Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου, είμαι λίγο καλύτερα, είπα πως δεν μπορώ να κάνω κάτι, ότι είναι να γινει θα γίνει αλλά ελπίζω σε ένα θαύμα. Θα πάω αύριο πάλι να με δει και θα κλείσω να πάω από βδομάδα και σε άλλον γιατρό .Χαίρομαι πολύ που είσαι καλύτερα. Σήμερα έχω πάλι σύμπτωμα αλλά όχι τόσο έντονα εκτός αν είναι η ιδέα μου, έχω ελαφρά πινάκια περιόδου και αναγουλα έντονη αλλά όχι συνεχόμενη.

Μακάρι αύριο να μας στείλει καλά νέα και να μην χρειαστεί να πας και σε άλλον γιατρό λογικά είναι θετικό που έχεις συμπτώματα θα περιμένουμε νέα σου

Σου στέλνω όλη την θετικη μου ενέργεια ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ την ημέρα που είχα θετικό τεστ ωορρηξίας ήταν απόγευμα..ήρθα σε επαφή τις δύο προηγούμενες και την ίδια μέρα το βράδυ 

Τώρα μπήκαμε 7 ο. 🥰🥰🥰🥰  Πιστεύω οι επαφές σου είναι πολύ καλές. Να κάνεις και σήμερα το απόγευμα προς βράδυ και όλα καλά θα πάνε. Αλλά η χθεσινή η πρωινή και η βραδινή ήταν πολύ καλές. 

Ναι αυτό θα κάνω και ο θεός βοηθός για αυτό το μήνα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Συμβουλή: να μην το σκέφτεσαι τόσο με το ρολόι και να το ευχαριστηθείτε. Το σεξ είναι ωραίο πράγμα 🎉 ευκαιρία το θετικό τεστ να κάνετε έξτρα πυκνά! 

Δεν έχεις και άδικο …. Αυτό το μήνα δ μετέφερα καμία ανησυχία στον άντρα μ δεν ξέρει καν για το ποτέ έχω γόνιμη και ήταν εντελώς χαλαρός αυτή τη φορά ! Και έτσι θα συνεχίσω .. τώρα όσον αφορά εμένα προσπαθώ να μην το σκέφτομαι εκείνη την ώρα … ελλα όταν προσπαθείς καιρό σπάει το νευρικό σπυ σύστημα …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Λοιπόν πήγα γυναικολόγο την Πέμπτη που μας πέρασε και μου είπε ξεκινάς με τεστ ωορρηξίας.. Θα κάνεις καθημερινά από την 11η ημέρα και μετά βάση κύκλου και μόλις το δεις θετικό, μετά την επόμενη ημέρα (μετά από 24 ώρες) και την μεθεπόμενη θα κάνεις σεξ... Αυτή ήταν η οδηγία του 😁😁😁 και εγώ κοντά στις γονιμες είμαι ακόμα δεν βρήκα γόνιμη εγώ ... Αντε κορίτσι πάμε δυνατά μαζί 😘😘😘😘 

