Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια!! είμαστε κι άλλες για Σεπτέμβριο ;διανύω την 8η βδομάδα (7+2) και μου φαίνεται σαν όνειρο (παρόλα τα συμπτώματα )χιιχι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια..εμένα μου βγαζει Πητ 30/09 ή 1/10

Εγώ είμαι 4 εβδομάδες και 5 μέρες.πολυ αρχή..

@Katerina.k μάλλον εμείς πρέπει να είμαστε ακριβώς αχχααχ 

Πόσο είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94

Αχ είμαστε ακριβώς το ίδιο.και εγώ 4w5d.πολυ νωρίς ακόμη πραγματικά...ευχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας. εχεις πάει στο γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι όμορφα!!δλδ μόλις το μάθατε !!με το καλό!!μαζευόμαστε σιγά σιγά... αχ τελειομηνη μας εύχομαι και να πανε όλα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eirini55εγω το ξέρω αρκετά νωρίτερα λόγω μικρού κύκλου 23-24 μέρες κ η αλήθεια είναι ότι το ήξερα κατά βάθος.εσύ πότε έχεις πητ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

@babyblue94

Αχ είμαστε ακριβώς το ίδιο.και εγώ 4w5d.πολυ νωρίς ακόμη πραγματικά...ευχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας. εχεις πάει στο γιατρό?

Πωωωω απίστευτο. Χαχαχαχ 8/01 η σύλληψη εμένα. 

25/12 τελευταία περίοδος..

4w 5d

Τι χοριακη έχεις ;; Την Δευτέρα 94 εμένα και την τρίτη 210

Γιατρό δεν έχω πάει ακόμα..θα κάνω άλλη μια χοριακη την βδομάδα την νέα. Έχω πάει ενδοκρινολόγο για να μου δώσει βιταμίνες. T4  επειδή μου ανέβηκε με την εγγυμοσυνη λίγο ο θυρεοειδής. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94

Ναι πραγματικά απίστευτο, εγώ είχα 26/12 τελ. περίοδο Και μάλλον η τυχερή μας μέρα ήταν των Θεοφανίων.

Χοριακη είχα την Πέμπτη 139 κ Δευτέρα 908,βέβαια έχω μικρό κύκλο οπότε ίσως παίζει ρόλο δεν ξέρω.αυριο έχω γιατρό οπότε θα μάθω λεπτομέρειες. Σίγουρα όμως μου είπε πρέπει να ναι πάνω από 2500 για να δούμε κατι.η αλήθεια είναι ότι έχω τόσες απορίες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina.k είπε:

@babyblue94

Ναι πραγματικά απίστευτο, εγώ είχα 26/12 τελ. περίοδο Και μάλλον η τυχερή μας μέρα ήταν των Θεοφανίων.

Χοριακη είχα την Πέμπτη 139 κ Δευτέρα 908,βέβαια έχω μικρό κύκλο οπότε ίσως παίζει ρόλο δεν ξέρω.αυριο έχω γιατρό οπότε θα μάθω λεπτομέρειες. Σίγουρα όμως μου είπε πρέπει να ναι πάνω από 2500 για να δούμε κατι.η αλήθεια είναι ότι έχω τόσες απορίες....

Α την Πέμπτη δεν είχα ακόμα καθυστέρηση.  Ααα μέχρι την Δευτέρα σου ανέβηκε πολύ. Μπράβο. 

Εγώ θα κάνω πάλι την Δευτέρα ή την τρίτη για να δω. Ναι και εμένα έτσι μου είπε. Πάνω από 2500 για να δούμε κάτι. 

Και εγώ τις έχω γράψει σε ένα χαρτί.πολλες ερωτήσεις.  Άντε περιμενω νέα Σου αύριο να μου πεις τι θα γίνει με τον γιατρό. 😍😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

@babyblue94

Ναι πραγματικά απίστευτο, εγώ είχα 26/12 τελ. περίοδο Και μάλλον η τυχερή μας μέρα ήταν των Θεοφανίων.

Χοριακη είχα την Πέμπτη 139 κ Δευτέρα 908,βέβαια έχω μικρό κύκλο οπότε ίσως παίζει ρόλο δεν ξέρω.αυριο έχω γιατρό οπότε θα μάθω λεπτομέρειες. Σίγουρα όμως μου είπε πρέπει να ναι πάνω από 2500 για να δούμε κατι.η αλήθεια είναι ότι έχω τόσες απορίες....

