Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα ηλιόλουστη ημέρα ξεκίνησα με πλυντήρια... Χάχα 

@anli1978 που στηρίζεις αυτή την βεβαιότητα ότι θα έρθει περίοδος;;;; 🙄 αφού εισαι έγκυος... Και δεν υπάρχει περίπτωση εφόσον μένεις έγκυος αμέσως κάποια στιγμή να μην σου κάτσει... Άλλες προσπαθούμε μήνες ολόκληρους... Χρόνια για να δούμε απλά ένα θετικό τεστ..

@Antonia2 σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι εγκυουλα!! ❤️ Περιμένουμε τα αποτέλεσματα, πότε θα τα πάρεις; τεστ θα κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!❤️ Υγεια και αισιοδοξια ευχομαι!!

να σας ρωτησω κατι, οσα κοριτσια εχετε παει στο γιατρο σας για παρακολουθηση ωορρηξιας, ποα μερα του κυκλου πηγανετε περιπου; εννοω ποσες μερες πριν την αναμενομενη ωορρηξια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα ηλιόλουστη ημέρα ξεκίνησα με πλυντήρια... Χάχα 

@anli1978 που στηρίζεις αυτή την βεβαιότητα ότι θα έρθει περίοδος;;;; 🙄 αφού εισαι έγκυος... Και δεν υπάρχει περίπτωση εφόσον μένεις έγκυος αμέσως κάποια στιγμή να μην σου κάτσει... Άλλες προσπαθούμε μήνες ολόκληρους... Χρόνια για να δούμε απλά ένα θετικό τεστ..

@Antonia2 σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι εγκυουλα!! ❤️ Περιμένουμε τα αποτέλεσματα, πότε θα τα πάρεις; τεστ θα κάνεις; 

ευχαριστω κοριτσι μου! δεν εκανα τεστ γτ δεν εχω στο σπιτι.. ασε που χθες ελεγα θα ερθει.. τελικα δεν ηρθε κι ετσι πηρα τηλ τη γιατρο μου στις 8 και μου ειπε κανε μια χοριακη να δουμε τι γινεται.. το αποδιδω στο αγχος ομως.. δε νομιζω να ηρθε το θετικο μας.. εχω και κατι πονους και τωρα το πρωι ειχα παλι λιγο κοκκινο στο σερβιετακι. οποτε κατεβαινει λογικα...😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! μακαρι να πανε ολα καλα.. χθες μας ειχε πει ο γιατρος θα ειχαμε αποτελεσματα και παλι τιποτα.... ειμαι σε αναμμενα καρβουνα...😤 εχω καταγχωθει.. το μονο θετικο (που δεν υπαρχει ποτε θετικο με τον καρκινο....) ειναι οτι δεν ειναι μεταστατικος και απλα θα παρακολουθει τον μπαμπα μου καθε 3μηνο..... κατι ειναι κι αυτο... ο θεος μαζι μας και με ολους που περνανε δυσκολα!🙏

 

ευχαριστω και παλι κοριτσι μου για τις ευχες. τι να πω; το πρωι ειχα παλι λιγο κοκκινο στο σκουπισμα αλλα η περιοδος δεν κατεβηκε. δεν πιστευω οτι ειναι συλληψη αλλα αγχος πολυ..... εννοειται αν ερθει το θετικο καλοδεχουμενο αλλα με κατι πονακια που εχω τωρα νομιζω θα ερθει η περιοδος σημερα...

 

ευχαριστω κοριτσακι μου γλυκο!! να εισαι δυνατη και αισιοδοξη. διαβασα για τη μειωση της χοριακης και δεν ξερεις ποσο στεναχωρεθηκα. μην το βαζεις κατω γτ πετυχατε την εμφυτευση! ολα τα αλλα ειναι θεμα χρονου!! τα ευχαριστα ειναι πολυ κοντα!!🌞

σε ενα μνμ σου ανεφερες για μια φιλη σου που κατι της βρηκανε στο κεφαλι. αν δε γινομαι αδιακριτη, ειναι καλυτερα η κοπελα; ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο....🙏🙏🙏

την τριτη περιμενα περιοδο.. οποτε ρε κοριτσια πως παει; οταν δεν ερχεται την τριτη, η τριτη θεωρειται πρωτη μερα καθυστερησης η χθες ηταν η πρωτη μερα καθυστερησης;; 

δεν ξερω νομιζω κατεβαινει τωρα η περιοδος οποτε αρνητικη θα ειναι η χοριακη. ωστοσο, αφου μου την εγραψε πηγα χθες το βραδακι και την εκανα να μου φυγει η εννοια.. 

