Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JoyCat είπε:

Ναι, πήρα το μεγάλο πακέτο. Πρωί θα είναι αξιόπιστο, αλλά μετά μάλλον όχι;

Επειδη εχω χρησιμοποιησει απειρα 🤣 εχω μεγαλη εμπειρια σαυτα. Αρχικα να σου πω οτι αυτο με τις 4 ωρες απο την εμπειρια μου δεν πολυισχυει δηλαδη εγω οταν ειχα ωορηξια μια χαρα το εβρισκε το χαμογελακι και 2-3 ωρες μετα οποτε αν δεν κρατιεσαι κανε απτο να χασεις ωορηξια.  Επισης να σου πω οτι μου ετυχε πρωι αρνητικο και μεσημερι θετικο καποιες φορες. Καποιες φορες επισης μου ετυχε να χασω το θετικο γιατι αργησα να ξεκινησω τα τεστ κλπ ξεκινησα 1-2 μερες μετα. Καλη επιτυχια🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τι γλυκο που ειναι αυτο που λες κοριτσι μοτ, ειναι τοσο ομορφο να νιωθεις τον μπαμπακα σου κοντα σου❤️

Είναι και οι μέρες περίεργες, μεθαύριο κλείνει 4 χρόνια μακριά μας. Σκέφτομαι πως ο μικρός μου δεν τον έζησε πολύ αλλά ευτυχώς τον θυμάται και σκέφτομαι πως αν κάνω δεύτερο δεν θα είναι μαζί μας να το ζήσει. Η μόνη μου παρηγοριά είναι πως τα τρία αστεράκια μου είναι μαζί του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Επειδη εχω χρησιμοποιησει απειρα 🤣 εχω μεγαλη εμπειρια σαυτα. Αρχικα να σου πω οτι αυτο με τις 4 ωρες απο την εμπειρια μου δεν πολυισχυει δηλαδη εγω οταν ειχα ωορηξια μια χαρα το εβρισκε το χαμογελακι και 2-3 ωρες μετα οποτε αν δεν κρατιεσαι κανε απτο να χασεις ωορηξια.  Επισης να σου πω οτι μου ετυχε πρωι αρνητικο και μεσημερι θετικο καποιες φορες. Καποιες φορες επισης μου ετυχε να χασω το θετικο γιατι αργησα να ξεκινησω τα τεστ κλπ ξεκινησα 1-2 μερες μετα. Καλη επιτυχια🙏🥰

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Να πάνε όλα καλά με το μωρουλίνι σου!! Και να μας φέρεις κι εμάς τύχη να έχουμε ευχάριστα νέα σύντομα ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Στις δύο τελευταίες παλινδρομες που είχα πάλι τον είχα δει στεναχωρημένο και μου έλεγε μην κλαίς. Επίσης άλλη μια φορά που είχα κάνει αίτηση για προαγωγή στην δουλειά μου ( δεν την πήρα βέβαια γιατί δεν είχα μέσον)  πάλι τον είχα δει στεναχωρημένο. 

Μακάρι να είναι μήνυμα από τον Ρουλη μου. Έτσι τον έλεγα χαϊδευτικά.

 

καλημερααα.. αρα ο μπαμπας σου σου στελνει μηνυματα γιαυτο να τον ακους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.. τι σκονη ειναι αυτη? μας εχει τσακισει.. υγρασια με σκονη.. ο τελειος συνδιασμος... ελπιζω να φυγει συντομα

σημερα ξυπνησα με βαρος χαμηλα και πονακια περιοδου.. οχι που δεν θα αρχιζαν.. εχω ακομα 5 με 7 μερες για να αδιαθετησω.. βασικα κανονικα αρχισαν τα συμπτωματα περιοδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια 💖💖 δεν αισθάνομαι καλά με πονάει η κοιλια μ, μου έρχεται να κάνω εμετό νομίζω θα έχω κ ευκοιλιοτητα νομίζω κρύωσα…

τι όνειρα είδατε βρε κορίτσια τρομερά νομίζω προφητικά και τα δυο! 
 

