Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις On 11/3/2022 at 9:33 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

@Princess28 @MyNa κ εμείς περάσαμε τον προηγούμενο μήνα οικογενειακώς κ η οδηγία ήταν αυτή που λέτε (εμβολιασμενοι κ εμείς εκτός βέβαια από το μωρό).

Edit: αυτό ισχύει ακόμα οπότε προσοχή αν κάποια βγει θετική... https://eody.gov.gr/covid-19-faq-20220106/

Επίσης @Princess28 to idio ακριβώς είχε πάθει η μαμά μου πριν χρόνια! Έχουμε παααρα πολύ λευκό δέρμα κ είχε βγάλει στο μάγουλο μια (ακόμα) φακιδα αλλά κάπως διαφορετικη... Όπως λες προκαρκινικη φάση. Το αφαίρεσε κ τέλος. Φυσικά το παρακολουθεί αλλά να ξέρεις ότι αφού προλάβατε όλα καλά!

@Ευάγγελοςτ η καθυστέρηση είναι από τη διέγερση. Είναι πολύ κοινό. Κ γω ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα για ετ κ έκανα κύκλο 35 μέρες από 26! Είναι επειδή έδωσες κ εσύ πολλά ωάρια κ κάπως κουράστηκε το σύστημα κ κάνει παύση. Εμένα εν τω μεταξύ αυτή η καθυστέρηση μου κόστισε πολύ επειδή έχασα την ετ από 4 μέρες! Έγινε lock down Δευτέρα κ θα έκανα Πέμπτη! Άσε κ από Μάρτη έκανα Ιούνιο! Τελοσπαντων τέλος καλό όλα καλά

@Antonia2 Περαστικά σας, να πάνε όλα καλά!

@Hopemumtobeδεν έχω πείρα από τεστ, με απογοήτευαν πολύ κ δεν έκανα πάρα μόνο 2 φορές. Όμως για να είδες θετικό κάτι υπάρχει! Κάτι έπιασε! Εύχομαι ειλικρινά να σας πάνε όλα καλά κ να κάνετε την ανατροπή! Πάντως αν θες τη γνώμη μου τράβα κάνε μια χοριακη, αρκετό άγχος έχεις να σου λείπει κ η αγωνία των τεστ! 

Ναι αυτό ακριβώς είπε και ο γιατρός στη μαμά μου ότι το έβγαλε επειδή είναι ανοιχτή..είναι Γερμανίδα βλέπεις οπότε είναι ξανθιά γαλανομάτα με λευκό δέρμα, και της αρέσει και η θάλασσα οπότε καταλαβαίνεις..καθόταν κάτω από την ομπρέλα αλλά ακατάλληλες ώρες…αχ μακάρι να είναι όλα οκ κι εμένα τώρα που το καυτηρίασε..μου έδωσες κουράγιο🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!

Χάθηκα λίγο γιατί έχω πολλές δουλειές. Αχ κορίτσια έπιασε μούχλα το παιδικό και έχω ξεσηκώσει όλο το σπίτι. Βασικά ήταν πίσω από εντοιχισμένη ντουλάπα( ολοκαίνουρια κιόλας αφού έχουμε λίγους μήνες που μπήκαμε στο καινούριο μας σπίτι). Μου μύριζε λίγο περίεργα τελευταία και μόλις επεκτάθηκε στην ντουλάπα το κατάλαβα. Μάλλον διαρροή από το καλοριφέρ γιατί είχαμε ένα θεματακι με το συγκεκριμένο σώμα πριν 2-3 μήνες! Πάλι βάψιμο πάει και η ντουλάπα!

 @Tokyo μου ευτυχώς αδιαθετησα χθες στις 33 ημέρες. Άρα τέλη του μηνός θα πάω για εμβρυομεταφορα από ότι κατάλαβα! Πω πω έπεσες στην περίπτωση! Να την χάσεις για λίγες ημέρες! Φαντάζομαι πως θα αισθάνθηκες γιατί κι εγώ το περιμένω πως και πως! Αλλά όλα για κάποιο λόγο γίνονται  και αυτό που έχει σημασία είναι ότι έχεις το μπουμπουκακι σου πλέον! Αχ ανυπομονώ κι εγώ!