μακαρι να παρουμε συντομα θετικες χοριακες ολες μας!!!!!

δυστυχως κοριτσι μου ειναι ασχετη με ολα αυτα! πιστευω θα σε βοηθησουμε στο θεματακι που ανοιξες! ποτε θα πατε για τις εξετασεις του αντρα σου; τελος του μηνα;

 

Ελπιδα μου δε νομιζω αλλα αφου η γιατρος μου ειπε να παω, ειπα να την κανω.. δεν ειχα να χασω κατι περα απο λιγο αιμα... ασε που με εφαγε και το αγχος. ολο νομιζω οτι θα κατεβει, τρεχω τουαλετα και τιποτα.. μεχρι τις 3 θα ξερουμε αλλα το εχω στανταρακι οτι θα ειναι αρνητικη..

επισης σκεφτηκα μηπως ειναι καποια βιοχημικη και θα ηθελα να δω εστω και 15 να παει η χοριακη, να το τσεκαρω... παντως για θετικο δεν το βλεπω..

οπως και να εχει ευχαριστω για τις ευχες!!

ευχαριστω ναντια μου για τις ευχες!!!

μην απογοητευεσαι γτ με τα τεστ δεν πεφτεις παντα μεσα.. εκτος αν κανεις 2 την ημερα...

εγω εκλεισα με γυναικολογο την αλλη εβδομαδα να παρακολουθησουμε ωαριο και ενδομητριο αλλα ετσι που αργησε η περιοδος μαλλον πρεπει να το αλλαξω... γτ την αλλη τριτη οριακα θα εχει τελειωσει η περιοδος (αν ερθει σημερα....)

Κορίτσακι μου λίγο υπομονή και σύντομα να ακούσεις τα εύχαρηστα νέα για τον μπαμπά ! 

Κορίτσι μου, της βρήκαν κατι εστίες στο κεφάλι και ακόμα τρέχει σε γιατρούς, το σίγουρο είναι οτι πρέπει σε 3 μήνες να ξανά κάνει μαγνητική να δουν αν έχουν αλλάξει μορφολογικά κτλπ.. ασε πολύ στεναχωρεθηκα και με αυτό! Ελπίζω να μην είναι τπτ.. της έδωσαν και την εκδοχή οτι ίσως να γεννήθηκε έτσι λόγο του όταν γεννήθηκε ζοριστηκε.. τι να ΠΩ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ σε αυτό που λές.Κάθε περίπτωση όμως και διαφορετική.Είμαι ευγνώμων για τα παιδιά μου ,Κρατάω το θετικό .Τις συλλήψεις.αλλά πρέπει να το κοιτάξω.Πάντως είναι ψυχοφθόρο και αυτό. Επίσης γνωρίζω το σώμα μου.Πριν ενάμιση χρόνο χοριακή 745.Αύριο θα ξέρω .Επίσης είμαι 43 .Μικραίνουν σημαντικά τα περιθώρια.Σε ευχαριστώ πάντως κι εσένα και τα υπόλοιπα κορίτσια για τη θετική ενέργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσακι μου λίγο υπομονή και σύντομα να ακούσεις τα εύχαρηστα νέα για τον μπαμπά ! 

Κορίτσι μου, της βρήκαν κατι εστίες στο κεφάλι και ακόμα τρέχει σε γιατρούς, το σίγουρο είναι οτι πρέπει σε 3 μήνες να ξανά κάνει μαγνητική να δουν αν έχουν αλλάξει μορφολογικά κτλπ.. ασε πολύ στεναχωρεθηκα και με αυτό! Ελπίζω να μην είναι τπτ.. της έδωσαν και την εκδοχή οτι ίσως να γεννήθηκε έτσι λόγο του όταν γεννήθηκε ζοριστηκε.. τι να ΠΩ.. 

