Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!! Ήρθε ο αντρούλης μου σήμερα κ γι'αυτό χάθηκα..... τα τεστ μας είναι ξανά αρνητικά κ έτσι είπαμε να έρθει να μείνει σπίτι. Βέβαια θα μείνουμε εντελώς κλεισμένοι κ δεν θα βλέπουμε άνθρωπο κ εύχομαι να πάνε όλα σύμφωνα με το πρόγραμμα μας

Καλως τον δεχτηκες!!! 👨‍👩‍👦‍👦👩‍❤️‍👨❤️❤️❤️❤️🎉🎉🎉🎉🎉

Με το καλο να ερθει και η κορουλα σας!!!! 😍😍😍Εφτασαν οι μερες!! Πολυ χαιρομαι που ειστε αρνητικοι στα τεστ!! Ολα θα πανε καλα!!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια εμένα ο δικός μου είναι θετικός.... Γύρισε σπίτι ήταν κομμενος ούτε το μπουφάν δεν τον άφησα να βγάλει ένακε σελφ τέστ ήταν θετικό. Έκανε 3 σελφ τεστ. Τα δύο θετικά. Το ένα αρνητικό. Έβαλα τα κλάματα γιατί το μεσημέρι ήμουν μαζι του κ τον έβλεπα κομμένο....πήρα και το γιατρό μου τηλέφωνο μέσα στο πανικό..... Τα μαζέψω κ ήρθα στη μάνα μου να μείνω.... Πήρα κ βιταμίνες.... Εκείνος πήγε έκανε ραπίντ βγήκε αχνό κ η κοπέλα στο φαρμακείο το έβαλε θετικό γιατί αλλιώς δεν θα τον δεχόταν το νοσοκομείο εδώ να τον βάλει για μοριακό. Έκανε κ μοριακό κ θα βγει δευτερα απόγευμα αλλά σίγουρα έχει... Μετά έκλαιγε κιόλας όταν έφυγα φανταστικά .... Εγώ είμαι 6.5 βδομάδων..... Στάνταρ με έχει κολλήσει δεν παίζει....

Μιμακο μου μην πανικοβαλεσαι!!! Μπορει να μην κολλησες... Θα σου πω το εξης, περυσι το μαρτιο μια φιλη μου εγκυος σε διδυμα (με εξωσωματικη) κολλησε και το περασε παααρα πολυ ηπια .. τωρα εχει δυο γερα μωρακια και ειναι σαν να μην το περασε ποτε... Τοτε ουτε εμβολια ειχαν βγει να φανταστεις κ ολοι λενε οτι η ομικρον ειναι σαν κρυωμα...

Μην αγχωνεσαι και σκεψου τα εμβρυακια!!! Ολα θα πανε καλα!!!!🙏🙏🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια εμένα ο δικός μου είναι θετικός.... Γύρισε σπίτι ήταν κομμενος ούτε το μπουφάν δεν τον άφησα να βγάλει ένακε σελφ τέστ ήταν θετικό. Έκανε 3 σελφ τεστ. Τα δύο θετικά. Το ένα αρνητικό. Έβαλα τα κλάματα γιατί το μεσημέρι ήμουν μαζι του κ τον έβλεπα κομμένο....πήρα και το γιατρό μου τηλέφωνο μέσα στο πανικό..... Τα μαζέψω κ ήρθα στη μάνα μου να μείνω.... Πήρα κ βιταμίνες.... Εκείνος πήγε έκανε ραπίντ βγήκε αχνό κ η κοπέλα στο φαρμακείο το έβαλε θετικό γιατί αλλιώς δεν θα τον δεχόταν το νοσοκομείο εδώ να τον βάλει για μοριακό. Έκανε κ μοριακό κ θα βγει δευτερα απόγευμα αλλά σίγουρα έχει... Μετά έκλαιγε κιόλας όταν έφυγα φανταστικά .... Εγώ είμαι 6.5 βδομάδων..... Στάνταρ με έχει κολλήσει δεν παίζει....

Καλησπέρα κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου!! Μην αγχώνεσαι μπορεί να μην κόλλησες! Είμαι και εγώ έγκυος ήρθα σε επαφή με κρούσμα στο τραπεζι των Χριστουγέννων, την ξαδέρφη του άντρα μου. Την φίλησα, καθόμασταν δίπλα δίπλα και γενικώς είχαμε επαφή. Έκανα τρία τεστ κ ήμουν σε καραντίνα και τα τρία αρνητικά. Πέρασα μια ήπια ιωσουλα. Δεν ξέρω αν είχε σχέση αυτό η ήταν τελείως άσχετο. Απλώς μέχρι να δεις μην αγχώνεσαι. Όλα καλά να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου!! Μην αγχώνεσαι μπορεί να μην κόλλησες! Είμαι και εγώ έγκυος ήρθα σε επαφή με κρούσμα στο τραπεζι των Χριστουγέννων, την ξαδέρφη του άντρα μου. Την φίλησα, καθόμασταν δίπλα δίπλα και γενικώς είχαμε επαφή. Έκανα τρία τεστ κ ήμουν σε καραντίνα και τα τρία αρνητικά. Πέρασα μια ήπια ιωσουλα. Δεν ξέρω αν είχε σχέση αυτό η ήταν τελείως άσχετο. Απλώς μέχρι να δεις μην αγχώνεσαι. Όλα καλά να πάνε 

