Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Πήρα την χοριακή. Δεν είναι υψηλή. Το αντίθετο θα έλεγα είναι πολύ χαμηλή. 14,6. Μακαρί να είναι νωρίς και να ανέβει στην πορεία 

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε! Ισως να είναι νωρις!! Το τεστ που έκανες είναι πρώιμης;; Μιλα με τον γιατρο σου να δούμε τι θα σου πει και αν χρειάζεται στήριξη να το στηρίξετε τώρα που είναι νωρις !! Σου εύχομαι τα καλύτερα γιατί το αξίζεις ❤️❤️❤️ Κανε σε 2 μερες πάλι να δούμε αν ανέβηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Πήρα την χοριακή. Δεν είναι υψηλή. Το αντίθετο θα έλεγα είναι πολύ χαμηλή. 14,6. Μακαρί να είναι νωρίς και να ανέβει στην πορεία 

Ποτε είχες ωορρηξια..πόσες μέρες περασαν; εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε! Ισως να είναι νωρις!! Το τεστ που έκανες είναι πρώιμης;; Μιλα με τον γιατρο σου να δούμε τι θα σου πει και αν χρειάζεται στήριξη να το στηρίξετε τώρα που είναι νωρις !! Σου εύχομαι τα καλύτερα γιατί το αξίζεις ❤️❤️❤️ Κανε σε 2 μερες πάλι να δούμε αν ανέβηκε 

Νομίζω ήταν κανονικό το τέστ. Πέταξα το κουτί. 

 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ποτε είχες ωορρηξια..πόσες μέρες περασαν; εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Ωορρηξία είχα ή 16/5 ή 19/5 ανάλογα ποιον κύκλο θα ακολουθούσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε! Ισως να είναι νωρις!! Το τεστ που έκανες είναι πρώιμης;; Μιλα με τον γιατρο σου να δούμε τι θα σου πει και αν χρειάζεται στήριξη να το στηρίξετε τώρα που είναι νωρις !! Σου εύχομαι τα καλύτερα γιατί το αξίζεις ❤️❤️❤️ Κανε σε 2 μερες πάλι να δούμε αν ανέβηκε 

Μόλις βρήκα στο Google πως είναι από την πρώτη μέρα καθυστέρησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι το τεστ θέλει πάνω από 25 μονάδες να δείξει και έδειξε και αμέσως. Περιμένω να δω τι θα μου πει ο γυναικολόγος μήπως πάω σε άλλο μικροβιολογικό να κάνω αύριο πάλι.

Αυτο θα σου εγραφα κι εγω οτι το τεστ θελει παραπανω για να δειξεθ κι εσενα ηταν ξεκαθαρα θετικο, πως γινεται και χοριακη βγανει 14?! Να κανεις ισως αλλου αυριο! Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια κοριτσι μου γλυκο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μόλις βρήκα στο Google πως είναι από την πρώτη μέρα καθυστέρησης. 

Μπορεί να μην εχεις ακόμα καθυστέρηση αφού λες ότι μπορεί να περίμενες 02/06! Παρολαυτα Μαρια μου κ εγώ θα πρότεινα να πας κάπου αλλου αύριο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αυτο θα σου εγραφα κι εγω οτι το τεστ θελει παραπανω για να δειξεθ κι εσενα ηταν ξεκαθαρα θετικο, πως γινεται και χοριακη βγανει 14?! Να κανεις ισως αλλου αυριο! Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια κοριτσι μου γλυκο❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου! Τι κάνεις;; Πως πάει;; Σας σκέφτομαι συχνά ,αλλά δεν μπαινω πια ,μια και τα ξέρεις...Το παραπάνω τεστ εμένα μου έχει δείξει και με 4 μονάδες χοριακή...Είναι πολύ ευαίσθητο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η αννι είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Τι κάνεις;; Πως πάει;; Σας σκέφτομαι συχνά ,αλλά δεν μπαινω πια ,μια και τα ξέρεις...Το παραπάνω τεστ εμένα μου έχει δείξει και με 4 μονάδες χοριακή...Είναι πολύ ευαίσθητο...

