Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Eννοείτε ότι θα τα καταφέρεις κορίτσι μου! Αρχικά έχεις περάσει όλη την διαδικασία και έχεις εμβρυα που πίστεψε με είναι πολύ σημαντικό.. Σκεφτομαι κι εγω τώρα ευτυχώς που εχω καταψυξη. Φανταζεσαι να επρεπε να ξανα κανεις διεγερση? Πηγες πολυ καλα οπότε δεν εχεις και αυτο μπροστά σου. Πρώτο θετικό! Δευτερον, το ότι είχες βιοχημική δεν σημαινει ότι θα ξανα έχεις το καθε εμβρυο είναι διαφορετικό. Μπορεί τωρα να περασες βιοχημική και την επόμενη φορά να έχεις ΄δίδυμα! Εγω θα σου πρότεινα να κατσεις να ηρεμήσεις τώρα και ίσως αν δεν το έχεις κάνει να έκανες εξετάσεις θρομβοφιλίας σε αιματολόγο να αποκλείσεις και αυτό για αρχή και έπειτα να ξανα προσπαθησεις οταν εισαι ψυχολογικα έτοιμη. Θα πανε ολα καλα! 

Μακάρι! Μα τέτοια σύμπτωση και στα 2 εμβρυακια..  τι να πω!κρατάω τα θετικά,  δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς,  διαφορετικά κατάθλιψη..

Επίσης να ρωτήσω η εξέταση για θριμβοφιλια πως γίνεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μακάρι! Μα τέτοια σύμπτωση και στα 2 εμβρυακια..  τι να πω!κρατάω τα θετικά,  δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς,  διαφορετικά κατάθλιψη..

Επίσης να ρωτήσω η εξέταση για θριμβοφιλια πως γίνεται? 

Τιποτα κοριτσι μου ειναι καποιες αιματολογικες που σου γραφει αιματολογος. Μια απλη αιμοληψια ειναι. Απλα ειναι λιγο ακριβες. Εγω ειχα δωσει καπου 200 ευρω συνολο? Γιατι ειναι καποιες μοριακες που δεν γραφονται. Αλλα μπορεις να τις κανεις και σε δημοσιο νοσοκομειο , να κλεισεις ραντεβου σε αιματολογο. Αλλα δεν θυμαμαι πιο ειναι καλυτερο νοσοκομειο να τις κανεις. Ισως τα κοριτσια στο τοπικ της εξωσωματικης θυμουνται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τιποτα κοριτσι μου ειναι καποιες αιματολογικες που σου γραφει αιματολογος. Μια απλη αιμοληψια ειναι. Απλα ειναι λιγο ακριβες. Εγω ειχα δωσει καπου 200 ευρω συνολο? Γιατι ειναι καποιες μοριακες που δεν γραφονται. Αλλα μπορεις να τις κανεις και σε δημοσιο νοσοκομειο , να κλεισεις ραντεβου σε αιματολογο. Αλλα δεν θυμαμαι πιο ειναι καλυτερο νοσοκομειο να τις κανεις. Ισως τα κοριτσια στο τοπικ της εξωσωματικης θυμουνται. 

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου,  μου φαίνεται μόνο σε αυτή την ειδικότητα δεν έχω πάει.. 

Εσύ γιατι έκανες αυτές τις εξετάσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου,  μου φαίνεται μόνο σε αυτή την ειδικότητα δεν έχω πάει.. 

Εσύ γιατι έκανες αυτές τις εξετάσεις? 