Μήπως ήμουν εγώ η ξαδερφη του άντρα σου ......χαχα!!!! Αστειεύομαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η NellyX είπε:

Βρε συ ηρεμησε λιγο.. χειροτερο ειναι αν αγχωνεσαι ετσι. Θετικος θα ειναι αλλα μπορει να μη κολλησες ή να πηρες χαμηλο ιικο φορτιο. Παρε βιταμινες, χαλαρωσε και απο δευτερα κανε ενα τεστακι

Μια χαρά είναι δεν ανησυχώ για εκείνον... Για μένα ανησυχώ που είμαι λίγων εβδομάδων... Πήρα ότι μου είπε ο γιατρός...  Απλά εκείνος για να βγήκε θετικός στο σελφ τέστ κ εμβολιασμός πλήρως μου είπε ο γιατρός πως η το έχει μέρες κ τώρα είναι πάνω σε έξαρση η έχει μεγάλο ικο φορτιο. Κ πολύ πιθανό να έχω κολλήσει. Πφφφφφφφφ 😔

Εκτός ότι μένω στη μάνα μου, κ πραγματικά δεν μπορώ να διανοηθω ότι θα περάσω δέκα μέρες χωρίς να τον δω ... 😔 Είμαστε πολλοι δεμένοι ειδικά από τότε που μπήκαμε στη διαδικασία της εξωσωματικης.... Ευτυχώς έχω τη θεία μου εδώ στο νοσοκομείο κ τον έδωσε χθες για μοριακό γιατί δεν μας βάζουν εύκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Μια χαρά είναι δεν ανησυχώ για εκείνον... Για μένα ανησυχώ που είμαι λίγων εβδομάδων... Πήρα ότι μου είπε ο γιατρός...  Απλά εκείνος για να βγήκε θετικός στο σελφ τέστ κ εμβολιασμός πλήρως μου είπε ο γιατρός πως η το έχει μέρες κ τώρα είναι πάνω σε έξαρση η έχει μεγάλο ικο φορτιο. Κ πολύ πιθανό να έχω κολλήσει. Πφφφφφφφφ 😔

Εκτός ότι μένω στη μάνα μου, κ πραγματικά δεν μπορώ να διανοηθω ότι θα περάσω δέκα μέρες χωρίς να τον δω ... 😔 Είμαστε πολλοι δεμένοι ειδικά από τότε που μπήκαμε στη διαδικασία της εξωσωματικης.... Ευτυχώς έχω τη θεία μου εδώ στο νοσοκομείο κ τον έδωσε χθες για μοριακό γιατί δεν μας βάζουν εύκολα...

Καλημέρα Μιμή μου, φυσικά καταλαβαίω ανησυχία σου και σου εύχομαι μέσα απ την καρδια μου να μην εχεις κολλησει! Ομως θα σου πω 4 θετικα πραγματα να σκεφτεις γιανα προσπαθησεις να ηρμησεις💗

1) Υπάρχει περίπτωση να μην κόλλησες . Οπως ειχα γραψει και πριν λιγες μερεςσ κορωνοιος καποιες φορες κανει κατι  τρελα και ανθρωποι στο ιδιο σπιτι δεν κολλανε,  Δεν ξερω αν εχεις διαβασει ιστορια μου που ειχα γραψει αλλα στο ιδιο σπιτι με ανδρα μου δεν κολλησα κορωνοιο οταν ειχε κολλησει πριν απο εμβολια κλπ. Ειχα κανει μοριακα τεσρ και αντισωματα κετα ειχα 0, δηλαδη 100% δεν κολλησα.  Βεβαια  ημασταν μαζι μεχρι το πρωι που εκδηλωσε συμπτωματα. Και με το που ειχε πυρετο εφυγα κατευθειαν Αλλα κι εσυ εφυγες με το που εμφανισε! Ευτυχως!

2) Αποτι θυμαμαι εχεις εμβολιαστει τον Σεπτεμβρη το οποιο επισης κατι σου προσφερει

3) Το να κολλησεις ενω εισαι εκγυος ειναι πολυ πιο επικινδυνο εαν εισαι β και γ τριμηνο κυησης και οταν η γυνακα ειναι πανω απο 35 ετων και εσυ δεν εχεις τιποτα απο αυτα τα δυπ.  Στα λεω ολα αυτα για να σκεφτεις θετικα. Πολλες εγκυες δηλαδη το περασαν ηπια, ακομα και να κολλησες, το οποι απευχομαι, μπορει να το περασεις σαν ενα απλο κρυολογημα

4) Ειναι πολυ πιθανον να κολλησες Ομικρον, η οποια οπως θα εχεις δει κανει πολυ πιο ηπια συμπτωματα σε συγκριση με ΔΕΛΤΑ. Αυτα που βλεπαμε τοσο καιρο τα βαρια περιστατικα σε εγκυους ηταν απο τη Δελτα.

