Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια στις γόνιμες μέρες!


Riaki2022

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσιααααααααα μόλις έλαβα με εμαιλ τη χοριακη………. Τρέμω….. 1367 λέει!!!!!!!!!! Δεν το έχω πει σε κανέναν ακόμα! Είμαι 17 μέρες από την ωορρηξία δεν ειναι πολύ ανεβασμένη;;;;; Παίρνω το γιατρό κ δε το σηκώνει!!!!! Δε ξέρω τι να κάνω σκέφτομαι πως να το πω μετά στον άντρα μου!!!!! Αχχχ δεν το πιστεύω!!!!! Μου δώσατε πολύ μπεμπεδοσκονη τελικά…. Ποσό γούρικο γκρουπ!!!;;;; Εχω τρελαθεί τώρα!!!!!

Χαχαχαχαχααχ ναιαιιαια τέλεια. Θα τρελαθώ. Βρε λες να ειναι διδυμακια; 😍😍 Μπράβο ρε κορίτσι μου. Τελειο νέο .... συγχαρητήρια...ηρέμησε βαθιές ανάσες. Χααχαχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσιααααααααα μόλις έλαβα με εμαιλ τη χοριακη………. Τρέμω….. 1367 λέει!!!!!!!!!! Δεν το έχω πει σε κανέναν ακόμα! Είμαι 17 μέρες από την ωορρηξία δεν ειναι πολύ ανεβασμένη;;;;; Παίρνω το γιατρό κ δε το σηκώνει!!!!! Δε ξέρω τι να κάνω σκέφτομαι πως να το πω μετά στον άντρα μου!!!!! Αχχχ δεν το πιστεύω!!!!! Μου δώσατε πολύ μπεμπεδοσκονη τελικά…. Ποσό γούρικο γκρουπ!!!;;;; Εχω τρελαθεί τώρα!!!!!

Μπραβοοοο! Συγχαρητήρια! Τώρα να πάνε όλα καλά από δω και πέρα και να έχεις μια όμορφη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!  ❤️ Κι εμένα τόση ήταν 16 μέρες μετά την ωορρηξία και ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό (άντε οριακά μπορεί και δίδυμα γιατί είχε 9πλασιαστεί από την προηγούμενή μου που την έκανα 12η μέρα). Τελικά είναι ένα γλυκάκι εμβρυάκι και τώρα τελειώνω τη 10η εβδομάδα! 🥰 Επίσης κι εμένα το φόρουμ μου ήταν απίστευτα γούρικο και τον μήνα που έγραψα έμεινα έγκυος! Μόνο χαρές τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσιααααααααα μόλις έλαβα με εμαιλ τη χοριακη………. Τρέμω….. 1367 λέει!!!!!!!!!! Δεν το έχω πει σε κανέναν ακόμα! Είμαι 17 μέρες από την ωορρηξία δεν ειναι πολύ ανεβασμένη;;;;; Παίρνω το γιατρό κ δε το σηκώνει!!!!! Δε ξέρω τι να κάνω σκέφτομαι πως να το πω μετά στον άντρα μου!!!!! Αχχχ δεν το πιστεύω!!!!! Μου δώσατε πολύ μπεμπεδοσκονη τελικά…. Ποσό γούρικο γκρουπ!!!;;;; Εχω τρελαθεί τώρα!!!!!

Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🤰💃💃💃💃💃💃❤️❤️❤️❤️❤️ Να πανε ολα τελεια στην εγκυμοσυνη σου!!!!! Μιλα με το γιατρο σου κ περιμενουμε τα νεα σου!!!!! Μαλλον θα ναι 2 μπεμπακια!!!! Οτι καλυτερο ευχομαι!!!!!!🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κορίτσι μου !!!! Με το καλό 😁😁😁😁 

Με τέτοια τιμή χοριακης πάντως είχα δίδυμα εγώ στην αρχή αυτής της εγκυμοσύνης!! 