Καλή μας επιτυχία !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ συμφωνώ. Πολλοί γιατροί είναι ακραίοι. Ενας γιατρός έκανε διάγνωση καρκίνου στη μαμά μιας φίλης μου από τις αιματολογικες (αν είναι ποτέ δυνατόν χωρίς απεικονιστικη μέθοδο να κάνει διάγνωση καρκίνου) και τους το είπε κιόλας με πιθανότητες 5ετους επιβίωσης 2% και τελικά είχε απλά κύστες. Δε λέμε τώρα να πετύχεις αυτόν τον τύπο που κάποιος πρέπει να του πάρει το πτυχίο. Ούτε να σε αγχώνει χωρίς λόγο. Και η δική σου της αυχενικής ήταν υπερβολική με τους παλμούς,αλλα το αποτέλεσμα προέκυψε και από τις αιματολογικες. Σε αυτή την περίπτωση με ψυχραιμία λες έχουμε κάποιους δείκτες που χαλάνε τα ποσοστά και καλύτερα να κάνεις περαιτέρω έλεγχο για σιγουριά. Και πάλι βέβαια οι πιθανότητες είναι φουλ με το μέρος σου οπότε δε χρειαζόταν να σε πανικοβαλει σίγουρα. Τώρα αν δε βλέπει καθόλου έμβρυο θα σου πει δε βλέπω. Στη συγκεκριμένη περίπτωση θεωρώ ότι κανονικά αφού στις 5 εβδομάδες δεν είδαν έμβρυο έπρεπε να βάλουν επόμενο ραντεβού απευθείας σε 10-12 μερες ώστε να είναι σίγουρος ο υπέρηχος και να μη μεσολαβήσει αυτή η περίοδος άγχους που μεσολαβεί τώρα και να μην ταλαιπωρείται η Μαρία. Εγώ όταν πήγα στις 5+κάτι εβδομάδες και δεν είδαμε έμβρυο είχα φαγωθεί να το ξαναδούμε σε λίγες μέρες μήπως εμφανιστεί και ο γιατρός μου το ξέκοψε κι έβαλε ραντεβού σε 2 εβδομάδες γιατί έλεγε ότι αν δεν εμφανιστεί σε ενδιάμεσο ραντεβού θα αγχωθω χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι δε θα εμφανιστεί πιο μετά. Τότε δεν ήξερα ακόμα και τον αλγόριθμο που χρησιμοποιουν για το βιώσιμη - μη βιώσιμη κύηση και ήμουν σε γκρίνια ότι είναι υπερβολικός. Τώρα το καταλαβαίνω. 

Λόγω του ιστορικού μου έχουμε πει θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα, για αυτό πήγα και χθες, αν θυμάσαι και από το θέμα μωράκια Ιουλίου και πάλι κάθε βδομάδα πήγαινα και όταν τελικά το κάναμε ανά δύο το έχασα και ήταν πόσες μέρες νεκρό μέσα μου ,οπότε καλύτερα να με βλέπει πιο συχνά. Στις προηγούμενες στις 6+2 είχα ακούσει ήδη καρδούλα.

Αυτό όμως που δεν του άρεσε ξαναλέω δεν είναι ότι δεν είδαμε έμβρυο αλλά ότι έχει αλλάξει σχήμα ο σάκος και έγινε μακρόστενος .

Αύριο ελπίζω σε ένα θαύμα και από εβδομάδα θα πάω και σε άλλο γιατρό και μετά εγκαταλείπω τις προσπάθειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Λόγω του ιστορικού μου έχουμε πει θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα, για αυτό πήγα και χθες, αν θυμάσαι και από το θέμα μωράκια Ιουλίου και πάλι κάθε βδομάδα πήγαινα και όταν τελικά το κάναμε ανά δύο το έχασα και ήταν πόσες μέρες νεκρό μέσα μου ,οπότε καλύτερα να με βλέπει πιο συχνά. Στις προηγούμενες στις 6+2 είχα ακούσει ήδη καρδούλα.

Αυτό όμως που δεν του άρεσε ξαναλέω δεν είναι ότι δεν είδαμε έμβρυο αλλά ότι έχει αλλάξει σχήμα ο σάκος και έγινε μακρόστενος .

Αύριο ελπίζω σε ένα θαύμα και από εβδομάδα θα πάω και σε άλλο γιατρό και μετά εγκαταλείπω τις προσπάθειες.

