Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος 🧚, το θερμόμετρο ανεβαίνει🌡️🔥 σπίτι του κανεις δεν μένει.🌅🏖️.. και το μόνο που απομένει τα νινακια μας να φέρνει ❣️🤰🤗


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Εμείς στην Αθήνα το σπίτι μας είναι στην Παλλήνη. Οι δικοί μου είναι εκεί. Τους είπαν να εκκενωσουν την περιοχή. Το πρόβλημα είναι με τον μπαμπά που είναι ανάπηρος αλλά είπε η πυροσβεστική θα βοηθήσει. Ακόμα δεν έχει φτάσει να είναι επικίνδυνο ως μέσα στον οικισμο. Τα μαθαίνω εν τω μεταξύ από 500χλμ μακριά τα νέα και έχει πιαστεί η ψυχή μου. Αυτή η φωτιά καίει κατοικημενες ζώνες, δηλ. ήθελα να ήξερα ποιος το ξεκίνησε όλο αυτό. Ο Θεός βοηθός. 

Πόσο λυπάμαι κάθε χρόνο τα ίδια με τις φωτιές... Ποιος θα πάρει την ευθύνη για όλα αυτά απορώ.... Ευχομαι να πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 405
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τα έκανες όλα αυτά ενώ είσαι έγκυος;;; αλήθεια;;;;;;; ρε κορίτσι σιγά σιγά... Πρόσεχε.. Ξεκούραση λιγο

Βοηθάει και ο άντρας μου πολύ απλά δε βόλευε να πάει αυτος σουπερμάρκετ κ έτσι πήγα εγώ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πόσο λυπάμαι κάθε χρόνο τα ίδια με τις φωτιές... Ποιος θα πάρει την ευθύνη για όλα αυτά απορώ.... Ευχομαι να πάνε όλα καλα

κάθε χρόνο λένε τα ίδια και κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια με τις πυρκαγιές και στο τελος έχουμε πάλι θύματα και περιουσίες να καταστρέφονται!!!! Και κάθε χρόνο κανεις δεν παίρνει την ευθύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Βοηθάει και ο άντρας μου πολύ απλά δε βόλευε να πάει αυτος σουπερμάρκετ κ έτσι πήγα εγώ…

Εγώ παραγγέλνω και μου το φέρνουν σπίτι. Το ξεκίνησα όταν πρώτο έμεινα έγγυος αλλά με έχει βολεψει. Πλέον ξέρω τι παίρνω και γινεται γρήγορα η παραγγελία ❣️❣️ 

Εντάξει δεν είμαστε άρρωστες. Μπορούμε να κάνουμε δουλειές. Απλά με διαλείμματα. Και εγώ καθαρίζω το σπίτι και είναι όλα πένα. Αλλά σιγα σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ παραγγέλνω και μου το φέρνουν σπίτι. Το ξεκίνησα όταν πρώτο έμεινα έγγυος αλλά με έχει βολεψει. Πλέον ξέρω τι παίρνω και γινεται γρήγορα η παραγγελία ❣️❣️ 

Εντάξει δεν είμαστε άρρωστες. Μπορούμε να κάνουμε δουλειές. Απλά με διαλείμματα. Και εγώ καθαρίζω το σπίτι και είναι όλα πένα. Αλλά σιγα σιγά 

Δυστυχως δεν έχουμε τέτοια εξυπηρέτηση στην Κύπρο :( ενώ όταν ήμουν εξωτερικό τα βαριά πράγματα τα παραγγελνα online!! Εννοείται σιγά σιγά δεν είμαστε Σούπερμαν αλλά λίγο καθομαι και ξανά πάλι 😆 εγώ φέρνω και κοπέλα κάθε 15 μερες αλλά τις υπόλοιπες ημερες εγώ τα κάνω τα καθημερινά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/7/2022 at 1:19 ΜΜ, ο/η Nandia- είπε:

