Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου μετά όταν τελειώσεις με την αντιβίωση πάρε ένα πακέτο d mannose πραγματικά θα σε βοηθήσει παρά πολύ. Αν θέλεις οδηγίες χρήσης πολυ ευχαρίστως να σου πω!! 
 

κορίτσια παθιάζομαι για το d mannose χαχαχα είναι από τα αγαπημένα μου προϊόντα και το πιστεύω πολύ και χαίρομαι που είναι πρώτο σε πωλήσεις στην Κύπρο στην κατηγορία του και χαίρομαι που εγώ το προωθώ!!! ❤️❤️❤️

 Ραφαελα μου που αλλού βοηθάει αυτο; γιατι είμαι από τις πολύ τυχερές που έπαθα το πολύ 2-3 φορες στην ζωή μου ουρολοίμωξη και αυτή μόλις το καταλάβαινα έπινα μπόλικο νερό και περνούσε χωρίς αντιβίωση η κάτι αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου μετά όταν τελειώσεις με την αντιβίωση πάρε ένα πακέτο d mannose πραγματικά θα σε βοηθήσει παρά πολύ. Αν θέλεις οδηγίες χρήσης πολυ ευχαρίστως να σου πω!! 
 

κορίτσια παθιάζομαι για το d mannose χαχαχα είναι από τα αγαπημένα μου προϊόντα και το πιστεύω πολύ και χαίρομαι που είναι πρώτο σε πωλήσεις στην Κύπρο στην κατηγορία του και χαίρομαι που εγώ το προωθώ!!! ❤️❤️❤️

Ναι ναι θα πάρω οπωσδήποτε ! Σε ευχαριστω πολύ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

 Ραφαελα μου που αλλού βοηθάει αυτο; γιατι είμαι από τις πολύ τυχερές που έπαθα το πολύ 2-3 φορες στην ζωή μου ουρολοίμωξη και αυτή μόλις το καταλάβαινα έπινα μπόλικο νερό και περνούσε χωρίς αντιβίωση η κάτι αλλο

Βοηθά και σε αυτή τη περίπτωση δλδ μολις νιώσεις τα συμπτώματα πολύ νερό και αυτό επίσης προλαβαίνεις την ουρολοίμωξη! Επίσης συμπτώματα χωρις καν μικρόβιο οπως συχνοουρία, ακράτεια, η κυρία Νίκη το δίνει κ σε πέτρες στα νεφρά! Γενικά βοηθάει για το ουροποιητικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό, ο σάκος άλλαξε και έγινε στρογγυλός και είδαμε καθαρά λεκιθικο και υποψία εμβρύου. Μου έδωσε προληπτικά salospir των 80 και θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη. Θα δώσουμε διορία 2-3 βδομάδες ακόμα. Μου είπε ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως έχει τύχει να ακούσουν καρδιά και 9-10η εβδομάδα. Οι μέρες θα δείξουν. Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό, ο σάκος άλλαξε και έγινε στρογγυλός και είδαμε καθαρά λεκιθικο και υποψία εμβρύου. Μου έδωσε προληπτικά salospir των 80 και θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη. Θα δώσουμε διορία 2-3 βδομάδες ακόμα. Μου είπε ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως έχει τύχει να ακούσουν καρδιά και 9-10η εβδομάδα. Οι μέρες θα δείξουν. Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι.

Πόσο χαίρομαι.. θα πάνε όλα καλά..  μην ξεχνάς το προσέχει η αγία Παρασκευή 🥰🥰🥰

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Βοηθά και σε αυτή τη περίπτωση δλδ μολις νιώσεις τα συμπτώματα πολύ νερό και αυτό επίσης προλαβαίνεις την ουρολοίμωξη! Επίσης συμπτώματα χωρις καν μικρόβιο οπως συχνοουρία, ακράτεια, η κυρία Νίκη το δίνει κ σε πέτρες στα νεφρά! Γενικά βοηθάει για το ουροποιητικό 

Α οκ.. άσε μια φορά πήγα γιατί πονουσα πίσω εκεί που είναι τα νεφρά και μου έκατσα μια ππουνια ακόμα την θυμάμαι.. τελικά ήταν πιάσιμο 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό, ο σάκος άλλαξε και έγινε στρογγυλός και είδαμε καθαρά λεκιθικο και υποψία εμβρύου. Μου έδωσε προληπτικά salospir των 80 και θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη. Θα δώσουμε διορία 2-3 βδομάδες ακόμα. Μου είπε ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως έχει τύχει να ακούσουν καρδιά και 9-10η εβδομάδα. Οι μέρες θα δείξουν. Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι.