Πολύ χάρηκα για σένα !! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου !!!! Με το καλό 😁😁😁😁 

Με τέτοια τιμή χοριακης πάντως είχα δίδυμα εγώ στην αρχή αυτής της εγκυμοσύνης!! 

Πολύ χάρηκα για σένα !! ❤️

Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες!!!!     
δεν υπάρχει το ποσο γούρικο είναι το φόρουμ αυτό….. θα σας πω αν είναι ένα  η δυο! Εύχομαι να πάνε όλα καλα σε όλες μας! Καλές γιορτές με πολύ αγάπη κ τύχη!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες!!!!     
δεν υπάρχει το ποσο γούρικο είναι το φόρουμ αυτό….. θα σας πω αν είναι ένα  η δυο! Εύχομαι να πάνε όλα καλα σε όλες μας! Καλές γιορτές με πολύ αγάπη κ τύχη!!!! ❤️❤️❤️

Μπράβο κορίτσι μου. Συγχαρητήρια. Προσπαθούσατε καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Συγχαρητήρια. Προσπαθούσατε καιρό; 

Μεγάλη ιστορία… στο παρελθόν ένα χρόνο με καθημερινές σχεδόν επαφές… αυτή τη φορά με ινοφερτ (το συνιστώ ανεπιφύλακτα) και επαφές ανά 2 μέρες γενικά κ στις γόνιμες κάθε μέρα που έκανα παρακολούθηση με υπέρηχο…. 4 μήνες… αλλά πήγαινα για υπέρηχο κάθε 4/5 μέρες λόγω πολυκυστικών. Όταν πήγε 18mm το ωοθυλάκιο (τον Νοέμβρη) κάναμε κάθε μέρα για μια βδομάδα! Πιστεύω ομως ότι βοήθησε κ το ινοφερτ! Ήταν να γίνει μάλλον! Εύχομαι σε όσες προσπαθείτε να το καταφέρετε αυτόν τον μήνα…η τον πρώτο του 22!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2021 at 2:05 ΜΜ, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσιααααααααα μόλις έλαβα με εμαιλ τη χοριακη………. Τρέμω….. 1367 λέει!!!!!!!!!! Δεν το έχω πει σε κανέναν ακόμα! Είμαι 17 μέρες από την ωορρηξία δεν ειναι πολύ ανεβασμένη;;;;; Παίρνω το γιατρό κ δε το σηκώνει!!!!! Δε ξέρω τι να κάνω σκέφτομαι πως να το πω μετά στον άντρα μου!!!!! Αχχχ δεν το πιστεύω!!!!! Μου δώσατε πολύ μπεμπεδοσκονη τελικά…. Ποσό γούρικο γκρουπ!!!;;;; Εχω τρελαθεί τώρα!!!!!

Μα τι ευχάριστα νέα μπράβο σου.. Όλα καλά να πανε να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη... Μου έδωσες κουράγιο.. Και εγώ έχω πολυκυστικες με άστατο κυκλο επίσης... Λίγη Μπεμπεδοσκονη θέλω και εγώ 😊 μήπως μου έρθουν και εμένα τα ευχάριστα νέα αυτόν τον μήνα.. Όσο για το νουμερο σου μου ακούγεται καλό αλλά δεν τα γνωρίζω και πολυ καλα αυτά, ίσως μια άλλη κοπελα να γνωρίζει καλυτερα απο εμένα να σου απαντήσει! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μα τι ευχάριστα νέα μπράβο σου.. Όλα καλά να πανε να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη... Μου έδωσες κουράγιο.. Και εγώ έχω πολυκυστικες με άστατο κυκλο επίσης... Λίγη Μπεμπεδοσκονη θέλω και εγώ 😊 μήπως μου έρθουν και εμένα τα ευχάριστα νέα αυτόν τον μήνα.. Όσο για το νουμερο σου μου ακούγεται καλό αλλά δεν τα γνωρίζω και πολυ καλα αυτά, ίσως μια άλλη κοπελα να γνωρίζει καλυτερα απο εμένα να σου απαντήσει! 🙂