Και να σου πω. Εσύ τι συμπτώματα έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και να σου πω. Εσύ τι συμπτώματα έχεις;

Προς το παρόν όχι πολλά, είχα τις πρώτες μέρες πολύ έντονους πόνους στο στομάχι τώρα ισιωσε ,και πρησμένο στήθος που ψιλοποναει κ λίγο πρήξιμο στην κοιλιά. Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina.k είπε:

Προς το παρόν όχι πολλά, είχα τις πρώτες μέρες πολύ έντονους πόνους στο στομάχι τώρα ισιωσε ,και πρησμένο στήθος που ψιλοποναει κ λίγο πρήξιμο στην κοιλιά. Εσύ?

Εγώ είχα τις πρώτες μέρες ένα τράβηγμα με πονακι χαμηλά. Από χθες έχω ένα μικρό φούσκωμα και νιώθω απλά μια μικρό ενόχληση. Πχ όταν έχουμε φάει και φουσκώνουμε στο στομάχι. Αυτη την αίσθηση αλλά χαμηλά.

Εγώ έχω πολύ άγχος ρε συ. Φοβάμαι φουλ νά μην πάει κάτι λάθος. Δεν μπορώ ακόμα να το χαρώ. 

Ίσως επειδή είμαι και σπίτι και το σκέφτομαι συνέχεια

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είχα τις πρώτες μέρες ένα τράβηγμα με πονακι χαμηλά. Από χθες έχω ένα μικρό φούσκωμα και νιώθω απλά μια μικρό ενόχληση. Πχ όταν έχουμε φάει και φουσκώνουμε στο στομάχι. Αυτη την αίσθηση αλλά χαμηλά.

Εγώ έχω πολύ άγχος ρε συ. Φοβάμαι φουλ νά μην πάει κάτι λάθος. Δεν μπορώ ακόμα να το χαρώ. 

Ίσως επειδή είμαι και σπίτι και το σκέφτομαι συνέχεια

 

Έχω και έντονο πρήξιμο στο στήθος. Και τσούζει μπροστά στις θηλές. Και έχω συχνοουρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είχα τις πρώτες μέρες ένα τράβηγμα με πονακι χαμηλά. Από χθες έχω ένα μικρό φούσκωμα και νιώθω απλά μια μικρό ενόχληση. Πχ όταν έχουμε φάει και φουσκώνουμε στο στομάχι. Αυτη την αίσθηση αλλά χαμηλά.

Εγώ έχω πολύ άγχος ρε συ. Φοβάμαι φουλ νά μην πάει κάτι λάθος. Δεν μπορώ ακόμα να το χαρώ. 

Ίσως επειδή είμαι και σπίτι και το σκέφτομαι συνέχεια

 

Μια από τα ίδια κ εγώ στο σπίτι είμαι κ όλο αυτό σκέφτομαι, νομίζω μετα τις πρώτες επισκέψεις θα ηρεμήσουμε λίγο...η και όχι...δεν ξέρω  υποθέσεις κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

@eirini55εγω το ξέρω αρκετά νωρίτερα λόγω μικρού κύκλου 23-24 μέρες κ η αλήθεια είναι ότι το ήξερα κατά βάθος.εσύ πότε έχεις πητ?

Καλημέρα κορίτσια !εγώ έχω πήτ 11/9αλλα δεν είναι κάτι σίγουρο..δυστυχώς έχω δυσπλασία στη μήτρα οπότε υπάρχει κίνδυνος και για αποβολή και για προωρότητα .οπότε προσέχω..!!μέχρι στιγμής πάει καλά και θέλω να είμαι αισιόδοξη.!από συμπτώματα εγώ πλέον έχω πόνος στο στήθος ,στομάχι (καούρες- το χειρότερο πιστεύω )και αδιαθεσία και δυστυχως ρινίτιδα εξαιτίας της εγκυμοσύνης . ..λίγο προσοχή θέλει το πρώτο διάστημα και όλα καλά κορίτσια μου.εμεισ πήγαμε χθες γιατρό δεύτερη φορά ακούσαμε καρδούλα..κ η καρδιά μου θα έσπαγε ...εσείς πότε θα πάτε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ σύμφωνα με την τελευταία περίοδο γεννώ κάπου 30 Αυγούστου αλλά μετά τον υπέρηχο είδαμε ότι θα πάει κάπου 5 Σεπτεμβρίου. Άρα το παίζω διπλό ταμπλό και στις δύο ομάδες. 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

Μια από τα ίδια κ εγώ στο σπίτι είμαι κ όλο αυτό σκέφτομαι, νομίζω μετα τις πρώτες επισκέψεις θα ηρεμήσουμε λίγο...η και όχι...δεν ξέρω  υποθέσεις κανω

Εγώ ήταν να πιάσω δουλειά σε ένα μήνα περίπου σε μι εταιρεία με πολύ καλά λεφτά. Και τώρα ήρθε το νινι. 

