Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Επίσης παίζει ρόλο τι ώρα το κάνεις. Από όσο ξέρω κρατάει 24 ώρες το πολύ η ωορρηξία. Οπότε θετικό βγαίνει για 24 ώρες περίπου. Όταν φτάσει στο πικ του βγαίνει θετικό. Αν  έφτασε στο πικ του 12 το μεσημέρι ας πούμε , θα κρατήσει μέχρι 12 της επόμενης 

Αν εμείς πάμε και κανουμε το τεστ 10 το βραδυ, μην νομίζουμε ότι θα κρατήσει μέχρι 10 της επόμενης δηλαδή. Σε δύο ώρες θα τελείωνε ....ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να γράψω. 

καταλαβα αλλα πιο πολυ καταλαβα οτι πρεπει να ειμαστε με ενα τεστ και στην τουαλετα γιαυτο ξεκιναω επαφες με το που τελειωσει η περιοδος μεχρι να σταματησουν τα συμπτωματα ωορρηξιας τουλαχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλά είμαι εσύ είσαι καλά ;

Ειχα θετικό τεστ ωορρηξίας το Σάββατο..και είδα επαφές Πέμπτη, Παρασκευή, Σάββατο , Δευτέρα. 

Έχω έτοιμα τα χαρτιά για την επιτροπή. Την Πέμπτη θα τα πάω. Την Παρασκευή βγαίνει η απόφαση. Οπότε είμαι 18 η μέρα σήμερα. Με τον επόμενο κύκλο πάω για την σπερματεγχυση με ενέσεις. Πλέον νομίζω δεν θα πάρει αναβολή. Ήρθε η ώρα ☺️ από τον Σεπτέμβρη όλο κάτι συμβαίνει κάθε μήνα και δεν προχωρούσαμε

μπραβο κοριτσι μου!!!! οι επαφες σας ειναι τελειες!!! με το καλο η επιτροπη κι ολα να πανε καλα!!!

Ευχομαι να το πετυχατε και να μην κανετε σπερματεγχυση!!!🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

καταλαβα αλλα πιο πολυ καταλαβα οτι πρεπει να ειμαστε με ενα τεστ και στην τουαλετα γιαυτο ξεκιναω επαφες με το που τελειωσει η περιοδος μεχρι να σταματησουν τα συμπτωματα ωορρηξιας τουλαχιστον

Ναι αυτό ισχύει.....είναι δύσκολο. 

Το σωστό λένε ανά δύο μέρες από όταν τελειώνει η περίοδος .μερα παρά μέρα. Και αυτό δύσκολο είναι. Εγώ συνήθως κοιτούσα να ικανοποιουμαστε και οι δύο και ο κακομοίρης κρατιόταν..αλλά αν θέλω να  έχω πιο πολλές επαφές μέσα στο μήνα θα πρέπει να κάνω πίσω. Τις τελευταίες μέρες έχουμε τόσες επαφές γιατί κιόλας το κανουμε τσακ μπαμ. Οι άντρες είναι πάντα έτοιμοι δεν έχουν ανάγκη. 

Το θέμα είναι να την νιώθεις κιόλας την ωορρηξία. Εμένα το τελευταίο καιρό όταν είμαι στις μέρες τις ωορρηξίας. 2 μέρες πριν και την ημέρα της ωορρηξίας νιώθω ένα μπούκωμα χαμηλά και πόνους περιόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έστειλα το τεστ χθες στην hometest και μου είπαν είναι ένα κλικ πριν το θετικό, καλού κακού είχα την επαφή μου…αλλά αρχισα κ σκέφτομαι ότι ίσως κ τις αλλες φορες να έκανα αυτό το λαθος… το βάζω για να το δείτε κ εσείς D432FBE7-5D2C-4226-A790-0D37EAD8F24C.thumb.jpeg.54c6d6d1cce3bc36b3186557c9b35032.jpeg

Κι εμένα έτσι ήταν το πιο θετικό τεστ το μήνα που έπιασα. Εξαρτάται από το άτομο πόσο θα μείνει θετικό. Είναι άτομα με πολύ απότομο πικ και άτομα με πιο ήπια καμπύλη. Όλα φυσιολογικά είναι. Αν κάνεις πιο απότομη είναι πιο εύκολο να χάσεις το πιο πιο θετικό γιατί δε θα κάνεις τεστ κάθε 2 ώρες. 

