Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω για μια φίλη που έκανε τώρα εξωσωματική και μάλλον δεν πάει καλά! Και ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με χοριακες 
 

1η χοριακη 60 (10η ημέρα από την ετ)

2η χοριακη 125 (12η ημέρα από την ετ)

3η χοριακη 195 (14η από την ετ)

ο γιατρό της τις είπε να κάνει άλλη μια σε στο μέρες και υποψιάζεται ότι πάει για παλινδρομη 

επισης για Τρις μέρες πήρε ντεπόν λόγο ότι είχε πονοκέφαλο μπορεί αυτό να επηρέασε την χοριακη την 3η;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω για μια φίλη που έκανε τώρα εξωσωματική και μάλλον δεν πάει καλά! Και ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με χοριακες 
 

1η χοριακη 60 (10η ημέρα από την ετ)

2η χοριακη 125 (12η ημέρα από την ετ)

3η χοριακη 195 (14η από την ετ)

ο γιατρό της τις είπε να κάνει άλλη μια σε στο μέρες και υποψιάζεται ότι πάει για παλινδρομη 

επισης για Τρις μέρες πήρε ντεπόν λόγο ότι είχε πονοκέφαλο μπορεί αυτό να επηρέασε την χοριακη την 3η;

Καλημέρα! Το θέμα είναι η χοριακή να ανεβαίνει από 70% και πάνω που το έχει. Το θέμα είναι ότι η δεύτερη διπλασιαστηκε ενώ η τρίτη δεν διπλασιαστηκε ακριβώς Δεν μου λες και οι 3 χοριακες έγιναν στο ίδιο εργαστήριο?

Το ντεπον σίγουρα δεν επηρεασε την 3η χοριακή.

Πάντως και εμένα οι χοριακες  μου δεν διπλασιαζονται, συγκεκριμένα έχουν αύξηση 75% αλλά εχθές 6 βδομάδες και 0 μέρες ακούσαμε καρδιά που ήταν και νωρίς. 

Άρα ναι μεν θέλουμε η χοριακη σχεδόν να διπλασιαζεται,  αλλά δεν είναι το μοναδικό κριτήριο. 

Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα! Το θέμα είναι η χοριακή να ανεβαίνει από 70% και πάνω που το έχει. Το θέμα είναι ότι η δεύτερη διπλασιαστηκε ενώ η τρίτη δεν διπλασιαστηκε ακριβώς Δεν μου λες και οι 3 χοριακες έγιναν στο ίδιο εργαστήριο?

Το ντεπον σίγουρα δεν επηρεασε την 3η χοριακή.

Πάντως και εμένα οι χοριακες  μου δεν διπλασιαζονται, συγκεκριμένα έχουν αύξηση 75% αλλά εχθές 6 βδομάδες και 0 μέρες ακούσαμε καρδιά που ήταν και νωρίς. 

Άρα ναι μεν θέλουμε η χοριακη σχεδόν να διπλασιαζεται,  αλλά δεν είναι το μοναδικό κριτήριο. 

Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα!

Ναι στο ίδιο εργαστήριο τις κάνει! 
με το καλό το μωράκι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι στο ίδιο εργαστήριο τις κάνει! 
με το καλό το μωράκι σας

Ευχαριστώ πολύ! Καλή τύχη και στην φίλη σου εύχομαι! Θα ξεκαθαρίσει λογικά το τοπίο στην επόμενη χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα! Το θέμα είναι η χοριακή να ανεβαίνει από 70% και πάνω που το έχει. Το θέμα είναι ότι η δεύτερη διπλασιαστηκε ενώ η τρίτη δεν διπλασιαστηκε ακριβώς Δεν μου λες και οι 3 χοριακες έγιναν στο ίδιο εργαστήριο?

Το ντεπον σίγουρα δεν επηρεασε την 3η χοριακή.

Πάντως και εμένα οι χοριακες  μου δεν διπλασιαζονται, συγκεκριμένα έχουν αύξηση 75% αλλά εχθές 6 βδομάδες και 0 μέρες ακούσαμε καρδιά που ήταν και νωρίς. 

Άρα ναι μεν θέλουμε η χοριακη σχεδόν να διπλασιαζεται,  αλλά δεν είναι το μοναδικό κριτήριο. 

Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα!

