Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια στις γόνιμες μέρες!


Riaki2022

Recommended Posts

Κορίτσια μου γλυκά… σας γράφω για να μου στείλετε λίγη μπεμπεδοσκονη…. 
ειχα επιβεβαιωμένη ωορρηξία με υπέρηχο στις 30. Είχα επαφές 26-30 μια κάθε μέρα… έχω πολυκυστικες, είμαι 34 κ πίνω ινοφερτ κ τ4 25 για Χασιμότο. Θέλω τόσο πολύ ένα Μπέμπακι… εύχομαι σε όλες σας να σας έρθει αυτό που τόσο επιθυμείτε κ εσείς! Θα σας κρατάω ενήμερες….💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά… σας γράφω για να μου στείλετε λίγη μπεμπεδοσκονη…. 
ειχα επιβεβαιωμένη ωορρηξία με υπέρηχο στις 30. Είχα επαφές 26-30 μια κάθε μέρα… έχω πολυκυστικες, είμαι 34 κ πίνω ινοφερτ κ τ4 25 για Χασιμότο. Θέλω τόσο πολύ ένα Μπέμπακι… εύχομαι σε όλες σας να σας έρθει αυτό που τόσο επιθυμείτε κ εσείς! Θα σας κρατάω ενήμερες….💙

Καλημέρα. Μου φαίνονται πολύ καλές οι επαφες σου. Βέβαια από την ωορρηξία το ιδανικό είναι και οι επόμενες δύο μέρες επαφή. Είναι οι καλύτερες. Ωστόσο και εσύ που είχες την ίδια μέρα και τις προηγούμενες μπορει να αντέξει το σπέρμα μέχρι να συναντήσει το ωάριο. Εύχομαι ο Δεκέμβρης να είναι ο τυχερός σου. Θετική ενέργεια και περιμένουμε♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου ! Κι εμένα οι επαφές σου μου φαίνονται καλές ! Έχεις αρκετές πιθανότητες! 

Η tsh σου ποσο είναι ; 

Το ινοφερτ απ' ότι ξέρω είναι πολύ καλό , ίσως από τα καλύτερα που κυκλοφορούν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Μου φαίνονται πολύ καλές οι επαφες σου. Βέβαια από την ωορρηξία το ιδανικό είναι και οι επόμενες δύο μέρες επαφή. Είναι οι καλύτερες. Ωστόσο και εσύ που είχες την ίδια μέρα και τις προηγούμενες μπορει να αντέξει το σπέρμα μέχρι να συναντήσει το ωάριο. Εύχομαι ο Δεκέμβρης να είναι ο τυχερός σου. Θετική ενέργεια και περιμένουμε♥️♥️

Έκανα κ άλλη μια προσπάθεια την μεθεπόμενη ημέρα όμως! Τον ξέκανα τον καημένο!!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές τις έχω ανάγκη! Εσυ προσπαθείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Κι εμένα οι επαφές σου μου φαίνονται καλές ! Έχεις αρκετές πιθανότητες! 

Η tsh σου ποσο είναι ; 

Το ινοφερτ απ' ότι ξέρω είναι πολύ καλό , ίσως από τα καλύτερα που κυκλοφορούν.. 

Christine καλημέρα! Tsh exw 2 κ κάτι. Χασιμότο έχω αλλά το θέμα μου είναι οι πολυκυστικες που μου κάνουν μεγάλους κύκλους… 40 μέρες περίπου…. Γ αυτό αυτόν τον μήνα παρακολούθησα την ωορρηξία με υπερήχους μπας κ το πετύχω χωρίς φάρμακα! Στις 26 είχα ωοθυλάκιο 18mm κ μου είπε ο γιατρός βουρρρρ προσπάθειες…!!!
μέχρι τις 30 που ξαναπήγα είχε σπάσει το ωοθυλάκιο…. Μακάρι να είναι τυχερή! Εσυ σε τι φάση είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Έκανα κ άλλη μια προσπάθεια την μεθεπόμενη ημέρα όμως! Τον ξέκανα τον καημένο!!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές τις έχω ανάγκη! Εσυ προσπαθείς; 

