Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

@Lucia79 @twinkletwinlkle Καλά είμαι βαστάω γερά ακόμα ❤️

Λυωνω στον ύπνο κ στις σειρές για να μην πολύ σκέφτομαι 😂😂

η Κυριακή ήταν η πιο δύσκολη μέρα με ψυχολογικές διακυμάνσεις εκεί που γελούσα μετά πάτησα κ ένα κλάμα αλλά εντάξει κουλαρα σύντομα..

Απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα το ιδιαιτερο να πω την αλήθεια μου μόνο ότι με χαλάει ο καφές κ ενώ τον ζητάω το πρωί μου χαλάει το στομάχι αλλά θεωρώ ότι όλο αυτό είναι από την προγεστερονη. Α και θέλω να τρώω παγωτο σαν λυσσασμένη (ενώ δεν είμαι γλυκατζου) κ εκεί μου βάζει φρενο ο γάτος. Μου δίνει ένα κομματάκι μαύρη σοκολάτα με στέβια!!! Κουβαρντάς ο ατιμος εεε;;; Δεν μπορείτε να πείτε!!

Θα επιστρέψω κ δουλειά την Πέμπτη όποτε θα επανέλθω στην καθημερινότητα. 
Τώρα φτιάχνω μακαρόνια με κιμά ελάτε να φάμε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ ρε κοριτσάρες μου!
Ναι έχω αγχωθεί πολύ όσο πλησιάζει η εξέταση και έχουν τρελαθεί και όλα τα συμπτώματα, μου μυρίζουν άσχημα ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε σημείο που ο άντρας μου έχει αρχίσει να με κοροϊδεύει, δεν μπορώ να πλύνω δόντια γιατί με την οδοντόκρεμα και το νήμα μου έρχεται εμετός, όλη την ώρα είτε ανακατεύομαι είτε έχω φούσκωμα, κοιμάμαι 5 ώρες περίπου τα βράδια και μετά σέρνομαι όλη μέρα και γενικα δεν είμαι καλή παρέα τελευταία…Ελπίζω μετά την Παρασκευή που θα έχουμε τα αποτελέσματα να στρώσω λιγάκι. Περιμένω να δω και ποτε θα μειωθούν όλα αυτά, όλοι λένε στο 2ο τρίμηνο είναι καλύτερα…σχεδόν 2 χρόνια εξωσωματικής δε γκρίνιαξα με τπτ και τώρα που τα καταφέραμε όλα μου φταίνε….

Εσυ @BlackCat μου πως είσαι? Κρατάς γερά? Πως περνάς τις μέρες σου? Ακόμα νομίζω είναι νωρίς για να σε πιάσουν τίποτα τρέλες. Σήμερα θα βγεις καμία μικρή βολτούλα? Το λέω γιατί θυμάμαι ο Σφακ έλεγε 4 μέρες να μην βγεις καν απ το σπίτι. 

@twinkletwinlkle Εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου; Ποτε θα έχουμε τα επόμενα νέα από το σποράκι σου;

 

@Maroulita! @Babysharkk Κορίτσια μου πολύ λυπάμαι για το αποτέλεσμα και την ταλαιπωρία που περασατε. Δυστυχώς ενώ σε μια τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία θα πρεπε όλοι οι γύρω γύρω να κάνουν τα πάντα για να απαλύνουν τις δυσκολίες, υπάρχουν και πολλά γαϊδούρια. Μου έχει συμβεί ακριβώς αυτό στην προηγούμενη προσπάθεια μου, που ενώ είχα πάει από τις 8.30 το πρωί στο κέντρο για χοριακη, το αποτέλεσμα το έμαθα στις 7.30 το απόγευμα και ποτέ δεν μου εξήγησαν και γιατί ακριβώς. Ο ένας έλεγε, έχει πρόβλημα το μικροβιολογικό, η συντονίστρια του γιατρού που είναι για σφαλιάρες μου έλεγε οτι δε μπορεί να μου πει το αποτέλεσμα και οτι θα με πάρει μια άλλη τηλέφωνο και γενικα ήμουν στο όριο να πάω να τα σπάσω…

προσπαθήστε να ηρεμήσετε από όλη αυτή την ταλαιπωρία και μετά να συζητήσετε με τους γιατρούς σας τα επόμενα πλάνα και το τι πιστεύουν οτι έφταιξε για αυτό το αποτέλεσμα. Αν δεν έχετε πλέον εμπιστοσύνη εκεί που ειστε ή έχετε οποιαδήποτε αμφιβολία,  μερικες επισκέψεις σε άλλους γιατρους μπορεί να σας λύσουν απορίες.
Με σωστή διερεύνηση και λιγη τύχη έρχεται η επιτυχία. Πολλές εδώ μέσα κουβαλάμε αποτυχίες, δεν ειστε μόνες. ❤️❤️

Ναι το αγχος για την αυχενική είναι μεγάλο. Και εγώ δεν το ξεχνάω. Όσο για τα συμπτώματα που περιγράφεις θα φύγουν στο δεύτερο τρίμηνο. Όλες λένε ότι είναι το καλύτερο. Και πράγματι είναι το καλύτερο. Αν δεν είχε συμβεί αυτό σε εμάς, θα το είχα απολαύσει. Τωρα που πλησιάζω το τρίτο τρίμηνο, καταλαβαίνω τη διαφορά. Να πάρεις οδοντόκρεμα ειδική για την εγκυμοσύνη της frezyderm. 

Η δικιά μου κρατιέται ακόμα. Όπως είπε ο γιατρός μου είναι μαχητρια. Την Πέμπτη την έβγαλε ο γιατρός μου 408 γραμμάρια.  Χθες πήγα σε έναν άλλον γιατρό που με έστειλε ο γιατρός μου γιατι ειναι στο νοσοκομείο και θέλει να αρχίσω να έχω επαφές. Αυτός την έβγαλε 590 γραμμάρια. Εκεί δεν κρατήθηκα και άρχισα να γελάω την ώρα του υπερήχου. Ε αρκετό κλάμα έχω ρίξει, ας το ρίξω και λίγο στην τρέλα γιατί δεν θα τη βγάλω καθαρή μέχρι το τέλος. Αυτό είναι ένα μωρό που παρακαλάμε να παίρνει 40 με 50 γραμμάρια κάθε εβδομάδα και μέσα σε 4 ημέρες πήρε 180? Not! 

