Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ποτε ληγουν κοριτσι μου;

μηπως τα χρησιμοποιησω εγω αν κανω σπερματεγχυση...

08/2025 θα είσαι 2 φορές μανούλα έως τότε 😍😍 έχει αρκετο καιρό για να λήξουν. Βλέπω είχα πληρώσει συμμετοχή 36.50 είχε μέσα 30. Εμένα τότε μου είχε πει να παίρνω δύο τη μέρα για πέντε μέρες οπότε τα 10 για έναν κύκλο. Είχα δοκιμάσει δύο κύκλους οπότε έχω χρησιμοποιήσει 20 και έχει μία καρτέλα με 10 εάν τα παίρνεις και εσύ στην ίδια δοσολογία σου φτάνει για μία προσπάθεια...♥️♥️ Αν τα χρειαστείς θα μου πεις. Οπότε δεν τα δίνω σε κανέναν ακόμα και θα το δούμε από την νέα χρονιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό δεν ξέρω...

Κορίτσια ακούστε το κουλό 🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐😤😤😤😤😤

Έχει πολύ καλές γραμματέας ο γιατρός μου αλλά έχει και μία η οποία είναι πάρα πολύ χαζή τόσες μέρες ήτανε σε άδεια χθες λοιπόν που πήρα για την εξωσωματική είχε επιστρέψει και ήτανε εκεί τι μου είπε ρε κορίτσια αν έχει το Θεό της γκόμενα συγνώμη για την έκφραση καθότανε και μου έλεγε ότι κούφια η ώρα σε περίπτωση που αποτύχουν να της πούμε για να μας πει τι να κάνουμε και να περάσουμε επιτροπή και να μας βοηθήσει να περάσουμε επιτροπή μόλις είχα βγει στο μεταξύ από την εξωσωματική και με είχε βάλει να περιμένω για να βάλει ένα ζευγάρι άλλο να πληρώσει ενώ έβλεπε ότι μόλις είχα βγει από την εξωσωματική αντί να βάλει τους άλλους λίγο να περιμένουν στην άκρη να πληρώσουμε τα χάνω λεφτά και να σηκωθούμε να φύγουμε και καθόμουνα και είχα χυθεί στον καναπέ και περιμένουμε τους άλλους να τους εξυπηρετήσει που καθότανε και αργούσε και εν τέλει όταν φύγανε αυτοί και μπήκαμε για να πληρώσουμε καθόταν και μας έλεγε τι μπορεί να κάνει για μας σε περίπτωση που αποτύχουμε κούφια η ώρα πάντα χτύπαγε και το ξύλο που το κεφάλι της κανονικά έπρεπε να τις χτυπήσω αλλά τέλος πάντων και μας έλεγε πόσο πολύ μπορεί να μας βοηθήσει για να πάρουμε τα λεφτά πίσω μου ρθε να της πω κουκλίτσα μου πώς μας βλέπεις να έχουμε ανάγκη να πληρώσουμε τις δύο ενέσεις εδώ έχουμε αφήσει τα κόκαλά μας έχουμε πληρώσει ένα σκασμό χιλιάρικα και κάθεσαι και μου λες αυτά τα πράγματα τέτοια ώρα...

Πού βρε κορίτσια δεν υποτιμώ τα λεφτά της επιτροπής αλίμονο δεν το λέω για αυτό αλλά εμείς αγχωθήκαμε πάρα πολύ που ο σύντροφός μου είναι και μικρότερος από μένα είναι 26 χρονών και έχει πολύ σοβαρό θέμα με το σπέρμα τρέξαμε να τα κάνουμε όλα πολύ άμεσα να μην περιμένουμε καν την επιτροπή δουλέψαμε μέχρι θανάτου και μαζέψαμε πολύ γρήγορα τα λεφτά δόξα τω θεώ εγώ είμαι ελεύθερη επαγγελματίας και δεν έχω σταθερό μισθό πέρσι πήγε καλά η δουλειά και μαζέψαμε αρκετά χρήματα φέτος πάλι δεν είναι πολύ πεσμένα τα πράγματα ούτε τα βασικά δεν βγάζω πέρα αλλά okay δεν πειράζει απλά τρέξαμε πολύ γρήγορα τη διαδικασία Γιατί φοβηθήκαμε και το σπέρμα δεν έχει φτιάξει τόσο ακόμα τρέχουμε σε γιατρούς για εκείνον και τώρα μου το παίζει λίγο δύσκολος κάτσε να συνέλθω να περάσουμε δύο εβδομάδες και θα τον βάλω με το ζόρι να κάνει καλλιέργεια και σπερμοδιάγραμμα 😋