Απίστευτο.... μόλις σε σκεφτόμουν και ανοίγω κ βλέπω μνμ σου! Πώς είσαι κορίτσι μου, τι κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜαρίαΔημήτρης κορίτσι μου την προηγούμενη εβδομάδα έκανα εξετάσεις σε μικροβιολογικό και όσο περίμενα τα αποτελέσματα, ήρθε μια κοπέλα και έκανε σκηνικό ότι την είχαν βγάλει λάθος τη χοριακή! Η τιμή που της είχαν βγάλει δεν αντιστοιχούσε στην εβδομάδα της... και μάντεψε! Μάλλον και σε μένα έβγαλαν λάθος αποτέλεσμα γιατί επανέλαβα την ίδια εξέταση μετά από 3 μέρες σε άλλο μικροβιολογικό και καμία σχέση... Άρα γνώμη μου να πας και αλλού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Πήρα την χοριακή. Δεν είναι υψηλή. Το αντίθετο θα έλεγα είναι πολύ χαμηλή. 14,6. Μακαρί να είναι νωρίς και να ανέβει στην πορεία 

Εφόσον δεν έχεις καν καθυστέρηση και περιμένεις έως 2/6 εμένα μια χαρά μου φαίνεται η τιμή!!! Προς τι η απογοήτευση;;;; πάντως εμένα στον μικρό μου γιο 40 μονάδες με 3 ημέρες καθυστέρηση είχα και μετά από 2 ημέρες είχε πάει 259(το είδα προχθές που έψαχνα τις εξετάσεις μου) οπότε βλέπεις ότι σημασία έχει να αυξανεται...Ο κάθε οργανισμός ανεβάζει αλλιώς την τιμή της Β χοριακης. Οπότε μην απογοητευυεσαι!!! Σου εύχομαι με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Γειά σου κορίτσι μου καλό! Όλα καλά με τα δύσκολα και τα εύκολα της απόφασης να πορευτούμε χωρίς παιδάκι... έχω πλέον να δω περίοδο κάποιους μήνες και δεν ξέρω καν αν θα ξαναδώ...Είμαι στην κλημακτήριο... εμμηνόπαυση...δεν ξέρω ακριβώς ,πάντα τις μπέρδευα και πλέον δεν κάνουμε καμία προσπάθεια για μωρό...Μας έδιναν μοναδική λύση τη δωρεά ,αλλά δεν μπορέσαμε να προχωρήσουμε... Το αποφασίσαμε δύσκολα ,αλλά με τα πολλά θέματα υγείας που έχω ήταν η μοναδική απόφαση...Δεν μπορώ να πω ότι το περνάω ελαφριά την καρδιά... Πάντα ελπίζω σε ένα θαύμα- ;;;;;;; μην ρωτάς πως - και πάντα χαίρομαι να βλέπω θετικά τεστ λες και πρόκειται για μένα...Αν και όλα για μένα είναι πλέον στο μακρινό παρελθόν..

Εσύ κορίτσι μου;; Τα νέα σου!!!!

Καλά είμαι κ εγώ  κορίτσι μου με τα δύσκολα κ τα εύκολα. Πολλές φορές σε έχω στο μυαλό μου, αλλά σέβομαι ότι μπορεί να μην θες να συμμετέχεις. Να είσαι καλά εύχομαι κ υγιής! Όσο για την ελπίδα... τι θα είμασταν χωρίς αυτήν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

@ΜαρίαΔημήτρης κορίτσι μου την προηγούμενη εβδομάδα έκανα εξετάσεις σε μικροβιολογικό και όσο περίμενα τα αποτελέσματα, ήρθε μια κοπέλα και έκανε σκηνικό ότι την είχαν βγάλει λάθος τη χοριακή! Η τιμή που της είχαν βγάλει δεν αντιστοιχούσε στην εβδομάδα της... και μάντεψε! Μάλλον και σε μένα έβγαλαν λάθος αποτέλεσμα γιατί επανέλαβα την ίδια εξέταση μετά από 3 μέρες σε άλλο μικροβιολογικό και καμία σχέση... Άρα γνώμη μου να πας και αλλού!

