Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Δεν τον βρίσκω παράλογο τον γυναικολόγο για να είμαι ειλικρινής.

Όμως δεδομένου των αποτελεσμάτων θρομβοφιλίας και το ιστορικό αποβολών αν δεν έχεις πάει στο Έλενα θα σου προτείνω να πας με όλο τον φάκελο σου πλέον. Αν στείλεις email στο τμήμα αποβολών με το ιστορικό και τι εξετάσεις έχεις ήδη στα χέρια σου, είμαι σίγουρη οτι η Οικονοπουλου  θα σε πάρει η ίδια τηλ να σε δει σφήνα εκτός ραντεβού.

Αν έχεις ήδη πάει τότε στείλε τα αποτελέσματά σου καρυοτυπο & θρομβοφιλία πα΄λι να πάρεις την γνώμη της.

Είμαι σίγουρη οτι είστε κοντά στην λυση του γρίφου και όλα θα πάνε καλά 🥰

@kaounmar συμφωνώ. Εφόσον είναι πρόσφατη η αποβολή σου, η Οικονομόπουλου θα θελήσει να σε δει άμεσα. Και απαντάω μόνη μου στη δική μου ερώτηση αν έχεις ήδη πάει εκεί. Για να έκανες τώρα τις εξετάσεις της θρομβοφιλίας, στην 4η αποβολή, δεν θα έχεις πάει φαντάζομαι. ΟΚ, κράτα τη γνώμη του εξωσωματιστή σου για τον προεμφυτευτικό, αλλά πήγαινε και στην Οικονομόπουλου, διότι οι γυναικολόγοι στάνταρ προτείνουν προεμφυτευτικό, γιατί αυτό ξέρουν. Μπορεί βλέποντας η Οικονομόπουλου τις εξετάσεις σου να σου δώσει μία άλλη εκδοχή, δηλ. να βρει κάποια άλλη αιτία για τις αποβολές σου, τουλάχιστον τις πρώτες 3, πέραν του κλισέ 'χρωμοσωμικές ανωμαλίες᾽, τυχαίο γεγονός και από ένα σημείο και μετά ᾽κακή ποιότητα ωαρίων᾽. Δυστυχώς σε αυτό το χώρο θα πρέπει να μπαίνουμε με μία επιφύλαξη απέναντι στους εξωσωματιστές, διότι ειδικά οι αποβολές δεν άπτονται μόνο της δικής τους ειδικότητας. Αυτή είναι η δική μου γνώμη. Και καταλαβαίνω ότι το μόνο που θέλεις είναι να μείνεις άμεσα έγκυος και να γεννήσεις ένα υγιές μωρό και μπορεί να σκέφτεσαι τώρα: άλλη γιατρός, άλλο νοσοκομείο, άντε πάλι τα ίδια από την αρχή, ενώ η εκδοχή του εξωσωματιστή σου να προχωρήσετε γρήγορα χωρίς άλλο ψάξιμο και μόνο με προεμφυτευτικό να σου φαίνεται πιο καλή για την ψυχολογία σου, αλλά πίστεψε με, αξίζει χίλιες φορές να πας στο Έλενα. Σκέψου μόνο ότι εκεί θα γίνει η σωστή διερεύνηση των αποβολών σου, ίσως και για πρώτη φορά, γιατί εκεί αυτή είναι η δουλειά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 ώρες, ο/η Linoula_Gr είπε:

Καλησπερα σε ολες σας!! Ειμαι νέος μέλος, 5 μερα εμβρυομεταφορας! Μου αρεσει να παρακολουθω τις συμβουλες σας!

Καλως ήρθες στην ομάδα μας και καλη επιτυχία!! Με το καλό η χοριακή σου. Εδώ είμαστε για ΄ό,τι θέλεις, να μας μιλάς και να συμμετέχεις στις συζητήσεις φυσικά. Να μας ενημερώσεις και για την χοριακή σου εαν φυσικά θέλεις.