Αϊ καλά.τι βληματακι ήταν τούτο χαχαχαχα😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

32% δηλαδή στο όριο.δεν είναι και απαγορευτικό.  Λογικά θα φτιάχνει αυτό με βιταμίνες. Και με την σπερματεγχυση το κάνουν ακόμα πιο καλο

 

32% την 1η ωρα!!! μετα στο 3ωρο υπολειτουργει... 23%...😖

ελπιζω η διατροφη και οι βιταμινες να το μπουσταρει!!!!! 🚀

αχ κι αυτες πανακριβες ειναι!!! 80 ευρω δινουμε το μηνα!! ελπιζω να κανουν δουλεια!! εν τω μεταξυ τις ξεκινησαμε τον περασμενο μηνα γτ θελει κι ενα διαστημα 75 ημερων να ανανεωθει το σπερμα λενε... οποτε τωρα εχει παρει ηδη ενα μηνα βιταμινες και ξεκιναει το δευτερο 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

32% την 1η ωρα!!! μετα στο 3ωρο υπολειτουργει... 23%...😖

ελπιζω η διατροφη και οι βιταμινες να το μπουσταρει!!!!! 🚀

αχ κι αυτες πανακριβες ειναι!!! 80 ευρω δινουμε το μηνα!! ελπιζω να κανουν δουλεια!! εν τω μεταξυ τις ξεκινησαμε τον περασμενο μηνα γτ θελει κι ενα διαστημα 75 ημερων να ανανεωθει το σπερμα λενε... οποτε τωρα εχει παρει ηδη ενα μηνα βιταμινες και ξεκιναει το δευτερο 😉

Ε τότε από την καινούργια χρονιά θα είναι πολύ καλύτερο θα μπεις δυνατά στο 2022 😍😍😍

Άντε να δούμε και εμείς αν θα ξεφορτωθούμε το μικρόβιο.  τη Δευτέρα είναι να πάει να δώσει δείγμα και μετά από πέντε μέρες θα βγει🤷🏻🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

08/2025 θα είσαι 2 φορές μανούλα έως τότε 😍😍 έχει αρκετο καιρό για να λήξουν. Βλέπω είχα πληρώσει συμμετοχή 36.50 είχε μέσα 30. Εμένα τότε μου είχε πει να παίρνω δύο τη μέρα για πέντε μέρες οπότε τα 10 για έναν κύκλο. Είχα δοκιμάσει δύο κύκλους οπότε έχω χρησιμοποιήσει 20 και έχει μία καρτέλα με 10 εάν τα παίρνεις και εσύ στην ίδια δοσολογία σου φτάνει για μία προσπάθεια...♥️♥️ Αν τα χρειαστείς θα μου πεις. Οπότε δεν τα δίνω σε κανέναν ακόμα και θα το δούμε από την νέα χρονιά. 

Αχ ευχαριστω τοσο πολυ!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Εννοειται αν οποιαδηποτε κοπελα τα χρειαστει, τα δινεις!!!!! μην τα κρατας για εμενα με το ενδεχομενο να τα χρησιμοποιησω! μακαρι να γινει καποια μανουλα με αυτα τα χαπια!!