Τωρα θα πάω την Παρασκευή στον εμβρυοιατρο να δω πόσο θα μου την βγάλει εκείνος. Το καλο ειναι οτι ειναι ακόμα ζωηρή και ότι έχει καλό αμνιακό υγρό. 

 Περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα που είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ καλά! Pappa έχεις ήδη κάνει ή θα κάνεις αύριο?

@BlackCat μια χαρά σε βρίσκω. Τον γατούλη σου τον βρίσκω πολύ αυστηρό όμως.Μωρε φάε το παγωτάκι σου να το ευχαριστηθείς. Μακαρόνια με κιμά έφαγα χθες. Τωρα ετοιμάζομαι να πάω θάλασσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι το αγχος για την αυχενική είναι μεγάλο. Και εγώ δεν το ξεχνάω. Όσο για τα συμπτώματα που περιγράφεις θα φύγουν στο δεύτερο τρίμηνο. Όλες λένε ότι είναι το καλύτερο. Και πράγματι είναι το καλύτερο. Αν δεν είχε συμβεί αυτό σε εμάς, θα το είχα απολαύσει. Τωρα που πλησιάζω το τρίτο τρίμηνο, καταλαβαίνω τη διαφορά. Να πάρεις οδοντόκρεμα ειδική για την εγκυμοσύνη της frezyderm. 

Η δικιά μου κρατιέται ακόμα. Όπως είπε ο γιατρός μου είναι μαχητρια. Την Πέμπτη την έβγαλε ο γιατρός μου 408 γραμμάρια.  Χθες πήγα σε έναν άλλον γιατρό που με έστειλε ο γιατρός μου γιατι ειναι στο νοσοκομείο και θέλει να αρχίσω να έχω επαφές. Αυτός την έβγαλε 590 γραμμάρια. Εκεί δεν κρατήθηκα και άρχισα να γελάω την ώρα του υπερήχου. Ε αρκετό κλάμα έχω ρίξει, ας το ρίξω και λίγο στην τρέλα γιατί δεν θα τη βγάλω καθαρή μέχρι το τέλος. Αυτό είναι ένα μωρό που παρακαλάμε να παίρνει 40 με 50 γραμμάρια κάθε εβδομάδα και μέσα σε 4 ημέρες πήρε 180? Not! 

Τωρα θα πάω την Παρασκευή στον εμβρυοιατρο να δω πόσο θα μου την βγάλει εκείνος. Το καλο ειναι οτι ειναι ακόμα ζωηρή και ότι έχει καλό αμνιακό υγρό. 

 Περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα που είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ καλά! Pappa έχεις ήδη κάνει ή θα κάνεις αύριο?

@BlackCat μια χαρά σε βρίσκω. Τον γατούλη σου τον βρίσκω πολύ αυστηρό όμως.Μωρε φάε το παγωτάκι σου να το ευχαριστηθείς. Μακαρόνια με κιμά έφαγα χθες. Τωρα ετοιμάζομαι να πάω θάλασσα!

Και άμα τα έχει πάρει τα γραμμάρια η Μπέμπα;;;;

Ελα είναι ζωηρή και μαχήτρια , θαύματα γίνονται κάθε μέρα, ελαααα εγώ τώρα ενθουσιάστηκα 😉😉😉😉

να μας πεις την Παρασκευή απόλαυσε την βουτιά σου τώρα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79 ❤️ Δυστυχως δεν καταλαβαίνει κανείς…και όπως και να έχει από γυναίκες τουλάχιστον το περιμένεις λίγο περισσότερο βρε παιδί μου αλλά δεν….ευτυχως δεν είναι όλοι έτσι! 

Καλή επιτυχία στην αυχενική σου!! Να πάνε όλα κατ’ ευχήν! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 @twinkletwinlkle Καλά είμαι βαστάω γερά ακόμα ❤️

Λυωνω στον ύπνο κ στις σειρές για να μην πολύ σκέφτομαι 😂😂

η Κυριακή ήταν η πιο δύσκολη μέρα με ψυχολογικές διακυμάνσεις εκεί που γελούσα μετά πάτησα κ ένα κλάμα αλλά εντάξει κουλαρα σύντομα..

Απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα το ιδιαιτερο να πω την αλήθεια μου μόνο ότι με χαλάει ο καφές κ ενώ τον ζητάω το πρωί μου χαλάει το στομάχι αλλά θεωρώ ότι όλο αυτό είναι από την προγεστερονη. Α και θέλω να τρώω παγωτο σαν λυσσασμένη (ενώ δεν είμαι γλυκατζου) κ εκεί μου βάζει φρενο ο γάτος. Μου δίνει ένα κομματάκι μαύρη σοκολάτα με στέβια!!! Κουβαρντάς ο ατιμος εεε;;; Δεν μπορείτε να πείτε!!

Θα επιστρέψω κ δουλειά την Πέμπτη όποτε θα επανέλθω στην καθημερινότητα. 
Τώρα φτιάχνω μακαρόνια με κιμά ελάτε να φάμε 😂

Βρε κορίτσι μου γιατί να επιστρέψεις δουλειά; Εχεις αδεια 7 εργασιμες με αποδοχες! Και τις υπολοιπες μεχρι την χοριακη παρτες απ τη κανονικη σου αδεια! Γιατι δε καθεσαι σπιτακι σου να σαι πιο ξενοιαστη; Στη δουλεια οσο κ να ναι ολες μας αγχωνόμαστε!! Βεβαια εσυ αποφασίζεις εννοειται! Απλα σα συμβουλή στο λεω!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και άμα τα έχει πάρει τα γραμμάρια η Μπέμπα;;;;

Ελα είναι ζωηρή και μαχήτρια , θαύματα γίνονται κάθε μέρα, ελαααα εγώ τώρα ενθουσιάστηκα 😉😉😉😉