Δεν πειράζει όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Εντάξει ο άντρας μου έχει εταιρεία. Βγαίνουμε να κάθομαι απλά δεν άνθρωπος είναι ανεξάρτητη και πάντα δούλευα. 

Εγώ το σκέφτομαι όλη μερα...και λέω να πάω να κάνω άλλη μια χοριακη και με τρώει. Ενώ ο γιατρός μου έγραψε μια για την Δευτέρα όμως. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι 4w και 6 d

Δευτέρα πρώτη χοριακη 94

Τεταρτη δεύτερη χοριακη 210..

Και ο γιατρός με έχει στείλει για την Δευτέρα που θα μας έρθει να κάνω άλλη μια. 

Μόλις δούμε τον αριθμό θα μου πει και πότε θα πάω 

Απλά έχω τρομερό φόβο. Είναι απίστευτο .δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αποβάλλω αυτό από το μυαλό μου; Μάλλον επειδή το ήθελα τόσο πολύ και ήρθε επιτέλους. 

Έχω έντονο πρήξιμο στο στήθος και γουργουρητα συνέχεια στην κοιλιά μου. Τις πρώτες μέρες είχα κάτι σαν πονακια χαμηλά και τραβήγματα. Τώρα έφυγαν αυτά. Και απλά νιώθω ένα μικρό βάρος χαμηλά. Αλλά σε πολύ μικρό βαθμό σχεδόν μηδαμινό. Και φοβάμαι. Όσο φεύγουν δηλαδή τα συμπτώματα 🤔

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πιστεύω αν δεν πάμε γιατρό να δούμε κάτι και να ακούσουμε καρδούλα δεν θα ηρεμήσω. Βέβαια και μετά θα αγχώνομαι αλλά έτσι δεν θα την χαρώ καθόλου την εγγυμοσυνη. Πφφφ. Τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν την έχω χαρεί από τον φόβο. 

Να μας πεις νέα σήμερα από τον γιατρό. Τι ώρα θα πας ; @Katerina.k

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είμαι 4w και 6 d

Δευτέρα πρώτη χοριακη 94

Τεταρτη δεύτερη χοριακη 210..

Και ο γιατρός με έχει στείλει για την Δευτέρα που θα μας έρθει να κάνω άλλη μια. 

Μόλις δούμε τον αριθμό θα μου πει και πότε θα πάω 

Απλά έχω τρομερό φόβο. Είναι απίστευτο .δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αποβάλλω αυτό από το μυαλό μου; Μάλλον επειδή το ήθελα τόσο πολύ και ήρθε επιτέλους. 

Έχω έντονο πρήξιμο στο στήθος και γουργουρητα συνέχεια στην κοιλιά μου. Τις πρώτες μέρες είχα κάτι σαν πονακια χαμηλά και τραβήγματα. Τώρα έφυγαν αυτά. Και απλά νιώθω ένα μικρό βάρος χαμηλά. Αλλά σε πολύ μικρό βαθμό σχεδόν μηδαμινό. Και φοβάμαι. Όσο φεύγουν δηλαδή τα συμπτώματα 🤔

 

 

 

Έχεις όλα τα φυσιολογικά συμπτώματα! Τα ίδια είχα και εγώ που είμαι λίγο πιο μπροστά από σένα. Μην αγχώνεσαι καθόλου! Θα δεις και τα αποτελέσματα της χοριακης και θα ησυχάσεις. Εγώ μόνο μια φορά έκανα χοριακη. Γενικά καλό είναι να αποφεύγουμε τις πολλές επισκέψεις στα μικροβιολογικά λόγω κοβιντ. Όταν κάνεις τον πρώτο υπέρηχο θα ηρεμήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Έχεις όλα τα φυσιολογικά συμπτώματα! Τα ίδια είχα και εγώ που είμαι λίγο πιο μπροστά από σένα. Μην αγχώνεσαι καθόλου! Θα δεις και τα αποτελέσματα της χοριακης και θα ησυχάσεις. Εγώ μόνο μια φορά έκανα χοριακη. Γενικά καλό είναι να αποφεύγουμε τις πολλές επισκέψεις στα μικροβιολογικά λόγω κοβιντ. Όταν κάνεις τον πρώτο υπέρηχο θα ηρεμήσεις.

