Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Νηστεία στην καρδιά μόνο ακόμα και από φαγητό να μη στερηθείς με το καλό καρδιά μου. Σου εύχομαι η Αγία Ειρήνη να είναι δίπλα σου 

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα Ελπιδακι! Δόξα τω Θεω, προς το παρόν είμαστε καλά. Πήρε πάλι έστω αυτό το λίγο βάρος. Τα όργανα ακόμα είναι καλά. Πήγαμε χθες το βράδυ σε εμβρυοκαρδιολογο και ήταν όλα καλά με την καρδιά που αυτό μας αποκλείει και πολλά σύνδρομα (πολλά σύνδρομα συνδέονται με την καρδια). Έχουν αυξηθεί όμως οι αντιστάσεις στον ομφάλιο λώρο,  πράγμα που δείχνει ότι το μωρό αρχίζει σιγά σιγά να ζορίζεται. Έχει όμως ακόμα γύρω στις 3 εβδομάδες μπροστά της μέχρι να ζοριστεί κανονικά και να πρέπει να την πάρουν. Οπότε τώρα θέλει συχνή παρακολούθηση από εμβρυοιατρο να βλέπουμε τα ντοπλερς. Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ενδομητριου θανάτου αλλά ελπίζουμε στο καλύτερο σενάριο. Τωρα ειμαι 27 εβδομάδων. Ιδανικά θα ήθελα να φτάσω στις 32 και ακόμα πιο ιδανικά στις 34 (πάρα πολύ δυσκολο). Από ο, τι καταλαβαίνω το πιο πιθανό είναι να φτάσω στις 30 με 31 εβδομάδες αν τα καταφέρει η μπεμπα μέχρι τότε.

🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα Ελπιδακι! Δόξα τω Θεω, προς το παρόν είμαστε καλά. Πήρε πάλι έστω αυτό το λίγο βάρος. Τα όργανα ακόμα είναι καλά. Πήγαμε χθες το βράδυ σε εμβρυοκαρδιολογο και ήταν όλα καλά με την καρδιά που αυτό μας αποκλείει και πολλά σύνδρομα (πολλά σύνδρομα συνδέονται με την καρδια). Έχουν αυξηθεί όμως οι αντιστάσεις στον ομφάλιο λώρο,  πράγμα που δείχνει ότι το μωρό αρχίζει σιγά σιγά να ζορίζεται. Έχει όμως ακόμα γύρω στις 3 εβδομάδες μπροστά της μέχρι να ζοριστεί κανονικά και να πρέπει να την πάρουν. Οπότε τώρα θέλει συχνή παρακολούθηση από εμβρυοιατρο να βλέπουμε τα ντοπλερς. Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ενδομητριου θανάτου αλλά ελπίζουμε στο καλύτερο σενάριο. Τωρα ειμαι 27 εβδομάδων. Ιδανικά θα ήθελα να φτάσω στις 32 και ακόμα πιο ιδανικά στις 34 (πάρα πολύ δυσκολο). Από ο, τι καταλαβαίνω το πιο πιθανό είναι να φτάσω στις 30 με 31 εβδομάδες αν τα καταφέρει η μπεμπα μέχρι τότε.

Θα τα καταφέρει κοπέλα μου…. Έχω να σου πω ότι γέννησε γνωστή μου νωρίτερα από ότι είσαι και τώρα έχει τα μωράκια της αγκαλιά και υγιέστατα ο θεός να βάλει το χέρι του και θα φτάσει ως εκεί που πρέπει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2022 at 11:01 ΠΜ, ο/η Lelita είπε:

Κ τώρα που μπορώ πια να σας συμβουλεύομαι κ προσωπικά 😊...θα ήθελα τα φώτα σας κορίτσια όσον αφορά τον βελονισμό.... Έχει δοκιμάσει  κάποια από εσάς ; Αν ναι ξέρετε  κάποιο βελόνιστη για περιπτώσεις εξωσωματικής να μου συστήσετε ; Θα ήθελα να το δω κ αυτό σαν επιλογή αλλά φοβάμαι να πάω σε κάποιον στα τυφλά .... 

