Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξιας.. ειμαι 6 μέρες πριν την περίοδο.. νομίζω έχει 2η αχνη γραμμή.. αυτό σημαίνει ότι κάτι υπάρχει;  όταν τελειώσουν οι γόνιμες δεν υπάρχει καθόλου γραμμή; 

Screenshot_20220505-162727_Gallery.jpg

Μωρέ μην τα πολύ πιστεύεις τα τεστ ωορρηξίας για εγγυμοσυνη. 

Εγώ όταν έμεινα έγγυος μου έβγαινε θετικό το τεστ εγγυμοσυνης και αρνητικό της ωορρηξίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Το βλέπετε και εσεις; δεν ξέρω αν είναι κάτι θετικό ή απλά έτσι φαίνεται μετά την ωορρηξία 

Ναντια μου γλυκια ετσι φαινεται και μετα την ωορρηξια. κανα 2-3 φορες εκανα τεστ ωορρηξιας (οταν ειχα την υποψια εγκυμοσυνης) και για να εισαι εγκυος πρεπει η γραμμουλα να ειναι το ιδιο εντονη με τη γραμμη ελεγχου (ή και πιο έντονη). κανε υπομονη μερικες μερες και ευχομαι να γινει τοσο εντονη και πιο πολυ!!!!!!!🤞🤞💖❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια. Εγώ έκλεισα την β επιπέδου. Πώς πέρασε κ καιρός. Ανυπομονώ πολύ 

31/05 θα πάω. Και θα μου δώσουν και βίντεο και θα το δούμε λέει και 3d.  Θα είναι η πρώτη φορά που στην ουσία το βλέπεις πιο ανθρωπάκι. Θα τρελαθώ. Πώς θα περάσουν οι μέρες. Ανυπομονώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

https://www.ekklisiaonline.gr/nea/monastiri-agias-napas-i-gonopiousa-thavmatourgos-zoni-ke-i-istoria/
 

μπορεις να διαβάσεις εδώ! Είναι η Παναγία η Νάπα κ για αυτό ονομαστικέ το χωριό Αγία Νάπα 

Ευχαριστω Ραφαελιτα!!!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια. Εγώ έκλεισα την β επιπέδου. Πώς πέρασε κ καιρός. Ανυπομονώ πολύ 

31/05 θα πάω. Και θα μου δώσουν και βίντεο και θα το δούμε λέει και 3d.  Θα είναι η πρώτη φορά που στην ουσία το βλέπεις πιο ανθρωπάκι. Θα τρελαθώ. Πώς θα περάσουν οι μέρες. Ανυπομονώ. 

αχ τι τελεια!!!!!! ποτε ηρθε το θετικο, ποτε περασαν τοσοι μηνες!!!!! πω πω νερο εχει περασει κι αυτη η χρονια...

Με το καλο κοριτσι μου!!!!! να δεις τη μπεμπουλα σου και συντομα να την κρατας αγκαλια!!!!!❤️🤱😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@marinamanoulitsa Μπράβο κορίτσι μου!!! Είδες που στο φωνάζαμε να κάνεις τεστ?? Ελπίζω με τόσα παρακάλια να έχεις γκαστρωσεις και εμένα και την @Nandia-🤣🤣

Αναμένουμε να έχεις μια τεράστια χοριακή!!

 

😁😜😂😂😂 Μακάρι μακάρι να σας γκάστρωσα και εσας!! Με βλέπετε συγκρατημένη γιατί τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα ακόμα...αλλά έχω θετικο προαίσθημα ότι όλα θα πάνε καλά!! Ευχομαι αυτή τη φορά να πάνε Όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μωρέ μην τα πολύ πιστεύεις τα τεστ ωορρηξίας για εγγυμοσυνη. 

Εγώ όταν έμεινα έγγυος μου έβγαινε θετικό το τεστ εγγυμοσυνης και αρνητικό της ωορρηξίας. 

