Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα!!!!!!!! Καλό Σαββατοκύριακο κοριτσια μου! Κι εμένα το μάτι 🍤 απτις 7! Εσυ γιατι ξυπνησες τοσο νωρις? Απο ενθουσιασμο?🎉🎉🎉

Έχουν πιαστεί τα πλευρά μου στο κρεβάτι κ το αγόρι μου με τη μάνα του δεν με αφήνουν να κάνω ρούπι από εδώ ε😡😡😡😡

Πόσες μέρες θα τα κλωσσαω...😡

Αύριο τον έπεισα να με πάει έστω με το αμάξι μια βόλτα η για ένα καφέ !

Είμαι όλη μέρα ξαπλα αλλά είπαμε να δω κ έναν άνθρωπο η λίγο έξω τον κόσμο 🤣

Τώρα έβαλα τα μυξοκλαματα μπας κ με λυπηθεί κ με πάει αύριο μια βόλτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❣️❣️❣️ Καλό ΣΚ σε όλες…εγώ σήμερα έχω κάποιες δουλειές στο σπίτι, θα πάμε στα πεθερικά μου να φάμε και το βράδυ θα πάμε στον αδερφό μου διοργάνωσε η νύφη μου ένα πάρτυ έκπληξη για τα γενέθλια του σε μια ταβέρνα και ανυπομονώ θα είμαστε παρά πολλοί μου φαίνεται παράξενο μετά από 2 χρόνια κοβιντ να πάω σε ενα παρτυ γενεθλίων με τόσα άτομα 😁😁 

Αχ τι όμορφα !!!!! Καλά να περάσετε κούκλα μου να το διασκεδάσετε! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

@Raf123 μου να περάσεις όμορφα ❤

@Antonia2 μου χθες πνιγόμουν στις δουλειές κ δεν σας διάβασα καθόλου κ τώρα είδα αυτό το σχόλιο από την Ραφαέλα... αν αποφασίσεις να απέχεις θα μας λείψεις πάρα πολύ ειλικρινά 🥺😔 Δεν νομίζω ότι για το άγχος φταίει η συμμετοχή σου εδώ.... ίσα ίσα νομίζω σου έμαθε πολλά πράγματα που δεν θα περνούσαν από το μυαλό σου. Αλλά αν πραγματικά πιστεύεις ότι θα σου έκανε καλό κάτι τέτοιο, τότε θέλω απλά να νιώθεις εσύ καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έχουν πιαστεί τα πλευρά μου στο κρεβάτι κ το αγόρι μου με τη μάνα του δεν με αφήνουν να κάνω ρούπι από εδώ ε😡😡😡😡

Πόσες μέρες θα τα κλωσσαω...😡

Αύριο τον έπεισα να με πάει έστω με το αμάξι μια βόλτα η για ένα καφέ !

Είμαι όλη μέρα ξαπλα αλλά είπαμε να δω κ έναν άνθρωπο η λίγο έξω τον κόσμο 🤣

Τώρα έβαλα τα μυξοκλαματα μπας κ με λυπηθεί κ με πάει αύριο μια βόλτα....

Μια ΧΑΛΑΡΗ βολτούλα δεν νομίζω να πειράζει, αλλά γενικά καλά σου κάνουν κ δεν σε αφήνουν να κουνηθείς! Κάνε λίγο υπομονή βρε, μετά θα κάνεις πολλές βόλτες με την φουσκωμένη σου κοιλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μη φύγεις θα μας λείψεις ☺️ Να σου πω κ εγώ το σκέφτηκα αλλά και να απέχω πάλι θα κοιτάω μέρες πάλι θα σκέφτομαι όπως και πριν μπω στο φόρουμ! Τουλάχιστον μαθαίνουμε τα νέα της μιας κ της άλλης και λίγο παίρνουμε τα πάνω μας, χαιρόμαστε, εμψυχώνουμε η μια την άλλην! Υπάρχει μια βοήθεια σε εξετάσεις κτλ… Εγώ πιστεύω ότι θα έρθει κ η σειρά μας! Είτε είμαστε σε αυτό το παρεάκι το όμορφο είτε όχι…💖💖💖 και δεν θέλω να φανταστώ να βρω θετικό τεστ και να μην σας το πω πρώτα εσας κ μετά στον άντρα μου 🤪🤣

