Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν θυμάστε την ιστορία μου γιατί έχω καιρό να γράψω αλλά που και που σας διαβάζω.. 

Μετά από 2 χρόνια περίπου προσπαθειών με κανένα πρόβλημα και παρά πολύ άγχος....

Σήμερα το πρωί πήγα και έκανα μια χοριακη γιατί είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Δεν μπορούσα να καταλάβω τα αποτέλεσματα και πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου και του είπα ότι η χοριακη μου ήταν 85.69 και μου φώναξε δυνατά ο καλός μου ότι είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω γιατι τον τελευταίο λόγω γιορτών τρέχαμε πολύ με τις δουλειές και ειμασταν πολύ κουρασμένοι και δεν περίμενα ότι θα γινόταν το θαύμα αυτήν την φορά....

Μου είπε ο γιατρος μου σε 4 μέρες να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι ανεβαίνει φυσιολογικά...και μα ξεκινήσω προγεστερόνη....

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Έλα μετά στην ομάδα όσες γενναμε Αύγουστο 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν θυμάστε την ιστορία μου γιατί έχω καιρό να γράψω αλλά που και που σας διαβάζω.. 

Μετά από 2 χρόνια περίπου προσπαθειών με κανένα πρόβλημα και παρά πολύ άγχος....

Σήμερα το πρωί πήγα και έκανα μια χοριακη γιατί είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Δεν μπορούσα να καταλάβω τα αποτέλεσματα και πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου και του είπα ότι η χοριακη μου ήταν 85.69 και μου φώναξε δυνατά ο καλός μου ότι είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω γιατι τον τελευταίο λόγω γιορτών τρέχαμε πολύ με τις δουλειές και ειμασταν πολύ κουρασμένοι και δεν περίμενα ότι θα γινόταν το θαύμα αυτήν την φορά....

Μου είπε ο γιατρος μου σε 4 μέρες να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι ανεβαίνει φυσιολογικά...και μα ξεκινήσω προγεστερόνη....

Συγχαρητηρια.. σου ευχομαι ολα να πανε τελεια.. εγω δεν σε ξερω αλλα μου δινεις δυναμη.. ειχες κανει εξετασεις η απλα προσπαθουσατε.. βεβαια εξαρταται και η ηλικια γιατι αν εισαι μικρη εισαι μεσα στο χρονικο περιθωριο που δινεται μεχρι να αρχισουν εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν θυμάστε την ιστορία μου γιατί έχω καιρό να γράψω αλλά που και που σας διαβάζω.. 

Μετά από 2 χρόνια περίπου προσπαθειών με κανένα πρόβλημα και παρά πολύ άγχος....

Σήμερα το πρωί πήγα και έκανα μια χοριακη γιατί είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Δεν μπορούσα να καταλάβω τα αποτέλεσματα και πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου και του είπα ότι η χοριακη μου ήταν 85.69 και μου φώναξε δυνατά ο καλός μου ότι είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω γιατι τον τελευταίο λόγω γιορτών τρέχαμε πολύ με τις δουλειές και ειμασταν πολύ κουρασμένοι και δεν περίμενα ότι θα γινόταν το θαύμα αυτήν την φορά....

Μου είπε ο γιατρος μου σε 4 μέρες να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι ανεβαίνει φυσιολογικά...και μα ξεκινήσω προγεστερόνη....

Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🍾🍾🍾🍾🍾💃💃💃💃💃💃

Εννοειται σε θυμαμαι... Νομιζω ειχατε κανει σπερματεγχυση το σεπτεμβριο αν θυμαμαι καλα... Κοιτα που το θαυμα ηρθα φυσιολογικα και το 2022 θα σου χαρισει με το καλο το μωρακι σου!!!!!! Ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️

Να μας γραφεις τα νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Συγχαρητηρια.. σου ευχομαι ολα να πανε τελεια.. εγω δεν σε ξερω αλλα μου δινεις δυναμη.. ειχες κανει εξετασεις η απλα προσπαθουσατε.. βεβαια εξαρταται και η ηλικια γιατι αν εισαι μικρη εισαι μεσα στο χρονικο περιθωριο που δινεται μεχρι να αρχισουν εξετασεις

Είχαμε κάνει τα πάντα...μέχρι και σπερματεγχυση τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε...όλα ήταν μια χαρά...πέρσυ εδώ στην πόλη μου τα σπερμοδιαγραμματα του άντρα μου είχαν ένα θέμα στην κινητικότητα αλλα όταν πήγαμε στο ιασω για την σπερματεγχυση ο γιατρός μου μας είπε ότι ήταν λάθος εκει να τα αποτελέσματα και ότι είναι μια χαρά το σπέρμα και γι αυτό τόσο καιρό είχαμε άγχος που νομίζαμε ότι το σπερμα είχε κάτι...

