Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Αύγουστο κι εγώ με ΄τίποτα..τώρα πήρε αδεια ο άντρας μου πολλές ημέρες κ έχει ζητήσει ήδη για αύγουστο για την γέννα..δυστυχώς ποτέ δε του δίνουν τ΄΄οτε κ αυτό με προβληματίζει ( @Elk)παρ'όλο που είναι τόσα χρόνια εκεί..δε ξέρω

κι εγώ φοβάμαι αρκετά να φυγω και άδεια να είχε...κ εμεις έτσι σκεφτόμαστε κάνα σουκου σε κανα διπλανό νησάκι ή κάπου με το αμάξι και στο εξοχικό ίσως -αν και δεν πολυπάμε να μείνουμε, πρέπει να το αναβαθμίσουμε κάπως-..

αγαπώ τα Γιαννενα..εμένα η μητέρα μου κατάγεται από Ηγουμενίτσα και έχω έρθει τόσες φορες!!θέλαμε κ με τον άντρα μου τα τελευταία χρ΄όνια να έρθουμε εκεί προς τα ωραία σας μέρη αλλά μια ο κόβιντ κ τώρα η εγκυμοσύνη δύσκολο!

Αχχχχ να ρθειτε με το μωράκια σας!!!! Εμείς πάμε συνέχεια Ηγουμενίτσα για μπάνιο! Αλλά φέτος δεν προβλέπεται! Του χρόνου να είμαστε καλά! 

Ελπίζω να καταφέρει να πάρει άδεια ο άντρας σου ! αν κ απόσο γνωρίζω δικαιούται άδεια γέννας ας το ψάξει ας ρωτήσει κ να μην το αφήσει έτσι! Πάρα πολλοί πατεράδες παίρνουν όταν γεννάει η γυναίκα τους κ είναι μαζί τους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ωραία ώρα πας βολτουλα !!κάνεις κ διαλείμματα ξεκούρασης ;;κι εγώ θα ξεκινήσω φυσικά θα του το πω..ίσως πει κ όχι λόγω των συσπάσεων..οι οποίες συνεχίσουν ακάθεκτες..παίρνω μπουσκοπαν σχεδόν καθημερινά.

Ναι διαδικτυακά δουλεύω..και θα μου.λειψει πολύ η δουλειά μου γενικώς στο εξής...Τέσπα..

Του χρόνου θα πάτε διακοπές όλοι μαζί !!!πρώτα ο Θεός όλα θα γίνουν !και εμένα θα μου λείψουν φέτος αλλά δεν πειράζει.τωρα έχουμε άλλες προτεραιότητες ..είμαι κ φοβιτσιαρα Απαπα..άστο καλύτερα !

Εγώ με τον άντρα μου είμαστε ακριβώς το αντίθετο ..κ πάλι καλά δλδ για να υπάρχει μια ισορροπία όπως και στη δική σου περίπτωση ..

Μπα το καροτσάκι μας είπαν θα αργήσει δεν υπήρχε πουθενά ετοιμοπαραδοτα  !!έπιπλακια έτοιμα ήρθε και το παραβάν για το ελλεπτικο και περιμένουμε τις κουρτινουλες για τα δύο δωμάτια..ελπίζω να βγει ωραία της μπουμπους.μια φίλη μου μας έδωσε και ριλαξ αλλά είναι πολύ απλό..χειροκινητο κ δεν παίρνει από πάνω κανένα παιχνιδάκι.απλως είναι πανέμορφο γιναυτο το πήρε η φικη μου χαχαχ ..ίσως το κρατήσουμε ίσως πάλι να το έχω στο σπίτι των γονιών μου αυτο.θα δούμε !

Εσύ περιμένεις τίποτα ;; σου ήρθαν τα πραγματακια των γνωστών σου ;;;(αν θυμάμαι καλά )

Όχι διάλειμμα δεν κάνω γιατί το πάω αρκετά χαλαρά 

Έχεις κάθε μέρα δηλαδή συσπάσεις ; Σε βοηθάει αυτό που παίρνεις ; θα ξεκουραστείς μωρέ τώρα θα πιάσουν και οι πολλές ζεστές θα είναι καλύτερα να μην δουλεύεις θα συνεχίσεις μετα την γεννά την δουλειά  ;

Όπως  νιώθεις να κανείς αν νιώθεις ανασφάλεια να φύγεις από Αθήνα να μην φύγεις γιατί δεν θα περάσεις και καλά αν φοβάσαι που θα είσαι μακριά 