Δεν τα πολυπιστευω απλα τωρα θυμήθηκα ότι τον περασμένο μήνα δεν ειχδ καθόλου γραμμή 2η.. όπως και νσ έχει σε 6 μέρες θα δείξει σν θα έρθει η ακατανομαστη 

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναντια μου γλυκια ετσι φαινεται και μετα την ωορρηξια. κανα 2-3 φορες εκανα τεστ ωορρηξιας (οταν ειχα την υποψια εγκυμοσυνης) και για να εισαι εγκυος πρεπει η γραμμουλα να ειναι το ιδιο εντονη με τη γραμμη ελεγχου (ή και πιο έντονη). κανε υπομονη μερικες μερες και ευχομαι να γινει τοσο εντονη και πιο πολυ!!!!!!!🤞🤞💖❤️🤰

Αρα δεν παίζει ρόλο.. την περασμένη φορά θυμάμαι δεν είχε γραμμή..  όπως και να έχει θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- αν δεν είχες καθόλου 2η γραμμή την προηγούμενη φορά άρα μπορεί όντως να είσαι έγκυος 😍 αντε μακάρι!!! Υπομονή σε λίγες ημέρες θα ξέρεις και εσύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Δεν τα πολυπιστευω απλα τωρα θυμήθηκα ότι τον περασμένο μήνα δεν ειχδ καθόλου γραμμή 2η.. όπως και νσ έχει σε 6 μέρες θα δείξει σν θα έρθει η ακατανομαστη 

 

Αρα δεν παίζει ρόλο.. την περασμένη φορά θυμάμαι δεν είχε γραμμή..  όπως και να έχει θα δείξει 

Εύχομαι να είναι και εσένα ο μήνας σου θα περιμένουμε να δούμε τεστακι εγγυμοσυνης σύντομα θετικό..μια βδομαδουλα εμεινε. ❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Εύχομαι να είναι και εσένα ο μήνας σου θα περιμένουμε να δούμε τεστακι εγγυμοσυνης σύντομα θετικό..μια βδομαδουλα εμεινε. ❤️❤️

 

Πως περνάει είναι το θέμα 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Δεν ξέρω καθόλου από τεστ ωορρηξίας αλλά νομίζω κάποια κοπέλα από εδώ είχε κάνει και είχε βγει δεύτερη γραμμή και ήταν έγκυος.

Μακάρι αγάπη να έχουμε και άλλα θετικά νέα!!! 🤞🤞🤞

Κάτι θυμάμαι αλλά δεν είναι σίγουρα τεστ στο οποίο θα στηριχθεις πάνω του για αποτέλεσμα εκτός ωορρηξιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Πως περνάει είναι το θέμα 🤣🤣🤣🤣

Ναι ισχύει. Εδώ εγώ δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες για να το δω στην β επιπέδου. Θα μου δώσει είπε και βίντεο και θα το δούμε και 3d και έχω φουλ αγωνία να το δω ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια έχω πάρει ταινίες της hometest. Για εγκυμοσύνη. Είναι αξιόπιστα? Αυτά μπορείς να τα κάνεις πριν την καθυστέρηση ? Στις οδηγίες λέει ναι για δύο τρεις μέρες πριν αλλά δεν έχω εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ισχύει. Εδώ εγώ δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες για να το δω στην β επιπέδου. Θα μου δώσει είπε και βίντεο και θα το δούμε και 3d και έχω φουλ αγωνία να το δω ❤️❤️❤️

Θα τρελαθείς με το 3D . Και μετά και στο Doppler  πάλι 3D είναι και ήδη έχει σχηματίσει τα χαρακτηριστικά του τέλεια. Εγώ έχω φωτό από β επιπέδου και Doppler του γιου μου και όταν γεννήθηκε η φατσούλα του ήταν ίδια όπως στο Doppler

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ισχύει. Εδώ εγώ δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες για να το δω στην β επιπέδου. Θα μου δώσει είπε και βίντεο και θα το δούμε και 3d και έχω φουλ αγωνία να το δω ❤️❤️❤️

Έχω και εγώ και από τους 2 αλλά δεν είναι 3d .. απλά θα το βλέπεις συνέχεια 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια. Εγώ έκλεισα την β επιπέδου. Πώς πέρασε κ καιρός. Ανυπομονώ πολύ 

31/05 θα πάω. Και θα μου δώσουν και βίντεο και θα το δούμε λέει και 3d.  Θα είναι η πρώτη φορά που στην ουσία το βλέπεις πιο ανθρωπάκι. Θα τρελαθώ. Πώς θα περάσουν οι μέρες. Ανυπομονώ. 