Η εντατική παρακολούθηση δε βοηθάει με το άγχος δυστυχώς. Το επιδεινώνει. Δεν έχει σχέση φυσικά το ποσο συχνά θα το βλέπεις με το αν θα το χάσεις σε αυτές τις περιπτώσεις. Δεν ξέρω αν ωφελεί εν τέλει και το κάθε εβδομάδα κάπου. Είναι μεταξύ γιατρού και ασθενή να αποφασίσουν το προτιμούν και τι θα ειναι πιο βοηθητικό. Δώσε λίγο χρόνο ακόμα αλλά μην εγκαταλείψεις τις προσπαθειες εφόσον το επιθυμείς. Μπορείς και να σταματήσεις τις προσπάθειες και απλά να έχεις ελεύθερες επαφές όποτε θέλεις με τον άντρα σου και ο, τι γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Η εντατική παρακολούθηση δε βοηθάει με το άγχος δυστυχώς. Το επιδεινώνει. Δεν έχει σχέση φυσικά το ποσο συχνά θα το βλέπεις με το αν θα το χάσεις σε αυτές τις περιπτώσεις. Δεν ξέρω αν ωφελεί εν τέλει και το κάθε εβδομάδα κάπου. Είναι μεταξύ γιατρού και ασθενή να αποφασίσουν το προτιμούν και τι θα ειναι πιο βοηθητικό. Δώσε λίγο χρόνο ακόμα αλλά μην εγκαταλείψεις τις προσπαθειες εφόσον το επιθυμείς. Μπορείς και να σταματήσεις τις προσπάθειες και απλά να έχεις ελεύθερες επαφές όποτε θέλεις με τον άντρα σου και ο, τι γίνει. 

Εμένα η εντατική παρακολούθηση με βοηθάει περισσότερο. Δεν θέλω να κάνω όνειρα και να πάω μετά από δύο τρεις βδομάδες και να έχουν τελειώσει όλα. Όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα. Σε ορισμένους αυτό δεν λειτουργεί αλλά εγώ δεν το αντέχω.

Αν και αυτή τη φορά τελικά δεν πάει καλά,θα επισκεφθώ γενετιστή. Να με τσεκαρει από πάνω μέχρι κάτω αλλά και για ψυχολογικούς λόγους θα ήθελα να αλλάξω γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Αν θηλάσεις λογικά δεν θα έχεις περίοδο για μήνες, δε συμβαίνει σε όλες δυστυχώς αλλά είναι το πιο πιθανό. Οπότε θα είσαι ουσιαστικά σε εμμηνόπαυση κ αυτά όλα μικραίνουν επειδή δεν έχουμε ορμόνες εκείνη την περίοδο. Εγώ γέννησα Φλεβάρη κ είδα περίοδο Οκτώβρη! 

Εγω παλι γεννούσα και στις 40 μέρες έβλεπα κανονικά περίοδο.. στον μικρό θήλασα 4μιση χρόνια και μέχρι 6 μηνών αποκλειστικά 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Α κοριτσια μου ειμαι ασχετη...☺️ οσο ζεις, μαθαινεις!!!❤️

Αυτο εννοείται.. η μάθηση δεν σταματάει ποτέ .. θα τα μάθεις και εσύ σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ την ημέρα που είχα θετικό τεστ ωορρηξίας ήταν απόγευμα..ήρθα σε επαφή τις δύο προηγούμενες και την ίδια μέρα το βράδυ 

Τώρα μπήκαμε 7 ο. 🥰🥰🥰🥰  Πιστεύω οι επαφές σου είναι πολύ καλές. Να κάνεις και σήμερα το απόγευμα προς βράδυ και όλα καλά θα πάνε. Αλλά η χθεσινή η πρωινή και η βραδινή ήταν πολύ καλές. 

Αλήθεια τώρα;;;; 7ο???ποοοο πως περνάει ο καιρός.. Σαν εχθές μου φαίνεται που μας είπες είμαι έγκυος δεν το πιστεύω!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αλήθεια τώρα;;;; 7ο???ποοοο πως περνάει ο καιρός.. Σαν εχθές μου φαίνεται που μας είπες είμαι έγκυος δεν το πιστεύω!! 😉

Ναι είναι απίστευτο. Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός. Δεν μπορώ ούτε εγώ να το πιστέψω. 😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ την ημέρα που είχα θετικό τεστ ωορρηξίας ήταν απόγευμα..ήρθα σε επαφή τις δύο προηγούμενες και την ίδια μέρα το βράδυ 

Τώρα μπήκαμε 7 ο. 🥰🥰🥰🥰  Πιστεύω οι επαφές σου είναι πολύ καλές. Να κάνεις και σήμερα το απόγευμα προς βράδυ και όλα καλά θα πάνε. Αλλά η χθεσινή η πρωινή και η βραδινή ήταν πολύ καλές. 