Φυσικα τα παραπανω δεν αναιρουν οτι πρεπει να απομονωθεις να κανεις τεστ τις επομενες ημερες καινα εισαι σε εγρηγορση αλλα ταυτοχρονα πρεπει να βεις και δυναμη να ηρεμησεις. Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια κοριτσι μου και ελπιζω να μην εχεις καν κολλησει και περιμενω νεα σου!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!! Ήρθε ο αντρούλης μου σήμερα κ γι'αυτό χάθηκα..... τα τεστ μας είναι ξανά αρνητικά κ έτσι είπαμε να έρθει να μείνει σπίτι. Βέβαια θα μείνουμε εντελώς κλεισμένοι κ δεν θα βλέπουμε άνθρωπο κ εύχομαι να πάνε όλα σύμφωνα με το πρόγραμμα μας

Τι ωραια που ξαναβρεθηκατε μετα απο τοσο καιρο. Εβλεπα χθες στην ΕΡΤ1 την Μικρα Αγγλια και σε σκεφτομουν με τον ανδρα σου ποσο δυσκολο ειναι... Μακαρι να συνεχισουν ολα ετσι οπως τωρα κοριτσι μου💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστουμε Ναντια μου!!! ❤️❤️❤️

Με τα τεστ ωορρηξιας, βρηκες τλκ θετικο;;

Βρηκα κι εγω χθες το πρωι θετικο τεστ ωορηξιας 9η μερα... 🙂Εν τωμεταξυ ο γυναικολογς μου ελειπε  και ευτυχως που ειχα παει σε εναν αλλο  γυναικολογο που βρηκα την Παρασκευη και μου ειπε οτι θα εχω ωορηξια χθες η σημερα γιατι προφανως παρα λιγο να το χασω τοσο νωρις ωορηξια, δεν προλαβα να τελειωσω περιοδο και εχω ηδη ωορηξια! 🙄Ο γυναικολογος μου ειπε παλι οτι εχω σχετικά λεπτά ενδομητριο 7 mm. Καναμε μια προσπαθεια Παρασκευη και μια χθες η οποια ομω χθες ς ηταν πολυ μετρια γιατι ο ανδρας μου αγχωθηκε με ωορηξια κλπ αλλα και γιατι ηταν κουρασμενος απο δουλεια και δεν μπορουσε να λειοτυργησει σωστα🥺. Δεν ξερω αν ειναι σωστο η οχι αλλα νευριασα. Ενταξει το καταλαβαινω οτι ο αλλος ειανι κουρασμενος αλλα με τετοια πιεση χρονου που εχουμε και εχοντας να εοχουμε σεξουαλικη επαφη  και προσπαθεια 3 μηνες με επεμβαση κλπ , εαν δεν παμε και τωρα δυνατα δεν θα γινει ποτε απλα😩.. Ας κρατησω βεβαια ελπιδα μηπως εγινε κατι ποτε δεν ξερεις.. 🙏 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Μια χαρά είναι δεν ανησυχώ για εκείνον... Για μένα ανησυχώ που είμαι λίγων εβδομάδων... Πήρα ότι μου είπε ο γιατρός...  Απλά εκείνος για να βγήκε θετικός στο σελφ τέστ κ εμβολιασμός πλήρως μου είπε ο γιατρός πως η το έχει μέρες κ τώρα είναι πάνω σε έξαρση η έχει μεγάλο ικο φορτιο. Κ πολύ πιθανό να έχω κολλήσει. Πφφφφφφφφ 😔

Εκτός ότι μένω στη μάνα μου, κ πραγματικά δεν μπορώ να διανοηθω ότι θα περάσω δέκα μέρες χωρίς να τον δω ... 😔 Είμαστε πολλοι δεμένοι ειδικά από τότε που μπήκαμε στη διαδικασία της εξωσωματικης.... Ευτυχώς έχω τη θεία μου εδώ στο νοσοκομείο κ τον έδωσε χθες για μοριακό γιατί δεν μας βάζουν εύκολα...

Καλημέρα Μιμή μου!! Ξέρω είναι πολύ δύσκολο μακριά του 10 μερες αλλά υπομονή! Το σημαντικό είναι ότι το κατάλαβε έκανε τεστ και εσυ απομακρύνθηκες!!! Να μην αγχώνεσαι!! Έχουν δίκιο τα κορίτσια…και εχεις κ εσυ δίκιο ότι για να δείξει το σελφ τεστ σημαίνει ότι την είχε την όμικρον αλλά μάλλον θα ήταν χαμηλό ιικο φορτίο γιατί κ το φαρμακείο έδειξε πολύ άχνα! Όποτε μη φοβάσαι τώρα είσαι προστατευμένη! Και αφού είχε κ 3 εμβόλια τότε πάλι το ιικο φορτίο αν το μετέδωσε θα είναι πολύ χαμηλό!!! Χαλάρωσε 10 μερες να σου λείψει και να του λείψεις…οπως τις σχέσεις που είχαμε μικρές ☺️☺️☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Βρηκα κι εγω χθες το πρωι θετικο τεστ ωορηξιας 9η μερα... 🙂Εν τωμεταξυ ο γυναικολογς μου ελειπε  και ευτυχως που ειχα παει σε εναν αλλο  γυναικολογο που βρηκα την Παρασκευη και μου ειπε οτι θα εχω ωορηξια χθες η σημερα γιατι προφανως παρα λιγο να το χασω τοσο νωρις ωορηξια, δεν προλαβα να τελειωσω περιοδο και εχω ηδη ωορηξια! 🙄Ο γυναικολογος μου ειπε παλι οτι εχω σχετικά λεπτά ενδομητριο 7 mm. Καναμε μια προσπαθεια Παρασκευη και μια χθες η οποια ομω χθες ς ηταν πολυ μετρια γιατι ο ανδρας μου αγχωθηκε με ωορηξια κλπ αλλα και γιατι ηταν κουρασμενος απο δουλεια και δεν μπορουσε να λειοτυργησει σωστα🥺. Δεν ξερω αν ειναι σωστο η οχι αλλα νευριασα. Ενταξει το καταλαβαινω οτι ο αλλος ειανι κουρασμενος αλλα με τετοια πιεση χρονου που εχουμε και εχοντας να εοχουμε σεξουαλικη επαφη  και προσπαθεια 3 μηνες με επεμβαση κλπ , εαν δεν παμε και τωρα δυνατα δεν θα γινει ποτε απλα😩.. Ας κρατησω βεβαια ελπιδα μηπως εγινε κατι ποτε δεν ξερεις.. 🙏 🙂