@Nandia-μια εβδομάδα κ ακόμα πάμε με αυτή την σκόνη!! Βγαίνεις έξω για λίγο και μετά αισθάνεσαι βρωμικος κ θες να πας για μπάνιο…

 

@misofeggaroΜην απογοητεύεσαι…προσπάθησε για αυτό το ενα και θα σου πει ο γιατρος πως θα συνεχίσεις τον άλλο μήνα αν δεν μεινεις εγκυος!! Να εχεις καλή ψυχολογία να είσαι αισιόδοξη ❤️❤️❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Γιατί βρε κορίτσι;; Μια χαρά είναι το ένα!! Μην απογοητεύεσαι βρε και δεν δίνεις τον καλύτερό σου εαυτό! Όλα είναι θέμα διάθεσης. Να το πιστεύεις!!

Ένα κι εγώ και είμαι πολύ αισιόδοξη. Πόσο είναι το ωαριάκι σου; Εμένα γύρω στα 17.

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Γράφει το τεστ ωορρηξίας ότι πρέπει να περάσουν 4 ώρες από την προηγούμενη ούρηση για να είναι έγκυρο το τεστ. Εγώ που δεν κρατιέμαι με τίποτα 4 ώρες χωρίς τουαλέτα τι κάνω; Κάνω τεστ μόνο το πρωί; Να πριν είχα πάει στις 6:30, τώρα θα σκάσω αν δεν ξαναπάω! Ο γιατρός είπε ότι είναι πιθανή η ωορρηξία το σαββατοκύριακο. Πάντα κι εγώ σαββατοκύριακο πρέπει να πέφτω και να μην ξέρω; Αμάν!

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ποσο ειναι το  ωαριο σου κοριτσι μου και ποσα περιμενε ο γιατρος? Αν θυμαμαι καλα εκανες κλομιφαινη, ισως δοκιμασεις το αλλο χαπι την επομενη φορα το femara? Το εχω μονο ακουστα αλλα εμενα αυτο μου ειχαν προτεινει οχι κλομιφαινη.  Σε καθε περιπτωση οπως ξερεις και με ενα μια χαρα γινεται η δουλεια!! Καταλαβαινω τη στενοχωρια σου αλλα μην πεφτεις κανε τις προσπαθειες σου ❤️

Σας ευχαριστω για την υποστήριξη. 

Περίμενα να έχω αντιδράσει καλύτερα στο φάρμακο, να είχα 2-3, ένα μόνο υποτίθεται πως έχουμε κάθε μήνα έτσι και αλλιώς. Και με προβλημάτισε που για 8η μέρα είχε μεγαλώσει, μήπως πάει για κυστικο; 

Θα κάνουμε επαφή σήμερα και την Κυριακή. Και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Τουλάχιστον να έρθει κανονικά 28-29 ημέρες να ξεκινήσει ο επόμενος κύκλος... Και έχω γενέθλια αρχές Μαΐου και ευχόμουν για ένα θετικο τεστ... Βέβαια έχω δει εδώ να γίνονται και θαύματα αλλά δεν είμαι και από τους πιο τυχερούς ανθρώπους που υπάρχουν... 

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! @Nandia- Τη ρημάδα την περίοδο δεν τη θέλουμε, να μην έρθει. Αλλά βρε κορίτσια ας είμαστε θετικές και αισιόδοξες γενικά. Δεν είναι ανάγκη να το προβλέψουμε όταν θα μας έρθει η εγκυμοσύνη. Μη μου είστε όλες αρνητικές απ'την αρχή! Εγώ όταν έμεινα, ιδέα δεν είχα. Δεν ξέρεις, δεν χρειάζεται να το σκεφτόμαστε τόσο αρνητικά. Κάνουμε ο,τι καλύτερο μπορούμε πάντα και τα μοιραζόμαστε μεταξύ μας για να παίρνουμε δύναμη! 

