω έκατσα μέσα 30-40 λεπτά. Ίσως την ξεπεταξε λίγο. 

Τουλάχιστον έχεις πάρει χαρτί με όλα τα στοιχεία που είδε ; Και φωτογραφίες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. τι καλη δλδ.. βγηκε ο μικρος μου θετικος στον κοβιτ.. με εχει πιάσει πανικός.. πηρα σπρέι ντετολ και εβαλσ σε ολο το σπιτι.. βέβαια απο χτες που δεν ηταν καλα και ειμουν μαζί του.. ελπιζω να τα καταφέρω και να μην κολλησω 

Μετα τα όσα περάσαμε οικογενειακώς με τον covid η μόνη μου συμβουλή είναι να πάρεις βιταμίνη C και εσύ και ο μικρός. Κατά τα άλλα μιλα και με την γυναικολόγο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Μετα τα όσα περάσαμε οικογενειακώς με τον covid η μόνη μου συμβουλή είναι να πάρεις βιταμίνη C και εσύ και ο μικρός. Κατά τα άλλα μιλα και με την γυναικολόγο σου. 

Δίνω στον μικρό..  ευτυχώς θέλει να είναι στο δωμάτιο του έτσι οπότε πάω βάζω διπλή μασκα και σπρέι ντετολ στο δωμάτιο.. την πήρα τηλ αλλά δεν μπυ απάντησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Γλυκια μου Ραφαελα καλημερα! Την εκανα προχθες την εξεταση η αληθεια ειναι οτι κρατησε μονο κανα 20 λεπτο ενω εχω ακουσει σε αλλες πολυ περισσοτερο! Ολα ενταξει το μονο που με αγχωσε λιγο ειναι οτι μωρο δεν ειχε παρει πολυ βαρος ηταν λιγο χαμηλα, ελπιζω να παρει... Εσενα ποτε η δικη σου εξεταση? Πολλα φιλια❤️

Ωραία χαίρομαι με τα νέα σου!! Ποσό ήταν δλδ; Με το γιατρο σου δε βλέπετε το βάρος κάθε φορά; Τι σου ειπ δλδ αυτος; Εμένα η δικιά μου είναι 11/8 ως τότε θα σκάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Γλυκια μου Ραφαελα καλημερα! Την εκανα προχθες την εξεταση η αληθεια ειναι οτι κρατησε μονο κανα 20 λεπτο ενω εχω ακουσει σε αλλες πολυ περισσοτερο! Ολα ενταξει το μονο που με αγχωσε λιγο ειναι οτι μωρο δεν ειχε παρει πολυ βαρος ηταν λιγο χαμηλα, ελπιζω να παρει... Εσενα ποτε η δικη σου εξεταση? Πολλα φιλια❤️