να μας πεις την Παρασκευή απόλαυσε την βουτιά σου τώρα 😍

Όχι όχι δεν υπάρχει περίπτωση. Αυτό μας το έχουν ξεκοψει.  Απλά ήταν πανασχετος. Αποκλίσεις μεταξύ των γιατρών μπορεί να υπάρχουν, αλλά σε τόσα λίγα γραμμάρια είναι 30 με 40 πάνω κάτω. Όχι κοντά 200. Και αυτό βέβαια είναι πολύ επικίνδυνο γιατί αν την βγάζουν στο τέλος γύρω στα 900 γραμμάρια και αυτή είναι 700 , ε τότε δεν θα είναι αστείο. Τέλος πάντων, την Παρασκευή θα ξέρω περισσότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Βρε κορίτσι μου γιατί να επιστρέψεις δουλειά; Εχεις αδεια 7 εργασιμες με αποδοχες! Και τις υπολοιπες μεχρι την χοριακη παρτες απ τη κανονικη σου αδεια! Γιατι δε καθεσαι σπιτακι σου να σαι πιο ξενοιαστη; Στη δουλεια οσο κ να ναι ολες μας αγχωνόμαστε!! Βεβαια εσυ αποφασίζεις εννοειται! Απλα σα συμβουλή στο λεω!!! 😘

Σκορπίνα μου οι 7 εργάσιμες με αποδοχές είναι εφόσον το μοιραστείς στην δουλειά σου γιατί τις ζητάς και πας αντίστοιχο χαρτί.

Δυστυχώς η εταιρεία  μου δεν είναι εταιρεία που ξέρει να διαχειρίζεται τέτοιες λεπτές καταστάσεις ,κάθε άλλο θα έλεγα, κ δεν είμαι έτοιμη να το μοιραστώ τώρα ειδικά όταν ξέρω τι θα παίξει πίσω από την πλάτη μου από άποψη σχολιασμού. Απλά δεν θέλω να βαλω κ αυτό το βάρος στην πλάτη μου τώρα. Όχι γιατί ντρέπομαι αλλά γιατί νευριάζω και δεν θέλω να συγχύζομαι τώρα θέλω να είμαι ζεν.

Επιπλέον επειδή ξέρω τον εαυτό μου θα μου κάνει καλό ψυχολογικά να επιστρέψω στην καθημερινότητα μου με προσοχή βέβαια αλλά να αποκτήσω μια κανονικότητα. άλλωστε δουλειά γραφείου είναι αν μιλούσαμε για ορθοστασία , βάρη , σκάλες κλπ θα είχα κάνει άλλο σχέδιο.
Σε ευχαριστώ όμως για την σκέψη κ την πρόταση 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι το αγχος για την αυχενική είναι μεγάλο. Και εγώ δεν το ξεχνάω. Όσο για τα συμπτώματα που περιγράφεις θα φύγουν στο δεύτερο τρίμηνο. Όλες λένε ότι είναι το καλύτερο. Και πράγματι είναι το καλύτερο. Αν δεν είχε συμβεί αυτό σε εμάς, θα το είχα απολαύσει. Τωρα που πλησιάζω το τρίτο τρίμηνο, καταλαβαίνω τη διαφορά. Να πάρεις οδοντόκρεμα ειδική για την εγκυμοσύνη της frezyderm. 

Η δικιά μου κρατιέται ακόμα. Όπως είπε ο γιατρός μου είναι μαχητρια. Την Πέμπτη την έβγαλε ο γιατρός μου 408 γραμμάρια.  Χθες πήγα σε έναν άλλον γιατρό που με έστειλε ο γιατρός μου γιατι ειναι στο νοσοκομείο και θέλει να αρχίσω να έχω επαφές. Αυτός την έβγαλε 590 γραμμάρια. Εκεί δεν κρατήθηκα και άρχισα να γελάω την ώρα του υπερήχου. Ε αρκετό κλάμα έχω ρίξει, ας το ρίξω και λίγο στην τρέλα γιατί δεν θα τη βγάλω καθαρή μέχρι το τέλος. Αυτό είναι ένα μωρό που παρακαλάμε να παίρνει 40 με 50 γραμμάρια κάθε εβδομάδα και μέσα σε 4 ημέρες πήρε 180? Not! 

Τωρα θα πάω την Παρασκευή στον εμβρυοιατρο να δω πόσο θα μου την βγάλει εκείνος. Το καλο ειναι οτι ειναι ακόμα ζωηρή και ότι έχει καλό αμνιακό υγρό. 

 Περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα που είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ καλά! Pappa έχεις ήδη κάνει ή θα κάνεις αύριο?

@BlackCat μια χαρά σε βρίσκω. Τον γατούλη σου τον βρίσκω πολύ αυστηρό όμως.Μωρε φάε το παγωτάκι σου να το ευχαριστηθείς. Μακαρόνια με κιμά έφαγα χθες. Τωρα ετοιμάζομαι να πάω θάλασσα!

Τα νέα σου ακούγονται πολύ ελπιδοφόρα! Αντε περιμένουμε την Παρασκευη να δούμε τι θα πει και ο εμβρυογιατρος αλλά όλα φαίνονται πιο αισιόδοξα απ ότι λίγες βδομαδες πριν. Εύχομαι τα καλύτερα για να ηρεμήσεις συντομα και να απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου! Η οδοντόκρεμα που λες είναι ειδική για να μην φέρνει αναγούλα; Θα την ψάξω! Pappa θα κάνω αύριο εκεί νομίζω. Δεν μου είπαν κάτι άλλο, ελπίζω να τα έχω καταλαβει σωστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια πάντως μίλησα με τη γιατρο μου και μου είπε να βρεθούμε από Σεπτέμβρη να δουμε πως θα κινηθούμε από δω κ πέρα. Επίσης μου τόνισε ότι θα με γκαστρωσει όπως και να χει! 😅 καλή επιτυχία σε όλες τις υπόλοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σκορπίνα μου οι 7 εργάσιμες με αποδοχές είναι εφόσον το μοιραστείς στην δουλειά σου γιατί τις ζητάς και πας αντίστοιχο χαρτί.

Δυστυχώς η εταιρεία  μου δεν είναι εταιρεία που ξέρει να διαχειρίζεται τέτοιες λεπτές καταστάσεις ,κάθε άλλο θα έλεγα, κ δεν είμαι έτοιμη να το μοιραστώ τώρα ειδικά όταν ξέρω τι θα παίξει πίσω από την πλάτη μου από άποψη σχολιασμού. Απλά δεν θέλω να βαλω κ αυτό το βάρος στην πλάτη μου τώρα. Όχι γιατί ντρέπομαι αλλά γιατί νευριάζω και δεν θέλω να συγχύζομαι τώρα θέλω να είμαι ζεν.

