Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Nandia- Νάντια μου καποια στιγμη μ ειχες ρωτησει για nipt test. Ειναι μια μη επεμβατικη μεθοδος (απλη αιμοληψια) για διαγνωση συνδρομων πχ down κλπ Ειναι καπως ακριβο 400-700 ευρω αναλογα τι πακετο παρεις, εγω εν τελει εκανα ενα με 530 ευρω το οποιο ειναι το βασικο πακετο + αλλα οχι φουλ αναλυτικο. Γενικα το τεστ το κανεις ειτε αν βγει κατι στην αυχενικη αλλα πολλοι γυναικολογοι την προτεινουν σε ολες τις γυναικες πανω απο 35 ετων..Το νοημα ειναι νατσεκαρεις για downκλπ χωρις να κανεις αμνιπαρακεντηση που εχει ρισκο..

 

Αρα πιθανόν να μου το ζητήσει και η γιατρος μου..εχω φυσικά χρόνο ακόμα.. ειμαι 6+2 και φαντάζομαι γίνεται μετά την 12η .. μακάρι να πάνε όλα καλά και να φτάσω μέχρι εκεί.. σου εύχομαι καλά αποτελέσματα ❤️

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Αρα πιθανόν να μου το ζητήσει και η γιατρος μου..εχω φυσικά χρόνο ακόμα.. ειμαι 6+2 και φαντάζομαι γίνεται μετά την 12η .. μακάρι να πάνε όλα καλά και να φτάσω μέχρι εκεί.. σου εύχομαι καλά αποτελέσματα ❤️

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες ❤️❤️

Παρακαλω  και πολλα πολλα συγγνωμη που καθυστερησα εχω πολλα στο μυαλο μου θεματα μαζι με εγκυμοσυνη και εχω αποσυντονιστει!.

Ολα θα πανε κοριτσι μου ποτε εχεις επομενο ραντεβου με γιατρο σου?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Παρακαλω  και πολλα πολλα συγγνωμη που καθυστερησα εχω πολλα στο μυαλο μου θεματα μαζι με εγκυμοσυνη και εχω αποσυντονιστει!.

Ολα θα πανε κοριτσι μου ποτε εχεις επομενο ραντεβου με γιατρο σου?❤️

Την Πέμπτη και ανυπομονώ να ακούσω καρδούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό ΣΚ ❤️❤️❤️
 

κοριτσια χθες έκανα με τη μαμα μ κ τη νύφη μου αυτό με το σταυρο για το φύλο κ μου βγήκε αγόρι (οπως νιώθω ότι θα είναι) κ το δεύτερο κορίτσι. Το ίδιο κ της νύφης μου! Κ της μαμας μου της βγήκαν και τα 5 και τα δυο που έχασε…το έχετε κάνει κ εσείς;; 

Πως το κάνουμε αυτό με τον σταυρο να τι κάνω και εγώ ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Αρα πιθανόν να μου το ζητήσει και η γιατρος μου..εχω φυσικά χρόνο ακόμα.. ειμαι 6+2 και φαντάζομαι γίνεται μετά την 12η .. μακάρι να πάνε όλα καλά και να φτάσω μέχρι εκεί.. σου εύχομαι καλά αποτελέσματα ❤️

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες ❤️❤️

Στην αδερφή μου τη δίδυμη που είναι έγκυος και κλείνει τα 44 σε λίγες μέρες ο γιατρός της πρότεινε nipt test και όχι αμνιοπαρακεντιση... Δεν ξέρω σε ποια εβδομάδα ακριβώς το έκανε πάντως τον 3 τον είχε κλείσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!!! 

Αφήνω αυτό εδώ για όλα τα κορίτσια που επιθυμούν ένα "rainbow baby" κ ως μανούλα που έχω δύο "rainbow babies" εύχομαι με όλη μου την δύναμη η ευχή τους πάρα πολύ γρήγορα να γίνει πραγματικότητα κ να έρθει το ουράνιο τόξο που θα φέρει την ευτυχία κ την αγαλλίαση και για εκείνες ❤

https://www.e-mama.gr/ta-mora-tou-ouranou-toskou-ti-einai/?fbclid=IwAR2bi4f3wMXnp2I8DHHRX1dAN0Sy1qW0bX2n7bCeuv6OLDK9ifafhCGlFZo

Υπέροχο άρθρο, έχω και εγώ δυο rainbow babies

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SUNY είπε:

Πως το κάνουμε αυτό με τον σταυρο να τι κάνω και εγώ ;;;;

Παίρνεις ένα σταυρό με την καδένα κ τον βαζεις λέει κοντά στον καρπό για να πιάσει τους χτύπους 3 φορες κ μετά  τον βαζεις πάνω από τη παλάμη σου άμα κάνει κύκλους είναι κορίτσι άμα πάει πέρα δώθε είναι αγόρι! Σταματά κ το ξανά βαζεις στην παλάμη όσες φορες το βαζεις κ κινειται τόσα παιδιά λέει θα κανεις! Εμένα μ σταμάτησε στην δεύτερη φορά το ίδιο κ στη νύφη μου, της μαμας μου σταμάτησε στην 5η φορα, έδειξε κ τα 2 μωρά που τα έχασε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα εγώ πάλι πίστευα ότι είχα αγόρι δεν είχα κάνει κάτι τέτοιο απλά σαν διαίσθηση ένιωθα ότι είναι αγόρι 

