Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις On 9/4/2022 at 9:13 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα ραφαελα μου!!!🥰🥰

Καλο σκ να εχουμε κοριτσια μου!!!❤❤❤

Κοριτσια πηγα χθες στο γυναικολογο! Ειδε ολες τις εξετασεις κ ειπε ειναι τελειες!! Τον ανδρα μου τον ελεγε σουπερμαν (λογω πολλων σπερματοζωαριων ανα ml). Η οριακη κινητικοτητα ισως οφειλεται συην κιρσοκηλη μας ειπε. Ευτυχως πηρε τα πανω του γτ εχει αγχωθει κι αυτος πολυ κ ολο ανησυχα ονειρα βλεπει...😔

Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να κανω αμη γτ απ τον υπερηχο ειδε 8 αυγουλακια στην αριστερη ωοθηκη και 5 στην αλλη. Οποτε λεει το αποθεμα ειναι καλο κ δειχνει οτι δεν θα εχω χαμηλη αμη. Το ενδομητριο ηταν 7 (ειπε το ηθελε λιγο παραπανω αλλα στην 9η μερα κ με ωορρηξια την 13η-14η περιπου ειμαι οκ). Μας προτεινε να κανουμε κλομιφαινη μηπως εχουμε περισσοτερα απο 1 αυγα στον αλλο κυκλο κ αυξηθουν οι πιθανοτητες.

Επειτα μας ειπε μηπως δοκιμαζαμε σπερματεγχυση με 20% πιθανοτητες επιτυχιας.

Θα τα σκεφτουμε κ θα δουμε..

Αυτος ειναι ειδικος υπογονιμοτητας κ ζητησε οντως να κανει ο αντρας μου την κατατμηση dna (dfi το ειπε νομιζω) και οξειδωτικο στρες σπερματος. Με 3-5 μερες αποχης. Αυτα..

Ισως δοκιμασουμε κλομιφαινη αλλα πρεπει να εχουμε πολυ στοχευμενες επαφες κ δεν ξερω αν θα μπορει να λειτουργησει ο αντρας μου. Ευτυχως εχει καιρο να αγχωθει αλλα τωρα θα ειναι πολυ συγκεκριμενες επαφες.

Τελος, μου ειπε εννοειται μετα την επαφη να καθομαι 20-30 λεπτα ξαπλωμενη γτ οι πιθανοτητες μεγαλωνουν. Να μην σηκωνομαι κ φσκ οχι μπανιο στο πρωτο 30λεπτο.

Αν εχετε καποια αποψη, με χαρα να την ακουσω. Σας φιλω!!💋💋💋

Τονια μου καλησπερα! Αρχικα ελπιζω μπαμπας σου να πηγαινει καλυτερα!

Λοιπον πολυ καλα κανατε και πηγατε στο γιατρο αυτο!

Αρχικα το ενδομητριο σου ειναι μια χαρα σιγουρα αυξανεται και θα φτανει γυρω στο 9 τουλαχιστον μεχρι την ημερα ωορηξιας σου και παραπανω μπορει (το λεω με βαση εμπερια μου) αν θυμαμαι μια φορα παλαιοτερα ειχες πει οτι εχεις κανονικοτατο ενδομητριο στον υπερηχο. Πολυ θετικο επισης οτι εχεις τοσα πολλα ωαρια δεξια και αριστερα αυτο ειναι μια ενδειξη οτι εχεις καλο αποθεμα. Την ΑΜΗ θα μπορουσες να την κανεις για να εχεις μια ιδεα, αλλα πραγματικα και χαμηλη να ηταν (παρολο που δεν δειχνει κατι τετοιο υπερηχος), θα σου ελεγαν να βιαστεις, το οποιο το κανεις ηδη, αρα τι αλλο να κανεις..