Καλημέρα κορίτσι @misofeggaro! Εν τω μεταξύ σκεφτόμουν μετά, αυτό που σου συνέβη με το ένα ωαριάκι μου φαίνεται πολύ φυσιολογικό. Σκέψου ότι θα είναι και πιο δυνατό απ'ότι αν είχες 2-3! Επίσης με τα χάπια δεν υπάρχει σχεδόν ποτέ διπλή εγκυμοσύνη, άρα αυτό με τα πολλά ωάρια με τα χάπια μύθος είναι. Ένα και καλό θέλεις και για μένα οι πιθανότητες είναι περισσότερες έτσι!

Και μην λες τέτοια πράγματα βρε για τον εαυτό σου! Το ότι συνέβη κάτι πραγματικά τραγικό δεν σημαίνει ότι δεν θα ζήσετε κι ευτυχίες ξανά! Το σημαντικό είναι που είστε μαζί κι αγαπημένοι! Σκέψου τα θετικά, κάνε τις κινήσεις σου κι άφησε το χρόνο να δείξει από εκεί και πέρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

καλημέρα κορίτσια 💖💖 δεν αισθάνομαι καλά με πονάει η κοιλια μ, μου έρχεται να κάνω εμετό νομίζω θα έχω κ ευκοιλιοτητα νομίζω κρύωσα…

τι όνειρα είδατε βρε κορίτσια τρομερά νομίζω προφητικά και τα δυο! 
 

@Nandia-μια εβδομάδα κ ακόμα πάμε με αυτή την σκόνη!! Βγαίνεις έξω για λίγο και μετά αισθάνεσαι βρωμικος κ θες να πας για μπάνιο…

 

@misofeggaroΜην απογοητεύεσαι…προσπάθησε για αυτό το ενα και θα σου πει ο γιατρος πως θα συνεχίσεις τον άλλο μήνα αν δεν μεινεις εγκυος!! Να εχεις καλή ψυχολογία να είσαι αισιόδοξη ❤️❤️❤️
 

οντως.. βγανεις εξω και θες να αντιναξεις τους ωμους σου μετα

 

στις πριν 37 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα!!! @Nandia- Τη ρημάδα την περίοδο δεν τη θέλουμε, να μην έρθει. Αλλά βρε κορίτσια ας είμαστε θετικές και αισιόδοξες γενικά. Δεν είναι ανάγκη να το προβλέψουμε όταν θα μας έρθει η εγκυμοσύνη. Μη μου είστε όλες αρνητικές απ'την αρχή! Εγώ όταν έμεινα, ιδέα δεν είχα. Δεν ξέρεις, δεν χρειάζεται να το σκεφτόμαστε τόσο αρνητικά. Κάνουμε ο,τι καλύτερο μπορούμε πάντα και τα μοιραζόμαστε μεταξύ μας για να παίρνουμε δύναμη! 

Καλημέρα κορίτσι @misofeggaro! Εν τω μεταξύ σκεφτόμουν μετά, αυτό που σου συνέβη με το ένα ωαριάκι μου φαίνεται πολύ φυσιολογικό. Σκέψου ότι θα είναι και πιο δυνατό απ'ότι αν είχες 2-3! Επίσης με τα χάπια δεν υπάρχει σχεδόν ποτέ διπλή εγκυμοσύνη, άρα αυτό με τα πολλά ωάρια με τα χάπια μύθος είναι. Ένα και καλό θέλεις και για μένα οι πιθανότητες είναι περισσότερες έτσι!