Στο μικροβιολογικό που πήγα σήμερα πήγα πρώτη φορά είναι καινούργιο αλλά αλυσίδα από ότι κατάλαβα. 

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εφόσον δεν έχεις καν καθυστέρηση και περιμένεις έως 2/6 εμένα μια χαρά μου φαίνεται η τιμή!!! Προς τι η απογοήτευση;;;; πάντως εμένα στον μικρό μου γιο 40 μονάδες με 3 ημέρες καθυστέρηση είχα και μετά από 2 ημέρες είχε πάει 259(το είδα προχθές που έψαχνα τις εξετάσεις μου) οπότε βλέπεις ότι σημασία έχει να αυξανεται...Ο κάθε οργανισμός ανεβάζει αλλιώς την τιμή της Β χοριακης. Οπότε μην απογοητευυεσαι!!! Σου εύχομαι με το καλό 

Με το ιστορικό μου κρατάω μικρό καλάθι. Φοβάμαι πάρα πολύ να χαρώ.

Εν τω μεταξύ στον άντρα μου δεν έχω πει ακόμα τίποτα. Θέλω να βεβαιωθω πως όλα πάνε καλά και μετά να μην στεναχωρηθεί και αυτός.

Πάντως βρε κορίτσια ο παθολόγος μου είπε πως οι εμετοί που έκανα χθες σίγουρα είναι από αυτό και πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική πάνω σε αυτό το θέμα. Σήμερα όλη μέρα είμαι με ανακατωσουρα, πονακια χαμηλά και νυστάζω.

Δεν πήγαινε με τίποτα αυτή τη φορά το μυαλό μου. Υγρά σήμερα ξεκίνησα να έχω και το στήθος μια ανεπαίσθητη ενόχληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η αννι είπε:

Γειά σου κορίτσι μου καλό! Όλα καλά με τα δύσκολα και τα εύκολα της απόφασης να πορευτούμε χωρίς παιδάκι... έχω πλέον να δω περίοδο κάποιους μήνες και δεν ξέρω καν αν θα ξαναδώ...Είμαι στην κλημακτήριο... εμμηνόπαυση...δεν ξέρω ακριβώς ,πάντα τις μπέρδευα και πλέον δεν κάνουμε καμία προσπάθεια για μωρό...Μας έδιναν μοναδική λύση τη δωρεά ,αλλά δεν μπορέσαμε να προχωρήσουμε... Το αποφασίσαμε δύσκολα ,αλλά με τα πολλά θέματα υγείας που έχω ήταν η μοναδική απόφαση...Δεν μπορώ να πω ότι το περνάω ελαφριά την καρδιά... Πάντα ελπίζω σε ένα θαύμα- ;;;;;;; μην ρωτάς πως - και πάντα χαίρομαι να βλέπω θετικά τεστ λες και πρόκειται για μένα...Αν και όλα για μένα είναι πλέον στο μακρινό παρελθόν..

Εσύ κορίτσι μου;; Τα νέα σου!!!!

Πάντα μπορεί να γίνει το θαύμα αλλά και να μην γίνει έχετε ο ένας τον άλλον αλλά εγώ θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να γίνει το θαύμα και σε σένα ❤️

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Στο μικροβιολογικό που πήγα σήμερα πήγα πρώτη φορά είναι καινούργιο αλλά αλυσίδα από ότι κατάλαβα. 

 

Με το ιστορικό μου κρατάω μικρό καλάθι. Φοβάμαι πάρα πολύ να χαρώ.

Εν τω μεταξύ στον άντρα μου δεν έχω πει ακόμα τίποτα. Θέλω να βεβαιωθω πως όλα πάνε καλά και μετά να μην στεναχωρηθεί και αυτός.

Πάντως βρε κορίτσια ο παθολόγος μου είπε πως οι εμετοί που έκανα χθες σίγουρα είναι από αυτό και πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική πάνω σε αυτό το θέμα. Σήμερα όλη μέρα είμαι με ανακατωσουρα, πονακια χαμηλά και νυστάζω.