Εγώ έκανα βελονισμό και στις 2 προσπάθειες. Την δεύτερη πετύχαμε και τώρα είμαι 19η εβδομάδα με διδυμάκια. Για τις εναλλακτικές θεραπείες οι γνώμες πάντα διίστανται.  Εγώ θεωρώ πως συνολικά με βοήθησε. Και με άλλα θέματα πέρα από την εξωσωματική. Χρειάζεται όμως να έχεις αρχίσει πριν την προσπάθεια, όχι τελευταία στιγμή. Πήγαινα μια φορά την εβδομάδα και έφευγα πάντα πολύ ήρεμη και ανάλαφρη, γεμάτη με θετική ενέργεια. Επίσης η βελονίστρια μου έδινε και πολλές συμβουλές πχ όσον αφορά τη διατροφή. Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου δώσω τα στοιχεία της. Είναι πολύ θετικός και γλυκός άνθρωπος. Την επισκέφτηκε και η @Ανθη7 και έμεινε επίσης ικανοποιημένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ έκανα βελονισμό και στις 2 προσπάθειες. Την δεύτερη πετύχαμε και τώρα είμαι 19η εβδομάδα με διδυμάκια. Για τις εναλλακτικές θεραπείες οι γνώμες πάντα διίστανται.  Εγώ θεωρώ πως συνολικά με βοήθησε. Και με άλλα θέματα πέρα από την εξωσωματική. Χρειάζεται όμως να έχεις αρχίσει πριν την προσπάθεια, όχι τελευταία στιγμή. Πήγαινα μια φορά την εβδομάδα και έφευγα πάντα πολύ ήρεμη και ανάλαφρη, γεμάτη με θετική ενέργεια. Επίσης η βελονίστρια μου έδινε και πολλές συμβουλές πχ όσον αφορά τη διατροφή. Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου δώσω τα στοιχεία της. Είναι πολύ θετικός και γλυκός άνθρωπος. Την επισκέφτηκε και η @Ανθη7 και έμεινε επίσης ικανοποιημένη. 

Σε ευχαριστώ πολύ ! Ναι θα ήθελα να μου στειλεις τις πληροφορίες αν γίνεται. Ούτως ή άλλως η επόμενη προσπάθεια μου θα είναι μετά τον Οκτώβρη όποτε μπορώ να ξεκινήσω νωρίτερα 😊....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ έκανα βελονισμό και στις 2 προσπάθειες. Την δεύτερη πετύχαμε και τώρα είμαι 19η εβδομάδα με διδυμάκια. Για τις εναλλακτικές θεραπείες οι γνώμες πάντα διίστανται.  Εγώ θεωρώ πως συνολικά με βοήθησε. Και με άλλα θέματα πέρα από την εξωσωματική. Χρειάζεται όμως να έχεις αρχίσει πριν την προσπάθεια, όχι τελευταία στιγμή. Πήγαινα μια φορά την εβδομάδα και έφευγα πάντα πολύ ήρεμη και ανάλαφρη, γεμάτη με θετική ενέργεια. Επίσης η βελονίστρια μου έ μου δινε και πολλές συμβουλές πχ όσον αφορά τη διατροφή. Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου δώσω τα στοιχεία της. Είναι πολύ θετικός και γλυκός άνθρωπος. Την επισκέφτηκε και η @Ανθη7 και έμεινε επίσης ικανοποιημένη. 

Κ γω πήγα κάποιες φορές κ ήταν εξαιρετική.με βοήθησε κ να έρθει η περιοδος μετά την αποξεση που περίμενα 50 μέρες. Βέβαια έχω ενάμιση μήνα να πάω γιατί μου ναι μακριά κ δεν είχα καθόλου χρόνο και επειδή κουραζομουνα αναγκαστικά επέλεξα να μπορώ να ξεκουράζομαι λίγο αλλά γενικά εγώ θα το πρότεινα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως στέλνω προσωπικό μήνυμα ; Δε μπορούσα να το βρω για αυτό απάντησα εδώ. Μήπως δε μπορώ επειδή είμαι νέο μέλος ακόμα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Έφτασε η μέρα μου! Έχω στη 1 ραντεβού για να κάνω την ετ! 
Σας στέλνω για να σας πω ότι χτες πήγα στην Αγία Ειρήνη, μεγάλη η χάρη της! Άναψα κεράκι και προσευχήθηκα για όλες μας και για όλα τα ζευγάρια! Πήρα και μηλαρακι κι έφαγα το πρωί, νήστεψα τρεις μερες (από κρεας βέβαια μόνο, γιατί με τόσα που πίνουμε δεν μπορούσα να κόψω και τ αλλα, ελπίζω να είναι οκ!) Μακαρι όλοι μας να ζήσουμε το θαύμα κάποια μέρα! Σας φιλω! ❤️

Νικολ μου μπόλικη τύχη θα σου ευχηθώ με μια τεράστια χοριακη!! Να είναι η τυχερη σας φορά που θα την θυμάστε για πάντα μέσα από την καρδιά μου!! Όλα με το καλό!!

🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Νικολ μου μπόλικη τύχη θα σου ευχηθώ με μια τεράστια χοριακη!! Να είναι η τυχερη σας φορά που θα την θυμάστε για πάντα μέσα από την καρδιά μου!! Όλα με το καλό!!

🙏🙏

Ευχαριστώ πολύ ρε κοριτσι!! Μακαρι να γίνει το θαύμα αυτή τη φορά! Είμαι αρκετά αισιόδοξη κι απ την άλλη με προσγειώνω συνεχώς για να είμαι προετοιμασμένη για όλα τα ενδεχόμενα! Θα δούμε 05/08 τι ψάρια πιάσαμε!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα Ελπιδακι! Δόξα τω Θεω, προς το παρόν είμαστε καλά. Πήρε πάλι έστω αυτό το λίγο βάρος. Τα όργανα ακόμα είναι καλά. Πήγαμε χθες το βράδυ σε εμβρυοκαρδιολογο και ήταν όλα καλά με την καρδιά που αυτό μας αποκλείει και πολλά σύνδρομα (πολλά σύνδρομα συνδέονται με την καρδια). Έχουν αυξηθεί όμως οι αντιστάσεις στον ομφάλιο λώρο,  πράγμα που δείχνει ότι το μωρό αρχίζει σιγά σιγά να ζορίζεται. Έχει όμως ακόμα γύρω στις 3 εβδομάδες μπροστά της μέχρι να ζοριστεί κανονικά και να πρέπει να την πάρουν. Οπότε τώρα θέλει συχνή παρακολούθηση από εμβρυοιατρο να βλέπουμε τα ντοπλερς. Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ενδομητριου θανάτου αλλά ελπίζουμε στο καλύτερο σενάριο. Τωρα ειμαι 27 εβδομάδων. Ιδανικά θα ήθελα να φτάσω στις 32 και ακόμα πιο ιδανικά στις 34 (πάρα πολύ δυσκολο). Από ο, τι καταλαβαίνω το πιο πιθανό είναι να φτάσω στις 30 με 31 εβδομάδες αν τα καταφέρει η μπεμπα μέχρι τότε.

Όλα θα πάνε καλά! Το πιστεύω ακράδαντα! Έχετε περάσει τόσα με τη μικρούλα σας αλλά δε θα εγκαταλείψει! Υπομονή για λίγες εβδομάδες ακόμα! Έχεις όλη μου την αγάπη και μεγάλη αγκαλιά! Φρόντισε να περνάς καλά και να είσαι ανέμελη όσο μπορείς. Παίρνει και η μικρή χαρά και τρέφεται από τη χαρά σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Θα τα καταφέρει!! Μαχήτρια η μαμά μαχήτρια και η κόρη! Έτσι πάνε αυτά!!❤️

Εγώ έκανα την β επιπέδου χτες κ τα μωρα μου ειναι καλά όλα ζυγίζουν 552 κ 560 γρ και ειναι κοριτσάκια και τα δυο!! Βεβαια είμαι νωρίς εγώ ακόμα 22+4 αλλά ευχόμαστε να πάνε όλα καλά!! Αφού μέχρι και τα ονόματα αποφασίσαμε ήδη!!! ☺️

