Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω πολύ Φλώρα μου!!! ❤️ σκεφτομαστε θετικα και παμε!!!

εσυ τι κάνεις;; σε ποιες μερες του κυκλου εισαι;;

Είμαι στις γόνιμες αλλά δυστυχώς βρήκα χθες με υπέρηχο μια μεγάλη κύστη στην ωοθηκη και θα πάω στο γιατρό σήμερα…  πονάω μέρες τώρα , όχι πολύ αλλά τσιμπάει . Έχω αγχωθεί πολύ , θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εσυ εχεις μεγάλη κοιλια;; Σορρυ που ρωτάω απλά για να έχω μια ιδέα τι γίνεται στον 7ο η νύφη μου επειδή ήταν παχουλή δεν έβαλε καθόλου βάρος κ δεν είχε ούτε κ κοιλια μεγάλη!! 
 

μακάρι να πάνε όλα κατ ευχήν ❤️❤️❤️🙏🙏🙏 κάλε εσυ ποτέ γεννάς; Κοντεύεις 

Έχω κοιλιά μόνο. Δεν έχω πάρει πουθενά αλλού. Μόνο κοιλιά και στήθος. Οπότε βγάζω μάτι ότι είμαι έγκυος πια από μπροστά και από το πλάι, αλλά αν με δεις από πίσω δε φαίνεται 😂 Εμένα μου φαίνεται ΤΕΡΑΣΤΙΑ η κοιλιά. Ο γιατρός μου λέει και πού είσαι ακόμα! Πάντως εβδομάδα την εβδομάδα είναι πολύ μεγάλη η διαφορά! Ειχα 17,5 BMI πριν, οπότε δεν είχα περιθώρια, έπρεπε να πάρω βάρος αλλά πραγματικά νιώθω βαριά. Επίσης επειδή πάντα είχα κοιλιακούς δεν είχα προσέξει πόση δουλειά κάνουν μέχρι τώρα που δε μπορώ να σηκωθώ αν είμαι ξάπλα κάπου και κυλαω στο πλάι. 

Τον Ιούλιο γενναω καλώς εχόντων των πραγμάτων! Έχουμε πει με το γιατρό αν συνεχίσουμε έτσι και είναι χαμηλού κινδύνου μέχρι τέλους να πάρουμε όλες τις ημέρες και παραπάνω αν η μπέμπα δεν το αποφασίζει. Μια μου φαίνεται ότι πλησιάζει πάρα πολύ, μια μου φαίνεται πολύ μακριά! Είναι ανάμικτα τα συναισθήματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα το first step που δείχνει 7η ημέρα μετά την επαφή και βγήκε άχνη γραμμούλα 😁, την βλέπετε ;;;; δεν ξέρω αν φαίνεται έβγαλα και το καπάκι για να το δείτε.. Είναι πολύ νωρίς αλλά όντως έδειξε είχατε δίκιο!!!! @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρης 

IMG_20220505_152512.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήρα το first step που δείχνει 7η ημέρα μετά την επαφή και βγήκε άχνη γραμμούλα 😁, την βλέπετε ;;;; δεν ξέρω αν φαίνεται έβγαλα και το καπάκι για να το δείτε.. Είναι πολύ νωρίς αλλά όντως έδειξε είχατε δίκιο!!!! @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρης 

IMG_20220505_152512.jpg

Φαίνεται πολύ αχνό..  γιουπιιιιι

Εύχομαι να πάει τελειααααα

Τελικά βγήκε το ένστικτο σου.. για μένα τι σου λέει ειπαμε;🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήρα το first step που δείχνει 7η ημέρα μετά την επαφή και βγήκε άχνη γραμμούλα 😁, την βλέπετε ;;;; δεν ξέρω αν φαίνεται έβγαλα και το καπάκι για να το δείτε.. Είναι πολύ νωρίς αλλά όντως έδειξε είχατε δίκιο!!!! @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρης 

IMG_20220505_152512.jpg

Ααααααα κορίτσι μου μπήκες στο κλαμπ με τις εγγυουλες. Μπράβο συγχαρητήρια να πάνε όλα καλά εύχομαι. Να πας το πρωί για μια χοριακη. Έστω και χαμηλά θα δίξει όμως. 

Καλή επιτυχία εύχομαι να πάνε όλα καλά και να προσέχεις❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Flora38 είπε:

Είμαι στις γόνιμες αλλά δυστυχώς βρήκα χθες με υπέρηχο μια μεγάλη κύστη στην ωοθηκη και θα πάω στο γιατρό σήμερα…  πονάω μέρες τώρα , όχι πολύ αλλά τσιμπάει . Έχω αγχωθεί πολύ , θα δούμε!