Και μην λες τέτοια πράγματα βρε για τον εαυτό σου! Το ότι συνέβη κάτι πραγματικά τραγικό δεν σημαίνει ότι δεν θα ζήσετε κι ευτυχίες ξανά! Το σημαντικό είναι που είστε μαζί κι αγαπημένοι! Σκέψου τα θετικά, κάνε τις κινήσεις σου κι άφησε το χρόνο να δείξει από εκεί και πέρα

 

προσπαθω να ειμαι θετικη απλα εχουν περασει 7 μηνες και οσο και να μην το θελω αρχισα να σκεφτομαι οτι δεν θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

 

Σας ευχαριστω για την υποστήριξη. 

Περίμενα να έχω αντιδράσει καλύτερα στο φάρμακο, να είχα 2-3, ένα μόνο υποτίθεται πως έχουμε κάθε μήνα έτσι και αλλιώς. Και με προβλημάτισε που για 8η μέρα είχε μεγαλώσει, μήπως πάει για κυστικο; 

Θα κάνουμε επαφή σήμερα και την Κυριακή. Και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Τουλάχιστον να έρθει κανονικά 28-29 ημέρες να ξεκινήσει ο επόμενος κύκλος... Και έχω γενέθλια αρχές Μαΐου και ευχόμουν για ένα θετικο τεστ... Βέβαια έχω δει εδώ να γίνονται και θαύματα αλλά δεν είμαι και από τους πιο τυχερούς ανθρώπους που υπάρχουν... 

❤️

Ποσο ηταν το ωαριο χθες? τυπου 17? Ενα εχω να σου πω οταν εμεινα εγκυος εκανα ωορηξια 10η μερα! παρα πολυ μικρος κυκλος και με 6 ενδομητριο και σπερμα κατω του φυσιολογικου! Ειχα επαφη την 8η και την 10η μονο 2φορες, μπορει και γιαυτο να το σπερμα να ηταν δυνατο και τσουπ εμεινα! Κανε λιγες στοχευμενες επαφες οχι με το ζορι πολλες γιατι και κουραστικο ειναι κι το σπερμα αδυνατιζει (ετσι πιστευω εγω βεβαια με βαση εμπειρια μου) και εαν ωαριο μηνα ειναι καλο θα ερθει θαυματακι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

καλημέρα κορίτσια 💖💖 δεν αισθάνομαι καλά με πονάει η κοιλια μ, μου έρχεται να κάνω εμετό νομίζω θα έχω κ ευκοιλιοτητα νομίζω κρύωσα…

τι όνειρα είδατε βρε κορίτσια τρομερά νομίζω προφητικά και τα δυο! 
 

@Nandia-μια εβδομάδα κ ακόμα πάμε με αυτή την σκόνη!! Βγαίνεις έξω για λίγο και μετά αισθάνεσαι βρωμικος κ θες να πας για μπάνιο…

 

@misofeggaroΜην απογοητεύεσαι…προσπάθησε για αυτό το ενα και θα σου πει ο γιατρος πως θα συνεχίσεις τον άλλο μήνα αν δεν μεινεις εγκυος!! Να εχεις καλή ψυχολογία να είσαι αισιόδοξη ❤️❤️❤️
 

Καλημέρα κορίτσι μου.

Σημερα είναι η τρίτη μέρα που είμαι έτσι και εγώ μαζί με δέκατα. Έκανα ένα σελφ γιατί φοβήθηκα. Το χειρότερο μου είναι ο εμετός και από χθες κάνω συνέχεια. Άσε τον πονοκέφαλο που με έχει τσακίσει. Πονάει και η κοιλιά και άρχισε και το στήθος γιατί θα έρθει η καταραμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

προσπαθω να ειμαι θετικη απλα εχουν περασει 7 μηνες και οσο και να μην το θελω αρχισα να σκεφτομαι οτι δεν θα ερθει