@Nandia- το θετικοτερο μου έβγαινε το επόμενο πρωί από τις ενοχλήσεις στις ωοθήκες και μετά από 14 μέρες είχα περίοδο αλλά τώρα το μωρό φαίνεται 4μερες μεγαλύτερο οπότε πραγματικά δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

μπραβο κοριτσι μου!!!! οι επαφες σας ειναι τελειες!!! με το καλο η επιτροπη κι ολα να πανε καλα!!!

Ευχομαι να το πετυχατε και να μην κανετε σπερματεγχυση!!!🙏🙏❤️❤️❤️

Ίσως να ήθελε και την Κυριακή..αλλά τι να κάνουμε. Ας ελπίσουμε ότι πιάσανε οι άλλες μέρες. 

Κοριτσια έχω διαβάσει ότι τα σπερματοζωάρια που δίνουν το αρσενικό φύλο είναι τα γρήγορα και που αντέχουν λίγο. (Την ίδια μέρα της ωορρηξίας) ενώ του θηλυκού είναι αυτά που πάνε πιο αργά αλλά μπορούν να αντέξουν και 3-4 μέρες. 

Τό έχω διαβάσει σε πολλά site. Όχι ότι δεν υπάρχουν και οι εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι αυτό ισχύει.....είναι δύσκολο. 

Το σωστό λένε ανά δύο μέρες από όταν τελειώνει η περίοδος .μερα παρά μέρα. Και αυτό δύσκολο είναι. Εγώ συνήθως κοιτούσα να ικανοποιουμαστε και οι δύο και ο κακομοίρης κρατιόταν..αλλά αν θέλω να  έχω πιο πολλές επαφές μέσα στο μήνα θα πρέπει να κάνω πίσω. Τις τελευταίες μέρες έχουμε τόσες επαφές γιατί κιόλας το κανουμε τσακ μπαμ. Οι άντρες είναι πάντα έτοιμοι δεν έχουν ανάγκη. 

Το θέμα είναι να την νιώθεις κιόλας την ωορρηξία. Εμένα το τελευταίο καιρό όταν είμαι στις μέρες τις ωορρηξίας. 2 μέρες πριν και την ημέρα της ωορρηξίας νιώθω ένα μπούκωμα χαμηλά και πόνους περιόδου. 

εγω εχω φουσκωμα πονακια στην μια ωοθηκη και ειχα παντα βλεννη τωρα 2 μηνες δεν εχω τοση αλλα παλι καταλαβαινω την ωορρηξια.. οι αντρες ειναι καθε μερα ετοιμοι και μην σου πω και 2 φορες την μερα.. και εγω προσπαθω μερα παρα μερα να κανω και μονο κοντα στην ωορρηξια καθε μερα μετα οποτε μας ερθει το κεφι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

εγω εχω φουσκωμα πονακια στην μια ωοθηκη και ειχα παντα βλεννη τωρα 2 μηνες δεν εχω τοση αλλα παλι καταλαβαινω την ωορρηξια.. οι αντρες ειναι καθε μερα ετοιμοι και μην σου πω και 2 φορες την μερα.. και εγω προσπαθω μερα παρα μερα να κανω και μονο κοντα στην ωορρηξια καθε μερα μετα οποτε μας ερθει το κεφι

Ναι σωστά. Όταν έχεις βλέννη νομίζω είναι όταν έχει γίνει ήδη η ωορρηξία. Έσπασε δηλαδή το αυγουλάκι και κατέβηκε και βγαίνει το υγρό 

Εγώ δηλαδή σκεφτείτε το Σάββατο είχα θετικό τεστ το πρωί στης 12. Και την επόμενη και Δευτέρα πρωί είχα περισσότερο υγρά. Τα ένιωθα δηλαδή να βγαίνουν.  Αφού πήγα στο μπάνιο λέω καλέ τι έγινε ; Μου ήρθε περίοδος ;; Χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ίσως να ήθελε και την Κυριακή..αλλά τι να κάνουμε. Ας ελπίσουμε ότι πιάσανε οι άλλες μέρες. 