Με το καλό να έρθει το μωρο.. και εγώ  τον μεγάλο τον γέννησα 2/8... όσο για τα πεθερικά όταν γεννήσεις με το καλό και θα έχεις ψυχική και σωματική δύναμη θα τους φτιάξεις καλά..  εγω όταν ερχόταν η πεθερά χωρίς να ενημερώσει και μπυ ξυπνούσε το μωρο για να το δει δεν της άνοιγα..  έκλεινα την τηλεόραση όταν άκουγα το αυτοκίνητο της κλείδωνα την πόρτα και την αφηνα να κτυπά μέχρι που κατάλαβε ότι εγώ βάζω κανόνες και έπαιρνε τηλ πριν έρθει.. όλοι θα στρώσουν σιγά σιγα

Νάντια τώρα βρήκα ώρα να απαντήσω, ήθελα να σου πω ότι είσαι θεά! Από χτες κάνω εικονα τη φάση με εσένα μέσα στο σπίτι κ την άλλη απέξω να χτυπάει τα κουδούνια κ γελάω μόνη μου! Μπράβο σου πραγματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια όσες έχετε κάνει έλεγχο για κυστική ινωση, τι ποσοστό κάνατε??

Εγώ την έκανα αυτήν τη εξέταση, το 99% είχα κάνει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ την έκανα αυτήν τη εξέταση, το 99% είχα κάνει  

Που την είχες κάνει αν επιτρέπεται και πόσο σου κόστισε? Αθήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Που την είχες κάνει αν επιτρέπεται και πόσο σου κόστισε? Αθήνα?

Όχι δεν είμαι από Αθήνα.. επαρχία βρίσκομαι περίπου 300ευρω είχα δώσει.. μου είχαν πει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει γιατί δεν το έψαξα την κάνουν και στο ΡΕΑ με λιγότερα λεφτά από αυτά που έδωσα εγώ πρέπει να έχει κάποιο πακέτο με εξετάσεις στα 200 ευρώ και είναι και αυτήν μέσα.. απλά εμένα δεν με βόλευε να ερθω Αθήνα να την κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι δεν είμαι από Αθήνα.. επαρχία βρίσκομαι περίπου 300ευρω είχα δώσει.. μου είχαν πει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει γιατί δεν το έψαξα την κάνουν και στο ΡΕΑ με λιγότερα λεφτά από αυτά που έδωσα εγώ πρέπει να έχει κάποιο πακέτο με εξετάσεις στα 200 ευρώ και είναι και αυτήν μέσα.. απλά εμένα δεν με βόλευε να ερθω Αθήνα να την κάνω.. 

Οκ Οκ σε ευχαριστώ πολύ! Θα το ψάξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Οκ Οκ σε ευχαριστώ πολύ! Θα το ψάξω 

Ίσως κάποια άλλη κοπέλα από εδώ να ξέρει να σου προτείνει και κάτι άλλο.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Που την είχες κάνει αν επιτρέπεται και πόσο σου κόστισε? Αθήνα?

99% στο access to genome, ειναι απτα πιο αξιπιστα εργαστηρια αθηνα για τετοιες εξετασεις δεν θυμαμαι ποσο πληρωσα ισως 250

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2022 at 3:06 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Νάντια τώρα βρήκα ώρα να απαντήσω, ήθελα να σου πω ότι είσαι θεά! Από χτες κάνω εικονα τη φάση με εσένα μέσα στο σπίτι κ την άλλη απέξω να χτυπάει τα κουδούνια κ γελάω μόνη μου! Μπράβο σου πραγματικά 