και παλι ευχαριστω!!!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ε τότε από την καινούργια χρονιά θα είναι πολύ καλύτερο θα μπεις δυνατά στο 2022 😍😍😍

Άντε να δούμε και εμείς αν θα ξεφορτωθούμε το μικρόβιο.  τη Δευτέρα είναι να πάει να δώσει δείγμα και μετά από πέντε μέρες θα βγει🤷🏻🤔

αχ κι αυτος ο γλυκουλης τοσες φορες εχει δωσει.. πρεπει να το θελει παρα πολυ και μπραβο του που ειναι τοσο συνεργασιμος!!!!

ευχομαι κοριτσακι μου να ξεμπερδεψετε και βουρ στους αγωνες της συλληψης!!!!!!!!💪💋👩‍❤️‍💋‍👨🙈❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κι αυτος ο γλυκουλης τοσες φορες εχει δωσει.. πρεπει να το θελει παρα πολυ και μπραβο του που ειναι τοσο συνεργασιμος!!!!

ευχομαι κοριτσακι μου να ξεμπερδεψετε και βουρ στους αγωνες της συλληψης!!!!!!!!💪💋👩‍❤️‍💋‍👨🙈❤️

Ναι ρε συ έχει δώσει τόσες φορές και πραγματικά το θέλει πάρα πολύ.. κάθε φορά που τελειώνει από κει πέρα εγώ τον πειράζω πλέον και του λέω τι είδες αυτή τη φορά ξανθιά η μελαχρινή; Χαχαχααχ αυτός νευριάζει τόσο πολύ. Χαχαχαχχα και μου λέει άσε με μωρέ με τις βλακείες σου. Άσε με ήσυχο..χαχαχαχαχαχα κλαίω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ρε συ έχει δώσει τόσες φορές και πραγματικά το θέλει πάρα πολύ.. κάθε φορά που τελειώνει από κει πέρα εγώ τον πειράζω πλέον και του λέω τι είδες αυτή τη φορά ξανθιά η μελαχρινή; Χαχαχααχ αυτός νευριάζει τόσο πολύ. Χαχαχαχχα και μου λέει άσε με μωρέ με τις βλακείες σου. Άσε με ήσυχο..χαχαχαχαχαχα κλαίω 

παιζεις με τον πονο του παιδιου!!!! ακαρδη!!!!😆😆😆😆😆😆

αχ τραβανε κι αυτοι τα ζορια τους! εμενα νιωθει μεγαλες ενοχες για την κινητικοτητα..😔

θα ησυχασει μονο οταν ερθει η συλληψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ρε συ έχει δώσει τόσες φορές και πραγματικά το θέλει πάρα πολύ.. κάθε φορά που τελειώνει από κει πέρα εγώ τον πειράζω πλέον και του λέω τι είδες αυτή τη φορά ξανθιά η μελαχρινή; Χαχαχααχ αυτός νευριάζει τόσο πολύ. Χαχαχαχχα και μου λέει άσε με μωρέ με τις βλακείες σου. Άσε με ήσυχο..χαχαχαχαχαχα κλαίω 

Βάλτε μπρος για προσπάθειες !

Τα φάρμακα θα τα βρούμε ! Είμαστε δυνατο παρεακι εδώ✌️✌️✌️✌️✌️💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪👍💪

Δεν θα είναι υπέροχο να βρεθούμε όλες σε ένα χρόνο με τα μωρά μας ; ✌️✌️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Βάλτε μπρος για προσπάθειες !

Τα φάρμακα θα τα βρούμε ! Είμαστε δυνατο παρεακι εδώ✌️✌️✌️✌️✌️💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪👍💪

Δεν θα είναι υπέροχο να βρεθούμε όλες σε ένα χρόνο με τα μωρά μας ; ✌️✌️❤️❤️

ενταξει ονειρο!!!!! κλεινω τα ματια και ακουω απο παντου κλαμματα μωρων σε ενα καφε/παιδοτοπο!!!!!

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

παιζεις με τον πονο του παιδιου!!!! ακαρδη!!!!😆😆😆😆😆😆

αχ τραβανε κι αυτοι τα ζορια τους! εμενα νιωθει μεγαλες ενοχες για την κινητικοτητα..😔

θα ησυχασει μονο οταν ερθει η συλληψη!!!