Κοριτσάκι μου χάρηκα τόσο πολύ που μετά από τόσο καιρό εχεις ωορρηξιας όποτε κρατά αυτό!!! 🥰🥰 Και να σου πω ένα μυστικό, που δεν είναι αλλά θα στο πω, μην λες ποτέ στον άντρα ποτέ εχεις ωορρηξία! Θέλουν να το κάνουν τόσο τέλεια που στο τελος αγχώνονται και αυτοί και στο τέλος τα κανουν μανταρα!!! Δεν φτάνει το δικό μας άγχος έχουν καο αυτοί!! Εγώ κορίτσια σταμάτησα να λεω στον άντρα μου ποτέ έχω ωορρηξία του λεω απλά «αυτή την εβδομάδα θα είναι, δεν ξέρω ποτέ είναι ακριβώς δεν έκανα τεστ αυτή τη φορά» και λειτούργησε καλύτερα παρά τις πρωτες φορες που του ελεγα έλα έλα έχω θετικό τεστ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορίτσια μου ☺️☺️☺️

Εμεις έχουμε μια βάφτιση σήμερα ναι ναι καλά ακούσατε βάφτιση με 5000+ κρούσματα την ημέρα στην Κύπρο που είναι παρά πολλά για τον πληθυσμό μας, έχουμε βάφτιση!!! Ο θεός να μας προσέχει και τους καλεσμένους και το μωράκι που θα βαφτιστεί!!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ σκέτο άσπρο θα βάλω αλλά όχι το λευκό λευκό γιατί δεν μου άρεσε  με το ξύλο της κουζίνας ούτε κ με το κεραμικό που θα μπει πίσω στον τοίχο του πάει λευκό αλλά προς το θολό το λευκό…αν θες να σου στείλω φωτό να δεις! Τιμές δεν μου είπε γιατί είναι νωρις ακόμη μια ιδέα πήρα βασικά.. 

Αν μπορείς στείλε μου.. εχω θα βάλω σκούρο καφέ και κεραμικό άσπρο με μαύρα νερά απαλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Αν μπορείς στείλε μου.. εχω θα βάλω σκούρο καφέ και κεραμικό άσπρο με μαύρα νερά απαλά 

Προσπάθησα να σου στείλω με προσωπικό μήνυμα αλλά δεν βάζει φωτογραφίες…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια εμένα ο δικός μου είναι θετικός.... Γύρισε σπίτι ήταν κομμενος ούτε το μπουφάν δεν τον άφησα να βγάλει ένακε σελφ τέστ ήταν θετικό. Έκανε 3 σελφ τεστ. Τα δύο θετικά. Το ένα αρνητικό. Έβαλα τα κλάματα γιατί το μεσημέρι ήμουν μαζι του κ τον έβλεπα κομμένο....πήρα και το γιατρό μου τηλέφωνο μέσα στο πανικό..... Τα μαζέψω κ ήρθα στη μάνα μου να μείνω.... Πήρα κ βιταμίνες.... Εκείνος πήγε έκανε ραπίντ βγήκε αχνό κ η κοπέλα στο φαρμακείο το έβαλε θετικό γιατί αλλιώς δεν θα τον δεχόταν το νοσοκομείο εδώ να τον βάλει για μοριακό. Έκανε κ μοριακό κ θα βγει δευτερα απόγευμα αλλά σίγουρα έχει... Μετά έκλαιγε κιόλας όταν έφυγα φανταστικά .... Εγώ είμαι 6.5 βδομάδων..... Στάνταρ με έχει κολλήσει δεν παίζει....

Περαστικά του .. μην αγχώνεσαι.. δεν σημαίνει ότι απαραίτητα θα κολλήσεις.. εγω ετρωγα δίπλα δίπλα με την θεία μου .. είχε συμπτώματα και την επόμενη βγήκε θετική αλλά εγώ δεν κολλησα.. όταν ειμουν έγκυος πήγαινα σπίτι της ξαδέλφη μου και τελικά είχε ο άντρας της και η κόρη με συμπτώματα αλλά μια βδομάδα έβγαιναν αρνητικοί.. δεν ήρθα σε άμεση επαφή σλλα κυκλοφορούσαν μέσα στο σπίτι.. παλι δεν κολλησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κοριτσάκι μου χάρηκα τόσο πολύ που μετά από τόσο καιρό εχεις ωορρηξιας όποτε κρατά αυτό!!! 🥰🥰 Και να σου πω ένα μυστικό, που δεν είναι αλλά θα στο πω, μην λες ποτέ στον άντρα ποτέ εχεις ωορρηξία! Θέλουν να το κάνουν τόσο τέλεια που στο τελος αγχώνονται και αυτοί και στο τέλος τα κανουν μανταρα!!! Δεν φτάνει το δικό μας άγχος έχουν καο αυτοί!! Εγώ κορίτσια σταμάτησα να λεω στον άντρα μου ποτέ έχω ωορρηξία του λεω απλά «αυτή την εβδομάδα θα είναι, δεν ξέρω ποτέ είναι ακριβώς δεν έκανα τεστ αυτή τη φορά» και λειτούργησε καλύτερα παρά τις πρωτες φορες που του ελεγα έλα έλα έχω θετικό τεστ…