Ε μα δεν γινόταν να μου ξύπνα το μωρο και να μην ηρεμεί μετά..  πήγε και έκανε παράπονο στην μάνα μου και λέω στην μάνα μου αν αυτή δεν σκέφτεται ότι βασανίζει το μωρο μια δεν με ενδιαφέρει και στον πρόεδρο της δημοκρατίας να κάνει παράπονο.. μια μέρα δεν την άκουσα και ήρθε από την πίσω πόρτα που είχα ανοικτά.. κοιμάται μου λέει;  την κοίταξα με δολοφονικό βλέμμα και της λέω ναι .. πήγε λίγο να κλάψει και πετάχτηκα πρώτη του έβαλα πιπίλα και γύρισα και την είδα με ύφος αν το αγγίξεις τελείωσες.. μου λέει θα πάω εγώ και όταν ξυπνήσει να έρθω..  της λέω σε καμία ώρα λογικά θα ξυπνήσει.. με πήρε τηλ και της λέω έλα ξύπνησε από εκείνη την μέρα με έπαιρνε τηλ .. κατάλαβε ότι δεν θέλω να της στερησω το μωρο αλλά όχι να μου το ξύπνα.. δεν γίνεται χωρίς όρια όταν δεν καταλαβαίνουν τα βασικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια την πάτησα..  από χτες με πονούσε ο λαιμός και τελικά σήμερα ένοιωσα να κάνω πυρετό.. τελικά βγήκα θετική στο σελφ τεστ και θα πάω στο φαρμακείο σε λίγο για να κάνω για να με δηλώσουν κρούσμα.. ο Θεός βοηθός.. από χτες δεν ένοιωσα το μωρο και αγχώθηκα.. αύριο είχα ραντεβού στην γυναικολόγο 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια την πάτησα..  από χτες με πονούσε ο λαιμός και τελικά σήμερα ένοιωσα να κάνω πυρετό.. τελικά βγήκα θετική στο σελφ τεστ και θα πάω στο φαρμακείο σε λίγο για να κάνω για να με δηλώσουν κρούσμα.. ο Θεός βοηθός.. από χτες δεν ένοιωσα το μωρο και αγχώθηκα.. αύριο είχα ραντεβού στην γυναικολόγο 😥

Περαστικά κορίτσι μου, βιταμίνες, ενυδάτωση, ξεκούραση όσο γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Περαστικά κορίτσι μου, βιταμίνες, ενυδάτωση, ξεκούραση όσο γίνεται. 

Βιταμίνες πίνω της εγκυμοσύνης και ευτυχώς πίνω φρέσκο χυμό πορτοκάλι κάθε μέρα.. δεν πιστεύω να με πιάσει πολύ βαριά.. στα αγόρια πέρασα ιώσεις γαστρεντεριτιδα μέχρι και ωτίτιδα στο πρώτο 3μηνο αλλά φοβάμαι για το μωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Βιταμίνες πίνω της εγκυμοσύνης και ευτυχώς πίνω φρέσκο χυμό πορτοκάλι κάθε μέρα.. δεν πιστεύω να με πιάσει πολύ βαριά.. στα αγόρια πέρασα ιώσεις γαστρεντεριτιδα μέχρι και ωτίτιδα στο πρώτο 3μηνο αλλά φοβάμαι για το μωρο 

Εμένα με πρόλαβε στον 8ο μήνα, το μωρό δεν έπαθε τίποτα, είχα κάνει doppler όταν συνήλθα. Και άλλη γνωστή μου στον 7ο μήνα δεν έπαθε κάτι. Να προσεύχεσαι να έχει υγεία και να είσαι αισιόδοξη. Εννοείται πες στη γυναικολόγο ότι κόλλησες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια την πάτησα..  από χτες με πονούσε ο λαιμός και τελικά σήμερα ένοιωσα να κάνω πυρετό.. τελικά βγήκα θετική στο σελφ τεστ και θα πάω στο φαρμακείο σε λίγο για να κάνω για να με δηλώσουν κρούσμα.. ο Θεός βοηθός.. από χτες δεν ένοιωσα το μωρο και αγχώθηκα.. αύριο είχα ραντεβού στην γυναικολόγο 😥