Ελπίζω αυτά τα Χριστούγεννα να έχεις σπορακι στην κοιλίτσα. Ναι και εμείς προσπαθούμε. Από τον Γενάρη εντατικά. Με παρακολούθηση κάθε μήνα ωαρίου και ωορρηξίας και πρόκληση. Έχω φτάσει σε επίπεδο πολύ καλό να κάνω μόνη μου ωάριο τους τελευταίους 3 μήνες. Και εκεί που είπα τώρα είμαστε τούρμπο φύγαμε., Βρέθηκε μικρόβιο στο σπέρμα. Μας είπανε ότι δυσκολεύει την σύλληψη. Είμαστε σε φάση καταπολέμησης του. Με την πρώτη αντιβίωση δεν πέρασε. Τώρα είμαστε στο τέλος της δεύτερης . Την άλλη βδομάδα θα πάμε να δούμε αν έφυγε. Αν φύγει προχωράμε σε σπερματεγχυση που την έχουμε ακυρώσει ήδη δύο φορές. 🤷🏻 

Θα πάω σε μια σπερματεγχυση μέχρι τον Γενάρη. Τον Γενάρη έχω επιτροπή. Για σπερματεγχυση θα την πάρω..ώστε να μου εγκριθούν δύο προσπάθειες τις οποίες θα τις κανω με ενέσεις για πιο πολλές πιθανότητες ....μετά τις 3 σπερματεγχυσεις θα πάω σε εξωσωματική. Αλλά έχω βάλει ταβάνι πρώτα 3 φορές σπερματεγχυση

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Christine καλημέρα! Tsh exw 2 κ κάτι. Χασιμότο έχω αλλά το θέμα μου είναι οι πολυκυστικες που μου κάνουν μεγάλους κύκλους… 40 μέρες περίπου…. Γ αυτό αυτόν τον μήνα παρακολούθησα την ωορρηξία με υπερήχους μπας κ το πετύχω χωρίς φάρμακα! Στις 26 είχα ωοθυλάκιο 18mm κ μου είπε ο γιατρός βουρρρρ προσπάθειες…!!!
μέχρι τις 30 που ξαναπήγα είχε σπάσει το ωοθυλάκιο…. Μακάρι να είναι τυχερή! Εσυ σε τι φάση είσαι;

Η tsh πρέπει να είναι κάτω από 2,5 στην εγκυμοσύνη, και πριν στη σύλληψη. 

Εγώ δεν έχω πολυκυστικες έχω χασιμοτο όμως . 

Η ξαδέρφη μου όμως έχει πολυκυστικες και την βοήθησε το ινοφερτ , έχει ένα παιδάκι ! 

Εγώ είμαι έγκυος στο 2ο τώρα 

Εύχομαι θετικά αποτελέσματα!! 

Να μας πεις τα νέα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Η tsh πρέπει να είναι κάτω από 2,5 στην εγκυμοσύνη, και πριν στη σύλληψη. 

Εγώ δεν έχω πολυκυστικες έχω χασιμοτο όμως . 

Η ξαδέρφη μου όμως έχει πολυκυστικες και την βοήθησε το ινοφερτ , έχει ένα παιδάκι ! 

Εγώ είμαι έγκυος στο 2ο τώρα 

Εύχομαι θετικά αποτελέσματα!! 

Να μας πεις τα νέα σου !!

Ναι είναι κάτω από 2,5… φυσιολογικά τα πιάσατε τα μωράκια σας; Ο γιατρός μου είπε αν δεν πιαστώ τώρα που έκανα στοχευμένα να κανουμε πρόκληση με σερπαφαρ τον άλλο μήνα… μακάρι να μη χρειαστεί…. Ποτέ με το καλό γεννάς; Σου εύχομαι ολόψυχα με έναν πόνο!!!    ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Christine καλημέρα! Tsh exw 2 κ κάτι. Χασιμότο έχω αλλά το θέμα μου είναι οι πολυκυστικες που μου κάνουν μεγάλους κύκλους… 40 μέρες περίπου…. Γ αυτό αυτόν τον μήνα παρακολούθησα την ωορρηξία με υπερήχους μπας κ το πετύχω χωρίς φάρμακα! Στις 26 είχα ωοθυλάκιο 18mm κ μου είπε ο γιατρός βουρρρρ προσπάθειες…!!!
μέχρι τις 30 που ξαναπήγα είχε σπάσει το ωοθυλάκιο…. Μακάρι να είναι τυχερή! Εσυ σε τι φάση είσαι;