Δεν ξέρεις πως σε καταλαβαίνω κι εμείς βάψαμε το σπίτι το καλοκαίρι δηλαδή ο άντρας μου το έβαψε αλλά αργήσαμε να βάλουμε πετρελαίο και δεν έχω και αιρ κ οντισιόν οπότε μια κουμτελ τι να σου κάνει εντωμεταξύ τελειώνει το πετρέλαιο και εκεί που έχει φτάσει ποιος βάζει πάλι οπότε το ανάβουμε μόνο στα μεγάλα κρύα κι αυτό για καμιά ωρίτσα και με την υγρασία το βάψιμο πήγε εντελώς στραφεί.... Αντε να περάσουν οι μέρες να κάνεις την ετ και εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και ποιος ξέρει ίσως σε λίγους μήνες να ακολουθήσω κι εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια ειμαι εγκυοσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν αντεξα μεχρι αυριο και εκανα τωρα ενα predictor early! Βεβαια περιμενω χοριακη και διπλασιασμο πριν πανυγυρισω!!! Αλλα η συλληψη απο οτι φαινεται παει να γινει/εγινε κλπ

τεστ.jpg

Μπράβο βρε κορίτσι μου αυτά είναι νέα περιμένουμε την χοριακη σου που είμαι σίγουρη ότι θα είναι τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Αρα να μην βιάζομαι.. να δώσω χρόνο μέχρι Μάιο.. ελπίζω να τα καταφέρουμε.. το σπερματοδιαγραμμα θέλει να το κάνει μετά το Πάσχα γιατί έτσι του μπήκε στο κεφάλι αρα αν έχει κάτι θα πάμε ακόμα πιο μετά 

 

Στο εύχομαι ολόψυχα.. και αν δεν είναι ο Μάρτιος να είναι ο Απρίλιος και να πάνε όλα τέλεια.. και εγώ πίνω ασπιρίνη και όταν μείνω έγκυος θα βάζω ενέσεις.. εμένα είναι λόγο 2 αποβολων και ηλικιας

Σε ευχαριστώ αν είσαι καλά ♥️ και σε σένα φυσικά ..θα τις κάνουμε κοπέλα μου τι να κάνουμε διαφορετικά δεν γίνεται ..είναι σωτήριες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki μου καλά κατάλαβα; Σκέφτεσαι να προχωρήσεις σε εξωσωματική αν δεν έρθει σύντομα; Αν θέλεις την γνώμη μου να το κάνεις κορίτσι μου! Αξίζει όσο τίποτα! Δεν είναι κάτι τρομερό. Προσωπικά αν ήξερα ότι ήταν έτσι απλό δεν θα έχανα τόσο χρόνο! Μακάρι φυσικά να πετύχει (αυτό το λέω και για εμένα και για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν) αλλά όλα μια απόφαση και ένα ρίσκο είναι στη ζωή....κι αν δεν ρισκάρεις δεν κερδίζεις!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe κοριτσάρα μου συγχαρητήρια!😃😃😃😃🥳🥳🥳🥳 . Με το καλό!!!!! Να έχεις τέλειους διπλασιασμους και να κάνεις τα πιο όμορφα Χριστούγεννα φέτος αγκαλιά με το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@Lacostaki μου καλά κατάλαβα; Σκέφτεσαι να προχωρήσεις σε εξωσωματική αν δεν έρθει σύντομα; Αν θέλεις την γνώμη μου να το κάνεις κορίτσι μου! Αξίζει όσο τίποτα! Δεν είναι κάτι τρομερό. Προσωπικά αν ήξερα ότι ήταν έτσι απλό δεν θα έχανα τόσο χρόνο! Μακάρι φυσικά να πετύχει (αυτό το λέω και για εμένα και για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν) αλλά όλα μια απόφαση και ένα ρίσκο είναι στη ζωή....κι αν δεν ρισκάρεις δεν κερδίζεις!🥰