Μπράβο ρε κορίτσι! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις, αφού πέρασες κι αυτό το σκαλοπάτι αρχίστε να φτιάχνετε και δωμάτιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Όλα θα πάνε καλά! Το πιστεύω ακράδαντα! Έχετε περάσει τόσα με τη μικρούλα σας αλλά δε θα εγκαταλείψει! Υπομονή για λίγες εβδομάδες ακόμα! Έχεις όλη μου την αγάπη και μεγάλη αγκαλιά! Φρόντισε να περνάς καλά και να είσαι ανέμελη όσο μπορείς. Παίρνει και η μικρή χαρά και τρέφεται από τη χαρά σου ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι, μακάρι να πάνε όλα καλά στο τέλος! Γενικά το τελευταίο διαστημα,  ίσως επειδή έχω συνήθως την όλη κατάσταση,  είμαι πολύ καλύτερα. Ελπίζω και εσύ να έχεις ηρεμήσει λιγάκι. Τελικά έκανες νιπτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι, μακάρι να πάνε όλα καλά στο τέλος! Γενικά το τελευταίο διαστημα,  ίσως επειδή έχω συνήθως την όλη κατάσταση,  είμαι πολύ καλύτερα. Ελπίζω και εσύ να έχεις ηρεμήσει λιγάκι. Τελικά έκανες νιπτ?

Αύριο κάνω νίπτ, μαζί με διάφορες αιματολογικές και καλλιεργεια. Έχω και τον τελευταίο υπέρηχο πριν τις διακοπές και θα μου δώσει και οδηγίες γιατί προς το παρόν δε με άφηνε να μπω στη θάλασσα. Ελπίζω να αλλάξει γνώμη. Στον τελευταίο υπέρηχο μου είχε πει ότι ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά πιστεύει ότι θα ανεβεί το επόμενο διάστημα. Αν μείνει όπως τώρα όμως θα είναι πρόβλημα. Γι αυτό θέλει να κάνω κι έναν υπέρηχο μέσα Αυγούστου σε οποία πόλη είμαι για να δούμε τι παίζει. Ελπίζω μετά τις διακοπές να εχει πάει στη θέση του. Προς το παρόν είμαι κι εγω εξουθενωμένη από ζέστη στην Αθήνα και δουλειά και δε βλέπω την ώρα να φύγω εκτος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αύριο κάνω νίπτ, μαζί με διάφορες αιματολογικές και καλλιεργεια. Έχω και τον τελευταίο υπέρηχο πριν τις διακοπές και θα μου δώσει και οδηγίες γιατί προς το παρόν δε με άφηνε να μπω στη θάλασσα. Ελπίζω να αλλάξει γνώμη. Στον τελευταίο υπέρηχο μου είχε πει ότι ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά πιστεύει ότι θα ανεβεί το επόμενο διάστημα. Αν μείνει όπως τώρα όμως θα είναι πρόβλημα. Γι αυτό θέλει να κάνω κι έναν υπέρηχο μέσα Αυγούστου σε οποία πόλη είμαι για να δούμε τι παίζει. Ελπίζω μετά τις διακοπές να εχει πάει στη θέση του. Προς το παρόν είμαι κι εγω εξουθενωμένη από ζέστη στην Αθήνα και δουλειά και δε βλέπω την ώρα να φύγω εκτος!! 

Και εμένα στην αρχή ήταν χαμηλά ο πλακουντας αλλά μετά μια χαρά ανέβηκε. Δεν θα έχεις θέμα. Απλά μεγάλη προσοχή στη θάλασσα και στις τουαλέτες. Μπαίνεις θάλασσα, βγαίνεις,  κανεις ντουζ και αλλάζεις μαγιο απευθείας. Είναι σημαντικό να είσαι στεγνή για να μην πάθεις καμία κολπίτιδα. Απόφυγε όσο μπορείς θάλασσες με άμμο (στην άμμο κολλας πολύ εύκολα μικρόβια) και καλό είναι να επιλέξεις ένα σχετικά μεγάλο νησί που να παρέχει ιατρικές υπηρεσίες και όχι ένα μικρό με ένα κέντρο υγείας πχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και εμένα στην αρχή ήταν χαμηλά ο πλακουντας αλλά μετά μια χαρά ανέβηκε. Δεν θα έχεις θέμα. Απλά μεγάλη προσοχή στη θάλασσα και στις τουαλέτες. Μπαίνεις θάλασσα, βγαίνεις,  κανεις ντουζ και αλλάζεις μαγιο απευθείας. Είναι σημαντικό να είσαι στεγνή για να μην πάθεις καμία κολπίτιδα. Απόφυγε όσο μπορείς θάλασσες με άμμο (στην άμμο κολλας πολύ εύκολα μικρόβια) και καλό είναι να επιλέξεις ένα σχετικά μεγάλο νησί που να παρέχει ιατρικές υπηρεσίες και όχι ένα μικρό με ένα κέντρο υγείας πχ.