Και εμένα η εξέταση είχε κρατήσει 25-30 λεπτά και σκέψου ότι σε κάποια φάση δεν καθόταν κιόλας και δεν μας πήρε πολύ ώρα.. καλά και εμένα βγήκε λιγο μικρό  στην β επιπέδου και συνεχίζει να μας βγαίνει μικρό στα γραμμάρια ακόμα και τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλα τα κορίτσια μου!
Μπορεί να μην είμαι πολύ ενεργή αλλά μπαίνω και σας διαβάζω. 
Για κάποιο διάστημα δεν είχα νέα γιατί δεν είχαμε επαφές με τον αντρούλη. 
Έχω σταματήσει και τα πάντα, ούτε βιταμίνες, ούτε glucophage ούτε τπτ. 
Μέσα μου περιμένω να έρθει ο Σεπτέμβρης όπου έχουμε συμφωνήσει να μαζέψουμε τα δικαιολογητικά για υποβολή αίτησης για υιοθεσία. 
Αυτό το μήνα είναι έχουμε επέτειο γνωριμίας και θυμάμαι πέρσι το καλοκαίρι του είπα αν μέχρι την επόμενη επέτειο δεν έχουμε παιδί ή δεν έχω μείνει έγκυος σταματάμε τις προσπάθειες και πάμε για υιοθεσία. Όντως ένα χρόνο μετά είμαστε στο μηδέν και μέσα μου το έχω σαν ξεγραμμένο. Θα αφιερωθώ σε αυτή τη διαδικασία απόκτησης παιδιού και ότι προκύψει. (ο ίδιος λέει ότι δεν θα με αφήσει έτσι και ότι θα επιδιώκει αυτός να έχουμε επαφές στις γόνιμες)
Ωστόσο βάση ημερολογίου αύριο περιμένω περίοδο και υπήρξε καλή επαφή στις γόνιμες. Οπότε αυτή είναι η τελευταία μου ευκαιρία. Επειδή έχω χάσει την ελπίδα και την πίστη μου, προσευχηθήτε εσείς για εμένα να δω μια μικρή κόκκινη γραμμή και σε 9 μήνες να έχω στην αγκαλιά μου ένα γερό μωρό. 
@Antonia2 Υπέροχη η πρόσκληση σου, η ώρα η καλή!!. Και σιδερένιος ο husband to be! 
@Nandia- Περαστικά ! μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! 
@Raf123 @Hopemumtobe @babyblue94 @evaioan @Elk μια χαρά πάνε τα μωράκια σας, με το καλό σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Γεια σε όλα τα κορίτσια μου!
Μπορεί να μην είμαι πολύ ενεργή αλλά μπαίνω και σας διαβάζω. 
Για κάποιο διάστημα δεν είχα νέα γιατί δεν είχαμε επαφές με τον αντρούλη. 
Έχω σταματήσει και τα πάντα, ούτε βιταμίνες, ούτε glucophage ούτε τπτ. 
Μέσα μου περιμένω να έρθει ο Σεπτέμβρης όπου έχουμε συμφωνήσει να μαζέψουμε τα δικαιολογητικά για υποβολή αίτησης για υιοθεσία. 
Αυτό το μήνα είναι έχουμε επέτειο γνωριμίας και θυμάμαι πέρσι το καλοκαίρι του είπα αν μέχρι την επόμενη επέτειο δεν έχουμε παιδί ή δεν έχω μείνει έγκυος σταματάμε τις προσπάθειες και πάμε για υιοθεσία. Όντως ένα χρόνο μετά είμαστε στο μηδέν και μέσα μου το έχω σαν ξεγραμμένο. Θα αφιερωθώ σε αυτή τη διαδικασία απόκτησης παιδιού και ότι προκύψει. (ο ίδιος λέει ότι δεν θα με αφήσει έτσι και ότι θα επιδιώκει αυτός να έχουμε επαφές στις γόνιμες)
Ωστόσο βάση ημερολογίου αύριο περιμένω περίοδο και υπήρξε καλή επαφή στις γόνιμες. Οπότε αυτή είναι η τελευταία μου ευκαιρία. Επειδή έχω χάσει την ελπίδα και την πίστη μου, προσευχηθήτε εσείς για εμένα να δω μια μικρή κόκκινη γραμμή και σε 9 μήνες να έχω στην αγκαλιά μου ένα γερό μωρό. 
@Antonia2 Υπέροχη η πρόσκληση σου, η ώρα η καλή!!. Και σιδερένιος ο husband to be! 
@Nandia- Περαστικά ! μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! 
@Raf123 @Hopemumtobe @babyblue94 @evaioan @Elk μια χαρά πάνε τα μωράκια σας, με το καλό σε όλες σας!

Στο εύχομαι μέσα από την ψυχή μου αλήθεια 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro Συγχαρητηρια για την απόφαση που πήρατε για υιοθεσία…θέλει πολλή δύναμη…

Ευχομαι όμως, μέσα απ τα βάθη της καρδιάς μου, να μη δεις την ακατανόμαστη ούτε αύριο ούτε τους επόμενους 9 μήνες… 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2022 at 10:02 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ένα 20λεπτο μόνο;;;;; μια ώρα τουλάχιστον κρατάει κορίτσι μου αυτή η εξέταση!!!! Μήπως να πας και σε άλλον γιατρό;;;;; εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες μου μια ώρα έκατσα σίγουρα.. 