Αν το φοβάσαι ότι έτσι μπορεί να μην έρθει, γιατί δεν κάνεις μια ήπια διέγερση να βγάλεις 2-3 ωαριάκια, να τα γονιμοποιήσετε και να σου τα βάλουν; Θα το σκεφτόσουν σε 2-3 μήνες; Αν ναι, σκέψου ότι θα προχωρήσετε ούτως ή άλλως κι ας έρθει με όποιο τρόπο θέλει το μικρούλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα κοριτσια.. τι σκονη ειναι αυτη? μας εχει τσακισει.. υγρασια με σκονη.. ο τελειος συνδιασμος... ελπιζω να φυγει συντομα

σημερα ξυπνησα με βαρος χαμηλα και πονακια περιοδου.. οχι που δεν θα αρχιζαν.. εχω ακομα 5 με 7 μερες για να αδιαθετησω.. βασικα κανονικα αρχισαν τα συμπτωματα περιοδου

 

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

οντως.. βγανεις εξω και θες να αντιναξεις τους ωμους σου μετα

 

προσπαθω να ειμαι θετικη απλα εχουν περασει 7 μηνες και οσο και να μην το θελω αρχισα να σκεφτομαι οτι δεν θα ερθει

Αγαπημενη μου το οτι εχεις ηδη 2 παιδακια και εμεινες και μια με τον τωρινο συντροφο σου δειχνει σιγουρα και τελειως αποδεδειγμενα οτι μπορεις να μεινεις εσυ και θα μεινεις! Και με τοσο καλες ορμονολογικες. Τωρα ο συντροφος σου θα δεις και με σπερμοδιαγραμμα του που θα κανετε γιατι οντως μπορει περυσι να ηταν οκ αλλα κατι να αλλαξει και κατι πο χρονια σε χρονια πχ να περασει μια λοιμωξη κλπ που δεν ξερετε. Ελπιζω να μην σου ερθει τωρα και να ειναι πονακια εγκυμοσυνης!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Αν το φοβάσαι ότι έτσι μπορεί να μην έρθει, γιατί δεν κάνεις μια ήπια διέγερση να βγάλεις 2-3 ωαριάκια, να τα γονιμοποιήσετε και να σου τα βάλουν; Θα το σκεφτόσουν σε 2-3 μήνες; Αν ναι, σκέψου ότι θα προχωρήσετε ούτως ή άλλως κι ας έρθει με όποιο τρόπο θέλει το μικρούλι

@JoyCatΕσυ σε τι φαση εισαι τωρα κοριτσι μου? Εισαι στις γονιμες κι εσυ?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.

Σημερα είναι η τρίτη μέρα που είμαι έτσι και εγώ μαζί με δέκατα. Έκανα ένα σελφ γιατί φοβήθηκα. Το χειρότερο μου είναι ο εμετός και από χθες κάνω συνέχεια. Άσε τον πονοκέφαλο που με έχει τσακίσει. Πονάει και η κοιλιά και άρχισε και το στήθος γιατί θα έρθει η καταραμένη.

Να σου πω έχει και πολλες ιώσεις τώρα και με αυτό το καιρό που είναι μια έτσι μια αλλιως αρπάζεις την ιωσουλα!! Περαστικά σου κορίτσι μου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@JoyCatΕσυ σε τι φαση εισαι τωρα κοριτσι μου? Εισαι στις γονιμες κι εσυ?❤️

Κοριτσάκι μου πως είσαι εσυ;; Τι συμπτώματα εχεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Αγαπημενη μου το οτι εχεις ηδη 2 παιδακια και εμεινες και μια με τον τωρινο συντροφο σου δειχνει σιγουρα και τελειως αποδεδειγμενα οτι μπορεις να μεινεις εσυ και θα μεινεις! Και με τοσο καλες ορμονολογικες. Τωρα ο συντροφος σου θα δεις και με σπερμοδιαγραμμα του που θα κανετε γιατι οντως μπορει περυσι να ηταν οκ αλλα κατι να αλλαξει και κατι πο χρονια σε χρονια πχ να περασει μια λοιμωξη κλπ που δεν ξερετε. Ελπιζω να μην σου ερθει τωρα και να ειναι πονακια εγκυμοσυνης!🙏