Σιγουρα να κανει και ο ανδρας σου κατατμηση DNA& οξειδωτικο στρες για να ειστε σιγουροι, δινει και αυτο σημαντικες πληροφοριες΄ για ποιοτητα. (εμας δεν ειχε βγει καλο)

Για κλομιφαινη δεν μπορω να εκφρασω αποψη, δεν εχω γνωση σε βαθος. Θα σου πω ομως οτι δεν ειμαι σιγουρη πως θα σε βοηθησει αφου κανεις κανονικα την ωορηξια σου αρα το πολυ να σου προσθεσει και 1-2 αυγουλακια ακομα.  Απτην αλλη εχω ακουσει οτι δεν ειναι και  για απειρες φορες και συμφωνα με γυναικολογο μου κανει λεπτο ενδημητριο οποτε μου ειχε πει αν κανω κατι θα κανω femara, βεβαια νομιζω η Froufro εμειναι ολες τις φορες με κλομιφαινη οποτε ισως αναλογα την κοπελα... Σπερματεγχυση οι αποψεις διιστανται γιατι καποιοι γιατροι λενε οτι δεν αυξανει πολυ πιθανοτητες. Ομως επειδη δεν ειναι επιβαρυντικο για οργανισμο σας, εγω θα εκανα σιγουρα στη θεση σου με τοσο καλο σπερμα. Ειδικα αν φταιει κινητικοτα θα σας βοηθησει πολυ! Επισης το εμπλουτιζουν και λιγο στο εργαστηριο το σπερμα. Βεβαια δεν πρεπει να ειναι και πολυ φτηνο και αυτο σαν διαδικασια νομιζω 500 ευρω? 

Τελος αυτο με το ξαπλωμενη μετα ειδες που το ειπα κι εγω, παιδια εγω νομιζω οτι βοηθησε μπορει να λεω και βλακειες αλλα ετσι πιστευω!

Και παλι οι παραπανω συμβουλες ειναι λιγο η αποψη μου... Ευχομαι σε οποιαδηποτε περιπτωση να ερθει  το θαυματακι σου γρηγορα❤️

Πολλα φιλια κοριτσι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2022 at 12:15 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κοριτσάκι μου πως είσαι εσυ;; Τι συμπτώματα εχεις;;;

Γεια σου Ραφαελα μου! Γενικα εχω ναυτια που παει και αερχεται και  μια φοεβερη εξαντληση. Ειμαι ακομα στους γονεις μου γιατι ανδρας μου ακομα εχει βηχα κλπ και φοβαμαι να επιστρεψω. Ποτε δεν περιμενεις περιοδο???😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καταρχήν χαίρομαι που είσαι καλά. Εγώ θα έλεγα να πας στο γιατρό. Δεν είναι κακο να σε δει. Επίσης είναι ευκαιρία να δεις και εσύ το σποράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

 

Καλησπέρα!! Μην ανησυχείς, αυτά συμβαίνουν στα ξαφνικά. Φτάνει που είστε καλά όλοι!! Το σοκ θα περάσει! Πήγαινε στο γιατρό για να σιγουρευτείς ότι το αγαπημένο σου σποράκι είναι μια χαρά!!

Και σ'ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ πολύ για τις συμβουλές που μου είχες δώσει!! Τις ακολούθησα κατά γράμμα και είχες δίκιο. Με βοήθησες πολύ! 🥰 Φιλάκια και σ'εσένα και στο μωράκι σου και περαστικά στον σύζυγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

 

Όχι ρε γμτ. Πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα χειρότερο. Αφού τρανταχτηκες να πας απλά για επιβεβαίωση. Όλα καλά θα είναι αλλά γιατί να σε τρώει η αγωνία;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλησπέρα!! Μην ανησυχείς, αυτά συμβαίνουν στα ξαφνικά. Φτάνει που είστε καλά όλοι!! Το σοκ θα περάσει! Πήγαινε στο γιατρό για να σιγουρευτείς ότι το αγαπημένο σου σποράκι είναι μια χαρά!!