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Παίρνεις κάτι για τις πολυκυστικες; Ινοφερτ με χίλια λέω! Θα έρθει κ η σειρά σου θα δεις! Ποτέ περιμένεις περίπου περίοδο; Καταλαβαίνεις ωορρηξία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Παίρνεις κάτι για τις πολυκυστικες; Ινοφερτ με χίλια λέω! Θα έρθει κ η σειρά σου θα δεις! Ποτέ περιμένεις περίπου περίοδο; Καταλαβαίνεις ωορρηξία; 

Ναι παιρνω εδώ και ένα μήνα το inofert plus.. Εσυ ποσο καιρό το παιρνεις? Κάνω τέστ ωορρηξίας και έχω και αρκετά υγρά όταν έχω ωορρηξία όποτε πιστευω οτι την βρίσκω σωστά. Εχω λίγο άστατο κυκλο αλλά περιπου υπολογίζω σε 1-3 μέρες να έρθει ( ελπίζω όμως να μην έρθει). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Παίρνεις κάτι για τις πολυκυστικες; Ινοφερτ με χίλια λέω! Θα έρθει κ η σειρά σου θα δεις! Ποτέ περιμένεις περίπου περίοδο; Καταλαβαίνεις ωορρηξία; 

Ήταν να τύχει. Δεν πιάνει παντού το inofert. Εγώ κορίτσια το έπαιρνα 3 μήνες αλλά τίποτα....😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ήταν να τύχει. Δεν πιάνει παντού το inofert. Εγώ κορίτσια το έπαιρνα 3 μήνες αλλά τίποτα....😔

Καλημέρα σας κορίτσια, είμαι καινούρια στην ομάδα κ θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες μας το καινούριο έτος να μας φέρει υγεία κ μωράκια στις αγκαλίτσες μας..

Έχω κ εγώ μια απορία στην οποία θα ήθελα συμβουλή αν έχει συμβεί σε κάποια γυναίκα παρόμοια κατάσταση.

σχετικά με τις γόνιμες ημέρες..26-30 Νοεμβρίου είχα τελευταία περίοδο κ είχα ωορρηξία 14/12 με διάρκεια κύκλου από 25-27 ημέρες έχει κάθε μήνα σταθερή..ο γιατρός μου δεν πολύ πίστεψε ότι είχα ωορρηξία τοοοσες μέρες μετά οπότε πήγα από εκεί κ καθως με εξέτασε το διαπίστωσε εντέλει.. προσπαθούμε κ εμείς για μωράκι εδώ κ 5 μήνες κ θα ήθελα λιγάκι τα φώτα σας κορίτσια αν έχει τύχει κ σε άλλες κοπέλες κάτι παρόμοιο κ αν έχω αρκετές πιθανότητες για μωράκι την ημέρα της ωορρηξίας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Temh είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια, είμαι καινούρια στην ομάδα κ θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες μας το καινούριο έτος να μας φέρει υγεία κ μωράκια στις αγκαλίτσες μας..

Έχω κ εγώ μια απορία στην οποία θα ήθελα συμβουλή αν έχει συμβεί σε κάποια γυναίκα παρόμοια κατάσταση.

σχετικά με τις γόνιμες ημέρες..26-30 Νοεμβρίου είχα τελευταία περίοδο κ είχα ωορρηξία 14/12 με διάρκεια κύκλου από 25-27 ημέρες έχει κάθε μήνα σταθερή..ο γιατρός μου δεν πολύ πίστεψε ότι είχα ωορρηξία τοοοσες μέρες μετά οπότε πήγα από εκεί κ καθως με εξέτασε το διαπίστωσε εντέλει.. προσπαθούμε κ εμείς για μωράκι εδώ κ 5 μήνες κ θα ήθελα λιγάκι τα φώτα σας κορίτσια αν έχει τύχει κ σε άλλες κοπέλες κάτι παρόμοιο κ αν έχω αρκετές πιθανότητες για μωράκι την ημέρα της ωορρηξίας..