Τελικά δεν έπιασε η σπερματεγχυση και τον Δεκέμβριο με παρα πολύ δουλειά και από τους 2 και λίγα ποτάκια το βράδυ στο σπίτι για να χαλαρώσουμε από την φόρτιση της ημέρας στις δουλειές έπιασε το θαυματάκι μας από εκεί που δεν το περιμέναμε....

Σημασια εχει τώρα την Τρίτη που θα κάνω την χοριακη να ανεβαίνει φυσιολογικά και να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🍾🍾🍾🍾🍾💃💃💃💃💃💃

Εννοειται σε θυμαμαι... Νομιζω ειχατε κανει σπερματεγχυση το σεπτεμβριο αν θυμαμαι καλα... Κοιτα που το θαυμα ηρθα φυσιολογικα και το 2022 θα σου χαρισει με το καλο το μωρακι σου!!!!!! Ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️

Να μας γραφεις τα νεα σου!!!

Σ ευχαριστούμε πολύ πολύ πολύ!!!Με συγκινείς που με θυμάσαι .....

Μακάρι να πάνε όλα καλά πραγματικά γιατί το πρωί που το έμαθα νόμιζα από την χαρά μου και τα κλάματα ότι θα πάθω κάτι....

Δεν πίστευα ποτέ ότι θα έρθει η ώρα μα πω ότι είμαι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Με είχε κυριεύσει τόσο πολύ το άγχος με τα λάθος αποτελέσματα που μας έβγαζαν και μάλλον υποσυνείδητα ηρέμησαμε και ήρθε επιτέλους το θαυματακι μας τέτοια μέρα κιόλας του Αγίου Ιωάννη...Με συγκινεί παρά πολύ αυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν θυμάστε την ιστορία μου γιατί έχω καιρό να γράψω αλλά που και που σας διαβάζω.. 

Μετά από 2 χρόνια περίπου προσπαθειών με κανένα πρόβλημα και παρά πολύ άγχος....

Σήμερα το πρωί πήγα και έκανα μια χοριακη γιατί είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Δεν μπορούσα να καταλάβω τα αποτέλεσματα και πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου και του είπα ότι η χοριακη μου ήταν 85.69 και μου φώναξε δυνατά ο καλός μου ότι είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω γιατι τον τελευταίο λόγω γιορτών τρέχαμε πολύ με τις δουλειές και ειμασταν πολύ κουρασμένοι και δεν περίμενα ότι θα γινόταν το θαύμα αυτήν την φορά....

Μου είπε ο γιατρος μου σε 4 μέρες να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι ανεβαίνει φυσιολογικά...και μα ξεκινήσω προγεστερόνη....

Έλεγα και εγω, ποιά θα αρχίσει τα θετικα νέα στο θεματάκι της νέας χρονιάς;;;
Τελικά είσαι εσύ η τυχερή, συγχαρητήρια κορίτσι μου! Εύχομαι απο καρδιάς να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!
Στείλε και σε εμάς μπεμπεδόσκονη! 
Σε φιλώ, να προσέχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Όλα καλά θα πάνε θα δεις θα είστε αρνητικοί στον κοβιντ γιατί κατά αλλά είσαι μια πολύ θετικια μανούλα!!! 💕💕

 

Κορίτσια επέστρεψα.... κάναμε κ οι τρεις pcr που όμως θα έχουμε αποτελέσματα αύριο, γι'αυτό έκανα κ rapid εγώ το οποίο έδειξε αρνητικό!! Σας ευχαριστώ όλες που περιμένετε κ ελπίζετε μαζί μου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Είχαμε κάνει τα πάντα...μέχρι και σπερματεγχυση τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε...όλα ήταν μια χαρά...πέρσυ εδώ στην πόλη μου τα σπερμοδιαγραμματα του άντρα μου είχαν ένα θέμα στην κινητικότητα αλλα όταν πήγαμε στο ιασω για την σπερματεγχυση ο γιατρός μου μας είπε ότι ήταν λάθος εκει να τα αποτελέσματα και ότι είναι μια χαρά το σπέρμα και γι αυτό τόσο καιρό είχαμε άγχος που νομίζαμε ότι το σπερμα είχε κάτι...