Αχχαχα τον πειράζω. Γιατί όλο το διάστημα έτρωγα εγώ τα ζόρια  και όταν του έλεγα ότι με τα χάπια της ωορρηξίας και την προγεστερόνη πρηζομαι, δεν με πιστευε και έλεγε ότι έχω παχύνει και δεν το δέχομαι. Ιιιιιι όταν όμως ο γιατρός του επιβεβαίωσε ότι είμαι έτσι λίγο πρησμένη από τα χάπια. Και ότι γενικά ειμαι αδύνατη για το ύψος μου. Από τότε με παραδέχτηκε. Χααχχα

Μωρέ αυτό το θέμα της ενοχής είναι πολύ μεγάλη κουβέντα όλο αυτό το διάστημα που πιστεύαμε ότι εγώ φταίω είχα και εγώ μέσα μου ενοχές και αν και αυτός δεν μου το κοπανησε ποτέ πιστεύω αθελα του μέσα του ήταν χαλαρος. Τώρα βέβαια όταν είδαμε και το δικό του θέμα που τελικά ήταν το μικρόβιο νιώθω ότι κάπως είμαστε ίσα. Μου έφυγαν οι ενοχές και λέω εντάξει είναι κοινό το θέμα..

Που εγώ είμαι σαν άνθρωπος στο να μην κατηγορώ ποτέ κάποιον ότι φταίει και γενικά και εγώ να μην είχα πρόβλημα και να είχε μόνο ο άντρας μου δεν θα με ένοιαζε είτε ο ένας είτε ο άλλος έχει το θέμα το πρόβλημα  είναι κοινό. 

Όταν αποφασίζεις ότι έχεις βρει τον άνθρωπο που θες να περάσεις μαζί του ότι θέματα και προβλήματα έχει αυτός γίνονται και δικά σου Και το αντίστροφο. 

Και ειδικά οι άντρες έχουν πολύ σοβαρό πρόβλημα στο θέμα του σπέρματος. Μπορεί να νιώσουν και καλά ότι δεν είναι τόσο άντρες που αυτό σε καμία περίπτωση δεν ισχύει. Τώρα λοιπόν πρέπει εμείς να φαινόμαστε δυνατές σε αυτό το κομμάτι και να τους αλλάζουμε την άποψη και να τους ανεβάζουμε την αυτοπεποίθηση

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Βάλτε μπρος για προσπάθειες !

Τα φάρμακα θα τα βρούμε ! Είμαστε δυνατο παρεακι εδώ✌️✌️✌️✌️✌️💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪👍💪

Δεν θα είναι υπέροχο να βρεθούμε όλες σε ένα χρόνο με τα μωρά μας ; ✌️✌️❤️❤️

Οχι απλά υπέροχο. Θα είναι τέλεια. Ακόμα και εγγυουλες να είμαστε .... Εγώ θα ήθελα πολύ να βρεθούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ενταξει ονειρο!!!!! κλεινω τα ματια και ακουω απο παντου κλαμματα μωρων σε ενα καφε/παιδοτοπο!!!!!

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Αχ να είμαατε εγγυουλες του χρόνου και να βρεθούμε..και να κλαίμε όλες μαζί επειδή θα τα έχουμε καταφέρει γιατί θα τα καταφέρουμε ρε κορίτσια..όλες φτάσαμε στον τελικό δρόμο. Το 2022 θα έχει πολλές εξελίξεις. . Αχ ανατριχιασα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Βάλτε μπρος για προσπάθειες !