Το ότι έχεις σταθερό κύκλο είναι πολυ καλο γιατί σε βοηθάει να βρεις και τις γόνιμες μέρες. Εγώ προσπαθω με τεστ να τις βρω. Αν είχες επαφές τις σωστές μέρες σίγουρα αυξάνονται οι πιθανότητες σου για σύλληψη. Σου ευχομαι ότι καλύτερο! Αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Temh είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια, είμαι καινούρια στην ομάδα κ θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες μας το καινούριο έτος να μας φέρει υγεία κ μωράκια στις αγκαλίτσες μας..

Έχω κ εγώ μια απορία στην οποία θα ήθελα συμβουλή αν έχει συμβεί σε κάποια γυναίκα παρόμοια κατάσταση.

σχετικά με τις γόνιμες ημέρες..26-30 Νοεμβρίου είχα τελευταία περίοδο κ είχα ωορρηξία 14/12 με διάρκεια κύκλου από 25-27 ημέρες έχει κάθε μήνα σταθερή..ο γιατρός μου δεν πολύ πίστεψε ότι είχα ωορρηξία τοοοσες μέρες μετά οπότε πήγα από εκεί κ καθως με εξέτασε το διαπίστωσε εντέλει.. προσπαθούμε κ εμείς για μωράκι εδώ κ 5 μήνες κ θα ήθελα λιγάκι τα φώτα σας κορίτσια αν έχει τύχει κ σε άλλες κοπέλες κάτι παρόμοιο κ αν έχω αρκετές πιθανότητες για μωράκι την ημέρα της ωορρηξίας..

Περίμενε να δεις αν θα σου έρθει περίοδος και στις πόσες μέρες μετά την ωορρηξια. Μπορεί απλά να έτυχε ένας ασταθής κύκλος και να κρατήσει πιο πολλές μέρες. Αν δεις ότι σου έρχεται φυσιολογικά η περίοδος, πολύ λίγες μέρες μετά τη ωορρηξια, ίσως πρέπει να το ψάξετε γιατί αυτός ο χρόνος είναι σημαντικός για τη σύλληψη. Χρειάζεται να είναι τουλάχιστον 11 μέρες για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να πιάσεις. Μπορεί βέβαια επίσης να είναι ένα τυχαίο γεγονός και ο επόμενος κύκλος σου να είναι φυσιολογικός. 

Γενικά πάντως αν έχεις κάποια πιθανότητα για μωράκι είναι έχοντας επαφές λίγο πριν μέχρι λίγο μετά τη ωορρηξια. Το θέμα είναι ότι δεν είναι πάντα ξεκάθαρο ποτε είναι αυτή, γι αυτό λένε οι επαφές να είναι σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. Αν πετύχεις επαφή στην ωορρηξια και δεν υπάρχει παράγοντας υπογονιμοτητας έχεις 20% πιθανοτητα να μείνεις έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Temh είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια, είμαι καινούρια στην ομάδα κ θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες μας το καινούριο έτος να μας φέρει υγεία κ μωράκια στις αγκαλίτσες μας..

Έχω κ εγώ μια απορία στην οποία θα ήθελα συμβουλή αν έχει συμβεί σε κάποια γυναίκα παρόμοια κατάσταση.

σχετικά με τις γόνιμες ημέρες..26-30 Νοεμβρίου είχα τελευταία περίοδο κ είχα ωορρηξία 14/12 με διάρκεια κύκλου από 25-27 ημέρες έχει κάθε μήνα σταθερή..ο γιατρός μου δεν πολύ πίστεψε ότι είχα ωορρηξία τοοοσες μέρες μετά οπότε πήγα από εκεί κ καθως με εξέτασε το διαπίστωσε εντέλει.. προσπαθούμε κ εμείς για μωράκι εδώ κ 5 μήνες κ θα ήθελα λιγάκι τα φώτα σας κορίτσια αν έχει τύχει κ σε άλλες κοπέλες κάτι παρόμοιο κ αν έχω αρκετές πιθανότητες για μωράκι την ημέρα της ωορρηξίας..

