Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΩ


Balak455

Recommended Posts

Με ΣΠΩ τι κανουμε για να καταφέρουμε να συλλαβουμε; ξερω οτι ο θυρεοειδης δημιουργει αυτο το προβλημα με την περιοδο κλπ. Μπορουμς να βοηθησουμε καπως τον οργανισμο μας να "ρυθμιστει" η περιοδος μας εστω 40 μερες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 25/2/2022 at 3:11 ΜΜ, ο/η Balak455 είπε:

Με ΣΠΩ τι κανουμε για να καταφέρουμε να συλλαβουμε; ξερω οτι ο θυρεοειδης δημιουργει αυτο το προβλημα με την περιοδο κλπ. Μπορουμς να βοηθησουμε καπως τον οργανισμο μας να "ρυθμιστει" η περιοδος μας εστω 40 μερες; 

Καλησπέρα, δεν είμαι η πιο έμπειρη στο θέμα καθώς δεν ασχολιόμουν καθόλου με το θέμα μέχρι που ήρθε η ώρα προσπαθειών για παιδί... Εμένα που έχω ΣΠΩ χωρς θυροειδή, με βοήθησαν τα ινοφερ.. πρέπει να τα παιρνεις όμως συνέχεια, δλδ δεν είναι θεραπεία άμεση αλλά μόνιμη, τα έπαιρνα 6 μήνες ερχόταν σταθερά από τον τρίτο μήνα και μετά για 1 χρόνο σταθερά.. όταν τα έκοψα αποσυντονίστηκε πάλι. τώρα λόγω το υότι προσπαθούμε για παιδάκι, ο ιατρός μου είπε και ξεκίνησα τα ινοφέρ πλας. Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει η σωστή διατροφή και η γυμναστική. Σε εμένα έχω παρατηρήσει και κάτι έξτρα- οι σεξουαλικές επαφές όταν είναι καλές και σταθερές έρχεται πιο συχνά η περίοδος... περίεργο ακούγεται και όμως το έχω παρατηρήσει πλέον δεν είναι συμπτωση... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλησπέρα, δεν είμαι η πιο έμπειρη στο θέμα καθώς δεν ασχολιόμουν καθόλου με το θέμα μέχρι που ήρθε η ώρα προσπαθειών για παιδί... Εμένα που έχω ΣΠΩ χωρς θυροειδή, με βοήθησαν τα ινοφερ.. πρέπει να τα παιρνεις όμως συνέχεια, δλδ δεν είναι θεραπεία άμεση αλλά μόνιμη, τα έπαιρνα 6 μήνες ερχόταν σταθερά από τον τρίτο μήνα και μετά για 1 χρόνο σταθερά.. όταν τα έκοψα αποσυντονίστηκε πάλι. τώρα λόγω το υότι προσπαθούμε για παιδάκι, ο ιατρός μου είπε και ξεκίνησα τα ινοφέρ πλας. Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει η σωστή διατροφή και η γυμναστική. Σε εμένα έχω παρατηρήσει και κάτι έξτρα- οι σεξουαλικές επαφές όταν είναι καλές και σταθερές έρχεται πιο συχνά η περίοδος... περίεργο ακούγεται και όμως το έχω παρατηρήσει πλέον δεν είναι συμπτωση... 

 

Εμενα μου εχει δωσει το απλο ινοφερτ. Γιατι αραγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2022 at 3:30 ΜΜ, ο/η Balak455 είπε:

Εμενα μου εχει δωσει το απλο ινοφερτ. Γιατι αραγε;

Έπαιρνα τα απλά όταν δεν έκανα προσπάθειες για παιδί, και όντως η περίοδος έφτιαξε.

Τώρα ίσως επειδή κάνουμε και προσπάθειες για παιδί μου ΄είπε τα πλας. Προτιμώ τα πλας όμως γιατί είναι σε κάψουλες και όχι σκόνη και τα παίρνω πιο εύκολα. Επίσης με βοηθάνε να κοιμηθώ πιο εύκολα το βράδυ.. ΔΕν ξέρω εαν προσπαθείς για παιδί ενδεχομένως να ρώταγες ον ιατρό

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...