σε ευχαριστω πολυ💖 περιμενω να δω αν ερθει η περιοδος να κανει και το σπερματοδιαγραμμα γιατι μεχρι τωρα ηταν πολυ πιεσμενος και αγχωμενος και δεν ηθελε να το κανει (και καλυτερα που δεν το εκανε γιατι πιστευω επιρεαζει το αγχος)

πινει και τις βιταμινες του (οπως και εγω) εδω και 2 μηνες.. η γιατρος μας εδωσε περιθωριο μεχρι σεπτεμβριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@JoyCatΕσυ σε τι φαση εισαι τωρα κοριτσι μου? Εισαι στις γονιμες κι εσυ?❤️

Ναι, πλησιάζω πολύ! Ελπίζω, αλλά έχω ωορρηξία από τη δεξιά ωοθήκη και η δεξιά σάλπιγγα είναι λίγο στενούλα. Δεν ξέρω, κάποια στιγμή δεν πρέπει να έρθει κι αυτό;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου, τι κανετε; εγώ ξεκίνησα αντιβιωση 10 ημέρες για ουρολοιμωξη... Μου έγραψε και ένα κατεβατό εξετάσεις αίματος και λόγω των παλινδρομων μου έβαλε κάποια.. Όπως τα επίπεδα φιλικού οξέως να δούμε και κάποια άλλα τα υπόλοιπα η αιματολογος λέει!! 

@Raf123Περαστικά σου!!!! Μάνοζη είπε η γιατρός την συστήνουν πολύ ομοιοπαθητικοι γιατροί και εγώ λέει σε ηλικιωμένους!!!

@Nandia- εμένα ήταν πολύ κατά η παθολογος να πάρω προληπτικά ηπαρινη χωρίς εξετάσεις.. Μου λέει θα πας αιματολογο, δεν παίζουμε με αυτά λέει!!! Χωρίς λόγο δεν θα πάρεις! Εσύ έχεις κάνει εξετάσεις; ενώ ο γυναικολόγος μια είπε να μου δώσει προληπτικά μετά και αυτός μου τα άλλαξε!! Τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια μου, τι κανετε; εγώ ξεκίνησα αντιβιωση 10 ημέρες για ουρολοιμωξη... Μου έγραψε και ένα κατεβατό εξετάσεις αίματος και λόγω των παλινδρομων μου έβαλε κάποια.. Όπως τα επίπεδα φιλικού οξέως να δούμε και κάποια άλλα τα υπόλοιπα η αιματολογος λέει!! 

@Raf123Περαστικά σου!!!! Μάνοζη είπε η γιατρός την συστήνουν πολύ ομοιοπαθητικοι γιατροί και εγώ λέει σε ηλικιωμένους!!!

@Nandia- εμένα ήταν πολύ κατά η παθολογος να πάρω προληπτικά ηπαρινη χωρίς εξετάσεις.. Μου λέει θα πας αιματολογο, δεν παίζουμε με αυτά λέει!!! Χωρίς λόγο δεν θα πάρεις! Εσύ έχεις κάνει εξετάσεις; ενώ ο γυναικολόγος μια είπε να μου δώσει προληπτικά μετά και αυτός μου τα άλλαξε!! Τι να πω

οχι δεν εκανε εξετασεις για θρομβοφιλια αλλα εχω 2 αποβολες και μου ειπε και λογο ηλικιας καλο θα μου κανει.. η αληθεια ειναι οτι οταν κτυπησω στα χερια ποδια κτλ δεν μελανιαζω οσο πριν που με το παραμικρο εκανε μια μελανια ναααααααα με το συμπαθιο χαχαχαχαχαχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια μου, τι κανετε; εγώ ξεκίνησα αντιβιωση 10 ημέρες για ουρολοιμωξη... Μου έγραψε και ένα κατεβατό εξετάσεις αίματος και λόγω των παλινδρομων μου έβαλε κάποια.. Όπως τα επίπεδα φιλικού οξέως να δούμε και κάποια άλλα τα υπόλοιπα η αιματολογος λέει!! 