ευχομαι απο καρδιας να μην ειναι κατι σοβαρο. να ειναι εκ γενετης και να μην την επηρεαζει καπου.. μακαρι να πανε ολα καλα!! ο θεος και η παναγια μαζι της!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέρες τώρα σκέφτομαι τι να σας γράψω @Κατεριναπαπ θα είμαι ειλικρινής ο εφιάλτης μου από τότε που είδα θετικό τεστ εγκυμοσύνης είναι να μην χάσω το μωρό οπότε δε θα σου πω δεν πειράζει, θα σου πω ότι θα πρέπει να σηκωθείς και να συνεχίσεις τον αγώνα σου διότι στη ζωή όταν πέφτουμε πρέπει να σηκωνομαστε

@Antonia2 μου εμείς χάσαμε τη νύφη μου από καρκίνο που εμφανίστηκε στο πρώτο τρίμηνο κύησης (είχε κληρονομικοτητα) στο στήθος, το παιδί γεννήθηκε υγιές, η νύφη μου δυστυχώς αφού αντιμετώπισε τον καρκίνο στο στήθος της έκανε μετάσταση στο συκώτι, στη μήτρα και τέλος στο κεφάλι. Έκανε όλο το σχήμα θεραπειών και έσκασε το συκώτι της. Είναι ύπουλη ασθένεια, η μητερα της ζει και το ξεπέρασε, το ίδιο και η γιαγιά της το είχε ξεπεράσει. Εύχομαι ολόψυχα να το νικήσει ο μπαμπάς σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου κατεβηκε η περιοδος.. παμε τον αλλο μηνα δυνατα!💪 μακαρι να ειναι ο τυχερος μας μηνας!!

κρίμα βρε κορίτσι! πάμε τον επόμενο μήνα που θα είσαι και πιο ήρεμη! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου ας βοηθήσει ο Θεός να γλιτώσουμε τα χειρότερα και πάμε μαζί για τον επόμενο μήνα κι εγώ χαμένο τον έχω τον Μάρτιο σήμερα βγήκε θετικός και ο άντρας μου

Καλημέρα πως εινα;; Έχει συμπτώματα; 
 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσακι μου καλό, περαστικά στο μπαμπά σου εύχομαι όλα να πάνε καλά! Μια περιπέτεια να είναι και να πέρασει!!! Έχω περάσει παρόμοια κατάσταση, σε καταλαβαίνω απόλυτα!

@Raf123αυτή η δουλειά μας έχει φάει πραγματικά και εγώ ξεκίνησα και δεν προλαβαίνω τπτ πάλι! Εύχομαι για τον αδερφό σου να μην κινδυνέψει η θέση του!!

Περιμένω πως και πως να έρθει το τριήμερο και οι διακοπες του Πάσχα!! πως είσαι εσυ;; Πως θα συνεχίσεις τώρα;; 
 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι? Πηγα σημερα στο γιατρο το πρωι γιατι επεμενε τη Δευτερα να παω Τεταρτη να δουμε τι γινεται αν αυξανεται καθολου παχος του ενδομητριου. Ε λοιπον  ειχα κανει πολυ νβρις 10η μερα ωορηξια και σημερα 11η ημερα ειχε αυξηθει μονο σε 6.2🙄  (Δευτερα ηταν 5,5) Αυτος μου ειπε οτι το θελουμε τουλαχιστον 7 οτι πιστευιε οτι προβλημα ειναι ορμνολογικο και μου λειπουν οιστρογονα και πρεπει να παρω cyclacur, ηθελα να ρωτησω εαν το δοκιμασε καποια κοπελα για να παχυνει το ενδομητριο και εαν τα καταφερε? Γενικα θα περιμενω πρωτα να δω εξετασεις σπερματος επαναληπτικες γιατι εαν  ειναι χαλια και δεν εχουμε πιθανοτητα δεν θελω να παιρνω τσαμπα καιρο ορμονες. Παω να ανοιξω και ενα σχετικο θεματακι μηπως καποια κοπελα που ξερει κατι σχετικο το δει,

καλημέρα κορίτσι μου!! Εγώ δεν ξέρω δε τα πήρα! Αλλά συμφωνώ μαζί σου δες πρώτα κ τα θεματάκια του άντρα σου και μετά βλέπεις ανάλογα πως θα κινηθείς!! Ποτέ θα πατε γιατρο;;;