Μπράβο πολύ καλά κάνεις και το παρακολουθείς. Και εγώ έτσι έκανα μεγάλους κύκλους 36 37 μέρες. Και άρχισα να τα παρακολουθώ για να βλέπουμε ποτε έχω αυγό για να κάνουμε και την ωορρηξία. Έκανα δύο κύκλους femara στους οποίους δεν αντέδρασα καθόλου και τρεις κύκλους σερπαφαρ στους οποίους αντέδρασα τις δύο φορές. Από Σεπτέμβρη τα άφησα όλα δεν ξαναπήρα κάτι και κάνω μόνη μου ωάρια. Μάλιστα τον προηγούμενο μήνα είχα κάνει δύο χαχα. Σαλπιγγογραφία καθαρή, ορμονολογικές καθαρές ,σπέρμα δυνατό. Μόνο μικρόβια έχουμε βρει στο σπέρμα και προσπαθούμε να το καταπολεμήσουμε για να πάμε για σπερματέγχυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μπράβο πολύ καλά κάνεις και το παρακολουθείς. Και εγώ έτσι έκανα μεγάλους κύκλους 36 37 μέρες. Και άρχισα να τα παρακολουθώ για να βλέπουμε ποτε έχω αυγό για να κάνουμε και την ωορρηξία. Έκανα δύο κύκλους femara στους οποίους δεν αντέδρασα καθόλου και τρεις κύκλους σερπαφαρ στους οποίους αντέδρασα τις δύο φορές. Από Σεπτέμβρη τα άφησα όλα δεν ξαναπήρα κάτι και κάνω μόνη μου ωάρια. Μάλιστα τον προηγούμενο μήνα είχα κάνει δύο χαχα. Σαλπιγγογραφία καθαρή, ορμονολογικές καθαρές ,σπέρμα δυνατό. Μόνο μικρόβια έχουμε βρει στο σπέρμα και προσπαθούμε να το καταπολεμήσουμε για να πάμε για σπερματέγχυση. 

Είναι πολύ καλό που κανείς ωάρια μόνη σου πάντως…. Θα καταπολεμήσετε το μικρόβιο κ μετά πιστεύω θα γίνουν όλα! Η κολλητή μου κάνει τώρα εξωσωματική ίδια ηλικία με μένα αλλά με ένα θέμα στις σάλπιγγες κ αδύναμο σπερμα του άνδρα της. Είμαστε πολλές τελικά! Μου δίνει κουράγιο να το συζητάμε! Εύχομαι μια τέλεια σπερματέγχυση!!! 
Θα δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη. Εγώ αν δεν αδιαθετήσω μέχρι τις 12-13 θα κάνω τεστ! Ως τότε υπομονή….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaki2022 είπε:

Είναι πολύ καλό που κανείς ωάρια μόνη σου πάντως…. Θα καταπολεμήσετε το μικρόβιο κ μετά πιστεύω θα γίνουν όλα! Η κολλητή μου κάνει τώρα εξωσωματική ίδια ηλικία με μένα αλλά με ένα θέμα στις σάλπιγγες κ αδύναμο σπερμα του άνδρα της. Είμαστε πολλές τελικά! Μου δίνει κουράγιο να το συζητάμε! Εύχομαι μια τέλεια σπερματέγχυση!!! 
Θα δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη. Εγώ αν δεν αδιαθετήσω μέχρι τις 12-13 θα κάνω τεστ! Ως τότε υπομονή….

Δυστυχώς είμαστε πολλές που ταλαιπωρουμαστε. Αλλά ευτυχώς μπορούμε να μιλάμε έστω και από εδώ. 

Ευχομαι τα καλύτερα σε όλες. Να γεμίσει ο τόπος νινακια θέλω. ♥️♥️ Θα τα λέμε συνέχεια να μοιραζομαστε τις ανησυχίες και τα ευχάριστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Ναι είναι κάτω από 2,5… φυσιολογικά τα πιάσατε τα μωράκια σας; Ο γιατρός μου είπε αν δεν πιαστώ τώρα που έκανα στοχευμένα να κανουμε πρόκληση με σερπαφαρ τον άλλο μήνα… μακάρι να μη χρειαστεί…. Ποτέ με το καλό γεννάς; Σου εύχομαι ολόψυχα με έναν πόνο!!!    ❤️

Αν είναι κάτω από 2,5 είναι οκ !