Eγώ πριν την εξωσωματική είχα κάνει υστεροσκόπηση (προληπτικα καθαρα την ειχε προτεινει ο γιατρος) τελικα ηταν ολα καλα εκτος δυο πολυποδακια πολυ μικρα που βρηκαμε και δεν φαινονταν στον υπερηχο και τα αφαιρεσαμε. Και σε αιματολογο πηγα μονη μου καθαρα και μονο γιατι ηθελα να νοιωθω ηρεμη οτι τα εχω ψαξει ολα πριν ξεκινησω! Τελικα δεν ειχα κατι , ηταν ολα καλα αιματολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου, τι κανετε;;;; καλό τριήμερο εύχομαι να έχουμε... Και αν επιτρέψει ο καιρός να πετάξουμε και χαρταετό 🌼😁❤️

@anli1978 γιατί δεν έκανες σήμερα χοριακη να δεις αν διπλασιαστεί;;;;;; αυτό ήταν σημαντικό να το δεις... Εμένα τότε που ήταν 40 μονάδες μου λέει επειδή είναι μικρό το νούμερο θα πας να κάνεις επανάληψη σε 2 ημέρες για να δούμε αν διπλασιαστεί....

Εύχομαι να δεις μεγάλο νούμερο Τρίτη!!! 

@Κατεριναπαπ όλα θα πάνε καλά... Το θετικό είναι ότι σύλληψη γίνεται άρα θα προχωρήσει την επόμενη φορά... Τώρα πότε θα ξανακάνεις την διαδικασία της μεταφοράς; τι σου είπε ο γιατρός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια μου, τι κανετε;;;; καλό τριήμερο εύχομαι να έχουμε... Και αν επιτρέψει ο καιρός να πετάξουμε και χαρταετό 🌼😁❤️

@anli1978 γιατί δεν έκανες σήμερα χοριακη να δεις αν διπλασιαστεί;;;;;; αυτό ήταν σημαντικό να το δεις... Εμένα τότε που ήταν 40 μονάδες μου λέει επειδή είναι μικρό το νούμερο θα πας να κάνεις επανάληψη σε 2 ημέρες για να δούμε αν διπλασιαστεί....

Εύχομαι να δεις μεγάλο νούμερο Τρίτη!!! 

@Κατεριναπαπ όλα θα πάνε καλά... Το θετικό είναι ότι σύλληψη γίνεται άρα θα προχωρήσει την επόμενη φορά... Τώρα πότε θα ξανακάνεις την διαδικασία της μεταφοράς; τι σου είπε ο γιατρός; 

Μετά τον 2ο κύκλο μπορώ να ξεκινήσω πάλι, πριν ξεκινήσω μου είπε.. αφού είμαι ψυχολογικά έτοιμη και κάνω κάποιες εξετάσεις ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια μου, τι κανετε;;;; καλό τριήμερο εύχομαι να έχουμε... Και αν επιτρέψει ο καιρός να πετάξουμε και χαρταετό 🌼😁❤️

@anli1978 γιατί δεν έκανες σήμερα χοριακη να δεις αν διπλασιαστεί;;;;;; αυτό ήταν σημαντικό να το δεις... Εμένα τότε που ήταν 40 μονάδες μου λέει επειδή είναι μικρό το νούμερο θα πας να κάνεις επανάληψη σε 2 ημέρες για να δούμε αν διπλασιαστεί....

Εύχομαι να δεις μεγάλο νούμερο Τρίτη!!! 

@Κατεριναπαπ όλα θα πάνε καλά... Το θετικό είναι ότι σύλληψη γίνεται άρα θα προχωρήσει την επόμενη φορά... Τώρα πότε θα ξανακάνεις την διαδικασία της μεταφοράς; τι σου είπε ο γιατρός; 

Να σε ρωτήσω κάτι?Εσύ είχες 40 με σταθερό κύκλο και αν ναι τι κύκλο κ μετά από πόσες μέρες καθυστέρηρη.Εγώ βρήκα θετικό τέστ ωορρηξίας 13κ 14/2 οπότε θα έγινε μέχρι 16/2 και έκανα χοριακή 2/3 μετά από 14 ημέρες δλδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι?Εσύ είχες 40 με σταθερό κύκλο και αν ναι τι κύκλο κ μετά από πόσες μέρες καθυστέρηρη.Εγώ βρήκα θετικό τέστ ωορρηξίας 13κ 14/2 οπότε θα έγινε μέχρι 16/2 και έκανα χοριακή 2/3 μετά από 14 ημέρες δλδ.