Επιπλέον επειδή ξέρω τον εαυτό μου θα μου κάνει καλό ψυχολογικά να επιστρέψω στην καθημερινότητα μου με προσοχή βέβαια αλλά να αποκτήσω μια κανονικότητα. άλλωστε δουλειά γραφείου είναι αν μιλούσαμε για ορθοστασία , βάρη , σκάλες κλπ θα είχα κάνει άλλο σχέδιο.
Σε ευχαριστώ όμως για την σκέψη κ την πρόταση 🙃

Έχεις δίκιο! Το καταλαβαίνω! Και σε μένα ετσι ειναι! Άσχετα αν εγώ τους το πα! Κ είμαι σιγουρη πως επειδη λογω επιπλοκών παιρνω αναρρωτικες και θα παίρνω μεχρι να γεννησω εχουν βαλει τη φωτο μου κ πετανε βελάκια! 😂! Εχω μάθει οτι πηραν κ ατομο για βοηθεια! Οταν ομως ημουν παντα εγω αυτη που εμενε πισω (απο το 2003 ειμαι στην επιχείρηση) κ οι αλλες λειπανε λογω εγκυμοσυνης μια χαρα εγω τα καταφερνα κ μονη μου! Εννοειται κ δε θα το παραδεχοντουσαν ποτέ ομως υπάρχει θεια δικη!!Και φαινεται κ απο τη νεα προσληψη που κανανε! 
Στη δουλίτσα σου να σαι χαλαρη κ να μη ζοριζεσαι! Όχι αγχος και κουραση! Σου ευχομαι ολοψυχα τα καλλίτερα κ μια τελεια χοριακη με τελειους διπλασιασμους! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Τα νέα σου ακούγονται πολύ ελπιδοφόρα! Αντε περιμένουμε την Παρασκευη να δούμε τι θα πει και ο εμβρυογιατρος αλλά όλα φαίνονται πιο αισιόδοξα απ ότι λίγες βδομαδες πριν. Εύχομαι τα καλύτερα για να ηρεμήσεις συντομα και να απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου! Η οδοντόκρεμα που λες είναι ειδική για να μην φέρνει αναγούλα; Θα την ψάξω! Pappa θα κάνω αύριο εκεί νομίζω. Δεν μου είπαν κάτι άλλο, ελπίζω να τα έχω καταλαβει σωστά!

Τωρα ξεκινάει το κρίσιμο σημείο και το μεγάλο άγχος. Τέλος πάντων έτσι όπως έχουν τα πράγματα,  έτσι θα πορευτουμε. Αφού λοιπόν θα κάνεις pappa αύριο μαζί με την αυχενική, αυτό σημαίνει ότι θα έχεις τα αποτελέσματα μεθαύριο. Αύριο θα πάρεις μια πρώτη εικόνα από τον υπέρηχο, αλλά τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα μια μέρα μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τωρα ξεκινάει το κρίσιμο σημείο και το μεγάλο άγχος. Τέλος πάντων έτσι όπως έχουν τα πράγματα,  έτσι θα πορευτουμε. Αφού λοιπόν θα κάνεις pappa αύριο μαζί με την αυχενική, αυτό σημαίνει ότι θα έχεις τα αποτελέσματα μεθαύριο. Αύριο θα πάρεις μια πρώτη εικόνα από τον υπέρηχο, αλλά τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα μια μέρα μετά. 

Παρασκευή μου είπαν ότι θα έχουμε αποτελέσματα. Δεν περιμένω να έχω κάτι την Πέμπτη.. μακάρι για να μην τρελαθούμε απ την αγωνία αλλά έχω προετοιμαστεί για Παρασκευή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

@Lucia79 ❤️ Δυστυχως δεν καταλαβαίνει κανείς…και όπως και να έχει από γυναίκες τουλάχιστον το περιμένεις λίγο περισσότερο βρε παιδί μου αλλά δεν….ευτυχως δεν είναι όλοι έτσι! 

Καλή επιτυχία στην αυχενική σου!! Να πάνε όλα κατ’ ευχήν! 🥰

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Εύχομαι και στα δικά σου πολύ συντομα κιόλας! Μην το βάζεις κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! 

@Lucia79 όλα θα πάνε καλά θα το δεις! Μην αγχώνεσαι και πολύ γιατί μετά έρχεται η αναμονή για τη β επιπέδου 🤣 δεν τελειώνουν τα άγχη! Να το απολαύσετε! Θα δείτε το μωράκι σας για αρκετή ώρα και μάλλον θα μάθετε και το φύλο! 

@twinkletwinlkle μπράβο στην μπέμπα τη μαχήτρια!!! Αντε κορίτσι μου να απολαύεις τη θάλασσα, προχωράτε πολύ καλά! 

@BlackCat ααα πολύ αυστηρός μας βγήκε ο γάτος...φάε καλέ το παγωτάκι σου να το ευχαριστηθείς! Μπορείς άλλωστε να πάρεις και κάποιο παγωτό χύμα, καλύτερης ποιότητας χωρίς ζάχαρη. Εγώ το τιμάω πάντως το παγωτάκι μου απο το ζαχαροπλαστείο Φύσις και το καταευχαριστιέμαι! 

@Maroulita! @Babysharkk Λυπάμαι κορίτσια μου για το αποτέλεσμα....δυστυχώς πολλές τα έχουμε περάσει. Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή σας! Προσωπικά προτείνω να ψάξτε ό,τι μπορείτε από εξετάσεις και με άλλες ειδικότητες αν δεν το εχετε κάνει ήδη (πχ εξειδικευμένο ουρολόγο, τμήμα αποβολών Ελενα κτλ). Μη το βάζετε κάτω όμως! Θα έρθει και το δικό σας θετικό! 