Σιγα μην φυγει καλε η @Antonia2 είναι η προεδράρα! 🤣Και να θέλει λογω της ισχυρής μνημης της,  δεν θα μπορει να μας ξεχασει με τιποτα🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Μια ΧΑΛΑΡΗ βολτούλα δεν νομίζω να πειράζει, αλλά γενικά καλά σου κάνουν κ δεν σε αφήνουν να κουνηθείς! Κάνε λίγο υπομονή βρε, μετά θα κάνεις πολλές βόλτες με την φουσκωμένη σου κοιλίτσα 

Ούτε από την κουβέρτα δεν βγαίνω 😡🤣

Όχι εντάξει κάθομαι ήσυχη μέσα στο σπίτι.....! Ακόμη ! Αλλά σήμερα έχω ξυπνήσει με πόνο στα πλευρα!!!!! 

Ε ναι έστω αύριο που είναι Κυριακή να με πάει νωρίς έστω για ένα καφέ καθιστή θα είμαι !!!! 

Έρχεται κρυφά κ με τσεκαρει αν σηκώνομαι! 

Κάτι έχασα χθες που κοιμήθηκα ! Τι ακριβώς είπε  η @Antonia2 δεν το διάβασα αυτό!

16392049334002517126713593263114.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έχουν πιαστεί τα πλευρά μου στο κρεβάτι κ το αγόρι μου με τη μάνα του δεν με αφήνουν να κάνω ρούπι από εδώ ε😡😡😡😡

Πόσες μέρες θα τα κλωσσαω...😡

Αύριο τον έπεισα να με πάει έστω με το αμάξι μια βόλτα η για ένα καφέ !

Είμαι όλη μέρα ξαπλα αλλά είπαμε να δω κ έναν άνθρωπο η λίγο έξω τον κόσμο 🤣

Τώρα έβαλα τα μυξοκλαματα μπας κ με λυπηθεί κ με πάει αύριο μια βόλτα....

Καλε στο πρωτο μηνυμα το πρωι ησουν μεσς την τρελη χαρα γθα τα Χριστουγεννα πως το αλλαξες ετσι το συναισθημα? 🤣

Ο γιατρος τι σου ειπε οτι πρεπει να κανεις? Να μην κουραστεις πολυ η να μην κανεις τιποτα? Δεν γνωριζω για αυτο ρωταω. Ακολουθησε οδηγιες γιατρου σου.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❣️❣️❣️ Καλό ΣΚ σε όλες…εγώ σήμερα έχω κάποιες δουλειές στο σπίτι, θα πάμε στα πεθερικά μου να φάμε και το βράδυ θα πάμε στον αδερφό μου διοργάνωσε η νύφη μου ένα πάρτυ έκπληξη για τα γενέθλια του σε μια ταβέρνα και ανυπομονώ θα είμαστε παρά πολλοί μου φαίνεται παράξενο μετά από 2 χρόνια κοβιντ να πάω σε ενα παρτυ γενεθλίων με τόσα άτομα 😁😁 

Καλημέρα κορίτσι μου! Τέλεια καλά να περάσετε, ούτε εγώ έχω πάει σε μεγαλα πάρτυ λόγω κόβιντ (μιλαει ο Χαρδαλιας μεσα μου🤣).

Πολυ ωραια, να περασετε τελεια💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλε στο πρωτο μηνυμα το πρωι ησουν μεσς την τρελη χαρα γθα τα Χριστουγεννα πως το αλλαξες ετσι το συναισθημα? 🤣

Ο γιατρος τι σου ειπε οτι πρεπει να κανεις? Να μην κουραστεις πολυ η να μην κανεις τιποτα? Δεν γνωριζω για αυτο ρωταω. Ακολουθησε οδηγιες γιατρου σου.💗

Το πρωί ήμουνα μες στην τρελή χαρά γιατί νόμιζα ότι θα πάω μία μικρή βολτίτσα σήμερα αλλά κάποιος εδώ μέσα με έχει φυλακίσει 😋 καλά είμαι κάθομαι στο κρεβάτι ακόμα αντέχω τα πλευρά μου δεν αντέχουν άλλο 🤣

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να κάνω τα πάντα ότι απλά δύο μέρες να καθόμουνα χαλαρά χωρίς να σηκώνω κάτι και να μην έκανα μπάνιο μετά τις 2 μέρες μπορούσα να επιστρέψω κανονικά στη δουλειά και να κάνω οτιδήποτε μάλιστα μου είπε πως δεν χρειαζόταν να κάτσω ξαπλωμένη αρκεί να μην σηκώνω τίποτα και να παίρνω τα φάρμακά μου στην ώρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Τέλεια καλά να περάσετε, ούτε εγώ έχω πάει σε μεγαλα πάρτυ λόγω κόβιντ (μιλαει ο Χαρδαλιας μεσα μου🤣).