χαχαχα καλό είναι αυτό να διαφέρουν τα ζευγάρια 😂 να μην βαριόμαστε 

ααα σχεδόν τελειώνεις δηλαδή με το δωμάτιο της ; Δεν πειράζει καμία φορά στα μωρά αρέσουν πιο πολύ τα απλά πράγματα μπορεί να είναι άνετο το ριλαξ και να της αρέσει να κάθεται ποτέ δεν ξέρεις δοκίμασε το για αρχή 

Όχι εμένα ακόμα δεν μου στείλαν τίποτα θα μου τα στείλει ο πατέρας μου με μεταφορική όταν τα μαζέψει όλα για να έρθουν όλα μαζί θα αργήσει λίγο μέχρι να του τα πάνε αλλά εντάξει θα περιμένω… εγώ μόνο το καρότσι έχω, λίγα φορμάκια που πήρα, τις κρέμες που πήρα και κανα 2 πραγματάκια δικά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πολύ χαίρομαι που διαβάζω ότι όλες είστε καλά και σεις και τα μωράκια σας.εγω είμαι στο νησί θα γυρίσω την άλλη εβδομάδα για το ραντεβού μου με το γιατρό και αν με αφήσει θα ξαναφύγω μέχρι τέλος του μήνα.βέβαια δεν έχω κανει μπάνιο είναι πολύ παγωμένα ακόμη τα νερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια αυτό τον μήνα θα το βλέπω καθε βδομάδα το μωρο χαχαχ 

Το είδα αυτή την βδομάδα που είχα την β επιπέδου. 

Θα πάω πάλι την άλλη Πέμπτη για να κάμω 4d  στον ίδιο. Τον πήρα τηλέφωνο. Του λέω θέλω φώτο και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου βγάλατε έστω και όπως κάθεται. 

Και την παραεπομενη 15 έχω ραντεβού με τον γιατρό τον δικο μου ❣️❣️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Αχχχχ να ρθειτε με το μωράκια σας!!!! Εμείς πάμε συνέχεια Ηγουμενίτσα για μπάνιο! Αλλά φέτος δεν προβλέπεται! Του χρόνου να είμαστε καλά! 

Ελπίζω να καταφέρει να πάρει άδεια ο άντρας σου ! αν κ απόσο γνωρίζω δικαιούται άδεια γέννας ας το ψάξει ας ρωτήσει κ να μην το αφήσει έτσι! Πάρα πολλοί πατεράδες παίρνουν όταν γεννάει η γυναίκα τους κ είναι μαζί τους! 

Ναι δικαιούται .σιγουρα θα του δώσουν το πότε δεν ξέρουμε ....να δούμε πως θα γίνει...Αύγουστο ποτέ δεν έχει πάρει..δεν έχει θέμα και έτσι δεν επιμένει κάθε χρόνο..κακώς βέβαια αλλά τέλος πάντων..ελπίζω να του δώσουν όταν πρέπει..κ όχι ετεροχρονισμένα όπως κάνουν πάντα..φυσικά και εγώ τον θέλω δίπλα μου ..

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Όχι διάλειμμα δεν κάνω γιατί το πάω αρκετά χαλαρά 

Έχεις κάθε μέρα δηλαδή συσπάσεις ; Σε βοηθάει αυτό που παίρνεις ; θα ξεκουραστείς μωρέ τώρα θα πιάσουν και οι πολλές ζεστές θα είναι καλύτερα να μην δουλεύεις θα συνεχίσεις μετα την γεννά την δουλειά  ;

Όπως  νιώθεις να κανείς αν νιώθεις ανασφάλεια να φύγεις από Αθήνα να μην φύγεις γιατί δεν θα περάσεις και καλά αν φοβάσαι που θα είσαι μακριά 

χαχαχα καλό είναι αυτό να διαφέρουν τα ζευγάρια 😂 να μην βαριόμαστε 

ααα σχεδόν τελειώνεις δηλαδή με το δωμάτιο της ; Δεν πειράζει καμία φορά στα μωρά αρέσουν πιο πολύ τα απλά πράγματα μπορεί να είναι άνετο το ριλαξ και να της αρέσει να κάθεται ποτέ δεν ξέρεις δοκίμασε το για αρχή 

Όχι εμένα ακόμα δεν μου στείλαν τίποτα θα μου τα στείλει ο πατέρας μου με μεταφορική όταν τα μαζέψει όλα για να έρθουν όλα μαζί θα αργήσει λίγο μέχρι να του τα πάνε αλλά εντάξει θα περιμένω… εγώ μόνο το καρότσι έχω, λίγα φορμάκια που πήρα, τις κρέμες που πήρα και κανα 2 πραγματάκια δικά μου.. 