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sophie80 είπε:

Πήρα, αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να κρατήσουν τον υπόλοιπο φάκελο και να καταθέσω το σπερμοδιάγραμμα την Παρασκευή. Έτσι έκλεισα άλλο ραντεβού, που δυστυχώς είναι αρκετά αργότερα και οριακά θα προλάβω (το ραντεβού είναι 1η μέρα της αναμενόμενης περιόδου :( ).

Αν κάποια κοπέλα είναι έτοιμη να περάσει από επιτροπή στο Μαρούσι και απλά περιμένει, μπορεί να πάρει τηλέφωνο και να κλείσει για αύριο.

Κρίμα κρίμα, αλλά δεν πειράζει. Όλα θα γίνουν και θα έρθει και η δική σας ώρα. ό, τι καλύτερο εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sophie80 είπε:

Γεια σου @hope501! Μας λείπει το ένα από τα 2 σπερμοδιαγράμματα. Μας είπαν ότι θα είναι έτοιμο την επόμενη μέρα του ραντεβού. Αλλά και την ίδια μέρα να είναι έτοιμο, πάλι δεν προλαβαίνουμε να το έχουμε μαζί μας, διότι το ραντεβού είναι νωρίς το πρωί. Θα πάρω τηλ να ρωτήσω, όπως λες. Σε ευχαριστώ! 

Καλησπέρα!

Συγγνωμη να ρωτήσω κάτι, γιατί θα χρειαστεί τόσο πολύ να ετοιμαστεί το σπερμοδιαγραμμα; 

Σε εμάς δεν έχει τύχει να κάνει περισσότερο από 1ημερα. Στην τελική δεν είναι δυνατόν να ζητήσεις από το μικροβιολογικό να σας το επισπεύσει; Δεδομένου ότι είναι μια τυπική εξέταση και θεωρητικά δεν την χρειάζεστε για να ελέγξετε κάτι, αλλα μόνο σαν δικαιολογητικο.

Και σε ένα μικροβιολογικό της γειτονιάς να πατε με 20-30€ βγάζουν αποτελέσμα έως το επόμενο πρωι, τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Καλησπέρα!

Συγγνωμη να ρωτήσω κάτι, γιατί θα χρειαστεί τόσο πολύ να ετοιμαστεί το σπερμοδιαγραμμα; 

Σε εμάς δεν έχει τύχει να κάνει περισσότερο από 1ημερα. Στην τελική δεν είναι δυνατόν να ζητήσεις από το μικροβιολογικό να σας το επισπεύσει; Δεδομένου ότι είναι μια τυπική εξέταση και θεωρητικά δεν την χρειάζεστε για να ελέγξετε κάτι, αλλα μόνο σαν δικαιολογητικο.

Και σε ένα μικροβιολογικό της γειτονιάς να πατε με 20-30€ βγάζουν αποτελέσμα έως το επόμενο πρωι, τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία.

Η επιτροπή ζητάει δυο σπερμοδιαγράμματα με απόσταση μεταξύ τους 75ημερών.

2,5 μήνες διαφορά το ένα με το άλλο.

Αυτό εννοεί προφανώς το κορίτσι.

Υπάρχουν ομως γιατροί που συνεργάζονται με συγκεκριμένα μικροβιολογικά και με το ίδιο δείγμα σου εκδίδουν δυο σπερμοδιαγράμματα πειράζοντας τις ημερομηνίες και τις τιμές.

Δεν στο είπα εγώ.. μια φίλη από το χωριό.. δεν την ξέρεις..🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Η επιτροπή ζητάει δυο σπερμοδιαγράμματα με απόσταση μεταξύ τους 75ημερών.

2,5 μήνες διαφορά το ένα με το άλλο.

Αυτό εννοεί προφανώς το κορίτσι.