Και σ'ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ πολύ για τις συμβουλές που μου είχες δώσει!! Τις ακολούθησα κατά γράμμα και είχες δίκιο. Με βοήθησες πολύ! 🥰 Φιλάκια και σ'εσένα και στο μωράκι σου και περαστικά στον σύζυγο

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!! Και νομιζω ναι θα παω στο γιατρο! Δεν θα αντεξ

Αχ πολυ συγκινουμαι αν σε βοηθησα εστω και και λιγο, υπαρχει πιο ωραιο πραγμα να αισθανεσαι οτι εχεις βοηθησει καποιον? Για μενα οχι!🥰    Οτι θεςνα με ρωτας και μακαρι να μπορω να βοηθησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όχι ρε γμτ. Πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα χειρότερο. Αφού τρανταχτηκες να πας απλά για επιβεβαίωση. Όλα καλά θα είναι αλλά γιατί να σε τρώει η αγωνία;; 

 

Ασε απαθα σοκ γιατι θεωρω τον εαυτο μου τρομερα ατυχη σε αυτον τον τομεα και λεω δεν πιστευω παλι να συμβει κατι!! Ναι θα παω στο γιατρο νομιζω τελικα γιατι δεν θα αντεξω 10 μερες ακομα!! Σε ευχαριστω για συμβουλη❤️ Εσεις τις κανατε τις προσπαθειες σας το ΣΚ?🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

 

Κοριτσάκι μου δεν υπάρχει κίνδυνος για το μωράκι σου ειδικά άμα είσαι στην αρχή της εγκυμοσύνης.  Όμως ξεεω πως είναι αυτό πως θα σε τρώει μέσα σου για αυτό πήγαινε για να σε δει ο γιατρός. 

Εγω είχα πέσει κάτω  σε σκάλες και είχα χτυπησει πολύ άσχημα (ακόμα 4.5χρονια και έχω σημάδι) σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και δεν έπαθε τίποτα το μωράκι μου παρόλα αυτά τρώγομουν μέσα μου μέχρι να πάω να δω ότι όλα είναι καλά.  

Εύχομαι να είσαι και εσύ καλά και το μωράκι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκι μου δεν υπάρχει κίνδυνος για το μωράκι σου ειδικά άμα είσαι στην αρχή της εγκυμοσύνης.  Όμως ξεεω πως είναι αυτό πως θα σε τρώει μέσα σου για αυτό πήγαινε για να σε δει ο γιατρός. 

Εγω είχα πέσει κάτω  σε σκάλες και είχα χτυπησει πολύ άσχημα (ακόμα 4.5χρονια και έχω σημάδι) σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και δεν έπαθε τίποτα το μωράκι μου παρόλα αυτά τρώγομουν μέσα μου μέχρι να πάω να δω ότι όλα είναι καλά.  

Εύχομαι να είσαι και εσύ καλά και το μωράκι σου 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!!  Κι εγω αυτο θελω να πιστευω απτην αλλη επειδη θα με τρωει μαλλον λεω να παω την Τριτη η την Τεταρτη. Ασε ηταν σοκ στιγμιαια περασεαπτο μυαλο μου οτι κατι εγινε και σοκαριστηκα παρα πολυ. Και παλι σευχαριστω!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Επεισοδιακό το Σαββατοκύριακο για εμάς... Πήγαμε τελικά για μοριακο τον μικρό και βγήκε αρνητικό.. Άρα έκανε λάθος το self test!!! Αν είναι δυνατόν τζάμπα με έκανε και στεναχωρηθηκα...με στεναχωρεί πάρα πολύ όταν είναι άρρωστα τα μικρά μου εγώ γίνομαι χάλια ψυχολογικά .. Κομμάτια!! Αφού με λέει ο άντρας μου "αμαν ρε παιδί μου γιατί είσαι τόσο χάλια"... Άντρες τι να πεις 😂🙄 τέλος καλά όλα καλά!!! Δόξα Τω Θεώ!!! 