Όχι δε με βοηθούν ιδιαίτερα..έχω καθημερινά αλλά το βασικό είναι οτι δεν πονάω ..αυτό με ενδιαφέρει..κάποιες φορές νομίζω ότι είναι το μωρακι αλλα δε νομίζω..πάρα είναι κάτω για να είναι αυτό..για τον τράχηλο φοβαμαι..σίγουρα θα έχει μειωθεί..δυστυχώς..σήμερα έκανα κ την έβδομη προγεστερόνη (μάντεψε που -μετά βίας μπορώ να κάτσω χαχαχαχ..)

Αυτό με τη δουλειά είναι θέμα...λογικά θα σταματήσω..κ έχω κοπιάσει τόσο.κ την αγαπώ τοσο..εχω περάσει κ φάσεις να είναι η ζωή μου !!έθα χαθεί όλη μου η πελατεία μιας που είναι αλυσιδα..καλά το ποσό θα μου κακοφανει και οικονομικά δε το συζητώ γιατί έχω κακομαθει .θα δω ίσως κρατήσω δύο τρεις διαδικτυακά για αρχή και βλέπω .άστα με στεναχωρεί πολύ αυτο!εσύ έχεις ήδη σταματήσει ε;;θα απέχεις γενικά ;

Ναι για το ριλαξ έχεις δικιο.θα το δω !!

Ε έχεις κ εσύ πάρει σιγά σιγά...!!θα τα πάρεις μαζεμένα με τη μεταφορική εσύ !!

Ναι το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο αυτοκόλλητα μου λείπουν μόνο καμιά κουνουπιέρα κ εντάξει !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Κορίτσια μου πολύ χαίρομαι που διαβάζω ότι όλες είστε καλά και σεις και τα μωράκια σας.εγω είμαι στο νησί θα γυρίσω την άλλη εβδομάδα για το ραντεβού μου με το γιατρό και αν με αφήσει θα ξαναφύγω μέχρι τέλος του μήνα.βέβαια δεν έχω κανει μπάνιο είναι πολύ παγωμένα ακόμη τα νερα.

Αχ τι ωραία να περάσεις όμορφα και για εμάς που βράζουμε στην Αθήνα !!ε μπανάκι σιγά σιγά την επόμενη που θα πας πας ίσως να έχει ζεστάνει κάπως !!

στις πριν 29 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια αυτό τον μήνα θα το βλέπω καθε βδομάδα το μωρο χαχαχ 

Το είδα αυτή την βδομάδα που είχα την β επιπέδου. 

Θα πάω πάλι την άλλη Πέμπτη για να κάμω 4d  στον ίδιο. Τον πήρα τηλέφωνο. Του λέω θέλω φώτο και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου βγάλατε έστω και όπως κάθεται. 

Και την παραεπομενη 15 έχω ραντεβού με τον γιατρό τον δικο μου ❣️❣️

 

Α θα ξαναπάς ;;μια χαρά !!θα το χορτάσεις το μωράκι σου αυτό τον μήνα !!δε το συζητώ !τι ωραία !!κι εγώ ανυπομονώ να ξαναπάω στον γιατρό.μα καλά κ αυτός σ ένα μήνα μου είπε...δε μπορούσε σε λιγότερο ;;και τον ξαναρωτήσω γιατί μου φάνηκε πολύς ο καιρός κ μου είπε το ίδιο χαχαχχα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Αχ τι ωραία να περάσεις όμορφα και για εμάς που βράζουμε στην Αθήνα !!ε μπανάκι σιγά σιγά την επόμενη που θα πας πας ίσως να έχει ζεστάνει κάπως !!

Α θα ξαναπάς ;;μια χαρά !!θα το χορτάσεις το μωράκι σου αυτό τον μήνα !!δε το συζητώ !τι ωραία !!κι εγώ ανυπομονώ να ξαναπάω στον γιατρό.μα καλά κ αυτός σ ένα μήνα μου είπε...δε μπορούσε σε λιγότερο ;;και τον ξαναρωτήσω γιατί μου φάνηκε πολύς ο καιρός κ μου είπε το ίδιο χαχαχχα !!

Κοίτα αφού το νιώθουμε μην αγχώνεσαι.