Υπάρχουν ομως γιατροί που συνεργάζονται με συγκεκριμένα μικροβιολογικά και με το ίδιο δείγμα σου εκδίδουν δυο σπερμοδιαγράμματα πειράζοντας τις ημερομηνίες και τις τιμές.

Δεν στο είπα εγώ.. μια φίλη από το χωριό.. δεν την ξέρεις..🤣

Κάπως έτσι 🫢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniw είπε:

Καλημερα κοριτσαρα 6 ωαριακια είχα παρασκευη ξανά έχω υπέρηχο και αν είναι όλα καλά Δευτέρα λογικά ωοληψια 

Τέλεια!!

Με το καλό να τα πάρετε και να είναι ποιοτικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilian90 είπε:

Καλησπέρα!

Συγγνωμη να ρωτήσω κάτι, γιατί θα χρειαστεί τόσο πολύ να ετοιμαστεί το σπερμοδιαγραμμα; 

Σε εμάς δεν έχει τύχει να κάνει περισσότερο από 1ημερα. Στην τελική δεν είναι δυνατόν να ζητήσεις από το μικροβιολογικό να σας το επισπεύσει; Δεδομένου ότι είναι μια τυπική εξέταση και θεωρητικά δεν την χρειάζεστε για να ελέγξετε κάτι, αλλα μόνο σαν δικαιολογητικο.

Και σε ένα μικροβιολογικό της γειτονιάς να πατε με 20-30€ βγάζουν αποτελέσμα έως το επόμενο πρωι, τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία.

Είναι αυτό που λέει η @BlackCat πιο κάτω. Πρέπει να έχουν απόσταση 75 ημέρες τα σπερμοδιαγράμματα.

Και βασικά την πάτησα διότι μπερδεύτηκα. Θυμόμουν ότι είχαμε ένα προηγούμενο από Ιούνιο 2021 και νόμιζα ότι είμαστε εντάξει με εκείνο σαν 2ο, ΑΛΛΑ δεν είχα προσέξει ότι πρέπει να μην απέχει περισσότερο από χρόνο από την ημέρα που εξετάζει το φάκελο η επιτροπή. Αυτή την προϋπόθεση τη χάνουμε για λίγες μέρες, και το κατάλαβα ενώ ο σύζυγος έλειπε σε ταξίδι, οπότε έκανε άλλο αφού επέστρεψε, μαζί με οξειδωτικό στρες και DFI, και ήθελαν 3-5 εργάσιμες για τις απαντήσεις. Πιθανότατα θα είναι έτοιμο και αύριο, αλλά το ραντεβού μου ήταν πρωί, οπότε έπρεπε να το έχω σήμερα για να είμαι ok, και δεν το έχω ακόμα :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Η επιτροπή ζητάει δυο σπερμοδιαγράμματα με απόσταση μεταξύ τους 75ημερών.

2,5 μήνες διαφορά το ένα με το άλλο.

Αυτό εννοεί προφανώς το κορίτσι.

Υπάρχουν ομως γιατροί που συνεργάζονται με συγκεκριμένα μικροβιολογικά και με το ίδιο δείγμα σου εκδίδουν δυο σπερμοδιαγράμματα πειράζοντας τις ημερομηνίες και τις τιμές.

Δεν στο είπα εγώ.. μια φίλη από το χωριό.. δεν την ξέρεις..🤣

Έχεις δίκιο, αλλά θέλουν σπερμοδιαγράμματα από 2 διαφορετικά εργαστήρια, και μιας και ο γιατρός δεν ανέφερε κάτι προς αυτή την κατεύθυνση, δεν είχα άλλη επιλογή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους. Σας παρακολουθώ εδώ και κάποιες μέρες και πραγματικά τόσο οι συμβουλές σας όσο και η κατανόηση για όλα αυτά που βιώνει η καθε μία μας είναι ότι χρειαζόμαστε νομίζω. Εύχομαι τα καλύτερα στην κάθε μία ξεχωριστά. Στα δικά μου τώρα, έκανα ετ την προηγούμενη τρίτη και σάββατο πάω για χοριακή. Η πρώτη μου φορά είναι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! 