και μετά η επαναληπτική σου πόσο ήταν?Πολλές ερωτήσεις ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

η αληθεια ειναι οτι και εμεις προχτες λεγαμε οτι πεθυμησαμε να παμε για φαγητο.. ελπιζω οτι θα ερθουν καλυτερες μερες.. τωρα δεν μπορουμε λογο κουζινας.. ειμαστε ισια ισια για να βγαινει ο μηνας για εξτρα δεν εχουμε αλλα οκ.. σε ενα μηνα θα στρωσουμε

Νομίζω ότι μάθαμε σε αυτό το ρυθμό πλέον που δεν πάμε πουθενά! Εμεις βγαίναμε τουλάχιστον 2 φορες την εβδομάδα τώρα…Μόνο τη Κυριακή πάμε τη βόλτα μας για καφέ! Κάναμε κ οικονομία δε λεω χτίζουμε κιολας χρειάζεται..
 

κ εγώ αυτό το μήνα πληρώθηκα μειωμένα λόγο κοβιντ να δω ποτέ θα μου βάλουν τα λεφτά η κυβέρνηση από την άδεια ασθένειας! Εσυ έκανες αίτηση για το επίδομα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα κ εγώ θετικό σήμερα κορίτσια 11η ημέρα σήμερα άρα θα μου έρθει στις 25 μέρες

@Lacostakiμου πως είσαι;; Πως είναι ο άντρας σου; Να με βάλεις για 19/03 επόμενη περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anli1978 είπε:

και μετά η επαναληπτική σου πόσο ήταν?Πολλές ερωτήσεις ε??

Ναι σταθερό κύκλο 28 ημερών είχα τότε... Με 3 ημέρες καθυστέρηση είχα κάνει χοριακη.. Τώρα να σου πω δεν θυμάμαι ακριβώς νούμερο αλλά είχε διπλασιαστεί και παραπάνω νομίζω είχε πάει λίγο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ  εντάξει λίγη αναμονή θα έχεις... Υπομονή και καλή επιτυχία την επόμενη φορά 😘

@Raf123 αντεεεεεε καλή διασκέδαση 😁😁😘😘🥳🥳🥳🥳🥳 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Κατεριναπαπ  εντάξει λίγη αναμονή θα έχεις... Υπομονή και καλή επιτυχία την επόμενη φορά 😘

@Raf123 αντεεεεεε καλή διασκέδαση 😁😁😘😘🥳🥳🥳🥳🥳 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και για το ενδιαφέρον 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οχι Δεν βρίσκεται Αθήνα, για αυτοανοσα γιατί? Υποδηλώνει κατι αυτοανοσο ?

Εμένα με είχε ξεψαχνισει ο νευρολόγος στα πάντα. Μου είχε πει αλλοιώσεις γίνονται και σε ορισμένα αυτοάνοσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εμένα με είχε ξεψαχνισει ο νευρολόγος στα πάντα. Μου είχε πει αλλοιώσεις γίνονται και σε ορισμένα αυτοάνοσα.

Ααα μάλιστα σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Την έκανα τελικά.. μια από τα ίδια 45.😔 καλή συνέχεια στις προσπάθειες μας

Αχ βρε κοριτσάκι μου,  λυπάμαι πολύ!! Ήλπιζα πως αυτή τη φορά θα είναι διαφορετικά! 