Ραφαέλα μου σε ευχαριστω για χαρα σου 🙂το ξέρω το έχω σκεφτεί κι εγώ να μην το λέω!!  απλά φαντασου έχω ωορηξία πολυ νωρις αρκετες φορες δηλαδη 10η μερα οπότε μόλις τελειώσω περίοδο πρέπει να τρέξουμε να έχουμε επαφές και δεν υπάρχει το περιθώριο να του πω ας πουμε αυτην την εβδομαδα. Απτην αλλη ο ανδρας μου εαν αυτες τις ημερες ειναι πχ πολυ πιεσμενος με δουλεια δεν θελει, οπως εχω πει δεν τον ξεσηκωνει ουτε η Παμελα Αντερσον😂 😂Οποτε εκει αναγκαζομαι να τον ενημερωσω και να ον πιεσω και μετα εκεινος δεν λειτουργει. Θα δοκιμασω και επομενο μηνα και μετα θα παμε Αθηνα το Φλεβαρη να δουμε εαν εφτιαξει το σπερμα και εαν εφτιαξε και εχουμε εστω το μινιμουν φυσιολογικοτητας που δικαιολογει να κανουμε σπερματεγυχη θα κανω κατευθειαν σπερματεγχυση απο Μαρτιο. Γιατι ειναι και τα προβληματα μας αλλα ειναι και αυτος πολυ δυσκολος γενικα. Εσενα ποτε ειναι ωορηξια σου αυτο το μηνα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Περαστικά του .. μην αγχώνεσαι.. δεν σημαίνει ότι απαραίτητα θα κολλήσεις.. εγω ετρωγα δίπλα δίπλα με την θεία μου .. είχε συμπτώματα και την επόμενη βγήκε θετική αλλά εγώ δεν κολλησα.. όταν ειμουν έγκυος πήγαινα σπίτι της ξαδέλφη μου και τελικά είχε ο άντρας της και η κόρη με συμπτώματα αλλά μια βδομάδα έβγαιναν αρνητικοί.. δεν ήρθα σε άμεση επαφή σλλα κυκλοφορούσαν μέσα στο σπίτι.. παλι δεν κολλησα 

Μήπως εχεις το DNA που ψάχνουν;;; Και ο αδερδος μου ο μικρος όλοι οι φίλοι του καραντίνα με κοβιντ και σε καφέ που πήγαινε και στο αυτοκίνητο με τους άλλους ποτέ δεν κόλλησε κόλλησαν πχ όλο το τραπέζι εκτός ο αδερδος μου!
 

Παραμονή πρωτοχρονιά είχε πάει στον ένα μοναδικό φίλο του  σπίτι του και έκατσαν καμία 2 ωρεσ π δεν ήταν καραντίνα κ ενώ είχαν κ οι δυο αρνητικά ραπιντ τεστ, την πρωτοχρονιά του τηλεφωνεί κ του λέει ότι είχε συμπτώματα εκανε ξανα τεστ κ  ήταν θετικός! Ο αδερφος μου ξανά καραντίνα ξανά τεστ έκανε κ μοριακό κ πάλι αρνητικός!!! Εγώ του είπα ότι πρέπει να πάει σε κέντρα ερευνών γιατί δεν γίνεται τοσες φορες επαφές 1.5 χρόνο κ να μην κόλλησε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερούδια κορίτσια μου ☺️☺️☺️

Εμεις έχουμε μια βάφτιση σήμερα ναι ναι καλά ακούσατε βάφτιση με 5000+ κρούσματα την ημέρα στην Κύπρο που είναι παρά πολλά για τον πληθυσμό μας, έχουμε βάφτιση!!! Ο θεός να μας προσέχει και τους καλεσμένους και το μωράκι που θα βαφτιστεί!!! 🙏🙏🙏

Ποπο αναλογικα ειστε σε παρμοια φαση με Ελλαδα!! Καλα να περάσεις κορίτσι μου, να προσέχεις. Έχεις κάνει ευτυχω΄ς και 3η δόση αλλά και προσεχεισ και παλι💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Μήπως εχεις το DNA που ψάχνουν;;; Και ο αδερδος μου ο μικρος όλοι οι φίλοι του καραντίνα με κοβιντ και σε καφέ που πήγαινε και στο αυτοκίνητο με τους άλλους ποτέ δεν κόλλησε κόλλησαν πχ όλο το τραπέζι εκτός ο αδερδος μου!
 