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

ποτε μην λες ποτε.. ερχεται εκει που δεν το περιμενεις.. σου ευχομαι να εχεις θετικη χοριακη

@Raf123 δυστυχως θα ειναι πολυ δυσκολα και φετος τα πραγματα... ελπιζω να τελειωσει συντομα ο πολεμος γιατι ειναι κριμα οι αθωες ψυχες που χανονται και βασανιζονται με ολη αυτη την κατασταση

καλημερα κοριτσια μου.. τι κανετε? εγω μαλλον αυτον τον μηνα τον εχασα.. δεν βρηκα θετικο τεστ ωορρηξιας αρα μαλλον δεν θα κανω αυτο το μηνα.. χτες ειχα λιγα υγρα αλλα δεν ενοιωσα τα πονακια που νοιωθω καθε μηνα.. εξαλλου πλεον ειμαι στην 16η μερα σημερα αρα δεν πιστευω οτι θα γινει ωορρηξια απο δω και περα.. απο επαφες καλα ειμαστε αν και χασαμε την 15η μερα

Άμα είχες επαφές είσαι εντάξει διάβασα πολλες ιστορίες εδώ που δεν έβρισκαν θετικό ομως τελικά έμειναν έγκυες!! Καλή επιτυχία Ναντια μου 💓💓💓

στις πριν 56 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Καλημέρα κορ΄ίτσι 1/3 περίμενα.1 ημέρα καθυστέρηση.Δεν θα προχωρήσει κορίτσια όσο σκληρό και αν ακούγεται.Απλά γνωρίζω το σώμα μου.Ήδη σκέφτομαι τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα γιατί πραγματικά δεν θεωρώ ότι είναι τυχαίο ούτε λόγω ηλικίας μόνο.Θα το δω πιο αναλυτικά από αύριο λογικά

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως για τη συμπαράσταση και την ελπίδα που μου δίνετε

Εάν εντωμεταξύ γνωρίζετε κάποιο γιατρό ή κέντρο που εξειδικεύεται στις καθέξιν αποβολές ενημερώστε με παρακαλώ

Να είσαι αισιόδοξη!! Ήδη είναι μεγαλύτερη η  τιμή της από τις προηγούμενες!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε!! Να σκέφτεσαι ότι εύκολα μένεις εγκυος κ αν υπάρχει πρόβλημα θα το αντιμετωπίσεις γρήγορα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου κατεβηκε η περιοδος.. παμε τον αλλο μηνα δυνατα!💪 μακαρι να ειναι ο τυχερος μας μηνας!!

Δε πειράζει!! Να είσαι καλά και να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς! Ελπίζω σήμερα να παρεις κ τα αποτελέσματα του μπαμπά σου!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123Καλημέρα κορίτσι, Ναι κρατάω το καλ΄΄ο και σε ευχαριστώ

@Antonia2Τρέλανέ μας το μεσημέρι αναμένουμε

@Nandia-μου να ξέρεις ότι και στις 3 τελευταίες συλλήψεις δεν ένιωσα πόνους ωορρηξίας καθόλου.Τώρα για το τεστ δεν μπορώ να σου πω.Αλλά το ότι δεν κατάλαβες τα πονάκια αρνητικό για εμένα δεν είναι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! μακαρι να πανε ολα καλα.. χθες μας ειχε πει ο γιατρος θα ειχαμε αποτελεσματα και παλι τιποτα.... ειμαι σε αναμμενα καρβουνα...😤 εχω καταγχωθει.. το μονο θετικο (που δεν υπαρχει ποτε θετικο με τον καρκινο....) ειναι οτι δεν ειναι μεταστατικος και απλα θα παρακολουθει τον μπαμπα μου καθε 3μηνο..... κατι ειναι κι αυτο... ο θεος μαζι μας και με ολους που περνανε δυσκολα!🙏

 

ευχαριστω και παλι κοριτσι μου για τις ευχες. τι να πω; το πρωι ειχα παλι λιγο κοκκινο στο σκουπισμα αλλα η περιοδος δεν κατεβηκε. δεν πιστευω οτι ειναι συλληψη αλλα αγχος πολυ..... εννοειται αν ερθει το θετικο καλοδεχουμενο αλλα με κατι πονακια που εχω τωρα νομιζω θα ερθει η περιοδος σημερα...