Με το καλό το μωράκι σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είναι απίστευτο. Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός. Δεν μπορώ ούτε εγώ να το πιστέψω. 😻

Οντως για σένα πέρασε πολύ γρήγορα!!! Για μένα νομίζω μου φαίνεται ότι πάει σαν χελώνα 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Οντως για σένα πέρασε πολύ γρήγορα!!! Για μένα νομίζω μου φαίνεται ότι πάει σαν χελώνα 😂😂😂

Στην αρχή και εγώ έτσι νόμιζα. Μέχρι τους 4 μήνες. Μετά πέρασες γρήγορα. 

Στην αρχή όσο είχα θέματα δεν περνούσε με τίποτα ο καιρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Οντως για σένα πέρασε πολύ γρήγορα!!! Για μένα νομίζω μου φαίνεται ότι πάει σαν χελώνα 😂😂😂 

Δεν είναι αυτό... Είναι ότι στους άλλους περνάει σαν νεράκι, σε εσένα όμως που είσαι έγκυος δεν περνάει αχαχχαχα.. Και εγώ έτσι έλεγα για τις άλλες αλλά σε εμένα έλεγα αντε να γεννησω να ξεπρηστω.. Εγώ είχα πολλά φούσκωματα.. Είχα ανέβει 2 νούμερα στο παπούτσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα κορίτσια μουυυυυ😁❤️❤️❤️

@Antonia2 θα κάνεις τεστ σήμερα;;; 😘😍😍😍 δεν σου ήρθε σωστά;;; 

@ΜαρίαΔημήτρης με το καλοοο σήμερα ααα μακάρι να δείτε εμβρυακι 😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Στην αρχή και εγώ έτσι νόμιζα. Μέχρι τους 4 μήνες. Μετά πέρασες γρήγορα. 

Στην αρχή όσο είχα θέματα δεν περνούσε με τίποτα ο καιρός 

Κ εγώ ελεγα να έρθει η αυχενική να είναι όλα καλά να είμαι άνετη κτλ κ τελικά μια το νιπτ κ στο καπάκι το αιμα!! Κ τώρα λεω να περάσουν οι μερες να πάω τη Δευτέρα να με δει η γιατρος ότι όλα είναι καλά, να βγουν κ τα αποτελέσματα του νιπτ που πλέον είμαι σίγουρη ότι το μωρό είναι μια χαρά και τζάμπα αγχώθηκα τζάμπα τα 500 ευρώ αλλά θες να σαι σίγουρος…

πως νιωθεις εσυ;; Πως είσαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρααααα κορίτσια μουυυυυ😁❤️❤️❤️

@Antonia2 θα κάνεις τεστ σήμερα;;; 😘😍😍😍 δεν σου ήρθε σωστά;;; 

@ΜαρίαΔημήτρης με το καλοοο σήμερα ααα μακάρι να δείτε εμβρυακι 😘

 

καλημερα Μαρινακι μου!!!!❤️❤️❤️ η αληθεια ειναι τα καφε αντι να ερθουν Σαββατο (οπως περιμενα βασει του κυκλου) ήρθαν τη Δευτέρα (οποτε ειχα πολλες ελπίδες μέσα μου μήπως έγινε το θαύμα αυτό το μήνα γτ είχα κι εκείνη την κηλίδα αίματος την προηγούμενη εβδομάδα-αν θυμάσαι). Ωστόσο πήγα τη Δευτέρα το μεσήμερι κι έκανα μια χοριακή για να είμαι σίγουρη τι γίνεται (γτ εμφανίστηκε αίμα) και πήρα ένα ολοστρόγγυλο ΜΗΔΕΝ.....😔 στεναχωρεθηκαμε με τον αντρουλη μου πολύ γιατί και σάββατο και κυριακή δεν είχα τα προεόρτια της περιόδου και αρχίζαμε να ελπίζουμε αλλά δυστυχώς δεν ήρθε η σειρά μας!!!