Πολυ ωραια, να περασετε τελεια💗💗💗

Θα κάνουμε όλοι οι καλεσμένοι τεστ κορονοϊού πριν πάμε αν και είμαστε όλοι εμβολιασμένοι 😂 (νταξ δεν σημαίνει και κατι αυτό) 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Το πρωί ήμουνα μες στην τρελή χαρά γιατί νόμιζα ότι θα πάω μία μικρή βολτίτσα σήμερα αλλά κάποιος εδώ μέσα με έχει φυλακίσει 😋 καλά είμαι κάθομαι στο κρεβάτι ακόμα αντέχω τα πλευρά μου δεν αντέχουν άλλο 🤣

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να κάνω τα πάντα ότι απλά δύο μέρες να καθόμουνα χαλαρά χωρίς να σηκώνω κάτι και να μην έκανα μπάνιο μετά τις 2 μέρες μπορούσα να επιστρέψω κανονικά στη δουλειά και να κάνω οτιδήποτε μάλιστα μου είπε πως δεν χρειαζόταν να κάτσω ξαπλωμένη αρκεί να μην σηκώνω τίποτα και να παίρνω τα φάρμακά μου στην ώρα.....

Άρα μπορείς να κάνεις ότι θες απλά χαλαρααααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Θα κάνουμε όλοι οι καλεσμένοι τεστ κορονοϊού πριν πάμε αν και είμαστε όλοι εμβολιασμένοι 😂 (νταξ δεν σημαίνει και κατι αυτό) 🤣🤣

Ααααα καταλαβα χαχα Δεν πειραζει ειναι και αυτο μερος του fun τι θα εχειςνα λες στα εγγονια σου! 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ααααα καταλαβα χαχα Δεν πειραζει ειναι και αυτο μερος του fun τι θα εχειςνα λες στα εγγονια σου! 🤣🤣

Κάτσε να κάνω παιδί να έχω να λεω στο παιδί μου τι ζήσαμε και μετά θα τα λεω στα εγγόνια μου😂😂😂😂 πραγματικά τι καιρούς φτάσαμε ο παππούς μας έλεγε για τον πόλεμο για την προσφυγιά και εμεις θα λέμε για καραντίνες και τεστ κορονοϊού 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

@Raf123 μου να περάσεις όμορφα ❤

@Antonia2 μου χθες πνιγόμουν στις δουλειές κ δεν σας διάβασα καθόλου κ τώρα είδα αυτό το σχόλιο από την Ραφαέλα... αν αποφασίσεις να απέχεις θα μας λείψεις πάρα πολύ ειλικρινά 🥺😔 Δεν νομίζω ότι για το άγχος φταίει η συμμετοχή σου εδώ.... ίσα ίσα νομίζω σου έμαθε πολλά πράγματα που δεν θα περνούσαν από το μυαλό σου. Αλλά αν πραγματικά πιστεύεις ότι θα σου έκανε καλό κάτι τέτοιο, τότε θέλω απλά να νιώθεις εσύ καλά 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ καλό ΣΚ να περάσεις και ξεκούραστα 😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Άρα μπορείς να κάνεις ότι θες απλά χαλαρααααα 

Ναι έτσι είπε αλλά με έχει περιλάβει γιος και μάνα κ με έχουν φέρει εδώ στη εξοχή 🤣😋

(Εντάξει πλάκα κάνω θα κάτσω ακόμη χαλαρή στον καναπεδακο) !

Αλλά πλάκα πλάκα έβαλα λίγο τα μυξοκλαματα το πρωί για να με πάει αύριο μια βόλτα !

Ούτε μπάνιο δεν με αφήνει να κάνω !!!

Ο Νίκος κάνει χειρότερα από μένα ρε κορίτσια 🤣

Τώρα έχει πάει να φτιάξει πρωινό! Το μεσημέρι έλεγε στη μάνα του να με έχει ταισει μέχρι τις 2:30 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Ναι έτσι είπε αλλά με έχει περιλάβει γιος και μάνα κ με έχουν φέρει εδώ στη εξοχή 🤣😋

(Εντάξει πλάκα κάνω θα κάτσω ακόμη χαλαρή στον καναπεδακο) !