Τελικά δεν έπιασε η σπερματεγχυση και τον Δεκέμβριο με παρα πολύ δουλειά και από τους 2 και λίγα ποτάκια το βράδυ στο σπίτι για να χαλαρώσουμε από την φόρτιση της ημέρας στις δουλειές έπιασε το θαυματάκι μας από εκεί που δεν το περιμέναμε....

Σημασια εχει τώρα την Τρίτη που θα κάνω την χοριακη να ανεβαίνει φυσιολογικά και να πάνε όλα καλά...

Εννοειται το αποτελεσμα εχει σημασια.. νομιζω να αρχισω και εγω κανενα κρασακι.. φαινεται βοηθαει χαχαχαχ

σου ευχομαι να εχεις ενα υπεροχο ταξιδι 9 μηνες και να γεμισει η αγκαλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Εννοειται το αποτελεσμα εχει σημασια.. νομιζω να αρχισω και εγω κανενα κρασακι.. φαινεται βοηθαει χαχαχαχ

σου ευχομαι να εχεις ενα υπεροχο ταξιδι 9 μηνες και να γεμισει η αγκαλια σου

Σ  ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.....Ναι να αρχίσεις να πίνεις κανένα ποτάκι γιατί μάλλον βοηθάει....Στο λέω που είχα χάσει τις ελπίδες μου εντελώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ που έλεγα δε θα σταματήσω από τη δουλειά, με το που ακούσαμε καρδούλα την 7η εβδομάδα μου έγραψε αναρρωτική 1 μήνα από τη δουλειά ο γιατρός λόγω μικρής αιμορραγίας και λογω Covid. Την παίρνω με χίλια ζόρια την άδεια και μέσα σε μια εβδομάδα σκάνε κρουσματα από το διευθυντή μας μέχρι τον συνάδερφο του διπλανού γραφείου. Εν τω μεταξύ στη δουλειά το κατάλαβαν είχαν ελαφρύ συνάχι και κάνανε επί τόπου self test. Ένας άλλος συνάδερφος με πήρε τηλέφωνο να με ειδοποιήσει να μην πατήσω και μου λέει "καλημέρα από το σημείο 0".

Να προσέχεις πολύ κορίτσι μου! Κ ο άντρας σου μόλις έρχεται σπίτι καλό είναι να μπαίνει κατευθείαν για μπάνιο κ φυσικά να προσέχει όσο γίνεται στη δουλειά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν θυμάστε την ιστορία μου γιατί έχω καιρό να γράψω αλλά που και που σας διαβάζω.. 

Μετά από 2 χρόνια περίπου προσπαθειών με κανένα πρόβλημα και παρά πολύ άγχος....

Σήμερα το πρωί πήγα και έκανα μια χοριακη γιατί είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Δεν μπορούσα να καταλάβω τα αποτέλεσματα και πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου και του είπα ότι η χοριακη μου ήταν 85.69 και μου φώναξε δυνατά ο καλός μου ότι είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω γιατι τον τελευταίο λόγω γιορτών τρέχαμε πολύ με τις δουλειές και ειμασταν πολύ κουρασμένοι και δεν περίμενα ότι θα γινόταν το θαύμα αυτήν την φορά....

Μου είπε ο γιατρος μου σε 4 μέρες να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι ανεβαίνει φυσιολογικά...και μα ξεκινήσω προγεστερόνη....

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Με το καλό, να πάνε όλα καλά εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Σ  ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.....Ναι να αρχίσεις να πίνεις κανένα ποτάκι γιατί μάλλον βοηθάει....Στο λέω που είχα χάσει τις ελπίδες μου εντελώς...