Σας ευχαριστώ όλες για τις πληροφοριες που σπεύσατε να μου δωσετε

Καλή αρχή στο κορίτσι που έκανε πριν 5 μέρες την εμβρυομεταφορα( μου διαφεύγει το όνομα αυτή τη στιγμή), με το καλο η ωοληψια Kateriniwk, καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όλες μας!! 

Σας φιλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sophie80 είπε:

Είναι αυτό που λέει η @BlackCat πιο κάτω. Πρέπει να έχουν απόσταση 75 ημέρες τα σπερμοδιαγράμματα.

Και βασικά την πάτησα διότι μπερδεύτηκα. Θυμόμουν ότι είχαμε ένα προηγούμενο από Ιούνιο 2021 και νόμιζα ότι είμαστε εντάξει με εκείνο σαν 2ο, ΑΛΛΑ δεν είχα προσέξει ότι πρέπει να μην απέχει περισσότερο από χρόνο από την ημέρα που εξετάζει το φάκελο η επιτροπή. Αυτή την προϋπόθεση τη χάνουμε για λίγες μέρες, και το κατάλαβα ενώ ο σύζυγος έλειπε σε ταξίδι, οπότε έκανε άλλο αφού επέστρεψε, μαζί με οξειδωτικό στρες και DFI, και ήθελαν 3-5 εργάσιμες για τις απαντήσεις. Πιθανότατα θα είναι έτοιμο και αύριο, αλλά το ραντεβού μου ήταν πρωί, οπότε έπρεπε να το έχω σήμερα για να είμαι ok, και δεν το έχω ακόμα :( 

Αν τους πεις ότι θα το στείλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα σας !!γνωρίζει κάποια που μπορώ να κάνω σαλπιγγογραφια μεσω εοππυ;

Σε δημόσια δομή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sophie80 είπε:

Έχεις δίκιο, αλλά θέλουν σπερμοδιαγράμματα από 2 διαφορετικά εργαστήρια, και μιας και ο γιατρός δεν ανέφερε κάτι προς αυτή την κατεύθυνση, δεν είχα άλλη επιλογή.

Ισχύει ακόμη αυτό νόμιζα ότι καταργήθηκε και δεν είχαν θέμα να είναι από το ίδιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα σας !!γνωρίζει κάποια που μπορώ να κάνω σαλπιγγογραφια μεσω εοππυ;

Αν βρίσκεσαι κοντά στην Θεσσαλονίκη στο Γένεσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/6/2022 at 9:55 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Ωωωω με το καλό η χοριακη σου!

Να πάνε όλα καλά να είναι χορταστική και να ξεκινήσει ένα όμορφο ταξίδι 🤞

Δεν υπαρχει χειροτερο απ αυτη την αναμονη!! Διαβαζω διαβαζω αλλα στη καθε γυναικα ειναι διαφορετικα! Ας πουμε περιμενα να δω αιματακι αλλα τιποτα! Μακαρι…!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! 

Σας ευχαριστώ όλες για τις πληροφοριες που σπεύσατε να μου δωσετε

Καλή αρχή στο κορίτσι που έκανε πριν 5 μέρες την εμβρυομεταφορα( μου διαφεύγει το όνομα αυτή τη στιγμή), με το καλο η ωοληψια Kateriniwk, καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όλες μας!! 

Σας φιλώ 

Ευχαριστωω!!! Σε ολες μα σε ολες καλη επιτυχια σε οποίο σταδιο και αν βρίσκονται!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2022 at 8:56 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω λίγο επειδή έχω ξεχάσει να ρωτήσω το γιατρο και δε θέλω να παρω τηλ τέτοια ώρα. Έχω τρομερό πονοκέφαλο, μπορώ να παρω ένα ντεπόν έτσι δεν είναι? Έψαξα και λίγο στο Ίντερνετ. 