Εγώ κορίτσια μου είμαι στη 17η τώρα. Οι ναυτίες υποχώρησαν ευτυχώς, ήρθαν όμως άλλα πολύ ωραία (not) συμπτώματα...δεν υπάρχει σωτηρία 🤣 σας το λέω για να προετοιμάζεστε 🤣 Τα μωράκια μου όμως να είναι καλά και θα κάνω όση υπομονή χρειαστεί! Έχω πετάξει και μπόλικη κοιλίτσα και άρχισα να τα ψιλονιώθω να παρτάρουν εκει μέσα 🥰 Βέβαια, είμαι αδύνατη και κανείς δεν καταλαβαίνει οτι είμαι έγκυος αν δεν το πω. Μάλλον νομίζουν οτι το έριξα στις μπύρες 🤣 Επιτέλους επέστρεψε και ο άντρας μου ο ταξιδιώτης και μπορούμε τώρα να ξεκινήσουμε δειλά δειλά και λίγο baby shopping 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας, παρακολουθώ το forum πολύ καιρό αλλά σήμερα αποφάσισα να σας γράψω και τη δικη μου ιστορία.Έχω ένα αγοράκι 4 χρονών και παλεύω εδώ και 2 χρόνια για το δεύτερο. Με πολύ κόπο και αφού άλλαξα κέντρο μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες (σε αυτό έκανα την πρώτη μου εξωσωματική που μου χάρισε και το αγγελούδι μου) μετά από αρκετή προετοιμασία στο νέο κέντρο από τον Ιανουάριο του 2022 επιτέλους πήρα θετική χοριακή που ανεβαίνει!!! (έπαιρνα κ άλλες φορές (5 στο σύνολο που έπιανα και χωρίς εξωσωματική αλλά χωρίς αποτέλεσμα)). Οι χοριακές μου ξέρω ότι είναι καλές αλλά θα ήθελα αν υπάρχει κάποια διδυμομανούλα να μου πει αν της θυμίζουν τίποτα. Σίγουρα τα θέλω και τα δύο και ανυπομονώ για τον πρώτο υπέρηχο την επόμενη Τρίτη.ΕΤ. 23/06/2022.

1η 06/07/2022 (13 ημερα) χοριακή 406,1

2η 08/07/2022 (15 ημερα) χοριακή  830,5

3η 11/07/2022  (18 ημερα) χοριακή  3228

4η 13/07/2022  (20 ημερα) χοριακή  6504

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι σε όλες μας τεράστιες χοριακές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

@Lucia79 ❤️ Δυστυχως δεν καταλαβαίνει κανείς…και όπως και να έχει από γυναίκες τουλάχιστον το περιμένεις λίγο περισσότερο βρε παιδί μου αλλά δεν….ευτυχως δεν είναι όλοι έτσι! 

Καλή επιτυχία στην αυχενική σου!! Να πάνε όλα κατ’ ευχήν! 🥰

Κορίτσι έκανες ξανά χοριακη? Θα στη βγάλουν εγκαίρως και χωρίς σχόλια αυτή τη φορά? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσι έκανες ξανά χοριακη? Θα στη βγάλουν εγκαίρως και χωρίς σχόλια αυτή τη φορά? 

 

Έκανα και περιμένω τα αποτελέσματα..Πήγα εννοείται σε αλλο μικροβιολογικό!! Μου είπαν γύρω στις 5 θα έχω τα αποτελέσματα, αλλά τους είπα ότι πρεπει να τα στείλω στο γιατρό και στις 5 δεν προλαβαίνω όποτε ελπίζω μέχρι να κλείσουν το μεσημεράκι να τα έχω! 


Νομίζω πως ο χειρότερος απ όλους τους πόνους μέχρι τώρα είναι αυτός της αναμονής…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2022 at 1:22 ΜΜ, ο/η skorpina78 είπε:

Έχεις δίκιο! Το καταλαβαίνω! Και σε μένα ετσι ειναι! Άσχετα αν εγώ τους το πα! Κ είμαι σιγουρη πως επειδη λογω επιπλοκών παιρνω αναρρωτικες και θα παίρνω μεχρι να γεννησω εχουν βαλει τη φωτο μου κ πετανε βελάκια! 😂! Εχω μάθει οτι πηραν κ ατομο για βοηθεια! Οταν ομως ημουν παντα εγω αυτη που εμενε πισω (απο το 2003 ειμαι στην επιχείρηση) κ οι αλλες λειπανε λογω εγκυμοσυνης μια χαρα εγω τα καταφερνα κ μονη μου! Εννοειται κ δε θα το παραδεχοντουσαν ποτέ ομως υπάρχει θεια δικη!!Και φαινεται κ απο τη νεα προσληψη που κανανε! 
Στη δουλίτσα σου να σαι χαλαρη κ να μη ζοριζεσαι! Όχι αγχος και κουραση! Σου ευχομαι ολοψυχα τα καλλίτερα κ μια τελεια χοριακη με τελειους διπλασιασμους! 😘

Εγώ στις πρωτες δυο ετ δεν το ειχα πει στην εργασία. Η πρώτη πέρυσι επεσε στις διακοπές του Αυγούστου΄ και τον τέλος Ιουλίου που εκανα ωοληψία και ετ είχα πάρει άδεια και στην 2η ετ δεν το είπα πάλι και πηγα απευθείας για δουλειά. Στην τρίτη τώρα που είχα κάνει πήρα την άδεια την ειδική και στο μυαλό μου είχα την @condios η οποία κάποια στιγμή πριν μήνες μου είπε με ωραίο τρόπο να τους γράψω και να μην ασχοληθώ. Η υπεύθυνη ήταν πολύ κουλ και καταχάρηκε και όταν την πήρα να της πω πως δεν πετυχε και πως το αποτέλεσμα είναι αρνητικό (πάλι) μου είπε να μην το βάλω κάτω και να προσπαθώ. Και αν μάθω πως εν τέλη έγινε ράδιο αρβύλα και το έμαθε όλη η εταιρία κακό του κεφαλιού τους. Το κουτσομπολιό κάποια στιγμη θα το βρούνε μπροστά τους. Ο Θεός μας προστατεύει είτε έχουμε θετικο αποτέλεσμα είτε έχουμε αρνητικό.     