Ναι πολύ καλά κατάλαβες θα πάρω την Δευτέρα τηλέφωνο στο Έλενα να κλείσω ραντεβού με μια γιατρό να συζητήσουμε την όλη διαδικασία και λογικά θα μου δώσει και παραπεπτικα για τις εξετάσεις που χρειάζονται εννοείται ότι θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε και μόνοι μας αλλά έχουν περάσει 2 χρόνια και δεν βλέπω να γίνεται κάτι εντωμεταξύ τα χρόνια περνάνε επικυνδινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι πολύ καλά κατάλαβες θα πάρω την Δευτέρα τηλέφωνο στο Έλενα να κλείσω ραντεβού με μια γιατρό να συζητήσουμε την όλη διαδικασία και λογικά θα μου δώσει και παραπεπτικα για τις εξετάσεις που χρειάζονται εννοείται ότι θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε και μόνοι μας αλλά έχουν περάσει 2 χρόνια και δεν βλέπω να γίνεται κάτι εντωμεταξύ τα χρόνια περνάνε επικυνδινα

Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ καλά θα κάνεις! Ξεκινά χαλαρά κάνε τις εξετάσεις σου και μάζεψε και τα χαρτιά σιγά σιγά και αν δεν έρθει προχωράς! Κι εγώ αυτό είχα συζητήσει με τον γιατρό μου! Μου είπε τώρα που ακόμα είναι όλα καλά ξεκινά γιατί ναι μπορεί να μείνεις έγκυος και τον άλλο μήνα αλλά αν όχι όσο περνάει ο καιρός θα είναι εις βάρος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, δεν θέλω να πάω για χοριακή αύριο... Δεν ξέρω φοβάμαι κορίτσια... Είναι ξέρετε αυτό το συναίσθημα μήπως βγει αρνητικο και τζάμπα χαίρομαι και αν βγει θετικη πάλι θα αγχωθω και πάλι μήπως πάει κάτι στραβά...γιατί είχα 2 παλινδρομες... Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε...

Πάντως και εχθές και σήμερα έχω φοβερή ζάλη.... Έχω και πονακια περιόδου... Ενας χαμός στο κεφάλι μου.. Τα σκέφτομαι όλα μαζεμένα και. Αγχώνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ καλά θα κάνεις! Ξεκινά χαλαρά κάνε τις εξετάσεις σου και μάζεψε και τα χαρτιά σιγά σιγά και αν δεν έρθει προχωράς! Κι εγώ αυτό είχα συζητήσει με τον γιατρό μου! Μου είπε τώρα που ακόμα είναι όλα καλά ξεκινά γιατί ναι μπορεί να μείνεις έγκυος και τον άλλο μήνα αλλά αν όχι όσο περνάει ο καιρός θα είναι εις βάρος σου.

Με το καλό κορίτσι μου!!!κοντεύεις τον στόχο σου!. Τελικά ποσα θα βάλετε? 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe συγχαρητήρια με το καλό αυριο κ η χοριακη σου!! θετικοτατο ! Πιστευω θα ναι μια χαρά η χοριακη με το καλό να το απολαυσεις!!! 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 Καλημέρα κορίτσια μου!!!💗 Αρχικά σας υπερευχαριστώ για μηνυματα και ευχες σας! Κοριτσια το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου γιατι αρχισα να ποναω μετρια αλλα πολυ σταθερα χαμηλα στην κοιλια και ποναω ακομη τωρα, Ο πονος που νιωθω μου φαινεται καπως ανησυχητικος σαν κατι να μην παει καλα...Μοιαζει καπως με περιοδου.. Καταλαβαινω οτι στη αρχη εγκυμοσυνης μπορεις να εχεις πονο χαμηλα κοιλια αλλα με ανησυχηχει επειδη ειναι τοσες ωρες. Ελπιζω να ειναι η ιδεα μου  και να ειναι ολα καλα και να ειναι απο εγκυμοσυνη!