Όσο για το τεστ εγκυμοσύνης!!! Αρνητικότατο από την αρχή!!! 😂😂 Οπότε αναμένω περίοδο... Σήμερα θα πάω γυναικολόγο να μου γράψει εξετάσεις και δεν ξέρω αν θα με πάρει τεστ ΠΑΠ γιατί παίρνω αντιβίωση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

 

Κορίτσι μου τι πέρασες ποπό!!! Λογικά δεν έγινε κάτι αλλά πάνε να σε ρίξει μια ματιά έτσι απλά για να ξεαγχωθεις!!! 😘😘 Καλημέρα καλή εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2022 at 4:28 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ωχ κορίτσια ο μικρός μου γιος έχει κορονοιο... Μου έκανε ξαφνικά 37.2 και λέω κάτσε να του κάνω self test και κατευθείαν βγήκε θετικό.. Και το δεύτερο θετικό.. 😭 Δεν ήθελα να δω τέτοιο θετικό τεστ σήμερα!!!! Άλλο περίμενα 😢 έχω αγχωθεί.. Μακάρι να το περάσει ελαφριά όπως το πέρασε ο μεγάλος μου γιος το Γενάρη 

περιστακα του.. ευχομαι να το περασει ηπια..και εμενα μιση μερα ηταν αρρωστος ο μεγαλος οταν κολλησε

 

στις On 9/4/2022 at 7:33 ΜΜ, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου όντως έχω να μπω πάρα πολύ καιρό μόλις μπήκα και διάβαζα τα σχόλια σας ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεστε 💙💙🙏🤞🤰 είμαι πάρα πολύ καλά εγκυμοσύνη μου πηγαίνει τέλεια μπαίνω στην 20η εβδομάδα και την Πέμπτη θα πάω για β επιπέδου έχω δει το φίλο έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι είμαι πολύ χαρούμενη Γενικά έχουμε αλλάξει σπίτι μετακομίσαμε την προηγούμενη εβδομάδα και ήρθαμε σε δικό μας σπίτι ήταν πολύ κουραστική αυτή η περίοδος και για μένα και για τον άντρα μου εν ολίγοις από τότε που έχουμε να τα πούμε αναλυτικά έχουμε κάνει τον πολιτικό γάμο έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις έχουμε δει το φύλλο έχουμε ξεκινήσει ετοιμασίες αγοράζουμε πράγματα και έχουμε αλλάξει σπίτι και διάθεση μαζί φυσικά ❤️

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που νιώθω να τα ακούω στην κοιλιά μου.

Εγώ σου το ξέρω αλλά τώρα θα επανέλθω!

Θέλω να μάθω πολύ τα νέα σας δεν νομίζω πως έχω κουράγιο να ψάξω όλες τις συνομιλίες αν θέλετε γράψτε μου τα νέα σας Θα χαρώ πολύ

καλος την διδυμομανουλα.. χαιρομαι πολυ με τα νεα σου.. ευχομαι να παει και η β επιπεδου τελεια.. συγχαρητηρια για τον γαμο.. τωρα ξεκουραση και να περασουν σιγα σιγα οι μηνες να πιασετε τα παιδακια σας στην αγκαλια σας..

εγω στα ιδια ειμαι.. ακομα δεν καταφερα να μεινω εγκυος.. ειχα μια πολυ πιεστικη περιοδο λογο ανακαινησης.. τωρα τελειωσε και ηρεμησαμε και οι δυο.. θα κανει και το σπερματοδιαγραμμα ο αντρας μου τωρα που δεν ειναι πιεσμενος.. νοιωθω οτι μπαινουμε τωρα δυναμηκα στην προσπαθεια γιατι απο τον περασμενο οκτωβριο ειμασταν μεσα στο αγχος και την πιεση

στις πριν 22 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ Μια όμορφη Κυριακή σας εύχομαι!! Δε σας είπα, και η νύφη μου τώρα μπήκε σε διαδικασία ξανά με εξωσωματική…μιλησαμε και μ είπε ότι επειδή πέφτει η ετ γύρω στο Πάσχα μου είπε ότι θα το αφήσει για Μάιο…η καημενουλα ξανά περνά την ίδια διαδικασία γιατί τότε με το μικρό μας ήτανε το μόνο που προχώρησε κ πήγαν μόνο με εκείνο το ένα…! Μακάρι να της πάνε ξανά όλα οπως τότε…όλοι ευχόμαστε για κάτι περισσότερο αυτή τη φορά…