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzina1983 είπε:

Καλημέρα σας, παρακολουθώ το forum πολύ καιρό αλλά σήμερα αποφάσισα να σας γράψω και τη δικη μου ιστορία.Έχω ένα αγοράκι 4 χρονών και παλεύω εδώ και 2 χρόνια για το δεύτερο. Με πολύ κόπο και αφού άλλαξα κέντρο μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες (σε αυτό έκανα την πρώτη μου εξωσωματική που μου χάρισε και το αγγελούδι μου) μετά από αρκετή προετοιμασία στο νέο κέντρο από τον Ιανουάριο του 2022 επιτέλους πήρα θετική χοριακή που ανεβαίνει!!! (έπαιρνα κ άλλες φορές (5 στο σύνολο που έπιανα και χωρίς εξωσωματική αλλά χωρίς αποτέλεσμα)). Οι χοριακές μου ξέρω ότι είναι καλές αλλά θα ήθελα αν υπάρχει κάποια διδυμομανούλα να μου πει αν της θυμίζουν τίποτα. Σίγουρα τα θέλω και τα δύο και ανυπομονώ για τον πρώτο υπέρηχο την επόμενη Τρίτη.ΕΤ. 23/06/2022.

1η 06/07/2022 (13 ημερα) χοριακή 406,1

2η 08/07/2022 (15 ημερα) χοριακή  830,5

3η 11/07/2022  (18 ημερα) χοριακή  3228

4η 13/07/2022  (20 ημερα) χοριακή  6504

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι σε όλες μας τεράστιες χοριακές.

Συγχαρητήρια για τις καταπληκτικές χοριακες σας, όλα με το καλό να πάνε!🙏🙏

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Έκανα και περιμένω τα αποτελέσματα..Πήγα εννοείται σε αλλο μικροβιολογικό!! Μου είπαν γύρω στις 5 θα έχω τα αποτελέσματα, αλλά τους είπα ότι πρεπει να τα στείλω στο γιατρό και στις 5 δεν προλαβαίνω όποτε ελπίζω μέχρι να κλείσουν το μεσημεράκι να τα έχω! 


Νομίζω πως ο χειρότερος απ όλους τους πόνους μέχρι τώρα είναι αυτός της αναμονής…

Αχ ρε Μαρουλιτα είναι ο ατιμος είναι. Υπομονή ευχόμαστε όλες να γίνει ανατροπή ειλικρινά!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Εγώ στις πρωτες δυο ετ δεν το ειχα πει στην εργασία. Η πρώτη πέρυσι επεσε στις διακοπές του Αυγούστου΄ και τον τέλος Ιουλίου που εκανα ωοληψία και ετ είχα πάρει άδεια και στην 2η ετ δεν το είπα πάλι και πηγα απευθείας για δουλειά. Στην τρίτη τώρα που είχα κάνει πήρα την άδεια την ειδική και στο μυαλό μου είχα την @condios η οποία κάποια στιγμή πριν μήνες μου είπε με ωραίο τρόπο να τους γράψω και να μην ασχοληθώ. Η υπεύθυνη ήταν πολύ κουλ και καταχάρηκε και όταν την πήρα να της πω πως δεν πετυχε και πως το αποτέλεσμα είναι αρνητικό (πάλι) μου είπε να μην το βάλω κάτω και να προσπαθώ. Και αν μάθω πως εν τέλη έγινε ράδιο αρβύλα και το έμαθε όλη η εταιρία κακό του κεφαλιού τους. Το κουτσομπολιό κάποια στιγμη θα το βρούνε μπροστά τους. Ο Θεός μας προστατεύει είτε έχουμε θετικο αποτέλεσμα είτε έχουμε αρνητικό.     

Σε εσένα αγκαλίτσα  μεγάλη 🙁🙁🥹🥹

Λυπάμαι τόσο πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα αρχικά. αν γίνει ράδιο αρβύλα και χρειαστείς αρβύλες κ μπινελικια υπολόγισε με please.. μια καταγγελία δρόμος 💪🏻💪🏻
Θα έρθει και η συμπεθέρα μου @condiosμε το χέρι - βεντάλια κ θα τους αρχίσει στις γρήγορες βεντάλιες να γίνει χαμος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το χειρότερο και επικρατέστερο μεταξύ μας σενάριο…η τιμή συνεχίζει να μειώνεται..στο 19,5 σήμερα..Περιμένω οδηγίες απ το γιατρό να δω πως θα κινηθούμε από δω κι έπειτα. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το χειρότερο και επικρατέστερο μεταξύ μας σενάριο…η τιμή συνεχίζει να μειώνεται..στο 19,5 σήμερα..Περιμένω οδηγίες απ το γιατρό να δω πως θα κινηθούμε από δω κι έπειτα. 😔

Λυπάμαι ειλικρινά πολύ κορίτσι μου! Δυστυχώς οι περισσότερες από εμάς τα έχουμε περάσει και 1 και 2 και 3 και παραπάνω φορες και ξέρουμε πόσο πολύ πονάει. Είτε πρόκειται για ένα αρνητικό αποτελέσματα, είτε για μια βιοχημική,  είτε για μια παλινδρομη,  είτε για μια διακοπή κύησης,  ο πόνος είναι δυσβάσταχτος. 

Όσο και αν σου φαίνεται ακαιρο εγω θα σου δώσω μια συμβουλή. Προσπάθησε να απολαύσεις το καλοκαίρι σου, να πας στη θάλασσα που για μένα είναι η καλύτερη ψυχοθεραπεία,  να ξαναβρείς τον εαυτό σου και τον άντρα σου και αφού μαζέψετε δυνάμεις και χαλαρώσετε, τότε ξαναπροσπαθειτε. Η εξωσωματική Δυστυχώς ειναι μαραθώνιος με πολλά εμπόδια και θέλει μεγάλη αντοχή. 