Να είμαστε καλά και όλα θα έρθουν!!!!🌞🙏🙏

Επίσης χθες πήραμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων του άντρα μου (καλλιέργεια, φρουκτόζη σπέρματος, ψευδάργυρος σπέρματος) και όλα καλα!! η καλλιέργεια αρνητική και μόνο η φρουκτόζη είναι πιο χαμηλή του κατώτατου ορίου (έχει 68,4 με όρια 91-520). αύριο στις 8μιση έχουμε ραντεβού στον ουρολόγο για να δουμε πως θα κινηθούμε! λογικά στο τέλος της άλλης εβδομάδας θα κάνουμε την επέμβαση κιρσοκήλης (αν είναι εφικτό).

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον Μαρινάκι μου!!! και ΟΛΑ τα κορίτσια φυσικά!!!!!!💘❤️💘❤️💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν είναι αυτό... Είναι ότι στους άλλους περνάει σαν νεράκι, σε εσένα όμως που είσαι έγκυος δεν περνάει αχαχχαχα.. Και εγώ έτσι έλεγα για τις άλλες αλλά σε εμένα έλεγα αντε να γεννησω να ξεπρηστω.. Εγώ είχα πολλά φούσκωματα.. Είχα ανέβει 2 νούμερα στο παπούτσι.. 

κ εγώ όλο λεω ποτέ θα έρθει ο δεκεμβρης χαχαχα κ ακόμα είμαστε στην αρχή του καλοκαιριού 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα Μαρινακι μου!!!!❤️❤️❤️ η αληθεια ειναι τα καφε αντι να ερθουν Σαββατο (οπως περιμενα βασει του κυκλου) ήρθαν τη Δευτέρα (οποτε ειχα πολλες ελπίδες μέσα μου μήπως έγινε το θαύμα αυτό το μήνα γτ είχα κι εκείνη την κηλίδα αίματος την προηγούμενη εβδομάδα-αν θυμάσαι). Ωστόσο πήγα τη Δευτέρα το μεσήμερι κι έκανα μια χοριακή για να είμαι σίγουρη τι γίνεται (γτ εμφανίστηκε αίμα) και πήρα ένα ολοστρόγγυλο ΜΗΔΕΝ.....😔 στεναχωρεθηκαμε με τον αντρουλη μου πολύ γιατί και σάββατο και κυριακή δεν είχα τα προεόρτια της περιόδου και αρχίζαμε να ελπίζουμε αλλά δυστυχώς δεν ήρθε η σειρά μας!!!

Να είμαστε καλά και όλα θα έρθουν!!!!🌞🙏🙏

Επίσης χθες πήραμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων του άντρα μου (καλλιέργεια, φρουκτόζη σπέρματος, ψευδάργυρος σπέρματος) και όλα καλα!! η καλλιέργεια αρνητική και μόνο η φρουκτόζη είναι πιο χαμηλή του κατώτατου ορίου (έχει 68,4 με όρια 91-520). αύριο στις 8μιση έχουμε ραντεβού στον ουρολόγο για να δουμε πως θα κινηθούμε! λογικά στο τέλος της άλλης εβδομάδας θα κάνουμε την επέμβαση κιρσοκήλης (αν είναι εφικτό).