@Raf123Περαστικά σου!!!! Μάνοζη είπε η γιατρός την συστήνουν πολύ ομοιοπαθητικοι γιατροί και εγώ λέει σε ηλικιωμένους!!!

@Nandia- εμένα ήταν πολύ κατά η παθολογος να πάρω προληπτικά ηπαρινη χωρίς εξετάσεις.. Μου λέει θα πας αιματολογο, δεν παίζουμε με αυτά λέει!!! Χωρίς λόγο δεν θα πάρεις! Εσύ έχεις κάνει εξετάσεις; ενώ ο γυναικολόγος μια είπε να μου δώσει προληπτικά μετά και αυτός μου τα άλλαξε!! Τι να πω

Στους ηλικιωμένους το γράφουν γιατί παθαίνουν συνέχεια ουρολοιμώξεις κ να μη τους ταλαιπωρούν…κοίταξε κ στη Κύπρο οι γιατροί δε το δίνουν για θεραπεία συνήθως μόνο προληπτικά! επειδή θέλουν το κεφάλι τους ήσυχο με τις αντιβιωσεις…αλλά όταν τελειώσεις την αντιβίωση πάρε για 10-15 μερες απλά για να καθαρίσει εντελώς το μικρόβιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Στους ηλικιωμένους το γράφουν γιατί παθαίνουν συνέχεια ουρολοιμώξεις κ να μη τους ταλαιπωρούν…κοίταξε κ στη Κύπρο οι γιατροί δε το δίνουν για θεραπεία συνήθως μόνο προληπτικά! επειδή θέλουν το κεφάλι τους ήσυχο με τις αντιβιωσεις…αλλά όταν τελειώσεις την αντιβίωση πάρε για 10-15 μερες απλά για να καθαρίσει εντελώς το μικρόβιο 

Ναι πήρα ήδη 1 κουτί.. Μου είπε 1 την ημέρα! Ελπιζω να βοηθήσει 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι πήρα ήδη 1 κουτί.. Μου είπε 1 την ημέρα! Ελπιζω να βοηθήσει 😁

Αα τέλεια ποσά mg είναι; Ποσό έχει μέσα το κουτί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Στις δύο τελευταίες παλινδρομες που είχα πάλι τον είχα δει στεναχωρημένο και μου έλεγε μην κλαίς. Επίσης άλλη μια φορά που είχα κάνει αίτηση για προαγωγή στην δουλειά μου ( δεν την πήρα βέβαια γιατί δεν είχα μέσον)  πάλι τον είχα δει στεναχωρημένο. 

Μακάρι να είναι μήνυμα από τον Ρουλη μου. Έτσι τον έλεγα χαϊδευτικά.

 

Πωπω ανατρίχιασα. Τι όνειρα βλέπετε ρε κορίτσια. Μιλάω κ γι’αυτό που είδες τώρα. Όπως ειπε η @Nandia- ο μπαμπάς σου στέλνει μηνύματα να τον ακούς. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω ανατρίχιασα. Τι όνειρα βλέπετε ρε κορίτσια. Όπως ειπε η @Nandia- ο μπαμπάς σου στέλνει μηνύματα να τον ακούς. 🙏

εγω σε 2 σημεια του σπιτιου μου ειδα να σχηματιζεται πουλι που εμοιαζε με πελαργο σε διαφορετικες μερες και τελικα ειδα οτι αυτο το πουλι το εχω και στο γυαλι της πορτας που χωριζει το σαλονι με την κουζινα που ομως δεν ηταν αυτο που εκανε σκια πανω στα συγκεκριμενα σημεια  γιατι ηταν πολυ ψηλα τα σημεια για να σκιαζει το γυαλι με το πουλι πανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...