 

@Lucia79 πήγες για την αυχενική? Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου! Α και στοιχηματίζω σε κοριτσάκι να ξέρετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το χειρότερο και επικρατέστερο μεταξύ μας σενάριο…η τιμή συνεχίζει να μειώνεται..στο 19,5 σήμερα..Περιμένω οδηγίες απ το γιατρό να δω πως θα κινηθούμε από δω κι έπειτα. 😔

Λυπάμαι ειλικρινά. Αυτό που μπορώ να σου δώσω ως συμβουλή ειναι αυτό που κάνω εγώ. Θα σου πω… Η σκέψη μου αρχικά ήταν να ξαναβρώ τον εαυτό μου. Να κάνω τα χομπυ μου που άφησα τα τελευταία τρία χρόνια, να πιω τη μπυρα η το κρασί μου χώρις να σκέφτομαι αν κάνω καλά. Να βάψω ξανά τα νύχια μου και να τρωω αυτά που αγαπώ χωρίς τα πρεπει και τα πως. 
Εγω πέρυσι στις διακοπές δεν μπήκα ούτε θάλασσα μην τυχόν και κολλήσω μικρόβια. Η πρώτη χοριακη τότε αρχεσ Αυγούστου βγήκε καλή η δεύτερη δεν φάνηκε να διπλασιάζεται. Έπρεπε να είχα κάνει και 3η και θα έβλεπα σίγουρα πως θα έπεφτε. Το αποτέλεσμα ήταν όπως και σε σένα η βιοχημική.
Ολο τον καιρό εκανα το καλύτερο για να πετύχει. 
Τα έκανα όλα μπορώ να πω. Ο,τι μπορούσα καλύτερο….. και τώρα πάλι η εξωσωματική δεν μου έδωσε θετικό αποτέλεσμα. 

Έκανα δυο μέρες αυτά που αγαπώ(χομπυ)και τώρα είμαι με κοβιντ σπίτι 😂😂😂 

Δεν πειράζει. Θα πάω πρώτα ο Θεός διακοπές. Θα κολυμπήσω στη Θάλασσα η στην πισίνα. Θα πιω τα κοκτέιλ μου. Και συνεχίζουνε και κοιτάμε μπροστά. Και όποτε δακρύσουμε στο ενδιάμεσο θα σκεφτούμε στο δευτερόλεπτο πως δεν έχει τελειώσει τίποτα. 
Αρκει να είμαστε υγιέστατοι και καλά. 
 

Κάνε κουραγιο και διακοπές. Κάνε shut down ο,τι σε ενοχλεί και απόλαυσε το καλοκαιρι. Πολύτιμο το καλοκαιρι με όλα τα σκατα που ζούμε στον κόσμο τα τελευταία χρόνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εγώ στις πρωτες δυο ετ δεν το ειχα πει στην εργασία. Η πρώτη πέρυσι επεσε στις διακοπές του Αυγούστου΄ και τον τέλος Ιουλίου που εκανα ωοληψία και ετ είχα πάρει άδεια και στην 2η ετ δεν το είπα πάλι και πηγα απευθείας για δουλειά. Στην τρίτη τώρα που είχα κάνει πήρα την άδεια την ειδική και στο μυαλό μου είχα την @condios η οποία κάποια στιγμή πριν μήνες μου είπε με ωραίο τρόπο να τους γράψω και να μην ασχοληθώ. Η υπεύθυνη ήταν πολύ κουλ και καταχάρηκε και όταν την πήρα να της πω πως δεν πετυχε και πως το αποτέλεσμα είναι αρνητικό (πάλι) μου είπε να μην το βάλω κάτω και να προσπαθώ. Και αν μάθω πως εν τέλη έγινε ράδιο αρβύλα και το έμαθε όλη η εταιρία κακό του κεφαλιού τους. Το κουτσομπολιό κάποια στιγμη θα το βρούνε μπροστά τους. Ο Θεός μας προστατεύει είτε έχουμε θετικο αποτέλεσμα είτε έχουμε αρνητικό.     

Τα λες πολύ σωστά και αντίστοιχα πολυ σωστά τα έπραξες και μπράβο στην υπευθυνη,,,,το τί συζητάει ο κόσμος ούτε μας αντιπροσωπεύει ούτε σημαίνει πως είμαστε και όπως μας έχουν στο μυαλο τους,,,,άρα,,,,ΔΕ ΜΟΥΝΟΙΑΖΕΙ (μια λεξη για να καλυπτει τα παντα) ,,,, η επιτυχία είναι κάτι που ξέρουμε πολύ καλά πως θέλει επιμονή, προσήλωση, πίστη και οοοοοομμμμμμμμμ

Μεγαλη αγκαλιά για σενα , για όλα όσα είσαι και πρεσβευεις,,,και ναι ,,,,είμαι σιγουρη πως και εσυ θα τα καταφερεις!🙏👶💖

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Συγχαρητήρια για τις καταπληκτικές χοριακες σας, όλα με το καλό να πάνε!🙏🙏

Αχ ρε Μαρουλιτα είναι ο ατιμος είναι. Υπομονή ευχόμαστε όλες να γίνει ανατροπή ειλικρινά!

Σε εσένα αγκαλίτσα  μεγάλη 🙁🙁🥹🥹

Λυπάμαι τόσο πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα αρχικά. αν γίνει ράδιο αρβύλα και χρειαστείς αρβύλες κ μπινελικια υπολόγισε με please.. μια καταγγελία δρόμος 💪🏻💪🏻
Θα έρθει και η συμπεθέρα μου @condiosμε το χέρι - βεντάλια κ θα τους αρχίσει στις γρήγορες βεντάλιες να γίνει χαμος!!

Τώρα που έρχεται καύσωνας θα πετάμε ανεμιστήρες και a/c ,,,μουαχαχα,,,,😂🤣

Πως είσαι γατουλίτσα μου όμορφη? Πήγες για δουλεια?

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το χειρότερο και επικρατέστερο μεταξύ μας σενάριο…η τιμή συνεχίζει να μειώνεται..στο 19,5 σήμερα..Περιμένω οδηγίες απ το γιατρό να δω πως θα κινηθούμε από δω κι έπειτα. 😔

Κορίτσι μου γλυκό πόσο λυπαμαι,,,εύχομαι να καθαρίσεις μονη σου και να πάρεις ανασα βαθιά , όσο μπορεις να πας καπου αν γινεται διακοπες και με ηρεμια και συγκροτηση να κανετε τα επομενα βηματα. Ποναει πολυ,,,αλλά ξερεις ότι γινεται,,,και για αυτο προσπαθεις,,,,και θα γινει,,,ο Θεος ειναι μεγαλος !!!!!!

Γυναικες που εχουν μήτρα παιδί θα κάνουν,,,ειπε καποιος,,,και το πιστευω.

Γυναικες που εχουν αγαπη θα δωσουν αντιστοιχα ακομα και αν δεν εχουν μητρα,,,

για ολες εχει ο Θεος!