καλημέρα κορίτσι μου ❤️
Είχα το ίδιο θέμα με εσένα και γέννησα στην 30η εβδομάδα. Το μωράκι μου γεννήθηκε 1080 γρ. Αύριο κλείνουμε 5 εβδομάδες στη ΜΕΝΝ. Είναι όλα καλά και τώρα πια μας έχει μείνει να πάρουμε βάρος. Ελπίζω μέσα στις επόμενες 3-4 εβδομάδες να τον έχουμε σπίτι. Απ όσο έχω ακούσει η μονάδα στο Αλεξάνδρα είναι πολύ καλή όπως επίσης και η ΜΕΝΝ στο Παίδων. Εμείς είμαστε στο ΡΕΑ καθώς εκεί γέννησα. Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι τώρα και τι βάρος είναι το μωράκι σου; Πόσο δείχνει παίρνει ανα εβδομάδα; Στην Κρήτη σε ποιο νοσοκομείο σε ενδιαφέρει να μάθεις για τη ΜΕΝΝ; Υπομονή και να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@TRigirl ?

@Γιάννα 36?

@lilian90 ?

@Salvation78 ?

@Παρασκευαιδου ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@Natassou85 ?

@Heart?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Joann 32 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

@Lucia79 273 🥰

@Kateriniwk 2156 🥰

@nikol88 05/08 🙏🏽

 

Καλή επιτυχία @nikol88 σου εύχομαι και μια τεράστια χοριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:


καλημέρα κορίτσι μου ❤️
Είχα το ίδιο θέμα με εσένα και γέννησα στην 30η εβδομάδα. Το μωράκι μου γεννήθηκε 1080 γρ. Αύριο κλείνουμε 5 εβδομάδες στη ΜΕΝΝ. Είναι όλα καλά και τώρα πια μας έχει μείνει να πάρουμε βάρος. Ελπίζω μέσα στις επόμενες 3-4 εβδομάδες να τον έχουμε σπίτι. Απ όσο έχω ακούσει η μονάδα στο Αλεξάνδρα είναι πολύ καλή όπως επίσης και η ΜΕΝΝ στο Παίδων. Εμείς είμαστε στο ΡΕΑ καθώς εκεί γέννησα. Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι τώρα και τι βάρος είναι το μωράκι σου; Πόσο δείχνει παίρνει ανα εβδομάδα; Στην Κρήτη σε ποιο νοσοκομείο σε ενδιαφέρει να μάθεις για τη ΜΕΝΝ; Υπομονή και να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται ❤️❤️❤️

Καλημέρα! Να σας ζήσει ο γιόκας σας! Σου έστειλα πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 
εμεις πήγαμε στο Έλενα σήμερα να πάρουμε τις απαντήσεις δεν έδειξαν τίποτα το μόνο ήταν ότι είχα κάποια ίωση όπου την πέρασα μετά από 4 ημέρες και φοβήθηκα ότι ήταν Covid αλλά δεν ήταν. Τίποτα άλλο μόνο που μου είπε σε επόμενη μεταφορά να κάνω παραπάνω αντυπικτικη και να πάρω Σαλοσπίρ α και να μην πάρω και κορτιζόνη δεν χριαζεται 🤷‍♀️ Όποτε έρχομαι στα λεγόμενα του γιατρού μου πριν λίγες ημέρες ότι φταίει το σπω και τα ωαρια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είχα κλείσει ραντεβού με την επιτροπή για 13/09 το οποίο και ακύρωσα σήμερα γιατί έχει κολλήσει λιγο η διαδικασία με το prp οπότε δεν θα είμαι έτοιμη το Σεπτέμβρη... Άρα οποία ενδιαφέρεται για ραντεβου να πάρει σύντομα μήπως το προλαβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θέλω τα φώτα σας....οπως πάντα δλδ,εσεις μου ανοίγετε τα μάτια!λοιπόν ο γυναικολόγος είδε τις επαναλήπτικες εξετάσεις του άντρα μουκ είναι ικανοποιημένος.μου είπε ίσως μάλλον πάμε για απλή γονιμοποιηση αλλά να τα δει κ ο εμβρυολογος.σημερα ο ουρολογος μας είπε ότι όντως υπάρχει βελτίωση,μας έδωσε κάποιες οδηγίες ως δευτερα οκ αλλά μου πε καλό είναι ν κάνετε μικρογονιμοποιηση ζαιμοντ.τηβ ξέρετε αυτή την τεχνική?κ πως το λέω στο γυναικολόγο?μπορώ ν το ζητήσω ότι εγώ το θέλω κ ασ μην το θέλει εκείνος?θέλω αυτή τη φορά ν μην αφήσω τπτ στην τύχη του.οτι μπορώ να χω στο καλύτερο δυνατό ν το χω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ! Ναι θα ήθελα να μου στειλεις τις πληροφορίες αν γίνεται. Ούτως ή άλλως η επόμενη προσπάθεια μου θα είναι μετά τον Οκτώβρη όποτε μπορώ να ξεκινήσω νωρίτερα 😊....