Δεν πήγαινε με τίποτα αυτή τη φορά το μυαλό μου. Υγρά σήμερα ξεκίνησα να έχω και το στήθος μια ανεπαίσθητη ενόχληση.

Επανέλαβε αύριο σε άλλο μικροβιολογικο και αν έχεις κάποιο που έκανες και άλλες εξετάσεις κοντά τους και ξέρεις ότι είναι έμπιστο ακόμα καλύτερα.. πάντως τα συμπτώματα είναι εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Τι κάνεις;; Πως πάει;; Σας σκέφτομαι συχνά ,αλλά δεν μπαινω πια ,μια και τα ξέρεις...Το παραπάνω τεστ εμένα μου έχει δείξει και με 4 μονάδες χοριακή...Είναι πολύ ευαίσθητο...

Αννι μου αν σου πω οτι σε σκεφτομουν χθες, γραφει σημερα σε σκεφτοταν και η  @Froufro!!!!!!!! Τι συντονισμος! Ησουν απο τις πρωτες κοπελες που μιλησα εδω μαζι  και σεχω παντα στην καρδια μου το ξερεις❤️  Ειπα να σου στειλω αλλα επειδη μου εχεις γραψει τα νεα σου διστασα λιγακι σκεφτηκα ισως θες να παρεις αποστασεις κλπ... Να πιστευεις στα θαυματα Αννι μου., μακαρι να ερθει στο θαυμα στη ζωη σου με ενα τροπο❤️ Εγω ειμαι καλα , περιμενω νιπτ τεστ να επιβεβαιωσω οτι ολα καλα χρωμοσωμικα Σου στελνω πολλη πολλη αγαπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα πριν λίγο με τον γιατρό. Μου είπε να πάω Παρασκευή να κάνω αλλά θα πάω και αύριο στο μικροβιολογικό που πήγαινα για να επαναλάβω μετά την Παρασκευή. Τον ρώτησα αν υπάρχει ελπίδα και μου είπε πως φυσικά και υπάρχει αλλά θα είμαστε και επιφυλακτικοί και για 15 μέρες να ξεχάσω πως είμαι έγκυος και να αρχίσω από απόψε ουτροτζεσταν κολπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μίλησα πριν λίγο με τον γιατρό. Μου είπε να πάω Παρασκευή να κάνω αλλά θα πάω και αύριο στο μικροβιολογικό που πήγαινα για να επαναλάβω μετά την Παρασκευή. Τον ρώτησα αν υπάρχει ελπίδα και μου είπε πως φυσικά και υπάρχει αλλά θα είμαστε και επιφυλακτικοί και για 15 μέρες να ξεχάσω πως είμαι έγκυος και να αρχίσω από απόψε ουτροτζεσταν κολπικά.

Ωραία..  εσυ να προσέχεις πολύ και εύχομαι να πάνε όλα τέλεια ❤️

Εγω τα πίνω από το στόμα... ελπίζω να τα σταματήσω γιατί μου φέρνουν ατονία (μαστουρωνω βασικά 🤣🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2022 at 9:00 ΠΜ, ο/η Froufro είπε:

Αχ βρε κορίτσια πόσο στεναχωριέμαι που σας ταλαιπωρούν τόσο οι εμετοί.... έχω δει την κουνιάδα μου, δύο παιδάκια κ έκανε εμετό ακόμα κ πριν μπει στο χειρουργείο 🥺 Εύχομαι να μην σας κρατήσουν άλλο κ να ηρεμήσετε!