Eγω εχω 2 παιδια απο προηγουμενο γαμο και μια αποβολη.. με τον νυν εχω μια αποβολη τον περασμενο μαιο.. τον σεπτεμβριο αρχισαμε ξανα προσπαθειες.. το μονο που με ανησυχει ειναι το θεμα ηλικια.. θα δειξει.. κανενα κρασακι να χαλαρωνουμε καλο θα μας κανει.. εγω βασικα.. ο νυν δεν εχει αγχωθει.. μου λεει βιαζεσαι σιγα σιγα θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Eγω εχω 2 παιδια απο προηγουμενο γαμο και μια αποβολη.. με τον νυν εχω μια αποβολη τον περασμενο μαιο.. τον σεπτεμβριο αρχισαμε ξανα προσπαθειες.. το μονο που με ανησυχει ειναι το θεμα ηλικια.. θα δειξει.. κανενα κρασακι να χαλαρωνουμε καλο θα μας κανει.. εγω βασικα.. ο νυν δεν εχει αγχωθει.. μου λεει βιαζεσαι σιγα σιγα θα ερθει

Κι εμένα έτσι μου έλεγε αλλά όταν βλέπαμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων του που ήταν λάθος σίγουρα τον επηρέασε ψυχολογικά...

Εγώ είμαι 36 και εμένα με ανησυχούσε το θέμα της ηλικίας αλλά ξέρεις κι εσύ ότι το άγχος είναι χειρότερο από την ηλικία...Κάντε αυτό που πρέπει...πιείτε και κάνα ποτάκι και όλα θα έρθουν όταν το αποφασίσει ο Θεούλης....Εγώ είχα χάσει τις ελπίδες μου και είχα αρχίσει και τρελαίνομαι...όμως ήρθε και σε μια στιγμή που δεν πίστευα ότι θα έχει κρατηθεί με τόση κούραση και τόση δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2022 at 1:54 ΜΜ, ο/η SUNY είπε:

Δεν είναι θετικό όχι … σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ; Εγώ όταν τα ξεκίνησα τα έκανα με πρωινά ουρα και μ έβγαινε θετικό για ένα λεπτό κ μετά εξατμιζόταν … Όοτε ξεκίνησα να τα κάνω  1 το μεσημέρι περίπου και 8 το απόγευμα κ έτσι ξεκίνησα να βρίσκω την γόνιμη ….. τώρα εσυ η είχες γόνιμη πριν η θα έχεις …. Σκέψου ότι την 13η ημέρα το πρωί ήταν αχνό προς σκούρο κ το απόγευμα τέρμα κατακόκκινη η γραμμή… έχει τύχει βέβαια να έχω 12η βράδυ σκούρα γραμμή κ την 13η το μεσημέρι τέρμα θετικό  .. θα σ πρότεινα να κανείς δυο την ημέρα μέχρι να μάθεις το σώμα σου με τα τεστ … αλλά εγώ ποτέ δεν ένιωθα ωορρηξία … πέρα από  αυτά τα γνωστά υγρά δ είχα κανέναν άλλο σύμπτωμα, αλλά κ αυτά τα υγρά πάλι με μπέρδευαν γιατί τα είχα πολύ πριν το θετικό τεστ αλλά και πολύ μετά… με βοήθησαν τα τεστ απλά πρέπει να ακολουθήσεις αυστηρά τις οδηγίες . 

ειμουν 11η και 12η μερα και ειχα πονακια και λιγα υγρα.. δεν ξερω μπορει να κανω και σημερα αν και δεν εχω συμπτωματα πια.. νομιζω πρεπει να κανω 2 μερες πριν την μερα που θεωρω οτι θα εχω ωορρηξια.. γενικα ξερω ποτε εχω... το καταλαμβαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κι εμένα έτσι μου έλεγε αλλά όταν βλέπαμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων του που ήταν λάθος σίγουρα τον επηρέασε ψυχολογικά...

Εγώ είμαι 36 και εμένα με ανησυχούσε το θέμα της ηλικίας αλλά ξέρεις κι εσύ ότι το άγχος είναι χειρότερο από την ηλικία...Κάντε αυτό που πρέπει...πιείτε και κάνα ποτάκι και όλα θα έρθουν όταν το αποφασίσει ο Θεούλης....Εγώ είχα χάσει τις ελπίδες μου και είχα αρχίσει και τρελαίνομαι...όμως ήρθε και σε μια στιγμή που δεν πίστευα ότι θα έχει κρατηθεί με τόση κούραση και τόση δουλειά...

