Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος 🧚, το θερμόμετρο ανεβαίνει🌡️🔥 σπίτι του κανεις δεν μένει.🌅🏖️.. και το μόνο που απομένει τα νινακια μας να φέρνει ❣️🤰🤗


babyblue94

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλό μήνα..εύχομαι ολόψυχα ο Ιούλιος να φέρει πολλά νινακια και να είναι ένα ξεχωριστό καλοκαίρι για όλες. 

Όσες περιμένουμε τα μωράκια μας με το καλό και υπομονή τώρα με την ζέστη.  Τα υπόλοιπα κορίτσια καλή επιτυχία αυτό τον μήνα εύχομαι να φέρω γούρι.  Ξεγνοιαστε στις διακοπές σας, μην το σκέφτεστε και μόλις γυρίσετε να έχετε ένα σπορακι καλοκαιρινό καρπουζενιο στην κοιλίτσα. ❣️❣️

@Nandia- @SUNY@Froufro@ZETA

@Raf123, @evaioan, @Hopemumtobe, @Elk @marinamanoulitsa, @Antonia2  @ΜαρίαΔημήτρης@Heart

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 405
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κοριτσάκια μου καλό μήνα..εύχομαι ολόψυχα ο Ιούλιος να φέρει πολλά νινακια και να είναι ένα ξεχωριστό καλοκαίρι για όλες. 

Όσες περιμένουμε τα μωράκια μας με το καλό και υπομονή τώρα με την ζέστη.  Τα υπόλοιπα κορίτσια καλή επιτυχία αυτό τον μήνα εύχομαι να φέρω γούρι.  Ξεγνοιαστε στις διακοπές σας, μην το σκέφτεστε και μόλις γυρίσετε να έχετε ένα σπορακι καλοκαιρινό καρπουζενιο στην κοιλίτσα. ❣️❣️

@Nandia- @SUNY@Froufro@ZETA

@Raf123, @evaioan, @Hopemumtobe, @Elk @marinamanoulitsa, @Antonia2  @ΜαρίαΔημήτρης@Heart

Καλοοοο μηναααα ααααα με υγεία και ευτυχία και πολλες όμορφες στιγμές!!! Με το καλό να μας φέρει ένα γερό μωράκι εμάς που το περιμένουμε αυτό τον μήνα 😘🙏😁 Αμήν Παναγία μου!!! 

Αντε να μου φέρεις γούρι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κορίτσια μου...Σε ολες να φερει αυτό που επιθυμούμε...💝...υπομονή κ δυναμη να μας δινει η Παναγία να αντεχουμε τις δοκιμασίες και να προχωραμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, εμένα σήμερα ξεκίνησε λίγο αίμα και είμαι εν αναμονή. Αν θέλω να βγάλω κάτι καλό από αυτό που έγινε είναι πως πήρα σημαντικές αποφάσεις για την ζωή μου που κάθε φορά λόγω φόβου δεν έπαιρνα απόφαση, ευτυχώς έχω στήριγμα τον άντρα μου.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω όσες ξέρετε αν η έλλειψη φυλλικού οξέος από τον άντρα μπορεί να προκαλέσει χρωμοσωμικες ανωμαλίες και να γίνει αποβολή, κάτι διάβασα αλλά θα ήθελε αν κάποια ξέρει κάτι  παραπάνω να μου πει. Βγήκαν κάποιες εξετάσεις που έκανε ο άντρας μου και το φυλλικό οξύ είναι στα τάρταρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμένα σήμερα ξεκίνησε λίγο αίμα και είμαι εν αναμονή. Αν θέλω να βγάλω κάτι καλό από αυτό που έγινε είναι πως πήρα σημαντικές αποφάσεις για την ζωή μου που κάθε φορά λόγω φόβου δεν έπαιρνα απόφαση, ευτυχώς έχω στήριγμα τον άντρα μου.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω όσες ξέρετε αν η έλλειψη φυλλικού οξέος από τον άντρα μπορεί να προκαλέσει χρωμοσωμικες ανωμαλίες και να γίνει αποβολή, κάτι διάβασα αλλά θα ήθελε αν κάποια ξέρει κάτι  παραπάνω να μου πει. Βγήκαν κάποιες εξετάσεις που έκανε ο άντρας μου και το φυλλικό οξύ είναι στα τάρταρα.