Κοριτσια έχω διαβάσει ότι τα σπερματοζωάρια που δίνουν το αρσενικό φύλο είναι τα γρήγορα και που αντέχουν λίγο. (Την ίδια μέρα της ωορρηξίας) ενώ του θηλυκού είναι αυτά που πάνε πιο αργά αλλά μπορούν να αντέξουν και 3-4 μέρες. 

Τό έχω διαβάσει σε πολλά site. Όχι ότι δεν υπάρχουν και οι εξετάσεις. 

κοιτα δεν ξερω αν ισχυει αυτο αλλα τον μεγαλο μου τον επιασα στην ωορρηξια μου .. το 2ο που εχασα και δεν ξερω τι θα ηταν παλι στην ωορρηξια και τον μικρο σιγουρα ειχα επαφη στην ωορρηξια.. μια γνωστη μου ειχε επαφη την 7η μερα και μετα επαιρναν προφυλαξη και εμεινε εγκυος αγορι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι σωστά. Όταν έχεις βλέννη νομίζω είναι όταν έχει γίνει ήδη η ωορρηξία. Έσπασε δηλαδή το αυγουλάκι και κατέβηκε και βγαίνει το υγρό 

Εγώ δηλαδή σκεφτείτε το Σάββατο είχα θετικό τεστ το πρωί στης 12. Και την επόμενη και Δευτέρα πρωί είχα περισσότερο υγρά. Τα ένιωθα δηλαδή να βγαίνουν.  Αφού πήγα στο μπάνιο λέω καλέ τι έγινε ; Μου ήρθε περίοδος ;; Χαχαχ

γιαυτο λενε τις γονιμες να εχουμε καθε μερα επαφη.. δεν ξερεις ακριβως ποτε θα σπασει και ποσο κρατανε τα σπερματοζωαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

κοιτα δεν ξερω αν ισχυει αυτο αλλα τον μεγαλο μου τον επιασα στην ωορρηξια μου .. το 2ο που εχασα και δεν ξερω τι θα ηταν παλι στην ωορρηξια και τον μικρο σιγουρα ειχα επαφη στην ωορρηξια.. μια γνωστη μου ειχε επαφη την 7η μερα και μετα επαιρναν προφυλαξη και εμεινε εγκυος αγορι

Καλά ναι. Το πήγαμε σε άλλο επίπεδο. Έτσι και αλλιώς δεν έχεις σημασία το φύλο. Απλά το είχα διαβάσει. 

Η κουμπάρα μου στην ωορρηξία της έπιασε το πρωί αγόρι. Και το δεύτερο ήταν λίγες μέρες πριν  και ήταν κορίτσι. Μπορεί να τυχαίνει κιόλας.ποιος ξέρει. Πάντως οι στάσεις που λέγανε παλιά δεν ισχύει σίγουρα. Τώρα αυτό με τις μέρες δεν ξέρω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ δεν έχω καθόλου συμπτώματα κ δε το καταλαβαίνω ποτέ…γι αυτό κ τα κανω…αν είναι άχνα ναι ή τα κανεις πιο νωρις ή το έχασες…

Να σου πω στις αρχές έκανα έβρισκα έτσι έντονο έκανα κ την επόμενη και ήταν αχνό, μετά σταμάτησα να κάνω την επόμενη και εμένα σε αυτό…θα κανω κ σήμερα να δω τόσο τρελή είμαι που έφερα να κανω στην δουλεια 🤣🤣🤣

καλα εκανες καλεεε!!!! κι εγω πολλές φορές εκανα στη δουλεια!!!😅😅

θα περιμενουμε τα νεα σου!!!! ειμαι περιεργη πολυ τι θα βγει σημερα γτ κι εγω θετικο το θεωρουσα αυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλά ναι. Το πήγαμε σε άλλο επίπεδο. Έτσι και αλλιώς δεν έχεις σημασία το φύλο. Απλά το είχα διαβάσει. 

Η κουμπάρα μου στην ωορρηξία της έπιασε το πρωί αγόρι. Και το δεύτερο ήταν λίγες μέρες πριν  και ήταν κορίτσι. Μπορεί να τυχαίνει κιόλας.ποιος ξέρει. Πάντως οι στάσεις που λέγανε παλιά δεν ισχύει σίγουρα. Τώρα αυτό με τις μέρες δεν ξέρω.  