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον Μαρινάκι μου!!! και ΟΛΑ τα κορίτσια φυσικά!!!!!!💘❤️💘❤️💘

Ποσό σε καταλαβαίνω βρε Αντωνία μου!!! Κ εγώ πριν μείνω εγκυος όποτε είχα καθυστέρηση 1-2 μερες γέμιζα από ελπιδα έκανα το τεστ κ ήταν  αρνητικό κ την φορά που ήμουν οντως εγκυος πίστεψε με αν δεν έπρεπε να πάρω το χάπι της προλακτινης δεν θα έκανα τεστ κ ακόμα θα ελεγα είναι από τον κορονοιο τόσο είχα πιστέψει ότι ποτέ δε θα τα καταφέρω πριν το γάμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μετά από αυτό που μου έτυχε με το αιμα κτλ φοβήθηκα και σκέφτομαι να ακυρώσω τον γάμο…το συζήτησα λίγο το πρωί με τον άντρα μου…από την αρχή έλεγε να το κάνουμε πιο μετά τον γάμο βέβαια, απλά εγώ επέμενα γιατί βαρέθηκα την διαδικασία ακύρωσε βρες ξανά κτλ! 
 

θα είμαι 7μιση μηνών σίγουρα θα κουράζομαι πιο εύκολα από ότι τώρα, σκέφτομαι μην πάθω ξανά το ίδιο ή και χειρότερα, κ ο γαμος έχει και τρέξιμο ειδικά όταν πλησιάζει ο καιρός, εχεις ένα αγχος να είναι όλα καλά κ να τα προλαβεις όλα…Σκέφτομαι κ το νυφικό που θα μου είναι χαλια αφού δεν ταιριάζει σε μια έγκυο…τα μαλλιά μου κ αυτά χαλια έχω να τα βάψω από τον Μάρτιο έχω ρίζα κ κίτρινησε κ το άνοιγμα που αρχισα να τους κάνω κάτω με ξανθιές σαν ανταύγειες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ ελεγα να έρθει η αυχενική να είναι όλα καλά να είμαι άνετη κτλ κ τελικά μια το νιπτ κ στο καπάκι το αιμα!! Κ τώρα λεω να περάσουν οι μερες να πάω τη Δευτέρα να με δει η γιατρος ότι όλα είναι καλά, να βγουν κ τα αποτελέσματα του νιπτ που πλέον είμαι σίγουρη ότι το μωρό είναι μια χαρά και τζάμπα αγχώθηκα τζάμπα τα 500 ευρώ αλλά θες να σαι σίγουρος…

πως νιωθεις εσυ;; Πως είσαι;; 

Ναι και εγώ πιστεύω τζάμπα αγχώθηκες αλλά από την άλλη ήθελες να είσαι και σίγουρη για το μωράκι σου. Πιστεύω Δεν είναι τίποτα Όλα καλά θα πάνε πότε περιμένεις τις απαντήσεις; 

Εγώ μόλις μπήκα στον έβδομο την άλλη εβδομάδα θα φύγω για διακοπές με αεροπλάνο. Έχω αρχίσει να μην κοιμάμαι εύκολα τα βράδια όταν θέλω να γυρίσω πλευρό να δυσκολεύομαι . πλέον θέλω μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια για να μην πέφτει το ένα πόδι πάνω στο άλλο και πιέζεται και η κοιλιά. Η ζέστη με ταλαιπωρεί αρκετά ζεσταίνομαι με το παραμικρό και συνέχεια. Θέλω να είμαι κοντά σε ανεμιστηρά και air condition 😝😝 κατά τα άλλα όλα καλά έκανα και την καμπύλη. Προσπαθώ να κόψω το χάπι για το στομάχι παίρνω παρά μέρα. Αν και σήμερα λέω να μην πάρω πάλι. Να μείνω δύο μέρες εκτός . Να καταβάλω την προσπάθεια μου 🤣

Το δωμάτιο του μωρού και όλα τα πράγματα είναι έτοιμα. Μου έχει μείνει μόνο η τσάντα μαιευτηρίου και να πλύνω όλα τα ρουχαλάκια και να τα τακτοποιήσω και σκέφτομαι να το κάνω αρχές Αυγούστου μιας και 27 Αυγούστου μπαίνω στο μήνα μου 🥰

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μετά από αυτό που μου έτυχε με το αιμα κτλ φοβήθηκα και σκέφτομαι να ακυρώσω τον γάμο…το συζήτησα λίγο το πρωί με τον άντρα μου…από την αρχή έλεγε να το κάνουμε πιο μετά τον γάμο βέβαια, απλά εγώ επέμενα γιατί βαρέθηκα την διαδικασία ακύρωσε βρες ξανά κτλ! 
 