@marinamanoulitsaΘα σου πω αυτό π μου είπε ενας παιδίατρος τα παιδιά είναι καλύτεροι οργανισμοί από εμας το περνάνε πολύ ήπια σε σχέση με εμας που είμαστε πιο «γέρικο» ανοσοποιητικό από ένα παιδάκι!! Περιμένουμε κ το τεστακι σου όχι το μου κορονοϊού το άλλο το καλό 🙏🙏☺️☺️
 

@Mimi26τι όμορφα τα νέα σου!! Άντε με το καλό να τα υποδεχθείς!! Αναμένουμε την β επιπέδου!!! ❤️❤️❤️ Ποτέ γεννάς Αύγουστο περίπου; 
 

 

μακαρι να πανε ολα τελεια για την νυφη σου και να αποκτησει το δευτερο παιδακι της..

τα παιδια εχουν σιγουρα πιο γερό ανοσοποιητικο απο μας γιαυτο και να κολλησουν το περνανε πολυ πιο ηπια

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! Εγώ περιμένω την ακατανομαστη σε 4 μερες και πονάει το στήθος μου τρέλα αντε να έρθει για να κλείσω ραντεβού για υστεροσαλπιγγογραφια

μαζι θα αδιαθετησουμε εμεις.. ελπιζω να μην μας ερθει βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Γεια σου Ραφαελα μου! Γενικα εχω ναυτια που παει και αερχεται και  μια φοεβερη εξαντληση. Ειμαι ακομα στους γονεις μου γιατι ανδρας μου ακομα εχει βηχα κλπ και φοβαμαι να επιστρεψω. Ποτε δεν περιμενεις περιοδο???😉

Τελικά είχε κοβιντ ο άντρας σου κορίτσι μου;; Υπομονή θα περάσουν τα συμπτώματα…θες να κοιμάσαι συνέχεια ;; Στις 17/4 αλλά δε νομίζω γιατί είχαμε την απώλεια του παππού κ δεν ξανά είχαμε επαφές…δε πειράζει!!

έπαθες σοκ με το ατύχημα;; Όσο να ναι φοβάσαι κ για σένα κ για τον άλλον που τράκαρες! Ελπίζω όλοι να είστε καλά ❤️❤️❤️ Αν δεν νιώθεις καλά να πας στο γιατρο σου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

 

προτων φτανει που ειστε ολοι καλα.. δευτερον εγω θα του ελεγα να παω για να μην ειμαι μεσα στο αγχος

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Επεισοδιακό το Σαββατοκύριακο για εμάς... Πήγαμε τελικά για μοριακο τον μικρό και βγήκε αρνητικό.. Άρα έκανε λάθος το self test!!! Αν είναι δυνατόν τζάμπα με έκανε και στεναχωρηθηκα...με στεναχωρεί πάρα πολύ όταν είναι άρρωστα τα μικρά μου εγώ γίνομαι χάλια ψυχολογικά .. Κομμάτια!! Αφού με λέει ο άντρας μου "αμαν ρε παιδί μου γιατί είσαι τόσο χάλια"... Άντρες τι να πεις 😂🙄 τέλος καλά όλα καλά!!! Δόξα Τω Θεώ!!! 

Όσο για το τεστ εγκυμοσύνης!!! Αρνητικότατο από την αρχή!!! 😂😂 Οπότε αναμένω περίοδο... Σήμερα θα πάω γυναικολόγο να μου γράψει εξετάσεις και δεν ξέρω αν θα με πάρει τεστ ΠΑΠ γιατί παίρνω αντιβίωση!!! 