Περαστικά σου να το περάσεις γρήγορα και εύκολα… το πέρασαν αρκετές κοπέλες χωρίς να έχουν πρόβλημα τα μωράκια τους εχω γνωστή που μέσα στην εγκυμοσύνη το πέρασε 2 φορές και ήταν όλα καλά μην αγχώνεσαι μιλά με τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά υπομονή και ξεκούραση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Εμένα με πρόλαβε στον 8ο μήνα, το μωρό δεν έπαθε τίποτα, είχα κάνει doppler όταν συνήλθα. Και άλλη γνωστή μου στον 7ο μήνα δεν έπαθε κάτι. Να προσεύχεσαι να έχει υγεία και να είσαι αισιόδοξη. Εννοείται πες στη γυναικολόγο ότι κόλλησες. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Περαστικά σου να το περάσεις γρήγορα και εύκολα… το πέρασαν αρκετές κοπέλες χωρίς να έχουν πρόβλημα τα μωράκια τους εχω γνωστή που μέσα στην εγκυμοσύνη το πέρασε 2 φορές και ήταν όλα καλά μην αγχώνεσαι μιλά με τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά υπομονή και ξεκούραση 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.. μίλησα με την προσωπική μου γιατρό και την γυναικολόγο μου και μου έδωσαν οδηγίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.. μίλησα με την προσωπική μου γιατρό και την γυναικολόγο μου και μου έδωσαν οδηγίες 

Γεια σας κοριτσια!! Περασα και εγω πριν δυο εδομαδες.. τοτε ημουν στην 8η εβδομαδα! χθες ειδαμε το μωρακι και ηταν ολα τελεια! και οι αιματολογικες που εκανα ολες καλες!! Δεν επηρεαζει ευτυχως το μωρο.. μην αγχωνεσαι καθολου! Να κρατας ενυδατωμενο τον οργανισμο σου και να μην αφηνεις τον πυρετο να ανεβαινει πολυ!! Περαστικα σου ευχομαι και θα πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.. μίλησα με την προσωπική μου γιατρό και την γυναικολόγο μου και μου έδωσαν οδηγίες 

Ναντια μου περαστικα σου! ευχομαι να το περασεις πολυ πολυ ελαφρα! Τι οδηγιες σου εδωσαν? Μπορει να τις χρειαστω συντομα γιατι ο ανδρας μου εχει κοβιντ παλι και εφυγα απο σπιτι αλλα δεν ξερω αν γλιτωσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσισ μου οπως εγραψα κα ιστη Ναντια ο ανδρας μου εχει κοβιντ, ξεσπιτωθηκα λοιπον και ηρθα στους γονεις μου,,.. Ελπιζω να γλιτωσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσισ μου οπως εγραψα κα ιστη Ναντια ο ανδρας μου εχει κοβιντ, ξεσπιτωθηκα λοιπον και ηρθα στους γονεις μου,,.. Ελπιζω να γλιτωσα...

Μου εχουν σπασει τα νευρα με αυτον τον ιο τοσο αγχος ρε παιδια ελεος πλεον τι ειναι αυτο το πραγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μου εχουν σπασει τα νευρα με αυτον τον ιο τοσο αγχος ρε παιδια ελεος πλεον τι ειναι αυτο το πραγμα...

Μας περιτριγυρίζει αλλά να σου πω κάτι;; Εγώ που μιλάω με γιατρους πλέον δεν προκαλει σοβαρεσ Επιπλοκές αλλά δεν παύει να μας ανησυχεί κ να θέλει προσοχή! Βασικά δεν μπορείς να κανεις κ πολλά μάσκα, πλύσιμο χεριών συχνά κ αντισηπτικό και όσο μπορούμε να είμαστε σε ανοικτό χώρο!! Μην αγχώνεσαι αφού έφυγες από το σπίτι οι πιθανότητες είναι λιγότερες να το κόλλησες! Υπομονή και ευελπιστούμε κάποια στιγμή να γίνει εποχιακό οπως όλοι οι ιοί κ όχι να υπάρχει ολοχρονα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...