Είδες που αδίκως στεναχωρηθηκες! Όλα καλά θα πάνε!! Μπράβο, χαίρομαι για σένα! Το σαλοσπιρ που θα βοηθήσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Είδες που αδίκως στεναχωρηθηκες! Όλα καλά θα πάνε!! Μπράβο, χαίρομαι για σένα! Το σαλοσπιρ που θα βοηθήσει?

Μάλλον για την πήξη του αίματος.. και εγώ επειδή έχω 2 αποβολές και λόγο ηλικιας μου είχε δώσει ασπιρίνη μόλις άρχισα προσπάθεια και μόλις έμεινα έγκυος βάζω ενέσεις και ασπιρίνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Μάλλον για την πήξη του αίματος.. και εγώ επειδή έχω 2 αποβολές και λόγο ηλικιας μου είχε δώσει ασπιρίνη μόλις άρχισα προσπάθεια και μόλις έμεινα έγκυος βάζω ενέσεις και ασπιρίνη 

A κατάλαβα.. το δίνουν προληπτικά αυτό ή μετά από εξετάσεις? Νομίζω και η Ραφαελα είχε πει ότι πήρε την προηγούμενη εβδομάδα.. δε θυμάμαι καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

A κατάλαβα.. το δίνουν προληπτικά αυτό ή μετά από εξετάσεις? Νομίζω και η Ραφαελα είχε πει ότι πήρε την προηγούμενη εβδομάδα.. δε θυμάμαι καλά.. 

εγώ πήρα λόγο ότι το μωρό ισως να μην βάζει βάρος στο τρίτο τρίμηνο λόγο χαμηλής pappA. Τώρα την σταμάτησα να δούμε να κλείσει το αγγείο που είχε αιμορραγία κ είχα αιμα! Κ θα την αρχίσουμε μάλλον ξανα από εβδομάδας 
 

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό, ο σάκος άλλαξε και έγινε στρογγυλός και είδαμε καθαρά λεκιθικο και υποψία εμβρύου. Μου έδωσε προληπτικά salospir των 80 και θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη. Θα δώσουμε διορία 2-3 βδομάδες ακόμα. Μου είπε ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως έχει τύχει να ακούσουν καρδιά και 9-10η εβδομάδα. Οι μέρες θα δείξουν. Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι.

Μαρία μου χαίρομαι για τα νέα σου!!! Εγώ είμαι σίγουρη ότι μάλλον είναι καθυστερημένη η σύλληψη γι αυτό σε ρώτησα την προηγούμενη φορά! Θα πας κ στον άλλο γιατρο;; Ξερεις ποτέ είχες ωορρηξία;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Πόσο χαίρομαι.. θα πάνε όλα καλά..  μην ξεχνάς το προσέχει η αγία Παρασκευή 🥰🥰🥰

 

Α οκ.. άσε μια φορά πήγα γιατί πονουσα πίσω εκεί που είναι τα νεφρά και μου έκατσα μια ππουνια ακόμα την θυμάμαι.. τελικά ήταν πιάσιμο 🤣🤣🤣

Ποιος η κυρία Νίκη;;; Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό, ο σάκος άλλαξε και έγινε στρογγυλός και είδαμε καθαρά λεκιθικο και υποψία εμβρύου. Μου έδωσε προληπτικά salospir των 80 και θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη. Θα δώσουμε διορία 2-3 βδομάδες ακόμα. Μου είπε ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως έχει τύχει να ακούσουν καρδιά και 9-10η εβδομάδα. Οι μέρες θα δείξουν. Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι.

Τέλεια!!! Υπάρχουν και τα θαύματα!!! μπράβο κορίτσι μου είδες που τζάμπα αγχώθηκες;;;;;; με το καλό όλα να πάνε δεξιά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

A κατάλαβα.. το δίνουν προληπτικά αυτό ή μετά από εξετάσεις? Νομίζω και η Ραφαελα είχε πει ότι πήρε την προηγούμενη εβδομάδα.. δε θυμάμαι καλά.. 