Σας ευχομαι μια ομορφη Κυριακη💗

Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι!!!! Δεν πρέπει να σε ανησυχεί αυτό,  κανε μια χοριακη αύριο και όλα θα πάνε καλά! 

Πως είσαι σήμερα κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!

Χάθηκα λίγο γιατί έχω πολλές δουλειές. Αχ κορίτσια έπιασε μούχλα το παιδικό και έχω ξεσηκώσει όλο το σπίτι. Βασικά ήταν πίσω από εντοιχισμένη ντουλάπα( ολοκαίνουρια κιόλας αφού έχουμε λίγους μήνες που μπήκαμε στο καινούριο μας σπίτι). Μου μύριζε λίγο περίεργα τελευταία και μόλις επεκτάθηκε στην ντουλάπα το κατάλαβα. Μάλλον διαρροή από το καλοριφέρ γιατί είχαμε ένα θεματακι με το συγκεκριμένο σώμα πριν 2-3 μήνες! Πάλι βάψιμο πάει και η ντουλάπα!

 @Tokyo μου ευτυχώς αδιαθετησα χθες στις 33 ημέρες. Άρα τέλη του μηνός θα πάω για εμβρυομεταφορα από ότι κατάλαβα! Πω πω έπεσες στην περίπτωση! Να την χάσεις για λίγες ημέρες! Φαντάζομαι πως θα αισθάνθηκες γιατί κι εγώ το περιμένω πως και πως! Αλλά όλα για κάποιο λόγο γίνονται  και αυτό που έχει σημασία είναι ότι έχεις το μπουμπουκακι σου πλέον! Αχ ανυπομονώ κι εγώ!

Άντε με το καλο κορίτσι μου, ολα καλα θα πάνε... περιμένουμε και αλλο θετικό τεστακι σύντομα!!!💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Σε ευχαριστώ αν είσαι καλά ♥️ και σε σένα φυσικά ..θα τις κάνουμε κοπέλα μου τι να κάνουμε διαφορετικά δεν γίνεται ..είναι σωτήριες 

Ας μείνω έγκυος και θα κάνω ότι μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια, δεν θέλω να πάω για χοριακή αύριο... Δεν ξέρω φοβάμαι κορίτσια... Είναι ξέρετε αυτό το συναίσθημα μήπως βγει αρνητικο και τζάμπα χαίρομαι και αν βγει θετικη πάλι θα αγχωθω και πάλι μήπως πάει κάτι στραβά...γιατί είχα 2 παλινδρομες... Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε...

Πάντως και εχθές και σήμερα έχω φοβερή ζάλη.... Έχω και πονακια περιόδου... Ενας χαμός στο κεφάλι μου.. Τα σκέφτομαι όλα μαζεμένα και. Αγχώνομαι 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..  να σκεφτεσαι θετικά όμω🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια έχω πονοκέφαλο σήμερα αρα αύριο θα έρθει η περίοδος.. κανονικά βάση του κύκλου μου θα ερχόταν σήμερα η αύριο.. δεν ξέρω αν θα καθυστερήσει λόγο του ότι άργησα να  κάνω ωορρηξια.. βέβαια ο πονοκέφαλος μου λέει αύριο σου έρχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι πολύ καλά κατάλαβες θα πάρω την Δευτέρα τηλέφωνο στο Έλενα να κλείσω ραντεβού με μια γιατρό να συζητήσουμε την όλη διαδικασία και λογικά θα μου δώσει και παραπεπτικα για τις εξετάσεις που χρειάζονται εννοείται ότι θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε και μόνοι μας αλλά έχουν περάσει 2 χρόνια και δεν βλέπω να γίνεται κάτι εντωμεταξύ τα χρόνια περνάνε επικυνδινα