Παραμονή πρωτοχρονιά είχε πάει στον ένα μοναδικό φίλο του  σπίτι του και έκατσαν καμία 2 ωρεσ π δεν ήταν καραντίνα κ ενώ είχαν κ οι δυο αρνητικά ραπιντ τεστ, την πρωτοχρονιά του τηλεφωνεί κ του λέει ότι είχε συμπτώματα εκανε ξανα τεστ κ  ήταν θετικός! Ο αδερφος μου ξανά καραντίνα ξανά τεστ έκανε κ μοριακό κ πάλι αρνητικός!!! Εγώ του είπα ότι πρέπει να πάει σε κέντρα ερευνών γιατί δεν γίνεται τοσες φορες επαφές 1.5 χρόνο κ να μην κόλλησε!!!! 

Ναι σκέφτομαι ότι κατι δεν παει καλα με μένα.. εξυπηρετουσα κόσμο και όσο ειμουν έγκυος που έρχονταν χωρίς αρνητικό τεστ.. είχαμε πλεξιλ γκλας αλλά πολλοί κατεβασαζαν την μάσκα για να συνεννοηθούμε και πολλοί μου μιλούσαν πάνω από τκ γυαλί.. εγω ξεχνούσα να βάλω μασκα .. μιλούσαμε με ένα συνάδελφο με τα μούτρα μέσα στο πσ χωρίς μασκα και βγήκε θετικός μετά από 3 μέρες.. πόσες άλλες φορές βρέθηκα επαφή και χωρίς νσ το ξέρω.. δεν κολλησα.. και ο γιος μου πολλές φορές ητσν επαφή αλλά ευτυχώς δεν κόλλησε.. εγω λέω μπορρι να παίζει ρόλο που περάσαμε το 19 την γρίπη Α.. ο μεγάλος μου ητσν νοσοκομείο.. εγω μαζί του και μετά μου έφεραν και τον μικρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τι ωραια που ξαναβρεθηκατε μετα απο τοσο καιρο. Εβλεπα χθες στην ΕΡΤ1 την Μικρα Αγγλια και σε σκεφτομουν με τον ανδρα σου ποσο δυσκολο ειναι... Μακαρι να συνεχισουν ολα ετσι οπως τωρα κοριτσι μου💖

Καλημέρα κορίτσι μου! Σήμερα δεν έρχομαι με τόσο καλά νέα... Χθες το βράδυ αφού σας είπα τα νέα μας, μας πήραν τηλ για να μας ενημερώσουν για τα προχθεσινά pcr... Εγώ κ ο μικρός αρνητικοί, ο μεγάλος θετικός ☹ Πρώτη μέρα που ήρθε ο άντρας μου σπίτι κοιμηθήκαμε χώρια, μην τυχόν κ τελικά κάποιο από τα επόμενα τεστ μου βγει θετικό κ πρωί πρωί αναγκαστήκαμε να αποχωριστούμε το παιδάκι μας. Του είπαμε να επιλέξει αν θέλει να είναι στο δωμάτιο του απομονωμένος κ να έχει όλα τα παιχνίδια κ ότι άλλο ζητήσει ή αν προτιμάει να πάει με τη μαμά κ την αδερφή μου για να έχει παρέα. Ευτυχώς διάλεξε το δεύτερο γιατί δεν θα άντεχα να τον νιώθω μόνο του κλεισμένο κ περιφρονημένο σε ένα δωμάτιο. Παρ' όλα αυτά είμαι σαν να έχω σπάσει σε δύο κομμάτια... νιώθω ότι έδιωξα το παιδάκι μου από το σπίτι κ όλα αυτά γίνονται εξαιτίας μου. Αύριο πάω ξανά για pcr, αλλά αφού τώρα βγήκε θετικό το παιδί πάλι δεν μπορώ  να είμαι σίγουρη για καμιά βδομάδα πως θα πάει η κατάσταση στο θέμα της γέννας 

@Mimi26 μου περαστικά κ εύχομαι να μην κόλλησες. Δεν λέω " δεν πειράζει" που θα είστε χώρια, πειράζει κ πολύ, ακόμα κ αν είναι μόνο δέκα μέρες γιατί χαλάει η ψυχολογία σου.... αλλά είναι καμιά φορά αυτό που λένε δες τα χειρότερα για να εκτιμήσεις την καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Heart είπε:

Μήπως ήμουν εγώ η ξαδερφη του άντρα σου ......χαχα!!!! Αστειεύομαι......

Εκλαψα!!!! 😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Σήμερα δεν έρχομαι με τόσο καλά νέα... Χθες το βράδυ αφού σας είπα τα νέα μας, μας πήραν τηλ για να μας ενημερώσουν για τα προχθεσινά pcr... Εγώ κ ο μικρός αρνητικοί, ο μεγάλος θετικός ☹ Πρώτη μέρα που ήρθε ο άντρας μου σπίτι κοιμηθήκαμε χώρια, μην τυχόν κ τελικά κάποιο από τα επόμενα τεστ μου βγει θετικό κ πρωί πρωί αναγκαστήκαμε να αποχωριστούμε το παιδάκι μας. Του είπαμε να επιλέξει αν θέλει να είναι στο δωμάτιο του απομονωμένος κ να έχει όλα τα παιχνίδια κ ότι άλλο ζητήσει ή αν προτιμάει να πάει με τη μαμά κ την αδερφή μου για να έχει παρέα. Ευτυχώς διάλεξε το δεύτερο γιατί δεν θα άντεχα να τον νιώθω μόνο του κλεισμένο κ περιφρονημένο σε ένα δωμάτιο. Παρ' όλα αυτά είμαι σαν να έχω σπάσει σε δύο κομμάτια... νιώθω ότι έδιωξα το παιδάκι μου από το σπίτι κ όλα αυτά γίνονται εξαιτίας μου. Αύριο πάω ξανά για pcr, αλλά αφού τώρα βγήκε θετικό το παιδί πάλι δεν μπορώ  να είμαι σίγουρη για καμιά βδομάδα πως θα πάει η κατάσταση στο θέμα της γέννας 

@Mimi26 μου περαστικά κ εύχομαι να μην κόλλησες. Δεν λέω " δεν πειράζει" που θα είστε χώρια, πειράζει κ πολύ, ακόμα κ αν είναι μόνο δέκα μέρες γιατί χαλάει η ψυχολογία σου.... αλλά είναι καμιά φορά αυτό που λένε δες τα χειρότερα για να εκτιμήσεις την καλύτερα! 