Κοριτσαρα μου νωρις σου απαντάω αλλά να ξέρεις.  Σε εμένα είχαν πει 3 ντεπον το πολύ την ημέρα. Για πονοκέφαλο το μαγνήσιο , και επειδή είχα συχνά μου δώσανε μαγνήσιο και όλα μια χαρά:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσαρα μου νωρις σου απαντάω αλλά να ξέρεις.  Σε εμένα είχαν πει 3 ντεπον το πολύ την ημέρα. Για πονοκέφαλο το μαγνήσιο , και επειδή είχα συχνά μου δώσανε μαγνήσιο και όλα μια χαρά:-) 

Σε μενα ο γιατρός μου επειδή εχω θέμα με ημικρανίες κ δε μπορω να πιω το χαπι μου κανονικα μου χει πει μεχρι 4 ντεπον των 500! Και πινω μαγνησιο φαντασου!! Αλλά αντιμετωπίζω απο μικρή κρίσεις ημικρανίας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα, πως είστε; Εγώ αυριο έχω το 2ο ραντεβού με τον νέο γυναικολόγο αφού βγήκε και ο έλεγχος της θρομβοφιλίας και ο καρυότυπος ζεύγους. Ευτυχώς ο καρυότυπος είναι φυσιολογικός οπότε μου κάνει εντύπωση πως είχαμε πάσχων έμβρυο με μικροδιπλασιαμό, μάλλον τυχαίο; θα ρωτήσω και αυριο. Τώρα στον έλεγχο της θρομβοφιλίας είμαι ετεροζυγώτης σε κάποια γονίδια αλλά ο γιατρός μου είπε και τηλ ότι αυτό με ειδική αγωγή με τον αιμοτολόγο που συνεργάζεται δεν είναι κάτι. Βέβαια χωρίς έλεγχο έκανα και στις άλλες 3 κυήσεις αντιπηκτικές, στην τελευταία που ήρθε μόνη της λόγω υπέρτασης. Θα μας μιλήσει αυριο για προεμφυτευτικό αλλά θέλω να τον ρωτήσω αν ενδείκνυται με μία παλίνδρομη γιατί τις άλλες 3 τις έχασα με σπάσιμο νερών και αποκόλληση σάκου. Θα μιλήσουμε και για τις υπολοιπες εξετάσεις που έκανα ορμόνες, ανοσολογικό κλπ που σε μία πρωτη κουβέντα τηλ είναι καλές. Για την ασθενοσπερμία προς το παρόν δεν μας είπε κάτι, θα δω και αύριο. Ελπίζω να γίνουν όλα πιο σωστά αυτή τη φορά και ας ξανακάνω εξωσωματική οκ δεν πειράζει. Απλά, ειδικά μετά την τελευταια οδυνηρή εμπειρία θα ήθελα να ξαναπάω σε μαιευτη΄ριο για χαρούμενο λόγο, εάν και εφόσον ξαναέρθει 5η εγκυμοσύνη κάτι που δε σας κρύβω φοβάμαι πια μήπως δεν. Συγνώμη για το μεγάλο post.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Σε μενα ο γιατρός μου επειδή εχω θέμα με ημικρανίες κ δε μπορω να πιω το χαπι μου κανονικα μου χει πει μεχρι 4 ντεπον των 500! Και πινω μαγνησιο φαντασου!! Αλλά αντιμετωπίζω απο μικρή κρίσεις ημικρανίας!! 