με τις μερες εχει μια βαση αλλα οπως ειπες σημασια δεν εχει το φυλο.. οταν μου λενε δεν θες και ενα κοριτσακι? τους λεω θα μου φερουν τα αγορια μου δυο ετοιμα κοριτσακια.. και αυτες παιδια μου θα ειναι αφου θα τις αγαπανε τα αγορια μου.. εχω και βαφτιστηρα .. τωρα αν με αξιωσει ο θεος και κανω το 3ο που ηθελα παντα με τον νυν οτι και να ειναι εγω θα πεταω απο την χαρα μου φτανει να ειναι γερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι αυτό ισχύει.....είναι δύσκολο. 

Το σωστό λένε ανά δύο μέρες από όταν τελειώνει η περίοδος .μερα παρά μέρα. Και αυτό δύσκολο είναι. Εγώ συνήθως κοιτούσα να ικανοποιουμαστε και οι δύο και ο κακομοίρης κρατιόταν..αλλά αν θέλω να  έχω πιο πολλές επαφές μέσα στο μήνα θα πρέπει να κάνω πίσω. Τις τελευταίες μέρες έχουμε τόσες επαφές γιατί κιόλας το κανουμε τσακ μπαμ. Οι άντρες είναι πάντα έτοιμοι δεν έχουν ανάγκη. 

Το θέμα είναι να την νιώθεις κιόλας την ωορρηξία. Εμένα το τελευταίο καιρό όταν είμαι στις μέρες τις ωορρηξίας. 2 μέρες πριν και την ημέρα της ωορρηξίας νιώθω ένα μπούκωμα χαμηλά και πόνους περιόδου. 

αχ κοριτσια εγω ποτε δεν νιωθω κατι στην ωορρηξια.. ουτε πονους, ουτε υγρα.... μπουφος τελειως!!!😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εμένα έτσι ήταν το πιο θετικό τεστ το μήνα που έπιασα. Εξαρτάται από το άτομο πόσο θα μείνει θετικό. Είναι άτομα με πολύ απότομο πικ και άτομα με πιο ήπια καμπύλη. Όλα φυσιολογικά είναι. Αν κάνεις πιο απότομη είναι πιο εύκολο να χάσεις το πιο πιο θετικό γιατί δε θα κάνεις τεστ κάθε 2 ώρες. 

@Nandia- το θετικοτερο μου έβγαινε το επόμενο πρωί από τις ενοχλήσεις στις ωοθήκες και μετά από 14 μέρες είχα περίοδο αλλά τώρα το μωρό φαίνεται 4μερες μεγαλύτερο οπότε πραγματικά δεν ξέρω. 

 

Σε ευχαριστώ…θα δούμε πως θα πάει και σήμερα…πάντως ευτυχώς που άρχισα νωρίς να τα κάνω γιατί αν περίμενα ακόμα 2 ημέρες θα πίστευα ότι δεν θα έκανα ωορρηξία αυτό το μήνα…

εγω να πω την αλήθεια 6-7 ημέρα είχα υγρά σαν ασπράδι και επειδή είχα ακόμα λίγα καφέ πιστευα ότι είναι από τη περίοδο και όχι ότι ξεκινάνε οι γόνιμες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσια εγω ποτε δεν νιωθω κατι στην ωορρηξια.. ουτε πονους, ουτε υγρα.... μπουφος τελειως!!!😅😅😅

Το ίδιο και εγώ απλά προς το τελος του κύκλου πάντα έχω άσπρα πηχτά υγρά που ξέρω ότι θα μιυ έρθει η περίοδος σε 3-4 ημερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσια εγω ποτε δεν νιωθω κατι στην ωορρηξια.. ουτε πονους, ουτε υγρα.... μπουφος τελειως!!!😅😅😅

εγω μπορει να εχω τοσο δυνατο πονο που δεν τον αντεχω.. και νοιωθω και ενα φουσκωμα.. υγρα τελευταια δεν εχω πολλα αλλα δεν ξερω γιατι.. μπορει να μην ολοκληρωνεται η ωορρηξια.. οπως και να εχει θα δω τι θα μου πει και η γιατρος τον αλλο μηνα που θα παω.. αντε να δουμε τι θα γινει.. τον μαρτιο περσι ειχα μεινει εγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ίσως να ήθελε και την Κυριακή..αλλά τι να κάνουμε. Ας ελπίσουμε ότι πιάσανε οι άλλες μέρες. 