ωχ αληθεια;; περαστικα να ειναι κοριτσι μου!! ελπιζω να υποχωρησει συντομα η κυστη! ποσο μεγαλη ειναι; σου ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήρα το first step που δείχνει 7η ημέρα μετά την επαφή και βγήκε άχνη γραμμούλα 😁, την βλέπετε ;;;; δεν ξέρω αν φαίνεται έβγαλα και το καπάκι για να το δείτε.. Είναι πολύ νωρίς αλλά όντως έδειξε είχατε δίκιο!!!! @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρης 

IMG_20220505_152512.jpg

Μαρινα μου συγχαρητηριααααα!!!!!🎉🎉🎉🎊❤️🤰🤰🤰❤️🍾 Τη βλεπω κι εγω τη γραμμη!!! αχνη αλλα φαινεται αν δεις προσεκτικα!!! Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην και σε μερικους μηνες να κρατας το μωρακι σας αγκαλια!!!!!

κανονικα ποτε περιμενες περιοδο; τη Δευτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ξεκίνησε ο μήνας ήδη με εγγυουλα..

Εύχομαι να συνεχίσει έτσι δυναμικά και να έχουμε και άλλες έως τέλος του μήνα. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ωχ αληθεια;; περαστικα να ειναι κοριτσι μου!! ελπιζω να υποχωρησει συντομα η κυστη! ποσο μεγαλη ειναι; σου ειπε;

Σε ευχαριστώ πολύ! Είναι 5 εκατοστά … θα πάω στο γυναικολόγο μόλις σχολάσω να δω τι θα μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μαρινα μου συγχαρητηριααααα!!!!!🎉🎉🎉🎊❤️🤰🤰🤰❤️🍾 Τη βλεπω κι εγω τη γραμμη!!! αχνη αλλα φαινεται αν δεις προσεκτικα!!! Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην και σε μερικους μηνες να κρατας το μωρακι σας αγκαλια!!!!!

κανονικα ποτε περιμενες περιοδο; τη Δευτερα;

Σε ευχαριστώ πολύ Αντωνια μουυυυυυυ!!! Αμήν η Παναγία να με αξίωσε!!! Δευτέρα περιμένω περίοδο είναι νωρίς πολύ,παλι καλά που έδειξε!!! Ακουσα τα κορίτσια που είπαν ότι αφού έχεις συμπτώματα θα δείξει 😁❤️❤️❤️ και στα δικά σου εύχομαι σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααααααα κορίτσι μου μπήκες στο κλαμπ με τις εγγυουλες. Μπράβο συγχαρητήρια να πάνε όλα καλά εύχομαι. Να πας το πρωί για μια χοριακη. Έστω και χαμηλά θα δίξει όμως. 

Καλή επιτυχία εύχομαι να πάνε όλα καλά και να προσέχεις❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!! Είναι νωρίς για χοριακή.. Θα κρατηθώ ως την Δευτέρα.. Προς το παρών οι αναγούλες με βεβαιωνουν ότι κάτι γίνεται... Ευχομαι να συνεχίσουν 😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Φαίνεται πολύ αχνό..  γιουπιιιιι

Εύχομαι να πάει τελειααααα

Τελικά βγήκε το ένστικτο σου.. για μένα τι σου λέει ειπαμε;🤣🤣🤣

Εμ αχνο θα φαινόταν 3 ημέρες πριν την περίοδο τι άλλο;;;; εσένα άκουσα τρελοκομείο μου και πήγα και πήρα μαζί με την @ΜαρίαΔημήτρηςμε ξεσηκωσατε!!! Εγώ λέω ότι σύντομα θα είσαι η επόμενη!!!! Ειπαμε εμείς μαζί!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήρα το first step που δείχνει 7η ημέρα μετά την επαφή και βγήκε άχνη γραμμούλα 😁, την βλέπετε ;;;; δεν ξέρω αν φαίνεται έβγαλα και το καπάκι για να το δείτε.. Είναι πολύ νωρίς αλλά όντως έδειξε είχατε δίκιο!!!! @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρης 

IMG_20220505_152512.jpg

Συγχαρητήρια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήρα το first step που δείχνει 7η ημέρα μετά την επαφή και βγήκε άχνη γραμμούλα 😁, την βλέπετε ;;;; δεν ξέρω αν φαίνεται έβγαλα και το καπάκι για να το δείτε.. Είναι πολύ νωρίς αλλά όντως έδειξε είχατε δίκιο!!!! @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρης 