Αχ έχεις δικιο. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

Οπότε μάλλον τα τραβήγματα ήταν που ''εμφυτευοταν καλά ' μου είπε ο γιατρός. Και τώρα έχουν υποχωρήσει επειδή προχωράει ; Μόνο Μικρο προς μηδαμινό μπούκωμα νιώθω..αλλά το στήθος δε τραγική κατάσταση . Πολύ απότομα μεγάλωσε. Χαχαχα τόσο γρήγορα δεν το περίμενα το πρηξιμο. Το πρωί που ξυπνάω ειμαι πιο καλά χαμηλά. Αλλά το στήθος με πεθαίνει. 

Θέλω να περάσουν οι μέρες να πάω για τον υπέρηχο..

Ααα την καλύτερη δουλειά έκανες που πήγες για μια χοριακη. Εγώ έχω το άγχος του διπλασιασμόυ και όλα αυτά. Αν ανεβαινει κτλ.   

Εσύ στις ποσες μέρες πηγες για χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eirini55εύχομαι όλα να πάνε καλά ,να μην αγχώνεσαι και να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται.Εγω σήμερα έχω το πρώτο ραντεβού με το γιατρό οπότε το απόγευμα θα σας πω νέα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ σύμφωνα με την τελευταία περίοδο γεννώ κάπου 30 Αυγούστου αλλά μετά τον υπέρηχο είδαμε ότι θα πάει κάπου 5 Σεπτεμβρίου. Άρα το παίζω διπλό ταμπλό και στις δύο ομάδες. 😋

Αντε να μαζευόμαστε και εδώ πολλές. Καλώς ήρθες @Μαργαρίτσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ έχεις δικιο. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

Οπότε μάλλον τα τραβήγματα ήταν που ''εμφυτευοταν καλά ' μου είπε ο γιατρός. Και τώρα έχουν υποχωρήσει επειδή προχωράει ; Μόνο Μικρο προς μηδαμινό μπούκωμα νιώθω..αλλά το στήθος δε τραγική κατάσταση . Πολύ απότομα μεγάλωσε. Χαχαχα τόσο γρήγορα δεν το περίμενα το πρηξιμο. Το πρωί που ξυπνάω ειμαι πιο καλά χαμηλά. Αλλά το στήθος με πεθαίνει. 

Θέλω να περάσουν οι μέρες να πάω για τον υπέρηχο..

Ααα την καλύτερη δουλειά έκανες που πήγες για μια χοριακη. Εγώ έχω το άγχος του διπλασιασμόυ και όλα αυτά. Αν ανεβαινει κτλ.   

Εσύ στις ποσες μέρες πηγες για χοριακη; 

Mαργαρίτα μου κι εγω και στις 2 συζητήσεις  χχαχα!!διπλό ταμπλό. εγω πάντως  χοριακή και προγεστερόνη  έκανα μετά από 5ημερες καθυστέρηση.και με το που βγήκαν τα αποτελέσματα τον πήρα , άνοιξε το ιατρείο για μένα το Σάββατο και με είδε , μου είπε πως είναι ενδομήτριο και με συνεχάρη! χοριακή δε έχω ξανακάνει!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ έχεις δικιο. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

Οπότε μάλλον τα τραβήγματα ήταν που ''εμφυτευοταν καλά ' μου είπε ο γιατρός. Και τώρα έχουν υποχωρήσει επειδή προχωράει ; Μόνο Μικρο προς μηδαμινό μπούκωμα νιώθω..αλλά το στήθος δε τραγική κατάσταση . Πολύ απότομα μεγάλωσε. Χαχαχα τόσο γρήγορα δεν το περίμενα το πρηξιμο. Το πρωί που ξυπνάω ειμαι πιο καλά χαμηλά. Αλλά το στήθος με πεθαίνει. 

Θέλω να περάσουν οι μέρες να πάω για τον υπέρηχο..

Ααα την καλύτερη δουλειά έκανες που πήγες για μια χοριακη. Εγώ έχω το άγχος του διπλασιασμόυ και όλα αυτά. Αν ανεβαινει κτλ.   

Εσύ στις ποσες μέρες πηγες για χοριακη; 

Το είχα μάθει Σάββατο, είχα κάνει το τεστ, οπότε πήγα την Δευτέρα για να το επιβεβαιωσω και είχε βγει 200κατι τότε. Μετά μίλησα με τον γιατρό και μου έκλεισε κατευθείαν υπέρηχο. Εσύ έκανες και ενδοιαμεσα τσεκαρισμα. Οπότε μια χαρά είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...