θα είμαι 7μιση μηνών σίγουρα θα κουράζομαι πιο εύκολα από ότι τώρα, σκέφτομαι μην πάθω ξανά το ίδιο ή και χειρότερα, κ ο γαμος έχει και τρέξιμο ειδικά όταν πλησιάζει ο καιρός, εχεις ένα αγχος να είναι όλα καλά κ να τα προλαβεις όλα…Σκέφτομαι κ το νυφικό που θα μου είναι χαλια αφού δεν ταιριάζει σε μια έγκυο…τα μαλλιά μου κ αυτά χαλια έχω να τα βάψω από τον Μάρτιο έχω ρίζα κ κίτρινησε κ το άνοιγμα που αρχισα να τους κάνω κάτω με ξανθιές σαν ανταύγειες! 

Η αλήθεια είναι ότι 7,5 μηνών εάν κρίνω από μένα θα είναι λίγο ζόρι.  τώρα τέλη έκτου άρχισα να δυσκολεύομαι με κινήσεις με ρούχα ψηλό Βάρυνα και έχω πάρει μόνο 4 κιλά φαντάσου. Αλλά νιώθω παχιά. Χαχαχααχα επειδή πάντα ήμουν αδύνατη και δεν είχα ξεπεράσει τα 60 κιλά 🤣 νομίζω η καλύτερη λύση είναι το αναβαλεις και τι πιο όμορφο να έχεις το νινάκι σου παρανυφάκι όπως θα κάνω και εγώ. Θα είναι λίγο ταλαιπωρία 7 μισή μηνών γάμος . Και με το φόρεμα και με τις κινήσεις. Και την ορθοστασία , την ζέστη. Δεν θα το χαρείς όσο θα το χαρείς αργότερα. 

Αυτή είναι η δική μου γνώμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ποσό σε καταλαβαίνω βρε Αντωνία μου!!! Κ εγώ πριν μείνω εγκυος όποτε είχα καθυστέρηση 1-2 μερες γέμιζα από ελπιδα έκανα το τεστ κ ήταν  αρνητικό κ την φορά που ήμουν οντως εγκυος πίστεψε με αν δεν έπρεπε να πάρω το χάπι της προλακτινης δεν θα έκανα τεστ κ ακόμα θα ελεγα είναι από τον κορονοιο τόσο είχα πιστέψει ότι ποτέ δε θα τα καταφέρω πριν το γάμο 

ναι ηταν ολα μαζι παλι! το αιμα που ειχα 1 εβδομαδα μετα την ωορρηξια (χωρις τεστ βεβαια για να ξερω ακριβως), τα καφε που δεν ηρθαν... δεν πειραζει! θα κανουμε οσα εχουμε να κανουμε και θα ερθει!!!!!!

θετικη σκεψη πανω απ ολα!!!!!!😁😁

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μετά από αυτό που μου έτυχε με το αιμα κτλ φοβήθηκα και σκέφτομαι να ακυρώσω τον γάμο…το συζήτησα λίγο το πρωί με τον άντρα μου…από την αρχή έλεγε να το κάνουμε πιο μετά τον γάμο βέβαια, απλά εγώ επέμενα γιατί βαρέθηκα την διαδικασία ακύρωσε βρες ξανά κτλ! 
 