Κοριτσια έχω διαβάσει ότι τα σπερματοζωάρια που δίνουν το αρσενικό φύλο είναι τα γρήγορα και που αντέχουν λίγο. (Την ίδια μέρα της ωορρηξίας) ενώ του θηλυκού είναι αυτά που πάνε πιο αργά αλλά μπορούν να αντέξουν και 3-4 μέρες. 

Τό έχω διαβάσει σε πολλά site. Όχι ότι δεν υπάρχουν και οι εξετάσεις. 

Ισχύει κάτι τέτοιο λόγο ότι το αρσενικό σπερματοζωάριο είναι κ πιο μικρό σε σχέση με το θηλυκό! Όμως ζει λιγότερο το αρσενικό το θηλυκό είναι πιο ανθεκτικό! Αλλά να ξέρετε ότι σε κάθε εκσπερμάτωση δεν είναι 50% θηλυκά 50% αρσενικά οπως τα στρογγυλεύουνε στην βιολογία μπορεί να εκσπερματώνει πιο πολλά θηλυκά ή το αντίθετο…

εγω είπα στον άντρα μου αν θες να κανεις γιο θα πρέπει να έχουμε κάθε μέρα επαφές 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλα εκανες καλεεε!!!! κι εγω πολλές φορές εκανα στη δουλεια!!!😅😅

θα περιμενουμε τα νεα σου!!!! ειμαι περιεργη πολυ τι θα βγει σημερα γτ κι εγω θετικο το θεωρουσα αυτο....

Εννοείται θα σας ενημερώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ισχύει κάτι τέτοιο λόγο ότι το αρσενικό σπερματοζωάριο είναι κ πιο μικρό σε σχέση με το θηλυκό! Όμως ζει λιγότερο το αρσενικό το θηλυκό είναι πιο ανθεκτικό! Αλλά να ξέρετε ότι σε κάθε εκσπερμάτωση δεν είναι 50% θηλυκά 50% αρσενικά οπως τα στρογγυλεύουνε στην βιολογία μπορεί να εκσπερματώνει πιο πολλά θηλυκά ή το αντίθετο…

εγω είπα στον άντρα μου αν θες να κανεις γιο θα πρέπει να έχουμε κάθε μέρα επαφές 🤣🤣🤣

εμενα που θελει κορη πρεπει να του πω μερα παρα μερα χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

με τις μερες εχει μια βαση αλλα οπως ειπες σημασια δεν εχει το φυλο.. οταν μου λενε δεν θες και ενα κοριτσακι? τους λεω θα μου φερουν τα αγορια μου δυο ετοιμα κοριτσακια.. και αυτες παιδια μου θα ειναι αφου θα τις αγαπανε τα αγορια μου.. εχω και βαφτιστηρα .. τωρα αν με αξιωσει ο θεος και κανω το 3ο που ηθελα παντα με τον νυν οτι και να ειναι εγω θα πεταω απο την χαρα μου φτανει να ειναι γερο

Έτσι ακριβώς…εγώ κορίτσια να πω την αμαρτία μου ήθελα πάντα κοριτσάκι δεν έχω ούτε ξαδέρφη ούτε αδερφή είμαι η μια κ μοναδική της οικογένειας!! Όταν μας ανακοίνωσαν το φύλο ο αδερφος μου δεν ξέρω το είχα προαίσθημα ότι θα είναι κ αυτό αγόρι και έπεσα μέσα! Τώρα να σας πω την αλήθεια είμαι ερωτευμένη με τον ανιψιό μου!!! Δεν μπορώ να με φανταστώ με κοριτσάκι αλλά ότι έρθει υγειές να είναι και γερό αυτό έχει σημασία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

εμενα που θελει κορη πρεπει να του πω μερα παρα μερα χαχαχαχ

😂😂😂😂 και κάθε δυο αφού ζούμε λέει 3 ημερες 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Έτσι ακριβώς…εγώ κορίτσια να πω την αμαρτία μου ήθελα πάντα κοριτσάκι δεν έχω ούτε ξαδέρφη ούτε αδερφή είμαι η μια κ μοναδική της οικογένειας!! Όταν μας ανακοίνωσαν το φύλο ο αδερφος μου δεν ξέρω το είχα προαίσθημα ότι θα είναι κ αυτό αγόρι και έπεσα μέσα! Τώρα να σας πω την αλήθεια είμαι ερωτευμένη με τον ανιψιό μου!!! Δεν μπορώ να με φανταστώ με κοριτσάκι αλλά ότι έρθει υγειές να είναι και γερό αυτό έχει σημασία!! 