Εμενα μοθ την έδωσε προληπτικά λόγω αποβολων και ηλικίας όπως και τις ενέσεις 

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ποιος η κυρία Νίκη;;; Χαχαχαχα 

Ναιιιιι .. γύρισε μου λέει.. χαλάρωσε..  διά μου μια φώναξα αου και γυρίζω και την βλέπω με ένα ύφος τύπου πας καλα; γελούσε και μου λέει εντάξει δεν είναι τα νεφρά σου..αν ήταν νεφρά ήταν να φιρτεις από τον πόνο..  λέω της έτσι εξετάζουν τα νεφρά;  ναι λέει μου.. κατάλαβαααα🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

εγώ πήρα λόγο ότι το μωρό ισως να μην βάζει βάρος στο τρίτο τρίμηνο λόγο χαμηλής pappA. Τώρα την σταμάτησα να δούμε να κλείσει το αγγείο που είχε αιμορραγία κ είχα αιμα! Κ θα την αρχίσουμε μάλλον ξανα από εβδομάδας 
 

 

Μαρία μου χαίρομαι για τα νέα σου!!! Εγώ είμαι σίγουρη ότι μάλλον είναι καθυστερημένη η σύλληψη γι αυτό σε ρώτησα την προηγούμενη φορά! Θα πας κ στον άλλο γιατρο;; Ξερεις ποτέ είχες ωορρηξία;; 

Ωορρηξία είχα ή 16/5 ή 19/5 γιατί ο κύκλος μου ήταν βλαμμένος εκείνο τον μήνα.θα δω για άλλο γιατρό αν είναι την επόμενη εβδομάδα.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

A κατάλαβα.. το δίνουν προληπτικά αυτό ή μετά από εξετάσεις? Νομίζω και η Ραφαελα είχε πει ότι πήρε την προηγούμενη εβδομάδα.. δε θυμάμαι καλά.. 

Εμένα μου το έδωσε προληπτικά λόγω ηλικίας και για καλύτερη αιμάτωση. Ενέσεις δεν κάνω γιατί οι εξετάσεις θρομβοφιλιας μου είχαν βγει καθαρές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ωορρηξία είχα ή 16/5 ή 19/5 γιατί ο κύκλος μου ήταν βλαμμένος εκείνο τον μήνα.θα δω για άλλο γιατρό αν είναι την επόμενη εβδομάδα.

 

Εμένα μου το έδωσε προληπτικά λόγω ηλικίας και για καλύτερη αιμάτωση. Ενέσεις δεν κάνω γιατί οι εξετάσεις θρομβοφιλιας μου είχαν βγει καθαρές.

Κ ποτέ είχες τελευταία περίοδο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ωορρηξία είχα ή 16/5 ή 19/5 γιατί ο κύκλος μου ήταν βλαμμένος εκείνο τον μήνα.θα δω για άλλο γιατρό αν είναι την επόμενη εβδομάδα.

 

Εμένα μου το έδωσε προληπτικά λόγω ηλικίας και για καλύτερη αιμάτωση. Ενέσεις δεν κάνω γιατί οι εξετάσεις θρομβοφιλιας μου είχαν βγει καθαρές.

Πόσο χρονών εισαι;  αρα με βάση την ωορρηξία σου διανυεις την 5η βδομάδα αρα μια χαρά είναι αυτό που είδατε γιατί και εμένα η μέτρηση του υπερηχου ταιριαζε με την ωορρηξία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ ποτέ είχες τελευταία περίοδο;;

Έχουμε αναλύσει πολύ το θέμα τότε που μου έβγαινε εμένα μικρό.. όπως είδα την ωορρηξία της Μαρίας ταιριάζει ο υπέρηχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Πόσο χρονών εισαι;  αρα με βάση την ωορρηξία σου διανυεις την 5η βδομάδα αρα μια χαρά είναι αυτό που είδατε γιατί και εμένα η μέτρηση του υπερηχου ταιριαζε με την ωορρηξία μου 