Καλημέρα κορίτσι μου! Λυπάμαι παρα πολυ γιαυτο. 🥺Φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι τωρα να μην εισαι μετο παιδακι σου αλλα αν ειναι δυνατον μην κανεις εσυ αυτες τις σκεψεις! Δεν φταιες εσυ να προστατευσεις το αλλο μωρακι και ολη την οικογενεια προσπαθεις...  Ελπιζω η αδερφη σου η μαμα σου και το παιδακι σου να το περασουν ολοι πολυ ηπια, περαστικα τους κοριτσι μου.    Ξερω ποσο θα ανησυχεις και για σενα τωρα.. Και εχεις ολα το δικιο, ειναι λογικο...Απτην αλλη θα σου πω να προσπαθησεις εαν μπορεις  εστιασεις αυτη την στιγμη ψυχολογικα στο οτι δεν εχεις κολλησει εσυ τουλαχιστον απ οοσο γνωριζεις, το παιδακι σου θα το περασει λογικα ηπια αν κρινω απο αυτα που εχω ακουσει..Εσυ ειναι το θεμα να μην εχειςκολλησει, και οσο βγαινεις αρνητικη καιδεν εχεις συμπτωματα και περνανε οι μερες ειναι θετικο. Ποια ειναι η ημερομηνια που εχεις κανονισει να γεννησεις? 19 Ιανουαριου? Καλη δυναμη κοριτσι μου, σουστελνω την αγαπη μου💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.
@Froufro και @Mimi26 εύχομαι η περιπέτεια που περνάτε να είναι περαστική και η τελευταία που θα ζήσετε σαν οικογένεια.
Το καλό είναι πως η Όμικρον έχει πολύ ελαφριά συμπτώματα. Εύχομαι να μην κολλήσετε εσείς οι εγκυούλες και οι δικοί σας να το ξεπεράσουν εύκολα.
Όλα καλά θα πάνε, σας το λέω εγώ που αγχώνομαι με το παραμικρό. 
Να προσέχετε.

🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Σήμερα δεν έρχομαι με τόσο καλά νέα... Χθες το βράδυ αφού σας είπα τα νέα μας, μας πήραν τηλ για να μας ενημερώσουν για τα προχθεσινά pcr... Εγώ κ ο μικρός αρνητικοί, ο μεγάλος θετικός ☹ Πρώτη μέρα που ήρθε ο άντρας μου σπίτι κοιμηθήκαμε χώρια, μην τυχόν κ τελικά κάποιο από τα επόμενα τεστ μου βγει θετικό κ πρωί πρωί αναγκαστήκαμε να αποχωριστούμε το παιδάκι μας. Του είπαμε να επιλέξει αν θέλει να είναι στο δωμάτιο του απομονωμένος κ να έχει όλα τα παιχνίδια κ ότι άλλο ζητήσει ή αν προτιμάει να πάει με τη μαμά κ την αδερφή μου για να έχει παρέα. Ευτυχώς διάλεξε το δεύτερο γιατί δεν θα άντεχα να τον νιώθω μόνο του κλεισμένο κ περιφρονημένο σε ένα δωμάτιο. Παρ' όλα αυτά είμαι σαν να έχω σπάσει σε δύο κομμάτια... νιώθω ότι έδιωξα το παιδάκι μου από το σπίτι κ όλα αυτά γίνονται εξαιτίας μου. Αύριο πάω ξανά για pcr, αλλά αφού τώρα βγήκε θετικό το παιδί πάλι δεν μπορώ  να είμαι σίγουρη για καμιά βδομάδα πως θα πάει η κατάσταση στο θέμα της γέννας 

@Mimi26 μου περαστικά κ εύχομαι να μην κόλλησες. Δεν λέω " δεν πειράζει" που θα είστε χώρια, πειράζει κ πολύ, ακόμα κ αν είναι μόνο δέκα μέρες γιατί χαλάει η ψυχολογία σου.... αλλά είναι καμιά φορά αυτό που λένε δες τα χειρότερα για να εκτιμήσεις την καλύτερα! 