Διάβασα το μήνυμά σου και χαμογέλασα 😉 :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Διάβασα το μήνυμά σου και χαμογέλασα 😉 :-*

😍😍😍😍😍🤩🤩🤩🤩🤩❤❤❤❤❤❤

Εμ ευτυχώς έχουμε και εσένα που με την αισιοδοξία σου μας ανεβάζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια καλησπέρα, μετά από την 3η εμβρυομεταφορά, ε΄βγαλα θετική χοριακή 30 την 10η μέρα συγκεκριμένα από την εμβρυομεταφορά. Ενθουσιάστηκα, η μέρα που είδα επιτέλους θετική χοριακή, ΄΄ήταν από τις πιο ευτυχισμένες των τελευταίων μηνών. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω μετά από δυο μέρες. ΟΜΩΣ η χοριακή έπεσε στο 17. Μου είπε να την επαναλάβω από βδομάδα και αν πάλι είναι χαμηλή θα διακόψω τη λήψη της prolutex. Πιστεύετε έχω ελπίδες? Έχει συμβεί σε σας κάτι ανάλογο?Να περιμένω ένα θαύμα μήπως και ανέβει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexia23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, μετά από την 3η εμβρυομεταφορά, ε΄βγαλα θετική χοριακή 30 την 10η μέρα συγκεκριμένα από την εμβρυομεταφορά. Ενθουσιάστηκα, η μέρα που είδα επιτέλους θετική χοριακή, ΄΄ήταν από τις πιο ευτυχισμένες των τελευταίων μηνών. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω μετά από δυο μέρες. ΟΜΩΣ η χοριακή έπεσε στο 17. Μου είπε να την επαναλάβω από βδομάδα και αν πάλι είναι χαμηλή θα διακόψω τη λήψη της prolutex. Πιστεύετε έχω ελπίδες? Έχει συμβεί σε σας κάτι ανάλογο?Να περιμένω ένα θαύμα μήπως και ανέβει?

Δύσκολο κοπέλα μου αλλά όπως είπες γίνονται και θαύματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2022 at 4:28 ΜΜ, ο/η Alexia23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, μετά από την 3η εμβρυομεταφορά, ε΄βγαλα θετική χοριακή 30 την 10η μέρα συγκεκριμένα από την εμβρυομεταφορά. Ενθουσιάστηκα, η μέρα που είδα επιτέλους θετική χοριακή, ΄΄ήταν από τις πιο ευτυχισμένες των τελευταίων μηνών. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω μετά από δυο μέρες. ΟΜΩΣ η χοριακή έπεσε στο 17. Μου είπε να την επαναλάβω από βδομάδα και αν πάλι είναι χαμηλή θα διακόψω τη λήψη της prolutex. Πιστεύετε έχω ελπίδες? Έχει συμβεί σε σας κάτι ανάλογο?Να περιμένω ένα θαύμα μήπως και ανέβει?

Οι χοριακες σου δηλώνουν ότι κάτι πήγε να γίνει .Το θέμα είναι γιατί μετά άλλαξε; Εύχομαι να γίνει το δικό σου θαύμα άλλα εάν δεν γίνει ίσως πρέπει να ψάξεις παραπάνω, ενδομήτριο, θρομβοφιλια  Μακάρι να μην χρειαστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sunset13 είπε:

Οι χοριακες σου δηλώνουν ότι κάτι πήγε να γίνει .Το θέμα είναι γιατί μετά άλλαξε; Εύχομαι να γίνει το δικό σου θαύμα άλλα εάν δεν γίνει ίσως πρέπει να ψάξεις παραπάνω, ενδομήτριο, θρομβοφιλια  Μακάρι να μην χρειαστεί 

Eντέλει συνέχισε να πέφτει, είναι στο 6, Κόβω φάρμακα και έρχεται περίοδος. Τα έχω ψάξει. Έκανα υστεροσκόπηση και εξετάσεις για θρομβοφιλία. Η αλήθεια είναι ότι μετά την υστεροσκόπηση πήρα πρώτη φορά θετική χοριακή. Αλλά δεν προχώρησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alexia23 είπε:

Eντέλει συνέχισε να πέφτει, είναι στο 6, Κόβω φάρμακα και έρχεται περίοδος. Τα έχω ψάξει. Έκανα υστεροσκόπηση και εξετάσεις για θρομβοφιλία. Η αλήθεια είναι ότι μετά την υστεροσκόπηση πήρα πρώτη φορά θετική χοριακή. Αλλά δεν προχώρησε!

Λυπάμαι καλή μου  ..εύχομαι η επόμενη να ειναι και τυχερή .Η υστεροσκοπηση και το σκρατζινγκ βοήθαει πάρα πολύ στην εμφύτευση  .Φυσικά για να προχωρήσει η κύηση πρέπει να είναι ένα καλό έμβρυο  . Και ένα καλό " χωραφι" .Η πτώση της χοριακης σου μαθε  για πιο λόγο...Μπορεί τυχαίο γεγονός  που λένε οι περισσότεροι άλλα μπορεί το.ενδομητριο να μην αιματωθηκε καλά, μπορεί να είχες μια αυξωμειωση σαγχαρου ,μπορεί να έχεις ανεβασμένα Νκ, μπορεί να υπάρχει φλεγμονή, μπορεί να εκτοξεύτηκε η Tsh συχνό φαινόμενο και φυσικά άλλα τόσα. Μακάρι να είναι στο τυχαίο άλλα να τσεκάρεις για να μην χάνεις έμβρυα. Και στο λέω γιατί εγώ στην αρχή δεν τα ήξερα Και έχασα πολλά πολύτιμα χρόνια. Καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...