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου θέλω τα φώτα σας....οπως πάντα δλδ,εσεις μου ανοίγετε τα μάτια!λοιπόν ο γυναικολόγος είδε τις επαναλήπτικες εξετάσεις του άντρα μουκ είναι ικανοποιημένος.μου είπε ίσως μάλλον πάμε για απλή γονιμοποιηση αλλά να τα δει κ ο εμβρυολογος.σημερα ο ουρολογος μας είπε ότι όντως υπάρχει βελτίωση,μας έδωσε κάποιες οδηγίες ως δευτερα οκ αλλά μου πε καλό είναι ν κάνετε μικρογονιμοποιηση ζαιμοντ.τηβ ξέρετε αυτή την τεχνική?κ πως το λέω στο γυναικολόγο?μπορώ ν το ζητήσω ότι εγώ το θέλω κ ασ μην το θέλει εκείνος?θέλω αυτή τη φορά ν μην αφήσω τπτ στην τύχη του.οτι μπορώ να χω στο καλύτερο δυνατό ν το χω.

Σύμφωνα με την ποιότητα του σπέρματος εκείνη την ημέρα, αποφασίζει το εμβρυολογικό ποια είναι η κατάλληλη μέθοδος. Αλλά φυσικά μπορείς να τους το πεις και εσύ και να το συζητήσετε. Χρεώνεται λίγο παραπάνω η μικρογονιμοποίηση. Εμείς, παρότι είχε μεγάλη βελτίωση το σπέρμα στη δεύτερη προσπάθεια, ζητήσαμε να γίνει μικρογονιμοποίηση και picsi και οι εμβρυολόγοι συμφώνησαν και έτσι προχώρησαν. Και στις 2 προσπάθειες κάναμε μικρογονινοποίηση. Την πρώτη φορά ομως χωρίς το picsi δεν τα πηγαμε και φοβερά. Ενώ τη δεύτερη είχαμε 9 βλαστοκύστες στα 10 ωάρια. Το καλύτερο είναι να το συζητήσετε με εξωσωματιστή και εμβρυολογικό και να τους πείτε τι σας πρότεινε και ο ουρολόγος. Έχω την εντύπωση ότι αρχικά τα βάζουν για απλή γονιμοποίηση. Αν δουν ομως οτι τα σπερματοζωάρια δεν τα καταφέρνουν, επεμβαίνει ο εμβρυολόγος και κάνει μικρογονιμοποίηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είχα κλείσει ραντεβού με την επιτροπή για 13/09 το οποίο και ακύρωσα σήμερα γιατί έχει κολλήσει λιγο η διαδικασία με το prp οπότε δεν θα είμαι έτοιμη το Σεπτέμβρη... Άρα οποία ενδιαφέρεται για ραντεβου να πάρει σύντομα μήπως το προλαβει

Έχει σχέση το prp με το αν θα περάσεις επιτροπή? Κρίμα που το ακύρωσες. Μπορούσες να πάρεις τα φάρμακα κι αχρείαστα ας ήταν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Έχει σχέση το prp με το αν θα περάσεις επιτροπή? Κρίμα που το ακύρωσες. Μπορούσες να πάρεις τα φάρμακα κι αχρείαστα ας ήταν. 

Όντως εγώ πήρα φάρμακα το Σεπτέμβρη κ έκανα διέγερση Γενάρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Όντως εγώ πήρα φάρμακα το Σεπτέμβρη κ έκανα διέγερση Γενάρη! 

Κι εγώ τα πήρα Οκτώβρη κι έκανα Μάιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...