IMG_20220505_152512.jpg

Τέλεια κοπέλα μου μπράβο και εγώ την βλέπω  συγχαρητήρια είσαι εγκυος τελικά εσενα οι αναγούλες ξεκίνησαν αρκετά νωρίς 😀 κάθε γυναίκα είναι διαφορετική έχει αλλά συμπτώματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Αντωνια μουυυυυυυ!!! Αμήν η Παναγία να με αξίωσε!!! Δευτέρα περιμένω περίοδο είναι νωρίς πολύ,παλι καλά που έδειξε!!! Ακουσα τα κορίτσια που είπαν ότι αφού έχεις συμπτώματα θα δείξει 😁❤️❤️❤️ και στα δικά σου εύχομαι σύντομα 

Ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο!!!!!! να σκεφτεσαι θετικα κι ολα θα ερθουν οπως τα ευχεσαι!!!!!! εγω στη θεση σου θα εβαζα και τη ζωνη της Παναγιας γυρω απο την κοιλιτσα μου οπως μου ειπαν στο μοναστηρι της Αγιας Ειρηνης!!!!

Αχ ποσο τελεια νεα!!!! Ανοιξες το θεματακι και ο μηνας σου ανηκει!!!!! Με τον πιο ωραιο τροπο φευγει η ανοιξη!!!! και πάλι συγχαρητηρια!!!!!!💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήρα το first step που δείχνει 7η ημέρα μετά την επαφή και βγήκε άχνη γραμμούλα 😁, την βλέπετε ;;;; δεν ξέρω αν φαίνεται έβγαλα και το καπάκι για να το δείτε.. Είναι πολύ νωρίς αλλά όντως έδειξε είχατε δίκιο!!!! @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρης 

IMG_20220505_152512.jpg

Τι ωραίο ποδαρικό μας έκανες !!!!! Μπράβο μπράβο μπράβο !!! Τέλεια !!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- εσένα τι σου είπε;; αν μείνεις έγκυος θα κάνεις ηπαρινη;; 

Ναι και ήδη παίρνω κάθε βράδυ ασπιρίνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξιας.. ειμαι 6 μέρες πριν την περίοδο.. νομίζω έχει 2η αχνη γραμμή.. αυτό σημαίνει ότι κάτι υπάρχει;  όταν τελειώσουν οι γόνιμες δεν υπάρχει καθόλου γραμμή; 

Screenshot_20220505-162727_Gallery.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa Μπράβο κορίτσι μου!!! Είδες που στο φωνάζαμε να κάνεις τεστ?? Ελπίζω με τόσα παρακάλια να έχεις γκαστρωσεις και εμένα και την @Nandia-🤣🤣

Αναμένουμε να έχεις μια τεράστια χοριακή!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ ευχαριστω για τη μπεμπεδοσκονη!!!!!! με συγκινεις ραφαελα μου!!!!

Αχ θα παμε εννοειται στην Παναγια να προσκυνησουμε! και μακαρι να μας ευλογησει και με μωρακι!!!! Μεγαλη η Χαρη της! ποια Παναγια ειναι αυτη;

https://www.ekklisiaonline.gr/nea/monastiri-agias-napas-i-gonopiousa-thavmatourgos-zoni-ke-i-istoria/
 

μπορεις να διαβάσεις εδώ! Είναι η Παναγία η Νάπα κ για αυτό ονομαστικέ το χωριό Αγία Νάπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξιας.. ειμαι 6 μέρες πριν την περίοδο.. νομίζω έχει 2η αχνη γραμμή.. αυτό σημαίνει ότι κάτι υπάρχει;  όταν τελειώσουν οι γόνιμες δεν υπάρχει καθόλου γραμμή; 

Screenshot_20220505-162727_Gallery.jpg

Δεν ξέρω καθόλου από τεστ ωορρηξίας αλλά νομίζω κάποια κοπέλα από εδώ είχε κάνει και είχε βγει δεύτερη γραμμή και ήταν έγκυος.

Μακάρι αγάπη να έχουμε και άλλα θετικά νέα!!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήρα το first step που δείχνει 7η ημέρα μετά την επαφή και βγήκε άχνη γραμμούλα 😁, την βλέπετε ;;;; δεν ξέρω αν φαίνεται έβγαλα και το καπάκι για να το δείτε.. Είναι πολύ νωρίς αλλά όντως έδειξε είχατε δίκιο!!!! @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρης 

IMG_20220505_152512.jpg

Αα κορίτσι μου συγχαρητήρια φαίνεται μια άχνη γραμμή οντως!! Να πας αύριο να κανεις μια χοριακη σίγουρα θα δείξει!!! 
τελεια άρχισε ο μηνας μπράβο ❤️❤️❤️❤️🎉🎉🎉🥳🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Το βλέπετε και εσεις; δεν ξέρω αν είναι κάτι θετικό ή απλά έτσι φαίνεται μετά την ωορρηξία 

Ούτε εγώ ξέρω! Να σου πω όταν πάω σπίτι να κάνω ένα τεστ ωορρηξιας να δω πως θα βγει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...