Αλλά αν έχεις πολύ άγχος.να του το πεις..και να πηγαίνεις στις 3 εβδομάδες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Έχω ερώτηση!!! Εγώ έχω Πητ 23/09. Έχετε καθόλου ιδέα να με κατατοπισετε τι ρούχα θα χρειαστούμε τότε ???? Ελπίζωωωωω να μου δώσουν λίστα από το νοσοκομείο για τα ρουχαλακια που θα θελουν. Αλλά μετά???? Θα Μ πείτε φυσικά αναλόγως τον καιρό! Πφ...δεν ξέρω!!!!! 🤷🤷🤷🤷

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Έχω ερώτηση!!! Εγώ έχω Πητ 23/09. Έχετε καθόλου ιδέα να με κατατοπισετε τι ρούχα θα χρειαστούμε τότε ???? Ελπίζωωωωω να μου δώσουν λίστα από το νοσοκομείο για τα ρουχαλακια που θα θελουν. Αλλά μετά???? Θα Μ πείτε φυσικά αναλόγως τον καιρό! Πφ...δεν ξέρω!!!!! 🤷🤷🤷🤷

 

Κοίτα και εγώ 30/09 έχω Πητ 

Έχει ζέστη ακόμα τότε. Λες τώρα ρούχο εξόδου; Ή για μέσα νυχτικό;.. νυχτικό εγώ λέω να πάρω κοντομανικο και μέχρι το γόνατο. Για έξοδο, κάποια μακριά φούστα ή ολόσωμη φόρμα.ή φόρεμα μακρύ καθημερινό ίσως.   Ζακετουλα ας έχουμε μαζί . 

Τώρα για το νινακι.εγω για εξοδο λέω να έχω κορμάκι κοντομανικο..με ένα Κολανακι από πάνω. Και μια ζακετουλα για αν χρειαστεί..και λεπτή κουβερτουλα. Γαντακια.. σκουφάκι δεν νομίζω να βαλει τέτοια εποχή..ας τα έχουμε μαζί .αλλά πιστεύω θα έχει ζέστη και τελικά θα μείνει με κάτι λεπτό καλοκαιρινο

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα και εγώ 30/09 έχω Πητ 

Έχει ζέστη ακόμα τότε. Λες τώρα ρούχο εξόδου; Ή για μέσα νυχτικό;.. νυχτικό εγώ λέω να πάρω κοντομανικο και μέχρι το γόνατο. Για έξοδο, κάποια μακριά φούστα ή ολόσωμη φόρμα.ή φόρεμα μακρύ καθημερινό ίσως.   Ζακετουλα ας έχουμε μαζί . 

Τώρα για το νινακι.εγω για εξοδο λέω να έχω κορμάκι κοντομανικο..με ένα Κολανακι από πάνω. Και μια ζακετουλα για αν χρειαστεί..και λεπτή κουβερτουλα. Γαντακια.. σκουφάκι δεν νομίζω να βαλει τέτοια εποχή..ας τα έχουμε μαζί .αλλά πιστεύω θα έχει ζέστη και τελικά θα μείνει με κάτι λεπτό καλοκαιρινο

 

 

Κ εγώ τα ίδια με σένα σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια! Για μένα δλδ κοντομανικο με μια ζακέτα η ρόμπα αν κ μέσα στα νοσοκομεία έχουν ζέστη! Απλά επειδή εγώ θα τα πάρω όλα τα ρούχα του μωρού για όσες μέρες μείνουμε μέσα δλδ δεν ξέρω μην μου ζητήσουν τπτ βελουτε κ σκουφάκια ... Υποθέτω θα έχει ζέστη!!!! Εκτός αν πάρω απολα μαζί να τα έχω! 🤣 Αλλά μετά για σπίτι κάπως πιο ελαφριά θα τα ντύνουμε έτσι??? Μην το σκάσω το μωροοοο 🤣🤣 κ ελπίζω εδώ να μην χειμωνιασει από τον Σεπτέμβρη! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κ εγώ τα ίδια με σένα σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια! Για μένα δλδ κοντομανικο με μια ζακέτα η ρόμπα αν κ μέσα στα νοσοκομεία έχουν ζέστη! Απλά επειδή εγώ θα τα πάρω όλα τα ρούχα του μωρού για όσες μέρες μείνουμε μέσα δλδ δεν ξέρω μην μου ζητήσουν τπτ βελουτε κ σκουφάκια ... Υποθέτω θα έχει ζέστη!!!! Εκτός αν πάρω απολα μαζί να τα έχω! 🤣 Αλλά μετά για σπίτι κάπως πιο ελαφριά θα τα ντύνουμε έτσι??? Μην το σκάσω το μωροοοο 🤣🤣 κ ελπίζω εδώ να μην χειμωνιασει από τον Σεπτέμβρη! 🥰