ουτε εγω μπορω να με φανταστω με κορη.. εμαθα με τα αγορια αλλα ας ερθει και οτι θελει ο θεος ας μου στειλει.. μονο να ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

😂😂😂😂 και κάθε δυο αφού ζούμε λέει 3 ημερες 😂😂😂

ζουνε 3 μερες αλλα εμενα μου μπηκε η ιδεα μηπως ειναι αδυναμα και δεν προλαβαινουν το ωαριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ζουνε 3 μερες αλλα εμενα μου μπηκε η ιδεα μηπως ειναι αδυναμα και δεν προλαβαινουν το ωαριο

ασε ποσα σεναρια περνανε απο το μυαλο μας... μηπως τα σπερματοζωαρια δεν τρεχουν πολυ, μηπως ειναι λιγα, μηπως να κατσω με τα ποδια πανω κι αλλα 1000 μηπως...

σημερα το πρωι ειχαμε επαφη με τον αντρα μου και μου λεει μηπως να κατσεις λιγο με τα ποδια πανω;; του λεω οχι δεν θα κατσω.. κατσαμε ενα 10λεπτο ξαπλωμενοι γτ το θελαμε και χουζουρευαμε και ως εκει... τοσους μηνες που το εκανα τι καταλαβα;;;; (το εχω κανει σιγουρα 3-4 μηνες αυτο με τα ποδια πανω στις γονιμες μερες και τιποτα φυσικα....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

ασε ποσα σεναρια περνανε απο το μυαλο μας... μηπως τα σπερματοζωαρια δεν τρεχουν πολυ, μηπως ειναι λιγα, μηπως να κατσω με τα ποδια πανω κι αλλα 1000 μηπως...

σημερα το πρωι ειχαμε επαφη με τον αντρα μου και μου λεει μηπως να κατσεις λιγο με τα ποδια πανω;; του λεω οχι δεν θα κατσω.. κατσαμε ενα 10λεπτο ξαπλωμενοι γτ το θελαμε και χουζουρευαμε και ως εκει... τοσους μηνες που το εκανα τι καταλαβα;;;; (το εχω κανει σιγουρα 3-4 μηνες αυτο με τα ποδια πανω στις γονιμες μερες και τιποτα φυσικα....)

Κορίτσια αυτό είναι ένας πολύ κακος μύθος που κυκλοφορεί. Μου τά έχουν πει τόσοι γιατροί μην μπαίνετε σε αυτές τις διαδικασίες. 

Η φύση είναι έτσι ώστε Δεν χρειάζονται ψηλά πόδια για να συλλάβει μία γυναίκα τα  Σπερματοζωάρια ξέρουν και κινούνται και για αυτο έχουν δημιουργηθεί. Το μόνο που θέλει είναι όντως να κάθεσαι 10 λεπτακια να του δίνεις τον χρόνο του και να μην τρέχεις να πλυθείς. Εγώ η αλήθεια είναι ότι συνήθως σηκώνομαι να πλυθω. Τον τελευταίο καιρό μόνο καθόμουν 10 λεπτά ειδικά στις γόνιμες μέρες.  Αυτό τον μήνα πρώτη φορά που προσπαθώ κάτι τέτοιο. Είναι ότι δεν σηκώνομαι καθόλου. Βάζω μια πετσέτα από κάτω και κοιμάμαι έτσι. Και αργότερα  μέσα στην νύχτα που σηκώνομαι να πάω τουαλέτα πλένονται κιόλας. Εκεί βγαίνουν όλα κατευθείαν ..οπότε τουλάχιστον στους δίνω 5 ώρες να μείνουν μέσα. Τιμωρία εκεί με το ζόρι. Χαχααχ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...