Φυσιολογικά ναι κι εγώ και εκείνη, εκείνη βασικά δεν το περίμενε με τίποτα ότι θα τα καταφέρει και δοκίμασε έτσι , αν και το είχε αποκλείσει. 

Το είχε βγάλει από το μυαλό της και δεν αγχωνοταν! Βασικό το άγχος . 

Γεννάω τέλη Γενάρη με καισαρική λόγω προηγούμενης..σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Με το καλό κι εσύ εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Αν είναι κάτω από 2,5 είναι οκ !

Φυσιολογικά ναι κι εγώ και εκείνη, εκείνη βασικά δεν το περίμενε με τίποτα ότι θα τα καταφέρει και δοκίμασε έτσι , αν και το είχε αποκλείσει. 

Το είχε βγάλει από το μυαλό της και δεν αγχωνοταν! Βασικό το άγχος . 

Γεννάω τέλη Γενάρη με καισαρική λόγω προηγούμενης..σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Με το καλό κι εσύ εύχομαι!!

Aaaa υδροχοακι σαν κ εμένα θα κανείς;;; 27/01 είμαι εγώ!!!! Ότι θες με ρωτάς!!! 😋 Μακάρι μακάρι μακάρι να έχω ευχάριστα σύντομα ! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Aaaa υδροχοακι σαν κ εμένα θα κανείς;;; 27/01 είμαι εγώ!!!! Ότι θες με ρωτάς!!! 😋 Μακάρι μακάρι μακάρι να έχω ευχάριστα σύντομα ! 🥰🥰🥰

Α κι εσύ υδροχοακι ; Κι εγώ 😂😂😂 

Αλλά είμαι του Φλεβάρη 😋😋

Θα έχεις ευχάριστα σύντομα ! Απλά χαλάρωσε και άσε τη δουλειά να γίνει μόνη της 😋😁😁😁 

Είναι περίεργες αυτές οι χρόνιες για εμάς από άποψη ζωδίων πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια μου είμαι 13 με 14 μέρες μετά την ωορρηξία κ ακόμη τίποτα!!!! Έχω δέκατα εδώ και μέρες μέχρι 37.2. Δεν νιώθω γενικά κάτι, μόνο λίγο πρησμένο το στήθος! Αν δεν αδιαθετήσω αύριο να κάνω λέτε ένα τεστ;;;; Αγχώνομαι πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσια μου είμαι 13 με 14 μέρες μετά την ωορρηξία κ ακόμη τίποτα!!!! Έχω δέκατα εδώ και μέρες μέχρι 37.2. Δεν νιώθω γενικά κάτι, μόνο λίγο πρησμένο το στήθος! Αν δεν αδιαθετήσω αύριο να κάνω λέτε ένα τεστ;;;; Αγχώνομαι πολύ!!!!!

συνήθως έχεις σταθερό κύκλο; τα δέκατα είναι κάποια ένδειξη πάντως.Θα έλεγα να κάνεις ενα Τέστ κι να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσια μου είμαι 13 με 14 μέρες μετά την ωορρηξία κ ακόμη τίποτα!!!! Έχω δέκατα εδώ και μέρες μέχρι 37.2. Δεν νιώθω γενικά κάτι, μόνο λίγο πρησμένο το στήθος! Αν δεν αδιαθετήσω αύριο να κάνω λέτε ένα τεστ;;;; Αγχώνομαι πολύ!!!!!

καλησπέρα κοριτσι μου!! τωρα διαβασα τη συζητησή σας!!! νομιζω ειναι μια καλη ημερα για να κανεις τεστ και ευχομαι να βγει θετικο!!!!!

λενε οτι τα δεκατα ερχονται σε κανονικη θερμοκρασια (περιπου 36,6) 2-3 ημερες πριν την ωορρηξια!! αν εσυ εχεις ακομα δεκατα ειναι πολυ θετικο σημαδι!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉

απλα νομιζω πρεπει να μετρας τη θερμοκρασια πρωινες ωρες.. δεν την παρακολουθω τη θερμοκρασια μου οποτε δεν το γνωριζω καλα το θεμα....

Ανυπομονω να μας πεις τα νεα!!!!!!!!!!!💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

συνήθως έχεις σταθερό κύκλο; τα δέκατα είναι κάποια ένδειξη πάντως.Θα έλεγα να κάνεις ενα Τέστ κι να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα!!! 

Δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά είχα επιβεβαιωμένη ωορρηξία με υπέρηχο πριν 2 εβδομάδες κ η περίοδος ακόμα δεν εμφανίστηκε! Δέκατα έχω κ σήμερα….αχχχ το θέλω τόσο πολύ!!! Τόσο πολύ που φοβάμαι να κάνω τεστ μήπως απογοητευτώ…. Θα περιμένω μέχρι αύριο λέω…. Θα σας ενημερώσω !!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά είχα επιβεβαιωμένη ωορρηξία με υπέρηχο πριν 2 εβδομάδες κ η περίοδος ακόμα δεν εμφανίστηκε! Δέκατα έχω κ σήμερα….αχχχ το θέλω τόσο πολύ!!! Τόσο πολύ που φοβάμαι να κάνω τεστ μήπως απογοητευτώ…. Θα περιμένω μέχρι αύριο λέω…. Θα σας ενημερώσω !!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!

μηπως να πας για χοριακη αυριο;; μιας και εχεις την υπομονη να περιμενεις μεχρι αυριο, η χοριακη ειναι πιο αξιοπιστη!! και στα χρηματα ειναι πανω κατω τα ιδια χρηματα.. (βεβαια τη χοριακη μπορει να στη συνταγογραφησει ο γυναικολογος με αυλη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Συμφωνώ με την @Antonia2

Πήγαινε για χοριακη και ενημέρωσε μας ! Είναι και πιο αξιόπιστη σαν εξέταση και δείχνει την πορεία, και φυσικά, συνταγογράφηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήρα τηλ τον γυναικολόγο κ μου την έγραψε! Έχω αυλη ναι! Το άγχος δεν υπάρχει έτσι;;;;;; Ουφφφφφ! Θα πάω το πρωί να την κάνω. Ελπίζω να μη δω την ακατανόμαστη… σας ευχαριστώ τόσο πολύ! Τα λέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσια μου πήρα τηλ τον γυναικολόγο κ μου την έγραψε! Έχω αυλη ναι! Το άγχος δεν υπάρχει έτσι;;;;;; Ουφφφφφ! Θα πάω το πρωί να την κάνω. Ελπίζω να μη δω την ακατανόμαστη… σας ευχαριστώ τόσο πολύ! Τα λέμε αύριο!

Κσλα εκανες κοριτσι μουυυυ!!!!! Καλυτερα με τη χοριακη!!!! Ανυπομονουμε γ το αποτελεσμα!!! Η σκεψη μας κ η θετικη μας ενεργεια μαζι σου!!! 🤞🤞🤞🤞🤞🎉🎉🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσια μου πήρα τηλ τον γυναικολόγο κ μου την έγραψε! Έχω αυλη ναι! Το άγχος δεν υπάρχει έτσι;;;;;; Ουφφφφφ! Θα πάω το πρωί να την κάνω. Ελπίζω να μη δω την ακατανόμαστη… σας ευχαριστώ τόσο πολύ! Τα λέμε αύριο!

Ειδοποίησε και εμένα !! 

Εύχομαι να είναι θετικότατη!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσια μου πήρα τηλ τον γυναικολόγο κ μου την έγραψε! Έχω αυλη ναι! Το άγχος δεν υπάρχει έτσι;;;;;; Ουφφφφφ! Θα πάω το πρωί να την κάνω. Ελπίζω να μη δω την ακατανόμαστη… σας ευχαριστώ τόσο πολύ! Τα λέμε αύριο!

κοριτσι μου καλησπερα!!! εκανες τη χοριακη;;; ανυπομονουμε μαζι σου!!!🤗❤️🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααααααα μόλις έλαβα με εμαιλ τη χοριακη………. Τρέμω….. 1367 λέει!!!!!!!!!! Δεν το έχω πει σε κανέναν ακόμα! Είμαι 17 μέρες από την ωορρηξία δεν ειναι πολύ ανεβασμένη;;;;; Παίρνω το γιατρό κ δε το σηκώνει!!!!! Δε ξέρω τι να κάνω σκέφτομαι πως να το πω μετά στον άντρα μου!!!!! Αχχχ δεν το πιστεύω!!!!! Μου δώσατε πολύ μπεμπεδοσκονη τελικά…. Ποσό γούρικο γκρουπ!!!;;;; Εχω τρελαθεί τώρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...