Με το καλό κορίτσι μου! Καλή αρχή, εύχομαι το συντομότερο να έρθει το ευχάριστο ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Hopemumtobe εσύ τι συμπτώματα έχεις; εγώ ζαλάδες... Εχωω και πονακια περιόδου, εσύ έχεις ;

Κοριτσι μου εγω  ειχα ολη την εβδομαδα πριν το τεστ πολλα υγρα. Κατα τα αλλα δεν ειχακατι εκτος απο χθες βραδυ μεχρι σημερα πωρι που μεπιασε συνεχομενος πονος σαν περιοδος, οχι πονακια, συνεχομενος και ανησυχησα φουλ. Παρολα αυτα ηρεμησα πλεον λιγο και περιμενω αυριο τη χοριακη σαν πρωτο βημα κα να μιλησω με γιατρο. Τι ωρα θα πας για χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι!!!! Δεν πρέπει να σε ανησυχεί αυτό,  κανε μια χοριακη αύριο και όλα θα πάνε καλά! 

Πως είσαι σήμερα κορίτσι μου? 

Σε ευχαριστω για ενδιαφερον κοριτσι μου! Ημουν αρκετα ανησυχη μεχρι μεσημερι αλλα τωρα καπως καλυτερα και εφυγε ο πονος. Αυριο πιστευω θα παρω μιαπρωτη γευση, και εννοειται θασας στειλω αμεσως μολις βγει αποτελεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

@Hopemumtobe συγχαρητήρια με το καλό αυριο κ η χοριακη σου!! θετικοτατο ! Πιστευω θα ναι μια χαρά η χοριακη με το καλό να το απολαυσεις!!! 💕💕

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Αυριο θα παω 7.30 και ελπιζω να βγει μεχρι τις 2, θα σας στειλω κατευθειαν να σας πω ελπιζω χοριακη να βγαινει την ιδιεα μερα😊 

Να σε ρωτησω τη γνωμη σου εσενα και την @Tokyoσε κατι εσυ που ειστε εμπειρες?  Εαν η χοριακη ειναι ενταξει, θεωρεις οτι  πρεπει νατην επαναλαω οπωσδηποτε σε 2 μερες? Επισης πιστευτε πρεπει να προσπαθησω να με δει αμεσα γυναικολογος για υπερηχο η δεν ειναι νορμαλ να το ζητησω τοσο νωρις? (εχω αγχος για το λεπτο μου ενδομητριο 6.2, μια μερα μετα τημ ωορηξια στον υπερηχο πριν μεινω εγκυος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια, δεν θέλω να πάω για χοριακή αύριο... Δεν ξέρω φοβάμαι κορίτσια... Είναι ξέρετε αυτό το συναίσθημα μήπως βγει αρνητικο και τζάμπα χαίρομαι και αν βγει θετικη πάλι θα αγχωθω και πάλι μήπως πάει κάτι στραβά...γιατί είχα 2 παλινδρομες... Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε...

Πάντως και εχθές και σήμερα έχω φοβερή ζάλη.... Έχω και πονακια περιόδου... Ενας χαμός στο κεφάλι μου.. Τα σκέφτομαι όλα μαζεμένα και. Αγχώνομαι 

Λογικά όλα αυτά που αισθάνεσαι κορίτσι μου. Αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να το ελέγχεις. Περιμένουμε όμορφα νέα και από εσένα αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια, δεν θέλω να πάω για χοριακή αύριο... Δεν ξέρω φοβάμαι κορίτσια... Είναι ξέρετε αυτό το συναίσθημα μήπως βγει αρνητικο και τζάμπα χαίρομαι και αν βγει θετικη πάλι θα αγχωθω και πάλι μήπως πάει κάτι στραβά...γιατί είχα 2 παλινδρομες... Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε...