Εμένα μου είπε μέχρι 6 ντεπόν των 500 την ημέρα. Βέβαια είμαι με κόβιντ και πυρετό, μπορεί γι'αυτό... Για ημικρανίες πάλι ντεπόν μου είπε. Το μαγνήσιο δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Έπαιρνα πολύ μεγάλη δόση λόγω της αιμορραγίας (2 trofocard max ημερησίως) και μου τσάκισε το στομάχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.πηρα σήμερα δτο παλιό λου κε τρο να ζητήσω υην έκθεση της εξωσωματικής για την επιτροπή.βρηκα εκεί μια δικαιολογία κ είπα κ θα πάω να την πάρω αύριο.δεν είχα καμία όρεξη να ανοίξω  συζητήσεις κλπ.θα πάω το πρωί στο ελενα που έχω ραντεβου με την οικονομοπουλου για να μου βάλει μπουκάλι σιδήρου ενδοφλεβια(είπα να κρατήσω την οικονομοπουλου κ να μην πηγαίνω ιδιωτικά να πληρώνω κατοστάρικα κάθε 4 μηνες που πρέπει να βάζω σιδηρο) κ μετα θα πάω στο λητω ν πάρω το χαρτί.τη δευτερα λογικά θα οαω να πάρω τα φαρμακα κ να κανω ένα πλάνο με τον γιατρό.να μιλήσω κ με τον μακαρουνη ,λογικά θα ζητήσει επα αθλητικές εξετάσεις πριν τη γονιμοποιηση για να δούμε κ ποια είναι η ιδανική τεχνική γονιμοποιησης.δεν πάω έτσι όπως την άλλη φορά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Εμένα μου είπε μέχρι 6 ντεπόν των 500 την ημέρα. Βέβαια είμαι με κόβιντ και πυρετό, μπορεί γι'αυτό... Για ημικρανίες πάλι ντεπόν μου είπε. Το μαγνήσιο δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Έπαιρνα πολύ μεγάλη δόση λόγω της αιμορραγίας (2 trofocard max ημερησίως) και μου τσάκισε το στομάχι. 

Ωωωωωω περαστικά κορίτσι μου. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!!! Κατα τ'άλλα πως είσαι εσυ΄ και τα μικρά?

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.πηρα σήμερα δτο παλιό λου κε τρο να ζητήσω υην έκθεση της εξωσωματικής για την επιτροπή.βρηκα εκεί μια δικαιολογία κ είπα κ θα πάω να την πάρω αύριο.δεν είχα καμία όρεξη να ανοίξω  συζητήσεις κλπ.θα πάω το πρωί στο ελενα που έχω ραντεβου με την οικονομοπουλου για να μου βάλει μπουκάλι σιδήρου ενδοφλεβια(είπα να κρατήσω την οικονομοπουλου κ να μην πηγαίνω ιδιωτικά να πληρώνω κατοστάρικα κάθε 4 μηνες που πρέπει να βάζω σιδηρο) κ μετα θα πάω στο λητω ν πάρω το χαρτί.τη δευτερα λογικά θα οαω να πάρω τα φαρμακα κ να κανω ένα πλάνο με τον γιατρό.να μιλήσω κ με τον μακαρουνη ,λογικά θα ζητήσει επα αθλητικές εξετάσεις πριν τη γονιμοποιηση για να δούμε κ ποια είναι η ιδανική τεχνική γονιμοποιησης.δεν πάω έτσι όπως την άλλη φορά.....

αθλητικές γιατί? Είστε και αθλητές? ρωτάω εγώ τώρα....😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Αν τους πεις ότι θα το στείλεις;

Τους το είπα, αλλά δεν τους άρεσε. Μου είπαν ότι πρέπει να είναι πλήρης ο φάκελος για να τον καταθέσω, και αμέσως μου είπαν την επόμενη διαθέσιμη ημερομηνία και με ρώτησαν αν τη θέλω ή όχι. 

Δεν έχω παράπονο, καταλαβαίνω ότι είναι μπλέξιμο και γι αυτούς να κρατάνε φακέλους σε εκκρεμότητα. Απλά κι εμείς πρέπει να συγχρονίζουμε ένα σωρό πράγματα (θεραπείες, εξετάσεις κλπ) υπό πίεση χρόνου, οπότε μία αστοχία σε κάτι από όλα αυτά μας πάει πολύ πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...