Τα φάρμακα θα τα βρούμε ! Είμαστε δυνατο παρεακι εδώ✌️✌️✌️✌️✌️💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪👍💪

Δεν θα είναι υπέροχο να βρεθούμε όλες σε ένα χρόνο με τα μωρά μας ; ✌️✌️❤️❤️

Εκεί να βρεθούμε στο γρασίδι σας να 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ να είμαατε εγγυουλες του χρόνου και να βρεθούμε..και να κλαίμε όλες μαζί επειδή θα τα έχουμε καταφέρει γιατί θα τα καταφέρουμε ρε κορίτσια..όλες φτάσαμε στον τελικό δρόμο. Το 2022 θα έχει πολλές εξελίξεις. . Αχ ανατριχιασα. 

Οντως ανατρίχιασα και εγώ είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρουμε το 2022 είναι γ χρόνια μας 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω εμας η κινητικότητα είναι Α+β 80% και στο 8ωρο γίνεται 75% άρα είναι οκ καλή, ο αριθμός  ομως είναι λίγο χαμηλός γίνεται να κάνουμε σπερματέγχυση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω εμας η κινητικότητα είναι Α+β 80% και στο 8ωρο γίνεται 75% άρα είναι οκ καλή, ο αριθμός  ομως είναι λίγο χαμηλός γίνεται να κάνουμε σπερματέγχυση; 

Από όσο ξέρω η σπερματεγχυση φτιάχνει την κινητικότητα. Δεν βάζει ποσότητα. Αλλά σίγουρα βοηθάει στο ότι παίρνουν με μια σύριγγα μικρή ποσότητα σπέρματος αλλά δυνατό μίγμα όλο αυτό και το βάζουν μέσα, γλυτώνοντας τα από τον πιο δύσκολο δρόμο του τραχήλου. 

Άρα η μισή διαδρομή και η πιο χρονοβόρα ολοκληρώνεται. Μετά είναι δίπλα η σάλπιγγα ..τους είναι πιο εύκολο μου είχε εξηγήσει ο γιατρός μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω εμας η κινητικότητα είναι Α+β 80% και στο 8ωρο γίνεται 75% άρα είναι οκ καλή, ο αριθμός  ομως είναι λίγο χαμηλός γίνεται να κάνουμε σπερματέγχυση; 

καλα εγω τριβω τα ματια μου με τα νουμερα σας!!!! φτου φτου!!!!

εμας ο ενδοκρινολογος μας καθησυχασε οτι μπορει το 32% να κινειται την πρωτη ωρα και το 23% την τριτη αλλα επειδη εχει 87 εκατ/ml (5,8 φορες πάνω από το όριο που ειναι 15 εκατ) ειναι σαν εχει παραπανω κινητικοτητα...

επισης μας ειπε οτι μαλλον αγχωθηκε πολυ στο λυμπεροπουλο και γι αυτο ο ογκος ηταν μονο 1,3ml αντι για 1,5...

τι να πω ρε κοριτσια; μακαρι με τον ενα η τον αλλο τροπο να πλησιασουμε αυτο το ρημαδοονειρο γτ 10 μηνες περασαν!!!! πολλη κουραση! 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχχαχα τον πειράζω. Γιατί όλο το διάστημα έτρωγα εγώ τα ζόρια  και όταν του έλεγα ότι με τα χάπια της ωορρηξίας και την προγεστερόνη πρηζομαι, δεν με πιστευε και έλεγε ότι έχω παχύνει και δεν το δέχομαι. Ιιιιιι όταν όμως ο γιατρός του επιβεβαίωσε ότι είμαι έτσι λίγο πρησμένη από τα χάπια. Και ότι γενικά ειμαι αδύνατη για το ύψος μου. Από τότε με παραδέχτηκε. Χααχχα

Μωρέ αυτό το θέμα της ενοχής είναι πολύ μεγάλη κουβέντα όλο αυτό το διάστημα που πιστεύαμε ότι εγώ φταίω είχα και εγώ μέσα μου ενοχές και αν και αυτός δεν μου το κοπανησε ποτέ πιστεύω αθελα του μέσα του ήταν χαλαρος. Τώρα βέβαια όταν είδαμε και το δικό του θέμα που τελικά ήταν το μικρόβιο νιώθω ότι κάπως είμαστε ίσα. Μου έφυγαν οι ενοχές και λέω εντάξει είναι κοινό το θέμα..