Πάντως και εχθές και σήμερα έχω φοβερή ζάλη.... Έχω και πονακια περιόδου... Ενας χαμός στο κεφάλι μου.. Τα σκέφτομαι όλα μαζεμένα και. Αγχώνομαι 

Κοριτσι μου.... Τωρα ειδα το μηνυμα σου αυτο... Καταλαβαινω την ανησυχια σου... Αλλα για να προχωρησεις μπροστα πρεπει να αφησεις παρελθον πισω..Ο,τι εγινε οσο δυσαρεστο και αν ηταν ανηκει στο παρελθον. Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη αυριο, τι  ωρα θα πας? Εγω 7,30 πμ. το πρωι! Καλη  σου επιτυχια💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Αυριο θα παω 7.30 και ελπιζω να βγει μεχρι τις 2, θα σας στειλω κατευθειαν να σας πω ελπιζω χοριακη να βγαινει την ιδιεα μερα😊 

Να σε ρωτησω τη γνωμη σου εσενα και την @Tokyoσε κατι εσυ που ειστε εμπειρες?  Εαν η χοριακη ειναι ενταξει, θεωρεις οτι  πρεπει νατην επαναλαω οπωσδηποτε σε 2 μερες? Επισης πιστευτε πρεπει να προσπαθησω να με δει αμεσα γυναικολογος για υπερηχο η δεν ειναι νορμαλ να το ζητησω τοσο νωρις? (εχω αγχος για το λεπτο μου ενδομητριο 6.2, μια μερα μετα τημ ωορηξια στον υπερηχο πριν μεινω εγκυος)

Δεν νομίζω πάντως ότι υπάρχει εντάξει χοριακη. Θα βγει ένας αριθμός που σε άλλες βγαίνει πιο μεγάλος και σε άλλες πιο μικρός. Άρα το θέμα είναι να πας μετά από δύο μέρες να δεις πως θα έχει πάει. 

Πιστεύω θα πρέπει να σου δώσει utrogestan. Για να μην έχεις άγχος για το ενδομήτριο. Αλλά δεν έχει νόημα να πας γρήγορα στον γιατρό. Δεν θα δείτε τιιιποτα. Εγώ 5 μισή εβδομάδων που πήγα και με δυσκολία μπορούσαμε να δούμε. Μόνο ένα μαύρο μπαλάκι είδαμε μέρα στην μήτρα οπότε είδε ότι ήταν ενδομήτριος σάκος. Και μετά κάτι άσπρες σκιές και είπε είναι εμβρυϊκά στοιχεια. Μετά πήγα στης 7 μισή και είδαμε ένα άσπρο σκουληκακι μέσα και ακούσαμε καρδούλα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobeκατά τη γνώμη μου είναι σημαντικό να επαναλάβεις γιατί θα έχεις μια εικόνα της εξέλιξης! Βέβαια σε άλλες χώρες δεν κάνουν χοριακη ποτέ αλλά η αλήθεια είναι πως είναι ο μόνος τρόπος να ξέρεις κάτι τόσο νωρίς. Το να διπλασιαστεί δεν είναι απαραίτητο ένα 70% (ή 60; δεν το θυμάμαι καλά) είναι αρκετό. Εμένα η 2η δεν διπλασιαστηκε κ έκανα κ 3η που πια είχε ανέβει πολύ.

Υπέρηχο τόσο νωρίς δεν έχει νόημα. Δεν θα δεις τπτ. Μόνο άγχος θα έχεις γιατί δε βλέπεις κ αν είναι νωρίς ή κάτι φταίει κλπ. Φαντάσου εγώ έκανα υπέρηχο 2.5 εβδομάδες μετά την 3η χοριακη. Ήμουν δλδ 7 εβδομάδων κ κάτι κ ακούσαμε απευθείας καρδιά. Πολύ καλύτερα από τα πέρα δώθε κ είδα σάκο κ είδα στοιχεία κλπ κλπ. 

Σου εύχομαι ένα ωραίο αποτέλεσμα αύριο κ να σου πάνε όλα καλά! Πάντως αλήθεια το πιστεύω για σένα. Κατάφερες το δύσκολο, θεωρώ από εδώ κ πέρα όλα θα είναι καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...