Αλλά πλάκα πλάκα έβαλα λίγο τα μυξοκλαματα το πρωί για να με πάει αύριο μια βόλτα !

Ούτε μπάνιο δεν με αφήνει να κάνω !!!

Ο Νίκος κάνει χειρότερα από μένα ρε κορίτσια 🤣

Τώρα έχει πάει να φτιάξει πρωινό! Το μεσημέρι έλεγε στη μάνα του να με έχει ταισει μέχρι τις 2:30 🤣🤣🤣🤣

@Antonia2 από πού θέλεις να απέχεις ; Εδώ είσαι το δυνατό χαρτί!

Κορίτσια εγώ εδώ μέσα παίρνω θάρρος πάντως !!!! 

Όλες μπορούμε !!! Απλά όταν η ψυχολογια πέφτει δεν βλέπουμε καθαρά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Το πρωί ήμουνα μες στην τρελή χαρά γιατί νόμιζα ότι θα πάω μία μικρή βολτίτσα σήμερα αλλά κάποιος εδώ μέσα με έχει φυλακίσει 😋 καλά είμαι κάθομαι στο κρεβάτι ακόμα αντέχω τα πλευρά μου δεν αντέχουν άλλο 🤣

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να κάνω τα πάντα ότι απλά δύο μέρες να καθόμουνα χαλαρά χωρίς να σηκώνω κάτι και να μην έκανα μπάνιο μετά τις 2 μέρες μπορούσα να επιστρέψω κανονικά στη δουλειά και να κάνω οτιδήποτε μάλιστα μου είπε πως δεν χρειαζόταν να κάτσω ξαπλωμένη αρκεί να μην σηκώνω τίποτα και να παίρνω τα φάρμακά μου στην ώρα.....

Ε τοτε μαλλον επιτρεπεται η χαλαρη βολτουλα? Εαν ειναι για 1 μερα μονο, εγω μπορει να καθομουν και κρεβατι.Βαλε καμια τανιουλα η κατι να δεις να περασει λιγο η ωρα?💗  Κανε υπομονη μεχρι αυριο και θα σε ελευθερωσουν🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Ναι έτσι είπε αλλά με έχει περιλάβει γιος και μάνα κ με έχουν φέρει εδώ στη εξοχή 🤣😋

(Εντάξει πλάκα κάνω θα κάτσω ακόμη χαλαρή στον καναπεδακο) !

Αλλά πλάκα πλάκα έβαλα λίγο τα μυξοκλαματα το πρωί για να με πάει αύριο μια βόλτα !

Ούτε μπάνιο δεν με αφήνει να κάνω !!!

Ο Νίκος κάνει χειρότερα από μένα ρε κορίτσια 🤣

Τώρα έχει πάει να φτιάξει πρωινό! Το μεσημέρι έλεγε στη μάνα του να με έχει ταισει μέχρι τις 2:30 🤣🤣🤣🤣

Κλαίω 😂😂😂 εντάξει και αυτος ανησυχεί γιατί τόσα περάσετε βρε αύριο πιστεύω θα πατε μια βολτούλα υπομονή να δείτε και καμία ταινία να περάσει η ώρα ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ε τοτε μαλλον επιτρεπεται η χαλαρη βολτουλα? Εαν ειναι για 1 μερα μονο, εγω μπορει να καθομουν και κρεβατι.Βαλε καμια τανιουλα η κατι να δεις να περασει λιγο η ωρα?💗  Κανε υπομονη μεχρι αυριο και θα σε ελευθερωσουν🤣🤣🤣

Θα έρθουν οι κουμπάροι το μεσημέρι με τα πιτσιρίκια πάλι καλά !!! Ελπίζω λίγο να μπορέσω να σηκωθώ 😋😋😋

Αύριο λέω να κάνω κ μπανάκι ! Λέει το αγόρι μου το πρωί "εντάξει μοσχομυριστουλα είσαι για 3 μέρες απλυτη" 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κλαίω 😂😂😂 εντάξει και αυτος ανησυχεί γιατί τόσα περάσετε βρε αύριο πιστεύω θα πατε μια βολτούλα υπομονή να δείτε και καμία ταινία να περάσει η ώρα ☺️☺️

Εκεινςο δουλεύει κ λείπουν όλη μέρα κ οι γονείς του κ εκεινςο μέχρι το βράδυ. Θα φύγει τώρα θα έρθει 9 το βράδυ.