θα είμαι 7μιση μηνών σίγουρα θα κουράζομαι πιο εύκολα από ότι τώρα, σκέφτομαι μην πάθω ξανά το ίδιο ή και χειρότερα, κ ο γαμος έχει και τρέξιμο ειδικά όταν πλησιάζει ο καιρός, εχεις ένα αγχος να είναι όλα καλά κ να τα προλαβεις όλα…Σκέφτομαι κ το νυφικό που θα μου είναι χαλια αφού δεν ταιριάζει σε μια έγκυο…τα μαλλιά μου κ αυτά χαλια έχω να τα βάψω από τον Μάρτιο έχω ρίζα κ κίτρινησε κ το άνοιγμα που αρχισα να τους κάνω κάτω με ξανθιές σαν ανταύγειες! 

ραφαελα μου οτι σε κανει να νιωθεις καλυτερα!!!!!❤️❤️❤️

δεδομενης της ταλαιπωριας που τραβηξες τωρα, ισως καλυτερα να το μεταθεσετε το γαμο για πιο μετα! και θα το χαρειτε περισσοτερο και δεν θα φορτωθεις με εξτρα αγχος και τρεξιμο.

συμφωνω μαζί σου!!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα Μαρινακι μου!!!!❤️❤️❤️ η αληθεια ειναι τα καφε αντι να ερθουν Σαββατο (οπως περιμενα βασει του κυκλου) ήρθαν τη Δευτέρα (οποτε ειχα πολλες ελπίδες μέσα μου μήπως έγινε το θαύμα αυτό το μήνα γτ είχα κι εκείνη την κηλίδα αίματος την προηγούμενη εβδομάδα-αν θυμάσαι). Ωστόσο πήγα τη Δευτέρα το μεσήμερι κι έκανα μια χοριακή για να είμαι σίγουρη τι γίνεται (γτ εμφανίστηκε αίμα) και πήρα ένα ολοστρόγγυλο ΜΗΔΕΝ.....😔 στεναχωρεθηκαμε με τον αντρουλη μου πολύ γιατί και σάββατο και κυριακή δεν είχα τα προεόρτια της περιόδου και αρχίζαμε να ελπίζουμε αλλά δυστυχώς δεν ήρθε η σειρά μας!!!

Να είμαστε καλά και όλα θα έρθουν!!!!🌞🙏🙏

Επίσης χθες πήραμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων του άντρα μου (καλλιέργεια, φρουκτόζη σπέρματος, ψευδάργυρος σπέρματος) και όλα καλα!! η καλλιέργεια αρνητική και μόνο η φρουκτόζη είναι πιο χαμηλή του κατώτατου ορίου (έχει 68,4 με όρια 91-520). αύριο στις 8μιση έχουμε ραντεβού στον ουρολόγο για να δουμε πως θα κινηθούμε! λογικά στο τέλος της άλλης εβδομάδας θα κάνουμε την επέμβαση κιρσοκήλης (αν είναι εφικτό).

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον Μαρινάκι μου!!! και ΟΛΑ τα κορίτσια φυσικά!!!!!!💘❤️💘❤️💘

Βρε Αντωνια μου πολυυυυυ νωρίς έκανες την χοριακή!!! Στον πρώτο μου γιο σας έχω πει την ιστορία μου... Ήταν αρνητική η χοριακη την ημέρα που περίμενα περίοδο και ήμουν έγκυος!!!!! Μετά από 10 ημέρες καθυστέρησης έκανα ξανά και ήταν 1939!!!!!!!!!ξανακανε αν δεν έρθει ένα τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, σας διαβάζω συνέχεια αλλά δεν είμαι σε διάθεση καθόλου να σας απαντήσω. Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά και κάνω και τον καραγκιόζη μπροστά στον γιο μου. Σήμερα έχω να πάω γιατρό αλλά δεν νομίζω να άλλαξε κάτι, ίσα ίσα νιώθω να μειώνονται τα συμπτώματα. Εκεί που είχα και πρησμένη λίγο κοιλιά από χθες είναι φλατ τελείως. Μακάρι να γίνει κάποιο θαύμα αλλά δεν το πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...