 

στις On 15/7/2022 at 10:08 ΠΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Εντάξει δεν είναι απαραίτητο. Αν κατάφερε να τα δει όλα ;; Εγώ νομίζω έκατσα μέσα 30-40 λεπτά. Ίσως την ξεπεταξε λίγο. 

Τουλάχιστον έχεις πάρει χαρτί με όλα τα στοιχεία που είδε ; Και φωτογραφίες; 

 

στις On 15/7/2022 at 5:38 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Και εμένα η εξέταση είχε κρατήσει 25-30 λεπτά και σκέψου ότι σε κάποια φάση δεν καθόταν κιόλας και δεν μας πήρε πολύ ώρα.. καλά και εμένα βγήκε λιγο μικρό  στην β επιπέδου και συνεχίζει να μας βγαίνει μικρό στα γραμμάρια ακόμα και τώρα.. 

Καλημερα κοριτσια μου! Ναι ενα 20 λεπτο. Η αληθεια ειναι και εμενα μου φανηκε συντομο γιατι ειχα ακουσει 1 ωρα κλπ αλλα επειδη η κυρια που μου το εκανε εξεταση,  δουλευει στο ΙΑΣΩ και ειναι πιστοποιημενη εμβρυομυητρικος γιατρος με  εμπερια απο το Fetal Medicine Foundation (την βρηκα στη λιστα που πρεπει να ειναι ο γιατρος που σου κανει Β Επιπεδου) ειπα να μην ασχοληθω περαιτερω.  Δεν υπαρχει και κανενας αλλος πιστοποιημενος στην περιοχη μου... Στα 20 λεπτα φανηκε πως τσεκαρε ολα τα οργανα, τωρα λογικα βεβαια μπορει να υπηρχε κατι με πιο λεπτομερεια  για να αργουν περισσοτεροι οι υπολοιποθ...Ελπιζω να μην με ξεπεταξε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2022 at 8:52 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Γεια σε όλα τα κορίτσια μου!
Μπορεί να μην είμαι πολύ ενεργή αλλά μπαίνω και σας διαβάζω. 
Για κάποιο διάστημα δεν είχα νέα γιατί δεν είχαμε επαφές με τον αντρούλη. 
Έχω σταματήσει και τα πάντα, ούτε βιταμίνες, ούτε glucophage ούτε τπτ. 
Μέσα μου περιμένω να έρθει ο Σεπτέμβρης όπου έχουμε συμφωνήσει να μαζέψουμε τα δικαιολογητικά για υποβολή αίτησης για υιοθεσία. 
Αυτό το μήνα είναι έχουμε επέτειο γνωριμίας και θυμάμαι πέρσι το καλοκαίρι του είπα αν μέχρι την επόμενη επέτειο δεν έχουμε παιδί ή δεν έχω μείνει έγκυος σταματάμε τις προσπάθειες και πάμε για υιοθεσία. Όντως ένα χρόνο μετά είμαστε στο μηδέν και μέσα μου το έχω σαν ξεγραμμένο. Θα αφιερωθώ σε αυτή τη διαδικασία απόκτησης παιδιού και ότι προκύψει. (ο ίδιος λέει ότι δεν θα με αφήσει έτσι και ότι θα επιδιώκει αυτός να έχουμε επαφές στις γόνιμες)
Ωστόσο βάση ημερολογίου αύριο περιμένω περίοδο και υπήρξε καλή επαφή στις γόνιμες. Οπότε αυτή είναι η τελευταία μου ευκαιρία. Επειδή έχω χάσει την ελπίδα και την πίστη μου, προσευχηθήτε εσείς για εμένα να δω μια μικρή κόκκινη γραμμή και σε 9 μήνες να έχω στην αγκαλιά μου ένα γερό μωρό. 
@Antonia2 Υπέροχη η πρόσκληση σου, η ώρα η καλή!!. Και σιδερένιος ο husband to be! 
@Nandia- Περαστικά ! μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! 
@Raf123 @Hopemumtobe @babyblue94 @evaioan @Elk μια χαρά πάνε τα μωράκια σας, με το καλό σε όλες σας!

