Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΘΗΛΑΣΤΡΟΥ. ΠΟΤΕ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΘΗΛΑΣΤΡΟ. ΠΡΙΝ Η' ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ? ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ? Η' ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ? ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σου αποψη μου ειναι να περιμενεισ να γεννησεισ και μετα...μπορει καποιοσ να πεταχτει να σου παρει αν χρειαστεισ αν και τα περισσοτερα μαιευτηρια εχουν μαγαζια που πουλανε,καλυτερα ειναι να παλεψεισ πρωτα να θηλασεισ δεν ειναι ευκολο στην αρχη αλλα ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια που δεν ξερει πωσ πρεπει να θηλασει..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενημερωσε εκει που θα γεννησεις οτι θελεις να θηλασεις να το παιρνεις το μωρο πριν το ταισουν, να το βαζεις στο στηθος πρωτα και μετα να δινεις ξενο ωσπου να κατεβει το γαλα σου,ετσι κι αυτο θα συνηθιζει και για σενα θα ειναι καλυτερα.οσο για το θηλαστρο μπορεις να παρεις και μετα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sakaina έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΘΗΛΑΣΤΡΟ. ΠΡΙΝ Η' ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ? ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ? Η' ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ? ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ....

Αν σου χρειαστεί θήλαστρο μόλις γεννήσεις θα έχεις αυτό της κλινικής που είναι νοσοκομειακό. Αν για κάποιο λόγο δεν είναι δυνατός ο θηλασμός (πχ. μωρό που νοσηλεύεται) τα μόνα κατάλληλα θήλαστρα είναι τα νοσοκομειακά που δεν πωλούνται αλλά ενοικιάζονται (είναι πολύ ακριβά για να τα αγοράσεις).

Όλα τα θήλαστρα που πωλούνται είναι μόνο για μητέρες που έχουν εδραιώσει τη γαλουχία (έχουν θηλάσει αποκλειστικά για 6 εβδομάδες και το μωρό τους παίρνει κανονικά βάρος) και θέλουν να αφήσουν κάποια γεύματα στο μωρό τους για τις ώρες που λείπουν.

Τα θήλαστρα της κίκο και της νουκ είναι από τα πλέον ακατάλληλα, δύσκολα στο χειρισμό και με σοβαρό κίνδυνο τραυματισμού.

Από μικρά χειροκίνητα και ηλεκτρικά θήλαστρα είναι κατάλληλα της medela και της avent. Ίσως στα χειροκίνητα να έχουν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και κάποια άλλα αξιόπιστα που δυστυχώς δεν τα γνωρίζω για την ώρα. Το κάθε ένα είναι για διαφορετικό επίπεδο απαιτήσεων (ανάλογα με τις ώρες που θα λείπει η μητέρα) και είναι δύσκολο να γνωρίζει κάτι τέτοιο πριν τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...