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα..... Εσύ έχεις και παιδιά ! Εδώ εγώ έκλαιγα που άφησα μόνο του τον άντρα μου.... Κ έφυγα κ έκλαιγε κ αυτός ήμασταν για ταινία. Για το πότε πετάχτηκα ορθια ανοιξα το παράθυρο τον έβγαλα έξω κορίτσια πήρα τη μάνα μου να ρθει να μου πάρει μια βαλίτσα που πέταξα μέσα ότι βρήκα μπροστά έπαιρνα κ το γιατρό, μιλάμε χταπόδι έγινα . Κ όταν έφευγα έκλαιγε κ ήμουν πολύ χάλια. Τα έχω πάρει στο κρανίο δουλεύει μαζί με τους δικούς του κ είναι ελλεινοι εγώ φταίω που δεν ανοίγω το στοματάκι μου να τους στολίσω λίγο. Αυτοί είχαν πονόλαιμο 3 μέρες κ το παίζανε πάπιες. Έχουν σαρώσει όλες τις ταβέρνες της Βοιωτίας η μανα μου γυρνάει με οποία Καράκαξα βρείτε του χωριού κ έχουν σοφίτα πάνω από το σπίτι εκεί που έμεινα τις μέρες της εξωσωματικής κ δεν τον άφησαν να πάει. Γιατί έχει πόνο λέει στα κόκκαλα η μάνα του κ ο πατέρας του λαιμό κ θα κλείσει η εταιρεία κ του ριξανες κ ευθυνες. Θα πάρω μα τη Παναγία κ θα τους βρίσω. Εμένα η μάνα μου δουλεύει σε σούπερ μάρκετ. Το σωστό είναι να απομονωθω εγώ στο σπίτι μου. Ούτε στη μάνα μου κ ο άντρας μου να πάει ναεινει στη σοφίτα. Είμαι έγκυος δεν σεβόνται τίποτα. Τίποτα. Η χοντροκωλα κ λέει έχω σάκχαρο ε βέβαια πως να μην έχει αφού τρώει 3 κιλά σοκολατακια τη μέρα. Άη σιχτιρι πια ! Κ εκτός αυτού ρε κορίτσια έχω όλα τα πράγματα σπίτι πρέπει να πάω να τα πάρω έχω όλα τα πράγματα εκεί σας λέω πολλά της δουλειάς.

Είναι απαράδεκτοι κ σίγουρα αυτοί τον κόλλησαν τον Νίκο. Η αδερφή του γυρνάει για σκι κάθε μέρα στο Παρνασσό δείτε στορι να δείτε τι γίνεται εκεί χαμός.... Εμένα ο δικός μου προσέχει πολύ ο καημένος.... Γ αυτό έκλαιγε χθες.  Γιατί πρόσεχε.... Πφφφφφφ. Να δω τι άλλο θα μας βρει πια σε αυτή μας την διαδικασία! 

Πότε γέννας κορίτσι μου ;

Νομίζω τώρα είσαι πολύ κοντά στη γέννα κ δεν θα υπάρχει πρόβλημα και θετική να βγεις.... Θα σε προστατεύσουν ξεροί εκείνοι πόσα εμβόλια έχεις κάνει; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τι ωραια που ξαναβρεθηκατε μετα απο τοσο καιρο. Εβλεπα χθες στην ΕΡΤ1 την Μικρα Αγγλια και σε σκεφτομουν με τον ανδρα σου ποσο δυσκολο ειναι... Μακαρι να συνεχισουν ολα ετσι οπως τωρα κοριτσι μου💖

Αχ κι εμεις χθες βραδυ αραζαμε στο τζακι  στην καστορια και το χαζοβλεπαμε.... Ποσο συνταρακτικο στο τελος με την κραυγη.... Ακομα το σκεφτομαι κι ανατριχιαζω...😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Σήμερα δεν έρχομαι με τόσο καλά νέα... Χθες το βράδυ αφού σας είπα τα νέα μας, μας πήραν τηλ για να μας ενημερώσουν για τα προχθεσινά pcr... Εγώ κ ο μικρός αρνητικοί, ο μεγάλος θετικός ☹ Πρώτη μέρα που ήρθε ο άντρας μου σπίτι κοιμηθήκαμε χώρια, μην τυχόν κ τελικά κάποιο από τα επόμενα τεστ μου βγει θετικό κ πρωί πρωί αναγκαστήκαμε να αποχωριστούμε το παιδάκι μας. Του είπαμε να επιλέξει αν θέλει να είναι στο δωμάτιο του απομονωμένος κ να έχει όλα τα παιχνίδια κ ότι άλλο ζητήσει ή αν προτιμάει να πάει με τη μαμά κ την αδερφή μου για να έχει παρέα. Ευτυχώς διάλεξε το δεύτερο γιατί δεν θα άντεχα να τον νιώθω μόνο του κλεισμένο κ περιφρονημένο σε ένα δωμάτιο. Παρ' όλα αυτά είμαι σαν να έχω σπάσει σε δύο κομμάτια... νιώθω ότι έδιωξα το παιδάκι μου από το σπίτι κ όλα αυτά γίνονται εξαιτίας μου. Αύριο πάω ξανά για pcr, αλλά αφού τώρα βγήκε θετικό το παιδί πάλι δεν μπορώ  να είμαι σίγουρη για καμιά βδομάδα πως θα πάει η κατάσταση στο θέμα της γέννας 

@Mimi26 μου περαστικά κ εύχομαι να μην κόλλησες. Δεν λέω " δεν πειράζει" που θα είστε χώρια, πειράζει κ πολύ, ακόμα κ αν είναι μόνο δέκα μέρες γιατί χαλάει η ψυχολογία σου.... αλλά είναι καμιά φορά αυτό που λένε δες τα χειρότερα για να εκτιμήσεις την καλύτερα! 

Περαστικά στο παιδάκι..  τι ζούμε θεέ μου.. πόσο σκληρό είναι αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...