Καλησπέρα.. εγώ όταν το είχα ψάξει παλιά είχα βρει ότι βοηθάει στην ποιότητα των κυττάρων, συνεπώς και στο σπερμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμένα σήμερα ξεκίνησε λίγο αίμα και είμαι εν αναμονή. Αν θέλω να βγάλω κάτι καλό από αυτό που έγινε είναι πως πήρα σημαντικές αποφάσεις για την ζωή μου που κάθε φορά λόγω φόβου δεν έπαιρνα απόφαση, ευτυχώς έχω στήριγμα τον άντρα μου.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω όσες ξέρετε αν η έλλειψη φυλλικού οξέος από τον άντρα μπορεί να προκαλέσει χρωμοσωμικες ανωμαλίες και να γίνει αποβολή, κάτι διάβασα αλλά θα ήθελε αν κάποια ξέρει κάτι  παραπάνω να μου πει. Βγήκαν κάποιες εξετάσεις που έκανε ο άντρας μου και το φυλλικό οξύ είναι στα τάρταρα.

Ελπίζω να περάσει γρήγορα κι αυτή η περιπέτεια σου τώρα και να νιώσεις καλύτερα σύντομα.

Απ'οσο ξέρω ναι. Παίζει ρόλο στη σταθερότητα του DNA άρα και στο σπέρμα που δημιουργείται. Είναι δηλαδή πιθανό να δημιουργείται χειρότερο σπέρμα ποιότητα με περισσότερες χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Αυτό που είναι δύσκολο βέβαια ειναι να είναι τόσο χαμηλά το φυλλικό σε κάποιο άτομο. Περίεργο που έχει τόση ανεπάρκεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Ελπίζω να περάσει γρήγορα κι αυτή η περιπέτεια σου τώρα και να νιώσεις καλύτερα σύντομα.

Απ'οσο ξέρω ναι. Παίζει ρόλο στη σταθερότητα του DNA άρα και στο σπέρμα που δημιουργείται. Είναι δηλαδή πιθανό να δημιουργείται χειρότερο σπέρμα ποιότητα με περισσότερες χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Αυτό που είναι δύσκολο βέβαια ειναι να είναι τόσο χαμηλά το φυλλικό σε κάποιο άτομο. Περίεργο που έχει τόση ανεπάρκεια. 

Τις εξετάσεις τις έκανε λίγες μέρες αφού βγήκε αρνητικός από τον covid ,θα τις δει ο παθολόγος και θα τον ρωτήσω και αυτόν. Γενικά ο άντρας μου δεν κάνει καλή διατροφή, δεν καπνίζει δεν πίνει αλλά τρωει πολλές βλακείες. Σήμερα έφαγε γερό κράξιμο για την διατροφή του, γιατί γενικά οι εξετάσεις του βγήκαν άσχημες και του είπα πως θα μπει σε πρόγραμμα θέλει δεν θέλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμένα σήμερα ξεκίνησε λίγο αίμα και είμαι εν αναμονή. Αν θέλω να βγάλω κάτι καλό από αυτό που έγινε είναι πως πήρα σημαντικές αποφάσεις για την ζωή μου που κάθε φορά λόγω φόβου δεν έπαιρνα απόφαση, ευτυχώς έχω στήριγμα τον άντρα μου.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω όσες ξέρετε αν η έλλειψη φυλλικού οξέος από τον άντρα μπορεί να προκαλέσει χρωμοσωμικες ανωμαλίες και να γίνει αποβολή, κάτι διάβασα αλλά θα ήθελε αν κάποια ξέρει κάτι  παραπάνω να μου πει. Βγήκαν κάποιες εξετάσεις που έκανε ο άντρας μου και το φυλλικό οξύ είναι στα τάρταρα.