Που εγώ είμαι σαν άνθρωπος στο να μην κατηγορώ ποτέ κάποιον ότι φταίει και γενικά και εγώ να μην είχα πρόβλημα και να είχε μόνο ο άντρας μου δεν θα με ένοιαζε είτε ο ένας είτε ο άλλος έχει το θέμα το πρόβλημα  είναι κοινό. 

Όταν αποφασίζεις ότι έχεις βρει τον άνθρωπο που θες να περάσεις μαζί του ότι θέματα και προβλήματα έχει αυτός γίνονται και δικά σου Και το αντίστροφο. 

Και ειδικά οι άντρες έχουν πολύ σοβαρό πρόβλημα στο θέμα του σπέρματος. Μπορεί να νιώσουν και καλά ότι δεν είναι τόσο άντρες που αυτό σε καμία περίπτωση δεν ισχύει. Τώρα λοιπόν πρέπει εμείς να φαινόμαστε δυνατές σε αυτό το κομμάτι και να τους αλλάζουμε την άποψη και να τους ανεβάζουμε την αυτοπεποίθηση

 

Eμενα ο καημενος δεν εχει παιδια.. ουτε καν προσπαθεια δεν ειχαν κανει με την πρωην του για θεματα δικα της.. τεσπα δεν με αφορουν αυτα.. το θεμα ειναι οτι επειδη εγω εχω παιδια οταν αρχισαμε την πρωτη φορα προσπαθειες και περασαν 5 μηνες και δεν εμεινα μου λεει μπορει να εχω εγω προβλημα .. του λεω και εγω ειμαι μεσα στα νευρα αυτη την περιοδο αρα μην το παιρνεις πανω σου.. σταματαμε τις προσπαθειες ενα 3μηνο και με το που λεμε ας αρχισουμε σιγα σιγα τσουπ μενω εγκυος.. οκ το εχασα αλλα εμεινα.. εκει αρχισε αλλη ανασφαλεια.. ειναι καπνιστης.. οσο ηταν με την αλλη επινε ποτο.. τον εφτασε στο σημειο να πιει τοσο που εκανε εμετο με αιμα και ετρεχαν οι κουμπαροι του να τον παρουν νοσοκομειο γιατι η πρωην απλα χεστηκε (ειναι υπο ψυχιατρικη παρακολουθηση) .. καπου σου λεει μπορει να χαλασε η ποιοτητα.. να πω το ημαρτον μου και εγω το σκεφτηκα αλλα του ειπα οτι περασαν 4 χρονια απο τοτε που χωρισες και σταματησες να πινεις.. να μην σχολιασω την διατροφη που ολο εξω ετρωγαν εκτος αν μαγειρευε αυτος.. του λεω αρα δεν πινεις πλεον ποτο παρα μονο καμια φορα καθε αραια και που λιγο με παρεα.. μειωσε το τσιγαρο γιατι ειναι και πιο ηρεμος.. μαγειρευω εγω και σπανια θα παρουμε απο εξω αρα εχει βελτιωθει πολυ η διατροφη σου γιαυτο οτι και να εγινε τοτε πλεον σιγουρα ολα θα ειναι μια χαρα τωρα... θελω να πιστευω και εγω οτι με το οτι αλλαξε τις διατροφικες του συνηθειες μειωσε τσιγαρο ποτο σχεδον καθολου και ειναι πολυ ηρεμος οτι δεν παιζει να μην επανηλθε αν ειχε χαθει η ποιοτητα.. οι αντρες ειναι ενοχηκοι.. παρα πολυ και πρεπει να τους νταντευουμε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ να είμαατε εγγυουλες του χρόνου και να βρεθούμε..και να κλαίμε όλες μαζί επειδή θα τα έχουμε καταφέρει γιατί θα τα καταφέρουμε ρε κορίτσια..όλες φτάσαμε στον τελικό δρόμο. Το 2022 θα έχει πολλές εξελίξεις. . Αχ ανατριχιασα. 