Απλά έκανες ωορρηξία 18η μέρα. Αυτό δεν είναι απαγορευτικό μπορεί να συμβεί απλά καθυστέρησε τέσσερις μέρες. Τα έχει πάθει και μία ξαδέρφη μου, ενώ είχε και αυτή σταθερό κύκλο. Ήρθε σε επαφή λίγες μέρες πριν την περίοδο. Δηλαδή 18-25 μερα κάπου σε αυτό το διάστημα .  Και είχε μείνει έγκυος. Που δεν ήθελε κιόλας γιατί δεν ήταν σχέση κανονική να στο πω έτσι .

Άρα και αυτή με σταθερό κύκλο θα είχε κάνει ωορηξία μετά από την 14η μέρα. Και έτσι έγινε και σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Το ότι έχεις σταθερό κύκλο είναι πολυ καλο γιατί σε βοηθάει να βρεις και τις γόνιμες μέρες. Εγώ προσπαθω με τεστ να τις βρω. Αν είχες επαφές τις σωστές μέρες σίγουρα αυξάνονται οι πιθανότητες σου για σύλληψη. Σου ευχομαι ότι καλύτερο! Αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου! 

Σ ευχαριστώ πολύ Elk κ σε σένα εύχομαι τυχερό μήνα..σταθερό κύκλο έχω απλά κ εγώ προσπαθώ μέσω τεστ να βρω στάνταρ ποτέ έχω  την ωορρηξία γιατί είναι περίεργο να έχω σχεδόν 13 μέρες μετά την περίοδο ωορρηξία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Περίμενε να δεις αν θα σου έρθει περίοδος και στις πόσες μέρες μετά την ωορρηξια. Μπορεί απλά να έτυχε ένας ασταθής κύκλος και να κρατήσει πιο πολλές μέρες. Αν δεις ότι σου έρχεται φυσιολογικά η περίοδος, πολύ λίγες μέρες μετά τη ωορρηξια, ίσως πρέπει να το ψάξετε γιατί αυτός ο χρόνος είναι σημαντικός για τη σύλληψη. Χρειάζεται να είναι τουλάχιστον 11 μέρες για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να πιάσεις. Μπορεί βέβαια επίσης να είναι ένα τυχαίο γεγονός και ο επόμενος κύκλος σου να είναι φυσιολογικός. 

Γενικά πάντως αν έχεις κάποια πιθανότητα για μωράκι είναι έχοντας επαφές λίγο πριν μέχρι λίγο μετά τη ωορρηξια. Το θέμα είναι ότι δεν είναι πάντα ξεκάθαρο ποτε είναι αυτή, γι αυτό λένε οι επαφές να είναι σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. Αν πετύχεις επαφή στην ωορρηξια και δεν υπάρχει παράγοντας υπογονιμοτητας έχεις 20% πιθανοτητα να μείνεις έγκυος. 

Μακάρι να έχουμε αυτή την πιθανότητα 20% να έμεινα έγκυος..η αλήθεια είναι ότι παλιότερα δεν είχα Καθολου σταθερό κύκλο για το γεγονός ότι είχα ενδομητριωση κ χειρουργήθηκα λαπαροσκοπικά βέβαια κ για χρόνια έκανα θεραπεία με αντισυλληπτικά. Πριν 5 μήνες που τα σταμάτησα γιατι αποφασίσαμε να κάνουμε παιδάκι τότε άρχισε ο κύκλος μου να γίνεται πιο σταθερός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Απλά έκανες ωορρηξία 18η μέρα. Αυτό δεν είναι απαγορευτικό μπορεί να συμβεί απλά καθυστέρησε τέσσερις μέρες. Τα έχει πάθει και μία ξαδέρφη μου, ενώ είχε και αυτή σταθερό κύκλο. Ήρθε σε επαφή λίγες μέρες πριν την περίοδο. Δηλαδή 18-25 μερα κάπου σε αυτό το διάστημα .  Και είχε μείνει έγκυος. Που δεν ήθελε κιόλας γιατί δεν ήταν σχέση κανονική να στο πω έτσι .