Γιατί δεν το ψάχνεις λίγο να δεις αν φταίει κατι στο οποίο μπορείς να παρέμβεις? Μια αγκαλιά απο εμένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Βρήκα κ εγώ θετικό σήμερα κορίτσια 11η ημέρα σήμερα άρα θα μου έρθει στις 25 μέρες

@Lacostakiμου πως είσαι;; Πως είναι ο άντρας σου; Να με βάλεις για 19/03 επόμενη περίοδο 

Μία χαρά είμαστε και οι δύο κορίτσι μου απλά μου βγαίνουν ακόμα θετικά τα  self-tests

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου,  μου φαίνεται μόνο σε αυτή την ειδικότητα δεν έχω πάει.. 

Εσύ γιατι έκανες αυτές τις εξετάσεις? 

Το  Ιπποκρατειο έχει πολύ καλό τμήμα και γιατρούς που ασχολούνται με την θρομβοφιλια στην εγκυμοσύνη και σίγουρα βγαίνει πιο οικονομικα από το να τις κάνεις ιδιωτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Την έκανα τελικά.. μια από τα ίδια 45.😔 καλή συνέχεια στις προσπάθειες μας

Πολύ λυπάμαι κορίτσι μου, ☹️συμφωνω με την Κατερινα,,, μηπως μπορει ο γυναικολογος να σε κατευθυνει να κανεις καποιο ψαξιμο για να δεις τι φταιει και μπορεσεις να το φτιαξεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2022 at 6:12 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

@Hopemumtobe να σου πω γιατί δεν κανεις ενα τσεκ απ την προγεστερονη σου κ την οιστραδιολη μετά την ωορρηξία για να δεις αν οντως είναι χαμηλά στην ωχρινικη φαση; 

Καλημέρακορίτσι μου προγεστερονη ειχα κανει 7 εμερες μετα την ωορηξια και ηταν ενταξει, δεν ηξερα οτι μοριεις να μετρησεις και οιστραδιολη μετα την ωορηξια ? Την ειχα μετρησει μονο 2η μερα κυκλου.

Ελπιζω να ειχατε ενα πολυ ομορφο βραδυ χθες💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

@Κατεριναπαππως εισαι κοριτσι μου?

@Hopemumtobe ευχομαι να βρειτε κοινη γραμμη και να γινεται συντομα γονεις

Σε ευχαριστω κοριτσι μου και σου ευχομαι το ιδιο το συντομοτερο🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Νομίζω ότι μάθαμε σε αυτό το ρυθμό πλέον που δεν πάμε πουθενά! Εμεις βγαίναμε τουλάχιστον 2 φορες την εβδομάδα τώρα…Μόνο τη Κυριακή πάμε τη βόλτα μας για καφέ! Κάναμε κ οικονομία δε λεω χτίζουμε κιολας χρειάζεται..
 

κ εγώ αυτό το μήνα πληρώθηκα μειωμένα λόγο κοβιντ να δω ποτέ θα μου βάλουν τα λεφτά η κυβέρνηση από την άδεια ασθένειας! Εσυ έκανες αίτηση για το επίδομα; 

Καλημέρα.. όχι δεν έκανα γιατί δούλευα από το σπίτι και πληρωθηκα κανονικα ...όντως κάναμε τρομερή οικονομία.. εμείς μαζέψαμε τα λεφτά της κουζίνας να φανταστείς 

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Την έκανα τελικά.. μια από τα ίδια 45.😔 καλή συνέχεια στις προσπάθειες μας

Κορίτσι μου κανε μια εξετασει για θρομβοφιλια.. εμένα η γιατρός μοθ δίνει ασπιρίνη προληπτικά και λόγο ηλικίας καξ είμαι 38 .. ψάξε το λίγο παραπάνω σε αυτό το κομμάτι η δεν ξέρω αν χρειαστεί σπερματοδιαγραμμα να δείτε πως είναι το σπέρμα τώρα και να πάρετε βιταμίνες.. εμείς παίρνουμε και οι δύο και θα κάνει την εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου και σου ευχομαι το ιδιο το συντομοτερο🙏🙏🙏

Καλημέρα.. καλό 3ημερο.. μακάρι να έρθει και σε μένα..  σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...