 

ευχαριστω κοριτσακι μου γλυκο!! να εισαι δυνατη και αισιοδοξη. διαβασα για τη μειωση της χοριακης και δεν ξερεις ποσο στεναχωρεθηκα. μην το βαζεις κατω γτ πετυχατε την εμφυτευση! ολα τα αλλα ειναι θεμα χρονου!! τα ευχαριστα ειναι πολυ κοντα!!🌞

σε ενα μνμ σου ανεφερες για μια φιλη σου που κατι της βρηκανε στο κεφαλι. αν δε γινομαι αδιακριτη, ειναι καλυτερα η κοπελα; ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο....🙏🙏🙏

την τριτη περιμενα περιοδο.. οποτε ρε κοριτσια πως παει; οταν δεν ερχεται την τριτη, η τριτη θεωρειται πρωτη μερα καθυστερησης η χθες ηταν η πρωτη μερα καθυστερησης;; 

δεν ξερω νομιζω κατεβαινει τωρα η περιοδος οποτε αρνητικη θα ειναι η χοριακη. ωστοσο, αφου μου την εγραψε πηγα χθες το βραδακι και την εκανα να μου φυγει η εννοια.. 

μακαρι να παρουμε συντομα θετικες χοριακες ολες μας!!!!!

δυστυχως κοριτσι μου ειναι ασχετη με ολα αυτα! πιστευω θα σε βοηθησουμε στο θεματακι που ανοιξες! ποτε θα πατε για τις εξετασεις του αντρα σου; τελος του μηνα;

 

Ελπιδα μου δε νομιζω αλλα αφου η γιατρος μου ειπε να παω, ειπα να την κανω.. δεν ειχα να χασω κατι περα απο λιγο αιμα... ασε που με εφαγε και το αγχος. ολο νομιζω οτι θα κατεβει, τρεχω τουαλετα και τιποτα.. μεχρι τις 3 θα ξερουμε αλλα το εχω στανταρακι οτι θα ειναι αρνητικη..

επισης σκεφτηκα μηπως ειναι καποια βιοχημικη και θα ηθελα να δω εστω και 15 να παει η χοριακη, να το τσεκαρω... παντως για θετικο δεν το βλεπω..

οπως και να εχει ευχαριστω για τις ευχες!!

ευχαριστω ναντια μου για τις ευχες!!!

μην απογοητευεσαι γτ με τα τεστ δεν πεφτεις παντα μεσα.. εκτος αν κανεις 2 την ημερα...

εγω εκλεισα με γυναικολογο την αλλη εβδομαδα να παρακολουθησουμε ωαριο και ενδομητριο αλλα ετσι που αργησε η περιοδος μαλλον πρεπει να το αλλαξω... γτ την αλλη τριτη οριακα θα εχει τελειωσει η περιοδος (αν ερθει σημερα....)

Eνα εκανα και αυτο μετα τις 8μιση το βραδυ.. θα δειξει.. και να ερθει η περιοδος δεν πειραζει γιατι θα πρεπει να συγυρισω την κουζινα αφου την τοποθετηση ετσι θα εχω δυσκολες μερες κουραστικες.. αν ερθει τελικα η περιοδος σου θα πρεπει να το αλλαξεις.. ευχομαι να μην ερθει

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η anli1978 είπε:

Κι εγώ έτσι πιστεύω. Το ένστικτό.Αυτό με τη θρομβοφιλία μπορεί να συμβεί ξαφνικά?Γιατί 3 εγκυμοσύνες δεν είχα θέμα.

ουτε εγω ειχα στις 2 εγκυμοσυνες θεμα αλλα επειδη ειχα και 2 αποβολες η γιατρος μου ειπε οτι πιθανων να εχω ειδος θρομβοφιλιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

@Raf123Καλημέρα κορίτσι, Ναι κρατάω το καλ΄΄ο και σε ευχαριστώ

@Antonia2Τρέλανέ μας το μεσημέρι αναμένουμε

@Nandia-μου να ξέρεις ότι και στις 3 τελευταίες συλλήψεις δεν ένιωσα πόνους ωορρηξίας καθόλου.Τώρα για το τεστ δεν μπορώ να σου πω.Αλλά το ότι δεν κατάλαβες τα πονάκια αρνητικό για εμένα δεν είναι