Ax τελειααα πωπω πέρασε ο καιρός!! Τέλεια βρε κορίτσι μου ποσό χαίρομαι για εσένα!! 
Στο 3D θα φαίνεται και ποιου μοιάζει! Του αδερφού μου το μωρό φαινόταν από το 3D ποσό ίδιος ο αδερφός μου είναι!! Και φαινόταν και οι βλεφαρίδες του ποσό τεράστιες ήταν!! Θα τρελαθείς ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ρε κορίτσια έχω πάρει ταινίες της hometest. Για εγκυμοσύνη. Είναι αξιόπιστα? Αυτά μπορείς να τα κάνεις πριν την καθυστέρηση ? Στις οδηγίες λέει ναι για δύο τρεις μέρες πριν αλλά δεν έχω εμπειρία.

Εγώ αυτές είχα χρησιμοποιήσει την μετά που περίμενα περίοδο και βγήκε θετικό 😍😍

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Θα τρελαθείς με το 3D . Και μετά και στο Doppler  πάλι 3D είναι και ήδη έχει σχηματίσει τα χαρακτηριστικά του τέλεια. Εγώ έχω φωτό από β επιπέδου και Doppler του γιου μου και όταν γεννήθηκε η φατσούλα του ήταν ίδια όπως στο Doppler

Αχ τέλεια περιμένω πως και πως ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ρε κορίτσια έχω πάρει ταινίες της hometest. Για εγκυμοσύνη. Είναι αξιόπιστα? Αυτά μπορείς να τα κάνεις πριν την καθυστέρηση ? Στις οδηγίες λέει ναι για δύο τρεις μέρες πριν αλλά δεν έχω εμπειρία.

Και εγώ αυτά είχα πάρει και μου έδειξαν χωρίς να έχω σταθερό κύκλο θετικό την 32 μέρα του κύκλου μου για εμένα είναι νωρίς σκέψου.. εγώ έμεινα αρκετά ευχαριστημένη από αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγώ αυτά είχα πάρει και μου έδειξαν χωρίς να έχω σταθερό κύκλο θετικό την 32 μέρα του κύκλου μου για εμένα είναι νωρίς σκέψου.. εγώ έμεινα αρκετά ευχαριστημένη από αυτά 

Θα δοκιμάσω να κάνω ένα αύριο πρωί. Δευτέρα με Τρίτη περιμένω. Αλλά δεν νομίζω να είμαι γιατί έχω ποιους περιόδου μέρες τώρα και υγρά. Θα δούμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Θα δοκιμάσω να κάνω ένα αύριο πρωί. Δευτέρα με Τρίτη περιμένω. Αλλά δεν νομίζω να είμαι γιατί έχω ποιους περιόδου μέρες τώρα και υγρά. Θα δούμε αύριο.

Και εγώ αυτό έκανα όταν είχα μια μέρα καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περιμένω μέχρι Τρίτη και αν είναι θα κάνω τότε. Αν και θα μου έρθουν το καταλαβαίνω πως είναι στον δρόμο! 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Θα περιμένω μέχρι Τρίτη και αν είναι θα κάνω τότε. Αν και θα μου έρθουν το καταλαβαίνω πως είναι στον δρόμο! 🤣🤣

Και εγώ άρχισα να έχω συμπτώματα περιόδου αλλά ποτέ δεν ξέρεις..εγω νοιωθω σαν να εχω μπαλίτσα στο κέντρο χαμηλα .. μου έτυχε και άλλες φορές να νοιώθω έτσι αλλά ηταν αριστερά χαμηλα..εγω θα περιμένω την άλλη Πέμπτη να κάνω τεστ γιατι εχω απογοητευτεί ήδη.. μην απογοητευτώ ξανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;εγώ μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τέστ .  Πήρα λοιπόν το predictor που έχει δύο μέσα...ένα για 6 μέρες πριν κ ένα για μετά την καθυστέρηση,μιας κ δεν ξέρω αν έχω κ πόσες μέρες.

Το έκανα μόλις τώρα κ πήρα ένα αρνητικοτατο ,------  ήταν όλο δικό μου. ..κ είχα μια ελπίδα!!! 😥😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...