οτι και να κανουμε οποτε θελει ο θεος θα ερθει.. οταν εμεινα εγκυος ειχα πολλη αγχος μηπως και δνε μπορουμε να κανουμε μωρο γιατι ο νυν δεν εχει παιδια ουτε το προσπαθησαν με την πρωην γυναικα του.. μου το εστειλε ο θεος και μου το πειρε.. στην αρχη στεναχωρηθηκα αλλα λεω καποιο λογο εχει.. τουλαχιστον μου εδειξε οτι μπορω να μεινω.. στην πορεια αναβληθηκε ο γαμος και ειναι ολος αυτος ο χαμος με τον κοβιτ.. λεω οριστε.. δεν εγινε ο γαμος.. τωρα αποφασισαμε οτι και να γινει θα κανουμε τον γαμο.. και εγκυος να μεινω θα παμε στην εκκλησια εμεις και εμεις και θα παντρευουμε.. ουτε γλεντι μας νοθαζει ουτε τιποτα αλλο.. μονο να παρουμε την ευλογια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Έλεγα και εγω, ποιά θα αρχίσει τα θετικα νέα στο θεματάκι της νέας χρονιάς;;;
Τελικά είσαι εσύ η τυχερή, συγχαρητήρια κορίτσι μου! Εύχομαι απο καρδιάς να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!
Στείλε και σε εμάς μπεμπεδόσκονη! 
Σε φιλώ, να προσέχεις!!

Αμα σε λεω εγω γουρλου.....!!!!!!!! Εισαι αστερατη @misofeggaroμου!!!! 🌟🌟🌟🌹🌹🌹🌹❤️❤️❤️❤️

Με το καλο να ερθουν τα θετικα νεα για ολες μας παναγια μου!!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Kαλημερα ☺️ εγώ είχα προλακτίνη 27. Είχα πάει σε δημόσιο και μου είπε ο γιατρός να παίρνω 3 την βδομάδα για δύο βδομάδες. Και ότι το θέλει ιδανικά να πάει 15 τουλάχιστον. 

Πήγα στον γιατρό μου και του είπα τι μου πρότεινε ο άλλος. Και μου είπε θα πάρεις 2 την βδομάδα για ένα μήνα. Ναι dostinex πήρα. Τα πήρα όντως για ένα μηνα αλλά μπορεί να ήθελε λιγότερο. Σε ένα μήνα λειτούργησε πολύ καλά. Πήγε 0.6. χαχαχ έπιασα πάτο. Τα σταμάτησα και είπε ο γιατρός σιγά σιγά θα ανέβει μόνο του. Ε μετά από ένα μήνα που ξανά έκανα είχε πάει 6. Ανεβαίνει φυσιολογικα. 

Και τώρα για την επιτροπή μου είπε ότι με 6 θα με περάσουν. Με 0.6 θα μου έλεγαν φτιάξτο και ξανά έλα. 

Καλά θα τα πας. Σε ένα μήνα θα είσαι έτοιμη. Εσύ πόσο έχεις την προλακτίνη; Και πόσα χαπακια θα πάρεις την βδομάδα ;

Την τσάκισες χαχα εμένα είναι 41 με όριο το 23. Μου είπε 0.5 την εβδομάδα και μου είπε στον μήνα αν θέλω να την επαναλάβω για να δω αν μειώνεται…περίεργο εμένα μου είπε 0.5 εσένα με λιγότερο σου είπε 3…θα κάνω αυτό που μου συνέστησε βέβαια!
 

Είχες παρενέργειες; όταν το ξανά πήρα θυμάμαι ενιωθα συνέχεια κουρασμένη και ήθελα να κοιμάμαι αλλά τότε έπαιρνα μεγαλύτερη δοσολογία…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν θυμάστε την ιστορία μου γιατί έχω καιρό να γράψω αλλά που και που σας διαβάζω.. 

Μετά από 2 χρόνια περίπου προσπαθειών με κανένα πρόβλημα και παρά πολύ άγχος....