 

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα πως εινα;; Έχει συμπτώματα; 
 

Περιμένω πως και πως να έρθει το τριήμερο και οι διακοπες του Πάσχα!! πως είσαι εσυ;; Πως θα συνεχίσεις τώρα;; 
 

 

καλημέρα κορίτσι μου!! Εγώ δεν ξέρω δε τα πήρα! Αλλά συμφωνώ μαζί σου δες πρώτα κ τα θεματάκια του άντρα σου και μετά βλέπεις ανάλογα πως θα κινηθείς!! Ποτέ θα πατε γιατρο;;;

 

Άμα είχες επαφές είσαι εντάξει διάβασα πολλες ιστορίες εδώ που δεν έβρισκαν θετικό ομως τελικά έμειναν έγκυες!! Καλή επιτυχία Ναντια μου 💓💓💓

Να είσαι αισιόδοξη!! Ήδη είναι μεγαλύτερη η  τιμή της από τις προηγούμενες!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε!! Να σκέφτεσαι ότι εύκολα μένεις εγκυος κ αν υπάρχει πρόβλημα θα το αντιμετωπίσεις γρήγορα!!! 

Mακαρι κοριτσθα να μην την εχασα αλλα και να αδιαθετησω δεν πειραζει εχω τοσο τρεξιμο με την κουζινα που θελω να τελειωσει να την συγυρισω να ησυχασω και να ερθει μετα το μωρο.. οτι θελει ο θεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα πως εινα;; Έχει συμπτώματα; 
 

Περιμένω πως και πως να έρθει το τριήμερο και οι διακοπες του Πάσχα!! πως είσαι εσυ;; Πως θα συνεχίσεις τώρα;; 
 

 

καλημέρα κορίτσι μου!! Εγώ δεν ξέρω δε τα πήρα! Αλλά συμφωνώ μαζί σου δες πρώτα κ τα θεματάκια του άντρα σου και μετά βλέπεις ανάλογα πως θα κινηθείς!! Ποτέ θα πατε γιατρο;;;

 

Άμα είχες επαφές είσαι εντάξει διάβασα πολλες ιστορίες εδώ που δεν έβρισκαν θετικό ομως τελικά έμειναν έγκυες!! Καλή επιτυχία Ναντια μου 💓💓💓

Να είσαι αισιόδοξη!! Ήδη είναι μεγαλύτερη η  τιμή της από τις προηγούμενες!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε!! Να σκέφτεσαι ότι εύκολα μένεις εγκυος κ αν υπάρχει πρόβλημα θα το αντιμετωπίσεις γρήγορα!!! 

Θα έρθει και το Πάσχα που θα πάει ? Προς το παρόν ας απολαύσουμε το 3ημερο της κςθαρας Δευτέρας.. 

Προς το παρόν τπτ.. οταν ανάκτηση τις δυνάμεις μου θα πορευτω.. ίσως παω τέλος του μηνός στο γιατρό μου να συζητήσουμε.. θα δούμε κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Θα έρθει και το Πάσχα που θα πάει ? Προς το παρόν ας απολαύσουμε το 3ημερο της κςθαρας Δευτέρας.. 

Προς το παρόν τπτ.. οταν ανάκτηση τις δυνάμεις μου θα πορευτω.. ίσως παω τέλος του μηνός στο γιατρό μου να συζητήσουμε.. θα δούμε κορίτσι μου! 

Κοριτσάκι μου όταν νιώσεις έτοιμη!! Τότε να προχωρήσεις!!! ❤️❤️ Να κλάψεις όσο θες αλλά πρέπει να συνεχίσεις!!! Θα πάω κ εγώ 15/3 σε μια άλλη γυναικολόγο έκλεισα ραντεβού απλά για δεύτερη γνώμη κ για να αλλάξει η ψυχολογία μου βασικά, και αυτή τα ίδια θα μου πει το ξέρω αλλά για την ψυχολογία μου το κάνω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κοριτσάκι μου όταν νιώσεις έτοιμη!! Τότε να προχωρήσεις!!! ❤️❤️ Να κλάψεις όσο θες αλλά πρέπει να συνεχίσεις!!! Θα πάω κ εγώ 15/3 σε μια άλλη γυναικολόγο έκλεισα ραντεβού απλά για δεύτερη γνώμη κ για να αλλάξει η ψυχολογία μου βασικά, και αυτή τα ίδια θα μου πει το ξέρω αλλά για την ψυχολογία μου το κάνω…

Και πολύ καλά θα κάνεις!!!περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Θα έρθει και το Πάσχα που θα πάει ? Προς το παρόν ας απολαύσουμε το 3ημερο της κςθαρας Δευτέρας.. 