Γλυκούλα μου έτσι ήμουν εγώ κ στα δύο μου παιδιά..είχα εμετούς από την αρχή αρχή μέχρι και την ώρα που γεννούσα έκανα εμετούς και μου έβαζαν αντιεμετικό στον ορό..ειδικά στον μικρό μου έκανα πάρα πολλούς εμετούς τη μέρα κ το στομάχι μου δεν κράταγε τιποτα..κ στη μικρή μου έχασα 5 κιλά από τους εμετούς το πρώτο 3μηνο κ έπαθα αφυδάτωση γιατί δε μπορούσα να πιω ούτε νερό…αλλά ευτυχώς ήταν λίγο καλύτερα απότι στον μικρό μου..εννοείται δε με έπιανε κανένα χάπι κλπ..τι έπαιρνα τι δεν έπαιρνα το ίδιο..πραγματικά λέω κάνουν δουλειά αυτά τα χάπια, δε νομίζω😆

Άσε το μόνο που με φόβιζε κ δεν ήθελα να ξαναμείνω έγκυος ήταν οι εμετοί κ ο πόνος της γέννας..ευτυχώς τώρα έχω τα παιδάκια μου κ πέρασαν όλα🤪

Αλλά κι εγώ ζηλεύω τις κοπέλες που έχουν εύκολες εγκυμοσύνες και είναι σαν να μην είναι έγκυες..πραγματικά απαίσιο συναίσθημα να κάνεις όλο εμετούς κ να σε ανακατεύουν τα πάντα!! Εύχομαι αν ποτέ στο μέλλον ξαναμείνω έγκυος να ζήσω κι εγώ μια ανέμελη εγκυμοσύνη χωρίς εμετούς κ να χορεύω όπως η φίλη μου που χοροπήδαγε στον 5ο μήνα😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2022 at 7:58 ΠΜ, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. θα με πείτε μαζόχα αλλά εγκυούλες ποτε αρχίσατε εμετούς;  εγω είμαι 6+1 και μόνο αναγούλες έχω..με αγχώνει λίγο γιατί στα αγόρια είχα πολλούς εμετούς αλλά δεν θυμάμαι από ποια βδομάδα αρχιζαν

Χαχα εγώ σε καταλαβαίνω!! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μια μέρα στις αρχές δεν έκανα εμετό κ είχα τρομάξει γιατί διαβαζα ότι αν μειωθούν τα συμπτώματα δεν είναι καλό, κ μιλαγα με τον άντρα μου μου λέει τι κάνεις; Του λέω χάλια δεν έκανα εμετό σήμερα. Μετά μέσα στη διάρκεια της μέρας άρχισα τους εμετούς πάλι κ ησύχασα, από τότε κάθε μέρα μου έλεγε πώς είσαι; Του έλεγα χάλια έκανα εμετό κλπ.. εντάξει οπότε όλα τέλεια μου έλεγε 😂😂😂

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη πάλι παρακάλαγα να μην κάνω🤣🤣

Βέβαια μπορεί να είσαι έγκυος κ να μην έχεις τίποτα από συμπτώματα, αυτό δεν είναι κακό..μπορεί να είσαι σ αυτή την περίπτωση😇😇 Επίσης λένε ότι αν έχεις διαφορετικά συμπτώματα μπορεί να είναι άλλο φύλο😇😇 εγώ βέβαια κ στα δύο μέσα στους εμετούς ήμουν κ ήταν αγόρι κ κορίτσι, αλλά εύχομαι εσύ να μην έχεις εμετούς κ να είναι κοριτσάκι😇💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2022 at 10:38 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!! ❤️❤️❤️

Δωσε στο μπεμπακι παγωτο!!!! το επιασε υπογλυκαιμια το καημενο και σου κανει ναζια!!!!😂😂

αν ειχα αντρα με εταιρια παγωτων, θα ημουν 10 κιλα παραπανω!!!!!! ειμαι που ειμαι γλυκατζου αλλα με τα παγωτα εχω τρέλα!!!!🍦🍨😋❤️

Αχ τι τελεια που εχετε κι εσεις τις ετοιμασιες!!!! τι χρωμα θα βαλει η μαμα σου; κι εμενα θα ερθει αυριο να παμε στα μαγαζια να δει για δικο της φορεμα και να δουμε 1-2 οικους νυφικων τελευταιους.. αν και νομιζω ξερω που θα καταληξω να το ραψω!!!😍❤️

κοριτσια μου ξερετε τοσο καιρο ειχα συνδεσει το γαμο με κατι "κακο". θελω να πω οτι σκεφτομουν οτι ΑΝ δεν ερθει παιδι, τοτε θα παντρευτουμε! αλλα εμεις παιδι θελουμε κι ο γαμος δεν μας νοιαζει τοσο..