@misofeggaro κι εγω στο ευχομαι μεσα απτην καρδια μου!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2022 at 12:34 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Ωραία χαίρομαι με τα νέα σου!! Ποσό ήταν δλδ; Με το γιατρο σου δε βλέπετε το βάρος κάθε φορά; Τι σου ειπ δλδ αυτος; Εμένα η δικιά μου είναι 11/8 ως τότε θα σκάσω 

Αλλαξα γιατρο μια προηγουμενη εβδομαδα γ απο τη Β επιπεδου και ετσι υπαρχει ισως μια μικρη αποκκλιση.. Τα γραμμαρια που μου εβγαλε στη Β επιπεδου  λιγα η εμβρυομητρικος ηταν λιγα σε σχεση με προηγουμενη εβδομαδα μετρηση καινουριου γιατρου. Δηλαδη ειχε ελαχιστη αυξηση.  Ο γιατρος δεν σχολιασε κατι δεν μου εκανε εκεινος την εξεταση. Διπλα παρατηρησα οτι λεει +-57 απο αυτα  που γραφει, ελπιζω σε 2.5 εβδομαδες που εχω επομενη εξεταση να ειναι ολα ενταξει!

 

Πριν απο τις 11.08 εχεις κι αλλη επισκεψη στο γυναικολογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! Να εχετε  μια ομορφη Κυριακη!!!

 

@Nandia- μου πως ειναι ο γιος σου? Ελπιζω να μην κολλησες!!

@Antonia2 Τονια μου πως ειναι ο ανδρας σου απο επεμβαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2022 at 8:52 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Γεια σε όλα τα κορίτσια μου!
Μπορεί να μην είμαι πολύ ενεργή αλλά μπαίνω και σας διαβάζω. 
Για κάποιο διάστημα δεν είχα νέα γιατί δεν είχαμε επαφές με τον αντρούλη. 
Έχω σταματήσει και τα πάντα, ούτε βιταμίνες, ούτε glucophage ούτε τπτ. 
Μέσα μου περιμένω να έρθει ο Σεπτέμβρης όπου έχουμε συμφωνήσει να μαζέψουμε τα δικαιολογητικά για υποβολή αίτησης για υιοθεσία. 
Αυτό το μήνα είναι έχουμε επέτειο γνωριμίας και θυμάμαι πέρσι το καλοκαίρι του είπα αν μέχρι την επόμενη επέτειο δεν έχουμε παιδί ή δεν έχω μείνει έγκυος σταματάμε τις προσπάθειες και πάμε για υιοθεσία. Όντως ένα χρόνο μετά είμαστε στο μηδέν και μέσα μου το έχω σαν ξεγραμμένο. Θα αφιερωθώ σε αυτή τη διαδικασία απόκτησης παιδιού και ότι προκύψει. (ο ίδιος λέει ότι δεν θα με αφήσει έτσι και ότι θα επιδιώκει αυτός να έχουμε επαφές στις γόνιμες)
Ωστόσο βάση ημερολογίου αύριο περιμένω περίοδο και υπήρξε καλή επαφή στις γόνιμες. Οπότε αυτή είναι η τελευταία μου ευκαιρία. Επειδή έχω χάσει την ελπίδα και την πίστη μου, προσευχηθήτε εσείς για εμένα να δω μια μικρή κόκκινη γραμμή και σε 9 μήνες να έχω στην αγκαλιά μου ένα γερό μωρό. 
@Antonia2 Υπέροχη η πρόσκληση σου, η ώρα η καλή!!. Και σιδερένιος ο husband to be! 
@Nandia- Περαστικά ! μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! 
@Raf123 @Hopemumtobe @babyblue94 @evaioan @Elk μια χαρά πάνε τα μωράκια σας, με το καλό σε όλες σας!

Σου εύχομαι να γίνεις μανουλα είτε κοιλιάς είτε καρδιάς..  για μένα οι μανούλες καρδιάς είναι ακόμα πιο ευλογημένες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Να εχετε  μια ομορφη Κυριακη!!!