Προς το παρόν τπτ.. οταν ανάκτηση τις δυνάμεις μου θα πορευτω.. ίσως παω τέλος του μηνός στο γιατρό μου να συζητήσουμε.. θα δούμε κορίτσι μου! 

χρειαζεσαι χρονο να ηρεμησεις ψυχολογικα και σωματικα.. 2 φορες το περασα.. ενα 3μηνο το χρειαστηκα και τις δυο φορες.. ευτυχως μπηκε η ανοιξη και βοηθαει στην ψυχολογια.. το θετικο ειναι οτι εχεις εμβρυακια να σε περιμενουν.. εγω δεν εχω και ειναι πιο δυσκολο.. ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις.. να ξερεις οτι το σωμα θυμαται και θα ειναι πιο ευκολο την 2η φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

χρειαζεσαι χρονο να ηρεμησεις ψυχολογικα και σωματικα.. 2 φορες το περασα.. ενα 3μηνο το χρειαστηκα και τις δυο φορες.. ευτυχως μπηκε η ανοιξη και βοηθαει στην ψυχολογια.. το θετικο ειναι οτι εχεις εμβρυακια να σε περιμενουν.. εγω δεν εχω και ειναι πιο δυσκολο.. ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις.. να ξερεις οτι το σωμα θυμαται και θα ειναι πιο ευκολο την 2η φορα

Εσυ δεν έχεις κορίτσακι μου γιατί δεν χρειάστηκε να έχεις! Εσυ έχεις τα καταφέρνεις με φυσικό τρόπο 😉 οπότε είναι πολύ πιο εύκολο πίστεψε με! Εύχομαι η επόμενη φορά μας να είναι και η τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω ένα ένστικτο αυτό το μήνα ότι είμαι.... Για να δούμε... 9 Μαρτίου περιμένω περίοδο αλλά θα κάνω τεστ πρώτα ο Θεός το άλλο Σάββατο να αφήσω να δω αν θα έχω καθυστέρηση πρώτα και μετά να κάνω τεστ.... Δεν περνάν οι ημέρες ρε κορίτσια όταν κοντεύει η περίοδος.... Το νιώθετε και εσείς αυτό;;;;; Κυριακή έχω γενέθλια.. Ελπίζω ο Θεός να μου στείλει αυτό το όμορφο δώρο 🌺🌼

@Antonia2 πάμε τον άλλον μήνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- εμείς που θα κάνουμε αντιπικτικες ενέσεις πειράζει να κάνω τεστ με καθυστέρηση;;; ή πρέπει λες να το βρω αμέσως;;; αυτό με αγχώνει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εσυ δεν έχεις κορίτσακι μου γιατί δεν χρειάστηκε να έχεις! Εσυ έχεις τα καταφέρνεις με φυσικό τρόπο 😉 οπότε είναι πολύ πιο εύκολο πίστεψε με! Εύχομαι η επόμενη φορά μας να είναι και η τυχερή!

δεν ξερω πραγματικα γιατι τωρα 6 μηνες δεν το πετυχα και μου φανηκε δυσκολο απο αποψη ηλικιας.. οπως και να εχει σιγουρα θα τα καταφερουμε ολες μας 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ έχω ένα ένστικτο αυτό το μήνα ότι είμαι.... Για να δούμε... 9 Μαρτίου περιμένω περίοδο αλλά θα κάνω τεστ πρώτα ο Θεός το άλλο Σάββατο να αφήσω να δω αν θα έχω καθυστέρηση πρώτα και μετά να κάνω τεστ.... Δεν περνάν οι ημέρες ρε κορίτσια όταν κοντεύει η περίοδος.... Το νιώθετε και εσείς αυτό;;;;; Κυριακή έχω γενέθλια.. Ελπίζω ο Θεός να μου στείλει αυτό το όμορφο δώρο 🌺🌼

@Antonia2 πάμε τον άλλον μήνα!!! 