Έχω ακούσει από παιδιάτρους ότι το παιδί δεν κρυώνει πιο πολύ από εμάς. Δεν είναι σωστό που τα ντύνουν σαν κρεμμύδια επειδή τα Κακομοιρα δεν ιδρώνουν.. όπως εμείς έτσι και αυτά.. εγώ εντάξει θα ακούσω ότι θα λέει ο παιδίατρος αλλά νομίζω ελαφριά θα τα ντύνουμε εκείνη την εποχή 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι δικαιούται .σιγουρα θα του δώσουν το πότε δεν ξέρουμε ....να δούμε πως θα γίνει...Αύγουστο ποτέ δεν έχει πάρει..δεν έχει θέμα και έτσι δεν επιμένει κάθε χρόνο..κακώς βέβαια αλλά τέλος πάντων..ελπίζω να του δώσουν όταν πρέπει..κ όχι ετεροχρονισμένα όπως κάνουν πάντα..φυσικά και εγώ τον θέλω δίπλα μου ..

 

Όχι δε με βοηθούν ιδιαίτερα..έχω καθημερινά αλλά το βασικό είναι οτι δεν πονάω ..αυτό με ενδιαφέρει..κάποιες φορές νομίζω ότι είναι το μωρακι αλλα δε νομίζω..πάρα είναι κάτω για να είναι αυτό..για τον τράχηλο φοβαμαι..σίγουρα θα έχει μειωθεί..δυστυχώς..σήμερα έκανα κ την έβδομη προγεστερόνη (μάντεψε που -μετά βίας μπορώ να κάτσω χαχαχαχ..)

Αυτό με τη δουλειά είναι θέμα...λογικά θα σταματήσω..κ έχω κοπιάσει τόσο.κ την αγαπώ τοσο..εχω περάσει κ φάσεις να είναι η ζωή μου !!έθα χαθεί όλη μου η πελατεία μιας που είναι αλυσιδα..καλά το ποσό θα μου κακοφανει και οικονομικά δε το συζητώ γιατί έχω κακομαθει .θα δω ίσως κρατήσω δύο τρεις διαδικτυακά για αρχή και βλέπω .άστα με στεναχωρεί πολύ αυτο!εσύ έχεις ήδη σταματήσει ε;;θα απέχεις γενικά ;

Ναι για το ριλαξ έχεις δικιο.θα το δω !!

Ε έχεις κ εσύ πάρει σιγά σιγά...!!θα τα πάρεις μαζεμένα με τη μεταφορική εσύ !!

Ναι το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο αυτοκόλλητα μου λείπουν μόνο καμιά κουνουπιέρα κ εντάξει !!

 

Εγώ σταμάτησα την δουλειά όταν ήμουν 7 εβδομάδων από πολύ νωρίς και η αλήθεια είναι ότι δεν θα ξανά πάω (άσε που πήρε άλλη κοπέλα ) αλλά δεν θα ψαξω και για άλλη δουλειά θα μεινω σπίτι με το μωρο εγώ δεν θα έχω και βοήθεια η μαμα μου είναι πολύ μακριά θα έρθει εννοείται στην αρχή αλλά και ποσο θα μείνει μαζι μου; και η πεθερά μου δουλεύει οποτε θα ειμαι μόνη μου ουσιαστικά με το μωρο 

Άσε την Μπέμπα να απόφαση για το ριλαξ ξέρει αυτήν καλύτερα τι θα της αρέσει 😊

Να είσαι χαλαρή πάντως (όσο μπορείς) και όλα θα πάνε καλά διαβάζω πολλές κοπέλες έχουν συσπάσεις σε αυτές τις βδομάδες που είμαστε και εμείς

Ναι θα τα παρω μαζεμένα και να δω που θα τα βάλω όλα αυτά στο τέλος δεν χωράνε 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ σταμάτησα την δουλειά όταν ήμουν 7 εβδομάδων από πολύ νωρίς και η αλήθεια είναι ότι δεν θα ξανά πάω (άσε που πήρε άλλη κοπέλα ) αλλά δεν θα ψαξω και για άλλη δουλειά θα μεινω σπίτι με το μωρο εγώ δεν θα έχω και βοήθεια η μαμα μου είναι πολύ μακριά θα έρθει εννοείται στην αρχή αλλά και ποσο θα μείνει μαζι μου; και η πεθερά μου δουλεύει οποτε θα ειμαι μόνη μου ουσιαστικά με το μωρο 

Άσε την Μπέμπα να απόφαση για το ριλαξ ξέρει αυτήν καλύτερα τι θα της αρέσει 😊

Να είσαι χαλαρή πάντως (όσο μπορείς) και όλα θα πάνε καλά διαβάζω πολλές κοπέλες έχουν συσπάσεις σε αυτές τις βδομάδες που είμαστε και εμείς

Ναι θα τα παρω μαζεμένα και να δω που θα τα βάλω όλα αυτά στο τέλος δεν χωράνε 🤣 

Μην στενοχωριέσαι. Ούτε εγώ θα έχω καμία απολύτως βοήθεια. και ούτε όταν γεννήσω θα έρθει κάποιος στην αρχή..