Κλεισμένα 37 είμαι. Τι να πω μακάρι. Πάντως οι αναγουλες από το μεσημέρι και μετά επανήλθαν. Ότι θα χαιρομουν τόσο δεν το περίμενα με τις αναγουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Πόσο χρονών εισαι;  αρα με βάση την ωορρηξία σου διανυεις την 5η βδομάδα αρα μια χαρά είναι αυτό που είδατε γιατί και εμένα η μέτρηση του υπερηχου ταιριαζε με την ωορρηξία μου 

Την εγκυμοσύνη τη μετράμε από την τελευταία περίοδο ή από την ωορρηξια +14 μέρες. Με ωορρηξια όντως τότε είναι η 7η εβδομάδα όπως υπολογίζουν. Απλά δε μπορεί κανείς να είναι σίγουρος πότε ήταν η ωορρηξια εκτός αν είναι με φάρμακα και παρακολούθηση. Μπορεί να ήταν λίγο πιο μετά οπότε υπολογιζουμε ηλικία κύησης στην αυχενική και μέχρι τότε είναι όλα μέσες άκρες. Γι αυτό είπε ο γιατρός για καθυστερημένη σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό, ο σάκος άλλαξε και έγινε στρογγυλός και είδαμε καθαρά λεκιθικο και υποψία εμβρύου. Μου έδωσε προληπτικά salospir των 80 και θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη. Θα δώσουμε διορία 2-3 βδομάδες ακόμα. Μου είπε ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως έχει τύχει να ακούσουν καρδιά και 9-10η εβδομάδα. Οι μέρες θα δείξουν. Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι.

Μπραβο ρε Μαρακι μου!!!!!!!! 😁😁😁😁😁🥰🥰🥰🥰🥰 Μπραβο!!!!! Αυτα ειναι νεα!!!!! Να ειστε καλα και οι δυο ευχομαι και συντομα να ακουσετε και καρδουλα!!!!!!! Πιστη, ελπιδα και υπομονη!!!!! Ολα να πανε κατ'ευχην!!!!❤🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Θα το κάνω . Σε ευχαριστω παρά πολύ 

Θα συμφωνήσω, επειδή ήμουν παθούσα! Αποφεύγω τις αντιβιωσεις γενικά τα χάπια, κι μια γιαγιά μου είχε πει για τη μαγειρική σόδα. Έπαθα πλάκα, ένα ποτηρι ήπια με ένα κουταλάκι μαγειρικής σόδας (το έπινα σιγά σιγά γτ όντως είναι αηδία εμετική) και είτε το πιστεύεις είτε όχι σχεδόν αμέσως ανακουφιστηκα από τον έντονο πόνο. Δυστυχώς οι αντιβιωσεις είναι προσωρινές λύσεις και όχι άμεσες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα, καλημέρα σε όλες ελπίζω να είστε καλά ! Οι εγκυουλες μας να τα πηγαίνουν καλά και οι μη να μη χάνουν τις ελπίδες τους. 🙏🏼🙏🏼
 

εχω χαθεί γιατί κλασσικά κάθε καλοκαίρι μου βγαίνει η Παναγία στο αεροδρόμιο, κάτι έξαλλα 15ωρα είχα και 4ημερο έλεγχο, πήγε πολύ καλά και επιτέλους σήμερα το πρωί είπα να αράξω λίγο μέχρι το μεσημέρι να ξεκουραστώ λιγάκι γτ πλέον νιώθω το σώμα μου πολύ κουρασμένο! 
 

Σας γραφω τώρα να ζητήσω συμβουλή, όχι για εμένα, αλλά για την καλύτερη μου φίλη διοτι βρίσκομαι σε δίλημμα πως να τη συμβουλέψω. 
 