Σήμερα το πρωί πήγα και έκανα μια χοριακη γιατί είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Δεν μπορούσα να καταλάβω τα αποτέλεσματα και πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου και του είπα ότι η χοριακη μου ήταν 85.69 και μου φώναξε δυνατά ο καλός μου ότι είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω γιατι τον τελευταίο λόγω γιορτών τρέχαμε πολύ με τις δουλειές και ειμασταν πολύ κουρασμένοι και δεν περίμενα ότι θα γινόταν το θαύμα αυτήν την φορά....

Μου είπε ο γιατρος μου σε 4 μέρες να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι ανεβαίνει φυσιολογικά...και μα ξεκινήσω προγεστερόνη....

Συγχαρητήριααααααα!!!!! Μπήκε με το δεξί η καινούργια χρόνια!!!! Μπράβο μπράβο!!! Εύχομαι μια όμορφη χωρις άγχος εγκυμοσύνη και ν κρατήσεις γερό μωράκι σε 9 μηνες!!!! 👶👶😘😘😘❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

ειμουν 11η και 12η μερα και ειχα πονακια και λιγα υγρα.. δεν ξερω μπορει να κανω και σημερα αν και δεν εχω συμπτωματα πια.. νομιζω πρεπει να κανω 2 μερες πριν την μερα που θεωρω οτι θα εχω ωορρηξια.. γενικα ξερω ποτε εχω... το καταλαμβαινω

Ναι κατάλαβα …. Εγώ πάντως αυτό το μήνα το έκανα συστηματικά εκτός από 14η και 15η ημέρα που πραγματικά ήμασταν τόσο κουρασμένοι.. 13η ημέρα είχα ωορρηξία και τσουπ η περίοδος ήρθε χαχαχαχα προφανώς έπρεπε να το είχα κάνει 14η 15η … αυτό το μήνα θα το αλλάξω λίγο θα ξεκινησω μια ναι μια όχι κ την εβδομάδα της γόνιμης θα το κάνω καθημερινά .. άντε να δούμε …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν θυμάστε την ιστορία μου γιατί έχω καιρό να γράψω αλλά που και που σας διαβάζω.. 

Μετά από 2 χρόνια περίπου προσπαθειών με κανένα πρόβλημα και παρά πολύ άγχος....

Σήμερα το πρωί πήγα και έκανα μια χοριακη γιατί είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Δεν μπορούσα να καταλάβω τα αποτέλεσματα και πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου και του είπα ότι η χοριακη μου ήταν 85.69 και μου φώναξε δυνατά ο καλός μου ότι είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω γιατι τον τελευταίο λόγω γιορτών τρέχαμε πολύ με τις δουλειές και ειμασταν πολύ κουρασμένοι και δεν περίμενα ότι θα γινόταν το θαύμα αυτήν την φορά....

Μου είπε ο γιατρος μου σε 4 μέρες να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι ανεβαίνει φυσιολογικά...και μα ξεκινήσω προγεστερόνη....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Μπράβο κορίτσι μου ☺️ Τι υπέροχα νέα αρχή του νέου έτουε! Φυσικά σε θυμόμαστε κοριτσι μου τότε που έκανες σπερματέγχυση!!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια!! Σε ευχαριστούμεπολύ που αφίερωσες χρόνο να μας το γράψεις και να μας δώσεις κι εμάς ελ΄πίδα!!! Πολλά συγχαρητ΄ρια και πάλι💗💗💗 Να ΄έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια επέστρεψα.... κάναμε κ οι τρεις pcr που όμως θα έχουμε αποτελέσματα αύριο, γι'αυτό έκανα κ rapid εγώ το οποίο έδειξε αρνητικό!! Σας ευχαριστώ όλες που περιμένετε κ ελπίζετε μαζί μου! ❤