Δεν πειράζει εγώ και άντρας μου. Όλα θα τα καταφέρουμε. Θα μας κατευθύνουν τα νινακια μας και το ένστικτο μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μην στενοχωριέσαι. Ούτε εγώ θα έχω καμία απολύτως βοήθεια. και ούτε όταν γεννήσω θα έρθει κάποιος στην αρχή..

Δεν πειράζει εγώ και άντρας μου. Όλα θα τα καταφέρουμε. Θα μας κατευθύνουν τα νινακια μας και το ένστικτο μας. 

Ναι και εγώ εκεί βασίζομαι στον άντρα μου και στο ένστικτο μας 💕 όλα καλά θα πάνε ας έρθουν με το καλό και μετά θα γίνουν όλα 😊

αντε να πάρεις και το 3d μακάρι να είναι και καλό να δεις το μωρακι σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι και εγώ εκεί βασίζομαι στον άντρα μου και στο ένστικτο μας 💕 όλα καλά θα πάνε ας έρθουν με το καλό και μετά θα γίνουν όλα 😊

αντε να πάρεις και το 3d μακάρι να είναι και καλό να δεις το μωρακι σου 🥰

Ναι την άλλη Πέμπτη για να δούμε 😝😋🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγώ σταμάτησα την δουλειά όταν ήμουν 7 εβδομάδων από πολύ νωρίς και η αλήθεια είναι ότι δεν θα ξανά πάω (άσε που πήρε άλλη κοπέλα ) αλλά δεν θα ψαξω και για άλλη δουλειά θα μεινω σπίτι με το μωρο εγώ δεν θα έχω και βοήθεια η μαμα μου είναι πολύ μακριά θα έρθει εννοείται στην αρχή αλλά και ποσο θα μείνει μαζι μου; και η πεθερά μου δουλεύει οποτε θα ειμαι μόνη μου ουσιαστικά με το μωρο 

Άσε την Μπέμπα να απόφαση για το ριλαξ ξέρει αυτήν καλύτερα τι θα της αρέσει 😊

Να είσαι χαλαρή πάντως (όσο μπορείς) και όλα θα πάνε καλά διαβάζω πολλές κοπέλες έχουν συσπάσεις σε αυτές τις βδομάδες που είμαστε και εμείς

Ναι θα τα παρω μαζεμένα και να δω που θα τα βάλω όλα αυτά στο τέλος δεν χωράνε 🤣 

Κορίτσι Μ έτσι κ εγώ! Η μαμά μου μένει αρκετά μακριά... Θα έρθει σίγουρα να το δουν ίσως κάτσει κ λίγο κ θα ξανά φύγει!!! Αλλά δεν πειράζει!!! Θέλει κ το ζευγάρι χρόνο με το μωρό! Να βρει τα πατήματα μου! Θα έχουμε το ένστικτο κ μια χαρά θα τα καταφέρουμε όλα!!!!! 🥰🥰🥰 Θα μάθουμε πάνω στο μωρό μου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, χαίρομαι που είστε καλά! Εγώ πήγα στον γιατρό χθες για την καθιερωμένη εξέταση. Μου είπε ότι ήταν όλα τέλεια. Τον είδα ενθουσιασμενο. Το μωρό έφτασε 1 κιλό περίπου. Είμαι 28η εβδομάδα πλέον. Να ξέρετε θα το νιώθετε συνέχεια στο εξής και είναι υπέροχο το συναίσθημα.  Γενικά, φουλ τρέξιμο γιατί μετακομίζω κι εγώ και πρέπει να γίνουν εργασίες. Αν έχετε φτιάξει παιδικό δωμάτιο να στέλνετε φωτό να παίρνουμε ιδέες.Για ψωνια μωρουδιακα τλκ θα πάμε από βδομάδα. Επίσης, εμείς ευτυχώς μένουμε κοντά στη θάλασσα και πετάγομαι για κάνα μπάνιο. Έχω αρχίσει να ανυπομονώ να το κρατήσω στα χέρια μου το κοριτσάκι μου. Βλέπω το βράδυ βιντεάκια με άλλα μωράκια και χαζεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, χαίρομαι που είστε καλά! Εγώ πήγα στον γιατρό χθες για την καθιερωμένη εξέταση. Μου είπε ότι ήταν όλα τέλεια. Τον είδα ενθουσιασμενο. Το μωρό έφτασε 1 κιλό περίπου. Είμαι 28η εβδομάδα πλέον. Να ξέρετε θα το νιώθετε συνέχεια στο εξής και είναι υπέροχο το συναίσθημα.  Γενικά, φουλ τρέξιμο γιατί μετακομίζω κι εγώ και πρέπει να γίνουν εργασίες. Αν έχετε φτιάξει παιδικό δωμάτιο να στέλνετε φωτό να παίρνουμε ιδέες.Για ψωνια μωρουδιακα τλκ θα πάμε από βδομάδα. Επίσης, εμείς ευτυχώς μένουμε κοντά στη θάλασσα και πετάγομαι για κάνα μπάνιο. Έχω αρχίσει να ανυπομονώ να το κρατήσω στα χέρια μου το κοριτσάκι μου. Βλέπω το βράδυ βιντεάκια με άλλα μωράκια και χαζεύω.