λοιπον, η φίλη μου γέννησε πριν 8 μήνες, πέρασε δύσκολη εγκυμοσύνη σχεδόν σε όλη τη διάρκεια ήταν στο κρεβάτι με συσπάσεις. Περνάνε πολύ δύσκολα οικονομικά και όλα τα έχει αναλάβει εκείνη καθώς ο σύντροφος της από ότι έχω καταλάβει είναι από λίγο έως πολύ ανεύθυνος. Δε βοηθάει σε τπτ στο σπίτι ούτε με το μωρό, τα κάνει όλα μόνη της έχει αδυνατίσει και έχει μείνει το 1/3.. και τη βλέπω καθημερινά λες κ σβήνει γτ είναι ενα πολύ λαμπερό κορίτσι (ένα χρόνο μεγαλύτερη μου, 31 θ γίνει 32 σε λίγους μήνες. Λοιπόν με πήρε τηλέφωνο πριν λίγες μέρες είχε πάθει κρίση πανικού, γιατί είναι έγκυος ξανά και έχει τρομοκρατηθεί πως θα ανταπεξέλθει οικονομικά. Ζήτησε τη συμβουλή μου ακόμα μ είπε δεν μπορώ να ανταπεξέλθω και θέλει να διακόψει την εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω τι να της πω.. από τη μια καταλαβαίνω ότι πράγματι ένα δεύτερο παιδί τώρα θα ήταν καταστροφή για εκείνη αλλά από την άλλη.. τι ένα τι δυο δε λένε .. δεν μπορώ να συνεναισω σε κάτι τέτοιο νομίζω.. δεν ξέρω τι ν πω. Όλοι έρχονται συνέχεια όλη μ τη ζωή να με ρωτάνε συμβουλές γιατί ξέρουν ότι θα διαλέξω και θα συμβουλεύσω το σωστό. Σε αυτήν την περίπτωση λοιπόν 5 μέρες τώρα δν μπορώ να το βγάλω από το κεφάλι μου και να σκεφτώ τι πρέπει να κάνει. Εσείς τι θα συμβουλεύατε αν ήταν δικη σας φίλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κλεισμένα 37 είμαι. Τι να πω μακάρι. Πάντως οι αναγουλες από το μεσημέρι και μετά επανήλθαν. Ότι θα χαιρομουν τόσο δεν το περίμενα με τις αναγουλες.

Όλα θα πάνε καλά, συμφωνώ με τα κορίτσια, μπορεί να έγινε αργά η σύλληψη, μια φίλη μου μου είπε ότι πιάσαν παιδί 4 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου. Συμβαίνουν αυτά συχνά πυκνά, δώστε λίγο χρόνο με καλές αισιόδοξες σκέψεις συγκρατημένα και θα δεις που όλα θα πάνε καλά ! Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα γλυκό μωράκι στα χέρια σας !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μετά από αυτό που μου έτυχε με το αιμα κτλ φοβήθηκα και σκέφτομαι να ακυρώσω τον γάμο…το συζήτησα λίγο το πρωί με τον άντρα μου…από την αρχή έλεγε να το κάνουμε πιο μετά τον γάμο βέβαια, απλά εγώ επέμενα γιατί βαρέθηκα την διαδικασία ακύρωσε βρες ξανά κτλ! 
 

θα είμαι 7μιση μηνών σίγουρα θα κουράζομαι πιο εύκολα από ότι τώρα, σκέφτομαι μην πάθω ξανά το ίδιο ή και χειρότερα, κ ο γαμος έχει και τρέξιμο ειδικά όταν πλησιάζει ο καιρός, εχεις ένα αγχος να είναι όλα καλά κ να τα προλαβεις όλα…Σκέφτομαι κ το νυφικό που θα μου είναι χαλια αφού δεν ταιριάζει σε μια έγκυο…τα μαλλιά μου κ αυτά χαλια έχω να τα βάψω από τον Μάρτιο έχω ρίζα κ κίτρινησε κ το άνοιγμα που αρχισα να τους κάνω κάτω με ξανθιές σαν ανταύγειες! 

Ραφαελακι νομίζω το είχαμε ξανασυζητήσει και το είχα πει και τότε που το είχες ξανά θέσει το θέμα. Πρέπει να λύνουμε ένα θέμα τη φορά κατά τη δικη μου γνώμη όλα μαζί είναι ταλαιπωρία και στρες. Προτεραιότητα για εμένα τώρα θα ήταν να έχω μια καλή εγκυμοσύνη να με διευκολύνω δηλαδή όσο μπορώ, να γεννήσω και μετά ενδεχομένως αφού βαριέμαι όλες αυτές τις κανονισιες γάμο και βάφτιση μαζί με ένα σμπάρο δυο τριγωνια. 
 