Ουφ,....Μπράβο βρε κορίτσι μου!!!🥰 Πολύ θετικό ότι είστε ακόμη αρνητικοι!!! Σε σκέφτομαι και μπήκα και χθες και είδα τα νέα σου χαίρομαι πάρα πολύ, Μακάρι να συνεχίσετε έτσι κορ΄ίτσι μου🙏🙏🙏  💗💖💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Ναι κατάλαβα …. Εγώ πάντως αυτό το μήνα το έκανα συστηματικά εκτός από 14η και 15η ημέρα που πραγματικά ήμασταν τόσο κουρασμένοι.. 13η ημέρα είχα ωορρηξία και τσουπ η περίοδος ήρθε χαχαχαχα προφανώς έπρεπε να το είχα κάνει 14η 15η … αυτό το μήνα θα το αλλάξω λίγο θα ξεκινησω μια ναι μια όχι κ την εβδομάδα της γόνιμης θα το κάνω καθημερινά .. άντε να δούμε …

Και εγώ έτσι σκέφτηκα να το κάνω αυτό το μήνα…αν και τους τελευταίους 2 μηνες με είχε κουράσει όλο αυτό το πρέπει εκείνη την εβδομάδα που στο τελος κάναμε μόνο στο θετικό κ την επόμενη ημέρα και όποτε είχαμε όρεξη στις μη γόνιμες…! Αλλά αυτό το μήνα κάνουμε μια καινούργια προσπάθεια ας το πούμε από την αρχή και θέλω να το κάνω όσο πιο καλά γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ... Μετά τις γιορτές χαθήκαμε λίγο.. για πείτε σε τι φάση είστε τώρα ;

Εγω είμαι 14 η μέρα. Την άλλη βδομάδα έχω επιτροπή και με τον αμέσως επόμενο κύκλο ξεκινάω σπερματεγχυση..

Καλημέρα κορρίτσι μου!! 💗Εγώ θα κάνω προσπάθειες 2  επόμενους μήνες, μετά επανάληψη σπερμοδιάγραμμα να δουμε τι έγινε με άνδρα μου μετά από επέμβαση κιρσοκήλης &θεραπεία για ολιγοσπερμία και με βάση αποτλέσματα που θα πάρουμε θα δούμε εάν θα κάνουμε σπερματέγχυση ή εξωσωματική💖 Το μόνο που με ενησυχήσε ε΄ίναι ότι σήμερα που πήγα γυνακολόγο το ένα ινομύωμα έφτασε 4.3...😌  Καλή επιτυχία στην σπερματέγχησυ σου κορίτσι μου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!! ❤️❤️❤️ Χρόνια πολλά στις Γιαννες/ Ιωαννες!!!! 🌹🥂

Να χαιρεστε οποιον εχετε σημερα!!!! Μεγαλη γιορτή!!!

Καλησπέρα Αντωνία μου! Ελπίζω να περννάς πολύ πο΄λύ όμορφα και να επιστρέψεις χαλαρή & κεφάτη😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Να προσέχεις πολύ κορίτσι μου! Κ ο άντρας σου μόλις έρχεται σπίτι καλό είναι να μπαίνει κατευθείαν για μπάνιο κ φυσικά να προσέχει όσο γίνεται στη δουλειά 

Ναι του είπα το κάνει ούτως ή άλλως αλλά είναι και συχνά με τους δικούς του καθότι μοναχογιος π.χ. χαλάει ο καυστήρας στην πολυκατοικία των γονιών του, αυτόν ενημερώνουν οι δικοί του να βρει τον καυστηρατζη και να πάει να του ανοίξει, εμείς αλλού μένουμε, κάθε Κυριακή μαγειρεύω στο εξοχικό και τρώμε όλοι μαζί και να ήταν ήσυχοι παππούδες καλά θα ηταν. Η πεθερά μου δυο φορές την εβδομάδα παίρνει λεωφορείο (78 ετών), πάει στην Αριστοτέλους να πιει καφέ με τις φίλες της και επειδή είναι τριπλά εμβολιασμενη ούτε ξέρει τι είναι τα σελφ τεστ περιμένει το γιο της αν θέλει να της κάνει κανένα. Ύστερα ο δικός μου γιορτάζει και καλεί όποιον τον παίρνει τηλέφωνο για καφέ έξω να τους κεράσει, ευτυχώς οι μισοί και παραπάνω αρνήθηκαν λόγω covid. Έχει άλλη νοοτροπία όλη του η οικογένεια κοινωνικότητα, τραπέζια, εκδρομές κλπ. Εμένα όχι ότι με χαλάει αλλά μεγάλωσα διαφορετικά και δε με νοιάζει καθόλου να μη βγω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...