Καλημέρα κορίτσια

Τι ωραία μεγαλωνουν τα μωράκια μας ναι κουνιούνται συνέχεια και είναι πολύ ωραία  και εγω 28 εβδομάδων είμαι 😊 τι ΠΗΤ έχεις ; Εγω 28/8 

Και εγω στην ίδια φάση ειμαι με μετακόμιση έχω πάει στο καινούργιο σπίτι αλλά ακόμα έχω κούτες και περιμένω και μαστορια έχω δουλειά ακόμα.. παιδικό δωμάτιο δεν κάνω τουλάχιστον όχι ακόμα αφού θα είναι μαζί μου το πρώτο διάστημα αλλά απο επιπλα θα μου δώσουν τα περιμένω.. 

Είναι κρύα η θάλασσα ; Εγω δεν έχω μπει ακόμα γιατί λέω θα είναι κρύα.. μας έχουν πει και για αυτήν την μωβ μέδουσα απο την μύτη θα μας το βγάλουν το μπανάκι μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσι Μ έτσι κ εγώ! Η μαμά μου μένει αρκετά μακριά... Θα έρθει σίγουρα να το δουν ίσως κάτσει κ λίγο κ θα ξανά φύγει!!! Αλλά δεν πειράζει!!! Θέλει κ το ζευγάρι χρόνο με το μωρό! Να βρει τα πατήματα μου! Θα έχουμε το ένστικτο κ μια χαρά θα τα καταφέρουμε όλα!!!!! 🥰🥰🥰 Θα μάθουμε πάνω στο μωρό μου! ❤️

Αρα είμαστε αρκετές βλέπω έτσι οποτε θα μιλάμε κιολας να μοιραζόμαστε εμπηριες με τα μωρά μας 😊

Σίγουρα θα θελει το ζευγάρι το χρόνο του δεν είναι να πλέκονται και πολλά άτομα εκείνη την περίοδο είναι λιγο περίεργα που θα πάει όμως  θα μάθουμε 🥰  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, χαίρομαι που είστε καλά! Εγώ πήγα στον γιατρό χθες για την καθιερωμένη εξέταση. Μου είπε ότι ήταν όλα τέλεια. Τον είδα ενθουσιασμενο. Το μωρό έφτασε 1 κιλό περίπου. Είμαι 28η εβδομάδα πλέον. Να ξέρετε θα το νιώθετε συνέχεια στο εξής και είναι υπέροχο το συναίσθημα.  Γενικά, φουλ τρέξιμο γιατί μετακομίζω κι εγώ και πρέπει να γίνουν εργασίες. Αν έχετε φτιάξει παιδικό δωμάτιο να στέλνετε φωτό να παίρνουμε ιδέες.Για ψωνια μωρουδιακα τλκ θα πάμε από βδομάδα. Επίσης, εμείς ευτυχώς μένουμε κοντά στη θάλασσα και πετάγομαι για κάνα μπάνιο. Έχω αρχίσει να ανυπομονώ να το κρατήσω στα χέρια μου το κοριτσάκι μου. Βλέπω το βράδυ βιντεάκια με άλλα μωράκια και χαζεύω.