Δεν το έχω ψάξει ποτε αλλά η λογική μου λέει ναι .. θεωρώ παίζει ρόλο

Το να κάνουμε τις δύσκολες στιγμές μας δύναμη κσι να προχωράμε είναι το καλύτερο δώρο για μας.. κάθε τι στην ζωή μας είτε καλό είτε άσχημο πρέπει να γίνεται μάθημα και δύναμη για να πάμε παρακάτω.. ακολούθησε τις αποφάσεις σου και να σκεφτεσαι τα καλύτερα.. όλα έχουν την θετική τους πλευρά φτάνει να μπορέσουμε νσ την δούμε εμείς.. σου εύχομαι να μπορέσεις να ακολουθήσεις τις αποφάσεις σου με δύναμη και θετική σκέψη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Τις εξετάσεις τις έκανε λίγες μέρες αφού βγήκε αρνητικός από τον covid ,θα τις δει ο παθολόγος και θα τον ρωτήσω και αυτόν. Γενικά ο άντρας μου δεν κάνει καλή διατροφή, δεν καπνίζει δεν πίνει αλλά τρωει πολλές βλακείες. Σήμερα έφαγε γερό κράξιμο για την διατροφή του, γιατί γενικά οι εξετάσεις του βγήκαν άσχημες και του είπα πως θα μπει σε πρόγραμμα θέλει δεν θέλει.

Η σωστή διατροφή με το να λαμβάνει από όλες τις ομάδες τροφών τις απαραίτητες βιταμίνες κτλ είναι το καλύτερο για ένα γερό οργανισμό αρα καλό είναι να προσέχει την διατροφή του.. εμείς όσο προσπαθουσαμε αλλά και πριν κάναμε όσο καλύτερη διατροφή μπορούσαμε και πίναμε και βιταμίνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Χαθηκ,α αυτην την εβδομαδα, εχωτρομακτικη πιεση στη δουλεια μετακομιση κλπ... Ας μη γραψω αλλα ελπιζω να ειστε ολες καλα😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και εβδομάδα κορίτσια μου σε ολες!! ❤️❤️❤️Ενας μηνας και μετά πάμε για καλοκαιρινή αδειααααααα ανυπομονώ πολύ!!! Δεν αντέχω αυτή τη ζέστη και με κρατάει μια κόπωση από το πρωί δλδ θέλω να κοιμάμαι όλη την ώρα!!!! Δεν ξέρω αν είναι από τα υποθετα αλλά πιστευα ότι όταν μπω στο 2ο τρίμηνο θα είχα πάλι πίσω την ενέργεια μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα και εβδομάδα κορίτσια μου σε ολες!! ❤️❤️❤️Ενας μηνας και μετά πάμε για καλοκαιρινή αδειααααααα ανυπομονώ πολύ!!! Δεν αντέχω αυτή τη ζέστη και με κρατάει μια κόπωση από το πρωί δλδ θέλω να κοιμάμαι όλη την ώρα!!!! Δεν ξέρω αν είναι από τα υποθετα αλλά πιστευα ότι όταν μπω στο 2ο τρίμηνο θα είχα πάλι πίσω την ενέργεια μου!!! 

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα 

Ναι πιστεύω μόλις μπεις στο δεύτερο τρίμηνο να είσαι πολύ καλύτερα από θέμα ενέργειας εγώ πάντως είχα μεγάλη διαφορά… απλά η ζεστη δεν βοηθάει καθόλου εγώ τώρα άρχισα να ζορίζομαι αρκετά 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα 

Ναι πιστεύω μόλις μπεις στο δεύτερο τρίμηνο να είσαι πολύ καλύτερα από θέμα ενέργειας εγώ πάντως είχα μεγάλη διαφορά… απλά η ζεστη δεν βοηθάει καθόλου εγώ τώρα άρχισα να ζορίζομαι αρκετά 😕