χθες ομως, που πηγα για προβα νυφικου με 2 φιλες μου πολυ αγαπημενες (η μια θα γινει και κουμπαρα μου) ημουν τοσο ενθουσιασμενη!!!!!! εβαλα τελεια νυφικα και το διασκεδασαμε τοσο πολυ!!!!! πηγαμε μετα για το κοκτειλ μας!! ηταν τελεια!!!!!!❤️😁💃

εγω σημερα ειμαι ετσι... σερνομαι τελειως! χθες γυρισα 12 η ωρα στο σπιτι και δεν ειχα κουραγιο ουτε μπανιο να κανω.. με το ζορι μπηκα.. ειναι και η περιοδος και νιωθω πολυ αδυναμη...εξαντλημενη θα ελεγα...

κλαιω ραφαελα!!!!!!!😂😂😂 

 

Μιμη μου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!! να ειστε καλα και οι 3!!! να ακους το γιατρο και να προσεχεις πολυ!!!!❤️❤️❤️

Κορίτσια @Antonia2 @Raf123 @Nandia-  τι ωραία που έχετε τις ετοιμασίες!! Πολύ σας ζηλεύω💞💞💞 (με την καλή έννοια💓💓)

Εμείς είμαστε ακόμα σε ένα μπέρδεμα, κ περνάει ο καιρός κ δε θα κάνουμε τπτ στο τέλος..να το κάνουμε 6 Αυγούστου φοβάμαι μη λείπουν όλοι(η θεία κ ο θείος μου μου είπαν έκλεισαν να φύγουν διακοπές στις 4/8)..να το κάνουμε 9 Οκτώβρη που είχε διαθέσιμο(αν υπάρχει ακόμα) φοβάμαι μη βρέχει κ θα είμαι μες το άγχος..Γτ το κτήμα που έχουμε κλείσει έξω ειναι πολύ ωραίο αλλα η κλειστή αίθουσα δεν είναι ωραία κ θα μ τ χαλάσει..να το κάνουμε σε άλλο κτήμα(είχα βρει σε ένα 31/7 κ 28/8) θα χάσουμε την προκαταβολή κ θα πληρώσουμε παραπάνω..να κάνουμε τη βάφτιση φέτος κ να αναβάλουμε πάλι το γάμο για του χρόνου φοβάμαι θα κρυώσει πολύ το πράγμα κ δε θα γίνει ποτέ..οπότε είμαστε σε δίλημμα, είμαστε κ οι δύο αναποφάσιστοι κ ο καιρός περνάει…😞😞😞

@Antonia2 Τόνια μου καταλαβαίνω πώς το εννοείς για το γάμο, αλλά να το δεις σαν το πιο όμορφο πάρτυ της ζωής σου, να το χαρείς όσο δεν πάει, κ το μωράκι όποτε έρθει, πριν ή μετά το γάμο, θα είναι καλοδεχούμενο💓💓💓

(επίσης επειδή είπες ότι δε βρήκες την κοπέλα που ήθελες για στολισμό, να ξέρεις ότι εμείς έχουμε ξεκινήσει επιχείρηση διοργάνωσης εκδηλώσεων κ κάνουμε τα πάντα, από στολισμό, μπομπονιέρες, προσκλητήρια μέχρι έχουμε κ δικό μας καρότσι παγωτού κ candy bar..ευχαριστως να σε βοηθήσω αν ξεμείνεις💗💗)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2022 at 9:32 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό ΣΚ ❤️❤️❤️
 

κοριτσια χθες έκανα με τη μαμα μ κ τη νύφη μου αυτό με το σταυρο για το φύλο κ μου βγήκε αγόρι (οπως νιώθω ότι θα είναι) κ το δεύτερο κορίτσι. Το ίδιο κ της νύφης μου! Κ της μαμας μου της βγήκαν και τα 5 και τα δυο που έχασε…το έχετε κάνει κ εσείς;; 

Κι εγώ Ραφ μου πιστεύω ότι έχεις αγόρι, αλλά θα δούμε!!😇😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2022 at 12:16 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχχχ συγγνωμη,,φταιει η αμνησια εγκυμοσυνης χαχαχα Γενικα εκεινες τις μερες στενοχωρεθηκα πολυ με γυναικολογο  και ημουν στα χαμενα εψαχνα να βρω αλλον κλπ, τωρα που το εκανα το nipt test ειμαι καλυτερα και περιμενω αποτελεσματα. 