Καλημέρα!!!! Μπράβο που είναι όλα καλά!😊😊😊 Και τι ωραία που μένεις κοντά στην θάλασσα! Να μπορείς να δρισιζεσαι λίγο το καλοκαίρι! Υπομονή με την μετακόμιση! Κ εγώ δωμάτιο δεν έχω φτιάξει ακόμα... Ίσως όπως το πάμε να είμαι κ από τις τελευταίες που θα το φτιάξει! Βέβαια έχω Πητ 23 09 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αρα είμαστε αρκετές βλέπω έτσι οποτε θα μιλάμε κιολας να μοιραζόμαστε εμπηριες με τα μωρά μας 😊

Σίγουρα θα θελει το ζευγάρι το χρόνο του δεν είναι να πλέκονται και πολλά άτομα εκείνη την περίοδο είναι λιγο περίεργα που θα πάει όμως  θα μάθουμε 🥰  

Έτσι ακριβώς!!!! Είμαστε πολλές!!! Και θα μοιραζόμαστε εμπειρίες! Δεν λέω καλή κ η βοήθεια δεν το συζητάμε!!!! Αλλά κάποιες φορές καλύτερα μόνες! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα !!πρωινές πρωινές είμαστε όλες !!καλέ πότε προλάβατε και τα γράψατε όλα αυτά ;;εχθές τη μισή ημέρα ελιωσα στο netflix(χιχι)ένιωσα σαν φοιτήτρια ξανα που  βαιρεται τη ζωή της !!ο τι καλύτερο 🤣

Δεν πειράζει αν δεν υπάρχει βοήθεια.ισως να είναι κ καλυτερα δε ξέρω ..ίσως να θέλει κ το ζευγάρι το χρόνο του να βρε τα πατήματα του..άλλωστε Αν γίνει το οτιδήποτε (εγώ στον θηλασμό αναφέρομαι κυρίως )υπάρχουν και μαίες που έρχονται στο σπίτι για βοήθεια. Αν και νομίζω πως όλες θα τα καταφέρουμε περίφημα είτε θηλασουμε είτε όχι !!(το έχω λίγο αγχος αυτό με τον θηλασμό μιας που λογικα πάμε πρόωρα)..35η είπε ο γιατρός ..σας το είπα ε;;βέβαια θα τα παρακολουθουμε όπως είπε..

Εγώ λογικά θα πω στη μαμά μου να έρχεται ίσως τις πρώτες ημέρες  ...και βλέπουμε..αλλά δε ξέρω θα δείξει πως θα πάει .καλύτερα ίσως εξ αρχής το ζευγάρι μόνο του...;

@Elkθα ξεκουραστούμε από δουλειά τώρα με τονμωρακια.θαα κουραστουμε από άλλα πράγματα ..ένας άλλος κύκλος ζωής ξεκινάει..μνα δούμε πως θα είναι χαχα !καλά αυτό που είπες γενικά με τα αγαθά που θα σας φέρουν άστο..δε θα χώρας..εμείς που πλέον έχουμε πάρει αρκετά πράγματα η ντουλάπα τιγκα...άσε .. συν ότι μερικά τα πήγαμε αποθήκη !θα πνιγούμε στα παιχνιδάκια !!

@Μαργαρίτστι ωραία νέα !!!μεγαλώνουν τα μωράκια μας..ένα κιλακι είναι !σιγά σιγά στο εξής σχηματίζουν και λίπος !!

εσύ και η @Elk είστε οι μεγαλύτερες νομίζω !2βδομαδες μετά από εμένα περίπου .εγώ έχω φτιάξει δωμάτιο σχεδόν αλλά όχι ολοκληρωμένο !τα βασικά έχω  ..θα σας το στείλω όμως να το δείτε !!καλά εσείς με την μετακόμιση απλώς ηρωίδες !!μια ντουλάπα έχω να τακτοποιησω και να αδειάσω και πεθαίνω στη κούραση όχι ολοκληρο σπίτι !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι την άλλη Πέμπτη για να δούμε 😝😋🤗

 

Και μιας που μας έχεις κακομαθει με τις φωτό θα περιμένουμε φωτό με το 3ντι σου που λογικά επειδή ξαναπάς θα είναι πολύ καλό πιστεύω !😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Και μιας που μας έχεις κακομαθει με τις φωτό θα περιμένουμε φωτό με το 3ντι σου που λογικά επειδή ξαναπάς θα είναι πολύ καλό πιστεύω !😜

Ναι μακάρι να πάρω άντε να δω. Την άλλη Πέμπτη θα πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...