 

@Nandia- μου πως ειναι ο γιος σου? Ελπιζω να μην κολλησες!!

@Antonia2 Τονια μου πως ειναι ο ανδρας σου απο επεμβαση?

Από χτες είναι μια χαρά..  χωρίς πυρετό χωρίς συμπτώματα.. εγω μέχρι σήμερα νοιώθω μια χαρά..  αύριο θα κάνω τεστ .. μάλλον την γλιτωσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή! 

Ήρθε η περίοδος εχθές το απόγευμα... Δεν με ξεχνάει... 

Με τσάκισε η έκφραση στο πρόσωπο του αντρουλη όταν του είπα ότι ήρθε... Δεν μπορώ να κάνω κάτι όμως, αυτή την περίοδο δεν έχω το κουράγιο.

Νιώθω όπως ένιωθα παιδί όταν έβλεπα στη τηλεόραση τόσες διαφημίσεις με παιδικά παιχνίδια που ήθελα να μου πάρουν οι γονείς μου και δεν γινόταν επειδή δεν είχαμε λεφτά. Έτσι νιώθω, αυτό το παράπονο, αυτή τη λαχτάρα να θες κάτι τόσο πολύ και τη μεγάλη απογοήτευση του και μην μπορείς να το έχεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή! 

Ήρθε η περίοδος εχθές το απόγευμα... Δεν με ξεχνάει... 

Με τσάκισε η έκφραση στο πρόσωπο του αντρουλη όταν του είπα ότι ήρθε... Δεν μπορώ να κάνω κάτι όμως, αυτή την περίοδο δεν έχω το κουράγιο.

Νιώθω όπως ένιωθα παιδί όταν έβλεπα στη τηλεόραση τόσες διαφημίσεις με παιδικά παιχνίδια που ήθελα να μου πάρουν οι γονείς μου και δεν γινόταν επειδή δεν είχαμε λεφτά. Έτσι νιώθω, αυτό το παράπονο, αυτή τη λαχτάρα να θες κάτι τόσο πολύ και τη μεγάλη απογοήτευση του και μην μπορείς να το έχεις. 

 

Συγγνώμη που δεν θυμάμαι καθόλου το ιστορικό σου. 

Γενικά τα έχετε ψάξει όλα; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Είχες ποτέ σύλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Συγγνώμη που δεν θυμάμαι καθόλου το ιστορικό σου. 

Γενικά τα έχετε ψάξει όλα; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Είχες ποτέ σύλληψη;

Δεν θέλω να σε ταράξω γιατί είσαι εγκυούλα και πρέπει να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη. 

Γενικά ναι έχει υπάρξει σύλληψη πριν 4 χρόνια με ατυχή κατάληξη, και από τότε έχουν υπάρξει μεγάλα χρονικά διαστήματα χωρίς επαφές λόγω εντολών γιατρού, και διαφόρων φαρμακευτικων αγωγών. Κάποιο εξακριβομενο πρόβλημα δεν υπάρχει εκτός από τον παράγοντα ηλικία καθώς φέτος έκλεισα τα 41.

Δεν έχω κάνει σαλπιγγογραφεια ούτε ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα. Και χρήματα για εξωσωματική δεν υπάρχουν. 

Αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή! 

Ήρθε η περίοδος εχθές το απόγευμα... Δεν με ξεχνάει... 

Με τσάκισε η έκφραση στο πρόσωπο του αντρουλη όταν του είπα ότι ήρθε... Δεν μπορώ να κάνω κάτι όμως, αυτή την περίοδο δεν έχω το κουράγιο.

Νιώθω όπως ένιωθα παιδί όταν έβλεπα στη τηλεόραση τόσες διαφημίσεις με παιδικά παιχνίδια που ήθελα να μου πάρουν οι γονείς μου και δεν γινόταν επειδή δεν είχαμε λεφτά. Έτσι νιώθω, αυτό το παράπονο, αυτή τη λαχτάρα να θες κάτι τόσο πολύ και τη μεγάλη απογοήτευση του και μην μπορείς να το έχεις. 