αλλά επεσα έξω τελικά έχω κορίτσι 😂 

Ναι καποιες φορες η διαίσθηση μας δεν είναι σωστή…και τα κορίτσια είναι τέλεια! Μωρά γερά και ότι είναι ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Να έρθω και εγώ;;;🤣🤣🤣

Παντως για τα αγόρια μια φορά και ένα καιρό που μου έκαναν βγήκε..  πέρσι μου έβγαζαν το 3ο κορίτσι και τέρμα 

Έλα να στο κάνει η μαμα μου 😂😂 πάντως της μαμας μ βγήκαν όλα και τα μωρά που έχασε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

@Nandia- εγώ πάλι στον γιο μου δεν είχα ούτε μια αναγούλα, ούτε έναν εμετό, τίποτα απολύτως, μόνο πόνους στη μέση. Σαν να μην είμαι έγκυος! Τώρα στην κόρη τα είχα δει όλα το πρώτο τρίμηνο, οπότε η κάθε εγκυμοσύνη είναι τελείως διαφορετική και μην ανησυχείς! Όλα καλά θα πάνε ❤️

@Raf123 στον γιο μου από τον πόνο στη μέση κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πριν την καθυστέρηση :P Δεν είχα ποτέ πριν και με έβαλε σε υποψίες... Πονούσα μέχρι που γέννησα να καταλάβεις, με έσωσε το μαξιλάρι θηλασμού που το έβαζα για υποστήριξη.

Εμένα μου πέρασε χθες μετά που ξεκουράστηκα :) άρα φυσιολογικό είναι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα γλυκο μου κορίτσι ηθελα να στο γρψω κι εγω οτι πιστευωπως εχεις αγορι αλλα τελειως χαζα τυπου προβλεψη χωρις να βγαινει παντα η διαισθηση μου😀

Χαχαχα εξάλλου 50% είναι 🤣🤣🤣 αναμένουμε τα αποτελέσματα από την εξέταση σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Μια γνωστή μου θέλει να κάνει εξωσωματική

.με ρωτούσε αν γνωρίζω πόσο πάνε. ;

Ξέρετε περίπου πόσο πάνε στα κέντρα;  Έχετε καμία ιδέα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Μια γνωστή μου θέλει να κάνει εξωσωματική

.με ρωτούσε αν γνωρίζω πόσο πάνε. ;

Ξέρετε περίπου πόσο πάνε στα κέντρα;  Έχετε καμία ιδέα ;

Κορίτσι μου στο Μητέρα που έκανε η αδερφή μου, μου είπε γύρω στο 1.500 όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου στο Μητέρα που έκανε η αδερφή μου, μου είπε γύρω στο 1.500 όλα 

Ααα εγώ ρωτάω. Χωρίς φάρμακα και τέτοια.δηλαδη μόνο το κέντρο.επειδη τα φάρμακα τα έχει 

.τον γιατρό τον έχει κανονίσει .

Μόνο το κέντρο ήθελε να δει πόσα πάμε περίπου τα υπόλοιπα. Να δει αν είναι ακριβό το δικό της 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ωολιψήα και μεταφορά γύρω στα 1.000 μου είπε κ εξαρτάται μετά αν θα χρειαστούν να αποθηκεύσουν κατάψυξη κτλ

Ααα τέλεια τέλεια. Ωραία θα της το πω. Σε ευχαριστώ πολύ ..

Να δω πόσο της ζητούν και εκείνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Στην αδερφή μου τη δίδυμη που είναι έγκυος και κλείνει τα 44 σε λίγες μέρες ο γιατρός της πρότεινε nipt test και όχι αμνιοπαρακεντιση... Δεν ξέρω σε ποια εβδομάδα ακριβώς το έκανε πάντως τον 3 τον είχε κλείσει

Νομίζω μετά την αυχενική γίνεται.. πιστεύω και εγώ θα πρέπει να κάνω έτσι προετοιμάζομαι από τωρα βέβαια για την ώρα με νοιάζει να πάνε όλα καλά 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έλα να στο κάνει η μαμα μου 😂😂 πάντως της μαμας μ βγήκαν όλα και τα μωρά που έχασε 

Κοιτα αν είμαι καλά και μπορώ πιθανών να έρθουμε καμία βόλτα στις περιοχές σου γιατί διακοπές δεν πρόκειται να πάμε αλλά βόλτες θέλω να πηγαίνω φτάνει να μπορώ και να μου το επιτρέπει η γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Παίρνεις ένα σταυρό με την καδένα κ τον βαζεις λέει κοντά στον καρπό για να πιάσει τους χτύπους 3 φορες κ μετά  τον βαζεις πάνω από τη παλάμη σου άμα κάνει κύκλους είναι κορίτσι άμα πάει πέρα δώθε είναι αγόρι! Σταματά κ το ξανά βαζεις στην παλάμη όσες φορες το βαζεις κ κινειται τόσα παιδιά λέει θα κανεις! Εμένα μ σταμάτησε στην δεύτερη φορά το ίδιο κ στη νύφη μου, της μαμας μου σταμάτησε στην 5η φορα, έδειξε κ τα 2 μωρά που τα έχασε! 