Προς το παρόν νιώθω το ίδιο ελπίζω να αλλάξει αυτό γιατί δε με βοηθά ούτε στη δουλεια!! :) εσυ φτάνεις στο τελος τώρα Αύγουστο είσαι; Ή Σεπτέμβρη;; 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε με έφταναν όλα αυτά που έπαθα ως τώρα, έπαθα και ψύξη δεν μπορώ να γυρίσω το κεφάλι μου δεξιά! Θα μου κάνει ο άντρας μ λίγο φυσιοθεραπεία απλά δεν μπορεί πολλά πολλά λόγο εγκυμοσύνης ☹️☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Προς το παρόν νιώθω το ίδιο ελπίζω να αλλάξει αυτό γιατί δε με βοηθά ούτε στη δουλεια!! :) εσυ φτάνεις στο τελος τώρα Αύγουστο είσαι; Ή Σεπτέμβρη;; 
 

 

Εγώ 19 εβδομάδων άρχισα να νιωθω πολύ καλύτερα λίγο υπομονή ακόμα… αμάν βρε κοπέλα μου όλα σου έτυχαν ψύξη τώρα; Περαστικά  Πες κανένα να σε ξεματιάσει 

Εγώ τέλη Αυγούστου έχω ΠΗΤ κοντοζυγώνει ο καιρός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Πολλή ζέστη έχω σκάσει.. Σήμερα είναι χάλια εδώ... Υγρασία, ζέστη όλα μαζί!!! Εδώ εμείς σκαμε όχι εσείς που είστε και με κοιλιά!!! @Nandia- εσένα φαίνεται καθόλου κοιλίτσα;;; ή όχι ακόμη; ❤️😘

@Elk με το καλό το μωράκι.. Αντε τον άλλον μήνα θα το έχεις αγκαλια σου!! Τι είναι;;; αγοράκι;❤️

@Raf123 ωχ Περαστικά δύσκολη η ψύξη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ 19 εβδομάδων άρχισα να νιωθω πολύ καλύτερα λίγο υπομονή ακόμα… αμάν βρε κοπέλα μου όλα σου έτυχαν ψύξη τώρα; Περαστικά  Πες κανένα να σε ξεματιάσει 

Εγώ τέλη Αυγούστου έχω ΠΗΤ κοντοζυγώνει ο καιρός.. 

αυτό είπα κ εγώ καποιος με ματιάζει δεν εξηγείται αλλιως 🤣🤣🤣 φοράω κ ματάκι αλλά νομίζω τίποτα δεν κάνει 🤣🤣

κοντεύεις ο καιρός!!! Εσυ φαντάζομαι όλη μέρα στο aircondition γιατί με τόση ζέστη πως να αντέξεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Πολλή ζέστη έχω σκάσει.. Σήμερα είναι χάλια εδώ... Υγρασία, ζέστη όλα μαζί!!! Εδώ εμείς σκαμε όχι εσείς που είστε και με κοιλιά!!! @Nandia- εσένα φαίνεται καθόλου κοιλίτσα;;; ή όχι ακόμη; ❤️😘

@Elk με το καλό το μωράκι.. Αντε τον άλλον μήνα θα το έχεις αγκαλια σου!! Τι είναι;;; αγοράκι;❤️

@Raf123 ωχ Περαστικά δύσκολη η ψύξη!!! 

Αχ πολύ δύσκολο όντως ευτυχως έχω τον άντρα μου φυσιοθεραπευτή κ θα με αναλάβει απόψε αλλά δεν μπορεί να βάλει πολλες κρέμες γιατί απαγορεύονται σε εγκυμοσύνη! Μόνο μασαζ με λαδακι κ ρεύμα…

κ εδω στην Κύπρο καλά τα περάσαμε ως τον Ιούνιο! Άρχισαν οι ζεστές κ σήμερα είναι το κάτι άλλο!! 40 βαθμοί… 🥵🥵🥵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Πολλή ζέστη έχω σκάσει.. Σήμερα είναι χάλια εδώ... Υγρασία, ζέστη όλα μαζί!!! Εδώ εμείς σκαμε όχι εσείς που είστε και με κοιλιά!!! @Nandia- εσένα φαίνεται καθόλου κοιλίτσα;;; ή όχι ακόμη; ❤️😘

@Elk με το καλό το μωράκι.. Αντε τον άλλον μήνα θα το έχεις αγκαλια σου!! Τι είναι;;; αγοράκι;❤️

@Raf123 ωχ Περαστικά δύσκολη η ψύξη!!! 