Τι ωραια μεγαλη οικογενεια, μπραβο σου κοριτσι μου! Κι εγω κοριτσακι περιμενω, θυμαμαι οτι το ξερεις ηδη 🥰 

Κορίτσι μου τι κάνεις; Χαθήκαμε!!

Εύχομαι Να βγουν τέλεια τα αποτελέσματα σου γλυκούλα μου❤️❤️ Και να κρατάς σε λίγο καιρό το κοριτσάκι σου 🥰🎀 Πόσο είσαι τώρα; Ο πλακούντας πώς είναι τώρα ανέβηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια @Antonia2 @Raf123 @Nandia-  τι ωραία που έχετε τις ετοιμασίες!! Πολύ σας ζηλεύω💞💞💞 (με την καλή έννοια💓💓)

Εμείς είμαστε ακόμα σε ένα μπέρδεμα, κ περνάει ο καιρός κ δε θα κάνουμε τπτ στο τέλος..να το κάνουμε 6 Αυγούστου φοβάμαι μη λείπουν όλοι(η θεία κ ο θείος μου μου είπαν έκλεισαν να φύγουν διακοπές στις 4/8)..να το κάνουμε 9 Οκτώβρη που είχε διαθέσιμο(αν υπάρχει ακόμα) φοβάμαι μη βρέχει κ θα είμαι μες το άγχος..Γτ το κτήμα που έχουμε κλείσει έξω ειναι πολύ ωραίο αλλα η κλειστή αίθουσα δεν είναι ωραία κ θα μ τ χαλάσει..να το κάνουμε σε άλλο κτήμα(είχα βρει σε ένα 31/7 κ 28/8) θα χάσουμε την προκαταβολή κ θα πληρώσουμε παραπάνω..να κάνουμε τη βάφτιση φέτος κ να αναβάλουμε πάλι το γάμο για του χρόνου φοβάμαι θα κρυώσει πολύ το πράγμα κ δε θα γίνει ποτέ..οπότε είμαστε σε δίλημμα, είμαστε κ οι δύο αναποφάσιστοι κ ο καιρός περνάει…😞😞😞

@Antonia2 Τόνια μου καταλαβαίνω πώς το εννοείς για το γάμο, αλλά να το δεις σαν το πιο όμορφο πάρτυ της ζωής σου, να το χαρείς όσο δεν πάει, κ το μωράκι όποτε έρθει, πριν ή μετά το γάμο, θα είναι καλοδεχούμενο💓💓💓

(επίσης επειδή είπες ότι δε βρήκες την κοπέλα που ήθελες για στολισμό, να ξέρεις ότι εμείς έχουμε ξεκινήσει επιχείρηση διοργάνωσης εκδηλώσεων κ κάνουμε τα πάντα, από στολισμό, μπομπονιέρες, προσκλητήρια μέχρι έχουμε κ δικό μας καρότσι παγωτού κ candy bar..ευχαριστως να σε βοηθήσω αν ξεμείνεις💗💗)

Καλα εγω δεν κάνω κάτι ακόμα γιατί τα βασικά τα έχω κλεισμένα από πέρσι.. θελω όμως νυφικό κουστούμι γαμπρού κουστούμια για τα αγόρια βέρες στέφανα και παπούτσια αλλά αυτά Σεπτέμβριο θα τα πάρω.. ειδικά το φόρεμα γιατί νυφικό δεν θέλω να βάλω.. είναι 2ος μας γάμος και το μονο που μας νοιάζει εινσι το μυστήριο.. όλα τα αλλσ και να μην γίνουν δεν θα με πειράξει.. δεν ξέρω κιολας τι θα μας έρθει.. τώρα είναι οι πίθηκοι μετά μπορεί να έρθουν οι ακριδες.. 