 

Κορίτσι μου θα στο έχουν πει άπειρες φορές αλλά δυστυχώς η διάθεση και το στρες είναι παράγοντες που επηρεάζουν τη σύλληψη. Επίσης, η συχνότητα των επαφών. Πρέπει να είναι πολύ ιδανικές οι συνθήκες και να είσαι άπειρα τυχερή για να συλλάβεις με μια καλή επαφή στις γόνιμες, αλλά είναι λογικό να μην έχετε κιόλας συχνές επαφές αν δεν έχει φύγει το πένθος και αν είστε τόσο καιρό τόσο φορτισμένοι με το βάρος των αποτυχημένων προσπαθειών. Ίσως αν ξεκινήσετε τις διαδικασίες για την υιοθεσία, ώστε να φύγει το μυαλό σου από εκεί, να βοηθηθείς όντως ψυχολογικά και να νιώσεις καλύτερα. Είναι πολλές οι περιπτώσεις που επέλεξαν άλλο δρόμο για να γίνουν γονείς και αφού ηρέμησαν και οι προσπάθειες τους στράφηκαν αλλού, τελικά συνέλαβαν κιολας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Δεν θέλω να σε ταράξω γιατί είσαι εγκυούλα και πρέπει να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη. 

Γενικά ναι έχει υπάρξει σύλληψη πριν 4 χρόνια με ατυχή κατάληξη, και από τότε έχουν υπάρξει μεγάλα χρονικά διαστήματα χωρίς επαφές λόγω εντολών γιατρού, και διαφόρων φαρμακευτικων αγωγών. Κάποιο εξακριβομενο πρόβλημα δεν υπάρχει εκτός από τον παράγοντα ηλικία καθώς φέτος έκλεισα τα 41.

Δεν έχω κάνει σαλπιγγογραφεια ούτε ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα. Και χρήματα για εξωσωματική δεν υπάρχουν. 

Αυτά! 

Κορίτσι μου ευχή μου με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να καταφέρεις να γίνεις μανούλα. Δυστυχώς επειδή έχω φιλικό ζευγάρι που έχει κάνει τα χαρτιά του εδώ κ μία τριετία, δεν τα έχει καταφέρει ακόμα να αποκτήσει παιδάκι μέσω υιοθεσίας.  Το ενδεχόμενο εξωσωματικής σε δημόσιο το έχετε συζητήσει καθόλου; Το κόστος είναι πολύ χαμηλό, έχω ακούσει στα 500€. Η @Lacostaki έχει ξεκινήσει την διαδικασία κ θα ξέρει καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Δεν θέλω να σε ταράξω γιατί είσαι εγκυούλα και πρέπει να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη. 

Γενικά ναι έχει υπάρξει σύλληψη πριν 4 χρόνια με ατυχή κατάληξη, και από τότε έχουν υπάρξει μεγάλα χρονικά διαστήματα χωρίς επαφές λόγω εντολών γιατρού, και διαφόρων φαρμακευτικων αγωγών. Κάποιο εξακριβομενο πρόβλημα δεν υπάρχει εκτός από τον παράγοντα ηλικία καθώς φέτος έκλεισα τα 41.

Δεν έχω κάνει σαλπιγγογραφεια ούτε ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα. Και χρήματα για εξωσωματική δεν υπάρχουν. 

Αυτά! 

Η ηλικία σου δεν μου ακούγεται απαγορευτική η ξαδέρφη μου έκανε εξωσωματική στα 42 και έχει ένα μωράκι. 

Πώς και δεν κάνατε σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα ;; Επίσης ναι έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο της επιτροπής ή του δημοσίου όπως λένε τα κορίτσια ;

Βέβαια και η υιοθεσία μου φαίνεται τόσο δυνατό βήμα και τόσο δύναμη ψυχής. Τέτοιο καλό που θα κάνεις. Και θα γίνεται με αυτό τον τρόπο γονεις είναι αξιοθαύμαστο. Μπράβο σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...