Ευχαριστώ πολύ ναι δεν το έχω χωνέψει ακόμα ότι σε λίγο καιρό θα γεννήσω

Κοριτσάκι έχω 💕

@Raf123 ναι το μεσημέρι το ανάβω γιατί δεν αντέχω και με μια βεντάλια στο χέρι είμαι, τι να κανω… το βράδυ είναι ζόρι μούσκεμα στον ιδρώτα είμαι έχω και τον ανεμιστήρα ανοιχτό αλλά τι να σου κάνει το κλιματιστικό το βράδυ που κοιμάμαι δεν το ανάβω γιατί φοβαμαι μην πάθω καμία ψύξη και εγώ… για κανένα μπάνιο στην θάλασσα πηγαίνεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Πολλή ζέστη έχω σκάσει.. Σήμερα είναι χάλια εδώ... Υγρασία, ζέστη όλα μαζί!!! Εδώ εμείς σκαμε όχι εσείς που είστε και με κοιλιά!!! @Nandia- εσένα φαίνεται καθόλου κοιλίτσα;;; ή όχι ακόμη; ❤️😘

@Elk με το καλό το μωράκι.. Αντε τον άλλον μήνα θα το έχεις αγκαλια σου!! Τι είναι;;; αγοράκι;❤️

@Raf123 ωχ Περαστικά δύσκολη η ψύξη!!! 

Σαν να είμαι 5 μηνών 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αγαπημένα επιστρέψαμε σήμερα από τις διακοπές με τα πεθερικά. Ήταν 6 μαρτυρικες μέρες που θα μπορούσαν να γίνουν ταινία του Charlie Chaplin την εποχή του βουβου κινηματογράφου, θα γέλαγε ο κάθε πικραμένος. Μια εικόνα θα σας μεταφέρω μόνο, γυναίκα ετών 80 παντελώς αξυριστη με μπικίνι, καπέλο τεράστιο, νύχια κόκκινα και κατάξανθη να βγαίνει τρέχοντας από τη θάλασσα διότι πάτησε με το ακροδακτυλο του ποδιού της μια αιχμηρή πετρούλα και να φωνάζει το γιο της να την πάει για αντιτετανικο φορτώνοντας σε εμένα τα μπανιέρα της για να μην κάθομαι!!!! Εννοείται κάναμε μια μεγάλη συζήτηση στην οποία έβρισα πολύ η αλήθεια είναι και συμφωνήσαμε ποτέ ξανά όλοι μαζί για να μην διαλύσουμε το γάμο μας. @Raf123 μου σου εύχομαι περαστικά και ένα καλύτερο δεύτερο τρίμηνο,

@ΜαρίαΔημήτρης να επιμείνεις για καλή διατροφή στον σύζυγο. Η ποιότητα στη ζωή καθορίζεται ως ένα μεγάλο βαθμό από τη διατροφή μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Δε με έφταναν όλα αυτά που έπαθα ως τώρα, έπαθα και ψύξη δεν μπορώ να γυρίσω το κεφάλι μου δεξιά! Θα μου κάνει ο άντρας μ λίγο φυσιοθεραπεία απλά δεν μπορεί πολλά πολλά λόγο εγκυμοσύνης ☹️☹️

Αχ βρε Ραφαελα μου πολλα περαστικα!!!! Απο aircondition την επαθες? Ελπιζω μεσα απτην καρδια μου να ειναι το τελευταιο θεμα που προκυπτει❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...