μακαρι.. απο το στομα σου και στου θεου το αυτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Eμενα ο καημενος δεν εχει παιδια.. ουτε καν προσπαθεια δεν ειχαν κανει με την πρωην του για θεματα δικα της.. τεσπα δεν με αφορουν αυτα.. το θεμα ειναι οτι επειδη εγω εχω παιδια οταν αρχισαμε την πρωτη φορα προσπαθειες και περασαν 5 μηνες και δεν εμεινα μου λεει μπορει να εχω εγω προβλημα .. του λεω και εγω ειμαι μεσα στα νευρα αυτη την περιοδο αρα μην το παιρνεις πανω σου.. σταματαμε τις προσπαθειες ενα 3μηνο και με το που λεμε ας αρχισουμε σιγα σιγα τσουπ μενω εγκυος.. οκ το εχασα αλλα εμεινα.. εκει αρχισε αλλη ανασφαλεια.. ειναι καπνιστης.. οσο ηταν με την αλλη επινε ποτο.. τον εφτασε στο σημειο να πιει τοσο που εκανε εμετο με αιμα και ετρεχαν οι κουμπαροι του να τον παρουν νοσοκομειο γιατι η πρωην απλα χεστηκε (ειναι υπο ψυχιατρικη παρακολουθηση) .. καπου σου λεει μπορει να χαλασε η ποιοτητα.. να πω το ημαρτον μου και εγω το σκεφτηκα αλλα του ειπα οτι περασαν 4 χρονια απο τοτε που χωρισες και σταματησες να πινεις.. να μην σχολιασω την διατροφη που ολο εξω ετρωγαν εκτος αν μαγειρευε αυτος.. του λεω αρα δεν πινεις πλεον ποτο παρα μονο καμια φορα καθε αραια και που λιγο με παρεα.. μειωσε το τσιγαρο γιατι ειναι και πιο ηρεμος.. μαγειρευω εγω και σπανια θα παρουμε απο εξω αρα εχει βελτιωθει πολυ η διατροφη σου γιαυτο οτι και να εγινε τοτε πλεον σιγουρα ολα θα ειναι μια χαρα τωρα... θελω να πιστευω και εγω οτι με το οτι αλλαξε τις διατροφικες του συνηθειες μειωσε τσιγαρο ποτο σχεδον καθολου και ειναι πολυ ηρεμος οτι δεν παιζει να μην επανηλθε αν ειχε χαθει η ποιοτητα.. οι αντρες ειναι ενοχηκοι.. παρα πολυ και πρεπει να τους νταντευουμε λιγο

Ναι ισχύει.... Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η διατροφή. Αλλά επίσης ένα λάθος που κάνουν πολλά ζευγάρια είναι ότι εάν ένας έχει από προηγούμενο γάμο παιδιά και προσπαθεί με τον νυν και δεν μπορούν... κατευθείαν το μυαλό όλων πάει στο οτι ο νυν έχει πρόβλημα γιατί και καλά ο άλλος έχει κάνει ήδη παιδιά ... Αυτό είναι ένας πάρα πολύ κακός Μύθος και δεν ισχύει. Δεν ξέρει κανείς τι μπορεί ξαφνικά να έχει ο ήδη μπαμπας- μαμά ή απλά να μην έχει έρθει το κατάλληλο timing του ζευγαριού 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ισχύει.... Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η διατροφή. Αλλά επίσης ένα λάθος που κάνουν πολλά ζευγάρια είναι ότι εάν ένας έχει από προηγούμενο γάμο παιδιά και προσπαθεί με τον νυν και δεν μπορούν... κατευθείαν το μυαλό όλων πάει στο οτι ο νυν έχει πρόβλημα γιατί και καλά ο άλλος έχει κάνει ήδη παιδιά ... Αυτό είναι ένας πάρα πολύ κακός Μύθος και δεν ισχύει. Δεν ξέρει κανείς τι μπορεί ξαφνικά να έχει ο ήδη μπαμπας- μαμά ή απλά να μην έχει έρθει το κατάλληλο timing του ζευγαριού 