ευτυχως που ειναι αρνητικος.. να κανεις τις εξετασεις σου και ολα θα πανε καλα.. ειπαμε μετα το πασχα θα ερθει αν και εγω αρχισα να πιστευω οτι μπορει και να ειμαι εκτος αν ειναι απλα επιθυμια και οχι ενστικτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

προτων φτανει που ειστε ολοι καλα.. δευτερον εγω θα του ελεγα να παω για να μην ειμαι μεσα στο αγχος

 

ευτυχως που ειναι αρνητικος.. να κανεις τις εξετασεις σου και ολα θα πανε καλα.. ειπαμε μετα το πασχα θα ερθει αν και εγω αρχισα να πιστευω οτι μπορει και να ειμαι εκτος αν ειναι απλα επιθυμια και οχι ενστικτο

Ναντια μου σου εύχομαι να είσαι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναντια μου σου εύχομαι να είσαι ❤️❤️

βασικα πριν μερες ειδα ελαφρυ ροζ στο σερβιετακι..μολις που ξεχωριζε αλλα λεω μπορει να ειναι η ιδεα μου γιατι ειχα πιει και νεσκαφε και λεω μηπως ηταν απο αυτο το πιο σκουρο χρωμα.. θα δειξει.. σε ευχαριστω πολυ💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 εγω παντα μενω στο κρεββατι.. συνηθως ειναι βραδυ ετσι κοιμαμαι και απλα κανω το πρωι μπανιο.. 4 φορες εμεινα εγκυος αλλα εχει και 7 μηνες που δεν μενω.. δεν ξερω αν αυτο ειχε βοηθησει.. εσενα στο ευχομαι ολοψυχα με οποιο τροπο να ερθει συντομα το σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

@Antonia2 εγω παντα μενω στο κρεββατι.. συνηθως ειναι βραδυ ετσι κοιμαμαι και απλα κανω το πρωι μπανιο.. 4 φορες εμεινα εγκυος αλλα εχει και 7 μηνες που δεν μενω.. δεν ξερω αν αυτο ειχε βοηθησει.. εσενα στο ευχομαι ολοψυχα με οποιο τροπο να ερθει συντομα το σπορακι

Σίγουρα βοηθάει η ξάπλα αλλά άρχισα να πιστεύω ότι άμα είναι να γίνει θα γίνει είτε ξάπλα είτε αν σηκωθείς…εγώ 1 χρόνο κ κάτι πάντα κοιμάμαι μετά δεν έτυχε, βέβαια έχουμε κ τα θέματα μας, αλλά ξέρω κοπέλα που με μια επαφή σε εκείνο το μήνα σηκώθηκε αμέσως έκανε μπάνιο κ μετά ξάπλωσε και έμεινε έγκυος…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

βασικα πριν μερες ειδα ελαφρυ ροζ στο σερβιετακι..μολις που ξεχωριζε αλλα λεω μπορει να ειναι η ιδεα μου γιατι ειχα πιει και νεσκαφε και λεω μηπως ηταν απο αυτο το πιο σκουρο χρωμα.. θα δειξει.. σε ευχαριστω πολυ💖

Μακάρι να μας πεις σε λιγες ημερες ότι ήρθε το σΠορακι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα βοηθάει η ξάπλα αλλά άρχισα να πιστεύω ότι άμα είναι να γίνει θα γίνει είτε ξάπλα είτε αν σηκωθείς…εγώ 1 χρόνο κ κάτι πάντα κοιμάμαι μετά δεν έτυχε, βέβαια έχουμε κ τα θέματα μας, αλλά ξέρω κοπέλα που με μια επαφή σε εκείνο το μήνα σηκώθηκε αμέσως έκανε μπάνιο κ μετά ξάπλωσε και έμεινε έγκυος…

και εγω αυτο πιστευω.. οταν ειναι η ωρα να ερθει θα ερθει και ας μην κατσουμε ξαπλα .. καπου διαβασα οτι μια κοπελα το ειχε παρει αποφαση οτι δεν θα ερχοταν και τον μηνα που τελικα εμεινε εγκυος ειχε ξεπατωθει στην γυμναστικη.. ολα ειναι θεμα θεου και καταλληλης στιγμης

 

σε ευχαριστω πολυ.. και σε σενα ευχομαι να ερθει συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...