Άρα και αυτή με σταθερό κύκλο θα είχε κάνει ωορηξία μετά από την 14η μέρα. Και έτσι έγινε και σύλληψη. 

Αχ δεν είναι δλδ κάτι το ανησυχητικό babyblue94 ..σ ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες την εμπειρία της ξαδέρφης σου. Έτσι μου φύγε λιγάκι άγχος.. προσπαθούμε για μωράκι κ εμείς οπότε καταλαβαίνεις ότι τα πάντα μπορεί να μας προβληματίσουν η να μας ανησυχούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι παιρνω εδώ και ένα μήνα το inofert plus.. Εσυ ποσο καιρό το παιρνεις? Κάνω τέστ ωορρηξίας και έχω και αρκετά υγρά όταν έχω ωορρηξία όποτε πιστευω οτι την βρίσκω σωστά. Εχω λίγο άστατο κυκλο αλλά περιπου υπολογίζω σε 1-3 μέρες να έρθει ( ελπίζω όμως να μην έρθει). 

Εγώ έπαιρνα 4 μήνες ινοφερτ 1 τη μέρα…. Αν κανείς αγκαλίτσες 3-4 μέρες πριν την ωορρηξία μέχρι κ 1 μέρα μετά έχεις πολλές πιθανότητες! Ελπίζω κ εγώ να μην σου έρθει! Πάντως εμένα με τις πολυκυστικες η ωορρηξία έγινε κορίτσια 30η μέρα του κύκλου…. Κ πιάστηκα!!!!!!! Άρα δεν παίζει τόσο ρόλο ποια μέρα γίνεται… αρκεί να την πετύχεις! Εμένα η επαφουλα μου ήταν μια μέρα πριν η καλή , έτσι νομίζω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Εγώ έπαιρνα 4 μήνες ινοφερτ 1 τη μέρα…. Αν κανείς αγκαλίτσες 3-4 μέρες πριν την ωορρηξία μέχρι κ 1 μέρα μετά έχεις πολλές πιθανότητες! Ελπίζω κ εγώ να μην σου έρθει! Πάντως εμένα με τις πολυκυστικες η ωορρηξία έγινε κορίτσια 30η μέρα του κύκλου…. Κ πιάστηκα!!!!!!! Άρα δεν παίζει τόσο ρόλο ποια μέρα γίνεται… αρκεί να την πετύχεις! Εμένα η επαφουλα μου ήταν μια μέρα πριν η καλή , έτσι νομίζω!!!!!

Και εγώ ένα την μέρα παιρνω.. Τι να πω ίσως να μην βρίσκω σωστά την ημέρα της ωορρηξία μου (αν και κάνω τεστ.) Πάντως από ότι φαίνεται και αυτόν τον μήνα θα μου έρθει περιοδος είμαι στην 30 μερα του κύκλου μου έκανα τεστ το πρωι και ήταν αρνητικό όποτε περιμένω να μου έρθει.. Θέλει και αρκετή τυχη αφού λένε ότι έχεις πιθανότητα 20% . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Εγώ έπαιρνα 4 μήνες ινοφερτ 1 τη μέρα…. Αν κανείς αγκαλίτσες 3-4 μέρες πριν την ωορρηξία μέχρι κ 1 μέρα μετά έχεις πολλές πιθανότητες! Ελπίζω κ εγώ να μην σου έρθει! Πάντως εμένα με τις πολυκυστικες η ωορρηξία έγινε κορίτσια 30η μέρα του κύκλου…. Κ πιάστηκα!!!!!!! Άρα δεν παίζει τόσο ρόλο ποια μέρα γίνεται… αρκεί να την πετύχεις! Εμένα η επαφουλα μου ήταν μια μέρα πριν η καλή , έτσι νομίζω!!!!!