Κάνε τον γάμο σου και απόλαυσε τον με όσους έρθουν όσο το αναβαλλεις είναι πιο δύσκολο μετά.. η ουσία εινσι το μυστήριο.. παρτυ μπορείς να κάνεις άλλη μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα εγώ σε καταλαβαίνω!! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μια μέρα στις αρχές δεν έκανα εμετό κ είχα τρομάξει γιατί διαβαζα ότι αν μειωθούν τα συμπτώματα δεν είναι καλό, κ μιλαγα με τον άντρα μου μου λέει τι κάνεις; Του λέω χάλια δεν έκανα εμετό σήμερα. Μετά μέσα στη διάρκεια της μέρας άρχισα τους εμετούς πάλι κ ησύχασα, από τότε κάθε μέρα μου έλεγε πώς είσαι; Του έλεγα χάλια έκανα εμετό κλπ.. εντάξει οπότε όλα τέλεια μου έλεγε 😂😂😂

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη πάλι παρακάλαγα να μην κάνω🤣🤣

Βέβαια μπορεί να είσαι έγκυος κ να μην έχεις τίποτα από συμπτώματα, αυτό δεν είναι κακό..μπορεί να είσαι σ αυτή την περίπτωση😇😇 Επίσης λένε ότι αν έχεις διαφορετικά συμπτώματα μπορεί να είναι άλλο φύλο😇😇 εγώ βέβαια κ στα δύο μέσα στους εμετούς ήμουν κ ήταν αγόρι κ κορίτσι, αλλά εύχομαι εσύ να μην έχεις εμετούς κ να είναι κοριτσάκι😇💓💓

Καλή μαζόχα εισουν και εσυ🤣🤣🤣 

Στα αγόρια ειδικά στον μεγάλο όλη μέρα έκανα εμετούς αλλά νομίζω μετά την 8η βδομάδα.. σε αυτό βιάστηκα μην χάσω τους εμετούς🤣🤣 η αλήθεια είναι ότι με τα συμπτώματα ενεργά είσαι πιο ήσυχη.. τι να πω ελπίζω να πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλα εγω δεν κάνω κάτι ακόμα γιατί τα βασικά τα έχω κλεισμένα από πέρσι.. θελω όμως νυφικό κουστούμι γαμπρού κουστούμια για τα αγόρια βέρες στέφανα και παπούτσια αλλά αυτά Σεπτέμβριο θα τα πάρω.. ειδικά το φόρεμα γιατί νυφικό δεν θέλω να βάλω.. είναι 2ος μας γάμος και το μονο που μας νοιάζει εινσι το μυστήριο.. όλα τα αλλσ και να μην γίνουν δεν θα με πειράξει.. δεν ξέρω κιολας τι θα μας έρθει.. τώρα είναι οι πίθηκοι μετά μπορεί να έρθουν οι ακριδες.. 

Κάνε τον γάμο σου και απόλαυσε τον με όσους έρθουν όσο το αναβαλλεις είναι πιο δύσκολο μετά.. η ουσία εινσι το μυστήριο.. παρτυ μπορείς να κάνεις άλλη μέρα 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Γνώμη μου πάντα αφού δεν θα βάλεις νυφικό τα νυφικά παπούτσια προς τι; ένα σκασμό λεφτά;; εγώ που φόρεσα νυφικό δεν έβαλα νυφικά παπούτσια ένα ζευγάρι ασημί πέδιλα πήρα εγώ βέβαια το έκανα και επειδή δεν έβρισκα νυφικό παπούτσι με λιγότερο από 10 πόντους τακούνι και με τον άντρα μου είμαστε στο ίδιο ύψος οπότε δεν ήθελα να του ρίχνω ένα κεφάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Στο μικροβιολογικό που πήγα σήμερα πήγα πρώτη φορά είναι καινούργιο αλλά αλυσίδα από ότι κατάλαβα. 

Καλημέρα κορίτσι! Συγχαρητήρια! Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! Σε ποια αλυσίδα διαγνωστικών πήγες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...