καλυτερα αντεξε να εχεις καθυστερηση.. μπορει να μην δειξει το τεστ πιο νωρις και να απογοητευτεις αδικα..

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- εμείς που θα κάνουμε αντιπικτικες ενέσεις πειράζει να κάνω τεστ με καθυστέρηση;;; ή πρέπει λες να το βρω αμέσως;;; αυτό με αγχώνει.... 

αυτη την απορια τηνειχα και εγω και την τελευταια φορα που πηγα στην γιατρο μου ειπε μολις μαθεις οτι εισαι εγκυος παρε με τηλ να αρχισουμε θεραπεια αλλα η γιατρος οταν ειμουν περσι ετσι καιρο εγκυος μου ειπε πρεπει να περασουν 7 μερες απο την μερα που περιμενεις περιοδο για να πουμε οτι μια κοπελα ειναι εγκυος.. βεβαια πιστευω στην περιπτωση μας δεν ισχυει... μολις δουμε θετικο τεστ εγκυμοσυνης πρεπει να αρχισουμε ενεσεις αμεσως.. εγω πινω ηδη την ασπιρινη κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα πως εινα;; Έχει συμπτώματα; 
 

Περιμένω πως και πως να έρθει το τριήμερο και οι διακοπες του Πάσχα!! πως είσαι εσυ;; Πως θα συνεχίσεις τώρα;; 
 

 

καλημέρα κορίτσι μου!! Εγώ δεν ξέρω δε τα πήρα! Αλλά συμφωνώ μαζί σου δες πρώτα κ τα θεματάκια του άντρα σου και μετά βλέπεις ανάλογα πως θα κινηθείς!! Ποτέ θα πατε γιατρο;;;

 

Άμα είχες επαφές είσαι εντάξει διάβασα πολλες ιστορίες εδώ που δεν έβρισκαν θετικό ομως τελικά έμειναν έγκυες!! Καλή επιτυχία Ναντια μου 💓💓💓

Να είσαι αισιόδοξη!! Ήδη είναι μεγαλύτερη η  τιμή της από τις προηγούμενες!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε!! Να σκέφτεσαι ότι εύκολα μένεις εγκυος κ αν υπάρχει πρόβλημα θα το αντιμετωπίσεις γρήγορα!!! 

Μία χαρά είναι κορίτσι μου μόνο λίγο πυρετό εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!
Εχθές είχα ραντεβού με ρευματολόγο για διάφορους πόνους που έχω.
Μου έγραψε να κάνω ένα σωρό εξετάσεις και εξετάσεις για θρομβοφιλία, οπότε θα καλύψω και αυτό το κομμάτι.
Ερώτηση: Επειδή πρέπει να κάνω και ακτινογραφία πλάτης και ώμου, θα επηρεάσει την ωορρηξία και την ενδεχόμενη σύλληψη; Γιατί ωορρηξία μάλλον θα κάνω τη Δευτέρα, πότε είναι ασφαλέστερο να κάνω τις ακτίνες, μήπως γνωρίζει κάποια;; Αν και επειδή θα είναι αρκετά ψηλά μάλλον δεν επηρεάζει, αλλά μήπως κάποια ξέρει με σιγουριά;

@Lacostaki Περαστικά του!
@Antonia2 που θα πάει, θα έρθει και η σειρά σου σύντομα! 
@marinamanoulitsa μακάρι το ενστικτό σου να βγει αληθινο! θα είναι το τέλειο δώρο!

@Nandia- @anli1978 @Κατεριναπαπ Θέλει θετική σκέψη όλο το εγχείρημα! Γιατί το άγχος δεν σταματάει στο θετικό, ούτε στη χοριακή, ούτε ποτέ!

Διάβαζα προχθες το περιστατικό με το παιδάκι που ήταν κλινικά νεκρό από το φασόλι που του σφήνωσε στο λαιμό και τρελάθηκα, εγραφαν και άλλες μαμαδες τι ατυχηματα (με ευτυχή κατάληξη ευτυχώς) είχαν τα παιδιά τους και με επιασε πανικός, θέλει τεράστια προσοχή και πραγματικά το άγχος δεν σταματάει ΠΟΤΕ! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...