Εννοείται δεν παίζει ρόλο ποια μέρα γίνεται η ωορρηξία. Απλά αν κάνεις 30η μέρα του κύκλου, τότε ο κύκλος σου εκείνο το μήνα λογικά είναι 42-44 μέρες και τότε περιμένεις περίοδο. Εγώ πχ έκανα και τους 2 μήνες που προσπα΄θησα να μείνω έγκυος ωορρηξία 18η-19η. Απλά ο κύκλος μου είναι 32-34 ημέρες απ'όταν άρχισε να μου σταθεροποιείται μετά τα αντισυλληπτικά. Αυτό που είναι σημαντικό είναι να μη σου έρχεται περίοδος πχ 7 μέρες μετά την ωορρηξία, γιατί σημαίνει ότι κάτι δε λειτουργεί σωστά και συνήθως δεν υπάρχει χρόνος να γίνει σωστά η εμφύτευση. Συνήθως η περίοδος έρχεται 11-15 μέρες μετά την ωορρηξία. Συνεπώς, για το αν είναι φυσιολογική τη μετράμε σε σχέση με την επόμενη περίοδο, όχι με την προηγούμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου οποία θέλει μπορεί να μπει στο θέμα του Δεκέμβρη. Κάθε μήνα ανοίγουμε νέο θέμα και συζητάμε διάφορα όλα τα κορίτσια που προσπαθούμε και ακόμα δεν έχουμε καταφέρει.. λέμε Τι μας συμβαίνει κάθε μήνα πώς θα προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα και τα λοιπά ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

κορίτσι μου που είναι αυτό το θέμα αν θέλετε να συμμετέχω κ εγω;;;

Τρίγωνα καλαντα που λέει για τον Δεκέμβρη. 

Νομίζω μπήκες είδα το σχόλιο σου 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2021 at 6:10 ΜΜ, ο/η Riaki2022 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Παίρνεις κάτι για τις πολυκυστικες; Ινοφερτ με χίλια λέω! Θα έρθει κ η σειρά σου θα δεις! Ποτέ περιμένεις περίπου περίοδο; Καταλαβαίνεις ωορρηξία; 

Καλημερα κορίτσια το γκρουπ είναι όντως γουρικο.... Έκανα τέστ και ήταν αχνα θετικόοοο... Τελικά η μπεμπεδοσκονη την έκανε την δουλίτσα της... Στέλνω σε όλες σας!!! Ευχόμαι όλες να έχουν ευχάριστα... Ελπίζω μόνο να μου πανε ολα καλα αυτήν την φορά μην μου φυγει παλι η χαρά οπως μερικούς μήνες πριν.. μόνο θετική σκέψη... 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημερα κορίτσια το γκρουπ είναι όντως γουρικο.... Έκανα τέστ και ήταν αχνα θετικόοοο... Τελικά η μπεμπεδοσκονη την έκανε την δουλίτσα της... Στέλνω σε όλες σας!!! Ευχόμαι όλες να έχουν ευχάριστα... Ελπίζω μόνο να μου πανε ολα καλα αυτήν την φορά μην μου φυγει παλι η χαρά οπως μερικούς μήνες πριν.. μόνο θετική σκέψη... 😊

Κορίτσι μουυυυυυυυυ ποσο χάρηκα τώρα!!!!  Στο είπα ότι θα έρθει κ η σειρά σου το θυμάσαι;;;;; Αχχχχ μπράβο❤️❤️❤️❤️ Όλα τελεια θα πάνε!!! Σήμερα έχω τον πρώτο μου υπέρηχο εγώ! Αχχχ τι ωραια νέα! Είναι όντως γούρικο! Να τα λέμε τώρα πιο συχνά!!!!!!!🤩🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...