Οι γονείς του μένουν από κάτω. Εμείς ήρθαμε προσωρινά πάνω στην σοφίτα είναι σαν σπίτι έχει τα πάντα κ μπάνιο εκτός από κουζίνα ...οπότε έρχεται εκεινος κ με τάιζει κλπ...! Αλλά τουλάχιστον θα έρθουν οι κουμπάροι μετά !

Η κουμπάρα έκανε πάνω από 4 εξωσωματικες στο παντο κ έχει δύο δίδυμα αγοράκια Κούκλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Πόσο χρονών είσαι ; Έχει και άλλα παιδάκια σωστά ;;;

Καλημέρα. .. ειμαι 38.. εχω 2 παιδιά (13χρ και 8 χρ) από τον προηγούμενο γάμο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. μπήκα να σας διαβάσω λίγο και νσ συνεχίσω τις δουλειές που ποτέ δεν τελειώνουν 

@Raf123 εγω λέω στην μάνα μου μας λέτε για τον πόλεμο και ότι φύγατε από τα σπίτια σας κτλ και εμείς τελικά περνάμε αλλού είδους πόλεμο.. ουτε από το σπίτι δεν μας άφηναν να βγουμε.. μου λέει άλλο και αυτό.. στον καιρό της αγγλοκρατιας που δεν μας άφηναν να βγούμε από το σπίτι τουλάχιστον αν έβλεπαν κανένα παιδί έξω του έδιναν καραμελιτσα.. ναι της λέω και εμας αν έβλεπαν έξω κάποιον του έδιναν δωράκι που θα το πλήρωνε 300 ευρώ... ε ρε τι καιρούς ζούμε.. ουτε οι Τούρκοι που πάντα ενοχλούσαν στο χωριό δεν μας τρομαξαν τόσο όσο ο κοβιτ... τεσπα καλά να περάσετε απόψε κσι να σου ζήσει ο αδελφός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Εμένα ψιλό ξεκίνησαν τα πονακια περιόδου 4 μέρες νωρίτερα εντωμεταξύ ξύπνησα με πόνους στη μέση οπότε περιμένω να δω αν θα έρθει στην ώρα της ή πιο νωρίς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Εμένα ψιλό ξεκίνησαν τα πονακια περιόδου 4 μέρες νωρίτερα εντωμεταξύ ξύπνησα με πόνους στη μέση οπότε περιμένω να δω αν θα έρθει στην ώρα της ή πιο νωρίς

Καλημέρα @Lacostaki !

κατσε να δεις μέχρι να έρθει !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. μπήκα να σας διαβάσω λίγο και νσ συνεχίσω τις δουλειές που ποτέ δεν τελειώνουν 

@Raf123 εγω λέω στην μάνα μου μας λέτε για τον πόλεμο και ότι φύγατε από τα σπίτια σας κτλ και εμείς τελικά περνάμε αλλού είδους πόλεμο.. ουτε από το σπίτι δεν μας άφηναν να βγουμε.. μου λέει άλλο και αυτό.. στον καιρό της αγγλοκρατιας που δεν μας άφηναν να βγούμε από το σπίτι τουλάχιστον αν έβλεπαν κανένα παιδί έξω του έδιναν καραμελιτσα.. ναι της λέω και εμας αν έβλεπαν έξω κάποιον του έδιναν δωράκι που θα το πλήρωνε 300 ευρώ... ε ρε τι καιρούς ζούμε.. ουτε οι Τούρκοι που πάντα ενοχλούσαν στο χωριό δεν μας τρομαξαν τόσο όσο ο κοβιτ... τεσπα καλά να περάσετε απόψε κσι να σου ζήσει ο αδελφός 

Και εμένα ο παππούς τον καιρό της αγγλοκρατιας το κερφιου λέει τελικά δεν ήταν κερφιου σε σχέση με αυτό που ζήσαμε στην πρώτη καραντίνα…μακάρι να φτάνουμε στο τελος αλλά εγώ πολύ χλωμά τα βλέπω τα πράγματα και με γιατρους που μιλάω καθημερινά μου λένε πολύ δύσκολα και μάλλον έχουμε δρόμο μπροστά μας… 

Σε ευχαριστώ πολύ κανονικά έχει γενέθλια 28/12 αλλά επειδή θα είμαστε  εξωτερικό θα γίνει σήμερα το πάρτυ 🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...