Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΤΕΠΟΝ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ. Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΤΕΠΟΝ Η ΠΑΝΑΝΤΟΛ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 31 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 4. ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ, ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΕΙΧΑ ΦΟΒΕΡΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΓΝΩΜΕΣ. ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΕΣΕΙΣ. ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ? ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efoula εμένα ο γιατρός μου, από την αρχή της εγκυμοσύνης, μου επιτρέπει κανονικά το ντεπόν... Συγκεκριμένα μου είπε, "προτιμώ να πάρεις 3 ντεπόν σε μία μέρα παρά να γίνεις χάλια από τον πονοκέφαλο". Και πάλι όμως, ο γιατρός σου είναι ο καλύτερος σύμβουλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΧΡΙ 3 ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΦΟΒΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΡΕ ΣΥ ΛΕΩ ΦΑΡΜΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ. ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula μου παρε μη φοβασαι..(αφου σου δινει το οκ και ο γιατρος σου).

το χειροτερο ειναι να καθεσαι και να πονας..

αν και ειμαι στην 21η εβδομαδα εχω "φαει" παρα πολλα παναντολ γιατι ηταν αναγκη..(εξαγωγες δοντιων).

κι εμενα ο γιατρος μου ειπε ως 3 την ημερα αφοβα..

με το καλο το μωρακι σου!!!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Εφουλα...

Και ο δικος μου ο γιατρος μου ειχε πει οτι μπορω να παιρνω depon χωρις φοβο... μην ανυσηχεις καθολου... :)

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoulla μου γεια σου!

Εγώ τις τελευταίες 10 μέρες έπαιρνα 1 την ημέρα γιατί είχα γρίπη.

Μάλιστα κι εμένα μου είπε ο γιατρός μέχρι 3 την ημέρα αλλά έγώ έπαιρνά ένα επειδή είχα αμφιβολίες όπως κι εσύ. αν βλέπεις ότι δεν μπορείς χωρις αυτό παίρνε 1 άφοβα δεν παθαίνεις τίποτα. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα και εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει μετα το πρωτο τριμηνο σε μεγαλη αναγκη μπορω να πιω depon αφοβα!

Μην ανησυχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ! ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ΚΤΛ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΠΟΛΥ 3 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριεσαι εγω πηρα Παναντολ πριν απο μια εβδομαδα και ολοκληρη αντιβιωση στον 4ο μηνα γιατι ειχα ουρολοιμωξη...

Τιποτα δεν παθαινει το μωρακι.

Απλα μερικοι γιατροι ειναι λιγοτερο ελαστικοι με τα φαρμακα κι αλλοι χαλαροι...Μετα το α' τριμηνο ειδικα no problem...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα στην εγκυμοσύνη και στο θηλασμό επιτρέπεται μόνο ντεπόν, μέχρι και δύο,μαζι.Στην εγκυμοσύνη μου είχα τρομερές ημικρανίες και έχω πιει απειρα.Ελεγα ότι θα βγει το μωρό μου και θα χέζει ντεπόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Είμαι καινούρια στο forum και χαρηκα πολύ που σας βρήκα!

Ο γιατρός μου, μου είπε μέχρι 3 depon την μέρα οπότε μάλλον δεν είναι πρόβλημα!

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου μην ανησυχείς!!!Δεν θα βλάψει το μωράκι σου!Γενικά οι γιατροί τα ντεπόν τα συνιστούν ανεπιφύλακτα στην εγκυμοσύνη σε περιπτωση γριπης πόνου κ.τ.λ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...