Τέλεια θα το κάνω….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Νομίζω μετά την αυχενική γίνεται.. πιστεύω και εγώ θα πρέπει να κάνω έτσι προετοιμάζομαι από τωρα βέβαια για την ώρα με νοιάζει να πάνε όλα καλά 

 

Κοιτα αν είμαι καλά και μπορώ πιθανών να έρθουμε καμία βόλτα στις περιοχές σου γιατί διακοπές δεν πρόκειται να πάμε αλλά βόλτες θέλω να πηγαίνω φτάνει να μπορώ και να μου το επιτρέπει η γιατρος

Καλημέρα επειδή είσαι άνω τον 35 ή το nipt test θα κάνεις ή αμνιοπαρακεντιση το θέμα είναι τι θα σου προτείνει η γιατρός σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου στο Μητέρα που έκανε η αδερφή μου, μου είπε γύρω στο 1.500 όλα 

Καλημέρα κορίτσι μου 1500 μαζί με την αμοιβή του γιατρού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Παίρνεις ένα σταυρό με την καδένα κ τον βαζεις λέει κοντά στον καρπό για να πιάσει τους χτύπους 3 φορες κ μετά  τον βαζεις πάνω από τη παλάμη σου άμα κάνει κύκλους είναι κορίτσι άμα πάει πέρα δώθε είναι αγόρι! Σταματά κ το ξανά βαζεις στην παλάμη όσες φορες το βαζεις κ κινειται τόσα παιδιά λέει θα κανεις! Εμένα μ σταμάτησε στην δεύτερη φορά το ίδιο κ στη νύφη μου, της μαμας μου σταμάτησε στην 5η φορα, έδειξε κ τα 2 μωρά που τα έχασε! 

Πριν χρόνια που μου το είχε κάνει η μαμά μιας φίλης μου η οποία υποτίθεται ότι έπεφτε πάντα μέσα μου είχε βγάλει 3 παιδιά ένα αγόρι και δύο κορίτσια και ακόμα δεν έχω κάνει ούτε ένα από δω και πέρα και να ήθελα να κάνω 3 παιδιά δεν προλαβαίνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Παίρνεις ένα σταυρό με την καδένα κ τον βαζεις λέει κοντά στον καρπό για να πιάσει τους χτύπους 3 φορες κ μετά  τον βαζεις πάνω από τη παλάμη σου άμα κάνει κύκλους είναι κορίτσι άμα πάει πέρα δώθε είναι αγόρι! Σταματά κ το ξανά βαζεις στην παλάμη όσες φορες το βαζεις κ κινειται τόσα παιδιά λέει θα κανεις! Εμένα μ σταμάτησε στην δεύτερη φορά το ίδιο κ στη νύφη μου, της μαμας μου σταμάτησε στην 5η φορα, έδειξε κ τα 2 μωρά που τα έχασε! 

Πριν χρόνια που μου το είχε κάνει η μαμά μιας φίλης μου η οποία υποτίθεται ότι έπεφτε πάντα μέσα μου είχε βγάλει 3 παιδιά ένα αγόρι και δύο κορίτσια και ακόμα δεν έχω κάνει ούτε ένα από δω και πέρα και να ήθελα να κάνω 3 παιδιά δεν προλαβαίνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα τέλεια τέλεια. Ωραία θα της το πω. Σε ευχαριστώ πολύ ..

Να δω πόσο της ζητούν και εκείνης 

Κορίτσι ρώτησε καλύτερα τα κορίτσια της εξωσωματικής. Εγώ που έχω κάνεις 2 μου κόστισε περίπου η καθεμία κοντά στις 3000€ χωρίς τα φάρμακα πάντα. Σε δημόσιο είναι πιο οικονομικά κοντά στα 500€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα επειδή είσαι άνω τον 35 ή το nipt test θα κάνεις ή αμνιοπαρακεντιση το θέμα είναι τι θα σου προτείνει η γιατρός σου

Lacostaki μάλλον θα εννοεις τη λήψη τροφοβλάστη λέγοντας αμνιοπαρακέντηση γιατί η τελευταία γίνεται μετά την 20η εβδομάδα ενώ η λήψη μετά την 11η. Μοιάζουν σαν τεχνικές απλά η λήψη έχει μεγαλύτερα ποσοστά κινδύνου αποβολής, γι αυτό κ πολλές γυναίκες επιλέγουν να κάνουν nipt test.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...