μεγαλη αγκαλια και να ξερεις πως η παρεα εδω ειναι για ολα,,,για τα καλα, για τα δυσκολα και πανω απ'ολα για χαρες και αισιοδοξια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λυπάμαι ειλικρινά πολύ κορίτσι μου! Δυστυχώς οι περισσότερες από εμάς τα έχουμε περάσει και 1 και 2 και 3 και παραπάνω φορες και ξέρουμε πόσο πολύ πονάει. Είτε πρόκειται για ένα αρνητικό αποτελέσματα, είτε για μια βιοχημική,  είτε για μια παλινδρομη,  είτε για μια διακοπή κύησης,  ο πόνος είναι δυσβάσταχτος. 

Όσο και αν σου φαίνεται ακαιρο εγω θα σου δώσω μια συμβουλή. Προσπάθησε να απολαύσεις το καλοκαίρι σου, να πας στη θάλασσα που για μένα είναι η καλύτερη ψυχοθεραπεία,  να ξαναβρείς τον εαυτό σου και τον άντρα σου και αφού μαζέψετε δυνάμεις και χαλαρώσετε, τότε ξαναπροσπαθειτε. Η εξωσωματική Δυστυχώς ειναι μαραθώνιος με πολλά εμπόδια και θέλει μεγάλη αντοχή. 

 

@Lucia79 πήγες για την αυχενική? Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου! Α και στοιχηματίζω σε κοριτσάκι να ξέρετε.

Πήγα νωρίτερα τελικά και γύρισα να ξαπλώσω κατευθείαν γιατί μάλλον από το άγχος ένιωθα ράκος μετά..

Πηγε πολύ καλά! Ο γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένος και υπέρ-αναλυτικός, όλο μας έλεγε μπράβο και συγχαρητήρια, φοβερός άνθρωπος και πολύ ζεστός, μας έπιασε και την κουβέντα να μας πει λίγο και για το βιογραφικό του. Έχει δουλέψει 10 χρόνια στο Λονδίνο με τον Νικολαιδη, τίποτα δεν είναι τυχαίο λοιπόν…Αφού μας εξήγησε τις παραμέτρους που μετράνε, τι σημαίνει η καθεμία κλπ ξεκινήσαμε τον υπέρηχο. Είδαμε με φοβερή ανάλυση όλο το σώμα του εμβρύου (των 6 εκατοστών), κεφάλι, χέρια, πόδια, στομάχι, καρδιά, ήταν φοβερό. Από τις σημαντικές μετρήσεις η αυχενική διαφάνεια μας βγήκε 1,7 και όλα γενικά πολύ καλά! Αν υπάρχει ένας πολύ μικρός αστερίσκος είναι ότι είδε ότι το έμβρυο έχει ελαφρώς μεγαλυτερη κοιλιά (🤣) από το μέσο όρο και ότι πρέπει  να προσέξω κάπως τη διατροφή μου και να περιορίσω πολύ τους υδατάνθρακες. Μετά μου πήραν αίμα και θα μου στείλουν τα αποτελέσματα των ορμονών για τις τελικές εκτιμήσεις. Για τρισωμια 21 μας βγήκε 1 σε 626, για τρισωμια 18 1 σε 482 και για τρισωμια 13. 1 σε 4731. Για την ηλικία μου τα θεώρησε παρά πολύ καλά και δεν προτεινει αμνιο. Περιμένω τώρα να δω της Παρασκευής και τα ποσοστά για προεκλαμψία κλπ. Σαν νούμερα δεν είναι και τόσο μικρά αλλά αυτός ήταν υπέρ ευχαριστημένος οπότε προσπαθώ κι εγώ να μην ανησυχώ ιδιαίτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Πήγα νωρίτερα τελικά και γύρισα να ξαπλώσω κατευθείαν γιατί μάλλον από το άγχος ένιωθα ράκος μετά..

Πηγε πολύ καλά! Ο γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένος και υπέρ-αναλυτικός, όλο μας έλεγε μπράβο και συγχαρητήρια, φοβερός άνθρωπος και πολύ ζεστός, μας έπιασε και την κουβέντα να μας πει λίγο και για το βιογραφικό του. Έχει δουλέψει 10 χρόνια στο Λονδίνο με τον Νικολαιδη, τίποτα δεν είναι τυχαίο λοιπόν…Αφού μας εξήγησε τις παραμέτρους που μετράνε, τι σημαίνει η καθεμία κλπ ξεκινήσαμε τον υπέρηχο. Είδαμε με φοβερή ανάλυση όλο το σώμα του εμβρύου (των 6 εκατοστών), κεφάλι, χέρια, πόδια, στομάχι, καρδιά, ήταν φοβερό. Από τις σημαντικές μετρήσεις η αυχενική διαφάνεια μας βγήκε 1,7 και όλα γενικά πολύ καλά! Αν υπάρχει ένας πολύ μικρός αστερίσκος είναι ότι είδε ότι το έμβρυο έχει ελαφρώς μεγαλυτερη κοιλιά (🤣) από το μέσο όρο και ότι πρέπει  να προσέξω κάπως τη διατροφή μου και να περιορίσω πολύ τους υδατάνθρακες. Μετά μου πήραν αίμα και θα μου στείλουν τα αποτελέσματα των ορμονών για τις τελικές εκτιμήσεις. Για τρισωμια 21 μας βγήκε 1 σε 626, για τρισωμια 18 1 σε 482 και για τρισωμια 13. 1 σε 4731. Για την ηλικία μου τα θεώρησε παρά πολύ καλά και δεν προτεινει αμνιο. Περιμένω τώρα να δω της Παρασκευής και τα ποσοστά για προεκλαμψία κλπ. Σαν νούμερα δεν είναι και τόσο μικρά αλλά αυτός ήταν υπέρ ευχαριστημένος οπότε προσπαθώ κι εγώ να μην ανησυχώ ιδιαίτερα. 

Τέλεια! Μπράβο! Τα ποσοστά αυτά που σου έδωσε είναι βάσει της ηλικίας σου. Μετά από τα αποτελεσματα της εξέτασης αίματος θα σου βγάλει τα τελικά ποσοστά. Να σου πω, έμβρυο το ανεβάζεις, έμβρυο το κατεβάζεις.  Καλε έπεσα μέσα? Κοριτσάκι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 
    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...