και θα το ευχαριστηθείς πολύ περισσοτερο και δε θα ταλαιπωρηθείς. Μα σου χρειάζονται αυτά τα άγχη τώρα; Γνώμη μου είναι λοιπόν να τον αναβάλετε τον γάμο λίγο να γεννήσεις με το καλό και μετά να κάνετε τον γάμο να είσαι με φτιαγμένο μαλλί σώμα φόρεμα όλα στην εν τέλεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα, καλημέρα σε όλες ελπίζω να είστε καλά ! Οι εγκυουλες μας να τα πηγαίνουν καλά και οι μη να μη χάνουν τις ελπίδες τους. 🙏🏼🙏🏼
 

εχω χαθεί γιατί κλασσικά κάθε καλοκαίρι μου βγαίνει η Παναγία στο αεροδρόμιο, κάτι έξαλλα 15ωρα είχα και 4ημερο έλεγχο, πήγε πολύ καλά και επιτέλους σήμερα το πρωί είπα να αράξω λίγο μέχρι το μεσημέρι να ξεκουραστώ λιγάκι γτ πλέον νιώθω το σώμα μου πολύ κουρασμένο! 
 

Σας γραφω τώρα να ζητήσω συμβουλή, όχι για εμένα, αλλά για την καλύτερη μου φίλη διοτι βρίσκομαι σε δίλημμα πως να τη συμβουλέψω. 
 

λοιπον, η φίλη μου γέννησε πριν 8 μήνες, πέρασε δύσκολη εγκυμοσύνη σχεδόν σε όλη τη διάρκεια ήταν στο κρεβάτι με συσπάσεις. Περνάνε πολύ δύσκολα οικονομικά και όλα τα έχει αναλάβει εκείνη καθώς ο σύντροφος της από ότι έχω καταλάβει είναι από λίγο έως πολύ ανεύθυνος. Δε βοηθάει σε τπτ στο σπίτι ούτε με το μωρό, τα κάνει όλα μόνη της έχει αδυνατίσει και έχει μείνει το 1/3.. και τη βλέπω καθημερινά λες κ σβήνει γτ είναι ενα πολύ λαμπερό κορίτσι (ένα χρόνο μεγαλύτερη μου, 31 θ γίνει 32 σε λίγους μήνες. Λοιπόν με πήρε τηλέφωνο πριν λίγες μέρες είχε πάθει κρίση πανικού, γιατί είναι έγκυος ξανά και έχει τρομοκρατηθεί πως θα ανταπεξέλθει οικονομικά. Ζήτησε τη συμβουλή μου ακόμα μ είπε δεν μπορώ να ανταπεξέλθω και θέλει να διακόψει την εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω τι να της πω.. από τη μια καταλαβαίνω ότι πράγματι ένα δεύτερο παιδί τώρα θα ήταν καταστροφή για εκείνη αλλά από την άλλη.. τι ένα τι δυο δε λένε .. δεν μπορώ να συνεναισω σε κάτι τέτοιο νομίζω.. δεν ξέρω τι ν πω. Όλοι έρχονται συνέχεια όλη μ τη ζωή να με ρωτάνε συμβουλές γιατί ξέρουν ότι θα διαλέξω και θα συμβουλεύσω το σωστό. Σε αυτήν την περίπτωση λοιπόν 5 μέρες τώρα δν μπορώ να το βγάλω από το κεφάλι μου και να σκεφτώ τι πρέπει να κάνει. Εσείς τι θα συμβουλεύατε αν ήταν δικη σας φίλη;

Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση της ειδικά αφού έχει έναν άντρα ανεύθυνο που δεν τη βοηθάει. Τα έξοδα θα διπλασιάσουν όπως και οι ευθύνες αλλά και η κούραση της. Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να πάρεις θέση στο αν θα προχωρήσει σε διακοπή ή όχι. Είναι μια απόφαση που πρέπει να πάρει καθαρά μόνη της. Εγώ πιστεύω πως θα πρέπει να ζυγισετε τα υπέρ και τα κατά, και να προσπαθήσει να δει αν υπάρχει τρόπος να τα καταφέρει. Έχει κάποια άλλη βοήθεια από συγγενείς? Δεν ξέρω.. 2η εγκυμοσύνη με ένα ακόμα μωρο μου φαίνεται βουνό! Δεν γίνεται να τα καταφέρει μόνη της. Με τον άντρα της το έχει συζητήσει, του έχει ζητήσει βοήθεια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...