 

συμφωνω απολυτα.. αυτο του ειχα πει και εγω.. το οτι εχω παιδια δεν σημαινει οτι στην πορεια δεν προεκειψε καποιο προβλημα εκτος του οτι εχουμε μεγαλωσει κιολας.. στα παιδια μου εμεινα εγκυος 24 και 29 χρονων αρα σιγουρα δεν ειναι το ιδιο με τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ισχύει.... Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η διατροφή. Αλλά επίσης ένα λάθος που κάνουν πολλά ζευγάρια είναι ότι εάν ένας έχει από προηγούμενο γάμο παιδιά και προσπαθεί με τον νυν και δεν μπορούν... κατευθείαν το μυαλό όλων πάει στο οτι ο νυν έχει πρόβλημα γιατί και καλά ο άλλος έχει κάνει ήδη παιδιά ... Αυτό είναι ένας πάρα πολύ κακός Μύθος και δεν ισχύει. Δεν ξέρει κανείς τι μπορεί ξαφνικά να έχει ο ήδη μπαμπας- μαμά ή απλά να μην έχει έρθει το κατάλληλο timing του ζευγαριού 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!! Ειδικά αυτά τα ορμονικά των γυναικών μπορεί να αλλάξουν από την μια στιγμή στην άλλην… 

@Nandia-μου μια χαρά είναι το σπερμα σας μην αγχώνεσαι θεωρώ ότι ακόμα το timing δεν ήρθε!!! Η σπερματογενεση γίνεται κάθε 72-75 ημερες όποτε έχουν ανανεωθεί τοσες πολλες φορες που να μην σε αγχώνει!! 
 

@Antonia2 εμένα ο δικός μου αγχώθηκε παρά πολύ η αλήθεια…και ισως να έχει και δίκιο ο γιατρος σας για τον όγκο!! Και εμας μας είπε οτι ισως να είναι τόσα λόγου του άγχους παραπάνω γιατί ούτε κιρσοκιλη έχει ούτε τίποτα άλλο…να προσέξουμε διατροφή να πάρει βιταμίνες και ήταν αισιόδοξος ο γιατρος αλλά μας είπε να μην ανησυχούνε γιατί συλλήψεις έγιναν κ με χειρότερα αποτελέσματα… είναι και θέμα τύχης τι άλλο να πούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλα εγω τριβω τα ματια μου με τα νουμερα σας!!!! φτου φτου!!!!

εμας ο ενδοκρινολογος μας καθησυχασε οτι μπορει το 32% να κινειται την πρωτη ωρα και το 23% την τριτη αλλα επειδη εχει 87 εκατ/ml (5,8 φορες πάνω από το όριο που ειναι 15 εκατ) ειναι σαν εχει παραπανω κινητικοτητα...

επισης μας ειπε οτι μαλλον αγχωθηκε πολυ στο λυμπεροπουλο και γι αυτο ο ογκος ηταν μονο 1,3ml αντι για 1,5...

τι να πω ρε κοριτσια; μακαρι με τον ενα η τον αλλο τροπο να πλησιασουμε αυτο το ρημαδοονειρο γτ 10 μηνες περασαν!!!! πολλη κουραση! 😩

Αα μια άλλη διαφορά με το δικό σας χημείο εμας τιμή αναφοράς για τον όγκο ήταν 2ml ενώ εσας έχει 1.5μλ και ο αριθμός σπερματοζωαρίων το είχαν μεγαλύτερο από 20εκ αν μλ! Και ο γιατρος μας είπε ότι τις έχουν λίγο ψηλές τις τιμές αναφοράς  μας είπε ότι και 10 εκ είναι αποδεκτό… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Princess28:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:01/04/22 κοριτσακι

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶

Froufro:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:04/02/22

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μαρία Δημήτρης:ΘΕΤΙΚΟ👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...